De Sterrenhemel Uit de Rijnstreek LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 31 December 1936 ZUID AGENDA ALPHEN. DE A.S. FEESTWEEK. De Gemeente in Feesttooi. De feestweek begint! Hoe het verloop ook moge zijn, en welke waarde zij voor ons moge hebben, één feit staat onomstootelijk vast: de Ingezetenen hebben eendrachtig gedaan wat in hun vermogen was om het uiterlijk der ge meente een zeer feestelijk aanzien te geven. Dat stemt tot groote dankbaarheid. Het schoone resultaat zal stellig voldoening ge- van aan allen. Deze massale manifestatie van liefde voor ons vorstenhuis is een waar dige uiting van wat er in het hart van het Nederlandsche volk leeft. Ook zal zij niet nalaten indruk te maken op vele vreemde lingen, die in de komende dagen door de gemeente zullen trekken. De commissie ver zocht de buurtcommissie's. alles wat deze tot stand brachten tot 7 Januari zoo goed mogelijk in stand te willen houden en als daar aanleiding voor bestaat zelfs nog te verbeteren. Verder doet zij een beroep op allen om de versieringen niet te beschadi gen en energiek op te treden tegen balda digheden. Tenslotte zou zij het zeer op prijs stellen, wanneer de ingezetenen hun volle medewerking willen verleenen om enkele avonden te maken tot illuminatie-avonden bij uitstek en wel op 2, 5 en 7 Januari. Sluit dan de overgordijnen aan de straatzijde van Uw woning niet en laat veel licht naar buiten stralen. Brengt zoo mogelijk (bijzon dere verlichting aan, winkeliers versterkt de lampen in uw etalage's). Bij gunstig weer gebruike men lampions en vetpotjes. In de komende feestweek worden door aller samenwerking 2, 5 en 7 Januari de feest dagen bij uitnemendheid. Een tenslotte: Op elke borst oranje! Aan elk huls een vlag! De autorit voor ouden van dagen. De autorit voor ouden van dagen is thans bepaald op Dinsdag as. 's avonds 7 uur. De stoet zal worden opgesteld aan de dr. Lovinklaan waarna langs de Wilhelmina- straat en de Emmalaan door de verschil lende zijstraten van den rijksstraatweg zal worden gereden, van daar gaat de rit terug langs de Emmalaan, Wilhelmlnastraat en Jullanastraat naar de Stationsstraat, het Hazeveld en omliggende straten. Aan de Lage Zijde zullen voorts de Raadhuisstraat tot de Jonkind Coninckstraat, de van Boet- selaerstraat. Bloemhofstraat en de Aarsin gel In oogenschouw worden genomen. Vervolgens gaat de rit via de Hooftstraat naar den Oudshoornscheweg waarbij 's-Mo- lenaars wordt gekeerd en langs denzelfden weg doch via de van Mandersloostraat wordt teruggereden naar de Dr. Lovinklaan waar de stoet wordt ontbonden. Het ligt in de bedoeling den stoet de noodige luister bij te zetten door er een optocht met lampions en fakkels aan te verbinden. Allen die daar aan willen deelnemen, zorge er voor Dins dagavond 7 uur in de Dr. Lovinklaan aan wezig te zijn, voorzien van brandende fak kels of lampions. De stoet zal worden voor afgegaan door muziek terwijl voorts de Padvinders en Oranje Garde medewerking zullen verleenen. Het belooft dus voor de ouden van dagen een onvergeteüjken avond te zullen worden. Feest- en Reclame-optocht, Vaandeldefilé en Lichtstoet. De Optocht-Commissie noodigt vereenl- gingen. corporaties, firma's in groepsver band en particulieren uit tot deelneming aan de feest- en reclameoptocht, welke op den eigenlijken feestdag 7 Jan. zal worden gehouden. Er kan worden deelgenomen met versierde auto's, wagens, fietsen, enz. Auto's e.a. niet hooger dan 3.25 Meter, boven de straat op te sieren, met het oog op eere poorten e.d. Opstelling van de optocht stipt om 2 uur aan de dr. Lovinklaan. Tevens noodigt de commissie alle plaatselijke ver- eerügingen e.d. uit om deel te nemen aan den avond-lichtstoet met daaraan vooraf gaande een Vaandel-defilé voor den burge meester den heer P. A. Colijn. De lichtstoet en het vaandeldefilé worden precies om 6 uur op het IJsbaanterrein opgesteld. Het