BUITENLAND LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Bied Maandag 4 Januari 1937 Binnenland voorkomende in de geslachtswapens van het Koninklijk Bruidspaar. In het midden van de groep reed een door leden voortgetrokken rijtuigje, geheel met dennentakken versierd en waarin een bruid cn bruidegom, belden in zakformaat, maar niettemin in officieele huwelljkskleedij, hadden plaats genomen. Ook deze stoet trok veel belangstelling. Op het vervolg der feestelijkheden komen wij morgen terug. Herdenking in de Kerken. In verscheidene kerken zal aan den voor avond van den Huwelijksdag een dank- en bedestond worden gehouden. Zoo zal van wege een kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente as Woensdagavond in de Pieters kerk een bidstond worden gehouden waarin voor zullen gaan ds. D. Kuilman en ds. J C. van Apeldoorn. Van Gereformeerde ziide vindt een dienst plaats in de Hee- xengrachtkerk. Ds. Thomans zal hier voor gaan. Ds. J. Th. Makkink en ds. C. de Meijere zullen een wtjdingsdlenst leiden in de Lu- thersche Kerk. Muzikale medewerking ver- leenen hier de dames W. Godefroy izanz) en Raphael vlooi) en de heer H. Schouten torgel). Vanwege de Chr. Geref Gemeente vindt een dienst plaats in het kerkse!-ruw aan de Steenschuur. Ds. Joh Jansen treedt hier als spreker op. Op de spoorlijn LeidenDen Haag is het Zaterdagavond zoo druk geweest dat niet minder dan 24 extra-treinen moesten wor den ingelegd. Ook ln omgekeerde richting moesten vele extra-treinen rijden om den geweldigen stroom van reizigers te ver voeren. 4 De Vogelwijk heeft een afzonde- ijk feest programma opgesteld en dit zelfs in ge- drukten vorm doen verschijnen. Hedenavond om halfacht wordt de ver lichting ontstoken en de voor de Anna- kliniek opgestelde feesttent officieel ge opend. Od den trouwdag zelf wordt 's morgens om 7 uur een reveille geblazen, terwijl voor de kinderen >n de middaguren een feest is seoroiectee-d 's Avonds is er dan weer een gezellig samenzijn voor de ouderen in de feesttent. Pro Patria. In aansluiting op hetgeen wij hierboven over ..Pro Patria' reeds schreven, vtrnc- men wij nog het volgende: De studenlenvereeniging tot vrijwillige oefening in den wapenhandel „Pro Patria" heelt heden voormiddag voor de Academie op plechtige wijze 't gerestaureerde vaan del in ontvangst genomen, weleer toebe hoord hebbende aan de Leidsche Jager? van 1830 en thans door het corps mede te voe ren bij zijn dienst als eerewacht ter gele genheid van de huwelijksplechtigheid in Den Haag. De secretaris van Curatoren, mr. Idenburg. overhandigde het vaandel met een kernachtige rede, die door den commandant, den heer Borgerhoff Mulder, beantwoord werd. Pro Patria. dat in zijn geheel was opgesteld op het Rapenburg, maakte een buitengewoon correcten en mi litairen indruk. tv EEK DER GEBEDEN. De Week der Gebeden, die hier ter stede al ongeveer twintig jaar wordt gehouden, zal met het oog op de huwelijksfeesten der Prises niet zooals gebruikelijk in de eerste week maar in de tweede week (11 18 Januari) van deze maand plaats vin den. De samenkomsten zullen ook nu weer ln de Luthersche Kerk worden gehouden. DE NOOD DER ZENDING. Het mag bekend worden verondersteld, dat het Zendingsbureau te Oegstgeest met groote moeilijkheden te kampen heeft. De gelden ten behoeve voor den zendingsar- beid vloeien nog te traag. Teneinde hier aan eenïgszins tegemoet te komen, heeft de Zendingscommissie uit den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente collecte-bussen geplaatst aan de ingangen van ieder her vormd bedehuis. Onder het motto: „Iedere kerkganger elke week één cent voor de zending", re kent deze commissie, gesteld dat regelma tig vier-duizend kerkgangers aan dit ver zoek voldoen, op een jaarlijksche opbrengst ■van tweeduizend gulden. