BINNENLAND IEIDSCH DA6BLAD - Derde Bled Zaterdag 9 Januari 1937 Het prinselijke jacht. begrooting der Vereenigde Staten. voor 1937 Recordcijfers voor defensie LUCHTVAART SPREEKCEL Den Haag wordt weer een gewone stad. Er is geen wanklank gehoord, zegt de politie-hoofdcommissaris. Beste dagen voor hotels, cafe's en restaurants. Dagorder van Generaal Röell. (Van onzen G. P. D.-redacteur) En zoo loop ik dan. den dag na het Prinselijk Huwelijk, opnieuw door Den Haag. door de straten waar Donderdag de kleurige, fleurige oogverblindende bruids stoet trok. Den Haag begint het feestpakje uit te trekken, wordt weer de stad, zooals ik die zoo goed kende. Timmerlieden zijn reeds druk bezig met het sloopen van de tribunes, in verschillende versierde straten staan reeds werklieden op lange ladders de slingers van dennegroen en de andere versieringen, die de laatste dagen voor het huwelijk zooveel te lijden hebben gehad van regen en wind, los te maken. De etalages van de winkels, waarin men Donderdag lang voor de bruidsstoet arri- veeren moest, niets anders dan menschen. menschen en nog eens menschen zag zijn weer gewoon. Achter de groote of kleine étalage-ruiten prijken weer de voorwerpen die men koopen kan Toevallig kon ik op het politiebureau even spreken met den hoofdcommis saris den heer N. G. van der Mey. „Ontzaggelijk tevreden", zegt de man die aan het hoofd staat van het Haag- sche politiecorps. „De politic heeft prachtig werk gedaan, ondanks het feit dat zij twee a drie weken lang iederen dag zwaar werk te verrichten had. Geen wanklank heeft de feest vreugde verstoord, ook niet op den huwelijksdag, toen er zoo velen naar Den Haag gekomen zijn om de Prinses en Prins te zien. Hoe velen? Het is niet te schatten. Vast staat alleen dat er door de politie 90.000 kaarten uitge geven zijn voor mensehen die een kijk plaats hadden gehuurd. Om alleen uit dit gegeven een globale schatting te maken omtrent het aantal kijkers is niet te doen". De hoofdcommissaris heeft den indruk dat het op den avond van 7 Januari zeer druk in de stad is geweest. Laten wij het daarmede doen enmet het- feit, dat het verwachte millloen kijkers niet geko men is. Wat doet er het eigenlijk toe of er 7 of 8 honderdduizend menschen de Hof stad op dien dag. tot een Nederland in het klein maakten? Tevreden? En of! De administrateur van een der groote hotels in Den Haag wrijft in de handen, als hij mij een kort over zicht geeft van de drukte tijdens en voor den huwelijksdag ip zijn bedrijf. „Donderdag moesten de deuren op slotWij konden dan pas de menschen binnen laten als anderen weggingen. Al leen de „keuken"-is. ietwat tegengevallen. Maar overigens: beste dagen". Eigenlijk wist ik reeds van te voren dat ik dit antwoord zou krijgen op de vraag of de café- en hotelhouders tevreden waren. En lk wist ook dat lk in andere bedrijven precies hetzelfde antwoord zou krijgen Voor de volledigheid heb ik haar ook in andere café's gesteld. En inderdaad: men mag zeker zeggen dat de directies over het algemeen tevreden zijn over den gang van zaken voor en tijdens het huwelijk. Meer dan één avond heeft men de deuren moe ten sluiten omdat er niemand meer bijge- propt kon worden, meer dan een avond heeft men de menschen moeten terug sturen. hpe, ongaarne men dat ook deed. Het moest, wilde de boel niet spaak loopen. Neen. de café's, restaurants en hotels heb ben zeker niet te klagen gehad. Het perso neel in de meeste bedrijven had men dit uitgebreid kwam meestal handen te kort om allen te bedienen Groote tevredenheid van H.M. de Koningin. De Gouverneur der Residentie, luit.