HEDENAVOND 8.30 UUR OPENING Uit de Omstreken LtlDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 6 Januari 1937 RECLAME De K.W. BIJENKORF Uit de Rijnstreek KATWIJK. DE DRUKTE LANGS DEN WEG. Verkeersmaatregelen. Door den inspecteur van politie alhier lijn verkeersmaatregelen getrollen voor morgen. Wanneer het or bepaalde momen ten te druk wordt, zal het verkeer naar Den Haag over Rijnsburg geleid worden. Zoodoende loopt men kans, dat bij terug komst ook niet de Wassenaarsche weg kan worden gereden, maar dat over Oegstgecst en Rijnsburg, den gróoten weg moet wor den genomen. Verder moet men morgen den geheelen dag, dus ook wanneer geen bijzondere maatregelen genomen worden, van Den Haag naar Katwijk aan Zee, bij Katwijk aan den Rijn rijden: Molentuln- weg—Voorstraat—v. Egmondstraat en Kerkstraat. In bijzondere gevallen b.v. verkeerson gelukken wordt men verzocht de politie post te Katwijk aan den Rijn op te bellen, teletoon 313. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ondersteuningsfonds. Gisteravond vergaderde het Ondersteu ningsfonds „St. Joannes de Dooper" ln het Parochiehuis. De voorz., de heer C. ,v. d. Lubbe opende. Notulen en jaarverslag werden goedgekeurd. Uit de rekeniii van den penningmeester bleek dat ln l'J3S de inkomsten waren f. 145.70 en de uitgaven f. 65.50. De aftr. bestuursleden, de heeren C. v. d. Lubbe, Th. M. v. SChie, L. v. d Geer en H. van Rijn werden herkozen. De con tributie en uitkcering zal over 1037 on veranderd blijven. Bij de mededeeiingen zegt de voorzitter dat het 25 jaar geleden is dat de vereen, is opgericht. De bestuursle den J. van Schie, Sen, L. v. d. Geer en C. v. d. Lubbe zijn even lang bestuurslid. Zondag zal een H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen. Uit de gegevens van den penningmeester blijkt, dat in de afge- loopen 25 jaren een bedrag van f. 5569.32 is uitgekeerd. Na rondvraag volgde sluiting. De tuinbouw in 1936. Nu 1936 achter den mg is, zij geconsta teerd, dat de uitkomst van drie der hoofd producten te laag was, om van loonend te mogen spreken. Met de vroege aardappelen begon de grootste misère. De gang van zaken uit dit tijdperk zullen velen zich nog met een zekeren weemoed herinneren. De gewassen stonden zeer goed, de oogst was groot, doch de bekende aardappelziekte1 sloeg alle verwachtingen den bodem in: Voor export was onvoldoende, soms in het geheel geen vraag en het binnenland kon den aanvoer niet verzetten. Wegens de aard appelenziekte was het product in het ge-, heel niet houdbaar met het gevolg het ver zieken van een zeer groot kwantum. Geluk kig, dat er vanwege de Gr. en Fruitcentrale een bepaalde regeling was voor den ver koop van vroege aardappelen. Ware dit niet zoo geweest iedere tuinder is daarvan overtuigd het product zou on geveer niets hebben opgebracht, een zeer groot kwantum zou naar de belt gegaan zijn of voor veevoeder verkocht. Een ander hoofdproduct, de bos- en waspeen, gaf ook onvoldoende inkomsten, behoudens dan dat de prijs enkele veilingdagen redelijk gt- noemd kon worden. En de late bloemkool stelde, evenals de vroege bloemkool, teleur. Er behoefde van de hoofdproducten zeer weinig naar de belt te verhuizen, hetgeen pleit voor de kwaliteit van het aangevoerde product. Als er iets doordraait, komt toch allereerst de afwijkende kwaliteit in aan merking. Er waren dit jaar geen producten die ge leden verliezen op andere artikelen weer goedmaakten. Er groeide meer dan vol doende. De aanvoer nam toe, ondanks teeltbeperkingsmaatregelen. Ook de omzet was f. 17.000 hooger dan in 1935. Deze om zet van f. 270.000 was sinds 1929 niet meer bereikt. Dat is geen slecht teeken. Het Jaar 1937 is voor de groentenveiling niet zonder beteekenls. Op 13 Febr. 1912 nl. werd de veilingvereeniglng opgericht (de Koninklijke goedkeuring