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Filmochtend. In het Luxor-Theater werd gistermorgen voor de leden van bovengenoemde vereeni- ging vertoond de film „Willem Teil". De film beeldt op uitnemende wijze den vrijheidsstrijd der Zwitsers uit tegen hun onderdrukkers: met name de landvoogd Gessier is door zijn harde maatregelen zeer gehaat bij de bewoners van de kan tons Uri, Schwyz. Luzern en Unterwalden. Wij mogen overigens de geschiedenis van dezen nationalen held der Zwitsers vol doende bekend achten, om hier in bijzon derheden te treden omtrent dit filmwerk. Prachtig is de verontwaardiging der boe renbevolking geschetst, als Willem Teil na zijn beroemd appelschot gevankelijk wordt weggevoerd door de soldaten* van Gessier. Niet minder spannend is de tocht over het Wierwoudstedenmeer in een hevigen stonn waarbij slechts de behendigheid van Teil in het hanteeren van het roer den land voogd een velligen overtocht schijnt te verzekeren. Conrad Veidt vertolkt de rol van Gessier op de hem eigen wijze, doch ook de andere hoofdpersonen weten door boeiend spel deze film te maken tot iets buitengewoons. De opvoering werd dan ook door de tal rijke aanwezigen met groote voldoening ge volgd. Vooraf ging een welverzorgd bliprogram- ma, alsmede een aantal vereenigings- mededeelingen, wo. een typische nieuw jaarswensen van het bestuur aan de le den der afdeeling. Voor het Instituut v. A. O. was het we derom een uitstekend geslaagde bijeen komst. BEROEPEN. Ds. Joh. Jansen, predikant bij de Chr. Geref. Gemeente hier ter stede, ontving een beroep naar Bunschoten. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Engelsch-Italiaansche gentlemen's agreement. Een Engelsch vredesmanifest. In de te Rome onderteekende Engelsch- Italiaansche verklaring wordt gezegd, dat de Briteche en de Italaansche regeering. bezield met den wensch. zooveel mogelijk bü te dragen aan de be'aneen van de alge- meene zaak van den v.ede en de veiligheid de verbetering ran de betrekkingen tus- schen hen en tusschen alle Mlddellandsche- Zeemogendheden en vastbesloten de rech ten en belangen dezer mogendheden te eer biedigen. erkennen dat de vrijheid van in. uit- en doorvaart der Middellandsche Zee een levensbelang is voor de verschillende deelen van het Britsche riik en voor Italië en dat deze belangen in geen enkel opzicht met elkaar onvereenigbaar zijn. De beide regeeringen zijn tegen lederen wensch. den status duo ten aanzien van de nationale of territoriale souvereinitelt ln het Middellandsche Zeegebed te wijzigen of. voor zoover zii erbü betrokken ziin. gewij zigd te zien. Zij nemen od zich de rechten en belangen van elkander in genoemd gebied te eerbiedigen en zii zijn overeenge komen. hun beste krachten te gebruiken om iedere activiteit te ontmoedigen, die de goede betrekkingen welke deze verklaring beoogt te consolideeren. zou kunnen scha den Deze verklaring heeft ten doel. de belan gen van den vrede te dienen en is tegen geen enkele andere mogendheid gericht. Men oubliceert eveneens den tekst van de nota's welke op 31 December te Rome zijn gewisseld tuschen den Brltschen ambas sadeur en den Italiaanschen minister van bultenlandsche zaken, waarin Clano be vestigt. dat voorzoover Italië erbij betrok ken is. de integriteit en de huidige grond gebieden van Spanje onder alle omstandig heden ongeschonden en ongewijzigd zullen blijven. Sir Eric Drummond heeft namens Eden. den Engelschen minister van bultenland sche zaken de tevredenheid van de Brit sche regeering over de overeenkomst tot uitdrukking gebracht waarbij hil de hoop uitsprak, dat de overeenkomst het begin zou beteekenen van een 'anze samenwerk'ng tusschen de beide regeeringen in het be lang van den vrede en de internationale veiligheid. Ciano sprak eenlge woorden van dank en vroeg sir Drummond minister Eden de verzekering te geven dat de Ita- liaansche regeering met gelijke gevoe'ens bezield is. als de Britsche regeern? In Engeland, Italië en Frankrijk is de indruk algemeen gunstig. Dultschland toont zich gereserveerd, al zegt de Italiaansche pers, dat de betrekkin gen met Duitschland onaangetast blijven. Te Londen is een manifest voor den vrede gepubliceerd. Er zijn vier groepen onderteekenaars: lo. Conservatieven: Winston Churchill, Lord Lytton en de hertogin van Athol 2o Labour-vertegenwoordigers: Attlee, Hugh Dalton en Noel-Baker. 