LEIDSCH DüGBUD Sportblad 4 Januari 1937 .Geslaagde proefnemingen bij A.S.C. Forsch spel bij Alphen—U.V.S. Wat de Westelijke le klassers deden Een 3-0 overwinning op Schoten G.S.V. IBodegraven I 14. Bezemer bezorgde Alphen de overwinning (10). DelftLugdunum 26. HillegomGouda 02. Voor den wedstrijd tegen Schoten had A.S.C. gistermiddag haar opstelling gron dig gewijzigd. Men wilde jongeren een kans geven en het was in een zeker opzicht jammer, dat een der nieuwelingen in de voorhoede door ziekte verstek moest laten gaan en Van der Leeden nu weer afwisse lend op de linksbuiten- en linksbinnen plaats speelde. Aan den anderen kant was Van der Leeden zoo uitstekend op dreef, dat zijn plaatsvervanger het hem moeilijk zou hebben verbeterd en al kwam het ex periment van de keuzecommissie van A.S.C. niet geheel tot zijn recht en al is een oordeel op grond van slechts een wed strijd wellicht wat voorbarig, wij moeten toch constateeren, dat het bij A.S.C. be langrijk beter vlotte dan in de laatste wedstrijden en dat Schoten er nagenoeg niet aan te pas kwam, in vele perioden zelfs volkomen werd overspeeld. Het deed intusschen niet prettig aan. dat de gastheeren te laat waren en den wedstrijd met slechts acht spelers begon nen. Het duurde even voordat de A.S.C.- ploeg voltallig was, maar desondanks zet ten de rood-zwartcn direct een krachtig offensief in, zoodat er reeds in de eerste minuten een kans op een Leidsch doel punt was. De nieuwe opstelling van de middenlinie Abelman. Boezeman en Ten Cate bleek een zeer belangrijke verbete ring te zijn. Drie spelers, die een massa werk kunnen verzetten, die verdedigend onvermoeibaar zijn, maar die daarenboven ieder voor zich het groote voordeel heb ben, dat zij met lange trappen het spel weten te verplaatsen. De vleugelspelers van A.S.C. profiteerden echter niet voldoende van de" daardoor geboden vrijheid. Wurzer en Risakotta maakten den bal wel bij her haling goed vrij, maar hun voorzetten ble ven te laag en meestal te kort, zoodat de achterhoede van Schoten zonder veel moeite kon ingrijpen. Wurzer was minder goed dan wij hem in vorige wedstrijden zagen en Risakotta toonde weliswaar bij herhaling kijk op het spel te hebben, maar hij bleef te klein en te kort. Een openba ring werd daarentegen het spel van Van Duyn op de centervoor-plaats. Hij kon het uitstekend vinden met zijn huurlieden. Mooten en Van der Leeden; zijn aangeven was soepel en vlot en hij bracht daardoor het verrassende element in den A.S.C.- aanval, dat wij te dikwijls misten. Toch bleef de score tot de pauze blank. De rood zwarten kregen kansen te over. maar voor het doel faalden zij telkens weer. Een twee- of drie-nul voorsprong van A.S.C. zou in die eerste helft niet overdreven zijn geweest. De meerderheid van de thuis club was echter voor de rust niet zoo uit gesproken als daarna. De voorhoede van Schoten had vele malen goede aanvallen kunnen ondernemen en zij zwermde dik wijls zeer gevaarlijk om het Leidsche doel. maar stuk voor stuk waren de geel-zwarte aanvallers wat zelfzuchtig en schutters waren zij allerminst, In de tweede helft bleek de middenlinie van de gastheeren belangrijk minder over te hebben, dan die van A.S.C. Boezeman c.s. speelden nu een sterk aanvallend spel. waardoor de middenlinie der tegenpartij in de verdediging werd gedrongen. De voorhoede van Schoten werd nu een volko men losgelaten vijftal en hoewel het er desondanks in slaagde in korte perioden een druk op het Leidsche doel uit te oefe nen, konden Secrève en Schoneveld de meeste aanvallen onderscheppen en in laatste instantie verdedigde Freyser zijn doel op uitnemende wijze. Voordat er van eenige overwicht van Schoten sprake was, had Van der Leeden in de eerste minuut na de hervatting al weer een vrijen kans gemist. Twee minuten later deed hij het echter beter en hij opende