„NOVA-BIOSCOOP" Neerlands Bruidspaar Heeft men de jeugd, dan heeft men de toekomst DE IN DE PIJP. Uit de Omstreken 77iic LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 9 Januari 1937 Vijfde Blad No. 23555 „DE ROOS VAN RANCHO" Het Meisje uit de Zeemanskroeg Niers G€2/EAJ... RECHTZAKEN CORRESPONDENTIE KATWIJK AAN ZEE Dames- en Heerenkapper EPSKAMP VOORSTRAAT 4, KATWIJK AAN' ZEE, TEL. 340 THIJS IJS EN DE BOOZE KABOUTER bedreiging met doodslag. Voor de rechtbank te Zutfen stond gis teren terecht de 33-jarige landbouwer H. S„ te Zlewent, gemeente Ruurlo, wegens bedreiging met doodslag-van den buiten gewoon gemeenteveldwachter J. Beukema. Laatstgenoemde had den verdachte op jieeterdaad betrapt bij de .overtreding van de jachtwet. Verd. had, toen Beukema hem wilde aanhouden geroepen: „blijf van mij of' en meteen het met scherp geladen ge weer op B. aangelegd. Op dat oogenblik was de vader van B.. onbezoldigd rijks veldwachter, uit de struiken te voorschijn gesprongen. Hij verklaarde als getuige, dat verd. eerst had aangelegd op den politie hond, die zij bij zich hadden cn vervolgens cp zijn zoon. Toen was hij in een droge sloot gesprongen, waaruit hij later weer te voorschijn kwam om vervolgens nog maals het geweer aan te leggen op Beuke ma Jr. Toen de twee jachtopzieners ver dachte hadden aangegrepen had hij zich hevig verzet door te slaan met zijn geweer, te schoppen en te bijten. Verdachte die het feit ontkende, .hoorde zes maanden ge vangenisstraf tegen zich eischen. Uitspraak over veertien dagen. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Voor den Kantonrechter te Haarlem, mr. de Bijl de Vroe stond terecht K. M. B. uit Aalsmeer, wegens het veroorzaken van een aanrijding op de Dreef te Haarlem. Verdachte had 3 glazen bier gedronken. Verd. bekende maar hield vol dat het bier er geen schuld aan had. Volgens de agenten was verd. niet ln staat een auto te besturen. De ambtenaar van het O.M. achtte het ten laste gelegde bewezen en vroeg een geldboete van f. 25.— subs. 10 dagen hech tenis. Wegens het besturen van een motor rijtuig, onder den invloed van sterken drank feischte hij een hechtenis van 7 dagen en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 6 maanden. De Kanton rechter veroordeelde verdachte voor de eerste overtreding tot een geldboete van f. 25.subs. 10 dagen en voor het tweede feit tot 7 cilgen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 3 maanden. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Kind uit het St. Vincentiusgesticht te Lissc ontvoerd. Gistermiddag stonden voor de Haarlem- sche Rechtbank terecht de 22 jarige mej. P C. C„ de 23 jarige H. B. en de 23 Jarige J. W. S. allen uit den Haag, wegens het opzettelijk onttrekken van een minder jarige aan het wettelijke gezag. Op 22 September van het vorige jaar was mej. C. met haar jongste Zusje voor den gebruikelijken bezoektijd, het St. Vincen tiusgesticht te Lisse blnngn gekomen om een bezoek te brengén 'aan haar 2 jarige zoontje, dat daar werd verpleegd. Hoewel ze zich op een zeer ongebruikelijke wijze toegang tot het gesticht had verschaft en niet in het bezit van een bezoekkaart was, stond de moeder overste