-ge- neraal jhr. W. Röell. heeft de volgende dagerder uitgevaardigd: Het heeft H. M. de Koningin behaagd, mij Hoogstderzelver groote tevredenheid te doen betuigen over de houding en ver dere verrichtingen van alle deelen dei- Weermacht. welke bij de plechtigheid van 7 Januari j.l. militaire eerediensten hebben verricht Als Gouverneur der Residentie waarbij ik mij. voor zoover het de troepen van het veldleger aangaat, ook als Com mandant van het Veldleger uitspreek is het mij een zeer bijzondere eer zulks ter kennis te brengen en mijn ingenomenheid uit te spreken over de wijze, waarop de mijnerzijds gegeven bevelen door alle op 7 Januari onder mij gestelde deelen en per sonen der Weermacht, hetzij in den Ko ninklijken Bruidsstoet, hetzij bij de eere- wachten, eerefronten en eereposten. hetzij bij de vele nevendiensten voor geneeskun dige en andere verpleging, zoowel als bij die van militair-politioneelen aard uitge voerd zijn. Dc tenue en kleeding. de houding, het brengen van de eerbewijzen, het marchee- ren door de stad en optreden tegenover het publiek hebben niets te wenschen overge laten, zoodat ook uit dien hoofde de on vergetelijke eer, die alle deelnemenden in het eerbetoon van de Weermacht hebben eenoten, een büzonderen indruk heeft ge maakt op het Nederlaudsche Volk van zijn Weermacht. Ik'breng, in de wetenschap hiervan, mijn dank aan alle autoriteiten, in de eerste Dlaats aan hen, wier troepen niet organiek onder mijn bevelen staan als commandant van het Veldleger, voor de wijze, waarop hunnerzijds en door hun ondergeschikten de naar dc aanwijzingen van H. M. de Ko ningin gegeven orders zijn ten uitvoer ge legd. I eve H. M de Koningin. Leve H. K. H. -Prinses Juliana. Leve Z. K. H. Prins Bernhard der Neder landen. G. de Vries Lentsch te Amsterdam met den bouw belast. Begrafenis W. P. F. van Deventer. Zeer groot was de belangstelling gister middag op Oud-Eik en Duinen te Den Haag bij de teraardebestelling van den heer W. P. F. van Deventer, directeur van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, wiens plotse ling verscheiden in breeden kring wordt betreurd. In de rouwkapel, waar het orgel treur muziek speelde, heeft allereerst Baron Krayenhoff woorden van afscheid gespro ken en daarbij in herinnering gebracht de groote verdiensten en de stoere werkkracht van den heer Van Deventer, die in ver schillende kringen zulk een groote waar deering genoot, getuige ook de schat van bloemen op zijn baar gelegd. Spr. herdacht tevens een 35-jarige voortdurende nauwe samenwerking met den thans ontslapene, waarvoor hij in gevoelvolle bewoordingen dankte. Mr. Galestin sprak namens de Union Royale en de vele maconnieke vrienden. De heer Pulincx namens de Union Internatio nale de Propagands du Tourisme. de heer Van der Garderen namens de Rotary Club, en ten slotte de heer Van Stigt namzns „Horecaf". Hierna heeft baron Krayenhoff allen, namens de familie, dank gezegd voor hun tegenwoordigheid, waarna de kist graf waarts werd gedragen. Naar wij vernemen, heeft op voorstel van de technische commissie, belast met den bouw van het prinselijk jacht, het Algemeen Comité tot aanbieding van een nationaal huwelijksgeschenk aan de Amstcrdamschc Scheepswerf van den heer G. de Vries Lcntsch Jr. opdracht gegeven tot den bouw van dit schip. De plannen voor het jacht kwamen tot stand, dank zij de samen werking van de technische commissie en den heer H. W. de Voogt. De Prinses en de Prins wenschen ge lijk bekend een motorjacht geen zeil jacht aan boord waarvan zij met eenige gasten kunnen verblijven en waarmede zij weekendtochten en langere tochten kunnen maken, waarop zij van zon, water en bui tenlucht kunnen genieten en waarmede zij zich kunnen bewegen langs vele schilder achtige plekken, die ons land aan de wa terzijde zoo talrijk biedt. Een zeer geluk kige omstandigheid is, dat ons Prinselijk Paar niet de begeerte heeft de Noordzee te gaan bevaren. Voor een gebruik zoowel in Nederland als buitengaats behoeft het schip dus