Ook U VJSffi Aan den vooravond van het prinselijk huwelijk Uit de Rijnstreek *a'" GRIEP! Verloren LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag i Januari 1937 YISSCHERIJ-BERICHTEN Tweede Meisje WEERBERICHT. Hitier blijft. Naar een climax van feeststemming en drukte Onverwachte komst van Prins Bernhard op Schiphol. BEURSOVERZICHT MARKT fc, BERICHTEN Advertentiën Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 766. Hedenmiddag 3 uur: 753. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Blldt Hoogste stand 775.2 te Toulouse. Laagste stand 719.9 te Ingö. Verwachting tot den avond van 7 Januari Aanvankelijk krachtige, later matige Zuidwestelijke tot Westelijken wind. Be trokken tot zwaar bewolkt. Tijdelijk op klarend, aanvankelijk nog regenbuien. Iets zachter. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van de Bilt hedenmorgen kwart voor acht aan alle posten - „Wordt verwacht storm uit het Zuidwesten". BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het hoogedrukgebied breidde zich over het Zuidoostelijke deel van het waarne mingsgebied uit en nam in beteekenis toe. Een secundaire depressie naderde snel uit het Westen en veroorzaakte groote lucht drukdalingen op de Britsche eilanden en onze omgeving. Als gevolg van de gewijzig de luchtdrukverdeeling nam het lucht- arukyerval over ons land, het Kanaal en het Zuidelijk deel van de Noordzee toe, zoodat hier hedenmorgen een storm uit het Zuidwesten waait met betrokken lucht en regenbuien. Op de Britsche eilanden waaien krach tige westelijke winden met regen, in Noord-Frankrijk waaien krachtige Zuid westelijke winden, eveneens met regen. In Zuid-Frankrijk is de wind zwak met ge deeltelijk bewolkte lucht. De temperatuur is daar om het vriespunt. In Duitschland neemt de wind onder invloed van de na derende secundaire depressie toe, de be wolking neemt eveneens toe. Noord-Scan- dlnavië bevindt zich nog onder invloed van öe oude depressie. Er waaien krachtige Noordwestelijke winden met sneeuw of re gen. In geheel Scandinavië is de tempe ratuur ver boven normaal. Alleen in Midr den-Zweden heerscht noe matige vorst. De Alpen-stations boven 2000 meter melden helder weer met matigen wind en tempe ratuur van ruim 15 graden vorst. De lagere bergstations liggen in de wolken. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.Z.W. wind, 5 gr. C., betr. Londen: Z.W. wind, 9 gr. C., regen. Berlijn: Z.W. wind, 3 gr. C., betr. Marseille: N.N/W. wind, 5 gr. C., 1. bew. Genua: N. wind, 8 gr. C., betr. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). 3 uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. V.m. te 10 u. 19 min.; n.m. te 22 u. 58 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 4.33 n.m. tot 7.39 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG 6 Jan. op: 2 u. 21; onder 11 u. 30. De bijzondere correspondent van een Fransch nieuwsbureau heeft geruchten weergegeven,welke naar het schijnt te Berlijn in omloop zijn, volgens welke de Fuehrer op 30 Januari as. zou mededee- len, dat hij voortaan slechts de functie van rijkspresident zal uitoefenen en als leider der regeèring zal aftreden. (Men zie onder Buitenland). Welingelichte kringen te Berlijn wijzen er op, dat dergelijke geruchten periodiek plegen terug te keeren en blijkbaar be- hooren