De huwelijksplechtigheid De Residentie aan den in de Kerk vóór-avond Feestviering in Indië en elders LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 7 Januari 1937i Een imposante aanblik Uitgelezen costuumweelde In koortsachtig tempo werd nog gewerkt En dicht opeengedrongen schuifelden weer duizenden door de straten. WEERBERICHT. (Van onzen redacteur) Tien over half tweeWeer terug in het, na de drukte in den Haag. zoo stu.u Leiden Tal van Indrukken zijn tc verwerken. Herinnering na herinnering wei op. de ge dachten gaan naar de prachtige St. Ja- cobskerk Vanmorgen negen uur: plechtig ligt de statige kathedraal in he' centrum van het geëmotioneerde feestgewoel der Residentie Blijde stemming heersclit in du straten: hier. tusschen de grijze zuilen heerscht óök deze blijde sfeer, maar zij wordt althans uiterlijk, getemperd door de suggestie der stemmige omgeving, waar in straks dc huwelijksinzegening van het vorstelijk Bruidspaar voltrokken wordt. Onvergetelijk moment, historisch gebeu ren! Hoogtepunt van dezen voor het Huis van Oranje en voor eiken rechtgeaarden Nederlander glorierijken dag Nu zijn wij in de kerk: men heeft on. van vele zijden vurig benijd deze stonde te mogen medemaken, temidden van al len, van hoog tot laag. die de Prinses en den Prins liefhebben. Nu zijn wij dan ein delijk op de schitterend gelegen perstri bune gezeten zijn, beseffen wij maar al te zeer welk een onuitsprekelijk voorrecht liet is, getuige te mogen zijn van deze mijlpaal in de geschiedenis van ons Vor stenhuis! Te ongeveer half tien is de Kerk reeds gedeeltelijk gevuld met een bonte menigte. Glorieus is de schittering der met goud en zilver bestikte uniformen, flonkerend on der het glanzende schijnsel der lichtkro nen, nog verhoogd door de zonnestralen, uie o, wonder, op dezen onvergetelijken morgen na de kletterende regenbuien der vorige dagen door de ramen vallen. Het beroemde Oranjezonnetje is. nu er iets grootsch gebeuren gaat. natuurlijk terug gekomen en men is er dankbaar voor. Steeds meer hoogwaardigheidsbeklee- ders treden binnen, naar hun plaatsen ge leid door officieren: ministers, gezanten, leden der Hofhouding, leden van den Raad van State, der belde Kamers, van het Per- mamente Hof van Internationale Justitie w.o. onze stadgenoot, prof. van Eysinga burgemeesters, o.a. Burgemeester van de Sande Bakhuyzen en tallooze anderen: de meesten bedolven onder een weelde van ridderorden en linten, behoorend tot de meest uiteenloopende natie's. fel afstekend legen de meer eenvoudige kleeding van hen. die niet in officieele dracht versche nen zijn. Een speciaal cachet leveren de Indische vorsten op in hun galahof dracht: de dames doen ons verbaasd staan over de schittering harer juweelen, die van verren afstand on middellijk in 't oog vallen. Minister-President "colijn, getooid met het lint van het hem zoo juist verleende Grootkruis, onderhoudt zich met hen en neemt, evenals zij, plaats, onder het orgel, ter rechterzijde van de zetels, die voor den kansel gereed staan voor het Bruidspaar Een der eerste vorstelijke gasten, die de kerk binnenkomt, is de Hertog van Kent in het costuum van Commandant der Brit- sche Zeemacht. Spoedig daarop volgen an dere vorstelijke gasten, zoodat ook de rijen achter de plaatsen bestemd voor Prinses Juliana en Prins Bernhard spoedig gevuld zijn. Men voelt de spanning groeien, naar mate het uur der aankomst van den stoet gaat naderen. Al is het eerst half elf. toch is de Kerk reeds volkomen bezet. Zacht speelt het orgel, even zacht be speelt de jonge Stotijn de hobo. afgewisseld door solozang van mevr. Stotijn-Molenaar. door koorzang onder leiding van Sem Dres den of van „Excelsior" onder leiding van Jan Wagenaar. Onvergetelijk zijn deze uren: vanaf onze hooge plaats hebben wij een grandioos ge zicht door de gansche kerk. worden telkens getroffen door nieuwe imposante costuums: wij zien die der Malthezer- of Johanniter- ridders, van