STADSNIEUWS Uit de Rijnstreek m IIIDJCH DAGBLAD Derde Blad 7 Januari 1937 Instantfne Kwajongensstreek, lugubere grap of aanslag? AGENDA FAILLISSEMENTEN «AElf) H weergegeven. De heer Wei) werd VRAGENRUBRIEK HET PRINSELIJK HUWELIJK. Gisteravond zijn aan den vooravond van de groote gebeurtenis in ons land in alle kerken van alle gezindten wijdingsdién sten gehouden voor het jonge Paar. Hedenmorgen luidden de kerkklokken ter eere van het huwelijksfeest van onze beminde Prinses met den Prins harer keuze. Vólgend telegram werd hedenmorgen verzonden Aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana der Nederlanden Paleis Noordeinde, 's-Graveniiage De afdeeling Leiden van de Nederland- sche Vereeuiging Eerste Hulp bij Ongeluk ken biedt Uwe Koninklijke Hoogheid ter gelegenheid van Haar huwelijk de beste wenschen aan Namens het Bestuur, J. L. QUESTROO voorzitter. H. C. HOLTZ. Vreewijkstr. 28a, seer heden moesten voiden afgehandeld en ten tweede omdat hef noodzakelijk wis, een en ander te bespreken over parasitaire ziekte en hare bestrijding. Het was te ver wachten dat er critiek zog kornet over dit onderwerp,' datenjtele maanden ge-' leden door spr. was behandeld. Wetenschap en praktijk stonden weer eens tegenover elkaar, wat juist 'in de aquarium-sport zöo veelvuldig voorkomt, Kunnen wij de zoo gevreesde witte puntjesziekte bestrijden, zooals de wetenschap ons dit voorlegt? Tót zijn spijt moest spr. diar ontkennend op antwoorden. Wij hebben nu eenmaal geen microscopen om waar te nemen met welke ïpkker we te doen hebben. Evenmin heeft de doorsnee-liefhebber reservebekken staan om voor hospitaal te dienen. Wij staan voor ons aquarium, constateeren stip eh vragen ons dan af, hoe kom ik er qet spoedigste op de beste manier van af. Een mnflv „Ao «n i. 1 _j m methode, zes jaar lang met succes beproefd, mag aanspraak maken aangeraden te wor den. Op liet gebruik van zinken teiien ging spr. uitvoerig in. Het is spr. nimmer kunnen gelukken met de warmtebronnen, nood is voor onze aquaria, deze te vergiftigen, ook niet met zeifs zink ob de verwarmings kegel te leggen. Een vqrzoek 0111 de vereeniging te doen aansluiten bij den Ned. Bond werd, gezien de prachtige en sportieve samenwerking tiisschen diverse andere veieenigingen en het Ned. tijdschrift Aqua -Terra als eeii onsportieve daad beschouwd en voor ken nisgeving aangenomen. MILITAIRE WANDELING. Naar wij vernemen zal het vierde regi ment infanterie op Zaterdag 9 Januari a.s. te omstreeks half elf een marseh door een gedeelte der stad maken, voorafgegaan door de Koninklijke Militaire Kapel. Hel vierde, wordt in den stoet medegevoerd De route is als volgt: Kazerne, Boerhave- straat, Stationsweg, Rijnsburgerweg, Lijs terstraat, Leeuwerikstraat, Nachtegaallaan, Warmonderweg. Van Slingelandtweg, jo- han de Wittstraat. Rijnsburgerweg, Sta tionsweg, Bteenstraat, Prinsessekade. Ra penburg-West, over de Nonnenbriig Rapenburg Oost, Prinsessekade, Mor.sch- straat. Kazerne. Het Interessante schouwspel is vooral van belang voor de Vogelwijk, die dien dag haar bijzonder Oranjefeest viert. Een ontploffing bij de spoorbrug aan de Ha&rlemmertrekvaart, welke geen spoor nalaat. Gisteravond werd de omgeving van de Haarleuimertrekvaar* alhier opgeschrikt door een heyigen knal, welke onmiddellijk deed denken aan een explosie in de vuur werkfabriek der