De Hocky-wedstrijden LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 4 Januari 1937 T.H.B.Hillinen 0—5. Uitslagen Nederlandsche Hockeybond. D. K. C. —Fluks 7—1. Om den H.V.B.-beker. Hillinen, dat evenals de thuisclub eenige invallers telde, was beduidend sterker. Toch duurde het nog ruim een half uur voordat Verkerk de score voor Hillinen opende. T.H.B. zette een waar offensief in, maar Van der Jagt stopte de vele harde schoten. Voor de rust werd niet meer gedoelpunt. In de tweede helft genoot T.H.B. het voordeel van den vrij sterken wind, wat echter voor Hillinen geen beletsel was om de thuisclub terug te dringen. Oudejans maakte no. 2, terwijl H. Scholte tweemaal achtereen den Haarlemschen doelman pas seerde en den stand op 40 bracht. De weinige aanvallen van de Boys werden heel gemakkelijk door Van derSchrier c.s. afge slagen. Freeke scoort dan voor de vijfde maal. en zelfs een strafschop weet T.H.B. niet te benutten. Wel wordt de bal nadat Van der Jagt gestopt had wederom inge schoten, maar ook nu is HUlinen's doelver- dediger op zijn plaats en werkt schitterend weg. Kort hierop is ook de tweede spel- helft verstreken en heeft Hillinen zich voor de tweede ronde geplaatst. L.D.WS—ZWARTBLAUW 2—1. Een slechte wedstrijd. Op een zwaar en glad terrein speelde L.D.W.S. gisteren tegen Zwart-Blauw stellig een van haar slechtste wedstrijden. De gasten, die zich het eerst aan het glad de veld aanpassen, speelden 'n enthousiast partijtje, dat vooral in de eerste helft beter was te noemen dan het spel van de Kam- pioensploeg, die, om welke reden dan ook, haar gewone mehode van spelen maar niet te pakken kon krijgen. Vooral toen de Hagenaars door hun linksbinnen voor het eerst hadden gescoord en zij een afbre kende tactiek gingen toepassen, was er voor L.D.W.S. als het ware geen doorko men aan. En waren zij er door, dan werden de kansen niet benut. Af en toe werd het een overrompeling door de gasten, doch van Houten cs. wisten verder onheil te voorkomen. Toch wist L.D.W.S. bij een onverwachten aanval door van der Voort de partijen op gelijken voet te brengen. In de tweede helft was L.D.W.S. sterker, met het steeds toegepaste afbreek-systeem der tegenstanders kon de kamploensploeg haar spel niet ontplooien en eindigden de meeste aanvallen met een doelworsteling van vele spelers voor het Zwart-Blauw- doel. Tijdens een van die worstelingen doelpuntte L.D.W.S. over een kluwen van vallende spelers 2—1. Toen kort daarop aan de thuisclub een penalty werd toege wezen, welke naast werd geschoten ontaardde het spel in een te forschen soms ruwen wedstrijd. LD.W.S. behield ondanks het forsch verdedigend spel een overwicht. In die periode onderscheidde de keeper der gasten zioh op buitengewone wijze. Ook aan L.D.W.S.-zijde bleef de verdediging de baas. zoodat het einde van dezen over het algemeen slecht gespeelden wedstrijd kwam met een 21 overwinning voor de thuisclub, waarmede zij tevreden kan zijn. TE WERVE I—D.S.O. I 3—2. Nog steeds moet D.S.O. het zonder Ver meulen en G. Frigge doen die op de zleken- llist staan. Als er een kwartier is gespeeld geeft Bakker D.S.O. de leiding 01 maar Te Werve komt er nu beter in. Zij zet eenige goede aanvallen od en als zti weer voor het D.S.O.