tot het permanente repertoire van verschillende buitenlandsche correspon denten. Natuurlijk ontberen zij, evenals alle er aan vastgeknoopte commentaren iederen grondslag. HOOP OP REGELING BIJ DE GENERAL MOTORS. De minister van arbeid Francis Perkins, heeft medegedeeld, dat de directie van de General Motors zich bereid heeft verklaard met de leiders van de werklieden het con flict te bespreken. DEMONSTRATIE TEGEN DE DOODSTRAF Een zestal jeugdige roofmoordenaars in den ouderdom van 19 tot 24 jaar zijn te New-York ter dood veroordeeld. Eenige ■honderden vrouwen hebben voor de woning van den gouverneur van den staat tegen toet uitvoeren van dit vonnis gedemon streerd. Voor het huis knielden zij midden op de Park Avenue neer en baden hardop Het geheele verkeer werd door deze demon stratie gestremd. LIPPERT EERSTE BURGEMEESTER VAN BERLIjrf De Fuehrer heeft den vroegeren stuals- commisaris Lippert benoemd tot eersten burgemeester en stadspresident van Berlijn nb Jcb Naarmate we dichter den 7den Januari naderen worden in het Haagsche openbare leven alle dingen, die niet direct of indi- recht met het prinselijk huwelijk in ver band staar., onbelangrijker. De Hagenaar leeft nog slechts met den 'oiik gericht op en in afwachting van de "roote gebeurtenis, die komen gaat en die naar stempel thans ten volle op de stad eeft gedrukt. Met moeite handhaaft de Hagenaar zich echter in deze dagen tegen de eiken avond grooter wordende invasie van bezoekers van buiten de stad, die als het ware continu door de stations worden uitgestort. Aan de Hollandsche spoor zijn zijn het twee stroomen, een uit de richting Rotterdam en een uit de richting van de hoofdstad, die onmiddellijk na het verlaten van het station vrijwel in file het stations plein oversteken en elkaar ontmoeten en zich vermengen op den Stationsweg. En dan vangt eigenlijk reeds het schuifelen aan in lange rijen achter elkaar, door de Wagenstraat tot aan de Groote Markt straat toe, waar men in verschillende rich tingen verder de stad in kan en waar men voor het eerst stuit op groóte, eveneens vrijwel onafgebroken voortschuifelende verkeersstroomen van voetgangers, zoodat hier eenige merkwaardige maalstroomen ontstaan, waarin ce enkele politie-agent, die het ongeluk heeft, hier geposteerd te zijn, volledig ondergaat maar waaruit de overgroote meerderheid van het publiek zonder kleerscheuren toch terecht komt in den verkeersstroom, die men heeft geko zen. En dan heeft men nog slechts een voorproefje van wat men nog verder te wachten heeft, vooral in het Noordeinde nabij het Koninklijk paleis, en bij de smalle poortdoorgangen, die naar het Bin nenhof leiden. Het oude, plechtige, des avonds zoo doodstille Binnenhof, het ge woonlijk geheel verlaten, slecht verlichte deftige Voorhout, ze weten niet hoe ze het liebbep in deze dagen van kermisachtige dfiGfte, felle kleuren en helle verlichting. Er zit climax in de drukte en in de feeststemming. Hoorde men, dat de drukte op Nieuwjaarsdag overweldigend was en tijdens het week-end na Nieuwjaar nog overweldigender, sedert dien is het nog eiken avond drukker en voller ln de stra ten van Den Haag, in de café's en restau rants. terwijl in de hotels tot en met mor gen in het geheel geen' plaatsje meer te krijgen is en men zich voor nachtverblijf