Uit R ijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Maandag 4 Januari 1937 VICKS H0ESIB0MB0MS Auto botst tegen boom. AGENDA AARLANDERVEEN. Voor de classis Woerden droeg de Geref. Kerk af de som van f. 78,50. ALPHEN. Echtpaar en twee kinderen ernstig gewond. Op den Kortsteekterweg had Zater dagavond een hevige autobotsing plaats, waarbij een echtpaar en 2 kin deren ernstig werden gewond, zoodat zij allen met een tweetal ziekenauto's naar het Diaconessenhuis te Leiden moesten worden overgebracht. Omstreeks S uur werden omwoners langs genoemden weg ter hoogte van den land bouwer Domburg opgeschrikt, door een he- vigen klap. Bij onderzoek bleek, dat een nersonenauto tegen een boom was gebotst, waarbij de inzittenden zwaar werden ge wond. De auto bestuurd door den le luite nant J. Schafer van het 16e Reg. Infan terie te Amersfoort, kwam van de rich ting Utrecht en ging in de richting Leiden. De heer S. bleek, naast bloedende verwon dingen zijn neusbeen te hebben gebroken; zijn vrouw brak een dijbeen en zijn dochter een been. De inzittende zoon was er wel het ergste aan toe en bleek een ernstige schedelfractuur te hebben bekomen. Dr. Schreuder van Zwammerdam verleende de eerste hulp en liet zoowel het- echtpaar a.s de zoon en dochter overbrengen naar het Diaconessenhuis te Leiden, waarvoor een rweetal ziekenauto's van de garage Timmer uit Bodegraven en Vreeswijk alhier moest v.orden gerequireerd. De zwaar be schadigde auto. die van voren geheel was ingedeukt, werd door een kraanwagen van de garage Jac. Boot gelicht. Als oorzaak noemt men het slippen van den wagen op het nat geworden asphaltdek van dezen weg, doch gelet op de wijze en het gevolg der botsing moet zeker met groote inel- heid zijn gereden. Deze weg is voor snel verkeer voor iemand die hier niet bekend is, mede in verband met de bochten, vooral des avonds zeker gevaarlijk te noemen. Bij informatie vernamen wij, dat de toe stand der vier slachtoffers hedenmorgen naar omstandigheden redelijk was. Rondrit door de gemeente. Hedenavond zullen de burgemeester, de heer P. A. Colijn, de beide wethouders de heeren G. M. Herngreen en N. Sprey en de gemeente-secretaris mr F. A. Helmstrijd met de algemeene commissie, bestaande uit de de voorzitters der sub-commissies en de algemeene verlichtings- en versierings commissie per auto een rondrit door de ge meente maken, teneinde de versieringen en de verlichting in oogenschouw te nmen. De stoet vertrekt om 6 uur van de dr. Lovinklaan. Aanrijding. In den Hoorn had 's nachts omstreeks 1 uur een aanrijding plaats tusschen de personenauto's bestuurd door L. D. uit Ter-Aar. De wagen van eerstgenoemden bestuurder werd belangrijk beschadigd. De aanrijding werd veroorzaakt, doordat de andere bestuurder niet voldoende naar rechts is uitgeweken. DE OPENING DER FEESTWEEK. Een zee van licht! De feestweek is ingezet met het ont steken der verlichting. De belangstelling voor de versiering en verlichting was terstond zeer groot. Niet tegenstaande den feilen en kouden wind wa het op straat zeer druk. Een rondrit door onze gemeente is dan ook zeker de moeite waard! Menigeen zal zeker verwonderd zijn geweest over het groote enthousiasme waarmede men in onze gemeente de ver siering en verlichting ter hand heeft ge nomen, zoodat men voor menige s^ad niet zal behoeven onder te doen. Overal heeft men met man en macht gewerkt! De ont werpen in sommige deelen en wijken ge tuigen van veel artistieken aanleg. Wij wijzen speciaal op het gemeentehuis, dat een waar sprookje lijkt. Het vlagge-monu- ment op het kerkplein is bijzonder fraai. Als men vandaar via de Julianastraat en Wilhelminastraat gaat, die eveneens zeer mooi zijn, dan valt ook bijzonder het Vis serpark op. De achtergrond doet denken aan een oud-Hollandsch kasteel. Ook stra ten als Pr. Hendrikstraat. Stationsstraat, Raadhuisstraat, van Mandersloostraat, Hoofsbraat en diverse zijstraten zijn in één woord schitterend verzorgd. Het geheel geeft een fantastischen aanblik! Daarnaast maakt ook de