-doel komt maakt zij door den linksbinnen gelijk 1—1 Zelfs neemt zi1 spoedig hierop de leiding wanneer de mid- voor in buitenspel positie den bal te pak ken krijgt. 21. Als D.S O. nu door beter samenspel eenige aanvallen opzet, belandt de bal bij Bakker die met een keihard schot de partijen op gelijken voet brengt. 22. Na de rust ziln de narijen om beurten in den aanval maar even voor het einde scoort Te Werve het winnende doelpunt (32). Een eeliik snel was de verhouding geweest. De thuiswedstrijden van DH.O. gingen degens terreinafkeuring niet door. LUGDUNUM II—L. F. C. II 4—1. Verdiende zege. Deze belangrijke wedstrijd eindigde in een verdiende, doch ietwat geflatteerde zege voor de groen-witte reserves. Het be gin was hoopvol voor de Kanaries; immers reeds in de eerste minuut leidde een mis verstand in de groen-witte defensie tot een doelpunt der Haagweg-bewoners (01). weinigen zullen vermoed hebben, dat dit tevens het laatste doelpunt in dezen wed strijd van L.F.C.-zijde zou zijn. Haar spel was in deze periode werkelijk goed en door tastend. Gaandeweg kwam groen-wit er echter beter in en Sira bracht na 15 min. de partijen op gelijken voet. (14). Nadien ontstond een felle strijd om de leiding en kort voor de rust schoot Pauw het leer op resolute wijze langs den L.F.C.-keeper (2-1) Na de pauze bleek dat L.F.C. zich nog lang niet gewonnen gaf en ondanks wind nadeel gaf zij voorloopig den toon aan. Beide keepers gaven blijk van goede capa citeiten, dooh 15 min. voor het einde moest de L.F.C.-doelman zwichten voor een fraaien kopbal van Pauw (31). Dit was tevens vrijwel de beslissing, want hoewel L.F.C. zich nog een strafschop zag toege wezen, die door keeper Canbier werd gel keerd, was het verdere deel van den strijd toch in hoofdzaak voor de thuisclub. Juist voor het einde profiteerde rechtshalf De Jong van een missen van rechtsback Neu teboom en met een 41 overwinning kwam het einde van dezen fairen en goed ge speelden wedstrijd. De leiding was voor treffelijk. ROUWKOOP III—TONA II 2—2. Voor de rust gaat de strijd gelijk op. Aan beide zijden wordt fel .gestreden voor een doelpunt. Aan Tona gelukt het om een 1—0 voorsprong te nemen Na de rust is Rouwkoop sterker. Al spoedig maken de gastheeren gelijk. Hierna doelpunten beide partijen nog eenmaal. Einde 2—2. DE POLITIE-COMPETITIE. Morgenmiddag te 2 uur speelt alhier op het N.BX.O.-terrein L.P.S.V. I tegen Bloe- mendaal I. In ..Bloemendaar' spelen Haak van Stormvogels en v. Gelder (Bloemen- daal I).. D am esaf deeling. Jeannette Walen Beker: A'damLeiden 8—1; Rood-Wit—H'sum 1—2; H.H.Y.C.— H.D.M. 3—2. A'dam Beker: Leiden II—H.H.Y.C. H 0—10. Competitie: Derde klasse A: De Staart HD.M. in 3—1. Heerenafdeeling. Holkema Beker: A'damDelft 71 T.O.G.O.Laren 31; H'sum IIArnhem 2—2: B.H.V. n—Deventer 1—2: H.H.YC. IH S.O.S. 06 GooiAmersfoort 71. Tresiing Beker: LeidenRijswijk 50. JEANNETTE WALEN BEKER. Amsterdam ILeiden I 81. Tegen een vrijwel volledig Amsterdam zou een volledig Leiden reeds weinig kans gemaakt hebben.toen nu op het laatste oogenbiik een paar speelsters afvielen, werd het een vrij wanhopige strijd op een zeer slecht veld. Amsterdam begon reeds dadelijk de Leidsche veste te bestormen. Het eerste doelpunt liet