De oorlog behoeft niet onvermijdelijk te zijn BINNENLAND TE Pk Het Prinselijk Huwelijk 77ste Jaargang LEiDSCü DAGBLAD, Hasstfisg 4 Januari 1937 Viarde Blad Ko. 23550 De Engelsche bewapening De loonen in het visscherijbedrijf, ALS EEN LEEUW Den Haag in feesiroes De glazen koets in den bruidsstoet. BURGERLIJKE STAND Jecovito) lavertroart VAN LEIDEN Onze Landensclve correspondent schrijft: Het nieuwe jaar opent voor Groot Brit- tannië, als voor de meeste landen, met be moedigende en beangstigende vooruitzich ten. Bemoedigend ls de geleidelijk? terug keer van het bedrllfsleven tot welvaart die zich weerspiegelt ln de gelukkiger cijfers der werkloosheid. En van bilzondcr belang is dat de weder-oplcving niet beperkt is tot de industrie die alleen voor de binnen- landsche markt werkt. Ook de exportniiver- heid kriigt het drukker. Engeland, dat in Europa voorging oo den zwaren weg naar de malaise, maakt klaarblijkelijk aanstalten voor te gaan op den zonnlgen weg naar wereldherstel De bedenkelijke kant van het verschijnsel hier van bedrijfsherste: is echter dat het voor een deel te voorschijn is geroepen onder den invloed van de be angstigende vooruitzichten in de Interna tionale sfeer. Die vooruitzichten worden zoo donker geacht dat de Aartsbisschop van Canterbury ln ziln Nieuwjaarsboodschap er termen van zulk getemperd optimisme aan wijdt dat ze bijna onheilspellend klinken. ..Het zou verkeerd zijn", zegt hij. „zich over te geven aan sombere voorspellngen. en nog verkeerder te praten alsof oorlog onver mijdelijk is. Dat behoeft hij niet te zijn indien de verantwoordelijke heerschers, welke taal zii ook soms mogen gebruiken voor blnnenlandsche consumptie, werkelitk vast voornemens waren vrede te zoeken en naar vrede te streven". De regeering in Engeland heeft zich sedert eenigen tijd op dit wat negatieve standpunt gesteld dat oorlog niet onvermij delijk behoeft te ziin. En zU is bii de op vallende onzekerheid van de quallficatie de mate van zekerheid eaan zoeken die zii verlangt met de voor de hand liggende middelen. Men weet er alles van; en ook dat niet alle politieke partijen of politieke en onpolitieke personen hier overtuigd ziin van de voortreffelijkheid van de voor de hand liggende middelen. Het meenlngsver- schil er over heeft echter thans geen prak tische beteekenis. Het program voor de verhooging van het strijdvermogen van de Britsche natie en de verdediging van het Empire is in vollen gang. En dit is voor een niet gering deel verantwoordelijk voor de industrieele wederopleving. Het is zoo goed als heelemaal verantwoordelijk voor het begrootingstekort van tennaastenbij 25.000.000 pond Sterling dat men aan het einde van het flnancleele jaar 1 April, kan verwachten, niettegenstaande het feit dat de kanselier van de schatkist oo ziln be- groottng van dat jaar bijna 160.000.000 pond Sterling voor de kosten der landsverdedi ging had uitgetrokken. Een van de eerste aankondigingen der regeering in het nieuwe jaar gold de maatregelen in verband met den niet-onveTmijdeliiken oorlog. Ze was in wezen een geruststelling voor de natie. Men kon er uit leeren dat met de uitvoering van het verdedlgingsorozram goede voort gang wordt gemaakt. On 1 Januari werden de kielen gelegd voor de twee groote slag- schenen. dc King George V en de Prince of Wales, de wanneer ze gereed ziin de Engel sche vloot in staat zul'en stellen gedurende vele jaren eiken uitdager op zee met ver trouwen tegemoet te varen. De vloot moet altijd het hare hebben