nog slechts kan wenden tot de bureaux, die adTessen van particulieren verzameld hebben. En zoo zijn we den laatsten dag voor het huwelijk van onze prinses met prins Bern hard genaderd. Het is een dag van betrek kelijke rust. want de vorstelijke gasten en andere genoodigdan der koninklijke familie brengen een bezoek aan Schiphol en aan de bloemententoonstelling te Aalsmeer. Versieringen en vlaggen maken een druilerigen, eenigszins troosteloozen indruk in het vale licht van den triesten wintermorgen, waarin de regen gestadig blijft stroomen. Maar Den Haag, laat de moed niet zinken. Dit zijn de regenbuien, waarvan De Bilt zegt, dat zij zich „aanvankelijk" zul len manifesteeren en die in het weer bericht voorafgaan aan het „later op klarend". En ook bij het publiek, welks inzichten in de weerverwachting min der wetenschappelijk-incteorologisch gebaseerd zijn, leeft een onwankelbaar vertrouwen in het „Oranjezonnetje", dat ons ook bij vorige hoogtijdagen, die in slecht weer-perioden vielen, niet in den steek heeft gelaten. Prins Bernhard met de bruilofts gasten naar Schiphol. Toen vanmiddag om twaalf uur de brui loftsgasten. bij het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard die in den na middag een bezoek zouden ip^engen aam de bloemententoonstelling „Lente in Januari" te Aalsmeer, ln autobussen en eenige par ticuliere wagens op Schiphol aankwamen, bevond zich in het gezel^ghap, tot aller verrassing, ook Prins Bernhard. Onder de zes en zeventig bruiloftsgasten waren o.a. prinses Klra van Rusland, de prinsessen Woizlawa en Thyra van Mecklenburg, de prinsessen Sleglinde en Elisabeth zur Lippe, twee prinsen zur Lippe, twee baronnen von Cramm en de bruids- meisjes-studlegenooten van prinses Juliana. Voor de lunch bezichtigden de gasten, die zich in vijf autobussen ln even zoovele groepen verdeelden, het vliegveld, onder leiding van de heeren A. Plesman en P. Guilonard, directeuren der K.L.M., U. F. M. Dellaert, havenmeester van Schiphol. A. S. Thomson, stationschef en G. Spit, chef van den lijndienst. In verband met het stormweer werd af gezien van een demonstratie, welke kapi tein van Weerden Poelmeer met de J.A.V.A. zou hebben gegeven. De K.L.M. had in loods b een kleine ten toonstelling ingericht van vliegtuigonder- öeelen en van de radio-uitrusting van haar toestellen, waarvoor het gezelschap veel belangstelling toonde. In een andere loods stonden verschillende typen van vliegtuigen ter bezichtiging, zooals de oude Fokker-machine „Spin", de F. 36 „Arend", de moderne D. C. 3 ..Ibis" en een D. C. 2 in Europeesche en een in Indische uitrusting. De gasten bezichtigden nog de stations gebouwen en de motorenafdeeling en ver- eenigden zich te ongeveer een uur aan den lunch in de versierde bovenzaal van het restaurant. Tegen twee uur heeft het gezelschap zich naar Aalsmeer begeven. De huwelijksfeestelijkhedcn in Indië. Aneta meldt uit Batavia: Hoewel juist gedurende de laatste dagen voor de huwelijksfeesten de regentijd met volle kracht inzette, en uit het grijze wol kendek, dat over stad en land hangt, het hemelwater meedoogenloos neerplenst, waardoor het typisch tropisch accent van een zon-doorstraalde blauwe lucht ontbreekt vermag niets een domper te zetten op de blijde feeststemming waarmede geheel In dië den huwelijksdag