niet lang op zich wachten. Dat schudde Leiden wat wakker en eenige aanvallen werden afgeslagen. Toch was 't 40 voor Amsterdam toen er gefloten werd voor de rust. Vol goede moed werd weer begonnen om althans de eer te redden Na goed doorzetten van me], Q. Bohblingh werd het zwoegen beloond. On- dertusschen verhoogden de mldvoort en rechtsbinnen van Amsterdam de score tot 8—1. Door de zeer slechte staat waarin 't veld verkeerde stond de wedstrijd niet op hoog peil. Mej. Van der Haar en mej. Q. Bohblingh echter deden heel goede dingen, evenals de voorhoede van de gastvrouwen. De wedstrijd, die in de beste verstand houding werd gespeeld, werd vrij goed ge leid. OM DEN AMSTERDAM BEKER. Leiden II—H.H.IJ.C. n 0—10 (Dames). Direct na den aanvang blijkt reeds dat de Haagsche meisjes veel sterker zijn dan het met 7 Invalsters spelende Leiden II. Keer op keer is het Leidsche doel in ge vaar, zonder dat de Leidsche voorhoede ge vaarlijk kan worden voor de doelverdedlg- ster der gasten. Buitenspel staan der H.H.U.C. voorhoe de voorkomt echter veel doelpunten, zoo dat de rust ingaat met een 20 voor sprong der gasten. Na de thee pakken de Haagsche meisjes de zaken echter beter aan en een ware be lt gering van het Leidsche doel is er het ge volg van. Een doeluntenregen is het resul taat en met een 100 nederlaag moeten de Leidsche dames het veld verlaten. Met dat al viel er van H.H.IJ.C. veel te leeren. OM DEN TRESLING BEKER. LeidenRijswijk 50 (Heeren). Leiden komt op met slechts een invaller en opent het spel met eenige goed opge zette aanvallen. Het blijkt, dat Leiden technisch en tactisch beter speelt dan de Rijswljkers, die alles moeten hebben van hun enthousiasme. Leiden opent reeds na een tiental minu ten de score door haar middenvoor. Even later is het dezelfde speler, die uit een fraaien voorzet van rechts den stand op 2o Brengt. Rijswijk valt nu stevig aan en weet met snelle uitvallen nog al eens verwarring te stichten voor het Leidsche doei, zonder evenwel er in te slagen een doelpunt te scoren. De Leidsche voorhoede doet het beter en voor de rust wordt de stand nog op 4—0 gebracht. Na de thee blijft het initiatief bij de Leldenaars, doch ditmaal is het de Rijs- wijksche achterhoede die van geen wijken weet en vaak met zeer veel geluk haar doel schoon houdt. Vijf minuten voor het einde weet Leiden den stand nop op 50 te brengen en hier mede een welverdiende overwinning te behalen. ALPHEN m—U.V.S. III 2—4. Na een aanvankelijken achterstand wis ten de gasten na de rust door actiever snel den wedstrijd in hun voordeel te doen ein digen. Direct na den aftraD is de thuisclub het eerst in den aanval en reeds na 10 mi nuten spelen heeft de Witte succes als hij een goeden voorzet van de Blanken besluit met een keikard schot dat doel treft. 1—0 Even gaat de strijd dan gelllk od waarna U.V.S. een goed oDgezetten aanval met een doelpunt beloond ziet. 1—1 Nog voor het verstrijken van de eerste heeft weet de Witte zitn elftal weer de leiding te geven als hii od een dooreesDeelden bal goed doorlooDt en met een scherp schot Bosboom Dasseert 21. Als weer is begonnen weet U.V.S snoedig door een misverstand in de Alohensche defensie gelijk te maken. 