verlichting langs den Rijn aan den Oudshoonscheweg met de 's Mole- naarsbrug en de bruggen aan Gouwsluis een grootschen indruk. De tientallen liclit- zuilen en eerepoorten doen feëeriek aan. Kortom onze gemeente is in een zee van van licht herschapen. Wel blijkt, dat mei» bij eendrachtig samengaan tot véél In staat is! Ook de verlichtingen aan tal van par ticuliere woningen, zelfs in verschillende boomen zijn zeer mooi. Veel belangstelling héerscht er voor de drie Oranje-verlichte groote ballen aan de Havenbrug, op het LJsbaangebouw en op het houtvlot aan de Aarbrug, alsmede voor de eerepoort* nabij dc- Gasfabriek aan de Havenbrug, met het vreugdevuur en de verlichting op het ter rein van de Gasfabriek. Helaas viel giste ren de weersgesteldheid sterk tegen. Door de aanhoudende regen- en windvlagen had een en ander veel te lijden! Wij twijfelen echter niet, of het zal hedenavond, wan neer de muzikale rondgag wordt gehouden, bijzonder druk zijn, daar dan ook velen van buiten de inderdaad schitterende verlich ting zullen willen bewonderen. Deze ver lichting is een fraaie inzet van de komende feestweek geweest, waarbij onze gemeente er zeker op kan bogen, niet achter te komen bij vele andere en grootere gemeen ten! Schaap verscheurd. Door den landbouwer W. D. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit dat een hond in zijn weiland achter de scha pen had gejaagd en een der beesten heeft verscheurd. De eigenaar van den hond is onbekend. Gecompliceerde auto-botsing. In den Hoorn had nabij Raadwijk een zeer gecompliceerde aanrijding plaats, waarbij was betrokken een tractor met aanhangwagen van Gebrs. V. uit Lei den, geladen met 18 ton goederen, twee vrachtauto's en eenige personen-auto's. De auto van v. d. P. uit Nijmegen alsmede een vrachtauto bekwamen materieele schade. Het delict werd veroorzaakt door den bestuurder van een vrachtauto van Vredestein uit Loosduinen, Deze wilde ach ter een personen-auto vandaan komend, de tractbr passeeren. terwijl terzelfde hoog te een andere vrachtauto langs den weg stond. Ware het niet dat de bestuurder der tractor met aanhangwagen krachtig had geremd, dan zou het ongeval nog be langrijk grooter zijn geworden. Door de politie is van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Auto te water. De veehouder C. P. B. uit Bodegraven had het ongeluk des avonds langs den Ziende met zijn personenauto te water te rijden. De man wist zich zelf gelukkig te redden, terwijl de auto met een kraan wagen van de garage Jac. Boot is gelicht. Een en ander werd veroorzaakt dcor het feit, dat de autobestuurder wilde uithalen oor een wielrijder. Een goedkoope radio! Door Radio Hertog werd bij de politie aangifte gedaan van het feit dat een be woner uit de Raadhuisstraat J. V. zich clandestien had aangesloten aan het radio distributienet. Door een foutieve aanslui ting, waardoor een storing ontstond, werd het delict ondekt. De politie zal proces verbaal opmaken. De feestelijkheden. Ondanks de ongunstige weersgesteldheid en aanhoudenden regen was het Zaterdag avond toch zeer druk op straat en ging ieders, belangstelling uit naar de verlich tingen en versieringen en was men vol be langstelling hoe een en ander zich zou houden. Alhoewel een en ander door de hevige windvlagen en de vele regen zeker heeft geleden, valt het echter over het algemeen wel mede, en is alles vrijwel goed intact gebleven. De muzikale rondgang kon echter wegens de weersgesteldheid niet doorgaan en werd afgelast tot hedenavond. Voorts wijzen wij er nog op dat het bij uitstek zeker schitterende vlaggen monu ment, staande op het Kerkplein, afkomstig is en werd vervaardigd door de bewoners der Martha-Stichting, zoomede de door de gemeente 'bij avond in werking gestelde en verlicht geworden spuitende fontein in den vijver in het Hazeveld, waarbij de talrijke kleurschakeeringen zeer fantastisch aan doen. In de Patronaatszaal a. d. Paradijslaan werd Zaterdag en gisteren de tweedaag sche tentoonstelling gehouden door de St. Annavereeniging van de