Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 4 Januari 1937 YISSCHERIJ-BERICHTEN ATHLET1EK. DE LEIDSCHE DAMES-ATHLETEN. In den slotstand van het K.N.A.U.- r.;hletiekseizoen 1936, bezetten de Leidsche dames de volgende plaatsen: 100 M. 6de plaats Rie Briejer. 12,7. 200 M„ 5de plaats R. Briejer, 27,5. 800 M. 1ste plaats A. Kellenaers, 2.30,7. 80 M. horden. 5de plaats P Dieben, 14.0. Vèrspringen. 1ste plaats R. Briejer. 5,62. Hoogspringen, 6de plaats P. Dieben. 1.45. Speerwerpen. 2de plaats P Dieben. 35.90. 4 x 100 M. estafette. 7de plaats Brun- kilde, 53.4. 10 x 100 M. estafette, 3de plaats Brun- hilde. 2.21,3. 10 x 100 M. estafette, 6de plaats Nieuw- Brunhilde. 2.23.0. Relav 200-100-80-60, 4de plaats Brun- hilde 62,4. IJSHOCKEY. DE KJMBERLEY DYNAMITERS NAAR AMSTERDAM. Voor een tweetal wedstrijden. De kampioensploeg van Canada, de Kunberley Dynamiters, maakt op 't oogen- biik een tournee door enkele landen van Europa, alvorens naar Engeland te gaan. waar zal worden deelgenomen aan de we reldkampioenschappen. welke van 1727 Februari a.s. te Londen worden gehouden. Er zijn. naar wij vernemen, onderhande lingen gaande, welke er zeer waarschijnlijk toe zullen leiden, dat de Kimberley Dyna- myters op Dinsdag 9 en Woensdag 10 Febr. op de kunstijsbaan te Amsterdam een tweetal wedstrijden zullen spelen tegen de Blauwe Zei. SCHAKEN. De revanchewedstrijd tusschen Euwe en Aljechin. Fine secondant van den wereldkampioen. Naar wij vernemen heeft dr. M. Euwe, de huidige wereldkampioen schaken, als secondant voor zijn in September van dit jaar in ons land te spelen revanchewed strijd tegen dr. A. Aljechin. den Ameri- kaanschen meester Rueben Fine gekozen. Dr. Euwe heeft zijn besluit in een schrij ven aan dr. Aljechin medegedeeld, die, naar wij nader vernemen, zich geheel met deze keuze heeft kunnen vereenigen. De vroegere wereldkampioen heeft zijn keuze inzake het secondantschap nog niet bepaald. De mogelijkheid hiervoor den Zweedschen Stahlberg te nemen heeft Al jechin nog niet verworpen. Ook denkt hij over den Amerikaan Dake. die echter al leen in aanmerking komt wanneer deze in Europa is ter gelegenheid van de landen - wedstrijden, welke te Stockholm worden gehouden. DAMMEN. BORDENWEDSTRIJD P. D. L. V. (LISSE). In de 3e ronde waren de resultaten: le klasse: D. Vergunst Sr.—D. Algera 02; B. KuipersJ.C. Hobo 02; J. Algera G. Balkenende 20; H. v. EssenW Mohlmann 20 freg.); I. v. d. Meulen Y. de Jong 02; G. v. d. SteltC. Blom afgebr. 2e klasse: S. KleinC. Baartman uitgest.; H. SchrierA. Balkenende uitgest.; A. KersbergenA. v. Rossen 02; P. de Koo- kerWarmerdam 02; J. LangbroekJ. v. Woersem uitgest.: C. v. d. LeedeP. G. Balkenende 02: H. v. DrunenS. v. Roode uitgest.: Z. de JongD. Vergunst Jr. 1—1. DE HARINGVISSCHER1J. (Van onzen Visscherij-medewerker). Het aantal schepen, dat thans nog aan de haringvisscherij deelneemt, wordt voort durend geringer. Wel is er na de Kerst dagen nog een aantal schepen opnieuw uitgevaren, doch de meeste, die thans bin nenkomen, beëindigen de visscherij. Merkwaardig is het, dat de schepen, die ln het begin van vorige week zijn uitge varen het nog schijnen te treffen. Er wordt in het Kanaal namelijk door som mige nog veel haring gevangen; schoten van 100 tot 200 kantjes waren geen uitzon dering. De Kanaalvisscherij blijft als steeds een zeer bijzondere visscherij; dit hebben wij twee jaar geleden medege maakt, toen er tot laat in Januari nog veel haring gevangen werd. Dit jaar stond het er niet naar en de visscherij is tot nu toe zeer matig geweest. De vangsten van deze week geven echter weer moed en de schepen, welke nog niet lang uit zijn, zul len zeker nog eenigen tijd door blijven visschen. Donderdag 31 December was de laatste dag waarop haring ingezouten mocht wor den. Van 1 