22. De wedstrijd, die voor de rust zeer goed was qua spelpeil, zakte meer en meer af. U.V.S. werd steeds sterker terwijl Alphen het kalmer elng od- nemen. met als gevolg dat de gasten nog een tweetal doelDunten aan hun score wis ten toe te voegen, zoodat zij met. een 42 overwinning, die volkomen verdiend was. hulstoe gingen. V.U.C. III—BODEGRAVEN II 13—1. Als van ouds trok Bodegraven n met diverse invallers naar Den Haag, en het was te verwachten, dat zij daar tegen de leiders geen schijn van kans kreeg. Alleen valt ons de abnormaal groote nederlaag wel wat tegen. Voor rust gaven de rood zwarten nog aardig partij. V.U.C. nam de leiding door een fout van den Bodegra- vendoelman, vergrootte uit een straf schop wegens hands den voorsprong tot 2—0. om nog voor de rust met een fraai doelpunt de score tot 3—0 op te voeren. Na de doelwisseling had Bodegraven weinig meer in te brengen en geleidelijk ver grootte de thuisclub haar voorsprong. Wel wist Bodegraven de eer te redden, doch aan het einde had de thuisclub de score tot 131 opgevoerd. FEYENOORD-STADION HEEFT PARKEERTERREIN. Eindelijk is nu toch een oplossing gevon den inzake de parkeergelegenheid bij het groote Feyenoord-stadion te Rotterdam. Aan den kant van den Kreekweg, vlak bij de z.g. achterzijde van het stadion, wordt thans een parkeerterrein aangelegd, waar op een zeer groot aantal wagens stand plaats zV kunnen vinden. Mocht deze ge legenheid nog niet voldoende zijn. dan zullen nog eenige duizenden auto's gepar keerd kunnen worden op de terreinen, be- hoorende tot de vlak in de nabijheid lig gende fabriek van de firma Burgerhout. Men kan derhalve rustig aannemen, dat, ofschoon het misschien wel wat al te lang geduurd heeft, er een oplossing komt, die in alle opzichten bevrediging zal schenken Het stadion zelf is geheel gereed. Bij een bezoek, dat. wij aan de inrichting brach ten. zagen wij aan den Ingang bij de oefen terreinen. die aan de z.g. Feyenoord-zijde gelegen zijn, een groot beeld staan, voor stellende een voetballer, die juist een schot gelost heeft. Dit beeld, hetwelk bijna ge reed is. is een geschenk van de leden van Feyenoord. Het is bijzonder goed uitge werkt en in 't bijzonder de arm- en been plastiek is zeer goed geslaagd. Het beeld is ongeveer drie meter hoog en zal geplaatst worden op een onderstuk, vlak voor de kantoren van directie en administratie. De openingsdatum van het stadion is nog uiet, definitief bekend, doch desgevraagd verklaarde men ons. dat in ieder geval op een onpnin" gerekend wordt aan het einde van Februari of begin Maart. En wat het openlngorogramma zelf betreft? Ook hier omtrent kon men nog geen precieze me- dcdeeling doen, doch dat er den Rotter dammers een voetbalmenu van de beste soort zal worden geboden, is buiten kijf. De Crt. DE TREKVOGELS—HOLLAND 2—2. Dat aühieten meestentijds oud-voetbal lers zijn en als zoodanig hun oude liefde niet vergeten bleek in Den Haag waar een voetbalteam van de bekende Haagsche athletiekvereeniging De Trekvogels den strijd aanbond tegen de Leidsche A.V. Holland. Vooral vóór de rust was deze wedstrijd ruimschoots het aanzien waard. De middenvoor van de Trekvogels, de be kende sprinter Tinus Osendarp toonde be halve een athleet van wereldklasse tevens een behoorlijk voetballer