den Pauselijken Internuntius en van vele anderen, terwijl de uniformen der vorstelijke personen en de toiletten hunner dames eveneens als een sprookje uit duizend-en-één-nacht aandoen Vlak daarachter eenige vrouwen in Sche- veningsch costuum: alle rangen en standen zijn hier vereenigd. zooals H.M. de Konin gin het gewenscht heeft. Een ieder geraakt nu meer en meer on der den indruk van de dingen, die komen gaan. Men weet, dat de vorstelijke stoet onder weg is en ieder oogenblik de ceremo niemeester Graaf du Monceau naar den in gang kan gaan. ten teeken dat het Bruids paar gearriveerd is. De meer dan 200 journalisten, w.o. vele uit het buitenland kijken vol spanning omlaag, de fotografen en Willy Mullens, die een film van deze plechtigheid opneemt, houden hun toestellen gereed. Het is nu stil in de Kerk. Ieder oogen blik verwacht men de entrée van het jonge paar Wij hooren tromgeroffel, wij staan op. want Inderdaad Graaf du Monceau treedt naar voren, komt terug en onder de plechtige tonen van Lohengrin's Bruids koor, schrijden de bruidsmeisjes en -jon kers in de richting van den kansel. Wat zich nu voor het oog ontrolt, zal eeuwig in het geheugen gegrift blijven. Met langzamen, indrukwekkenden gang komen de paren naar voren, zetten zich ter linker- en rechterzijde van den kansel Het Bruidspaar volgt en de ontroering tee kent zich af op de gezichten van alle be voorrechten, die dit gebeuren mogen aan schouwen! Het Bruidspaar: Holland's glorie, hoop en toekomst: de Prinses, charmant en elegant in het witte bruidstoilet, voorbeeld van vrou welijke gevoeligheid, de Prins, ferm en stram in zijn donker huzarenuniform, voorbeeld van mannelijke, stoere kracht. Daarachter H. M. de Koningin aan den arm van Prins Aschwin en zoo vervolgens allen, die tot. den trouwstoet behooren en die men in de Haagsche straten reeds toegejuicht had. Prins Bernhard geleidt zijn Vrouw voor den kansel en treffend van teederheid is de uitdrukking, waarmee Hij Haar telken male even aanziet. De Prinses kijkt ernstig, maar wanneer de Prins even een enkel woord, ondersteund docr zijn innemenden glimlach, tot Haar zegt. dan lacht ook Prinses Juliana en men veelt, hoezeer Zij zich veilig bij hem gebor gen weet in deze onzegbaar plechtige mo menten. De huwelijksinzegening vond wel haar culminatiepunt in het antwoord der beide jonggehuwden op de vragen van ds. Wei ier: het „Ja" van Prins Bernhard was duidelijk hoorbaar door de gansche. ont zagwekkende ruimte van de Kerk. Dit „Ja" klonk bewust, krachtig en beslist ver trouwensvol voor Prinses Juliana. Het was. alsof de Prins het nog eens duidelijk en onvervaard voor ons allen wilde zeggen: „Weet, dat de toekomst van mijn vrouw bij mij veilig is, weet dat ik Haar zal steu nen en terzijde zal staan, wat er ook ge- beure". En het innig uitgesproken „Ja" van de Prinses, was de weerklank op deze uit spraak van een heilig voornemen. Het geluk toekende zich af op de ge zichten van het Bruidspaar, op dat van H. M. de Koningin en van allen, die Haar omringden, na dit tweemaal „Ja", dat tot c'iep in het gemoed trof Een zekere ontspanning werd zichtbaar onder alle aanwezigen, die tenslotte met sterke overtuiging het „Hallelujah Eeuwig dank en eere" zongen en hun schoonste beden brachten tot Hen, in Wier handen het geluk van het Huis van Oranje ge legd is. En toen de schare uiteindelijk het kerk gebouw verliet, wist een ieder, dat hier twee jonge menschenkinderen elkander voor het leven de trouw gezworen hadden, die henzelf, maar ook het gansche land gelukkig zal maken! m a Nu zijn deze onvergetelijke uren voorbij. 