haar toe met het jongetje op de speel- en wandelplaats te gaan wandelen. Van deze gelegenheid heeft mej. C. gebruik gemaakt om het kind te ontvoeren. Op den weg stonden de beide andere verdachten met een motorfiets te wachten. Op een vraag van den president, zeide verd. dat het gesticht gsen recht op het kind had. Uit het verdere verhoor kwam vast te staan, dat de beide andere verdachten bij de ontvoering behulpzaam waren geweest. In zijn requisitoir vestigde de officier van Justitie, mr. A. R. Andringa. er de aandacht op, dat verdachte voor de politie verklaard had, dat zij wel degelijk wist, dat zij geen recht op het kind had. Tegen de moeder en tegen H. B. eischte de Officier vari Justitie 3 maanden gevan genisstraf onvoorwaardelijk en tegen B. eveneens 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezicht- stelling van de afd. Den Haag der Ver. van verb, van zedelijke gevangenen. Vonnis 21 Januari a.s. Vervolgens stond terecht P. S. v. L. uit Hillegom. wegens diefstal van een hoeveel heid bloembollen uit een schuur aldaar Verebekende. De Officier van Justitie eischte tegen hem 6 maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest. Vonnis 21 Januari. De 40 jarige koopman J. B. uit Haarlem had zich te verantwoorden wegens ver duistering van f. 1600.Verd. was omstreeks 1 Aug. '36 ln dienst bij een Amsterdamsche kolenfirma. die veel zaken deed met de Zaandamsche vereeniging „Ons Belang". Op 1 Aug. inde verd. bij ge noemde vereeniging een bedrag van f. 1600, hetwelk hij echter niet aan zijn patroon afdroeg. De Officier van Justitie eischte 6 maanden gevangenisstraf. Vonnis 21 dezer. In hooger beroep stonden terecht L. B„ chef der N.Z.H.T.M. en F. C v. L. brieven besteller. beiden uit Hillegom. resp. voorzit ter en secretaris van de Coöp. Verbruiks- vereeniglng „Ons Belang" te Hillegom. die bii vonnis van den kantonrechter te Haar lem waren veroordeeld tot een geldboete van f. 3 subs. 2 dagen hechtenis. (Eisch f6 subs, l dag hechtenis) wegens het houden vaJ een loterij zonder toestemming Alleen L. B. was verschenen. Deze meende dat hier niet van een overtreding sprake was Men kon od gemakkelijke wijze de op lossing vinden De officier van justitie ze'de m zijn requisitoir, dat dit geval zeer zeker onder de loterijwet valt. Spr. .kon zich vol komen vereenigen met het vonnis van dén kantonrechter en vroeg derhalve bevesti ging hiervan. Vonnis over 14 dagen. AALSMEER. Nogmaals Hoog Bezoek. Gistermiddag heeft nog de Groothertog van Mecklenburg-Schwerln vergezeld van de Groothertogin en de leden van den hun toegewezen eeredienst met een hofauto een bezoek aan de tentoonstelling „Lente ln Januari" gebracht. Het gezelschap werd door den burge meester den heer J. Kastelein en vier leden van het dagelljksch bestuur van de ten toonstelling ontvangen en rondgeleid. Ook de gezanten van Japan en Zuld- Afrika hebben gistermiddag de tentoon stelling bezocht. Uitvoering der Wilhelmina-vereeniging. De Wilhelmina-vereeniging te Aalsmeer - Oost gaf haar drukbezochte wlnteruitvoe ring in „Bloemenlust". De voorzitter, de heer J. v. d. Peppel sprak een openingswoord. Medewerking verleenden: Beppy Mur