verbeidt. Stellig niet alleen in de groote steden, doch ook op alle kleinere plaatsen in Java, binnenland en in de buitengewesten tot in de verste dorpen en op de meestafgelegen posten toe, is de geheele bevolking onge acht den landaard gereed met het vor stenhuis en het moederland het heugelijke feest samen te vieren. De feesten te Batavia zijn gisteravond in den vooravond schitterend ingezet met de uitvoering van een oranje-cantate in het gebouw van den Bataviaschei* kunstkring, waarmede de Julianatentoonstelling op zeer waardige wijze is besloten. In den na-avond werd in de groote zaal van den dierentuin de première van „Kaat Mossel" opgevoerd. Beide voorstellingen werden bezocht door een zeer geestdriftig publiek dat reeds in passende feeststemming verkeerde Na afloop van dit historisch blijspel in vier acten, dat onder voortreffelijke regie van Henk Smit met entrain werd gespeeld, werden twee coupletten van het Wilhelmus door de geheele zaal uit volle borst mee gezongen. Er waren veel bloemen en de toejuichingen waren ovationeel. Heel Indië staat thans gereed om met klokgelui, reveilles en militair vertoon den eigenlijken feestdag in te zetten. Eenrichtingverkeer voetgangers na afloop der trouwplechtigheid. De hoofdcommissaris van politie te Den Haag, maakt bekend, dat het na afloop der trouwplechtigheid noodig zal zijn de voetgangers, die de versiering in de bin nenstad nader willen bekijken, te leiden langs bepaalde straten, waartoe op deze straten een één-rlchting-verkeer zal wor den ingesteld. Het voetgangersverkeer uit Wagenstraat in de richting naar de stad, zal worden geleid door de Spuistraat, den Hofweg, den Vijverdam, den Kneuterdijk, de Heulstraat het Noordeinde (langs paleis), de Palels- straat, de Oranjestraat, de Parkstraat, de Alexanderstraat. het Plein 1813, de So- phialaan, de Zeestraat, het Noordeinde (langs paleis), de Hoogstraat en de Veene- straat weder naar de Wagenstraat. Het Binnenhof zal alleen toegankelijk zijn van de zijde Buitenhof De Groen markt alleen van de zijde Hoogstraat of Prinsestraat en Jan Hendrikstraat. BODEGRAVEN. De inzet der Bruiloftsweek. De inzet van de bruiloftsweek is hier een zeer gelukkige geweest! De samenkomsten in 4 zalen tegelijk, konden bij lange na geen plaats bieden aan alle Oranjelleven- de plaatsgenooten, die uiting wilden geven aan hun vreugde. De 4 samenkomsten waren mogelijk door de medewerking van 4 zangvereenlgingen, 2 fanfarecorpsen, de mondorgelclub, een Bodegr. muziekgezelschap (strijkmuziek) cn een muzlekclubje, dat meer Jazz-mu- ziek gaf. In iedere zaal werkten 2 gezel schappen mee, alleen ln het Z.-H. Koffie huis speelden er 3. De samenkomsten hadden daardoor ieder een eigen karakter gekregen, al naar de inhoud van het programma en de leiding der samenkomst. Leiders en sprekers op de samenkomsten warén de heeren A. H. v. d. Most, I. Hoogendoorn, H. J. v. d. Poll en C. G. Karssen, allen lenen van het Oran jecomité. De stemming was overal buiten gewoon gunstig. De samenwerking tus- schen de vereenlgfngen van verschillende richting was buitengewoon goed. In het meerendeel der samenkomsten moest, om dat de dirigenten weer elders moesten op treden, de eene vereeniging na de andere optreden. In het Z.