de scoore uit een goed door Van Duyn aangegeven bal (10). Laatstgenoemde stelde na tien mi nuten Mooten in staat met een hard schot den voorsprong te vergrooten (201. Daar na kwam dan de hierboven gememoreerde meerderheid der gasten, welke Freyser c.s. glansrijk doorstonden en toen na achttien minuten de rood-zwarte voorhoede plotse ling op het Schotensche doel afstormde, waarbij Van Duyn den geel-zwarten kee per tot uitloopen dwong, trapte de links back van de gasten den bal in het eigen verlaten doel '301. Een kwartier lang was het alleen A.S.C.. dat daarna voetbal speelde. De proefnemingen in de midden- linie en In de voorhoede werden toen vol komen gerechtvaardigd. Het was een lust dit rood-zwarte elftal in een volkomen homogeniteit aan het werk te zien. Allengs deed zich echter het zeer zware veld gel den en dc voor de toeschouwers geani meerde wedstrijd, die in de beste harmonie werd gespeeld, ging uit als een nachtkaars. Achteraf beschouwd kan A.S.C. zeer te vreden zijn over de gewijzigde opstelling van haar elftal, Schoten viel ons wat tegen. De ontmoeting G.S.V. Bodegraven, welke destijds wegens ziek worden van den scheidsrechter een kwartier voor het einde moest worden gestaakt, werd thans in haar geheel overspeeld en is ln een gede cideerde 41 zege voor Bodegraven ge ëindigd. Reeds kort na den aanvang trof een kogel van B. Freijee van ver buiten het strafschopgebied doel en vanaf dat moment is de zege van Bodegraven maai' weinig meer in gevaar geweest. Het door de thuisclub vertoonde spel was wel uiterst primitief en als G.S.V. inderdaad niet meer kan presteeren, dan zij gistermiddag deed, verwondert het ons geenszins, dat zij de onderste plaats op de ranglijst Inneemt. Dan viel er inderdaad bij Bodegraven heel wat meer te waardeeren en de roodzwarte ploeg stak vrijwel over alle linies ver boven haar tegenstander uit, En nu ontbrak zelfs middenvoor de Jong nog wegens griep. Was deze ook van de partij geweest, dan zou de score, die thans voor de rust tot 10 bleef beperkt, ongetwijfeld toen reeds heel wat hooger zijn geweest. Nu was bij Bodegraven Groeneveld rïaar de rechts- binnenplaats verhuisd, terwijl van der Voorn op de rechtshalfplaats inviel, waar hij echter een uitstekende partij voetbal heeft vertolkt. Gerugsteund door haar voorsprong bleef Bodegraven me goed op gezette aanvallen het G.S.V.-doel bestoken en het was slechts aan minder gelukkig schieten van de voorhoede te wijten, dat doelpunten uitbleven. Na de thee stak G.S.V. goed van wal en de Bodegravenverdedlging kreeg het zwaar te verantwoorden. Zij kweet zich echter goed van haar taak en verder dan een tweetal corners bracht de thuisclub het niet, Geleidelijk nam Bodegraven het Initiatief over en een schitterend schot van Freijee stompte de G.S.V.-keeper cor ner. terwijl even daarna de roodzwarte linksbuiten tegen de deklat kogelde. Het was echter dezelfde speler, die weinig oogenblikken later met een schuiver den vallenden G.S.V.-doelman passeerde 02. Vanaf dit moment werd het spel rijkelijk forsch. Een Bodegravenspeler werd naar de kleedkamers verwezen. Ondanks deze numerieke minderheid zou Bodegraven haar voorsprong spoedig vergrooten. Een voorzet van Groeneveld werd door den roodzwarten linksbuiten onhoudbaar in gekopt en het was 0—3. Wel scoorde G.S.V. daarna onhoudbaar tegen 1—3, maar toen liep Freijee er doorheen, om de score tot 41 te verhoogen. Veel viel er verder niet meer te beleven en toen het eindsignaal klonk had Bodegraven een even fraaie als verdiende zege behaald. FOREHOLTE (VOORHOUT). De uitslagen uit Voorhout zijn: Concordia IForeholte I. afgekeurd Foreholte XIConcordia II. afgelast wezen' ziekte; Foreholte a Jun.