in het afgeloopen jaar vervaardigde kleedingstukken, die deze week aan armen en minbedeelden zullen worden uitgereikt. Er bestond ook thans voor een en ander groote 'belangstelling bij de parochianen en tal van gezinnen zullen weer gelukkig worden gemaakt. Tevens werd het 15-jarig bestaan der vereeniging herdacht. Tengevolge van slippen reed een kraanwagen van J. B. uit Zwammerdam in de Vinkebuurt tegen eenige boomen, waardoor de wagen zwaar werd bescha digd en later door een anderen kraan wagen moest worden weggesleept. De opbrengst van de extra gehouden collecte ten bate van de Diaconie der N. H. Kerk Julianastraat heeft opgebracht plm. f. 145 en die ten bate van het Ned. Herv. Tehuis f. 75. Door den heer O., werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van sparre- groen. De politie tracht den dader, die blijkbaar op goedkoope versiering uit was, op te sporen. BODEGRAVEN. De a.s. feesten. De plannen voor de feestweek staan thans vast. Hedenavond worden de groote Nationale avonden gehouden in de zalen van hotel v. Haatten, hotel v. Ros- sum, het Beursgebouw en het Zuid-Hol- landsch Koffiehuis. Sprekers zijp daar de heeren A. H. v. d. Most, I. Hoogendoom, H. J. v. d. Poll en C. G. Karssen, terwijl medewerking wordt verleend door negen zang- en muziekvereenigmgen. Dan volgt het feest voor de schooljeugd, die in drie groepen, leder van een 350 kin deren zullen worden ontvangen in de zaal van hotel v. Rossum. Onder leiding van de heeren A. Schu- ling en E. A. Bog:aart, wordt druk gerepe teerd voor een bijzonder mooi Oranjespel, dat door enkele ouderen en verder door de jeugd zal worden gespeeld en dat ont worpen is door den heer Schuiing. Waar de jeugd bovendien ruim onthaald zal wor den, beloven dat prachtige samenkomsten te worden. Als datum is gekozen Woens dagmiddag en Donderdagmorgen. Op Don derdagmorgen vangt het eigenlijke pro gramma aan met een muzikale marsch in de morgenuren, dan met een samenkomst om de radio-uitzending te hooren. ge volgd door een gecostumeerde optocht en een fakkeloptocht. Oranjeavond van „Hallelujah". De Chr. Zangvereen. „Hallelujah" gaf twee Oranje-uitvoeringen in het Beursge bouw Beide avonden was de groote zaal overvol. De samenkomsten werden geopend door den eere-voorzltter, den heer P. van Dam, die herinnerde aan het bezoek van H.K.H. Prinses Juliana aan ditzelfde ge bouw bij haar bezoek aan de Kaasmarkt in het diepst van de crisis. Toen mocht niet gejuicht of gezongen worden, nu is er gelukkig alle aanleiding om wèl te zingen en dat wilde deze uitvoering doen. Het programma, dat vlot en correct werd uit gevoerd bestond vrijwel geheel uit Natio nale liederen, die buitengewoon in den smaak vielen. Na afloop van het muzikale programma volgde een alleraardigst Oranjespel onder den titel „Oranje Boven". Een vijftigtal personen werkte daaraan mee. Middelpunt was de Ned. Maagd, in wie het Koninklijk Bruidspaar gehuldigd werd. Zij werd toe gesproken, toegezongen en tenslotte ge huldigd door een dertigtal meisjes, in de kleuren Oranj-Blanje-Bleu. die de letters J. B. vormden. Ook de huldiging door per sonen in de verschillende landskleeder- drachten was een bijzonder aardig mo ment. HAZERSWOUDE. De feestelijkheden. Ook in onze gemeente maakt men zich gereed voor de heuglijke gebeurtenis van 6 en 7 Januari a.s. Het dorp heeft reeds een feestelijk aanzien verkregen. Zoodra men van den Rijndijk af het Dorp inkomt, wordt het oog bekoord door een prachtig witte eerepoort, die op den Provincialenweg is opgesteld en inderdaad een sieraad ge noemd mag worden. Deze is gemaakt met drie doorgangen, zoodat het verkeer op de zen drukken verkeersweg niet wordt be lemmerd. Een tweede treft men aan op het Dorp, nabij het oude Raadhuis, welke keu rig met groen enz. is versierd, en die des avonds met twee groote electrische lampen wordt verlicht, terwijl een derde is opge steld bij de Ned. Herv. Kerk en eveneens rijkelijk is versierd en 's avonds door een rose verlichting een gezelligen aanblik geeft. De beeltenissen