-H. Koffiehuis echter, had men daar geen last van en begon men onmiddellijk met het gezamenlijk optreden van drie corpsen, die elkaar nooit eerder hadden ontmoet. Dat ging uitnemend; deze goede inzet was een sucoes! In Hotel van Rossum werden door het Meisjeskoor aardige liedjes gezongen en aardige spelbewegingen uitgevoerd. In Hotel van Haaften was de stemming tenslotte zóó geweldig, dat de stoelen aan den kant gingen en men in groote ver broedering met de muziek meesprong. Eerst te ruim 11 uur waren de meeste samenkomsten gesloten. Het was een prachtige inzet, gevolgd door de eerste schoolkindersamenkomsten. Daarvoor is door den heer A. Schuling, in samenwerking met den heer E. A. Bogaart een alleraardigste serie tableaux-vivants ontworpen, over Oranje en Nederland, die een groot succes beloven. Dan volgt het programma van den eigen lijken feestdag, bestaande uit: 9 uur mu zikale marschen; 11 uur: Radio-uitzending ln het Beursgebouw; 2 uur: Gecostumeerde optocht; 7 uur: Fakkeloptocht; 9.30 uur vuurwerk en verlichting van den vijver. BOSKOOP. Voor Zondag 10 Januari zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. J Hamburger, telef 136 Tot bestuurslid van de Boskoopsche kaskweekersvereenlging is eekozen de heer M. Jongejan.. HAZERSWOUDE. Teraardebestelling van wijlen den heer H. Rotteveel. In de parochiekerk van den H. Bernar- dus vond de uitvaartdienst plaats voor de zielerust van wiilen den heer H. Rotteveel, in leven sedert enkele jaren voorzitter van het Parochiaal Armbestuur, die dezer dagen na een korte ongesteldheid op 66-iarigen leeftyd overleed. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor Th. Vaessen dier parochie. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op het bestuur en de leden van het paro chiaal armbestuur alsmede eenige leden van het kerkbestuur. De beaarding werd verricht door pastoor Th Vaessen dier parochie IJMUIDEN, 6 Jan. 1936. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.901.70; Griet per kist van 50 K.G. f.4024; Tongen per Kg 1.1.150.97; Groote Schol per kist van 50 KG. f.22—16.50; Middelschol f.27—23; Zctschol f.41—36; Kleine Schol f.30—11; Schar f. 116.80; Roggen per 20 stuks f. 32 --22; Vleeten per stuk f 1.350.95; Groote roode Poon per kist van 50 K.G. f. 1; Pie terman en Poontjes f.7; Groote Schel- visch f.37; Middel Schelvisch f.3736; Kleinmiddel Schelvisch l: 2824; Kleine Schelvisch f.2111.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.84—35; Gullen per kist van 50 K.G. f. 15.504.50, Lengen per stuk f 1.70—1; Heilbot per K.G. f. 0.84—0.55; Wijling per kist van 50 K.G. f. 6.103; Iïoolvisch per stuk f. 0.060.06; Markeel per kist van 50 K.G. f. 13.503.80; groote l;ake f.86; groote middel f.8480; kleine middel f 26; kleine f.177; Verscli ha ring i. 3.50—2.30. Aanvoer 281 kisten ver- sche haring. Aangekomen de Stoomtrawlers: IJM. 195 met f.3102, IJM. 77 met f.1009; IJM. 111 met f. 969; IJM. 38 met f. 3396; IJM. 88 met .f. 2713 besomming. Verder de loggers KW. 3 met f. 834; KW. 204 met f. 732 en E 329 met f. 2030 besomming. Binnen met versche VL. 361 met f. 873 besomming. Overgeladen: SCH. 399 met 202; SCH. 47 met 366; SCH. 361 met 239 kantjes pekel haring. KATWIJK, 5 Januari. Prijzen: Volle Kanaal f. 9.5010; IJle kanaal f. 7.607.70; Steurharing Kanaal f. 7—7.60. VLAARDINGEN, 6 Januari Aanvoer 100 last