en steeds vooraan staan in Britsche gedachten wanneer de nationale strijdkracht ter sprake komt. De belangrijkste vooruitgang in verdediging (geen ander woord dan verdediging wordt thans in dit verband gebruikt en slechts terloops of aarzelend noemen de staatslie den oorlogsvoorberediing in één adem met den Volkenbond) wordt echter gemaakt in de luchtmacht, die als het beste voorbe- hoedm'ddel tegen oorlog wordt be schouwd. Toen Baldwin verleden jaar de verhooging van deze macht in het vooruit zicht stelde sprak hij van een uitbreiding van het personeel, vliegers en mannen voor andere diensten, met 22500 man die in Maart van dit laar haar beslag moest krij gen. De regeeringsaankondiging over de zaak. zoo juist gedaan doet beseffen dat het gestelde doel zal worden bereikt met tijd over. Tegen Maart van dit jaar moeten er 123 eskaders (ongeveer 1500 machines) zijn voor de verdediging van de Britsche Eilanden alleen. Aan het einde van het jaar had men reeds 1050 toestellen, dat is bijna het dubbele van verleden laar. De alsnog ontbrekende rest zal ongetwijfeld binnen drie maanden worden aangevuld. Het gansche luchtmachtprogram voorziet in 1750 toestellen en wat er mee samengaat. Hoewel het nooit met zooveel woorden ls gezegd mag men aannemen dat alle ver dedigingsmaatregelen gericht ziin op de Pan-Duitschc bedreiging. Wat die bedrei ging betreft wint hier het gevoelen veld dat het ergste voorlooplg geleden is. Duitsch- land's positie om te bedreigen is den laat- sten tijd minder gunstig geworden. D t is voortgekomen uit een verscheidenheid van omstandigheden, o.a. de voortdurend nauwe BritschFransche samenwerking, het be trekkelijk succes van Blum's bestuur in Frankrijk, de toenemende sterkte van de Britsche weermacht, het herstel van de BritschItaliaansche betrekkingen. de triomf van de democratische politiek in de Vereenigde Staten, de mislukking van het Duitsche plan voor een Europeesche mobili satie tegen het communisme het uitblijven van voor Franco gunstige beslissingen in den Spaanschen burgeroorlog. Al deze feiten wiizen op de geleidelijke ontwikkeling van een formidabel front tegen de Duitsche bedreiging ten deele materieel, ten deele geestelijk. En men nut er hier de hoop uit dat een uitbarsting ln Europa althans voor- loopig zal worden voorkomen. Dezer dagen beginnen de besprekingen. Deze week zullen de besprekingen der organisatiebesturen te IJmuiden met hun leden over den inhoud der nieuwe con tracten in het visscherijbedrijf beginnen. Naar wij vernemen zullen de contracten der vischlossers slechts in zooverre wor den gewijzigd, dat in bepaalde gevallen aan de lossers het wachten wordt vergoed. In de contracten der zeelieden zal een auurteclausule worden opgenomen, waar van de lasten voor het geheele bedrijf wor den geschat op f. 100.000, terwijl verder nog eenige andere verbeteringen zullen worden ingevoerd. De contracten voor de kolenwerkers zullen wel ongewijzigd blijven Bij de onderhandelingen over de nieuwe contracten is er door de reeders op gewe zen, dat het bedrijf door de devaluatie van den gulden op veel hooger lasten is geko men. Door de stijging van den kolenprijs met f. l. a f. 1.50 per ton, en van andere benoodigdheden schat men dat de exploi tatiekosten voor de heele vloot met circa f. 350.000 Zijn gestegen. VISCHMEELFABRIEK TE IJMUIDEN. Men deelt ons mede dat te IJmuiden Is opgericht de coöp. vlschmeelfabriek „Noordzee", welke zich ten doel stelt de verwerking tot vlschmeel der door de