te zijn. In het bijzonder hij en Erick van de Water, de rechtsback van Holland speelden een goede partij. Op een zeer g:lad terrein en onder een frisch regenbuitje werd aangevangen. Het begin was voor Holland. Een goed aangegeven bal van P. Pont belandde bij J. Deyn, die meteen doorgaf aan zijn broer M. Deyn. Een keihard schot ging langs de verkeerde kant van den paal. De Trekvo gels herstelden zioh. Bij een van hun plotselinge aanvallen raakte C. van Eg- mond den bal met de hand. Penalty. Deze werd genomen door Osendarp en belandde in de veilige handen van C. Fuchs. Direct daarna geeft de Vries door naar Osendarp en hoog in de linkerhoek verdwijnt de bal in het Holland-doel. Ongeveer 10 minuten voor rust besluit M. Deyn een soloren met een goed schot en de stand is gelijk. Even later deponeert dezelfde speler uit een opeenhooping voor het doel den bal weer in het net en geeft den Leidenaars de lei ding. Na de rust deed het inmiddels bijna onbespeelbaar geworden terrein veel af breuk aan het spel. Holland was in de meerderheid maar zag geen kans om te doelpunten. Succes kwam juist aan de andere zijde. Zeiler, de Trekvogel-links buiten passeerde Visser. Osendarp was aan de bewaking van van Apeldoorn ontsnapt en met een goede schuiver maakte hij ge lijk (22). Gedoelpunt werd er niet meer. BLAUW ZWART (WASSENAAR). De uitslagen van gisteren te Wassenaar zijn: Blauw Zwart 1V. V. P. 1 3—1 Blauw Zwart a—Wilhelmus a 32 Blauw Zwart cG.D.A. c 71 UIT NIEUWVEEN. Nleuwveen I speelde een goeden wed strijd tegen Lekkerkerk II. Zij wist den stand met de rust op 21 te brengen en daarna den voorsprong te verhoogen tot 41 waarmede het einde kwam. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag zijn in de eerste klasse: ArsenalHuddersfield T11 BirminghamOhelsea 00 BrentfordBverton 22 Grimsby T.Bolton W31 Leeds U.-Stoke C21 LiverpoolOharlton A12 Manchester U.—Derby Ccunty 22 MiddlesbroughPortsmouth 22 Preston N. E.Sunderland 20 Sheffield W.Wolverhampton 1—3 W. Bromwich A.Manchester C22 En in de tweede klasse: Bradford—Barnsley 21 BurnleyChesterfield 31 BuryCoventry C04 Doncaster R.— Plymouth A21 FulhamNottingham F52 Leicester C.Blackburn R10| Newcastle U.—Sheffield U40 Norwich C.—Tottenham H2—3 SouthamptonAston V22 Swansea T.—Bradford C30 West Ham U.Blackpool 30 KORFBAL. NEDERL. KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. Noord-HoU. I: Blauw Wit-Luto 7—1; Kattenburg-D.T.V. 54; Sportief-D.V.D. 3—3 Zuid-Holll. I: D.K.C.-Fluks 7—1; H.S.V.- Het Zuiden 49; H.K.V.-Ons Eibernest 3-2. Gelderland I: Wilskracht-Z.K.C. 4—1. Overijsel I: H.K.C.-Zwart Wit 2—2; Naas- Rigtersbleek 20. Zuid I: Oranje Wlt-Rood Wit 7—4; Breda-Volt 41. Zuid-Holl. IIA: Velox-H.S.V. II 5—2; Ready-Gymnaslasten 55. Zuid-Holl. n B: Ons Eibernest II-Span- gen 22. Zuid-Hol], HI A: Die Haghe-Vicus Orien- tis 1—0. Zuid-Holl. IH B: Schiedam-Ter Gouw 0—2. Overzicht. Fluks heeft gisteren weinig plezier ge had van haar uitstapje naar Delft, waar D.K.C. onze stadgenooten met niet minder dan 71 versloeg. Reeds eerder hebben we er onze bevreemding over uitgesproken, dat de Delftsche geel-zwarten zoo'n onge kend hooge plaats op de ranglijst inne men, en nu we D.K.C. voor het eerst zelf aan het werk hebben gezien, is