dateert van 2 Mei 1913) dus bestaat deze binnenkort 25 jaar. Zulk een feit is wel waard herdacht te wor den! Men kan zich moeilijk meer dé plaats indenken zonder veiling en hoe het vroe ger zonder haar geweest moet zijn. KATWIJK AAN ZEE. BOOMPLANTING ONDER STROOMENDE REGEN. Groote belangstelling op Duinoord. Getooid met Oranje op de borst togen vanmorgen de schoolkinderen, niettegen staande de hevig neerkletterende regen, naar de scholen, met blijde gezichten, om dat daar de tractatie van het gemeentebe stuur plaats had. Ieder kind werd verrast met een herin neringsbord uit de planeelfabriek van den heer H. v. d. Voet alhier. In licht groene kleur uitgevoerd, staat er in zwarte letters op „1937 7 Januari" en in 't midden een J. en B. in donkerroode kleur. Tot in lengte van dagen zal dit in menig huisgezin een aangename blijvende herinnering zijn aan het Vorstelijk Bruidspaar. Ook kreeg ieder kind een zakje bruidsuikers met een foto van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Om 10 uur vond de planting van den herdenkingsboom bij de tramhalte Duin oord plaats. De gemeentetuinman de heer C. van Zijst had daartoe de voorbereidende maatrege len getroffen. Hier werd geplant een „Aes- culus Hypocostanum" of in 't Hollandsch „een dubbele witte kastanje". Onder den stroomenden regen merkten wij op de hoofden der scholen met één Jon gen en één meisje uit de hoogste klasse. t ,£nX??iLwaren de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop; de voorzitter van dè Oranjevereeniglng de heer J. Volbeda; de gemeentesecretaris en secretaris van de Oranjevereeniglng de heer D. C v Boek hoven; de directeur van gemeentewerken ir. J. H. de Bruyn en mevr. de Bruyn, alsmede nog vele belangstellenden. Toen allen aan- rfi! ,<rari5n trfde" de Jongens en meisjes, die de boomplanting zouden verrichten Wm^n' heer van z|Jst hleId de Doom vast en op een gegeven teekeli van den burgemeester vulden zij dapper de diepe kuil, waar de boom in gezet was, met zwarte aarde. Toen het werk verricht was, dankte de burgemeester de Jongens en meisjes voor de hulp bij het planten van dezen boom. Het zal eeh aardig idee blijven, aldus spr., dat jullie dezen boom geplant hebben. Blijf er goed zorg voor dragen, dat deze groeit en bloeit! In lengte van dagen zal het een herinnering blijven aan het huwelijksfeest van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Het is ook een symbool, deze boom staat met zijn wortels in den grond; zóó blijve ook het geslacht van Oranje geworteld in onze harten! De Oranjeboom moge ook blijven groeien en bloeien onder de zegeningen van dit Huis. Geslacht na geslacht zal aan deze plechtigheid door dezen boom gedenken. Moge deze boom nog lange jaren getuige zijn van de liefde van Katwijk voor ons Vorstenhuis! De burgemeester besloot mét een „Lang leve het Koninklijke Huls" en een drie werf „Hiep, hiep, hoera!" Kokend water over het been. Bü den muzikalen rondgang gistermiddag s het 7-jarig zoontje vari den heer v. H. tegen iemand aangcloouen die twee emmers kokend water droeg. De inhoud van een der emmers kwam oo het been van het het jongetje terecht. HU werd bit de om wonenden binnengedragen en Is door een dokter behandeld en naar huis vervoerd. Jeugdige reizigers. Gisteren zijn twee jongetjes uit Leiden, die met een auto naar hier waren komen riiden, door de politie op transport naar hun woonplaats gesteld. Een 9-jarig jongetje is gistermiddag door de politie aangehouden, toen hij in het duin bezig was lampjes van de versiering van een woning uit te draaien. Door het bestuur van de Oranjever. is aan het Prinselijk Bruidspaar hei vol gende telegram verzonden: Oranjevereeniglng, Katwijk Zee, biedt Uwe Hoogheden diepgevoelde gelukwen- schen op dezen, voor Uw huls en ons volk zoo heuglijken dag en bidt u vele gelukkige