haring. Prijzen: Voilé haring kanaal f.1010.10; Hom- en Kuit- zieken f. 9.409.60; IJle kanaal f. 7.70— 7.80; Steurharing kanaal f. 7.107.70. AMSTERDAM, 6 Januari 1937 De aankondiging van het interim-dividend ad 5% door de Koninklijke Petroleum Maat schappij werd door de beurs niet zoo gun stig ontvangen, daar men blijkbaar op een hooger tusschentijdsche uitkeering had ge rekend. Ten opzichte van gisteren werd dan ook een koersverlies van verscheidene pro centen geleden. Van de Amerikaansche pe- troleumaandeelen werden Shell Unions vrij druk verhandeld en daarbij bestond een prijshoudende tendenz. Op de suikerafdeeling werd de aandacht voornamelijk getrokken door H.V.A.'s, die aanvankelijk iets boven het vorige slot wtrden afgedaan, doch reeds spoedig meerdere procenten naar beneden liepen. Ook diverse andere soorten volgden een benedenwaartsche richting; tenslotte ech ter trad toch weer een klein herstel in. Naar gemeld, is de opbrengst van de Java- suikeroogst voor 1938 vastgesteld op 1.200.000 ton. De handel op de scheep- vaartafdeeling was vrij sterk ingekrompen doch in de Indische lijnen ging toch nog wel het noodige om. Ook door deze fondsen werd een neer gaande lijn gevolgd. Aandeelen Java-China -Japan Lijn verloren spoedig na de opening reeds een vijftal procenten. Van de In- dustrieelen waren de Philipsaandeelen bij de opening prijshoudend. De jongste koers- verheffing moest in hoofdzaak worden toe geschreven aan de Oudejaarsrede door dr. A. F. Philips gehouden en waarin een uit eenzetting werd gegeven van de huidige situatie, die zeker bevredigend kan worden genoemd. Unilevers openden eenige pro centen boven gisteren, doch vielen daarna een kleinigheid terug. Aku's waren prijs houdend. In Tabakken ging weinig om. De SumaAra-aandeelen waren meerendeels niet veel veranderd. Op de Rubber afdeeling bestond een prijshoudende stemming, die voornamelijk bleek uit het koersverloop van Amsterdam Rubbers, hetgeen klaarblijkelijk verband hield met de stemming op de Rubbermarkt. De beleggingsmarkt had een zeer kalm voorkomen. Ook thans ging in de Neder- landsche staatspapieren maar weinig om. De Zuid-Amerikaansche fondsen waren over het geheel genomen wederom prijs houdend. Amerikaansche shares waren zoo goed als geheel verwaarloosd en zelfs de bekende toonaangevende soorten gaven slechts zeer kleine omzetten te aanschou- WISSELKOERSEN. Londen 8.97'/2 (8.981/4); Berlijn 73.50 (73.50).; Parijs 8.531/! (8.54'/i); Brussel 30.77 (30.87); Zwitserland 41.97 (42.1; Kopen hagen - (40.10); Stockholm 40.07'/! (46.32'/i) Oslo 46.30 (45.15); Praag 6.41 (6.40). Prolongatie 1; Part. disc. 5/8; Daggeld 'It. Registermarken 341/8; Crediet Sperr- marken 17 3/8: Effectensperrmarken 16 1/8 Reismarken 461/»; Bankpapier 40'/!. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM, 6 Januari. Ter veemark)» waren heden aangevoerd: 198 vette kalve ren: le kwal. 62—74 cent per KG. levend gewicht; 2e kwal. 58—62 ct.; 3e kwal. 50— 56 ct.; 48 nuchtere kalveren f.7—11 per stuk; 216 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90—110 KG. 53—54 cent per KG. slachtgewicht; zware varkens 51—52 cent; vette varkens 5051 cent. Aangevoerd 1-wagon geslachte runderen uit Denemarken. GOUDA, 6 Januari. Veemarkt: aange voerd in totaal 850 stuks, waarvan 37 slaCTitvarkens. Vette van 22V!23>/i cent per pond, levend met 2 pet. korfing; 415 magere varkens, prijzen van f. 2030 per stuk; 348 biggen f.9—13; 6 runderen f.130 —170' 36 nuchtere kalveren f.612; 7 bok ken en geiten f. 2—7; handel redelijk. Algemeene markt: 78 partijen kaas. Prij zen le kwal. met rljksmerk van f.21—22; 2e kwal. met rijksmerk van f: 1920; zware tot f. 22.50: handel matig. 