Januari af, moet alle haring, die gevangen wordt, versch aangevoerd worden. De meeste schepen hebben vorige week hun vangst nog ingezouten, daar de prij zen voor de versche haring allerbedroe vendst waren. De vele feestdagen stag neerden den export, terwijl verschillende contingenten waren uitgeput, waardoor niet geëxporteerd kon worden. De alge- meene verwachting is. dat vanaf 1 Januari dc prijzen wei weer een stijgende lijn zullen vertoonen, daar vanaf dien datum Duitschland weer kooper is. Wij hebben echter thans rekening te houden met de Ostendsche concurrentie: de treilvisscherij op haring heeft daar een aanvang genomen en in den loop van deze maand kunnen te Ostende groote aanvoe ren verwacht worden. De laatste partijen voor. Rusland zijn nog juist in het oudejaar verscheept. Dit heeft de laatste week. welke anders meestal tot de rustigste van het jaar behoort, in de verschillende pakkerijen nog veel werk gegeven. AAN ONZE CORRESPONDENTEN. Wij verroeken onzen correspondenten ons hun nota's p. o. te willen doen toe komen. HAARLEMMERMEER. Vergadering Ned. Chr. landarb.bond. Vanwege het district Haarlemmermeer van den Ned. Chr. Landarbeidersbond, werd in de Beurs te Hoofddorp een verga dering gehouden, onder leiding van den voorzitter, den heer R. Burgsma. De groote zal was geheel bezet. Als sprekers traden op de Hoofdbestuurders, de heer Ruppert, met het onderwerp: „Het Christelijk be ginsel juist nu!" en de heer Oudekerk, die sprak over; „Onze roeping en onze taak". De vereeniging .Sursum Corda" bracht cenige liederen ten gehoore. De heer J. v. d. Meer uit Abbenes sprak een slotwoord. De feestelijkheden. Op verschillende plaatsen in Haarlem mermeer. zooals Hoofddorp. Nieuwvennep, Zwanenburg. Vijfhulzen. Badhoevedorp, enz., zijn de Oranjevereenlglngen druk in de weer om de ter eere van het Vorstelijk Paar in de komende week te houden fees telijkheden zoo goed mogelijk te doen sla gen. Hier en daar zijn reeds prachtige ver sieringen aangebracht, zoodat sommige gedeelten al een aardig feestelijk aanzien hebben gekregen. Ook wordt al het moge lijke gedaan om de feestelijke verlichting van gebouwen zoo goed mogelijk tot haar recht te doen komen. Een proefverlichting met schijnwerpers van 't langs den Kruis leg zoo mooi gelegen groote gebouw van het bijkantoor van het P. E. N. leverde een keurig en fantastisch schouwspel op en voldeed dan ook uitstekend. Met het oog op de te houden wedstrijden gedurende de feestweek. hebben vele winkeliers en ook particulieren reeds veel gedaan om het feestelijk aanzien te verhoogen. Verschil lende vooraanstaande personen, vereeni- gingen en in stellingen hebben prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Weder een inbraak in een Kerk. Werd er eenige dagen geleden inbraak met diefstal gepleegd in de Ned. Herv. Kerk te Vijfhuizen thans is 's nachts ingebroken in de nieuwe Ned. Herv. Kerk aan den Hoofdweg nabij de Lijnden alhier. Uit de offer-bussen die de dief of dieven hadden opengebroken, werd een bedrag van naar schatting f. 60.a f. 70.vermist. De po litie stelt een onderzoek in. GEMEENTERAAD. De gemeente-begrootiru voor 1937 vastgesteld. De raad vergaderde voor de artikels- zewijze behandeling der eemeente-begroo- ting voor 1937. Afwezig mevr A. Onos-Konstapel en de heeren Blom. Otte en v. d. Ban. Bij de post „jaarwedden wethouders" stelde de heer Troost voor de iaarwedde van ieder der drie wethouders met f. 500 te verminderen en te brengen op f. 1000 Dit voorstel ondervond echter weinig of geen ondersteuning, zoodat de post gehandhaafd bleef. De post jaarwedden ambtenaren ter secretarie" gaf ten aanzien van twee amb tenaren. voor wie uit een oogpunt van billijkheid een kleine verhooging werd voor gesteld aanleiding tot eenige discussie, waaruit bleek dat