ls de bedoeling dat de vereenigingen aan het défilé met hun vaandel, clubvlag of vlag gen deelnemen. De vereenigingen welke niet in het bezit zijn van een vaandel of clubvlag kunnen deelnemen met nationale of Oranje vlag indien mogelijk, beschilderd met de vereenigingsnaam De deelnemende vereenigingen kunnen met nog 3 afgevaar digden aan den lichtstoet deelnemen voor het dragen van fakkels welke door het co mité gratis beschikbaar worden gesteld. Overige vereenigingsleden voorzien van eigen fakkels voor eigen rekening en of lampions kunnen zich verder groepsgewijze aansluiten: ze dienen zich eveneens te ver zamelen op het IJsbaanterrein. Op spon tane deelneming zooveel mogelijk voor den middagoptocht waarvoor reeds 300 deelne mers zijn genoteerd, maar zeker voor het vaandeldefilé en den lichtstoet welke laat ste half acht zal zijn beëindigd, wordt door het comité stellig gerekend. Zang en muziek. De commissie voor de zang en muziek be richt ons, dat ook voor de groote zanguit voering in de N. H. Kerk, welke 's avonds te halftien zal plaats hebben de medewerking der verschillende zangvereenlgingen niets te wenschen overlaat. Officieel programma der feestweek. Het programma der feestelijkheden luidt als volgt: Hedenavond 6 uur ontsteking der feest verlichtingen: Vrijdag 1, Zaterdag 2, Maandag 4, feestelijke verlichtingen, ter wijl op 2 en 4 Januari de R.K. Muziekver. „Leo XIII" een muzikale rondgang houdt; Dinsdag 5 Jan. n.m. 7 uur: rondrit voor ouden van dagen, nog enkele plaatsen zijn beschikbaar: Woensdag 6 Jan. 6 uur: fees telijke verlichting en om 7 uur muzikale rondgang van Arti. Donderdag 7 Januari: 7,307,45 klok luiden; 8,158,45: koraalmuziek op ver schillende plaatsen in de gemeente; 8,30 9,30: vischwedstrijd voor werkloozen onder l auspiciën van de hengelaars-vereen. „Ons Genoegen"; 8,459,15: rondgang met mu ziek door de Oranje-Garde; 9,30: wijdings diensten; 111,30: programma-onder breking voor het luisteren naar de radio uitzending uit de residentie; 2,30: vertrek van de groote algemeene feest- en reclame- optocht; 7 uur: vertrek van de massale lichtstoet; 8 uur: opvoering van 't Oranje- spel „Er waren twee Koningskinderen" in het Nutsgebouw, hotel „Centraal". „De Vergulde Wagen", „Concordia", Martha- stichting. St. Josephzaal en „Jonathan"; 9,3010,15: groote zanghulde in de N.H. kerk; 10,30: ontsteken vaneen vreugdevuur op of voor het terrein van de Chr. H.B.S. door de afd. „De Holl. Nachtegalen" van de Nederl. Padvinders. Wijdingssamenkomsten: Woensdagavond 6 Januari 8 uur: Evangelisatie Hooftstraat; Geref. Kerk, Hooftstraat en Isr. Synagoge, van Mandersloostraat. Donderdag 7 Januari v.m. half tien: Ned. Hen' Kerk, Oudshoorn; Geref. Kerk. Raadhuisstraat; N.H. Kerk, Julianastraat en Plechtige H. Mis R.K. Kerk, Paradijs laan. een Oranje-takje aanbieden om de voor een feestviering wel wat schrale kas der vereeniging eenigszins te versterken. De eere-voorzitter, de heer Vergeer, sprak een slotwoord. De oudste inwoonster overleden. In den hoogen ouderdom van ruim 95 jaar is te Roelofarendsveen overleden mej. A. Loos, wed. van den heer C. de Jong, die bij haar leven de oudste inwoonster onzer gemeente was. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat zij behoudens de laatste week, toen zij door een verkoud heid was aangetast, steeds kerngezond is geweest en nog nimmer onder doktersbe handeling was. Te Oudewetering ls opgericht een afd. Jongeren der R. K Staatspartij Tot be stuursleden werden gekozen de heeren D. Vessem, Jac. van Benten en Joh. Klein. Vanwege het bestuur der R.