niet te worden ingericht. Was dit wel het geval, da was een tweeslach tig schip ontstaan, een schip, dat eigenlijk ongeschikt zou zijn voor beide doeleinden. Immers tot heden is men er nog nooit in geslaagd een schip te construeeren dat goed en betrouwbaar bleek te zijn in zee en tegelijk het meerendeel der binnenwa teren kon bevaren, waarvan er vele slechts een geringen diepgang toelaten. Nu wordt gedacht aan het bevaren der Zeeuwsche en Zuid-Hollandsche stroomen, de groote ri vieren, desnoods de Rijn stroomopwaarts, de Zuiderzee, een deel der Waddenzee, de voornaamste kanalen in het Zuiden des lands, in Zuid- en Noord-Holland en in Overijsel en de groote vaarwegen en meren van Friesland en Groningen. Natuurlijk heeft men, om aan de vele eischen en beperkingen te voldoen, een compromis tot stand moeten brengen, waarvan het gevolg is, dat dit schip en kele wateren niet zal kunnen bevaren, die een ander ingevolge andere verlangens ge bouwd schip, wel zou kunen bezoeken. Maar ernstig is dit bezwaar niet, want het jacht zal een flinke motorboot meevoeren, die het Prinselijk Paar op die punten zal kunnen brengen, waar het groote schip niet kan komen. Aldus zal geen hoekje in ons mooi en schilderachtig waterland voor het Prinselijk Paar verborgen behoeven te blijven Van het ontwerp wordt een model ge maakt. dat beproefd zal worden te Wa- geningen in 't Scheepsbouwkundig Proef station. Enkele wijzigingen in het onder waterschip kunnen dan met het oog op de snelheid van het schip, het gedrag in ondiep water enz. noodzakelijk blijken. Koninklijk Paleis blijft nog versierd. Gisteren zijn de bloemen ververscht. Men meldt ons uit Boskoop: Daar H. M. de Koningin den wensch te kennen heeft gegeven dat de bloemversie- rlng in het paleis nog eenigen tijd in stand blijft, vertrok gistermiddag het comité naar Den Haag om de bloemen zoo noodig te ververschen. H. M. de Koningin. Heden nog niet naar Het Loo. Aan het paleis Het Loo is gisteren bericht ontvangen, dat de Koningin niet heden, doch eenige dagen later od Het Loo zal aankomen. HANDELSVERKEER TUSSCHEN NEDERLAND EN TURKIJE. Delegatie naar Ankara. Naar wil vernemen ls Donderdagavond een delegatie naar Turkije vertrokken ten einde te Ankara met de Turkrche regeerlm FAUKENP.AARD VOOR ENGELSCHEN KRONINGSSTOET. Een voorloopige koop bij een paardenhandelaar te Groningen. In opdracht van Z.K.H. den Hertog van Kerit, hebben gisteren majoor Abel Smitn en Lady Abel Smith, nicht van H. M. Ko ningin Wllhelmina, een bezoek gebracht aan Groningen, teneinde daar een paard te koopen. De hooge bezoekers waren ver gezeld van de heeren W. Graaf van Lim burg Stirum, Baron Engers en Jhr. de Beaufort. De aankoop betrof een bont paard, dat bestemd ls om in den kroningsstoet van koning George VI op 12 Mei a s., de pau ken te dragen. Er werd een voorloopige koop gesloten met den Groningschen paar denhandelaar, den heer Dirk Bolt. Van het gekozen paard werd een foto genomen, welke zal worden doorgezonden aan den koning van Engeland. Deze zal dan over den definitieven aankoop beslissen. Na het bezoek bij den heer Bolt. die de hooge gasten zeer charmant ontving met koffie en Groninger koek, gebruikte het gezelschap de lunch in het hotel „De boelen." Om drie uur keerde men naar de resi dentie terug. VREEDZAME BESTORMING VAN TRIBUNES. Naar de „Te.l" nader meldt ls het bil de bestorming der tribunes aan de Laan Copes van Catten'ourgh te Den Haag anders toe gegaan dan het blad aanvankelijk gemeld had. Wel hebben aanvankelijk eenige men sehen moeite gedaan zich daar. zonder toe stemming een gratis plaats op de tribunes te verschaffen, maar de politie trad daar zoo goed mogelijk tegen op. En om 12 uur, toen er toch geen zaken meer konden wor den gedaan, hebben de ondernemers het publiek toestemming eegeven de open tri bune-gedeelten te bezetten. PROV. STATEN VAJN ZUID-HOLLAND. te onderhandelen. In de eerste Plaats over Door den voorzitter van het Centraal de kwestie van het bestaande clearing tekort en in de tweede plaats over een alge meene verruiming van het handelsverkeer tusschen Nederland en Turkije, Stembureau zijn tot lid van de Prov Sta ten van Zuid-Holland benoemd verklaard de heeren A. m 't Veld te Rllnsburg en S. J. Robitach te 's Gravenhage. 