de raad nog slechts met het voorstel omtrent een hunner kon mee gaan. terwijl ten opzichte van den ander de zaak werd aangehouden. Onderhoud woonwagenkamp. De heeren Joore en Troost stelden voor dezen post te verhoogen. teneinde het kamp wat geriefe lijker te maken en den trekdieren der woon wagens een behoorlijk onderkomen te kun nen verschaffen. De voorzitter achtte het beter om het niet te aanlokkelijk te maken omdat hii er den iast maar weer van heeft als hoofd der politie. Verder werden nog omtrent verschillende punten vragen gesteld en min of meer lange besprekingen gehouden o.m. over: straat verlichting schoolartsendienst verlichting enz. schoolgebouwen subsidie vriiw. land storm. schoolvoeding. werkverschaffing enz. Een en ander eaf echter geen aanleiding tot het aanbrengen van wijzigingen in de voorgestelde bedragen, zoodat de begrooting met die van het grondbedrijf, woningbe drijf. gasbedrijf en het burgerlijk armbe stuur werd vastgesteld. Geraamd werd voor: steun aan werk- loozen f 297.000: subsidie burgerlijk armbe stuur f. 145.800 Hierop sluiting. De heer D. Eveleens te Nieuw-Vennep is benoemd tot voorganger van de Ned. Herv. Evangelisatie te Blijham (Gron.) NOORDWIJK AAN ZEE. Door de Directie der Ned. Spoorwegen is het uitvoeren van grond- en spoorwer ken met bijkomende werken ten behoeve van 't dichten van den havenmond en het gedeeltelijk opruimen van het goederen station Amsterdam OBgr. in verband met de omlegging van den Cruquisweg aldaar, opgedragen aan den heer J. H. van Berg- liem Jr. alhier voor de som van f. 8900. De raming was f. 12500. DE TREILVISSCHERIJ. Tengevolge van zeer slechte vraag waren de vischprijzen over de geheele Unie laag. Hierdoor waren de besommingen van stoomtreliers, zoowel als van loggers onbe vredigend. Verschillende haringloggers worden thans voor de treilvisscherij in gereedheid ge bracht en zullen in den loop van de vol gende week uitvaren. Zooals wij reeds eerder hebben opge merkt, wordt het aantal schepen, dat aan deze wintervisscherij deelneemt, steeds geringer. OEGSTGEEST. BIJEENKOMST DER BURGERWACHT. Huldiging van den heer J. M. Pos. In de oude gemeenteschool had een bij zondere plechtigheid plaats in den kring van de Oegstgeester Vrijwillige Burger wacht. In tegenwoordigheid van het bestuur der B.W., den loco-burgemeester de heer T. v. Egmond en een groot aantal leden, Is aan den heer J. M. Pos, voorzitter van de B.W.. het Kruis van Verdienste, dat door het bestuur van den Bond van Neder!. Bur gerwachten aan den heer Pos was toege kend. ln verband met zijn bijzondere ver diensten, verleend aan de Oegstgeester Burgerwacht. Mede waren tegenwoordig de echtgenoote en kinderen van den heer Pos. Kap. Snijders, aan den inspecteur van de Burgerwachten toegevoegd officier, was verhinderd en had zijn gelukwenschen schriftelijk toegezonden. Direct na de opening werden eenige burgerwachters bevorderd tot eerste klas, waarna de commandant, de heer K. J. C. Beekman, het besluit van het Bondsbe- stuur voorlas. Spr. vergeleek de burgerwacht met een auto, die bij het starten met flinke vaart destijds den goeden weg volgde, toch later op een dood en midderig spoor was terecht gekomen. Hier sloegen de wielen door en was er geen voortgang meer te bespeuren, hoewel de machine behoorlijk doorwerkte. De chauffeur heeft wel getracht het stuur te wenden, maar ook dit gelukte niet en daarom had hij vaak gedacht den ii'agen maar te verlaten. In dien critieken tijd was het de heer Pos, die met een enorm geduld en doorzettingskracht eindelijk den wagen zóóver wist te brengen, dat de wie len weer pakten, waardoor het mogelijk was een nieuwen koers te nemen langs een modernen breeden weg. Met nieuwen moed bezield, volgen wij thans dezen weg en daarom hoopte spr.. dat de motor (de leden der B.W.i thans behoorlijk zijn plicht zal blijven vervuilen, om zoo het voor oogen gestelde doel te be reiken. Terwijl de geweren werden gepresen teerd. spelde de commandant het Kruis v. Verdienste op de borst van den heer Pos. Hierna sprak de loco-burgemeester, waarbij hij verklaarde, dat de heer Pos de eigenschappen, noodig voor de functie van voorzitter der B.W.. van God had mede- gekregen bij zijn geboorte en dat dit dus geen verdienste was. maar dat de ver dienste school in den ijver en in de wijze, waarop hij deze eigenschappen had ge bruikt ten bate van de Burgenvacht. Na deze plechtigheid zeide de heer Pos, dat hij de hem geschonken onderscheiding zeer op prijs stelde. Ik heb nooit gewerkt, aldus spreker, met eenige gedachte aan een belooning. Maar toeh doet het een mensch goed. als hij ervaart, dat het werk gewaar deerd wordt. Hij dankte dan voor deze hul diging en inzonderheid den loco-burge meester voor zijn tegenwoordigheid en de tot hem gerichte woorden van waardee ring. Hiermede was het officleele gedeelte van dc-zen avond afgeloopen. Nog geruimen tijd bleef men bijeen tot het houden van een onderlingen schiet wedstrijd. De daarbij heerschende opge wekte stemming kwam echter het resul taat niet ten goede. Groot was het aantal beschikbaar gestelde prijzen, zoodat nie mand zonder prijs huiswaarts keerde. In verband met het groot aantal schen kers. noemen wij alleen hen. wien wel een bijzonderen dank van de B.W.ers ten goed- mag komen. n.l. den sigarenhandel H. W. Collée cn J. L. Schrijvers, den banketbak kerij Hoogeveen en de firma's Hienkens, Los, v. d. Zalm, Kranenburg en J. v. d Schrier. RIJNSBURG. Uitvoering „Deo Volente". Ter inleidinz van de a.s. feestelijkheden had de Chr. Zangver. „Deo Volente" een feestavond belegd in lokaal Flora Deze uitvoering is een groot succes geworden. De belangstelling was buitengewoon. Oogevoerd werd het historisch zangspel „Nederland en Oranje" ontworpen door den heer J. A. 'Apeldoorn te Woerden. Behalve de hoofdpersonen verleenden medewerking: een- koor een kinderkoor en een Harmoniegezelschao met aan de piano mei. Bots. Na opening door den heer D. de Jong werd het uitgebreide programma af gewerkt. In 't eerste gedeelte werden door het koor. solo en kinderkoor gezongen: het „Wilhelmus". .Ons Vaderland" „O dierbaar olekje". ,'t Is Dlicht" en 't .Wien Neerlands Bloed" In het tweede gedeelte: ..Een draaiers- jongen". „Dankt nu allen God" „Al uw booze aanslagen". „Gelukkig Vaderland" en „Nederland". In het derde gedeelte: „Bede voor 't Vaderland". „Vlaggelled". „Een vast Ver bond" (solo) „Een vast Verbond" (koor) en door alle aanwezigen het „Wilhelmus". Talrijke leden van Deo Volente e.a. tra den afwisselend als hoofdpersoon of mede werkende oo en kweten zich uitstekend van hun taak De rollen waren nauwkeurig ingestudeerd en onder beproefde directie van den directeur den heer S. S. Leppink, verliep alles onberispelijk. Alle medewerkenden hebben hun vele bemoeiingen, welke aan de uitvoering voorafgingen met buitengewoon succes be kroond gezien en voor een mooien avond gezorgd! SASSENHEIM. De opening der winkelweek. Zaterdag had de opening plaats van de winkelweek, ter gelegenheid van de huwe lijksfeesten. Er zijn 58 deelnemers, die bij zonder veel werk van hun étalages ge maakt hebben. Des avonds zou een fak keloptocht door de gemeente plaatsheb ben. waarvoor ln verband met 't slechte weer echter geen deelnemers waren. Wel trok „St. Ambrosius" gezeten op een vrachtauto door het dorp gevolgd door het comité voor de winkelweek en het ge deeltelijke bestuur der Oranje-vereen. De jeugd was wel in groote getale aanwezig en zoo werd tenslotte nog een stoet gefor meerd. zij het ook een andere dan de be doeling was Dc versieringen. Onze gemeente maakt zich gereed, om de huwelijksplechtigheid feestelijk te her denken. Allerwegen is men bezig met het aanbrengen van versieringen. Verschillen de eerepoorten zijn reeds opgericht en vele straten zijn gereed. Ook vele particulieren hebben hun huis versierd. Sassenheim zal op waardige wijze het huwelijksfeest her ken! Aan het postkantoor alhier werd ge durende December 1936 ingelegd f. 6028.89 en terugbetaald f. 8752.68. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3978 Bij een winkelier is des nachts van een automaat met geweld een 5-tal vak jes opengebroken en van hun inhoud ont daan. Door deze geweldpleging heeft de winkelier van de automaat een schade van 1 60.— Onder leiding van het Ontspannings- eomilé ..Concordia" zullen de werkloozen Maandag een fietstocht maken naar den Haag. ter bezichtiging der versieringen enz. Zij zullen worden rondgeleid door leden van den Chr. Besturenbond aldaar. VEUR-LEIDSCHENDAM. Inbraak. Tijdens afweeigheid der bewoners heeft op Oudejaarsavond een inbraak plaats ge had bij den veehouder v. d. W., wonende aan den Oostvlietweg. Men is binnengeko men door opschuiving van een raam Het geheele huis werd overhoop gehaald en doorzocht; de buit was echter mager, slechts een doosje met ca. f. 10.aan stui vertjes kon men medenemen De Rijkspolitie heeft direct nog een uit gebreid onderzoek ingesteld. Faarden en wagen te water. Een met 2 paarden bespannen wagen van den landbouwer A. T. geraakte in de Stomowijksche vaart. Het ongeval ontstond doordat de paarden voor een Das-'eerpnde auto schrokken. Met veel moeite is het ge lukt de wagen en beide dieren weder oo het droge te brengen: de bestuurder was bijtijds van den wagen gesprongen. GEMEENTERAAD. Motie tegen dc samenvoeging Stompwijk-Vcur aangenomen. De raad van Veur vergaderde. De ge- meenterekening 1935 werd goedgekeurd. Na enkele opmerkingen van de heeren Kerkhoff en Borst werd besloten: a. de Kroon ontheffing te verzoeken ontheffing te verleenen van de verplichting tot vast stelling eener capitulantenverordening, b. tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling betreffende het beheer van het lichtbedrijf, c. tót wijziging van het werk liedenreglement. Met den stem van den heer Kerkhoff tegen, die het nut er van niet inzag, werd besloten tot toetreding als begunstiger van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescher ming (kosten f.10 p. j.) Z.h.st. werd be sloten tot toetreding van het Borgstellings fonds voor den Middenstand, kosten f. 0.10 per inwoner en zich garant stellen voor verliezen a f. 0.25 der inwoner, tot inge- bruikgeving van een lokaal van de Maria- school ten behoeve van het R.K. bewaar- schoolonderwijs. Met de stem van den heer Koerts tegen werd goedgekeurd de wijzi ging van het uitbreidingsplan. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding bijzonder onderwijs over 1933 en driejaarlijksche af rekening 1931 t/m 1933 werd na discussie z.hst. aangenomen. Voorstel onbewoon baarverklaring perceelen Damstraat 19, 33, 35 en Voorburgscheweg 97. Den heer Zuid- wyk speet het, dat wat betreft het perceel 19, hier weer een kleine man wordt ge troffen, terwijl een groot lichaam wordt gespaard, waarvan de woningen reeds lang hadden moeten worden onbewoonbaar ver klaard. De voorzitter merkte op, dat ook wat betreft het groote lichaam het rap port van den Inspecteur van de Volksge zondheid elk oogenblik kan binnenkomen. De heer Kerkhoff hoogte dat B. en W. op dezen weg zullen doorgaan. Gelukkig zijn er hier niet veel krotten, zoodat we er in een paar jaar doorheen zijn. Aan de Veur- schestraatweg staan ook nog een aantal woningen toebehoorende aan het R.