van het Koninklijk Bruidspaar ontbreken natuurlijk niet. Verschillende versieringen van gevel tot gevel, dwars over de Dorpstraat en de huis- versieringen nemen van dag tot dag toe. Wanneer straks de gedenkwaardige dag zal aanbreken en het geheele dorp ook nog in vlaggentooi zal zijn, belooft een en ander een schitterend geheel te worden! Het programma der feestelijkheden luidt als volgt: Woensdag, 6 Jan.: kinderfeesten op de scholen. Des avonds groote lichtstoet aan den Rijndijk. De stoet zal om 7 uur 's avonds worden opgesteld op het rijwielpad van het gedeelte van den Gemeeneweg tusschen den Rijksstraatweg en den Spoorweg en gaat eerst ongeveer tot de R.K. kerk in het Zwaantje en daarna ongeveer tot de R.K. kerk ln den Groenendijk. Donderdag, 7 Jan.: 8.308.45 uur, klok gelui; 9 uur aanvang dienst in alle kerken: 14.30 uur volksspelen op het Dorp, welke zullen worden opgeluisterd met muziek; 78.30 uur muziek- en zanguitvoeringen met vrijen toegang in de volgende gebou wen: de Ned. Herv. kerk; het Gymnastiek lokaal van de Chr. school (Dorp); de R.K. School in den Groenendijk; 9 uuip muzi kale omgang door -Hgt dorp. De feestcom missie, die aan dezè omgang deelneemt, verzoekt ook de burgerij met een bran dende fakkel of lampion aan te sluiten. Plaats van opstelling: speelplaats Chr. school-Dorp; 10 uur: ontsteking van een vreugdevuur in de nabijheid van de nieuwe Gemeenewegsbrug. KOUDEKERK. Planting Prinses Julianaboom. In verband met het as. huwelijk onzer Prinses, werd in tegenwoordigheid van den Burgemeester, raadsleden, gemeenteperso- neel en ds. Odé. in den tuin van het ge meentehuis aan de Oostzijde, een Prin ses Juliana en Prins Bernhard boom (tul penboom) geplant. LEIDERDORP. Het feest op 6 Januari. In een vergadering ten gemeentehuize van het comité voor de feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard werd besloten, dat 's morgens om 10 uur in het gemeente- plantsoen achter de Ned. Herv. Kerk een huwelijksboom zal worden geplant. De kinderen van alle scholen zullen hier bij tegenwoordig zijn, terwijl de burge meester een toespraak zal houden. 's Namiddags zal een ringrijderij voor jongelui op tandems worden gehouden. Des avonds wordt voor de schooljeugd in de Ger. Kerk een Oranjefilm vertoond, ter wijl daarna een lichtstoet door het dorp trekt. De muziekvereeniging „Devote" ver leent bij een en ander haar medewerking. Versiering van het gemeentehuis. Ter eere van het Prinselijk Bruidspaar hebben jeugdige werkloozen onder leiding van den heer W. H. v. d. Heide de voor gevel van het gemeentehuls versierd. Ook voor de openbare school werd een smaakvolle verslering aangebracht. De schilden hiervan werden door de leer lingen vervaardigd. NIEUWKOOP. Kerstfeestviering. In de Ned. Herv. Kerk alhier werd het Kerstfeest, dat wegens ongesteldheid van den leider, den heer Leenhard op 2en Kerstdag niet kon plaats hebben, met de kinderen van de Zondagsschool gevierd. Na het zingen van een Psalmvers werd deze bijeenkomst door ds. v. Wijngaarden met gebed geopend. De kinderen zongen hierna onder bege leidend orgelspel eenige kerstliederen. De heer Leehard verhaalde hierna de kerstgeschiedenis en ds. v. Wijngaarden 'n boeiend kerstverhaal. De kinderen werden intussehen eenige malen onthaald op chocolademelk, koek en krentenbroodjes, waarna ook nog eenige kerstliederen door hen werden gezogen. Deze avond werd na het zingen van een Psalmvers door ds. v. Wijngaarden mef dankgebed gesloten, waarna met overging tot het uit deelen van de kerstcadeautjes In het kerkgebouw prijkte een mooi ver sierde kerstboom. Onder een koppel varkens van den veehouder v. d. M. alhier Is de gevreesde besmettelijke veeziekte varkenspest voor gekomen De opbrengst van den verkoop van weldadigheidspostzegels in Nieuwkoop en Noorden bedroeg f. 122,74, een bedrag als nimmer bereikt werd. Eep voldoening tevens voor de dames, die zich met den verkoop hebben willen belasten, waarvoor haar dank toekomt. NIEUWVEEN. De feestelijkheden. Het officieel programma der feestelijk heden op 7 Jan. luidt als volgt: Van 1010.30 klokluiden; nam. 1 uur: optocht van schoolkinderen en planten van Juliana-Bernhard-boom in den tuin van het Raadhuis; 2.30: volksspelen ln de Kerk straat, o.a. hardloopen voor mannen. Als prijzen zullen beschikbaar worden gesteld levensmiddelen. 