huwelijksjaren toe. w.g. VOLBEDA. voorzitter, w.g. BOEKHOVEN, secretaris. der GROOTE PLUIMVEE- en KONIJNENTENTOONSTELLING, georganiseerd door de Konijnenfokkers- en Pluimveever. KO.PLU.KO in Hotel „DU RHIN" t« KATWIJK a. Z. AANTAL INZENDINGEN 430, bestaande uit Groote en Krielhoenders, Konijnen, Post en Sierduiven, Fazanten, Zang-, Postuur- en Kieurkanaries, Tropische Vogels, enz. Ook geopend DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG A.S. van 10 uitr.jyjMtfin. tot 10 uur nam. ENTREE 10 CENT Tevens betuigen wij hiéjóriède onzen hartelijken dank aan allen, zoowel in als buiten onze gemeente voor de geschonken Eereprijzen, hetwelk door het Bestuur op hoogen prijs werd gesteld. 4742 HET BESTUUR. DEZE WEEK SNELKOKENDE HAVERMOUT per pak van 10 voor 4 DE HEER S BONBONS éfcj 2 ons Am 4741 KATWIJK ZEE. NOORDWIJK. DE HUWELIJKSFEESTEN. Historische optocht en feestavond. Gisteren had in onze gemeente de eigen lijke viering van het Vorstelijk huwelijk plaats. Reeds geruimen tijd is men druk doende geweest straten en gevels met groen, vlaggen en wat dies meer zij te ver sieren, zoodat het geheele dorp een onge kend feestelijk aanzien heeft gekregen. Het oranje voert natuurlijk den boventoon. In het bijzonder willen wij hier noemen het kruispunt Schoolstraat-Hoofdstraat en het zg. Lombok. De historische optocht. Des daags trok door de beide Noordwijken een historische optocht, voorstellende het bezoek van Frederik V, Koning van Bohe- men. aan Noordwijk, ter gelegenheid van een jachtpartij. De stoet wordt geopend door drie herau ten te paard, waarachter een gerechtsbode te voet. Daarachter reed Gerard van Mey- burgh „baillu der heerlicheyt Noortwyck", gevolgd door een aantal japers te paard en te voet, waarna acht Soudeniers, een vaan drig en Frederik V. bij de gracie Godts Paltsgrave, gecozen Coninck van Boheeme. vergezeld van zijn echtgenoote Elisabeth van Groot-Brittanie, Met voor en achter twee pages kwam dan Jonkheer Willem van Outshoom in gezelschap van Jonkvrouwe Anna van Borssele, waarna Prins Maurits. De stoet wordt daarna gesloten door sou deniers en jagers. Na opstelling op de terreinen rond het Casino trok het jachtgezelschap naar het gemeentehuis, waar het werd ontvangen door de meer moderne uitvoering van het college van Baljuw en Schepenen. De bur gemeester heettte hen welkom en wenschte hen een rijken buit toe. waarna verver- schlngen werden aangeboden. Aldus ver sterkt werd de rondgang door het dorp voortgezet, waar allerwege groote belang stelling werd getrokken In het bijzonder komt hier een compliment toe aan onzen bekenden historicus J. Kloos, die de samen stelling en het programma zoo voortreffe lijk en natuurgetrouw heeft uitgewerkt. Nationale avond. Des avonds werd door de Oranje-vereeni- ging een nationalen avond aangeboden in het Casino. De zaal was tot den nok ge vuld. De voorzitter heette allen hartelijk welkom, en wel ln het bijzonder burge meester J. B. V. M. J. van den Mortel en diens echtgenoote. Na een korte inleiding gaf de voorzitter het woord aan den burgemeester. „Toen mij het verzoek gewerd, aldus bur gemeester v. d. Mortel, hier een woord tot u te spreken, heb ik hieraan gaarne vol daan, mits niet van mij een uitvoerige feestrede werd verwacht. Men heeft reeds op allerlei wijze kennis kunnen nemen van alle gebeurlijkheden, het Vorsttelijk Huis betreffende, zoodat ik hier slechts in her haling zoude vervallen. Onze Prinses is alom bemind, bemind door haar grooten eenvoud, haar goedheid en haar lieftalligheid, terwijl Prins Bern hard aller harten stofmenderhand heeft veroverd door zijn zeer sympathiek optre den. Even wil ik hier echter stil blijven staan bij het groote geluk van de Ko ninklijke Moeder. Immers Zij was het, die Prinses Juliana een opvoeding gaf, die bij Haai' die