't Is geweest ais in ons aller kinder- jaren; ook toén zagen wij met vurigst denkbaar verlangen uit naar een feest, dat de betrekkelijke eentonigheid van het leven zou verbreien. Nu is het óók zoo geweest, maar toch tevens gansch anders! Want d i t feest zal niet tijdelijk, maar jaren, een menschenleeftijd in de herin nering van dit geslacht blijven voortleven en onze herinnering zal weer levend blij ven in die van hen. die na ons komen, voortgeplant als zij wordt door vertelsel of geschrift. Het vorstensprookje van 1937: in de St. Jacobskerk is het geworden tot tastbare werkelijkheid, géén geromantiseerde ver beelding, maar tot een gebeurtenis, die het hare moge bijdragen tot het nog naar een ieder hoopt eeuwenlang durende heil van Oranje en Nederland! (Van onzen G.P.D.-redacteur). 's Gravenha^e, 6 Januari. Is dat den Haag? Hoe is het moge lijk! Op den dag vóór het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard is dc Residentie of liever lijkt zij een gansch andere stad. één waarvan wij ons het bestaan eenvoudig niet in konden denken. Den Haag leeft. leeft gejaagd In een koortsachtig tempo werkt men in dc ontruimde étalages, die tot 12 uur hedenmiddag nog doodgewoon waren. Hier wordt getimmerd, daar wordt getimmerd, overal is men druk in de weer om de verhuurde kijk plaatsen, waar dc biuidsstoct morgen langs zal trekken, in orde te brengen. En dat werk. dat men met daglicht aangevangen heeft, wordt als de avond is gevallen, in een zee van kunstlicht voortgezet. Fantastisch is dat. wanneer aan den hemel boven ons de sterren staan te gloeien en je in dc straten van dat donker worden eigenlijk niets merkt. Hi.i of zij. die de Hofstad nog niet ais lichtstad zag. komt oogen te kort om alles te aanschouwen. De menschen schuifelen in de binnenstad langs verlichte gebouwen, waarvan de contouren zich door guirlandes van electrische lampjes, helder afteekenen. De menschen kijken, links en rechts en naar boven om soms in fel wit licht, maar meestal in het stemmiger schijnsel van Oranje- of roode lampjes te staren. Zij zien de Hofstad oo den laatsten dag voor het huwelijk fantastisch verlicht en versierd. Vlaggen groen bloemen en licht, overal licht. Den Haag komt prachtig i voor den dag biedt vreemdeling en land genoot een onvergetelijk schouwspel. Op het oogenblik dat ik dit schrijf is de avond, al geruimen tiid gevallen Het tot 4 uur 'sombere weer. de regen deed de stra ten glimmen en was er oorzaak van dat ieder die niet noodzakelijk er op uit hoefde, binnen bleef, klaarde oo dat moment gc- 1 lukkig op. En direct vulden de straten zich toen met voetgangers Het verkeer vertien voudigde zich. Om 5 uil*. op het oogenblik dat auto's en fietsen langzamerhand dan weg naar de binnenstad werd afgesneden, was er haast geen doorkomen aan. Overal zag men lange, ijzig lange files van auto's en trams Telken; weer dreigde er een ver keersopstopping. Maar steeds weer greep de politie die in de afze'oopen dagen al bergen werk verzet heeft oo 't juiste oogenblik in. Bij de stations. Overvolle tre:nen uit alle deelen van ons land, arriveerden den eeheelen dag aan de Haagsche stations. Zij die vroeg naar de Residentie vertrokken waren hebben bij aankomst aan het S S. iets gemist. Want toen het donker bezon te worden toen flit sten ineens de zuiriandes van lampjes aan. die langs den zevel van dit een eenigszins somberen aanblik biedend gebouw aange bracht ziin. Welk een ontzaglijke gedaante verwisseling ondergaat zoo'n station dan eigenlijk. Bii het schijnsel van die duizenden lamp ies of liiken er zooveel te zijn? zie ik althans niets meer dat leelük is. Het station torent daar hoog boven den grond uit. statig en mooi. En zoo als het met het S.S. is, zoo is het met alle gebouwen, die oo dezen dag ver licht zijn Het Binnenhof b.v lijkt betoo- verd. Velen onnoemelijk velen hebben daar reeds geloopen. zfin de Doorten doorgegaan om met open oogen. groot van verbazing te blliven staan voor zoover dat mogelijk was. 