Fa. Kat welke haar werk- I plaatsen in den polder aldaar heeft. Het j vaandel, het embleem en de 'trots van "liet bieef echler tot één knal beperkt en san onderzoek wees uit, dat de ooizaak ervan niet gezocht behoefde te worden bij de Pa. Kat. De seinhuiswachter van den overweg aan den Haarlemmertrekvaart, die zijn post waarneemt tusschen den overweg en de spoorbrug over de Haarlemmervaart, hoorde natuurlijk de ontploffing eveneens, kemende uit de richting van de spoorbrug Hij ijlde zijn wachthuis uit, staarde in den plkdonkeren avond en zag een roeiboot in de .richting Oegstgeest wegvaren. Hij meende twee personen te zien die de wei landen invluchtten. Met een spoorweg wachter, die in de nabijheid woonde en die ook op de ontploffing was komen toe- loopen, besloot hij voor alle zekerheid den trein uit Amsterdam te doen ophouden voor het geval er iets met de spoorbrug zou zijn gebeurd. Daarna stelde hij den sta tionschef van het geval op de hoogte, waar na ook de politie werd gewaarschuwd. Spoedig waren de stationschef en de po litieautoriteiten ter plaatse en onmiddel lijk werd een uitgebreid onderzoek inge steld. Bij het eerste onderzoek viel niets te bespeuren, noch aan de brug/noch aan den spoorweg en daarna liet men den trein uit Amsterdam langzaam de brug passee- ren. daarna ook den volgenden uit de richting station Leiden en uit Amsterdam, doch er gebeurde gelukkig niets. Men stond voor een raadsel. En de autoriteiten vroe gen zich af: is het een kwajongensstreek, een grap om onrust te verwekken in ver band met het drukke treinverkeer, of is het een geval van ernstiger aard, n.l. een aanslag op den spoorweg om het overla- den spoorwegverkeer op den dag van het vorstelijk huwelijk in de war te sturen? Hoewel er geen aanleiding was voor deze- laatste veronderstelling, meende de Com- j 4-7„ missarfe van Politie alhier, de heer Meyer, dat het het beste was dit laatste geval toch voor mogelijk te nemen en dus stelde hij den Procureur-Generaal in Den Haag, fuiigeerend directeur van politie, van het raadselachtige geval in kennis. Deze gaf daarop, de mogelijkheid aannemend, dat een heethoofd rare dingen kan doen, be vel de geheele spoorlijn onder bewaking te stellen. Zulks geschiedde en van Leiden uit werd de politie te Amsterdam, Haar lem. Den Haag, Delft, Schiedam en Rot terdam en tusschengelegen plaatsen ver WOUBRUGGE. De feestelijkheden jn verband met het Vorstelijk HuweJijk zullen Zaterdag a.s. plaats vinden. - De 'heer K. deed aangifte bij de politie van'het feit, dat'zijn 9-jarig zoontje werd mishandeld door de -vrouw van de J.-alhier. stilt en voorkom! ALPHEN. Oranje-avond der Cbristelijk-Historische Jongerengroep. Ter gelegenheid v^n het Vorstelijk hu welijk werd door de Chï.-Hist. Jongeren groep in gebouw „Jonathan" een Oranje-' avond gehouden. De voorzitter, de heer A. Krqpn, opende met gebod en het lszgn yap een Schriftgedeelte, waarna hij wéés op de groote beteekenis van het a.s. Vorstelijk huwelijk. Spr. heette welkom den heer J. Tuinman, die sprak over het onderwérp: Het Vorstenhuis". Hij behandelde tevens art. 5 van het beginselprogram, dat handelt over het Koningschap, Spr. wees op de glroote liefde van het Oranjehuis, die den Nederlanders is aan geboren. Niet in het gevoel, maar ook ver standelijk is dit te verklaren uit de ge schiedenis. Wijzende op