leden- vissehers gevangen visch. De coöperatie wil trachten de sterk ver minderde verdiensten der visschers te com- penseeren door een hoogeren prijs voor de grondstoffen aan de leden te betalen, ter wijl bovendien aan het einde van het boek jaar de winst aan de leden-visschers uitgekeerd wordt. JUBILEUM V. SWIER. A.s. Donderdag viert de heer V. Swier te Amsterdam, secretaris van den Alg. Ned. Drogistenbond zijn zilveren jubileum als zoodanig. Telde de bond, toen de heer Swler optrad, 140 leden en 12 donateurs, deze cijfers stegen in de verloopen 25 jaar resp. tot 782 en 754. De jubilaris stichtte de Federatie, waarbij de R.K. en de Prot. Chr. Bond eveneens zijn aangesloten. 25 jaar heeft de heer Swier ook het orgaan van den Bond ,.De Drogist" geredigeerd en 25 jaar is hij ook secretaris van de com missie voor het vakonderwijs, die nu 25 cursussen in den lande telt. Na afloop van de alg. vergadering die morgen in „Kras" te Amsterdam zal wor den gehouden, zal de jubilaris recipieeren. GEOGRAPHISCHE KRING. Zaterdag vergaderde de Geographische Kring in het Geograph. Instituut der Rijksuniversiteit te Utrecht. In de mor genvergadering herdacht de voorzitter, prof. dr. K. Oestreich de leden, die in het afgeloopen jaar gestorven waren. n.l. de bekende aardrijkskundigen R. Schuiling en B. A. Kwast. Daarna sprak dr. Kuenen, lector in de geologie aan de Universiteit te Groningen, over: De Geomorfologie van den zeebodem Spr. merkte op, dat we. om de bouw en ontwikkelingsgeschiedenis van den zeebo dem na te gaan vrijwel geheel op den uit- wendigen vorm zijn aangewezen, zoodat de geomorfologie hier feiteliik in de zuiverste vorm wordt toegepast. Door gebruik van het echo-lood is de kennis omtrent de on- derzeesche morfologie in de laatste jaren plotseling zeer sterk toegenomen. Verge leken met de „droge topografie" is de „natte topografie" echter nog steeds uiterst onvolledig bekend. Toch kan nu reeds worden vastgesteld, dat de verschillen tus- schen het onderzeesche en bovenzeesche relief grootendeels op rekening moeten worden gesteld van de sedimentatie onder water en de erosie boven zeeniveau. Uit gestrekte vlakten, diepe langwerpige geu len. plateau's, bergruggen en groot? breuk- trapDen ontwikkelen zich zoowel on de kontinenten als op den zeebodem. Merk waardiger wijze is het juist een gemeen- schappelijken trek, n.l. het voorkomen van canyon-dalen ook op de continentale hel lingen, waarvoor nog een bevredigende verklaring ontbreekt De onderzeesche vorm van atollen en van vulkanen blijkt een be langrijk hulpmiddel te zijn om hun wor dingsgeschiedenis te ontcijferen. Door te herinneren aan de problemen in verband met het ontwikkelen van diepzee bekkens en troggen, het afglijden van sedimenten, de invloed van zee- en getijstroomingen, enz. kan nog worden aangetoond dat een rijk studieveld onder dat zeeoppervlak op nader onderzoek ligt te wachten. Des middags werd de secretaris, dr. J. P. Bakker herkozen. Na de huishoudelijke besprekingen kreeg prof. L. van Vuuren het woord over: „Wetenschappelijk voor onderzoek voor het streekplanwerk in Mid den-Nederland". Hierna volgde een rond gang langs de door prof. van Vuuren in verband met dit onderwerp, gearrangeer de tentoonstelling. Als steeds werd de ver gadering met een thee besloten. DE VISCHOMZET IN IJMUIDEN OVER '36 De vischomzet In den rljksvischafslag te IJmuiden gedurende het jaar 1936 bedroeg f. 6.230.231 of ruim f. 108.000 minder dan in het jaar 1935. Deze vermindering is toe te schrijven aan de staking, waardoor ge durende ruim vier weken de trellers niet konden uitvaren. De gemiddelde relsbe- sommlngen der trellers waren hooger dan Ir. 1935, Vitaminen, ijzer, kalk en pho6pha- ten ziedaar wat krachtige spieren en weerstandsvermogen kweekt. En deze stoffen vindt U juist in TEN HOEVE's ROGGEBROOD VRAAGT uw bakker.' GEBR. TEN HOEVE OEN HAAG ROTTERDAM TEL.333298 TEL. 53949 4659 (Ingez. Med.) PREDIKBEURT LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Dinsdagnam. 