die ver wondering geenszins geweken. Speelde Fluks gisteren dan zóó slecht, dat zij met dergelijke cijfers het onderspit moest del ven? En als antwoord kunnen we hierop geven: Fluks speelde Inderdaad iets min der, dan wij over het geheel genomen, van haar gewend zijn, maar daarenboven zat het D.KC. met 't schieten geweldig mee, 'erwijl onze stadgenooten meer dan eens werkelijke pech hadden met verschillende schoten. Van een absolute meerderheid van D.K.C. gedurende den gehee'.en wed strijd was echter geen sprake. Maar met dit alles moest Fluks deze bittere pil op den eersten Zondag van 1937 slikken en moest zij de grootste nederlaag van dit sei zoen lijden. Desondanks behield zij de 4de plaats in haar afdeeling, want niet Ons Eibernest, maar H.K.V. slaagde erin als overwinnaar uit den plaatselijken strijd te Den Haag te voorschijn te komen (32). Een derde groote verrassing in deze af deeling is de groote overwinning, die Het Zuiden op H S.V. wist te behalen. Met de rust was de stand hier nog 44, doch daar na waren de Rotterdammers zoo produc tief, dat zij, zonder bepaald sterker te zijn geweest, een eindresultaat van 94 kon den behalen, waardoor zij thans niet meer de laatste plaats bezetten. Merkwaardig is het in deze afdeeling. dat thans vijf van de acht clubs in ern stig degradatie-gevaar verkeeren: D. K. C. 8 6 1 1 29—23 13 H. S. C. 10 5 3 2 40—36 13 Deetos 7 6-1 31—11 12 Fluks 9 3 1 5 27—33 7 H. K. V. 10 2 3 5 26—39 7 't Zuiden 8 3 - 5 30—33 -6 Ons Eibernest 9 3 - 6 2523 6 Rozenburg 9 3 - 6 17—27 6 In Noord-Holland bleef Blauw Wit zon der veel moeite de baas over Luto, dat met 7—1 de mindere bleek. Vooral de Bl.- Wit-dames traden in dezen wedstrijd op den voorgrond. D.T.V. kreeg haar tiende nederlaag te slikken, die waarschijnlijk geen nederlaag geweest zou zijn, als de strijd enkele minuten langer geduurd zou hebben, want D.T.V. kwam tegen het einde zoo geducht opzetten, dat Kattenburg's zege ernstig in gevaar kwam. Het eindsig naal bracht evenwel redding voor de Kat tenburgers (54). D.VJ3. wist opnieuw een gelijk spel te bewerkstelligen (33). waar door deze schoolclub thans van plaats kon wisselen met Luto. Dit is van veel belang, aangezien in deze afdeeling, zooals men weet. de twee laatst geplaatste clubs de gradatie-wedstrijden moeten spelen. De stand luidt hier: Blauw Wit 11 11 - - 57—21 22 Westerkwartier 10 5 4 1 5026 14 Swift 9 4 2 3 35—38 10 Sportief 11 4 2 5 36—33 10 Kattenburg 9 4 1 4 32—31 9 Koog Zaandijk 9 3 3 3 3042 9 D. V. D. 11 2 4 5 38—49 8 Luto 11 3 2 6 37—51 8 D T. V. 11 1 - 10 33—57 2 In het Oosten kan 't Overschotje voor loopig alleen maar last ondervinden van E.K.C.A. en Vada. Het Zutphensche Z.K.C. werd gisteren door Wilskracht met 41 uitgeschakeld, en genoodzaakt, hoewel ze nog de tweede plaats bezet, haar bemoeie nissen inzake den strijd om de eerste plaats, te staken. De positie der Lochem- mers is hier anders uiterst fraai: 't Overschotje 11 8 1 2 32—21 17 Z. K. C. 9 5 - 4 25—26 10 E. K. C. A. 7 4-3 19—12 8 Vada 7 4 - 3 22—16 8 Onder Ons 8 4 - 4 27—25 8 Wilskracht 8 4 - 4 20—18 8 Hellas 8 2 1 5 17—28 5 Rapiditas 6 - - 6 1228 In Overijsel zag D.O.S. haar voorsprong op haar naaste concurrentie, Rigtersbleek. plotseling 2 punten