de geschiedenis van Nederland en Oranje, ging hij terug tot den «O-jarigen oorlog, den vorstenstrijd met Spanje, hoe Prins Willem I de grondlegger der vrijheid goed en bloed voor het Va derland heeft opgeofferd, in verwachting op zijn kracht van God alléén. Wanneer echter het drievoudig snoer ..God. Neder land en Oranje" verbroken werd liep het mis. in welk verband 6pr wees op de Fratische revolutie, den vrijheidsboom en het dansen daaromheen. Doch hoe gauw ging het vertangen weer naar Oranje uit en werd weer een Oranje gevonden, nl. Ko ning Willem I als de eerste constitutioneel? monarch Dit is gegroeid, het js de vrucht van de leidingen Gods met ons volk en de natuurlijke ontwikkeling van 's Lands historie en daarom terecht in onze grond wet bevestigd. Wat er den laatsten tijd ge beurd is, weet een ieder. Wéér is Neder land als één man vereenigd om Oranje, alle verschil en richting vallen weg! Wij kunnen slechts dankbaar zijn voor zooveel uiting van Oranje-liefde, omdat God deze liefde in het hart heeft gelegd Daarom gaan wij dan ook mef vertrouwen de toe komst tegemoet! De voorzitter bracht den heer Tuinman dank voor zijn leerzaam re feraat. De avond werd afgewisseld met natio nale liedéren, voordrachten, solozang van mej. Kroon. Dank werd gebracht aan mej. G Boot, die door haar vertrek naar elders als secretaresse heeft moeten bedanken'. De heer Tuinman sloot met gebed. Eenige nieuwe leden traden toe. Geslaagde autotocht voor Ouden van Dagen Ter gelegenheid van de feestweek, werd ten autotocht voor ouden van dagen geor ganiseerd, teneinde de oudjes in de gele genheid te stellen de versieringen en ver lichtingen in onze gemeente te bewonde ren. In de omgeving van de Dr, Lovink- laan heerschte een groote drukte van af- en aanrijdende auto's. Op de hoeken der straten stonden de menschen rijen dik. De stoet werd voorafgegaan door muziek van „Crescendopadvinders en .Gardisten van de Oranje-Garde met fakkels. De stoet maakte een toumée door verschillende wij ken. Het was den oudjes aan te zien, .dat zij bijzonder genoten van de fraaie ver lichting en versiering! Autobezitters, en coinitéleden hebben op- „„„i. nieuw den ouden van dagen een genoeg- Vervolgens Sprak de lijken avond bereid, waarover zij nog niet burgemeester Hoogenbocm. Spi. schetste zullen ziin ulieenraat' ,n enkele woorden de blijdschap, die reeds zuilen zijn uitgepraat. 7rJ0 ajgcmserv werd betoond bij het bekend Bij de te s-Cravenriage gehouden tyjjpdgn dei* yorstelijtoe yetloving en zich examens machineschrijvên slaagden onze ll0g meef en meer uifen.in jubel en plaatsgenoot^ de heeren C, Goud berg en feestvreugde, naarmate de huwelijksdag n ir Poiiorcn looi'linrrovt iron /Ira lyii'inhtlnn '111 - 1. 1 (Ingez. Med.) Inzake surseance-van betaling W F. de la Rie te Leiden: is een ontwerp-aecoord gedeponeerd. Dd. 24 Dèc. 1936 is bepaald, dat schuldvorde ringen, ten aanzien waarvan de surseance werkt, uiterlijk 18 Febr. 1937 bij dén be- ZÖETERMEER. Fraaie uitvoering der „Oranje Garde". De Oranje Garde hieid in-het Gymna- stiekgebouw een feestavond ter gelegenheid yan'het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhafd. De voorzitter heette allen hartelijk .welkom. De heer Lanhuizen gaf een geschiedkun dig overzicht vanaf Prins Willem van Oranje tof heden toe en laat uitkomen dat het drievoudig /noer - God