't Klinkt banaal maai' toch zeg ik het de talloozen die het vóór mii gezegd hebben na: het Hikt een droom een sprookje.... Zie b.v ook die verlichte fontein in den Hofvijver die een dikke witte waterstraal meters ver omhoog snuit en welke naar alle zijden het witte licht van een schijn werper weerkaatst. En overal menschen. die voorwaarts schuifelen, die zich een doorgang worstelen naar de overvolle café's of restaurants, meestal halverwege met teleurgestelde ge zichten omkeerend. omdat zij zien dat zij er niet meer bilgeproDt kunnen worden. Zoo was het vele. vele dagen voor dezen 6en Januari en zoo is het ook nu Soms. maar het blijft meestal een uit zondering lukt het om ergens een plaatsje machtig te worden. Dan plooit een triom fantelijk lachje den mond van deze geluk- k'gen. dan kijken zii rond met het air van: Hoe-heb-ik-em-dat-gelapt? Natuurlijk zijn de restaurants met mu ziek het meest in trek. En even natuurlijk hebben de meeste directies tijdig voor deze attractie gezorgd, ofschoon er niet veel van het luisteren er naar terecht komt. Grappig is dat eigenlijk De menschen doen hun i uiterste best om in de café's met muziek te komen en als zii er zijn dan produceeren zii zoo'n overmaat van eeluid dat de mu- zlekklanken er in wegsterven. Men kan in de restaurants hooren hoe ontzaglijk veel vreemdelingen er naar Den Haag ziin gekomen om het huwelijk van Nederland's Kroonprinses bii te wonen. Men hoort daar vele talen maar ODvallend veel Engelsch Waarschijnlijk hebben de meesten hun logies voor den nacht vooraf besproken want reeds eenigen tiid geleden was men in 'sGravenhage uitverkocht. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 753. Hedenmiddag 3 uur: 760. Aneta meldt uit Batavia: „Plechtig klokgebeier luidde in de hoofd stad van Ned Indië het langverbeide feest van den huwelijksdag van onze ge liefde Prinses met Prins Bernhard in. Reeds te 6 uur was de geheele stad in volle leven, mede door de muzikale reveille, welke werd gehouden door de muziek van het eerste regiment infanterie voor de woning van den divisie-commandant, den oemmandant van de zeemacht en van den gouverneur van West-Java. De muziek van de brandweer hield een reveille voor de woning van den burgemeester van Ba tavia. Om 7 uur begon het defile van de gar nizoenen van Weltevreden en Meester- Cornelis met een compagnie van de Kon. Marine voor het paleis ran den gouver neur-generaal. Onder de tonen van de mu ziek marcheerden de troepen kranig langs het paleis onder leiding van den divisie commandant generaai-majoor Bakker. Terzelfder tijd had een godsdienstoefe ning plaats in de R.K. kerken, waar voor het heil van het jonge paar werd gebeden. Ofschoon aanvankelijk de regen nog uit den hemel viel ihet is momenteel de regentijd in Indië) klaarde tot ieders vreugde in den loop van den morgen het weer op, hetgeen natuurlijk tot de feest vreugde niet weinig bijdroeg. Op een later uur. half tien en tien uur, hadden andere godsdienstoefeningen plaats nl. in de Gereformeerde kerk, in het loge- gebouw voor Israëlietische ingezetenen en in de Willemskerk een Maleische gods dienstoefening. In de historische Portugeesche buiten kerk werd de meest-bezochte godsdienst- c.efening gehouden waarbij ds. E. A. A. de Vreede voorganger was. De kinder-aubade. welke des morgens had moeten plaats hebben, werd. in ver band met den regen afgelast, Op verschillende terreinen waren volks spelen georganiseerd, met de typische spelen welke aan Indië eigen zijn en op 't Generaal Staalplein te Mcester-Cornelis gaven Amboneesche en Menadoneesche militairen van de garnizoenen te Welte vreden en Meester-Cornelis een tjakalélé (Moluksche krijgsdans). Tegen het middaguur verplaatste de vreugde zich zooals dat met de toe nemende warmte en de felle zonneschijn de gewoonte is naar de verschillende hotels en andere centra van amusement. waar strijkjes en muziekcorpsen met va- derlandsche liederen, die door allen op enthousiaste wijze werden meegezongen, de Oranje-stemming er duchtig inhielden. Uit West-Indië. Aneta meldt uit Paramaribo: Na een steeds toenemende belangstel ling is de vooravond van het huwelijks feest reeds enthousiasat gevierd. Geheel Paramaribo is versierd en de openbare en particuliere