-K. klesveree- niging zullen twee gedelegeerde leden in het bestuur zitting nemen, t.w. de heeren J. J. de Jong en P. H. v. d. Bosch. ALKEMADE. Vergadering der Oranjevereeniging. Op Initiatief van het bestuur der Oranje vereeniging werd alhier een vergadering gehouden met de bestuursleden van diver se vereenigingen om te bereiken, dat ook in Roelofarendsveen de Nationale Feest dag niet onopgemerkt zal voorbijgaan. De voorzitter zette het voorloopig opge zette plan dezer vereeniging uiteen. Dit luidt als volgt: Des morgens 8.30 uur, plechtige Gezon gen H. Mis met Te Deum, waarna optocht door de plaats met schoolkinderen en ver tegenwoordigers van vereenigingen met vaandels, enz. Om 11 uur feestvergadering en openbare huldebetooging aan het Vor stelijk Bruidspaar in het Veilinggebouw; n.m. 2 uur kinder-tractatle in de scholen en kinderwedstrijden in het Veilinggebouw. Indien voldoende medewerking wordt ver kregen tevens dienzelfden tijd een gecostu- meerde voetbalwedstrijd op het D O S.-ter rein. Des avonds 7 uur Lichtstoet door de plaats, begeleid door het muziekcorps. De afgevaardigden der vereenigingen zegden aan dit plan hun volle medewer king toe. Zondag 3 Januari en op den feestdag zullen eenlge jongedames aan de inwoners BOSKOOP. Met Ingang van 1 April e.k. is tot onderwijzeres aan de Ned. Herv. School benoemd mej. M. H. Goedman te Ouder kerk aan den IJssel. Vrijdag Nieuwjaarsdag, zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, Telefoon 40. Ter gelegenheid van het a.s. vorstelijk huwelijk maakte de Chr. muziekver. „Con cordia" een muzikale rondgang door de gemeente, die weder velen naar het cen trum der gemeente trok. Er heerschte den geheelen avond een feestelijke stemming. KOUDEKERK. Uitvoering „Kunst na Arbeid". Onder leiding van haar directeur,, den heer J. v. d. Kaal, gaf de muziekver. „Kunst na Arbeid" een tweetal uitvoeringen op de bovenzaal van „Hotel de Bruin". De eerste avond voor donateurs en genoodlgden, werd geopend door de eere-voorzitter, burge meester Kwint, die er op wees, dat K.N.A. een goede plaats in de gemeente inneemt, en dat de belangstelling, welke deze ver- eeniging zeer zeker waard ls, nog grooter OP 1 JANUARI 1937, 20 h. M.T. Ster Vd 3® grootte, of klein* Ster w/d 2® grootte. Ster v/d 1* gr. Melkweg "AVertelijk ingeschreven bij het Bureau v/j Industrieelen Eigendom onder No. 6 4 2 2 2 £)£EBSIEK\? ©VOLLE MAAN 3 LAATSTE KNAPTIER #NIEUWE MAAN VENDS MARS© JUPITER Q) SATURNUS Bovenstaand kaartje stelt voor den sterrenhemel op 1 Januari 1937 in Neder land, des avonds te acht uur Middelbare Tijd, gelijk aan 2 h. 44 min. Sterretijd. In tegenstelling met gewone landkaarten vindt men hier het Westen rechts, het Oosten links van den beschouwer getee- kend. Dat is bij sterrekaarten noodzakelijk en gebruikelijk, teneinde te verhoeden, dat de beelden in spiegelschrift zouden verschijnen. Wanneer men in het oog houdt, dat de hemellichamen die in het Oosten opkomen, naar het Zuiden stijgen en in het Westen ondergaan en wanneer men verder slechts dat kwadrant van de kaart voor zich neemt, waarnaar de blik aan den hemel gericht is, dan is de oriëntatie eenvoudig genoeg. Op dit kaartje loopt van het O.Z.O. naar het W.N.W., door de sterrenbeelden Twee lingen, Wagenman, Perseus. Cassiopeia, Zwaan, een gebogen stippellijn; zijn duidt de ligging van den Melkweg aan. In drukletters zijn vermeld de namen van de sterrebeeldende eigennamen vau een aantal der helderste sterren zijn in schrijfletters geteekend. De middaghoogte van de zon neemt deze maand toe van 15 gr. tot 20 3/4 gr., de dagboog (d.i. de tijd dat zij boven den horizont staat)van 7 3/4 uur tot ruim 9 uur. De schijngestalten van de maan zijn: L.K.: 4 Jan.; N.M.: 12 Jan.; E.K.: 19 Jan.; V.M. 26 Jan. Op ons kaartje vindt men het Eerste Kwartier van den 19en in den Ram en de Volle Maan van den 26en midden in de Kreeft. De Planeten Op onze kaartjes volgen wij den loop der vier planeten Venus. Mars, Jupiter en Saturn us. Venus (m. is 3,8) is avondster in Wa terman en Viaschen; den 24sten staat zij in samenstand met Saturnus. Venus ls dan de Noordelijkste van de twee. (Afstand 2 gr.). Op ons kaartje, dat voor precies 8 uur des avonds