Nederland en Oranje door .deeeuwen heen nog nooit is gebroken Alleen dan zal ér zegen zijn ai- dus sor. indiep God de eer ontvangt. Dan werd uitgèvoerd de feestcantate „De Schoonste Feestdag" van Catharina van Rennes. door een dameskoor van de Garde goed gezongen. Hierna volgde de opvoering van een his torisch spel ,É3aet op de Tromjnele" van H. Deftarp, Voor de pauze werd opgevoerd hef ié be drijf, spelende in 1574 in de herberg .De bauwe Acqiij" te Delft, wagr de soldaten van den Prins van Oranje den toestand bespraken van Leiden, de Sleutelstad die reeds eenigen tijd door de Spanjaarden wa?. belegerd. In de pauze werden bruidsuikers te koop aangeboden, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Na dg pauze werd het 2e bedrijf vertoond Dit speelde zich af in een zaal van het Aeatha-klooster te Delft, waarin men een conferentie meemaakt van den Prins van Oranje met eenjge raadslieden over den nood van Lelden Op bevel van dep Prins gaat Maarten de Lepelaar met een brief op we? naar Leiden een gevaarlijke opdracht, doch die hij toch volbrengt Tenslotte hooren wij dat Leiden is ontzet en heerscht er alge- meene vreugde zóó zelfs dat Giis Bolman de meester Koekebakker aan 't dichten slaat tot eroot vermaak van zijn wapen- vrienden, De uitvoering was keurig ver zorgd: allen speelden hun rol yoortreffellik. Vooral aan den waard en ziin dochter een woord van lof. Burgemeester Middelberg sprak een slotwoord. Na het zingen van den Avondzang en gebed door den heer van Doorn, sloot de voorzitter deze druk bezochte samenkomst. HEDEN Katwijk aan Zee iCasa Cara): Spr. ds. Ltkkerkerker van Oldenbroek. 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Hotel du Rhin) Pluimvee- en konijnenter.toonstelling. 10 u. voorin.—10 uur nam. Vrijdag. K a t w ij k-a a n-Z e e (Hotel du Rhin) Pluimvee- en konijnententoonstelling. 10 u. voorm.10 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 10 Januari): Tentoonstel ling schilderwerk Toon Kelder, 104 uur. 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Inenting tegen diphterle 45 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde, Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. ZWAMMERDAM. De feesten van het Oranje-comité. De eerste feestavond, georganiseerd door het Oranje-comité, mocht zich in zeer groote belangstelling verheugen De Nuts- zaal v/as zeer dicht bezet. De bijeenkomst werd geopend door dr. ~A.' Sphreuder; Staande wérd hierop door allen 'teerste couplet van bet Wilhelmus gezongen. eere-voorzitter. D v. Beijeren, leerlingen van de inrichting van den heer G. Klok alhier. BOSKOOP. De feestviering. Als inleiding der feesten werd in 't ge bouw „Flora" een nationale avond gegeven, waarvoor de belangstelling zeer groot was. De heer Max Weil dir. van Boskoop's strijk orkest had een Vadérlandscjie Kaleidos- coop gecomponeerd, welke werd ult.ievoerd door het Boskoop's strijkorkest, met mede werking van de pi. zangver. „Hosanna" „Zang zij onze Leus\en Amicitia" met kinderkoren, alles onder leiding van den componist. Na het openingswoord werden eenige leraam en rasseneugemgep isaaiscn «- v'inrivnerdei- mr M n /-.eeU-erkêri teTei- Tevens^werd^toi^sprorw^aiRoriteiteri den Rapenburg 36. moeten worden inge- Ifra?W»ten "ulT""hëi'THuii" van" Oranje verzochten waar die Imwalrihg niet be- Op Donderdag _4 Maar- 1937, des