4879 CIngcz. Med.) Roosevelt heeft de begrooting voor 1937, d.w.z. voor het boekjaar dat 30 Juni 1938 eindigt, bij het congres ingediend. In zijn boodschap zegt Roosevelt o.a. dat de begrooting voor 1936 in evenwicht is en blijft, ook indien hierbij nog supplemen taire uitgaven worden gevoegd tot een maximum van 1.537.123.000 dollar ter be strijding van de werkloosheid. Voor het ge val dat de verbetering in zaken in het hui dig tempo voortgaat, zal de begrooting voor 1939 geheel in evenwicht zijn, waarbij moet worden aangenomen, dat de aflos sing der schulden gelijk blijft. Roosevelt is voornemens op later datum aan het congres voor te stellen credieten te openen ter bestrijding van de werkloos heid in 1938. Hij hoopt dat deze credieten niet meer dan 1.537.123.000 dollar zullen bedragen; deze hoop is gegrondvest op de veronderstelling, dat de industrie zal me dewerken door aan een grooter aantal mannen en vrouwen werk te verschaffen dan het geval was in het afgeloopen jaar. Verder is Roosevelt voornemens een uitge breid plan tot reorganisatie van het be stuur in te dienen, waardoor naar hij hoopt een besparing van 87 millioen dollar op de begrooting van 1938 zal worden ver kregen. De uitgaven worden in de begrootmg ge raamd op 6158 millioen dollar, waarbij Inbegrepen de aflossing der schulden, doch zonder de uitgaven ter bestrijding van de werkloosheid, welke, zooals reeds gemeld werd. naar Roosevelt hoopt, niet meer dan 1.537.123.000 dollar zullen bedragen, tegen 2.215.000.000 dollar In 1936. De begrooting voor leger en vloot is met 27 millioen gestegen tot 99.160.000 dollar, een record voor vredestijd. Roo sevelt verklaart dat dc uitgaven voor defensie dienen tot vermeerdering van de effectieven, welke door het congres is goedgekeurd, alsmede tot het ver vangen van oorlogsschepen. In de begrooting van defensie zijn fond sen opgenomen voor het aanvangen van den bouw van twee nieuwe kruisers van 35 000 ton, welke 50 millloen elk zullen kosten. Voorts zijn voorzieningen getroffen voor den bouw van 400 marinevliegtuigen, terwijl voor het leger plannen zijn opge steld, die een minimum van 530 nieuwe vliegtuigen eischen, welke in 1938 gereed moeten zijn. De Inkomsten worden geraamd op pim. 7.293.607.000 dollar, hetgeen een vermeer dering van 1.465.456.000 dollar beteekent), voornamelijk tengevolge van de meerdere ontvangsten uit de inkomstenbelasting door de verbetering ln zaken en tenge volge van de toepassing van de flnancieele wetten van 1936; de opbrengst der inkom stenbelasting wordt geraamd op 992.400.000 dollar meer dan in 1937. Roosevelt beveelt verder aan de zooge naamde „minder gewenschte belastingen" te handhaven op het huidige peil; zonder rekening te houden met de uitgaven, ter bestrijding van de werkloosheid, doch wel inbegrepen de som noodig voor de aflossing wordt de te hoog geraamde schuld voor 1938 geschat op 135.608.000 dollar. Afgezien van de amortisatie bedraagt de te hoog geraamde scHuld 1.537.123.000. Voor het loopende belastingjaar 1937 worden de inkomsten, gebaseerd op de be grooting. zonder rekening te houden met de wijzigingen, welke het gevolg kunnen zijn van de politiek der schatkist tot steri lisatie van het goud, geraamd op de som van 5.328.151.000 dollar. De nieuwe belas ting op de maatschappijen zal vermoede lijk de ontvangsten volgens