91 ponden boter. Goeboter van 8085 ct. per pond; Weiboter 75—80 ct. per pond; handel vlug. 62.000 partijen eieren. Kipeieren van f. 3.254 per 100 stuks. Eendeieren van f. 33.50 per 100 stuks; handel matig. Coöp. Zuid-Holl. Elerveillng g. a. (C. Z. H. E.) te Gouda. Aanvoer 71.200 kipeieren. Prijzen 56/58 KG f 3.303.45 per 100 stuks; 58/60 KG. f. 3.45—3.65; 60/62 KG. f. 3.65—3.90; 62/68 KG. f. 3.904 25; Bruine 58/68 KG. f. 3.50 4.30; Kleine eieren f. 33.25 Aanvoer 400 Eendeleren. Prijzen f. 2.40 per 100 stuks. KOUDEKERK, 5 Januari. Eierenveiling Koudekerk-Rijndijk. Aanvoer 2527 eieren. Kipeieren f. 3.70—4; kuikeneieren f. 3.403.60; boter 6365 ct.; kaas 2225 cent; kippen f. 0.60f. 1. NIEUW VENNEP, 4 Januari. Veiling: 8640 kipeieren, prijs f. 3.404.30; eendeieren f 3.40—3.60; hanen f. 0.700.80. TER-AAR. 5 Jan. Spinazie p. kist van 4 KG f. 0.45. Andijvie f 0.21—0.38. Slavel- len f 0.250.31. Breekpeen f 1.902.20 p. 100 K.G. Spruitkool f 5 408. Witlof f. 10— 13.20. Selderij f. 2.20 p. 100 bos. Prij f.3.60. Sla f. 1.30—3.60 p. 100 stuks. Boerekool 8— 10 cent. Groene kool f 1.301.90. WESTLAND. 5 Januari. Westlandsche Snijbloemenveiiing. Am. Anjers f. 4.508.10; Louis Germ f. 3.80—5.20 per 100; Rijzende Zon 30—31 ct W Copland 17—26 ct.; Pierson 1824 ct.; P. v. Oostenrijk 13—20 ct.; Gele Prins 813 ct.; Victoire 4556 ct.: Moore 1121 ctGerm 7—15 ct.: Sax 5—9 ct.; Pres. de Lange 8—17 ct.: Herco 5—8 ct.; Freesia 6—16 ctSprengerie 15—23 pt. per bos. Mevromw EVERWIJN— OROMMELIN, Huize Calorama, Noordwijk-Binnen, zoekt tegen 1 Februari een net 4737 kunnende naaien, strijken en tafeldienen en van goede ger tuigen voorzien. Brieven franco aan bovenstaand adres. moet zich beschermen J Loop geen kans, wanneer do I griep heerscht. Zorg voor' f veel frissche lucht en bewe-' f- ging, eet eenvoudig voedsel) drink melk en vruchtensappen om uw weerstandsvermogen: te versterken. Wanneer gé 1 kouvat, behandel die bij het eerste teeken. Neem, indien noodig, een laxeermiddel en een warm bad, ga dan naar bed. Smeer flink Vicks VapoRub op keel en borst en bedek dat met warm flanel. Snuif bij wijze van voorzorgsmaatregel j eenige malen per dag een j weinig Vicks goed door de J neusgaten op. Groote Pot (dubbele hoeveelheid) tijdelijk 90 cents (lnplaats 1.25) Uitsluitend verkrijgbaar bl] Apothekers en Drogisten. 4733 op den Gemeeneweg bij Hazers- woude een ZWARTE AUTO KOFFER. Tegen belooning terug te zenden aan: H. DEN OUDEN Jr., Rozenlaan no. 33, Boskoop. <735 VERKOOP BIJ EXECUTIE. P. A. H. VAN DER WOUDE, Deurwaarder te Leiden is voor nemens om op Vrijdag 8 Ja nuari 1937, des voormiddags 10 uur, vóór of in het pand Baron van WassenaaTstraat 5 te Rijnsburg, publiek a con tant te verkoopen (zonder op geld) Meubilaire en andere goederen waaronder Bakfiets, Billennianden, dubbele ladder, Veevoedexfornuis, enz., enz. 7051a 3 1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3