—D.O.C.O.S b 3- 1 Groote vreugde was er gistermiddag in het Alphen-huis! Voor een elftal, dat nog nlfet geheel vrij is van degradatie-gevaar, zijn de winstpunten altijd kostbaar. Hoe veel te meer voldoening moest dan ditmaal een zege geven in den met zooveel span ning tegemoet gezienen wedstrijd tegen U.V.S., terwijl dit bovendien de eerste com petitie-overwinning beteekende op het nieuwe terrein Belde elftallen waren onvolledig en dat verhoogde voor den aanvang nog de onze kerheid omtrent den uitslag van dezen kamp tusschen twee ploegen, die elkaar in kracht zoo weinig ontloopen. Alphen telde invallers voor Van der Leek en Van der Woensel, terwijl U.V.S. voorloopig midvoor Van Goor wegens een tegen D.O.S. opge- loopen blessure missen moet en een proef nam met den oud-Quick Boys-speler Nije- boer als aanvals-leider. Waarschijnlijk was de thuisclub hierbij het zwaarste gehandi capt, maar achteraf staat toch wel vast dat al die gedwongen veranderingen op het eindresultaat van niet zoo bijzonder veel invloed zijn geweest. Veel meer door slaggevend in dezen kamp is het spel-type geweest! Wij vreesden dat Zaterdag eigen lijk al en drongen er daarom in ons over zicht op aan dat de spelers zich hoeden zouden voor overdreven hard spel. Was het misschien ook om die reden dat de bond als uitzondering op den regel twee neu trale grensrechters voor dezen wedstrijd aangewezen had? •En nu mag men niet zeggen dat er be paald ruw gespeeld is, maar ongetwijfeld was het spel herhaaldelijk te forsch en te onbesuisd om den kamp een genoeglijk karakter te doen behouden. Wij verklappen geen geheimen als we zeggen dat vooral Alphen onnoodig hard gespeeld heeft, of juister gezegd: „verschillende spelers" der Alphen-ploeg, want er waren anderen, met den trapvasten en zeer sportleven links back Hesseling aan het hoofd, die nimmer van hun lichaamskracht een overdreven gebruik hebben gemaakt. De U.V.S.-verde- diging bestreed de thuisclub met haar eigen wapenen en ook de beide kanthalfs bleken voor geen kleintje vervaard. Mtdhalf Wal- laart evenwel, waagde zich niet al te veel in het gedrang, terwijl ln de voorhoede Oostrom en Knul nauwelijks aan het spel hebben deelgenomen. Dat de leidsche voorhoede er onder die omstandigheden niet veel van terecht bracht ligt voor de Fraaie revanche. De Leidsche groen witten zetten het nieuwe jaar goed in door de hekkensluiters met 6—2 te verslaan. Zij misten nog steeds Koolloos en van Berkel, terwijl W. v. Weer- lee de groen witte kleuren ontrouw is ge worden en overschrijving naar U.V.S. heeft gevraagd. De invallers Oudshoorn, Goddijn en J. v. Weerlee hebben echter hun beste krachten gegeven, terwijl verder keeper v. d. Berg weer onder de lat stond. Al met al geen slecht elftal, al dient er op gewezen dat Delft geen schaduw meer van voor heen is en de zege hoe verdienstelijk ook, niet al te hoog moet worden aangeslagen. Het begin was voor de thuisclub dat wind en zon voordeel had en keeper v. d. Berg had direct vol op werk. Na eenige goede hallen gestopt te hebben, moest hij na 8 min. spelens zwichten voor een fraai schot van rechtsbinnen Barends (10). Lugd. kwam er echter steeds beter in en geleide lijk werd het veldspel stukken beter dan van de gastheeren, doch de wind verknoei de veel. Toch wist van Weerlee na 20 min. het leer langs keeper v. Meeckeren te plaat sen (11). Het schieten bleek bij belde ploegen een zwak onderdeel en hoewel beide doelen vrij hevig ln gevaar verkeer den, was het meer schijn dan werkelijk heid; immers zelden zag men een goed schot en met gelijken stand werd gedraaid. Na de pauze was het parool voor groen wit, dat nu het niet onbelangrijke wind- voordeel had: schieten! En er werd ge schoten, niet nu en dan, doch onophoude lijk vlogen schoten van voorhoede en half- spelers in de richting van het Delftsche doel. Reeds na 5 min. had de Roo met een enorm schot zijn club de leiding gegeven (12) en nauwelijks had de seconde wijzer zijn rondje gemaakt of Goddijn