8 uur (wij- dingsdienst)ds. Streeder. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Renesse-Noordwelle, A. Faber, cand. te Oostburg. die bedankte voor Zwartewaal. Naar KralLngen (als hulp pred.) J. A. Dankbaar, cand. te Bloemen- daal. Bedankt: Voor Rottum-Stitswerd S. Rie- mens, cand. en hulppred., te Haarlem-N. GEREF. KERKEN. AangenomenNaar Nijeveen C. Spek, cand. te Breda. Beroepen: Te Soera'oaja (2e pred.pl.) H. G. Meijnen. te Papendrecht. Te Kampen (als hulppred.) A. A. Oostenbrink, cand. te Dedemsvaart. Te Den Haag-West 1 als hulp pred.) K. J. Kraan. cand. aldaar. Ds. H. STEGENGA. A.s. Donderdag hoopt ds. H. Stegenga, Ned. Herv. predikant te Simonshaven zijn 25-jarig ambtsjubileum te herdenken. Ds. Stegenga werd 2 September 1882 ge boren en genoot zijn opleiding aan het Ste delijk Gymnasium te Dóetinchem en stu deerde achtereenvolgens aan de Universi teiten te Amsterdam, Utrecht en Edinburgh (Schotland). In 1909 werd hij candidaat en deed 7 Januari 1912 intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Cothen. waar hij al spoedig optrad als lid van het Classicaal bestuur, welke functie hij vele jaren heeft waargenomen. In 1925 vertrok hij naar zijn tegenwoordige gemeente te Simonshaven, waar hij bevestigd werd door zijn neef ds. II. P. Stegenga van Nederhorst den Berg. Op velerlei gebied heeft ds. Stegenga ge arbeid. Vijf maal maakte hij de kruistocht mee op het Hospitaal-Kerkschip „De Hoop". Vele iaren was hii bestuurslid van de Ver- eeniging „Het Evangelie in Spanje", in welke hoedanigheid hij Spanje bereisde om de Evangelieposten te bezoeken. Door de verschillende comité's in Europa werd hij in de vergadering te Parijs, benoemd tot internationaal secretaris. Ds. Stegenga is voorts lid van het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland en scriba-quastor van den Ring Geervliet. Bij de oprichting van den Bond van Ned. Predikanten werd hij geko zen tot lid van het hoofdbestuur. Herhaal delijk fungeerde hij als gecommitteerde bij de eindexamens H.B.S. voor de vakken Fransch en Engelsch en als lid van de vaste examencommissie voor het na-examen Chr. V.O. In de Engelsche Godsdienstoefeningen in de Schotsche kerken te Rotterdam. Am sterdam en Vlissingen trad hii vele malen op. Van de vele door hem bekleede be> stuursfunctie vermelden we die in de Ver- eeniging „Kinderzorg", en de Stichting voor oude lieden „Vredeheim" te Rockanje. ïn dag- en weekbladen verschenen verschil lende artikelen van zijn hand, o.a. in de „Nederlandsche Kerkbode" over het be ruchte proces in Schotland bij de vereeni- ging van de Free Church met d« United Presbyterian Church. Ds. Stegenga is voornemens ter gelegen heid van zijn jubileum een gedachtenisrede te houden. Ds. J. P. VISSCHER f In den ouderdom van 74 jaar is te Olst overleden ds. J. P. Visscher, em. predikant der Geref. Kerken Ds. Johann Peter Visscher werd 4 Dec. 1862 geboren en aanvaardde zijn ambt op 15 Dec. 1885 te Enlichheim (Duitschland). Hij diende achtereenvolgens de