eigenschappen, waarom Zij zoo wordt bemind, heeft aangekweekt". Bijgevallen door het tallooze publiek be ëindigde spr. zijn rede met een „Leve de Koningin! Leve Prinses Juliana! Leve Prins Bernhard Een felicitatietelegram. Nadat de zaal weer tot rust was gekomen stelde spr. voor aan ons Koninklijk Bruids paar het volgende telegram te verzenden: De Oranjevereeniglng te Noordwijk aan Zee met de burgerij ln grootèn getale in het Casino in feestvergaderlng bijeen, feli- clteeren U van harte met het voor U en ons geheele volk verheugende feit van Uw voorgenomen huwelijk en bidden U Gods zegen een gélukkige echtverbintenis toe. (w.g.) G. v. d. Luyt, Voorz. W. Baalbergen, Secr. Met een daverend applaus betuigden de aanwezigen hun bijval. Hierna werd staande het Wilhelmus ge zongen. Het verdere programma hield in de ver tooning van films, betrekking hebbende op bijzondere gebeurtenissen rond de Vorste lijke familie, terwijl de avond verder gevuld werd met declamatie en zang, door de Chr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" en muziek van de Harmonie „De Echo der Duinen". Met voldoening mag men op dezen bui tengewoon geslaagden avond terug zien. OEGSTGEEST. De inzet der feestelijkheden - Winkelweek en Lampion-optocht. De feestelijkheden ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk, zijn gistermiddag ingezet met een samenkomst in de met bloemen versierde Raadszaal, waar door B. en W. de dames meVf. v. Gerrevink, mevr. v. Egmond en mevr. Zandbergen werden ont vangen o.a. het bestuur der Oranjevereeni- ging met de Winkelweekcommissie, de pl. predikanten ds. T. J. Jansen Schoonhoven, dr. K. H. Boersema. ds. Jac. Eringa, ver schillende raadsleden-en diverse afgevaar digden van middenstandsorganisaties. Aan mevr. van Gerrevink w,erd een prach tig bloemstuk ln de Oegstgeester kleuren met Oranjelint aangeboden'door een doch tertje van den1 heer- J den»'Ouden, voorz. van de W.W.-commissie. .De locoTburgemefster. de heer T. van Egmond heette,allen, hartelijk welkom, spe ciaal de diverse vertegenwoordigers. Spr. betreurde het»,' dat de burgemeester niet persoonlijk deze samenkomst kon bij wonen wegens ongesteldheid, aldus spr. Het stemt ons college tot vreugde dit ge beuren hier van uit, "het gemeentehuis te doen Ingaan ten eerste met de opening van een Winkelweek waarvan de deelnemers hopen gunstige resultaten te bereiken, ten tweede om uiting te geven aan onze vreugde ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk en ten derde om als blijvende herinnering een Julianaboom te planten. Een drievoudig schoone gelegenheid tot feestvreugde! Spr. schetste uitvoerig de vreugde van ons volk. Een drievoudig snoer: „Nederland, God en Oranje", is het waar Ons volk naar hoort, omdat ons Vorstenhuis niet van boven af op het volk ziet, maar zich geeft aan het volk van beneden af. Spr. besloot met het uitspreken van de hoop dat het God moge behagen het jeug dig Vorstelijk Paar njet een gelukkig huwe lijk te zegenen en dat ons volk dit leven moge helpen uitdragen. Een „lang leve de Koningin en het Vorstelijk Bruidspaar" werd door een krachtig „hoera" gevolgd. Hierna dankte de heer C. P. J. Paarde- kooper als voorzitter van de Oranjevereeni glng het dagêl. bestuur der gemeente voor de ontvangst en de aanwezigheid van di verse middenstandsorganisaties die met de O.V. bereid zijn gevonden een waardig feest te vieren. Spr. hoopte, dat dit feest moge medewer ken tot een blijvende vriendschap in de ge meente. Namens de Oranjevereeniglng werd dan een telegram verzonden aan het Vorstelijk Bruidspaar waarin gelukwenschen werden aangeboden. De heer J. den Ouden getuigde als voor zitter van het Winkelweekcomité van een spontane medewerking en deelneming. Hij verheugde zich dat bij de talrijk versierde winkel-étalages de kleuren van ons Vorsten