-K. Kerkbestuur, welke allereerst in aanmer king dienen te komen. Verder zijn de on bewoonbaar verklaarde woningen aan het Molenpad nog steeds bewoond: dit is in strijd met de wet. De voorzitter antwoord de, dat het met den bouw van de woningen aan de Smitslaan iets ls tegengeloopen. Vandaar dat nog niet is opgetreden tegen de drie Molenpadbewoners; men moet toch voor die menschen woningen hebben. De heer Zuidwyk verweet den heer Kerkhoff dat deze eerst medehelpt aan het onbe woonbaar verklaren en dan de eigenaren tegen het gemeentebestuur opzet. De heer Kerkhoff vroeg bewijzen, welke door den heer Zuidwyk in een volgende zitting wor den toegezegd. Het voorseel werd z.hst. goedgekeurd, evenals het voorstel tot wij ziging van de gemeentebegrooting 1936. Behandeling voorloopig ontwerp van Wet tot ver. van Stompwijk en Veur en wijzi- zlging van de grens tusschen de gemeente Leidschendam en Nootdorp. De heer Koerts kan onder geen enkele voorwaarde eeen dergelijk doodvonnis van advies dienen. Immers, de bevolking is ln groote meer derheid tegen, evenals raad en dubbele raad. De weinig animo is ook gebleken op de zitting van Ged. Staten op 27 Mei j.l. Ondanks dit alles meenen Ged. Staten door te moeten zetten, waarom spr. een woord van protest moet doen hooren. Door dat de burgemeester, die ook burgemeester van Stompwijk is, in deze partij ls. zijn wij stiefmoederlijk bedeeld en missen een bur gemeester welke in deze voor zijn gemeen te opkomt. In dit verband stelt spr. de volgende motie voor: De raad der gemeente Veur, gezien het door Ged. Staten ter behandeling ingezonden ontwerp van wet regelende de samenvoeging der gemeenten Stomp wijk en Veur, overwegende dat dit ont werp van wet door Ged. Staten volgens art. 162 der gemeentewet met alle hier op betrekking hebbende stukken veel te laat bij den Minister zal worden in gediend, aangezien de wettelijke ter mijn van 6 maanden ruim is over schreden, gelet op de uitspraak in over- groote meerderheid zoowel van de com missie uit de ingezetenen als van den! raad van Veur in deze gelegenheid, besluiten een behandeling van dit ont werp van wet overbodig te achten, ern stig te protesteeren tegen de indiening daarvan en als vertegenwoordigers van de bevolking zich met alle kracht en haar ten dienste staande middelen zul len blijven verzetten tegen dc samen voeging met Stompwijk en gaat over tot de orde van den dag. De heer Blokland zal in verband met ïeeds vroeger naar voren gebrachte mo tieven, tegenstemmen. De heer Zuidwyk meent, dat het niet gaat uit een. oogpunt) van zuinigheid. Anders hadden Ged. Sta ten Nootdorp niet opgescheept met een eigen duren burgemeester. Het betreft hier zuiver machtswellust; spr. hoopt dat de gemeentenaren zich met alle middelen zul len verzetten. De heer Kerkhoff is vóór samenvoeging. Welk bezwaar hebben de tegenstanders eigenlijk tegen de regeling van de kiesgerechtigheid van inwoners, welke van de eene gemeeente naar de an dere zijn verhuisd na de vaststelling van de kiezerslijst. De heeren Blonk en Bohe- men verklaren zich eveneens tegen samen voeging. De heer Borst achtte het prae- advies van B. en W. objectief; daaruit is de stemming te zien. Er zullen echter bij Ged. Staten wel gegronde redenen bestaan voor samenvoeging. De Veenweg dient bij Stompwijk te blijven: de derde man heeft de zaak vertroebeld. Weth. de Koning ge looft niet dat Ged. Staten handelen in het belang der gemeente; hij hoopt dat de minister er anders zal overdenken. Weth. Schrader meent dat Ged. Staten niet heb ben aangetoond de voordeelen; z.i. is de eenige reden, te ontkomen aan de onwet tige cumulatie van het secretarisschap. De heer Zuidwyk zou op de begrooting 1957 een post willen plaatsen voor het voeren van 'actie tegen de samenvoeging, waarop de voorzitter opmerkt, dat in verband met een dergelijk voorstel gedaan door de commissie van onderzoek van de begroo ting B en W. juist heden