Geref. Ker ken van Baarn. Voorschoten, Loosduinen en Leeuwarden B. Daar noopte zijn gezond heidstoestand hem in 1904 emeritaat aan te vragen. In 1908 mocht hij weer in zoover herstellen dat hij zijn ambt weer kon aan vaarden. thans te Kockengen. Hij diende daarna nog de Kerken van Huizen (N.H.), Herwijnen en Nieuw-Lekkerland, waar hij in 1931 eervol emeritaat ontving. Hij ves tigde zich daarop metterwoon te Olst, waar hij hulpdiensten aan de Geref. Kerk aldaar verleende. Zijn stoffelijk overschot zal morgen te Olst worden ter ruste gelegd. TARWEPRIJZEN. Naar wij van bevoegde zijde vernemen is de bonificatie op tarwebloem a, met ingang van heden bepaald op een vast bedrag van f. 1.15 per 100 kg. Tevens wordt de speciale prijs van t. c. tarwe met ingang van heden gebracht van f.8.op f.9.— per 100 k.g.. de bonificatile op ongebuild tarwemeel is daaraan aangepast. De bonificatie per 100 kg. tarwebloem b is met ingang van heden bepaald op het verschil tusschen het to tale in voer-monopolie-prijsverschil op tar webloem b en f. 2.60. De enkele dagen van betrekkelijke rust, welke als een adempooze tusschen de drukke dagen van feestviering in de residentie vielen, waren terecht een „rcculer pour mieux sauter". Want Za terdagavond toen voor het eerst de verlichting in Den Haag op volle kracht vertoond werd, heeft men al een voorproefje gehad van wat de ko mende dagen zullen brengen. Van heinde en ver hadden belang stellenden zich naar de hofstad bege ven om volop te genieten van de rijke, afwisselende illuminatie en versiering, om den roes te ondergaan van een feestvierende stad en zoodoende een onvergetelijken indruk van het mooie Den Haag mee te nemen. Het is ondoenlijk in een kort overzicht de geheele verlichting te beschrijven. Vol staan we met te vermelden, dat het alles een overweldigenden indruk op den toe schouwer maakt. Zeer mooi zijn wel het plechtige, oude Lange Voorhout en de im posante Vijverberg, waarin alle lichten van de omgeving zich spiegelen 't geen een fantastisch schouwspel oplevert. Verbonden door den eveneens zeer fraai geïllumineer- den Kneuterdijk, vormen zij een gedeelte, waar zich talloozen heen begaven om zich aan de schoone verlichting te verlustigen. Het drukst was het evenwel in het cen trum van de stad: Spuistraat, Groote markt. Wagenstraat en omgeving. Vooral waar een kruispunt van deze straten was, ontstond niet zelden een schier onontwar baar verkeerskluwen. Om deze moeilijkheden tot een minimum te beperken had de politie op verscheidene plaatsen eenrichting-verkeer voor voetgan gers ingesteld. Het Paleis aan het Noord- einde trok in den vooravond natuurlijk als altijd veel bekijks, doch toen om tien uur de lichten gedoofd werden, werd het daar stiller en verplaatste de drukte zich meer naar den Kneuterdijk en de gezellige bin nenstad. Veel werd gebruik gemaakt van de H. T.M.-rondrit bussen. Op het Plein, het ver trekpunt van deze bussen stond den hee- len avond een file van honderden wach tenden opgesteld om gebruik te maken van dit gemakkelijke middel om de verlichting ln al haar schoonheid en veelheid te kun nen aanschouwen. Het autoverkeer had nogal eens met stremmingen te kampen. Vooral de straten aan de grens van dc verboden zone waren druk bereden en bij een kruispunt van twee zulke verkeersaders ontstond vele malen een groote stagnatie, welke van de politiemannen de uiterste inspanning en oplettendheid vorderde om weer tot een goede circulatie te komen. Veie automobi listen waren dan ook