huis zijn hooggehouden en hoopte dat de Burgemeester die met de winkelweek-actie steeds heeft medegedeeld, weer spoedig in zijn ambt moge terugkeeren! applaus l. Tenslotte gaf spr. een kort overzicht van den étalage-wedstrijd en de versieringen. Hij verzocht Mevr. van Gerrevink de win kelweek daadwerkelijk te willen openen, waartoe het geheele gezelschap zich naar buiten begaf. Voor het Raadhuis stond een 4-tal herau ten te paard gereed om, ha bazuingeschal den inwoners mededeeling te doen van het voorgenomen vorstelijk hqwelljk. Vanaf het bordes van hét keprig versier de Raadhuis werd deze aankondiging door het gezelschap in ontvangst, genomen, waar op mevr. van Gerrevink en'mevr'. v. Egmond met den loco-burgemeester en den weth. den heer N. Zandbergen in een open rijtuig plaats namen. Vanaf het Raadhuis naar de halte Ende geest stond een eerewacht opgesteld met vlaggen van het Oegstgeester Jeugd-gilde, afd. van het Centraal Jeugdcomité. Met muziek voorop van de R.K. Harmonie „Triumph" onder leiding van den heer den Haan, werd tot daar gemarcheerd en mevr. van Gerrevink door een der leden van het Jeugdgilde een schaar aangeboden, liggende op een kussen in de Oegstgeester kleuren. Hierop werd het over den toegang tot het Winkelcentrum gespannen Oranjelint door geknipt, voor welke daad de voorzitter van de W.W.-commissie aan mevr. van Gerre vink zijn dank betuigde. Direct daarop speelde de muziek het Wilhelmus, dat spon taan werd medegezongen. Hierop volgde een rondgang door het feestelijk versierde centrum der gemeente, waar vele waarlijk kunstzinnige etalages de aandacht trokken. Des avonds werd deze eerste dag besloten met, een muzikale rondgang van „Triumph" met lampion-optocht. Het aantal deelne mers met lampions was niet zoo groot, als verwacht mocht worden. Elke deelnemer met lampion ontving een nummer voor een verloting waarvan aan het einde van defi tocht de trekking plaats had op het bordes van het Raadhuis. De prijzen bestonden uit een meisjes-armbandhorloge en voor jon gens een mooie vliegmachine. RIJNSBURG. DE FEESTELIJKHEDEN. Kinderoptocht en feest in Flora. Gisteren hebben hier de feestelijkheden ter gelegenheid van het vorstlijk huwlljk plaats gehad. Ditmaal was het het Oranje comité, bestaande uit bestuursleden van verschillende vereenigingen, dat zich in September 1.1. ter gelegenheid van de verlovingsfeesten zoo verdienstelijk had gemaakt. Ook thans zijn deze heeren, ondanks de geringe opbrengst der gehou den collecte, er in geslaagd met bescheiden middelen de burgerij een genotvollen mid dag en avond te bezorgen. Door de bijzon der groote belangstelling bij beide bijeen komsten hebben zij hun bemoeiingen ruim schoots beloond gezien. Te 9 uur 's morgens hebben de klokken het feest ingezet. Om li uur werd de schooljeugd in de verschillende scholen onthaald. Namens het gemeentebestuur ontving ieder kind bovendien een keurig uitgevoerd herinne ringsbordje. 's Middags om 1 uur hielden de school kinderen een optocht. Zij werden begeleid door de muziek van „Wilhelmina" en „Advenda". Het eindpunt van de wande ling was Flora. In de feestelijk versierde zaal van d;it gebouw werd onder groote belangstelling een gevarieerd programma uitgevoerd. Allereerst werd onder leiding van den directeur van „Wilhelmina" den heer Smolders een zanghulde gebracht aan Burgemeester Bosschieter. Nadat verschil lende nationale liederen gezongen waren, richtte, de burgemeester zich tot de aan wezigen, in het bijzonder tot de jeugd. Spr. zette de beteekenis van het Oranjehuis voor ons Vaderland uiteen en wees er op, hoe Nederland en Oranje onverbrekelijk aan elkander verbonden zijn. Daarna vertolkte hij aller vreugde en dankbaarheid door op enthousiaste wijze zijn blijdschap over het a.s. vorstelijk huwelijk uit te drukken. De