ray. cabaretière; Antonlnt, goochelaar cn Albert Klein, humorist. Met een gecostumeerd bal om tal van prijzen is het mooi geslaagde feest beslo ten De uitslagen waren: le pr. Tlrolerin- nen, dames Bliek en De Jong: 2e pr. Oud- Aalsmeer, de heer en mevr. C. Mantel; 3e pr. Kozakken, de heeren H„ D„ J. en L. Jongkind; 4e pr. Prinsenvlag, de dames Jongkind en Nelemans; 5e pr. Zeilers, mej. Hohu en de heer Scheepers; 6e pr Parij- sche Apachen, mej. Koningen en de heer Hak. rJ- te Ongeteekend kunnen wij Uw stuk zeker niet opnemen. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. J. Escherich, IJweg 97; Katharina Wagner, Akerdijk 189; Bernar- dlna Schoits. Sloterweg 187; Leonard J Witkamp, Schipholdijk 188; Jannetje G de Vet, Badhoevelaan 16; Catharina G Stokman, Nieuwemeerdijk 244a; Mattheus Scharrlnga, Manegelaan 10; Johan M. Noteboom, Manegelaan 10; Arie M. Linzell Schipholdijk 35; Gerarda E M. Vaneman, Huigsloterdijk 167; Hendrik Roest, Spie- ringweg 992; Cornells Plooij, Sloterweg 178; Hattum J. Meester, Aalsmeerderdijk 257; Teunls van Klaveren. Schlpholweg 144. Vertrokken: Johannes S. A. Groenewoud naar Amsterdam, Pr. Hendrikkade 167; Catiharina Heijstek naar Aalsmeer, Aals- meerderweg 23; Harm Wllkens naar War mond, woonark nabij Padoxlaan; Fran- cljntje Bakker naar Amsterdam, Jb. van Lennepkade 420, 2 hg; Steffentje de Boer naar Amsterdam, 2e Hetmersstraat 31 1 hg; Izaak den Hollander naar Apeldoorn, Auroraiaan 50; Dirk Tooi, naar Spanbroek Zandwerve; Wilhelmina Hordijk naar Hillegom, Stationsweg 4; Coenraad van Veenhuijsen naar Amsterdam, Sloterkade 85, 3 hg; Teunls Tates naar Voorburg, Prinses Marian-nelaan 93; Huig Haak naar Bergschenhcek, Smidshoe k 4; Gerard den Bezsmer naar 's-Gravenhage, Hoefkade 955, 1 hg; Adriana Barendregt, naar Heem stede, Vondelkade 20; Apolonla A. Munster man naar Haarlem, Penningsveer A 37; Dirk P. Harting, naar Nice (Frankrijk); Pieter Dol naar Haarlem, Esschilders- straat 39 zw. Burgerlijke Stand. Geboren: Tine Roelle Beatrix, d. van G Gravenmaker en B. Stolp; Pieternella Mar- garetha, d. van J. Schering en M. de Kwaasteaidet; Hermina, d„ Nicoline Alber- tina, d., tweeling van K. Boer en C. E. Del- zenne; Hermanus Adrianus, z. van A. van Rooijen en V. Gerritsen; Eduard Jozef, z. van T. T. Strobbe en A. C. de Waal; Petro- nella Jacoba, d. vain C. van de Wetering en G. Oldenhage; Reina Anna Catharina, d. van L. Smids en M. Wissing; Leendert, z, van J. G. van Andel én J. Roepert; Corne lls, z. van C. van der Blom en E. D. Koop man; Christina Pieternella, d. van J. L. van der Bijl en J. Blok; Jan Gerrit, z„ Tine Engellne, d. tweeling van J. Bos en P. BurggTaaff; Cornells Bernardus, z. van J. G. Keijzer en M. S. van der Klauw; Jacob, z. van J. van Huizen en W. Kamp. Ondertrouwd: Arnoldus J. A. M. Klijn- man 29 Jaar en Maria J. B. A. Backhuijs 27 jaar: Gijsbert Bakkenes, 48 jaar en Janna le Feber 43 jaar; Johannes H. Nib- bering 24 jaar en Cordula C. Freijser 23 j.; Simon van der Kamp 38 jaar en Maria E. Kwakkesteijn 29 jaar Gehuwd: Cornells Berrevoets 20 jaar en Gerritje A. den Drijver 18 jaar; Jan Mar kus 20 jaar en Hendrlka M. Jansen 19 j. Overleden: Aletta, 24 j., d. van D. van Tol en