had er alreeds 13 van gemaakt. Groote vreug de in de Leidsche gelederen. Een zwak mo ment in de Leidsche achterhoede leidde wel ls waar tot een 32 stand, doch de Rco, die voor twee zwoegde en de ziel van ae voorhoede was kanjerde tegen de lat; het terugspringende leer deponeerde Ouds hoorn correct in de Delftsche touwen (24). Delft kwam er bijkans niet meer aan te pas en toen de Roo keeper v. Meekeren andermaal op een zware proef stelde, kon deze het knal harde schot niet in zijn macht houden en van Weerlee scoorde no. 5 (2—51 Ten einde toe bleef het een strijd tus schen de Leidsche voorhoede en de Delft sche defensie, welke laatste het spel poogde te forceeren, doch scheidsrechter Moer kerk, die uitstekend leidde, verzette zich met kracht daartegen. Kort voor het einde fungeerde de rechts achter der gastheeren voor keeper en Bek kering bracht uit de strafschop de stand op 62. Spoedig hierop kwam het einde en had Lugd. zich voorloopig veilig gesteld. Jo\ BOSK. BOTS III—GOUDA V 1—3. De Gouwenaars waren met den sterken vrind in den rug direct stevig in den aan val. De Boys-achterhoede moest allen zei len bijzetten om doelpunten te voorkomen, wat hen echter niet gelukte. De bezoekers namen een 30 voorsprong voor de rust. Na de thee waren de rollen omgekeerd, toer gaf de thuisclub de toon aan, jammer echter was dat zij er niet van konden pro- fiteeren, want door zeer slecht schieten gingen er meenige kansen verloren. Op het nippertje konden zij de eer redden, 1—3. D.F.C.—D.H.C. 3—1. De strijd is direct zeer snel en aantrekke lijk met gevaarlijke situaties voor beide doe len. De Delftenaren beschikken aanvankelijk over meer schotvaardigheid dan de gast heeren, zoodat doelman Kasteel de handen vol heeft. De gasten blijven geruimen tijd het meest aanvallend en in een periode, dat DFC slechts met moeite het doel schoon kan houden, krijgt Punt plotseling een straf schop te nemen, die de Dordtsche club de leiding bezorgt. Kort daarop maakt van der Sloot gelijk, 11. Na de hervatting laat DFC haar tactiek van alles op links spelen varen en opent thans de aan vallen over rechts. Voortdurend wordt het Delftsche doel bedreigd en na een kwartier spelen loopt C. Mijnders een goeden voor zet van W. Mijnders in het doel, 21. Een ware stormloop op het DHC-doel volgt op dit succes en een tijdlang heeft uitsluitend DFC het spel ln handen. Als Ruysch echter op fraaie wijze 31 heeft gemaakt zakt de Dordtsche geestdrift wel eenigszlns, doch DFC blijft de meerdere. C.V.V.—EXCELSIOR 3—1. De eerste minuten zijn voor de gastheeren. Al spoedig echter neemt Excelsior de leiding over en onderneemt aanval op aanval. Na ongeveer vijf en twintig minuten hebben zij succes. Als het leder goed is opgebracht, gaat Maaskant er alleen van door. Hij pas seert een der CW-backs en schiet dan met een laag schot in den uitersten hoek van het doel. Na de rust loopen de gastheeren direct hard van stapel. Aanvankelijk gelukt het den gasten deze aanvallen onschadelijk te maken, doch CW is niet voor het doel weg te slaan. Eindelijk heeft CW succes. Nadat de bal is opgebracht, zet Zaanen voor. Het leder belandt bij Kros en van Bokkum, die gezamenlijk den gelijkmaker in het doel loopen (11). Een strafschop wegens hands wordt door Vermeer in een doelpunt omgezet (21). Ongeveer zeven minuten voor het einde brengt Kros uit een voorzet van van der Herik met een ver, hoog schot den stand op 31. XERXES—STORMVOGELS 2—0. De thuisclub is volledig, terwijl Stormvo gels den steun moet ontberen van Feyen, van der Steen en Wey. In den beginne zijn de bezoekers eenigszlns in de meerderheid. Dra neemt Xerxes het spel in handen. Na verloop van 20 minuten geeft van Oort met een zeer hard schot Xerxes de leiding. Even later vindt van Pel voor de IJmuidenaren het net, maar dit doelpunt wordt wegens buitenspel niet