vergroot, doordat Naas zoo vriendelijk was Rigtersbleek in eigen home met 20 te kloppen. Zwart Wit be haalde voorts een kostbaar punt tegen H. K. C. (2—2). D. O. S. Rigtersbleek H. K. C. Naas A. K. C. Zwart Wit Achilles 9 8 1 37—11 16 9 6 - 3 20—11 12 9 4 2 3 22—20 10 10 4 2 4 14—14 10 7 3 1 3 1&— 22 7 8 1 2 5 12—22 4 8 - 1 7 19—41 1 klasse werd de wedstrijd Vreewijk-Fluks II uitgesteld, terwijl Vicus Orientis in de derde klasse nog steeds als hekkesluiter fungeert, aangezien zij ook gisteren, zij het ook slechts met 10, ver loor. In een zoowel van Leidsche als van Delft sche zijde matig gespeelden wedstrijd, is D.K.C. er in geslaagd Fluks een verplette- lende nederlaag toe te brengen. Dadelijk zij er echter aan toegevoegd, dat de uit slag zeer geflatteerd is. Want hoewel Rood Wit gisteren haar dag niet had, was het spel der Delftenaren, die blijkbaar in een goeden reuk bij Vrouwe Fortuna staan, zeker geen 6 punten beter dan dat van onze stadgenooten. Met een verschil van twee, wil men royaal zijn van drie punten, had D.K.C. al tevreden moeten zijn. D» ongekende productiviteit, die de geelzwar ten gisteren ten toon spreidden, was echter mèt het pechduiveltje, waarmee de Lelde naars maar al te dikwijls te kampen kre gen, de oorzaak van dezen elgenaardigen uitslag. Evenals bij Flukt, dat gisteren beslist een „offday" had. werden ook bij D. K. C. tal van onbenullige fouten en foutjes gemaakt, die men bij een kampioenspretendent zeker niet zoekt. Zoo was het plaatsen van beide ploegen dikwijls verre van Ideaal, terwijl ook het uitwerken van den bal van ver dediging naar middenvak, vooral bij Fluks, maar toch ook bij D.K.C., nog wel voor eenige verbetering vatbaar was. De Delftenaren moeten het voornamelijk hebben van het vak HulzingaHüter, dat de stimuleerende kracht vormt van deze ploeg en dat het leeuwenaandeel heeft in de sucessen van dit team. Het was van Fluks echter fout gezien, om gelijk met dit sterke vak, den sterksten roodwitten aanval, Van Nierop-v, d. Waals in den begin-aanval te zetten, waardoor deze combinatie geen voldoende gelegen heid kreeg haar kunst te vertoon en. Een omzetting der vakken had, achteraf be keken, haar wellicht een heel wat eervoller resultaat kunnen geven. Want reeds binnen het kwartier had Hulzinga. door een schou derschot en een verren bal D.K.C. een 20 voorsprong gegeven, waarmede dus ook Van Nierop c.s. uit den Leidschen aanval verdwenen. Met dit vak van Hüter Cs. in de D.K.C.- verdediging, zag het er voor den Fluks- aanval niet erg rooskleurig uit. Punten werden dan ook niet gescoord. Wèl aan de andere zijde, waar Brummer op keurige wijze den Delftschen voorsprong wist te vergTooten, even daarna gevolgd door een doelpunt van mej. Van Rossum (40). Voor de rust miste D.K.C. nog een straf- worp. Ook in de tweede helft gaf Fluks aan vankelijk goed partij, maar toen haar aan val echter herhaaldelijk met pech te kam pen had en D.K.C., dank zij een strafworp en een minder fraai doelpunt van Van der Spek en 60 van kon maken, bleek Fluks een geslagen ploeg. Ongeveer twintig minuten voor het einde had Hulzinga nog eens succes met een ver schot, waarna Van der Waals, na talrijke vergeefsche pogingen, slechts luttele mi nuten voor het laatste