gebouwen vertoonden een fees telijke illuminatie, zooals totnutoe nooit was aanschouwd. Medeleven in Zuid-Afrika. De Nederlandsche kolonie te Kaapstad vierde eveneens feest. Generaal Smuts heeft in een bijeen komst van het Algemeen Nederlandsch Verbond gezegd, dat het volk van Zuid- Afrika zich éen gevoelt met het volk van Nederland. Lorentz is uit Pretoria aangekomen om deel te nemen aan den dienst in de groote kerk. De kerk was geheel gevuld voor den specialen dienst, welke naar aanleiding van het huwelijk is gehouden. Nog kijkplaatsen te huur. Iedereen was er van overtuigd dat het aanbeveling verdiende om de kijkplaatsen zoo scoedlg mogelijk od te koooen. Het zou niet zoo heel lang duren of ook die zouden uitverkocht ziin. aldus de voorspel lingen. En hoe is het in werkelijkheid? In het aparte loket bii het Postkantoor b.v. deed men hedenmiddag nog druk zaken. De politie had de hand over het hart ge haald en den verkooD nog maar tot en met vandaag verlengd. Waarom die plaatsen niet weggevlogen ziin? Eenvoudig omdat zii eerst te duur waren en.... omdat (dit is een uitlating van de verkooDers) de menschen bang gemaakt ziin door de ge nomen afzettingsmaatregelen Men ziet er een beetje tegen od reeds enkele uren vóór de stoet van het Palels vertrekt, oo de ge huurde Dlaatsen aanwezig te moeten ziin. Dit nu is niet bil'.iik geredeneerd Want ste], dat men tot een kwartier voor de stoet vertrok, de oversteekplaatsen open hield, dan zou men bii het naderen van dien stoet stellig de afzetting niet meer gereed heb ben. Neen aan de maatregelen om alles zoo vlot en ordelijk mogeliik te laten verloo- pen ligt het stellig niet Het is al laat in den avond en nog schiint het in deze stad overal dag te ziin Men mompelt hier en daar wei dat het nog niet zoo druk is als gisteravond maar voor degenen die vanavond zijn aangekomen is het druk genoeg En al die menschen. die er dan toch maar ziin hebben slechts één doel. één wensch, één streven.... De stad en dan speciaal de binnenstad rond te trekken, al de verlichte gebouwen te zien. De regen die af en toe neerdruppelt boos weer is het nog niet geweest kan hen niet weerhouden om datgene te doen wat zij zich heilig voorgenomen hadden: de verlichting te zien. De menschenmassa concentreert zich om en in het Binnenhof, het Buitenhof, de Kneuterdijk, de Groenmarkt en het Ko ninklijk Paleis aan het Noordeinde. dat eveneens in een zee van licht baadt. Zoo gaat men den nacht op 7 Januari tegemoet, met opgewekte gezichten, met Oranjevreugde, gloeiende Oranje vreugde in het hart. Men verbeidt met stijgend ongeduld het uur waarop het bruidspaar het Koninklijk Paleis zal verlaten om het dan een grootsche, alles overtreffende hulde te bereiden. Daarop houdt geheel Den Haag en met de Hofstad allen, die daar nu reeds verblijf houden met vurig ongeduld het oog gericht. Soldaten komen. Reeds vanavond ziin aan de stations de eerste treinen met de soldaten, die voor de afzetting van de route van den bruidsstoet mede zullen zorg dragen, gearriveerd. In het geheel ziin hiervoor 44 hoofdofficieren. 348 officieren en 10291 onderofficieren en minderen bestemd. Tot aan 5 uur vannacht ziin deze soldatentreinen regelmatig aan gekomen Reeds gisteren zün de noodige koks en bijkoks in Den Haag aangekomen en naar de verschillende scholen waar de man- schaooen ondergebracht worden, gedirigeerd om de aldaar eveneens reeds aangekomen keukenwagens in gereedheid te brengen voor de voeding der troepen. Het menu voor de troepen? Een rantsoen krenten brood van drie en een half ons met boter! Benevens een beker warme koffie met sui ker. Dit wordt genuttigd voor den afmarsch Naar de opstelling-plaatsen nemen de sol daten anderhalf ons koek mede. Na.afloop van de plechtigheid kriigen de troepen in de scholen een warm middagmaal, be- BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.3 te Biarritz. Laagste barometerstand 734.6 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 8 Jan.: Krachtige tot matige meest Noordweste lijke wind. Gedeeltelyk bewolkt met eenige kans op regenbuien. Iets kouder. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie, welke gisteren tusschen Schotland en IJsland lag, trok Oostwaarts en ligt thans met het centrum over de Oostzee. Op de Britsche eilanden, in onze omgeving, België en Noord-Frankrijk klaart de lucht op, het waait er nog krachtig tot stormachtig uit het Noordwesten, terwijl plaatselük een enkele regen- of hagelbui valt. In Scandinavië werd het veel kouder, de weerstoestand varieert er sterk. Het Zuiden is onder Invloed van de depressie over de Oostzee met Noord-Oosten winden en regen of sneeuw. Het Noorden is nog onder invloed van de oude depressies, welke naar de Pool- zee trekken, daar heerschen Westenwinden. Over het middengedeelte ligt een rug van betrekkelijk hoogen druk met zwakke win den en licht bewolkten hemel. Duitschland en Midden-Europa onder vinden thans den invloed van de secun daire depressie, welke gisteren in ons land zooveel regen bracht. Er waaien krachtige tot stormachtige Zuidwestelijke winden met regen. De Alpen liggen in de wolken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.) 3 uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.) HOOGWATERTIJUEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 11 u. 33 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 4.34 nam. tot 7.39 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG 7 Jan.: op: 3 u. 28; onder: 11 u. 56. staande uit erwtensoep met vleesch en rookworst en een appel. Voor den afmarsch naar de stations wordt wederom drie en een half ons krentenbrood aan de soldaten uitgereikt, benevens Der man een halve liter fosco. In den laten avond en des nachts zullen de soldaten per trein naar hun garnizoenen terug keeren. Zii hebben dan een uiterst zwaren dag achter den rug. maar ook een das waarop zii van nabii de heuglijke gebeurtenis hebben medegemaakt. Zii die met mii reeds hedenavond een deel van de troepen zagen arriveeren zullen even min als schrüver dezes benauwd ziin voor de stemming of het moreel der troepen. Men zag tegen de uiterst vermoeiende uren die nog volgen moesten klaarblijkelijk niet op. De nacht valt snel in de residentie. Tegen elf uur wordt het reeds stil in de stad. Behalve op de Groenmarkt, daar schuift men nog steeds langzaam voor uit en zie: daar zijn tegenover dc Groote Kerk de eerste toeschouwers reeds, die daar den geheelen nacht zullen wachten op den dag van mor gen. De meesten hebben stoelen bij zich en zijn warm gekleed. Zij zoeken onder de luifels der hui zen beschutting tegen den nu gestadig neervallenden regen en den nogal hevigen wind. Zij hebben een langen nacht voor zich. maar velen rekenen er op. dat zü in den vroegen ochtend hun plaatsje duur zullen kunnen verkoopen. Het is jammer, dat de regen den laat sten avond voor het huwelük een beetje spelbreker is geweest. Alleen de exploi tanten van café's en restaurants lachen daarover in hun vuistje, en.... de taxi chauffeurs. Deze beide groepen der Haag sche bevolking deden goede zaken. En zoo is men het ochtendgloren tegemoet ge gaan. Aan den eenen kant versterft in de ook na 12 uur nog helder verlichte straten het lawaai, dat vele „feestgangers", die elkaar op den voet volgen, nu eenmaal maken; aan den anderen kant werd het hoe meer het tegen den ochtend liep druk ker langs de straten, waar de bruidsstoet passeeren zou. Daar kwamen diegenen, die geen geld hadden om een zitplaats te huren, reeds vroeg in den nacht, om beslag te leggen op een plaats, vanwaar zij toch een uit stekend gezicht zouden hebben op den stoet en ziin wachtten ondanks de koude en ondanks den regen. Zij brachten een goed humeur mee: en dat is het beste middel tegen de ongemakken, waaraan men zich den nacht vóór het huwelijk bloot te stellen had. ut. 4—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8