toegekend. Kort voor de rust krijgt de Jong er zin in. Doelman Hollen- berg weet zijn ren echter te stuiten, maar als hij even later opnieuw er tusschen uit trekt heeft Lagendaal weinig moeite om uit zijn voorzet den voorsprong te vergrooten (2—0). Aanvankelijk is Xerxes na de rust weer het meest in den aanval. Langzamerhand I werkt Stormvogels zich dan los, doelpunten blijven echter uit. Sommige spelers van Stormvogels gaan het dan probeeren met allerlei ontoelaatbare trucjes. Tenslotte wordt het zoo erg, dat de arbiter zich ge noodzaakt ziet, eenige waarschuwingen uit te deelen. Tegeii het einde trachten de be zoekers de zaak nog te forceeren om de eer te redden, maar dat gelukt hun niet. AJAX—R.C.H. 3—0. In de eerste minuten ondernamen de Haarlemmers eenige gevaarlijke aanvallen op het Ajax-doel. Ajax kwam langzamerhand in de meer derheid. Er was echter reeds 25 minuten gespeeld, toen van Wijngaarden, na keurig samenspel, het eerste doelpunt maakte. Nu en dan werkten de Haarlemmers zich los en dan had ook Keyzer niet over gebrek aan werk te klagen. Na de rust begon Ajax in een wat hooger tempo en na drie minuten kon van Deyck doelpunten. De Amsterdammers bleven van nu af aan meester van het terrein. Een doelpunt van Gerritse werd wegens buiten spel geannuleerd. Dertien minuten voor het einde legde Finken den bal voor de voeten van van Reenen, die dan ook zonder veel moeite den stand op 30 bracht. A.D.O.BLAUW -WIT 0—0. Bij beide ploegen was het voorhoedespel zoo stuntelig, dat het feitelijk maar goed ls, dat er geen doelpunten gevallen zijn, want die zouden stellig niet verdiend geweest zijn. In de eerste helft had ADO geen geluk met een schot van Berg tegen de lat. ter wijl bovendien v. Ferwerda eenige malen schitterend redde. In de tweede helft had ook Blauw-Wit pech. De beide achterhoedes waren voortdu rend in de meerderheid, met Chafour aan de eene en Wilders aan de andere zijde als uit blinkers. De middenlinies waren aan belde zijden in hun verdedigende taak voldoende, doch in hun aanvallende taak en vooral in het plaatsen schoten beide linies te kort. Hoeveel kansen overigens aan beide zijden verknoeid zijn, is niet bij benadering te taxeeren. SPARTA—H.B.S. 2—3. Op een goed bespeelbaar veld en onder tamelijk groote belangstelling heeft Sparta vrij ongelukkig verloren van HBS, ofschoon Sparta's prestaties in het veld toch ook weer niet van dien aard waren, dat de over winning van HBS onverdiend mag worden genoemd. Sparta nam de leiding door een goed schot van Voormolen na een ruim half uur spelen. Direct maakte HBS gelijk, dank zij fraai samenspel tusschen van der Vegt en van Vliet, besloten door een onhoudbaar schot van laatstgenoemde. Nog geen twee minuten later had Sparta echter al weer een voor sprong, toen Seton een hard schot loste langs een aantal Haagsche verdedigers heen. In de tweede helft roerde zich de aanval van HBS geruimen tijd het meest. Een HBS- uitval, geleld door van Kesteren, werd door hem besloten met een hard schot, dat tegen doelman Cohen stuitte. Bakhuys ving het leder op en schoot het, als het ware door een aantal verdedigers heen, ln het doel. Met nog een kwartier te spelen kreeg Bakhuys den bal met een vrij veld voor zich, hij liep even door en loste toen een harden schuiver en de bal vloog onder Cohen door in het net. V.S.V.