6.30: fakkeloptocht, daar na concert. 8.30: Ontsteken van een vreug devuur op de kamp van P. Habermehl. Voor de schoolkinderen Vrijdag 8 Jan. nam. 3 uur: goochelen en poppenkast van prof. Bartho Mysticus ln café Schreuder. De verslering der straten ls ln vollen gang. De Dorpstraat heeft een goed voor beeld gegeven; de Kerkstraatbewoners zijn ook druk bezig hun straat te versleren, evenals het gedeelte hoek Kerkstraat Kattebrug. Het dorp zal 7 Januari een fraai aspect opleveren. In café Schreuder werd door pastoor Mol den bazar geopend ten bate van de R.-K. armen. De R.-K. Naalkrans heeft hiervoor ijverig gewerkt. NOORDEN. In een der lokalen van de St. Anto- niusschool werd de laatste les gegeven van den moedercursus, welke op initiatief van den R. K. Vrouwenbond georganiseerd werd. De lessen zijn gegeven door zuster Hoskam uit Den Haag namens 't Wit-Gele Kruis, terwijl het aantal deelneemsters ruim veertig bedroeg. De laatste les werd gegeven door den pastoor der parochie, den heer W. J. A. J. Borsboom, die behan delde „Het huwelijk in Ohristelijken zin". Daarna dankte spr. de leidster voor haar uiterst leerzame en bevattelijke lessen. Eén der deelneemsters reikte namens allen aan de leidster een enveloppe over met inhoud als blijk van waardeering. Zr. Hoskam dankte hartelijk en zeide dit geld te zullen aanwenden voor de aanschaf fing van een studieboek. Herkozen zijn tot notabel der Ned. Herv. Kerk de heeren Z. de Graaf en P. Vermei WOUBRUGGE. De Meisjesvereeniging „Het Mosterd zaadje" heeft ln het afgeloopen jaar 60 stuks lijfgoederen vervaardigd en opgezon den naar het Zendingshospitaal te Solo en 55 stuks lijfgoederen welke verdeeld zijn onder de behoeftlgen ter plaatse. WADDINXVEEN. De collecte tot instandhouding van het Chr. Ontwikkelings- en Ontspannings lokaal heeft opgebracht ruim f. 194. In de Ned. Herv. Kerk werd in de tweede helft van December 1.1. gecollec teerd voor de diaconie f209,72 en voor de kerk f. 220,29. Voor de verwarming bevatten de busjes f: 24,46. Ook was er een extra gift van f. 10. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Christina, d. van J. Hermes en C. J. de Jong Johannes, z. van J. Hermes en C. J de Jong Johan nes. z. van P. T. Hoogduin en A. van Velde Johannes Corstlanus. z. van C. Rotteveel en M. W. Groeneweg. Geboren: Mathilda Theresia Maria, d. V. J. Moers en M. J. M. Vesseur Anton, z. v. A. van Waaij en P. Sonneveld Adrla- nus Johannes Petrus, z. v. J. C. Spruit en A. M. Ammerlaan Wilhelmina Elisabeth, o. v. F. A. Rademaker en J..M. Buitendijk. De feestelijkheden. Het programma der feestelijkheden luidt als volgt: Heden wordt door de Oranje-Garde het historische spel ,Slaet op de Trommele" op gevoerd en de Oranjecantate ten gehoore gebracht. Op 6 Januari is het des morgens en des middags feest voor de schoolkinde ren. In den avond zijn er godsdienstoefe ningen in de kerken en na afloop daarvan volkszang enz., georganiseerd door de Oranjevereenlging in 't gymnastieklokaal. Op den dag van het huwelijk zal de Oranje-Garde de bevolking wekken door een reveille. In de ochtenduren zullen ver der nationale liederen en koralen vanaf den kerktoren worden uitgezonden. Des avonds om 7 uur trekt de harmonievereeniglng door de gemeente, terwijl voor den avond door de Oranjevereenlging een feestavond, bestaande uit tooneelvoorstelllng en zang is georganiseerd. Op Vrijdag 8 Januari hoopt men een film van het huwelijk te kunnen zien. Dadelijk na het sluiten van het huwelijk op 7 Januari zullen de kerkklokken een kwartier luiden. Ten slotte worden allen opgewekt om den avond van het huwelijk de ramen te verlichten met kaarsen of electrische lam pen, opdat onze gemeente zooveel mogelijk een feestelijk aanzien verkrijgt. De collecte langs de huizen voor de diaconie der Ned. Herv. Kerk, in Decem ber gehouden, heeft alhier f. 101,30 opge bracht. Het ontspanningslokaal voor werk loozen wordt morgen geopend in het gym nastic1:" ebouw des voorm. te 10 uur. Niet alleen bestaat daar gelegenheid vooi de beoefening der verschillende spelen, doch tevens wordt gratis thee, koffie en tabak verstrekt. HEDEN. SchouwburgOranjerevue Litteris Sacrum. 