schitterend weergegeven De heer 1 nadert. Spr. besloot met de beste wen schen, zoowel voor het bruidspaar als voor liet gèiieele volk met dit huwelijk. De beide plaatselijke zangvereen. „Een dracht maakt Macht" eki „Zingt den Heere" zongen hierna' gezamenlijk verschillende vaderlandsche- en feestliederen. Hot hoofdnummer van den avond was wel het historisch ppej „Uit bet leven Van Juliana van Stolbefg", in 3 tafereëlen. De uitnemende wijze, waarop de verschillende BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. .JZaken zijn zaken". Woensd-, Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam Van voorm. 11 uur tot 5 uur nam. dage lijks Cineac-voorstellingen. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Moskou—Sjanghai." Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur n.m. Filmac dagelijks v. 126 u. nm. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Een avond in de opera." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De koning van de straat." lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater. Hoogewoerd. 8 uur nam. „Het. leven is niet zoo kwaad". Zondagnam. 47 en 811. Dagelijks malinéc 2.30 uur nam. Nova-Bioscoop tKatwljk aan Zee): „New VorkSan Francisco". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid". echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Donderdag '7 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken J. C. Pelle, Kort- Rapenburg- 12. teief. 594 en J. E. M. te Dijk, Haven 18, telef. 85. Vrijdag 8 tot en met Zondag 10 Jan. as. nemen waar de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. telef. 502 en D. J. v. Drie- sum, Mare 110, telef. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, telef. 274, wilhclminapark 8. rollen werden vervuld, deden het spel bij zonder goed tot zijn recht komen. Niet minder mooi was ook het tableau, dat. na de pauze werd vertoond. Alles afzonderlijk te vermelden zou te veel ruimte in beslag nemen, daarom vol staan wij met de mededeeling, dat het ge heel uitstekend is geslaagd. VOOR VRIJDAG 8 JANUARI. stond, zelf ervoor zorg te dragen Zoo ging men den nacht door en de och tend brak aan zonder dat er iets bijzon ders gebeurde. Hedenmorgen is opnieuw een uitgebreid onderzoek ter plaatse inge steld. De spoorwegbrug werd door politie en spoorwegdeskundigen opnieuw aan een nauwkeurig onderzoek .onderworpen, doch er was niets te bespeuren. Zoodat het raad sel voorloopig onopgelost blijven. Het meest voor de hand liggend achten wij in dit geval een kwajongensstreek, n.l. dat eenige jongens een niet onbrand stuk vuurwerk van de laatste feestviering heb ben gevonden en dit op een stille piek, zooals deze omgeving is, tot ontbranding hebben gebracht, met al de onrustwekken de gevolgen. In Leiden ging gisteravond al spoedig hel gerucht over een aanslag, zoodat de commissaris van politie om onder de honderdduizenden feestgangers onrust te voorkomenverzocht voorloopig over het gebeurde niets te publiceeren. Met deze uiteenzetting hoopt de commis- saiis van politie het geheele geval tot zijn ware proporties te hebben teruggebracht. Hedenavond, zal zoodra de duisternis is gevallen tot dat de groote drukte voorbij is, opnieuw een bewakingsdienst langs de spoorbaan worden ingesteld. voorm. 