3o. Liberalen: Lloyd George. Sir Archi bald Sinclair en mrs CorbettAshly 4o. De aartsbisschop van Canterbury, Lord Cecil en Sir Gilbert Murray. „In ieder land", aldus de verklaring, „is er sprake van oorlog en in eenige landen zijn openlijk aanvallen gedaan op den Vol kenbond en het principe der collectieve veiligheid. „Wij, ondergeteekenden. verklaren, dat oorlog kan worden voorkomen en dat een stabiele vrede duurzaam kan worden ge handhaafd. als de staten, welke lid van den Volkenbond zijn, nu duidelijk besluiten om hun verplichtingen krachtens het Volken bondshandvest na te komen en om alle maatregelen te nemen, welke noodig zijn om den aanval te voorkomen en te onder drukken. met inbegrip zoo noodig van mili taire actie. Alleen op die wijze zal een vreedzame regeling van internationale ge schillen mogelijk worden. „Wij verklaren, dat als de leden van den Volkenbond vereenigd zijn in deze politiek, hun gemeenschappelijke kracht zoo over weldigend groot zal zijn. dat niemand, die aanvalsplannen heeft, het zal wagen de regeling van geschillen of van andere bui tengewone vraagstukken door vreedzame middelen te weigeren. Wij dringen er dien tengevolge op aan. dat bij geen enkele her vorming van het Volkenbondshandvest iets zal worden gedaan, dat de voorzieningen hiervan in dit verband zal verzwakken, doch dat integendeel het Volkenbondstelsel versterkt zal worden ter voorkoming van oorlog. „Wij leggen eveneens den nadruk op het belang van het instellen binnen het raam van den Volkenbond van een doeltreffend instrument om met vreedzame middelen internationale omstandigheden te genezen, welke tot oorlog zouden kunnen leiden." HANDE' SREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: J. H. van Berghem Jr.. Huis ter Duin straat 41 Ncordwijk aan Zee. Aannemers bedrijf. De zaak is omgezet ln een ven nootschap onder firma onder den naam: Firma J. H van Bervhem Jr. Aannemers bedrijf. (BP.) Venn.: J. H. van Berghem Jr IH.V.): E N. van Berghem (H.V.) E. N. Schneyder (H.V.) De heer K. Wielinga, die tot diaken der Chr. Geref. Gemeente alhier gekozen is. heeft dez* benoeming aanvaard. De heer H. C. F. ^e Greef Jr., die eveneens tot dia ken gekozen werd, heeft biervoor bedankt. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare school te Rijnsburg, is benoemd mej. E. E. K. Scholz. wachtgeldster hier ter stede. In de Stedelijke W rkinrichting waren oogenomen Maandag 28 December 53 volw. personen. Dinsdag 29 December 51 Woensdag 30 December 51 Donderdag 31 December 51 Zaterdag 2 Januari 45 BELGIË. Dreigende mijnstaking. Het hoofdbestuur van den Belgischen Mijnwerkersbond is te Brussel bijeengeko men om zijn standpunt te bepalen ten aanzien van de verkorting van den arbeids tijd in de mijnen. Een resolutie werd aan genomen. waarbij de vroeger te dien aan zien goedgekeurde besluiten werden be krachtigd en waarbij vertrouwen werd uit gesproken in het comité, dat onderhande lingen voert met de regeering ten einde vóór 15 Januari aanstaande inwilliging der eischen te verkrijgen. Indien deze onder handelingen mislukken, zal met ingang van 18 Januari de staking worden gepro clameerd. FRANKRIJK. Hotelstaking te Nice, Reuter meldt uit Nice, dat twee van de grootste hotels aldaar, hotel d'Angleterre. waar de koning van Zweden pleegt te logeeren en hotel Mediterranée, vanmorgen door het personeel, voorzoover dit lid is van de C.G.T zijn bezet, Het personeel verlangt een collectief contract, dat de directies geweigerd heb ben. De directies hebben doen weten dat zij slechts personeel wenschen te acceptee ren. dat. is aangesloten bij de Christelijke organisaties. De stakers staan toe, dat de hotelgasten loornameliik Engelschen en Amerikanen 'n de hotels blijven zij worden echter niet bediend, ook worden geen nieuwe gasten toegelaten. W. P. F. van Deventer overleden. Plotselinge dood van den directeur der Alg. Ned. Ver. voor V reemdelingen verkeer. DUITSCHLAND. rT"IDERLIJK