—FEIJENOORD 0—G. Een gewijzigd Feijenoord-elftal heeft een met vijf invallers spelend VSV volgens de regelen der kunst afgemaakt. Gedurende den geheelen wedstrijd was Feijenoord over al en VSV nergens. Voor rust scoorde Feijenoord tweemaal, n.l. door Kantebeen en Slnke. In de tweede helft had VSV den wind ln den rug en hoop ten haar supporters op een beter resultaat. Maar dit bleef uit, want nog viermaal werd de IJmuider doelverdedlger gepasseerd en wel door schoten van Linssen, Bas Paauwe, Vraudeunt en Barendregt. HAARLEM—Z.F.C. 1—1. Met een vrij onvolledig elftal en in eigen aardige opstelling bond Haarlem den strijd aan tegen ZFC. Direct ontwikkelt zich een geanimeerde strijd, zonder bepaald over wicht aan een van beide zijden. Na ruim zeventien minuten weet de Win ter een fraaie through-pass van v. d. Hulst handig te benutten en Dijkstra het nakij ken te geven. Een tijdlang komt Haarlem nu in de meerderheid. Een krijgt van Marle een fraaie kans als de boer fraai voorzet, maar hij schiet hoog over. Even later doet de Maar het beter, als hij een voorzet van Strulker fraai inkopt, 11. Deze gelijkmaker brengt wat leven in de brouwerij Na de hervatting een tijd lang verdeeld spel. Langzaam maar zeker komt ZFC in de meerderheid, maar een schutter ont breekt. Circa een kwartier vóór tijd krijgt ZFC een strafschop te nemen. De Maar schoot echter recht op doelman Mulder aan. De laatste minuten brengen nog wat span ning, maar gedoelpunt wordt niet meer. D.WS—V.U.C. 2—2. Het is de slechtste wedstrijd van de Am sterdammers geweest, dien we dit seizoen van hen gezien hebben. Onmiddellijk na men de blauw-zwarten het spel in handen. Eerst na ongeveer tien minuten kreeg VUC gelegenheid enkele tegenaanvallen op te zetten. Kort achter elkaar vielen twee doel punten voor de Hagenaars te noteeren, dank zij het slordige spel van van Stokken en Beuker. Ondanks de groote veldmeerderheid slaagden de Amsterdammers er slechts met, moeite in VUC in bedwang te houden. In de tweede helft viel hetzelfde spel als voor de rust te aanschouwen. Wederom oefenden de Amsterdammers een sterken druk uit en opnieuw hadden de Hagenaars niet over pech te klagen. Het duurde echter nog bijna twintig minuten alvorens Slot, die midvoor» was gaan spelen den bal in doel kon werken. Een kwartier voor het einde was het Mol, die een gelijkmaker langs Dommers joeg. hand en halflinie en defensie hebben zich! dan ook voortdurend tot het uiterste moe ten inspannen om te voorkomen dat da veldmeerderheid der Alphenaren tot doel punten leiden zou. Ondanks het goede spel der Leidsche verdedigers zou de thuisclub voor de rust reeds een flinken voorsprong hebben kunnen nemen indien haar voor hoede een schutter geteld had. Maar wij zeiden het Zaterdag al: schotvaardigheid is een teer punt, bij Alphen zoowel als bij U.V.S.! Oók bij U.V.S.. dat voor de rust alleen door Knul en Nijeboer enkele mooie scho ten heeft weten te lossen en dat aan het slot van den wedstrijd binnen vijf minuten zooveel kansen gekregen heeft tegen een zeer nerveuze Alphen-verdediging dat de overwinning voor het grijpen lag, doch ze geen van alle te benutten wist omdat het schot ontbrak! De ontmoeting is speciaal in de eerste helft saai en zonder eenige spanning ge weest, Het spel ter weerszijden was zonder samenhang, maar het enthousiasme der Alphenaren, die noch den tegenstander noch zichzelf ontzagen, gaf den doorslag! Eenmaal stond Kramp toevallig op de goede plaats toen Vriesekoop uit een voor zet van links mooi inkopte, maar dat is ook het gevaarlijkste moment geweest voor het Leidsche doel. Aan de andere zijde keerde Tuinenburg na een kwartier een keurig schot van Nijeboer, terwijl dezelfde blauwwitter vlak voor de rust een schitterenden kogel door de lat gekeerd zag, waarvan Knul uit een scrimmage rakelings over open doel schoot. Na de pauze nam Alphen vrijwel direct op magnifieke wijze door den naar links- geloopen Van Leeuwen de leiding (01) en het feit dat U.V.S. vervolgens alles op den aanval gezet heeft, bracht stellig meer actie en spanning dan voor de rust. Fraai was het nochtans nooit. De Leidenaars kregen nu meer kansen, beter gesteund als zij werden door een attaqueerende midden linie, maar Hesseling en De Jong ruimden uitstekend op, terwijl van eenige door tastendheid aan U.V.S.