1c 1L30 uur m Raadkamer van het van alle kanten gecomplimenteerd voor de Paleis van Justitie te Den Haag zal over het aangeboden accoord worden geraad pleegd en beslist. meesterlijke wijze waarep hu deze compo sitie had samengesteld. Er heerschte een feestelijke stemming. verpleegde in bij de gezamenlijke griffies in Nederland het weeshuis alhier hoopt as. Dinsdag 12 Gedurende de maand December werden De De oudste inwoner 99 jaar, heer Cornells Droog gedeponeerd 162 crediteurerdijsten met een totaal passief van f 3 957.448.92, waarvan preferent f. 1.702.822.737» Sedert 1 Jan. 1936 werden in totaal ge deponeerd 2097 crediteurenlijsten met een totaal passief van f. 34.724.642,04, waarvan preferent f. 7.757.984,37. A L. U zult de Vliet moeten volgen. Bij Leidschendam moet u in ieder geval ren sluis passeeren. M. J. v. W., t<e L. Adressen van parti culieren worden door' ons niet yerstrekt Om filiaalhouder te worden hebt U eenige kennis nocdig van het bedrijf waarin U zal moeten werken en van de administratie. A. J. J. S., te S. Queen Mary werd geboren jn het Kensington Palace. Voor haar huwelijk was zij Duitsche. P. Van het begaan van een strafbaar feit, met name afpersing, lijkt ons geen sprake. Trouwens om de zaak precies te kunnen beoordeelen zou men volledig op de hoogte moeten zijn van alle bepalingen der gesloten overeenkomsten. Het is best Gijzenij opende met een hartelijk woord mogelijk dat de vennootschap terecht van 'welkom en wenschle ailen <-?n succes- schadeloosstelling vorderde, vol iaar toe. Het onderwerp voor dezen aiond „Het inrichten van hei aquarium"! j. de U. te V. Wij kunnen u daar niet kon niet doorgaan, eerstens omdat veleover inlichten Vraag eens bij de Kamer noodzakelijke huishoudelijke aangelegen- van Koophandel, Stationsweg, Leiden. AQUARIUM- EN TERRARIUM-VEREEN. „SCATOFAGÜS ARGUS'. Gisteravond Meld bovengenoemde ver eeniging haar maandelijksche ledenverga dering in het voormalig stationsgebouw Eeerensingel. De voorzitter, de heer J. Januari zijn 99ste verjaardag te gedenken. De oude krasse baas geniet nog een uit stekende gezondheid, terwijl hij nog gere geld zeer groote wandelingen maakt. Een copie van de paieisversiering van het gemeentehuis. De hal, alsmede het bordes van ons ge meentehuis zijn op dezelfde wijze met bloe men versierd ais het Koninklijk Paleis in Den Haag. Van de gelegenheid die werd geboden om deze bloemversiering in oogensehouw te nemen werd een zeer druk gebruik ge maakt. 25-jarig jubileum van mej. Saartje van Nes. Mej. 6. van Nes, In de wandeling meer bekend als juffrouw Saartje, herdacht het feit dat zij 25 jaar geleden werd benoemd als hoofd van de Nutsbewanrschool alhier. De besturen van de bewaarschool als mede van de ver. „Plaatselijk Nut" hebben haar recht-hartelijk gecomplimenteerd en haar een bloemenhulde aangeboden. KOUDEKERK. Bij de van Rijkswege alhier gehouden controle op de steunuitkeeringen is geble ken dat door één der steuntrekkers inkom sten zijn verzwegen. Van gemeentewege zal hiertegen streng worden opgetreden. WADDINXVEEN. De burgemeester is van zijn verlof teruggekeerd en heelt ziin ambtsbezigheden hervat. Hilversum I, LBT5 M. 8.00 VARA 12 00 AVRO.' 4.00 VARA 7.30 VPRO, 9.00 VARA 8.00 Gr.