verstandiger en par keerden hun vehikels op de daarvoor be stemde plaatsen en begaven zich te voet naar de binnenstad. Het Malieveld was dan ook een reusachtige parkeerplaats. Het tramverkeer ging vlotter en bood nog de meeste zekerheid van veilig en snel ver keer. Winkeliers, caféhouders, automatieken e.d. deden goede zaken en toch was het opmerkelijk te zien, hoe het eene café veel voller was dan het andere. Alle étalages, ook van de zaken, die niet geopend waren, hadden volle verlichting aan, hetgeen natuurlijk bijdroeg in de al- gemeene vreugde. Vele étalages waren op toepasselijke wijze ingericht en trokken daardoor aller- wege belangstelling. Maar die belangstel ling hadden ook de winkelramen van hen, die op andere wijze van hun zakelijkheid blijk gaven. Het waren n.l. de „uitverkoop" ramen, die sinds 1 Januari geïnstalleerd waren en die aan de oneindige file van voorbijgangers de verleidelijkste koopjes aanboden. Zoo heeft deze eerste „volle" verlich tingsavond een indruk gegeven van wat de komende dagen in Den Haag te aanschou wen zal zijn. H. 'M. de Koningin rijdt in de glazen koets Naar wij met zekerheid vernemen, zal, behalve de gouden koets, ook de zgn. glazen koets in den huwelijksstoet mederijden. In deze koets, die zeer mooi is en voor de groote ceremonies dienst deed vóór dat de gouden koets werd in ge bruik genomen, zal H. M. de Koningin zijn gezeten, geëscorteerd door haaf geheele militaire huis. Verder zullen in den stoet mederij den negen staatsiekarossen, zoodat de huwelijksstoet grooter en schooner zal zijn dan die waarmede de Staten-Ge- neraal plegen te worden geopend. Studenten jubelen. Optochten van studenten trekken altijd veel bekijks, want het is bekend: waar stu denten zijn, is altijd iets aparts te zien en zijn vroolijke tooneelen te beleven. Ook Zaterdagmiddag toen de Haagsche studenten in optocht door de versierde straten trokken, was op Plein 1813, waar de stoet zich opstelde, een groote menschen- menigte samengestroomd. En zij werd niet teleurgesteld, want zooals altijd vergastten de studenten de toekij kende stedelingen op zeer origineele tafe- reelen. Op groote vrachtwagens waren de ver schillende faculteiten ondergebracht en op vroolijke wijze gedemonstreerd. Tenslotte reden in den stoet nog een aantal mail-coaches, en janplezieren mee, waarin studenten zaten, die niets anders voorstelden dan vroolijke studentikoziteit en twee muziekcorpsen, die de vroolijkheid aanwakkerden. Zoo maakte deze jolige stoet een toer van twee uur door de ver sierde straten van de residentie, overal luide door de belangstellenden toegejuicht. De verkeersregeling. Een ruime kring (de z.g. groote kring) getrokken om den weg, door den koninklij ken stoet te volgen, geeft de grenzen aan, waarbinnen op 7 Januari tusschen 6 uur en omstreeks 15 uur geen rij verkeer wordt toegelaten. Het verkeer op dien kring is, al dan niet in één richting, toegestaan. Deze kring wordt gevormd door de volgen de wegen: a. De Koninginnegracht (tusschen de Witte Brug en de Laan Copes van Catten- burch), den Raamweg (tusschen Carel v. Bylandtlaan en Koningskade) en de Ko ningskade, (route a. is uitsluitend berijd baar in de richting nood-zuid, de richting zuid-noord loopt: Bezuidenhoutscheweg, Boschlaan, Jozef Israelslaan, Jozef Israels- Dlein, Oostduinlaan, Carel van Bylandt laan, Raamweg tot Witte Brug). b. Den Bezuidenhoutscheweg (tusschen Koningskade en Heertngracht)de Heeren gracht en den Fluweelen Burgwal, (route b. is uitsluitend