8 uur nam. Stadszaal: Oranjefeest. 71/» uur nam. Dinsdag. Morschweg 59Stadsevangelisatie te 8 u. SchouwburgOranjerevue Litteris Sacrum. 8'/i uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Inenting tegen diphterle 45 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 10 Januari): Tentoonstel ling schilderwerk Toon Kelder, 104 uur. 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Zaken zijn zaken". Woensd.. Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Van voorm. 11 uur tot 5 uur nam. dage lijks Cineac-voorstellingen. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Moskou—Sjanghai." Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur n.m. Filmac dagelijks v. 126 u. n.m. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Een avond in de opera." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Hedenavond te 7.30 uur dancing. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De koning van de straat." lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur- Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd. 8 uur nam. „Het leven is niet zoo kwaad". Zondagnam. 47 en 811. Dagelijks matinée 2.30 uur nam. Nova-Bioscoop (Katwijk aan Zee): „New YorkSan Francisco". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Donderdag 7 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken J. C. Felle. Kort- Rapenburg 12, telef. 594 en J. E. M. te Dijk, Haven 18, telef. 85. Vrijdag 8 tot en met Zondag 10 Jan. as. nemen waar de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J, v. Drie- sum, Mare 110, telef. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, telef. 274, Wilhelminapark 8. bevatten medici- nale ingrediënten van Vicks VapoRub 4657 (Ingez. Med.) ZOETERWOUDE. Naar aanleiding van ons bericht van j.l. Zaterdag onder Stadsnieuws, betref fende den heer Ginjaar, wonende alhier, die bij het spoorwegongeluk te Woerden ernstig gewond werd, vernemen wij uit be trouwbare bron, dat de mededeellng, dat hij spoedig het ziekenhuis zal kunnen ver laten, op een vergissing berust. Het verblijf in het ziekenhuis zal ver moedelijk nog wel 3 maanden duren. Hij gaat wel goed vooruit, doch moet nog een voet-operatie ondergaan. Deze kan echter momenteel nog niet plaats hebben. ZWAMMERDAM. Oude man aangereden. Kort daarop overleden. Gisteravond te ongeveer half negen is de 68-jarige A. B. die van een bezoek bij een kennis huiswaarts keerde, doo- delijk aangereden ter hoogte van het woonwagenkamp door een auto be stuurd door den heer v. d. S. uit Gouda De man bekwam hoofdwonden en inwendige kneuzingen en overleed bijna onmiddellijk na het ongeval. De politie stelde met den Burgemeester onmiddellijk 'n onderzoek in waarbij slechts gehoord konden worden de bestuurder en de inzittenden van de auto. Andere getuigen waren bij dit ongeval, wat op den Rijksstraatweg plaats vond, niet aanwezig. De remmen van de auto bleken geheel in orde te zijn. De bestuurder gaf als oorzaak op, dat hij den aangeredene plotseling voor zich zag. Hij kon toen niet meer tijdig stoppen. Het stoffelijk over schot van B. is in beslag genomen. De auto werd later weer vrijgegeven. Men is alhier druk bezig om de stra ten ter gelegenheid van het a.s. vorstelijk huwelijk een feestelijk aanzien te geven. Verschillende buurtcomité's hebben on der algemeene medewerking der bewoners dit werk ter hand genomen. Ook zijn verschillende gevels van parti culiere woningen reeds versierd, waarbij des avonds d<- illuminatie wordt ontstoken. Een en ander vormt esr. mooi geheel. o

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6