fluitsignaal, er ten slotte in slaagde de eer te redden. Scheidsrechter Van der Linden zri nog wel eenigen tijd noodig hebben, alvorens hij zich geheel aan het 1ste klasse milieu heeft aangepast. DIE HAGHE—VICUS ORIENTIS 1—0. Het is Vicus Orientis ook dit keer niet mogen gelukken eenige winst te behalen in een uitwedstrijd in Den Haag. Dank zij uitstekend werk der Vicus-verdedigtng is de Kooiclub er echter in geslaagd de neder laag zoo klein mogelijk te houden. Óver het geheel genomen was de thuis club iets sterker, maar naast het kranige verdedigen der gasten, bleek de schotvaar digheid bij Die Haghe een onoverkomenliik bezwaar, zoodat punten uitbleven en de eerste helft dan ook met een gelijken stand (00) eindigde. Ook in de tweede helft kon noch Die Haghe. noch Vicus Orientis den juisten af stand vinden en reeds dacht men. dat dpze strijd puntloos zou verloopen, toen Die Haghe vier minuten voor het einde het eenige doelpunt der ontmoeting scoorde, waarmede zij tevens beslag legde op beide punten. Men verzoekt ons tevens mede te willen deelen, dat het wedstrijd-secretariaat van Vicus Orientis thans is gevestigd bij den heer J. Beijer, Os- en Paardenlaan 44, Leiden. WIELRENNEN. De ronde van Frankrijk. In 1938 in omgekeerde richting? Het is zoo goed als zeker, dat in 1938 de ronde van Frankrijk in omgekeerde rich ting zal worden verreden, d.w.z. 't start schot wordt weer in Parijs gelost, waarna de route waarschijnlijk verder zal loopen naar Caen. Saint Brieuc, Lorient (of Van nes). Nantes. L. Rochelle. misschien Royan, Bordeaux. Bayonne, Pau enz., zoodat het traject dus voor een gedeelte in Bretagne komt te liggen. Voor de ronde van dit jaar is als eerste renner Pierre Cog'an gecontracteerd. Er is reeds thans voor een bedrag van 25.397 francs aan prijzen uitgeloofd. SWIFT. Gisteren bonden slechts weinig renners den strijd aan voor den 40 K.M.-wedstrijd De A-klasse was vertegenwoordigd door Maat en de Groot Om beurten hebben zij den kop genomen en steeds bedreigden zij elkaar met felle demarrages. Tot aan de finish waren zij nog bii elkaar, met Jac. de Groot in de eerste en F. Maat in de tweede positie. Jac. de Groot zette de sprint in, doch Maat was direct op zijn hoede. Hij beantwoordde mooi de snelle sprint, waar na hij kans zag om de Groot te passeeren en zoodoende als eerste de eindstreep te passeeren. In de b-klasse was het B. Lodewijks die de eerste plaats van Th. Stavleu wist weg te kanen. Gaat het in de A- en B-klasse gemoe delijk, in de C-klasse gaat dit evenzoo. Langzamerhand gaat. hen de korte afstand vervelen en willen zij ook langere trajec ten hebben. Zij hebben dan ook bewezen dit te kunnen doen. Wij betreuren het echter dat er in deze categorie altijd zoo veel wegblijvers zijn, waardoor het nood zakelijk zal zijn om tot kortere trajecten over te gaan. Drie renners startten er thans, waarvan er een bij Koudekerk een lekken band kreeg, zoodat er twee over bleven: J. Laven en W. Huisman. Deze twee hebben het eveneens op de sprint aan laten komen. J. Laven in tweede po sitie nam het initiatief tot den aanval, welke zóó fel was dat Huisman geheel overrompeld werd en als het ware stil bleef staan.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11