SCHRIJVEN DER DUITSCHE BISSCHOPPEN. Protest tegen beknotting van geloofsvrijheid. In een lang herderlijk schrijven der ka tholieke bisschoppen wordt, nadat gewe zen is op de gevaren van het bolsjewisme en op de moeilijkheden waarmede de Ka tholieke Kerk in Dultschland te kampen heeft, het volgende gezegd: Wij zien met bezorgdheid, hoe de eer bied voor den Christelijken godsdienst ver nietigd wordt, hoe het volk stelselmatig aangespoord wordt, de kerk te verlaten cn hoe pogingen worden aangewend om tot de beweging behoorende ambtenaren cn werknemers ertoe te bewegen, de Kerk den rug toe te keeren. Wij moeten eischen, dat de jeugd en het volk niet langer verteld wordt, dat na de overwinning van het bols jewisme als staatsvijand no. 1 het de beurt zal ziin van de Katholieke Kerk als staats vijand no. 2. V/at het bolsjewisme betreft, wordt in den brief gezegd, dat de bis schoppen het hun plicht achten, den Fuehrer in den strijd tegen het bolsjewisme te steunen. Het Prinselijk huwelijk. OOSTENRIJK. Het conflict in Stiermarken. De bondskanselier heeft de tot stand gebrachte reorganisatie van de Stiermar- kensche landsregeering ln strijd met de grondwet verklaard en derhalve niet er kend. Naar officieel wordt medegedeeld, zullen dc Stlermarkensche landsstadhouder graaf Stuergh, evenals de Landeshauptmann dr. Stephan, in functie blijven, zoodat ook de dcor den Landeshauptmann uitgevoerde nlcnvre benoemingen voor de landsregee ring zonder effect blijven. W. P. F. van Deventer. In dm afgeloopen nacht is te Den Haag tengevolge van een hartaandoening plot seling overleden de directeur van de Alge- meene Nederlandsohe Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, de heer W. P. F., van Deventer. Hij was 57 jaar oud. Wilhelmus Petrus Franciscus van Deventer genoot als directeur van de A.N.V.V. bekendheid in het geheele land cn een populariteit, die wel verdiend was door zijn groote activiteit, zijn karakter en zijn charmante persoonlijkheid. Op 25 April 1879 werd hij te Leeuwarden geboren, waar hij ook een deel van zijn HBS.-tijd doorbracht, om in Middelburg zijn H.B S.-opleiding te beëindigen. Van 18961917 was hij in dienst van de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen, aanvankelijk als surnumerair, later 1 als commies. In 1917 werd hij adjunct directeur van de A.N.V.V. en in 1920 direc teur van deze organisatie, die hij tot zeer grooten bloei wist te brengen en te maken I tot het vertegenwoordigende lichaam tot bevordering vaii het vreemdelingenverkeer in Nederland. Onder zijn leiding werd ook voor het. eerst op krachtige en doeltreffen de wijze de propaganda voor het tourisme in ons land, in het buitenland ter hand genomen. Veel heeft hij voor dit doel kun nen doen als lid en later als secretaris generaal van de union internationale des organes officiels de propaganda tourlstlque. Tevens was hij lid en secretaris van de commissie Krayenhoff. Ook in de rotary-beweging nam hij een vooraanstaande plaats in. Vele geschriften en artikelen zijn van zijn hand over het vreemdelingenverkeer en het toerisme verschenen. Hij was lid van de meeste provinciale vereenigingen voor vreemde lingenverkeer In deze dagen van zeer druk bezoek aan Den Haag eh ook aan cms land was hij zeer druk aan het werk en tot gisteroch tend was hij nog op zijn bureau werkzaam. JAPAN. Nieuwjaarsboodschap van Hirota. „Domei" meldt: Ter gelegenheid van de wisseling des jaais heeft Hirota een bood schap gelicht tot het Japansche volk, waarin hij zich gelukkig prijst ovei het feit. dal de banden tusschen Japan en do andere volken in den loop van 1936 ver sterkt zijn. Voorts verklaart hij dat Japan thans zijn positie in het Verre Oosten ver sterkt. waar het een „factor van stabili satie" is geworden. Zoo heeft Japan ten aaizian van Mandsjoekwo een politiek aanvaard, die het in geer.en deeie van zins is re wijzigen. Voortgaande stelt de premier de activiteit van de Komintern aan de kaok. waartegen het Japansche vcik zeke re maatregelen moet nemen, aangezien „de geest van de Komintern tegen de na tionale structuur van Japan, zijn cul'uur en zijn beschaving ingaat en de ramp spoedigste gevolgen kan hebben voor den wereldvrede". Hieraan voegt Hirota toe, dat de activiteit van de Komintern hoofd zakelijk gericht is tegen Japan en Duitsch land en dat het JapanschDuitsche ver- orag geen ander doel heeft dan in staat te stellen tot de uitwerking van offensieve maatregelen tegen de bedrljvigneld van de Komintern en het communisme Hirota herinnert er aan. dat het pact open staat voor alle landen, die zich bedreigd gevoelen Niemand, die zich bewuoi is vao a°u toe stand in de wereld, aldus eindigt de pre mier. kan de billijke bedoelingen over het hoofd zien var Japan dat strijdt voor orde en vrede in het binnenland en het bui tenland bij de uitvoering van de zending, die rust op het rijk van de Opgaande Zon. CHINA. Gratie voor Tsjang Hsoe Liang. De staatsraad heeft maarschalk Tsjang Hsoe Llang thans gratie verleend. Men weet evenwel nog niet. of hij wederom be last zal worden met het commando over de troepen te Sianfoe. VEREENIGDE STATEN. EEN MILLIARD VOOR DEFENSIE. MEXICO. De komst van Trotzky. De bij de Komintern aangesloten Mexl- caansche communistische partij heeft een manifest uitgegeven, waarin zij verklaart, dat de binnenkomst van Trotzky in Mexico op alle manieren bestreden moet worden, daar het Trotzkisme gelijk staat met twee dracht. Trotzkl wordt 10 of 12 dezer met een klein stoomschip te Tampico verwacht. De staking bij General Motors. De Aimerikaansche bladen publiceeren een bericht uit Washington volgens hetwelk Roosevelt in zijn boodschap aan het Con gres over de begrooting een crediet van een milliard dollar zal vragen voor de ver dediging van het land. Het defensie-pro gramma voorziet in een verhooging van het aantal manschappen van het leger tot 165.000 man en van de marine tot 100.000 en in een verdere moderniseering en mechaniseering van leger en marine Ook het aantal vliegtuigen, zoowel van leger als van marine, zal worden utigebreid, terwijl twee slagschepen van 35.000 ton gebouwd zullen worden alsmede twaalf torpedoboot- jagers en zes duikbooten. De vakvereenigingsleiders der Amerl- kaansche automobielindustrie hebben, naar Havas meldt, besloten een ultimatum te richten tot de directie der General Motors Corporation om deze uit te noodlgen met de vakvereenigingen in onderhandeling te treden, daar anders in de fabrieken een algemeene staking zal worden ontketend. De directie der General Motors blijft harerzijds weigeren ln overleg te treden met de vakbondsbestuurders, zoolang de stakers ie werkplaatsen niet zullen hebben ontruimd Indien de algemeene staking zou worden geproclameerd zouden daar 275.000 arbei ders bij betrokken zijn. De rechtbank heeft intusschen de ont ruiming der bezette fabrieken gelast. Familieleden v^n wijlen Prins Hendrik aangekomen. H.M. de Koningin verwelkomt Haar gasten op het perron. Dat er hedenochtend ftiet den nachttrein lilt Duitschland voorname gasten voor het huwelijk van Prinses Juliana aan het Staatsspoorstation te Den Haag zouden aankomen was ook nlet-ingewijden bekend. Dit bleek wel uit de groote belangstelling op het eerste perron en op straat in de naaste omgeving van de Kon. wachtkamer. Even voor 10 uur kwam H. M. de Koningin, vergezeld van de hertogin Thyra von Mecklenburg, een van de bruidsmeisjes bij liet Prinselijk Huwelijk, per auto bij het station aan. De Koningin begaf zich met de hertogin en Harer Majesteits adjudant luit. ter zee 1ste klasse Jhr. van Holthe naar de Kon. wachtkamer waar aanwezig waren: lult.