berijdbaar in de richting oost-west, de richting west-oost loopt: Mu- zenstraat, Zwarteweg. Rijnstraat). c. De Kalvermarkt, de Groote Markt straat, de Groote Markt, de Prinsegracht en de Lijnbaan. (Route c. is berijdbaar in beide richtin gen, behoudens de mogelijkheid dat zoo noodig het verkeer west-oost geleid zal worden: Lutherschen Burgwal. Gedempten Burgwal, Gedempte Gracht. Spui). d. den N.W. Binnensingel en de Waldeck Pyrmontkade. (Route d. is uitsluitend berijdbaar in de richting zuid-noord, de richting noord zuid loopt: Koningin Emmakade-N.W. Bui tensingel). e. De Laan van Meerdervoort (tusschen Waldeck Pyrmontkade en de Carnegie- laan), de Carnegielaan, den Tolweg, de Jacob Catslaan en den Scheveningscheweg. (Route e. is berijdbaar in beide richtin gen). f. De Kerkhoflaan en de Sparrenweg. (Route f. is uitsluitend berijdbaar in de richting west-oost, de richting oost-west loopt: Verhuellweg-Schevcningscheweg) Het parkeeren is op alle straten, gele gen binnen den kring, alsmede op de stra ten welke den kring vormen, verboden. Dit geldt evenzeer ten aanzien van hen, die wellicht den avond te voren hun auto op of binnen den kring hebben geparkeerd. Als parkeer-terreinen zijn aangewezen voor bezoekers, komende van de zijde: a. Wassenaar: Malieveld, en zoo noodig Benoordenhouthkwartier. b. Voorburg: Bezuidenhoutkwartier. c. Rotterdam: Laakkwartier. d. Westland: Loosdrechtscheweg, Mon- sierschestraat en omgeving. Het parkeerterrein onder a. bereikt men langs den Leidschestraatweg en den Be- noordenhoutscheweg; om terrein b. te be reiken rijdt men van Voorburg uitsluitend langs de Laan van Nieuw Oosteinde. Ter rein c. is bereikbaar van Rijswijk af door bij de grens der gemeente 's-Gravenhage links af de Jan van der Heijdenstraat in te rijden, terwijl men naar terrein d. rijdt langs den Loosdulnscheweg. Geschenk van Britsche officieren. Britsche officieren, die gedurende de oorlogsjaren in Nederland geïnterneerd waren, hebben uit waardeering voor de van de Nederlanders ontvangen bejegening, gel den bijeengebracht voor een schitterend vroeg-achttiende eeuwsch Engelsch speel tafeltje, dat als huwelijksgeschenk zal worden aangeboden aan H. K. H. Prinses Juliana. GEBOREN Renée, dochter van J. H. F. Lahr en J. J. v. d. Kaai Johannes Hendrlkus Ja cobus, zoon van J. H. Pompe en H. C. Lek Hendrik, zoon van L. Prins en M. Th, Vinkestijn Elizabeth, dochter van H. Molenaar en G. Lingen Cornells, zoon van A. van Groenigen en M. van Es Barend Albertus, zoon van A. van Beek en A. Hoek Cornells, zoon van A. Maarse en J. A. C. Verdegaal Ferdinand Rudolf Eduard, zoon van J. E. Teljeur en G. E. Knoblich Cornelis, zoon van E. v d. Lubbe en J. van Schendel Steven, zoon van S. van Randeraad en G. Verboom Fetrus Johannes Maria, zoon van J P A. M. v. d Staak en C. A Lagerberg Pe trus Johan Vinzenz, zoon van J. P. J. Ramb en J. M. J. Stuifzand Elsje Yvon ne, dochter van J. J. v. d. Kamp en C. P. van Berkel Ludgardia Maria Johanna, dochter van L. van Zandwijk en C. de Haas wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f 0.75 per flacon 4656 (Ingez. Med.) ONDERTROUWD. A. van Wijk, jm., 27 jaar en B. J de Vries, jd„ 23 jaar J. de Ridder, jm. 22 jaar en E. Kleun. ,1d. 23 jaar P. G. La- (erveer, jm., 22 jar r en A. v. d. Zanden jd. 21 jaar. OVERLEDEN J. K. Wendt, Zn., 23 jaar M. L. Vee- nendaal—Pera. Vi\, 41 jaar J. Sleijser Koi's, Wede.. 67 iaar A. van Rooijen Boelee, Vr., 38 jaar.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13