P. Roubos; Dirk Jongkind, 57 Jaar geh. met A. van Oostende; Johannes An- tonius Lamers 69 Jaar geh. met D. H. Breu- ring; Arjaantje Koomans Breure, 38 jaar geh. met P. M. Strljbis; Huivert Bosman 37 jaar geh. met S. van dei- Plank; Cor nelius Hoogkamer 74 jaar geh. met A. Zandvliet; Gerardus Zegstroo 18 Jaar, z. van J. J. Zegstroo en N. Krijgsman; Maria Weezepoel 73 jaar wed. van D. Robijn; Johanna Jellerse 77 jaar wed. van F. van Alkmaar; Klaas Millenaar 88 jaar geh. met A. de Wasrd: Elizabeth Borgman 77. jaar wed. van J. Nibbering; Hendricus Lam- mers 80 jaar geh. met E. C. de Haas; Adriana van Westenbrugge 82 jaar wed. van P. Schooneveld. Door het bestuur van de' commissie voor bijzondere nooden, Ingesteld na de opheffing van het Nationaal Crisiscomité zullen de volgende week inteekenlljsten worden aangeboden. De minst 'draagkrach- tigen zullen in de gelegenheid gesteld wor den door het koopen van een bloempje een klein offer te brengen.. De heer D. Eveleens, Ned Hervormd Evangelist, wonende te Nieuwvennep alhier, die in gelijke ambt werd benoemd te Blijham in Groningén, hoopt óp Zondag 28 Februari as. aldaar zijn intrede dom. Tot onderwijzer aan de Bijz. School aan den Aalsmeerderweg te Rijk alhier, (hcofd de heer J. v. d.- Brink) is benoemd de heer A. Schute te Leeuwarderadeel. KATWIJK AAN ZEE. VER. VAN OUD-LEERLINGEN DER CHR. U.L.O.-SCHOOL. Tot oprichting besloten. Gisteravond kwam een zestigtal oud- leerlingen van de klassen 8 en 9 van de Chr. U.L.O.-School in het schoolgebouw in de Voorstraat bijeen om te komen tot de oprichting van een vereeniging van oud- leerlingen. Deze oprichtmgsbijeenkomst werd geleld door den oud-leerling dr. M. H. Werther uit Zwolle. Deze sprak een welkomstwoord, in 't bijzonder tot het oud-hoofd den heeT W. B. Hofman en het hoofd der school den heer F. W. A. Elkerbout. Hij memoreerde het zoo goed geslaagde feest van den 23sten December, toen zooveel oud-leerlingen elkaar weer eens ontmoetten. Hij zette nu het doel dezer bijeenkomst uiteen om te komen tot de oprichting van een vereeni ging van oud-leerlingen der school. Met alg. st. werd besloten om daartoe over te gaan. Volgde verkiezing van een bestuur. Men was van oordeel, dat hierin gekozen moesten worden, degenen die het eerste feest zoo uitstekend georganiseerd hadden. Tot voorzlttr van het bestuur werd be noemd de heer D. Kruyt, tot secr. de heer KI. den Dikken en tot penningmeester de heer J. Minnee. Bij accl. werd tot eere-voorzltter be noemd de heer W. B. Hofman en tot advi seur de h:er F. W. A. Eikerbout. Men besloot elk jaar in de Kerstvacantie een ledenvergadèring te houden en een maal in de 5 jaar een feestelijke bijeen komst. NadJat nog eenige huishoudelijke zaïfcrn besproken wppfin, werd de bijeen komst door den heet' Werther gesloten. - .»