besloten hebben, daarop gunstig te prea-adviseeren. De heer Koerst zou nu reeds f400 willen beschik baar stellen uit de begrooting 1936, wat door den voorzitter bestreden wordt, daal de middelen tot dekking niet bekend zijn, waarna het voorstel wordt ingetrokken. De motie Koerts werd hierna aange nomen met de stemmen van de heeren Kerkhoff en Borst tegen. Het voorloopig wetsontwerp vergezeld van het prea-advies van B. en W. werd verworpen met alleen de stemmen van de heeren Kerkhoff en Borst voor. De laatste met de restrictie dat Stompwijk de Veen- weg zal blijven behouden. Hierna sluiting. Dc Oranjefeesten. Onder leiding van weth. van den Bosch hebben in de buurschap goedgeslaagde Oranjefeesten plaats gehad. Begonnen werd met een optocht der schoolkinderen waaraan muzikale medewerking werd ver leend door de R.K. Harmonie Prinses Ju liana Daarna had onder leiding van den heer Boogmans, hoofd der R.K. Jongens school een zanguitvoering plaats, waar voor veel belangstelling bestond. Des mid dags was weer de beurt aan de jeugd en had in het gymnastieklokaal een ruime tractatie plaats, waarbij de jongens en meisjes werden bezig gehouden met goo- chelvoorsteliingen van den goochelaar van Hulsbergen, welke werden opgtluisterd door accordeonmuziek. Ruim 350 kinderen namen deel aan dit deel van het feest. Des avonds tp 7 uur was de beurt aan de ouderen; velen schaarden zich achter het vaandel of de vlag van hun organisa tie om deel te nemen aan den fakkelop tocht, waaraan ook thans weer de Juliana- harmonie haar medewerking verleende. Bij het ontbinden van den stoet bracht weth. van den Bosch, als voorzitter van het Oranjecomité dank aan allen, welke aan het welslagen van den dag hadden mede gewerkt Protest tegen vischrecht-verpachting. De heer Molenaar, wonende in de Mees- ïauwerpolder. een der gegadigden voor de pachting van het vischrecht in de Stomp- wijksche- de Nieuwe Vaart en de Knip- sioot. heeft aan Ged. Staten verzocht hun goedkeuring te onthouden aan het besluit van dc geheime raadsvergadering van 10 Lcc. j.l. waarbij bovenbedoeld vischwater is verpac.it aan M. M. van Veen te Stomp wijk 't Bezwaar van den heer Molenaar is dat bedoelde verpachting, in tegenstelling met den wensch van Ged. Staten niet in het openbaar heeft plaats gehad, dat slechts aan de raadsleden is medegedeeld wie de inschrijvers waren en dat de be doelde inschrijvinsbrieven reeds voor de raadszitting en niet in het bijzijn van de raadsleden en publiek zijn geopend. Gedurende December i.l. is ten post kantore en het bijkantoor ln de buurtschap Stompwiik op de Rijkspostspaarbank inge legd f. 11.582 18 (v m. f. 12.865.411 en terug betaald f. 11.223.41 (v. m. f. 9348.81): het aantal in omloop zijnde boekjes is 2623 (v. m 2606). H. E., wonende in een woonschuit te Den Haag, reed met een driewielige bak fiets op den nog niet geopenden nieuwen Rijksweg Den Haag—Utrecht. De uitvoer der B. van de Ensehedesche Beton Maat schappij, waarschuwde E.. doch be merkte tegelijkertijd dat op de bakfiets een zak met inhoud lag. welke toebehoorde aan deze maatschappij. Doordat B. de zak van de fiets nam. ontstond een handge meen tusschen beide mannen. Thans heeft B. bij dc politie aangifte gedaan van de onvreemding van dezen zak, welke ge reedschappen bleek te bevatten, eveneens van deze maatschappij afkomstig; daaren tegen heeft H. E. een aanklacht ingediend tegen B. wegens mishandeling. Tengevolge van een kachelexpiosie onstond brand in de woning van den landbouwer J. v. L. aan den Veenweg. Vloer zoowel als vloerkleed stonden weldra in lichter laaie. Door snel ingrijpen van den knecht was de brand met emmers water spoedig geWuscht. De echgenoote van v. L. bekwam brandwonden aan de handen. 4—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12