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO 10.20 Voordracht 10.40 Gr.pl. 11.00 Vervolg voordracht 1120 Gr.pl. 12.00 Kovacs Lajos' oikest en Gr.pl. 1.30 De Palladians 2.20 Muzikale causerie 3.15 AVRO-Dansorkest 4.00 „Melody Circle", en Gr.pl, 5.00 Voor kinderen 5 30 Or gel en zang 6.00 Ramblers 6.30 Poli tiek radiojournaal 6 50 Gr.pl 7.00 Literaire lezing 7.20 Gr.pl. 7.30 Mo- tettenkoor en declamatie 8.00 „Oranje en het Protestantisme" 8.30 Vervolg concert 9.00 Revue-fragmenten 10.00 Gr.pl. 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.00 Jazzmuziek (Gr.pl.) 1130—12.00 Gr.pl. Hilversum II, 301 M, Algemeen Program ma, verzorgd door den KRO 8.009.15 en 10.00 Gr.pl. 11.30—12.00 Bijbelsc'ne lezing 12.15 Gr.pl. l.OO KRO-orkest, en Gr.pl. 2.45 Gr.pl. 3.00 Vioolrecital 3.15 Gr.pl. 3.45 Vervolg vioolreeital 4.00 Gr.pl. 4.15 KRO-Kamerorkest 5.00 Gr.pl. 5.15 De KRO-Melodisten, zang en Gr.pl. 7.00 Berichten 7.15 „Over kunstenaar en opdrachtgever" 7.35 Reportage „Van tabak tot sigaar" 3.00 Berichten ANP. Gr.pl. 3.15 Sted Orkest Maastricht, en zang 9.00 Gr.pl. 9,15 Zang en plano 9.30 Gr.pl, 9.45 KRO-Boys, zang en Gr.pl. 10.30 Berich ten ANP 10.40 Eddie Csoka en zijn or kest 11.15—12.00 Gr.pl. Droitwieh, 1500 M. 11.20 Gr.pl. 12.05 Orgelconcert 12.50 BBC-Dansorkest 1.35 Kirsch Strijkkwartet 2.20 Het Las- bury Sextet 2.50 Gr.pl. 3.20 Alfredo Campoli en zijn orkest, en solist 4,20 BBC-Midlandorkest en soliste 5.35 Het Schwiller Strijksextet en solist 6.20 Be richten 6.45 Orgelspel 7,20 Muzik. causerie 7.50 BBC-Orkest en soliste 9.20 Berichten 9.40 Fransche causerie 10.00 Pianosyncopations 10.10 Komische dialoog 10.20 BBC-Theater-orkest en so list 11.20 Lou Preager's Band 11.50— 12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Dito 12.35 Orkestconcert 1.20 Gr.pl. 1.35 Zang 1.50 Orkestconcert 2.55 Gr.pl. 4.20 Blaaskwlntet 5.50 Pasdeloüp-kamerorkest 8.20 Zang en cembalo 9.05 Zang 11.20—1.05 Orkest- concert. Keulen, 456 M. 5.50 Militair concert 6.30 Gr.pl. 7.50 Omroep-Amusementsor- kest 11.20 Omioepkleinorkest 1.35 Gevar. concert 3.20 Gr.pl. en voordracht 5 20 Leipz. Symphonie-orkest en solisten 7.30 Voor soldaten 9 50 Cello en piano 10.20—11 20 Omroep-Amusementsorkest. Brussel, 322 cn 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest 1.30 Sa lonorkest 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Om- roepkleinorkest 6.20 Gr.pl 6.50 Zang 7.20 Viool en piano 8.20 Omrocp- kleinorkest en radiotooneel 10.3011.20 Gr.pl. 184 M.: 12.20 Gr.pl. 12.40 Zang 12.50 Salonorkest 1.30 Omroeporkest 1.50 Zang 2.00—2.20 Gr.pl. 5.20 Aceordeonmuziek 6.35 Gr.pl. 6.50 Pianorecital 7.35 Zang 8.20 Omroep orkest en zang 10.30—11.20 Gr.pl. Deulschlandsender. 1571 M. 7.30 Het Strub-kwartet 8.20 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.50—11 20 Omroep-Amiuse- mentsorkest. (Om 10.05 Weerbericht). GEM RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 8 Jan. 1c programma: lederen da? van 8—24 uur; AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen da? van 824 uur: KRO NCRV enz 3c programma3.00: Keulen of div. 15.10: Deutschl.sendei 11.05: London Reg. 12.05: Paris Radio 13.05: Bruc- „ei VI 14.20: Diversen Pl.m 14.55: Paris Radio 17.20: Keulen 19.05: Di versen 19.35: Weenen 20.50: Londen Reg. 21.20: Droitwieh 21.40: Weenen 22.50: Berlijn 22.20: Diversen. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20 Diversen 10.35Droitwieh 18.20 Di versen 16.45: Droitwieh 2120: Gra- mi/foohmuz. G.R.D. Pl.m. 22.45: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10