de Inkomsten belasting met 946.325.000 dollar doen toe nemen. De uitgaven voor 1937 worden geraamd op 8.480.804.000 dollar, waarvan Roosevelt binnenkort 790 millioen dollar aan het congres zal vragen om de bestrijding der werkloosheid te vervolgen. Het bruto deficit, waarbij inbegrepen de vermindering van de schuld, zal vermoede lijk 2.652.653.000 bedragen.Hlervan zal naar verwacht wordt 900 millloen worden ge dekt door kasgeld. De openbare schuld zal naar raming einde van het loopende belas tingjaar bruto 35.026 millioen dollar bedra gen, hetgeen 1.248 millioen meer is dan heb voorgaande jaar. In 1936 bedroegen de ink 4.115.956.615 dollar en de uitgaven 8.879.798.258 dollar. De bouw der nieuwe linieschepen. Het op stapel zetten der in de begroo ting van 1937 voorziene twee linieschepen motiveerde Roosevelt met de verklaring, dat de vlootverdragen zijn afgeloopen en dat de overige landen eveneens zijn begon nen met den bouw van linieschepen. Of de schepen met geschut van 14 of 16 duim zullen worden bewapend ls nog niet beslist; men wacht af waarmede de Ja panners hun nieuwe schepen zullen bewa penen. STEMMEN BIJ VOLMACHT. De minister van binnenlandsche zaken heeft een schrijven gericht aan de ge meentebesturen, waarin hij o.m. zegt. dat hem gebleken is. dat verschillende kiezers, die gebruik wenschen te maken van de, hun ingevolge artikel 7 des kieswet ver leende, bevoegdheid om bij volmacht te stemmen, moeilijkheden ondervonden, doordat op sommige gemeentesecretarieën niet. voldoende rekening wordt gehouden met de omstandigheid, dat bij de jongste wijziging van de kieswet in artikel 56a dier wet veranderingen zijn aangebracht De minister vestigt de aandacht op do wet van 23 Mei 1936, tot wijziging en aan-, vulling van de kieswet, de provinciale wet en de gemeentewet. Daarbij is de mogelijkheid geopend, dat de mededeeling, dat de kiezer van de ge vraagde bevoegdheid om bij volmacht te stemmen gebruik wenscht te maken, niet slechts kan geschieden ter secrtarie van de gemeente, op welker kiezerslijst hij moet voorkomen, doch ter secrtarie van elke willekeurige gemeente, waar hij zich toevallig bevindt. Voorts blijkt verschil van opvatting te bestaan met betrekking tot de interpretatie van het vierde lid van art. 56a der kies wet. met name nopens de vraag, of de in den derden volzin van dat lid bedoelde termijn van vijf dagen begint te loopen vanaf het tijdstip van aanwijzing van den gemachtigde, dan wel vanaf den datum -■an de oproeping. Aangezien de redactie der wet te dezen geen uitsluitsel geeft, is de minister ge neigd in het belang van de kiezers de be paling aldus te interpreteeren, dat de termijn van vijf dagen begint te loopen vanaf den datum van verzending van de oproeping. ONTSLAG BIJ DE BRABANTSCHE BUURTSPOORWEGEN. Op de vragen van den heer Nlvard in verband met het ontslag van 60 man per soneel van de N.V. Brabantschc Buurt spoorwegen en autodiensten heeft de minister van waterstaat het volgende ge antwoord Het goederenvervoer op de tramwegen van de N.V. Brabantsche Buurtspoorwegen en autodiensten B.B.A. zal inderdaad in hoofdzaak worden gestaakt. Dientengevolge ls aan 60 man van het personeel met ingang van heden ontslag aangezegd. Dit personeel kan op grond van het reglement dienstvoorw aarden der maatschappij geen aanspraak op wacht geld doen gelden. Een uitkeerlng in eens komt slechts in aanmerking bij ontslag, dat niet het gevolg is van staking of in krimping van den dienst. Het komt billijk voor en ln dit geval ook mogelijk, dat niettemin een uitkeering wordt gegeven. De minister heeft reeds maatregelen getroffen, dat hiervoor een regeling tot stand komt. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 49 Januari 1937 is door de Nederlandsche Bank ln totaal een be drag van omstreeks R.M. 600.000 van de op het Treuhaenderkonto Niederlande uit staande vorderingen met de begunstigden afgerekend. Het hoogste afgerekende volg ordenummer was 33663. Het totale bedrag van de op het Treu haenderkonto Niederlande uitstaande vor deringen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks R.M. 0.2 millloen. PRIJSVERSCHIL EN RESTITUTIE ROGGE. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het monopolieprijsverschil bij Invoer en het restitutiebedrag bij uitvoer van onge- denatureerde rogge met Ingang van 11 Januari 1937 tot nadere wijziging ls vast gesteld op f. 2 per 100 K.G. In overeenstemming daarmede is de de- naturaticvergoeding met ingang van ge noemden datum vastgesteld op nihil. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is de heer C. S. Lech- ner, laatstelijk consul-generaal der Ne derlanden te Kobe, benoemd ln den rang van buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Bangkok. UIT NED. OOST-INDIK. Ir. A. C. NIEUWENHUYZEN KRUSEMAN OVERLEDEN. MEDAN, 8 Januari (Aneta). Heden overleed in het Ellsabethziekenhuis te Medan de heer ir. A. C. Nieuwenhuyzen Kruseman, directeur van de haven van Belawan. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De vaste stemming die er sedert eenigen tijd in den geheelen veehandel ls geko men bleef zich ook deze week tot 't einde toe handhaven. We zouden zelfs zeggen, dat de veeprijzen ln de afgeloopen week nog iets aantrokken. De vraag naar ge- bruiksvee en gustevee was iets ruimer, ter wijl de aanvoeren in het algemeen iets korter waren. Er is ook weer iets meer ge kocht voor België want daar te lande zijn de veeprijzen in verhouding nog iets meer gestegen dan ln ons land en men kan op 't oogenblik zeer moeilijk aan goede zware hoogdrachtige kalfkoeien komen, zooals men die in België graag uit ons land Im- porteerd. Men besteedde voor deze soorten tol ver over de f. 200.Enkele werden tot f.275.toe verkocht. Hierdoor waren de vraagprijzen voor versche melkkoeien na tuurlijk ook hooger, maar desondanks werden de aanvoeren toch goed geruimd. Dt slachtveeprijzen geven echter wel de grootste „stoot" aan de geheele markt, want deze waren vooral begin dezer week hooger, ofschoon de goede kwaliteiten gisteren hier ter plaatse ook goede prij zen konden maken. Op 't oogenblik wil 't echter met den verkoop van alles tame lijk goed vlotten, want vette en nuchtere kalveren gingen ook weer goed van de hand. Er was voor slachtvee vooral giste ren hier ter plaatse een flinke vraag voor Amsterdam. Op de Wolveeafdoellngen was eveneens een bevredigende stemming. We noteerden voor oude schapen van f. 20. tot zelfs f. 30.— per stuk en lammeren van f. 15f. 22.tot voor extra zware in en kele gevallen f. 24.per stuk. De hoofdzaak was export, ofschoon de binnenlandsche vraag voor den tijd van 't seizoen nog vrij gced blijft. Het gebruik van schapen- vleesch in ons land is de laatste jaren zeer belangrijk toegenomen, terwijl dat van varkcnsvleesch aanzienlijk is teruggeloo- pen. De varkensprijzen zijn wat verbeterd, maar liepen deze week toch niet verder omhoog. DE POSTVLUCHTEN De „Rietvink" ls gisteren komende uitj Indië om 15.46 uur op Schiphol geland. Hedenmorgen 7.30 uur is de .Djalak" van Schiphol naar Batavia vertrokken. De be manning bestaat uit Smirnoff, gezagvoer der. Kooper. tweede bestuurder. Westra, mecanicien en Koopman radiotelegrafist. Aan boord bevinden zich twee passagiers AmsterdamBatavia en drie passagiers AmsterdamCalcutta. Het toestel heeft 89 K.G. zoederen. 320 K.G. briefpost en 25 K.G. oakketpost mede genomen. RADIOSTORING. Een lezer roept onze bemiddeling tot opheffing der radiostoring, welke vooral 's morgens zeer sterk ls tusschen de Genestetstraat en Da Costastraat op den Haagweg. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10