-generaal W. Röell, gouverneur van de residentie, prof. ir. C. L. van der Bilt. loco-burgemeester, kolonel titulair buiten dienst jhr. W. Laman Trip, adju dant i. b. d van H. M. de Koningin, toege voegd aan Z. H. Hertog Adolf Frledrich von Mecklenburg tijdens diens verblijf te Den Haag, jkvr. A. R. A. H. M. O. baronesse van Heeckeren van Keil. hofdame honoraire van H M. de Koningin en toegevoegd aan H. H. de hertogin Adolf Frledrich von Mecklenburg tijdens haar verblijf in Den Haag en jkvr A. M. de Brauw. hofdame van H. K H. Prinses Juliana en bruids meisje bij het Prinselijk huwelijk. Uit de hoedanigheden van enkele leden van dit gezelschap viel reeds af te lelden, dat, naar alle waarschijnlijkheid, de hertog en hertogin Adolf Frledrich von Mecklen burg verwacht mochten worden. Belden zijn hier te lande geen onbekenden. De hertog is immers en broeder van wijlen Prins Hendrik. De hertogin Thyra, die met de Koningin hedenochtend medekwam is de dochter van het hertogelijk paar en was reeds eerder aangekomen. Omstreeks tien minuten over tien stoomde de Duitsche nachttrein onder de overkapping van het station door en betra den de Koningin en Haar gezelschap het perron. Uit den achtersten wagon stapten weldra hertog Adolf en zijn gemalin, die door H. M. en daarna door hun dochter zeer hartelijk begroet werden. De overige aanwezigen begroetten vervolgens Harer Majesteits gasten waarna het gezelschap, na nog enkele minuten ln de Kon. wacht kamer vertoefd te hebben, ln auto's onder luide toejuichingen van de belangstellen den wegreed. De Koningin had in de eerste auto plaats genomen met de aangekomen gas ten en him dochter. Prinses Sophie van Saksen Weimar- Eisenach is verhinderd. Naar wij vernemen, is Prinses Sophie van Saksen Weimar-Eisenach, die als bruids meisje bij het huwelijk van Prinses Juliana tegenwoordig zou zijn, verhinderd de plech tigheid bij te wonen. fn haar plaats zal als bruidsmeisje fun- geeren de hofdame honoraire van H. M. de Koningin, jonkvrouwe mr. A. H M. O. ba ronesse van Heeckeren van Keil. Het ooggetuigenverslag der huwelijksplechtigheid. Naar ons wordt medegedeeld, is de Ne- derlandsche radio-omroep gereed voor de verzorging van de radio-uitzending van de vorstelijke bruiloft. Voor dit doel werken de vier groote omroepvereenigingen en de Phohi samen. Er zijn in totaaal 11 radio- ooggetuigen. t.w. bij het koninklijk palels, de heer de Waart, bij het stadhuis majoor de Bas, bij den ingang van de kerk, de heer Jansen, in de kerk de heer Tolk, in de Vondelstraat de heer Strengholt, in het gebouw „Oiveh" (Anna Paulownastraat) de heer Czopp, ln de Laan Copes van Cat- tenburg de heer Aler en op Plein 1813 de heer Van Bovene. Een groot deel van Europa luistert mee, omdat buitenlandsche omroepen de plech tigheden geheel of gedeeltelijk uitzenden. Duitsch ooggetuige is de heer Dietze van de Reichs Rundfunk Geseilschaft (tenzij het „vlagincident" hem afwezig doet blij ven!. Fransch ooggetuige de heer Cor- nelissen van den Franschen omroep, Engelsch ooggetuige de heer Lotblniere van de Brltsh Broadcasting corp. De bui tenlandsche ooggetuigen staan voor de Riviervischmarkt. De heeren Spelt en Tindal zijn aan hen toegevoegd als tolken. In de trouwzaal en ln de Jacobskerk be vindt zich een groot aantal microfoons voor het opnemen van alle onderdeelen der plechtigheid. Op 5 Januari te halfelf voorm. wordt een generale repetitie gehouden, waarbij een voertuig een verondersteld punt van den stoet voorstelt. Dit voertuig zal door alle ooggetuigen worden „verslagen" als ware het de Gouden Koets. DE VEREENIGING DER GEMEENTEN VEUR EN STOMPWIJK. Enkele noodzakelijke maatregelen. In verband met de a.s. vereeniging van de gemeenten Veur en Stompwijk achten B. en W, van Stompwijk het, zooals zij in een schrijven aan den Raad mededeelen, billik, dat nu een gedeelte van de gemeente Stompwijk wordt gevoegd bij Nootdorp en daardoor het leveringsgebied van het elec- trlciteitsbedrijf belangrijk verkleind wordt, dc de gemeente Nootdorp aan de nieuwe gemeente Leidschendam een schadevergoe ding wordt toegekend. Verder stellen zij voor Ged. Staten te verzoeken maatregelen te treffen, opdat niet een deel der kiezers, in verband met de a.s. samenvoeging, van de kiezerslijst zal moeten worden afgevoerd. Tenslotte zal aan Ged. Staten in over weging worden gegeven het aantal vergun ningen tot 1 Januari 1941 vast te stellen op 18.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2