-zijde geen sprake was. Midvoor Nijeboer poogde het daarbij ln den U.V.S.-aanval wat te veel alleen to doen. Deze speler toonde zonder twijfel kwaliteiten, die een tweede proefneming ten volle wettigen (hij is technisch goed, heeft initiatief en kan af en toe toch ook goed schieten), maar hij moet zich nog aanpassen aan het open spel-type der U.V.S.-voorhoede, dat hem thans nog vreemd scheen te zijn, wennen aan het hoogere 2de klasse-tempo en veel meer op de vleugels spelen! Alphen, dat een tijd lang sterk verdedigd had, maakte zich langzamerhand uit de omknelling los en de vrij individueele, doch snelle attaques brachten toen nog al eens verwarring aan Leidsche zijde. Twee doelpunten van mid voor Tuinenburg werden daarbij geannu leerd: 't le wegens offside en het andere wegens freekick van Vriesekoop, die juist te voren een U.V.S.'er in den rug had aangevallen. En bij dat laatste doelpunt heeft Alphen de teleurstelling dan wel uitsluitend aan zichzelf moeten wijten. Die manier van attaqueeren was volko men onnoodig en terecht trad de uitste kend leidende heer Mamsom er tegem op. Het had Alphen de overwinning kunnen kosten, want in de laatste tien minuten was U.V.S. zooveel sterker dat men elk oogenblik een tegengoal verwachtte. Won derlijke tooneelen speelden zich af voor de Alphen-veste, twee elftallen leken daar soms op de doellijn over elkaar heen te rollen, maar altijd dook er weer een Alphenaar op, die het leer nog juist weg tippen kon en toen de heer Mamsom in rukken blies bewees het oorverdoovende gejuich van de Alphensche spelers en sup porters hoe blij zij met deze 1—0 overwin ning waren Een geflatteerde overwinning. De bezoekers wonnen hoofdzakelijk, door dat hun verdediging best speelde, zij dit echter op een te harde wijze, waarvoor de lichtere Hillegom-voorhoede gedurende het grootste gedeelte van den wedstrijd, waar van zij het offensief voerde, moest zwichten. Telkens weer werd Gouda bestraft. De vrije schoppen waren legio. Jammer dat als de thuisclub in het bezit van der. bal bleef, ook de scheidsrechter het geval bestrafte en zoodoende de Zwart-Witten benadeelde. Hierdoor ging menige mooie kans verloren. In het begin was Gouda in den aanval dank zijn den wind. De Hillegommer achterhoede kweet zich buitengewoon goed van haar taak en bracht iedere poging tot scoren om zeep. Toen kwam zelfs tegen den wind in Hillegom opzetten en om beurten beleefden beide doelen hachelijke momenten. De Gouda-keeper mocht niet over pech klagen toen een prachtig schot van Verschoor van de lat in 't veld terug sprong. Een mooie gelijke strijd duurde tot aan de rust zonder dat er een doelpunt werd gemaakt. De tweede helft bood een heel ander aspect. Gouda, dat een nederlaag tegemoet scheen te gaan, forceerde het spel en ontnam op harde speelwijze den Hillegommcrs iedere kans. Zoo waren de duels met den kleinen Winkelaar, die telkens weer als overwinnaar er tusschen uitkwam, bewonderenswaardig maar tot scoren kwam het niet. Gouda be paalde zich tot weinige maar gevaarlijke uitvallen. En toen bij een dergelijken door braak v. d. Loo afhield, dacht de scheids rechter aan een overtreding en gaf hij ten onrechte penalty welke met een laag schot werd benut. Toen even later een vrije trap op het H.-doel werd genomen en de bal keurig naar den linksbuiten werd geplaatst kopte deze in het uiterste hoekje. Nog har der dan te voren zwoegde de thuisclub: de linkshalf van Gouda werd uit het veld gezonden. Ontelbaar waren de corners die op het Gouda-doel werden genomen. Alles echter zonder succes. Met Hillegom sterk in den aanval kwam het einde van dezen meer spannenden dan fraaien wed strijd en Gouda behaalde een geflatteerde en gelukkige 02 overwinning. Verdere uitslagen zijn: Hill. Jun. en Hillegom 3 vrij. Hillegom 2 en 4 terrein afgekeurd.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10