-■ Vergadering'Ned. Bond van Kleinhandelaren. -) 'i De afd. Katwijk van- bovengenoemden bond had voor haar onderafdeeltng de „Inkoop-Centrale", een huishoudelijke ver gadering belegd voor het uitkeeren van dividend aan hare leden, ln verband met het beëindigen van het boekjaar 1936. De voorzitter, de heer Jac. Hoek opende en memoreerde het éen en ander over de oprichting van deze Centrale, waaruit Nieuws uit IJmuiden. Dc reeds aangekondigde uitbreiding onzer berichtgeving zal ook speciaal den Kaiwijkschen visschers belang in boezemen. Voor hen brengen wij van heden af, o.a. onder de rubriek „Visscherij" regelmatig nieuws uit IJmuiden, de plaats, waarmee hun belangen zoo nauw verbonden zijn. Vanaf heden iederen avond 8 uur en als 2e hoofdnummer TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Vanaf Maandaa 11 Jan. iederen middag om 3 uur met de plechtige huwelijksinzegening, den schitterenden bruidsstoet enz. enz. 4822 Daarom wordt er in onze zaak BIJZONDERE aandacht besteedt aan KNIPPEN van KINDEREN. En al zijn er misschien wel goedkooper adressen BETER IN IEDER GEVAL NIÉT Div. soorten Massage: Vibro-massage, voor verfraaiing der huid. Dampbad-massage, de nieuwste vinding tégen, .jfdistj'és, ,enz. bleek, dat zij als een succes kan worden beschouwd. Spr. was daarom van meening dat. wan neer men in de komende jaren op den zelfden weg bleef voortgaan als het voor afgaande jaar. deze Centrale zeer zeker tot grooten bloei zou komen; hiervan zouden de leden zelf de vruchten plukken. Aan het uitgebrachte jaarverslag ont- leenen wij het volgende: Deze Inkoop-Centrale van haring werd 19 Mei 1936 met aanvankelijk 17 leden opgericht. In den loop van het seizoen stéag dit ledental tot 22 en werden 8 niet- leden geregelde verbruikers. De inkoopsom van haring liep tot een bedrag van f. 2271.99; de gezamenlijke verkoop met Inbegrip van lee-ge tonnen f. 3049.00. De neg in voorraad zijnde haring werd geschat op f. 237.50. Uit de opgemaakte balans winst- en ver liesrekening bleek, dat aan de iedenver- bruikers ruim lO'/i 'lc dividend kon worden uMgeke:xd. De voorz. deelde nog mede dat in het begin van het jaar 1937 tot het gezamen lijk inkoopen van versche visch zal worden overgegaan. MAAd.... Douwt Egberts Echte Trietche ti teren - Baat er. Baai-Tabak. Nederlands qeurigste pijptabak. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Corstiaan Marinus, zoon van P. C. Storm en J. M. van Dalen; Johannes Antonius, zoon van C. van der Laan en M. v. Zonneveld: Johanna Gijsberta Catharina d. van W. P. van Dijk en C. Boot Overleden: Johanna Cornelia Kooimans, wed. van F. Borstens, oud 78 jaren. Loop der bevolking. Vertrokken: K. Koers en gezin, naar Haarlemmermeer; Mej. O. Biedermann n. Haarlem; Mej. E. van Dijk, naar Alphen aan den Rijn; A. Cornelisse naar Neder- weert; G. Teleng, naar Nederweert. Gevestigd: D. Douma van Aalsmeer, Achterweg 34:J. W. van Spelde en gez. van Amsterdam, Willemskade 9; D.' Luijk, van Sassenheim, Kanaalstraat 252. 4900 Planting van Herinneringsboomen. 4865 NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Ingekomen: A. van der Poel, van Haar lem haar Zwanensteeg 1 P. Reekers en lam., van Wassenaar haar Schafferstraat 14 M. J. Rolvers, van Wassenaar naar Schafferstraat 14 P. G. van Rijn en Tam., van Den Haag naar Douzastraat 3 B. van Konijnenburg, van Zoeterwoude naar Voorstraat 109 W. P. Janson en fam., van Haarlem naar Douzastraat 49 Adr. Hazenoot, van Oegstgeest naar Bin nenweg 11. Vertrokken: J. P. Cramer naar Oberhau- sen H A. Steenvoorden naar Bloemen- daal