Mondaccordeon vereeniging „Advendo", bracht onder lei ding van haar directeur, den heer Roman, eenige vroolijke nummers ten gehoore. De heeren van de Gymnastiekvereeniging D.W.S. gaven daarna eenige staaltjes van hun acrobatische vaardigheid ten beste. Hierop volgde „Mooi Holland" een zeer aardig tooneelstukje. Tenslotte werd Holland's Bruidspaar opgevoerd. Hier waren het dé Hollandsche Maagd, de 11 provinciën en Ned. Oost-Indië in nationale kleederdracht, die allen op htm beurt gelukwenschen aanboden ter gele genheid van het Koninklijk huwelijk. Het stuk werd Ingeleid met solo zang van den heer Lubach, en slotzang van het ge mengde koor. Met een paar vroolijke mar- schen van „Wilhelmina" werd deze bij uitstek geslaagde middag besloten. De secretaris van het comité, de heer Hoog straten, die het grootste deel der feesten heeft georganiseerd, kan met groote vol doening op zijn belangeloos werk terugzien. In den avond werd in hoofdzaak het zelfde programma vertoond. Thans sprak de Burgemeester een openingswoord tot de talrijke aanwezigen. Als feestredenaar trad op de heer C. D. v. d. Vijver, die wees op de groote beteekenis van het a.s. huwelijk voer dynastie, land en volk.' Nadat de heer T. Kralt een slot woord had gesproken, werd deze mooie avond besloten met het zingen van: „De Heer zal U steeds gadeslaan". Hedenavond worden de navolgende kerkdiensten gehouden: Ned. Herv. Kerk: de heer D. v. Heyst; Ger. Kerk: ds. Broekstra; Chr. Ger. Kerk: ds. Baan; alle n.m. 7 uur. SASSENHEIM. DE HUWELIJKSFEESTEN. Wedstrijden en optocht. Deze werden begunstigd door mooi en wat meer zegt, droog weer en ingeluid door de klokken van alle kerken, waarna een muzikale wandeling door de gemeente plaats vond, met als eindpunt, de Beuken laan. waar de volksspelen gehouden wer den. Van de zijde van het publiek was er een zeer groote belangstelling en de deelneming was groot. De prijzen werden toegekend als volgt: Ringsteken per fiets voor meisjes: D. v. d. Voort, A. Bruinsma, F. Zwart, J. Vonk, C. Zwetsloot en M. Dreef. Idem voor jongens: Th. v. Nieuwkoop, J. v. Nieuwkoop, H. Dreef, A. de Jong. B. v. d. Bent. J. Varkevtsser, A. van Nieuwkoop. P. Hijzelendoorn, G. Drost en W. Wazemans. Stoelendans voor meisjes: T. Kuiper, J. Plagmeyer, L. Meeuwisse, M. Overvliet. T. Vonk, A. Bruinsma, C. Molenaar. B. Boon, G. v. .Resteren, B. de Vries, W. van Dijk en A. v. Nieuwkoop. Touwtrekken voor groepen van 4 per» sonen: club B. Molenaar, club Ter Leede; club H. v. Klaveren, club C. Immerzeel. Troostprijzen club Noordermeer en club St. Ambrosius. Baidribbelen voor heeren: A. v. d. Zwaan, A. Dannijs, J. v. d. Heijden, G. Dannijs, D. de Nobel en C. Verbeek, Kinderwagenrijden voor dames boven 18 jaar: C. v. Duivenbode, B. v. d. Geest, A. v. d. Geest, W. v. Dijk, N. Rotteveel, A. v. d. Berg. Troostprijs N. v. d. Nouland Natuurlijk werd om de vele komische mo menten hartelijk gelachen, terwijl bij het touwtrekken alle aanwezigen in actie wa ren. de deelnemers met het trekken en de toeschouwers met het aanmoedigen. Des middags had een groote optocht plaats, waarin vele komische voorstellingen voorkwamen. Hier werden de volgende prijzen toege kend P .Vis (versierde auto) Sassenheim- sche Courant, P. Kriest (zigeunergroep) allen een le prijs. Biljartclub „De Oude Post", korfbalclub T.V.P., voetbalvereen. „Ter Leede" en C. Westerbeek Caricatuur) allen een 2e prijs. Het Bruine Paard (reclariiewagen) J. Frij- ling (tandem) en K.J. C. allen een 3e prijs. Gym.ver. D.O.S., J. Kapteijn en Herwon nen Levenskracht allen een 4e prijs. Des avonds had een herhaling van den. optocht plaats, die nu met lampions bege leid werd. Alom werd geïllumineerd en de talrijke passagiers van auto's en touringcars op weg naar Den Haag, die hier door de optocht genoodzaakt waren zeer langzaam te rij