F. L. Plantenga en fam. naar Haarlem. Burgerlijke Stand. Geboren: Ida Wilhelmina, d. van Th. F. A. de Linoel en C. W. van der Klugt Siegfried Rudolf, z. van E. Dekker en E. Strohn. Getrouwd: J. van den Haak en C, J. Wit. Overleden; Lauwrens Ph. J. Chr. Pflster 2 dagen, z. van PP. J. C. Pfister en E. Klein Annies Zuidhoek 50 j. Neeltje Adrlane Rijnberk 66 j„ geh. met B. J. van Wely. Cp initiatief van de afd. Noordwijk van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde had de planting van een tweetal Juliana-Bernhard-eiken plaats, als blij vende herinnering aan het huwelijk onzer Prinses. Het bestuur van genoemde afdeellng had daartoe de medewerking verzocht van het college van B. en W. Om half twee had deze plechtigheid te Noordwijk aan Zee plaats, waarbij het muziekgezelschap .Excelsior" haar mede werking verleende. De voorzitter, de heer H. de Boer, heette allen hartelijk welkom en wel in het bij zonder het college van B. en W. In zijn korte inleiding zegde spr. dat hier de keus was gevallen op den eik, den koning der boomen, omdat deze het symbool is van kracht, fierheid en hechtheid. De planting geschiedde door van elke school, twee leerlingen en de heer de Boer gaf hen den wensch mede, dat zij tot ln lengte van dagen zouden getuigen van deze gewichtige gebeurtenis in onze vorstelijke familie. Spr. hoopte, dat ook deze plech tigheid zou mogen bijdragen de liefde voor cn>s Vorstenhuis te versterken. Onder de muziek van het Wilhelmus, dat door allen spontaan werd medegezon gen, had de planting plaats in den tuin van de gemeente-woning op het trefpunt SchoolstraatHoofdstraat. Namens het college van B. en W. aan vaardde de burgemeester met een kort woord deze herinnermgsboom. Gaarne had den B. en W. hun medewerking verleend aan dit sympathieke doel en zegden een goede verzorging toe. De voorzitter der Oranj eveneen. te Noordwijk aan Zee, dankten allen, die hier aan hadden medegewerkt, waarna ge- noodigden en belangstellenden zich achter het muziekgezelschap schaarden, om zich naar Noordwijk-Binnen te begeven, waar op het Lindeplein een zelfde plechtigheid plaats had. 's Middags bracht de Mondaccordeon- club te Noordwijk-Binnen een serenade voor het Raadhuis, ter gelegenheid van de huwel ij ksf eestelij kheden 4680 (Ingee. Mcdj 13. Kabouter Baardenspons lag steeds nog op het pad, gevangen door dien zak wpar wei voor tien kabouters winterkost ln zat; geen wonder, dat hij vele kreten nu te hooren gaf. „Toe!" riep hij uit. „Toe, neem dien zak nu van mij af! Vlug, help mjj op te staan, dan laat ik mij niet meer verslaan!" De man was boos en kwaad en woest; Thijs ladhte, maar hij wist al evenmin als ^addekwist wat hij beginnen moest. Doch, vol van medelij, zei Dickie Dons; „Scheld toch niet zoo, Baardenspons en leg ons nu eens heel goed uit wat dat gedoe van jou beduidt. Waarom kwam je hier in 't bosch en waarom liet je al die groote spinnen los, waarom heb jé 't heele woud voor jou alleen genomen, waarom móoht er niemand meer naar binnen kómen, waarom kon het lot Van de kabouters.Je.'niets, schelen, waarom wou Je niet het eten met hén deelen?"

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 17