den, hadden alvast een voorproefje van hetgeen zij daar ter stede zouden zien! Welke straat het mooist verlicht was kunnen we niet zeggen, daar de vdnd vele lampions doofde of door vlam vatte ver nield werden. Wel kunnen wij verklaren, dat men zijn uiterste best gedaan had goed voor den dag te komen. Ware de wind niet als spelbreker gekomen, de aanblik zou nóg schitterender geweest zijn! Het is een goed geslaagde feestdag ge worden Heden was het feest voor de schoolkin deren. die konden genieten van een bios coopvoorstelling, gegeven door den heer H. T. Seijsener van Hiliegom, met een speciaal programma. Er is volop door de kleinen genoten! Oude heer door auto overreden. Vanmorgen is de 87-jarige heer var, den B bij het oversteken van den drukken Rijksstraatweg, onder een auto gekomen. De heer van den B. is doof, zoodat hij de signalen, -welke de bestuurder van den wa gen gaf, niet heeft gehoord. Na verbonden te zijn is het slachtoffer naar het St. Ber- nardus gesticht alhier overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. In de timmermanswerkplaats van den heer R. is ingebroken. Men heeft met een beitel getracht een raam te forceeren, en daarna een paneel van een deur ingetrapt. Voor zoover men kan nagaan, wordt er niets vermist. VALKENBURG. Verbetering aan de Kerk. Door de Kerkvoogdij is aan de achter zijde der Kerk een groote verbetering aan gebracht. De ruimte achter de consistorie kamer is daarbij getrokken. Door het aan brengen van twee ramen en een keurige betimmering is daar een mooi zaaltje ont staan, door klapdeuren van de consistorie kamer gescheiden. Samen vormen beide vertrekken nu een goede gelegenheid voor het houden van kerkelijke vergaderingen. Ook het oud, onooglijke dak is vernieuwd en van een geheel nieuwe pannenbedek- king voorzien De stoot tot deze mooie ver betering is vooral gegeven door het werk van de „Dameskrans", onder leiding van mevr. Haantjes: dit kleine, ijverige clubje, dat reeds zooveel 1 oor de Kerk deed en voor dit wérk weer een som van f.500 be schikbaar stelde, hulde voor zooveel ener gie! VOORSCHOTEN. Regeling van het verkeer. In verband met de te verwachten ver keersdrukte op morgen wordt in deze ge meente het verkeer van uit Den Haag ge leid over de Voorstraat en het verkeer uit de richting Leiden door de Schoolstraat. Tevens wordt het politiecorps versterkt met 6 man marechaussees. NIEUWKOOP. De as. feesten. De feestelijkheden op morgen lulden als volgt: 's Morgens godsdienstoefeningen ln de verschillende kerken, 's Middags te twee uur opent de voorzitter van het comité de festiviteiten achter het gemeentehuls, waarna optreden van de zangvereeniging „Amicltia" en van de Accordeon-vereeni- ging. Vervolgens zullen de twee jongste leerlingen van elk der lagere scholen geza menlijk een herdenkingsboom planten, waarbij de burgemeester een toespraak zal houden. Daarna optreden van de R.-K. Zangvereeniging van meisjes en van de Chr. zangver. „De Lofstem" en volkszang met begeleiding van de fanfare „Eensge zind". Om 6.30 wordt een optocht gehouden, welke opgesteld wordt voor het oude Ge meentehuls en die dan trekt naar het Zuid einde en vervolgens naar het voormalige station. In volgorde zullen zijn aangeslo ten: 1. gymnastiekvereeniging; 2. comité leden; 3. Amicltia: 4. Accordeonvereni ging; 5. De Lofstem; 6. R.-K. Zangvereeni ging; 7. Fanfare korps. Gewandeld wordt in rijen van 6 personen, terwijl de leiding zal berusten bij den B.V.L. Tot slot zal aan de Stationslaan een vreugdevuur ontstoken worden en zal de vooiT'tter een slotwoord spreken. Het verloop der nlechti-heden in Den Harg kan door middel van een luidspreker beluisterd worden ln het voormalige Ge meentehuis. De Geref. Kerk droeg voor de classis Woerden f. 55 af. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7