geteekend werd, is Venus juist onder! Mars (m. is 1,3) staat ongeveer in den benedenmeridiaan, nabij Spica van de Maagd. Op ons kaartje dus niet zichtbaar. Jupiter lm. is 1.4 staat nabij de zon, en is dus onzichtbaar, na midden-Januari komt hij als morgenster (in den Schutter) te voorschijn, laag in het Oosten in de ochtendschemering. Saturnus lm. is 1.4 is avondster in "het sterrenbeeld de Waterman. Den 24sten in conjunctie met Venus (zie aldaar)Saturnus staat laag in het W.Z.W. op ons kaartje. (m. is magnitude, d.i. helderheid, verge leken met een ster van de eerste grootte, die m. is 1,0 heeft. Bijzonderheden voor het jaar 1937 De Lente begint dit Jaar den 21sten Maart, de Zomer 21 Juin, de Herfst 23 September en de Winter 22 December. De Aarde staat het dichtst bij de zon op 1 Januari, het verst er van af 5 Juli. Er zijn in 1937 drie verduisteringen, te weten 2 zonsverduisteringen en 1 van de maan. I. Een totale zonsverduistering op 8 Juni. Er is in Europa niets van te zien; de lijn der totaliteit de lijn die de plaatsen op aarde verbindt, waar de verduistering totaal, zal zijn) begint in Polyneslë en eindigt in Zuid-Amerika. II. Gedeeltelijke maansverduistering op 18 November. Begin der eclips 07 h 37 min. Greenwlchtijd einde 09 h. 00 min. Green- wichtijd. Deze maansverduistering is zicht baar in N.-W.-Europa, ook te onzent. De maximale verduistering bedraagt dit maal 0.15 der maansmlddellljn. III. Een ringvormige zonsverduistering 23 December, slechts in den Noordelijken Stillen Oceaan te zien. een tipje ervan op Nieuw Guinea en Celebes. moet worden. Een advies-commissie, be staande uit een 5-tal heeren is benoemd om de vereeniging zoo mogelijk te steunen. Hierna werd het programma geopend met het „Wilhelmus" dat staande meege zongen werd. De overige 11 nummers, w.o. ook het Lippe-Detmold-volkslied, werden uitstekend uitgevoerd. Ook de „Tannhauser Fantasie" van G. Gadenne viel te roemen. Na de pauze werd een klucht opgevoerd „Het rare Kosthuis", dat zeer in den smaak viel. Weth. Slegtenhorst sloot dezen avond, dankte den directeur voor wat hl) met zijn vereeniging weer gepresteerd had en de aanwezigen voor hun belangstelling. Door de Oranjevereen. alhier werd 's middags voor de schoolkinderen in de Geref. Kerk en 's avonds op de boven zaal van hotel De Bruin een filmvoorstel ling gegeven. Des avonds was dc belang stelling overweldigend. O.m. werd de ver lovingsfilm van Prinses Juliana en Prins Bernhard vertoond. Met het zingen van twee coupletten van het „Wilhelmus" werd de avond besloten. LEIDERDORP. Christelijke Jonge Boerenbond „Eendracht maakt macht". Deze vereeniging vergaderde in het cate- chlsatlelokaal van de Ned. Herv. Kerk. De voorz., de heer H. Roest, opende met gebed en heette welkom den nieuwen landbouw- consulent den heer ir. H. de Groot als op volger van den heer ir. Neeb. Hierna had de uitreiking plaats van de behaalde diploma's bij den gehouden mel kerscursus. De heer R. v. d. Hoek, land en tuinbouwleeraar alhier, bracht naar aanleiding van dezen cursus dank aan den heer N. Koot, die zijn veehoudersbedrijf welwillend ter beschikking had gesteld. De heer Dekker hield een lezing over „Molens, voorheen en thans". Deze interes sante lezing werd door lichtbeelden ver duidelijkt. De plaatjes waren afgestaan door de Ver. ,De Hollandsche Molen". Uit voerig besprak de heer Dekker zijn ver beteringssysteem. Er was veel belangstelling uit mole naarskringen. Ook het bestuur van de coö peratie „Rijnstroom" was tegenwoordig. De heer v. d. Hoek sloot met dankzeg ging. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. In de gehouden vergadering van het operatiefonds, zijnde een onderaf deeling van de Ver. voor Ziekenhuisverpleging LeiderdorpZoeterwoude H.R., bleek uit het verslag van den penningmeester, dat de ontvangsten hebben bedragen f. 1425,50. De uitgaven voor 11 operaties waren f. 965,63. Het batig saldo was alzoo f 459,87. Met het vorig saldo is het bezit van het operatiefonds thans f. 1463,95. Tot lid der controle-commissie werd be noemd de heer A. Hennipman. LEIMUIDEN. Vergadering Leesgezelschap. Het leesgezelschap Lehuuiden en c.a. ver gaderde in het café van den heer J. C. van Graas. De voorzitter, de heer C. van der Berg, opende en betreurde de geringe op komst. Buiten het bestuur was n.l. één lid aanwezig. De secr., de heer J. W. de Ren, las het jaarverslag, waaruit bleek, dat het leesgezelschap uit 22 leden bestaat. Over 1937 hebben 3 leden bedankt, zoodat thans 19 leden geboekt staan, o.a. 5 te Leimuiden, 4 te Rljnzaterwoude en 10 te Oude-Wete- ring. De penningmeester, de heer M. Wit vliet, deed verslag van het geldelijk be heer. De ontvangsten bedroegen f. 218.44, de uitgaven f. 208,80, hierbij inbegrepen het nadeelig slot van het vorige Jaar, groot f. 65,41, zoodat de rekening thans sluit met een voordeellg slot van f. 9,64. De rekening werd door den heer Krispijn nagezien en in orde bevonden. Den penningmeester werd décharge verleend. Vervolgens werd behandeld de begrooting over 1937. Aan inkomsten wordt geraamd f. 190, uitgaven f. 164,40, onvoorziene uitgaven f. 25,60. De begrooting werd goedgekeurd. Het aftr. be stuurslid, de heer Witvliet, wordt herkozen. De boekverkoop werd uitgesteld tot een volgend jaar, daar er geen animo voor is. Hierop volgde sluiting. De Geref. Kerk droeg voor de zending af de som van f. 86.50. TER AAR. Kerstfeestviering der Zondagsscholen. Ook dit jaar hebben de Zondagsscholen het kerstfeest gevierd. Onder groote be langstelling, ook van de zijde der ouders, hebben de kinderen kerstliederen gezongen en werd de kerstgeschiedenis gevolgd door een boeiend verhaal. Een en ander werd afgewisseld door het uitdeelen van versnaperingen, teksten en boekjes, terwijl degenen die de Zondags school verlaten een mooi kerkboekje kregen. Uitvoering Z.A.V.O.T.A. De zangvereen. der afd. Volksonderwijs gaf in café „Centrum" een openbare uit voering. Nadat mej. Baarspul, de presidente der vereen., de bijeenkomst had geopend, wer den eenige zangnummers o.a. van Haydn, Jellesma, Schubert en Pr. Abt, uitstekend uitgevoerd. De directeur, de heer v. Dam, gaf eenlge soli ten beste, die ten zeerste gewaardeerd werden. Na de pauze volgde opvoering van een tooneelstukje op een zeer vlotte wijze, ondanks de vele verwikkelingen. Een twee tal zangnummers en een verloting beslo ten dezen zeer geanimeerden avond. De versiering van de gemeente. Verschillende buurtcommlssies, o.a. te Langeraar en aan den Aardam, zijn actief bezig de verslering in hun gedeelte van de gemeente zoo goed mogelijk te doen slagen. Opnieuw wordt gedemonstreerd, dat, hoe wel weinig geld beschikbaar is. met goe den wil nog wel wat te bereiken is. Ver schillende werkbozen zijn bezig met het verzamelen van groen en anderen hebben zich aangeboden slingers te maken en vlaggetjes te naaien. Met medewerking van iedereen en deze wordt spontaan HEDEN. Evang. Gem Samenkomst te 7 uur nam, Jeruël: Samenkomst te 7 uur nam. Leger des Heils: Samenkomst te 7'/i uur nam. H. Morschweg 12: Oudejaarsdienst te 7 uur nam. Spr. de heer Sierat, uit Valken burg. Vrijdag. Jeruël: Samenkomst te 6'/i uur nam. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Zaterdag. Evang. Gem.: Samenkomst te 8 uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomst te 10 uur voorm. en 6'/i uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags; Inst. v. Fraeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Inenting tegen diphterie 4—5 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 10 Januari)Tentoonstel- ling schilderwerk Toon Kelder, 104 uur/ 's Zondags 1^-4 uur. BIOSCOPEN. 1 Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Zaken zijn zaken". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nieuwjaarsdag idem. Van voorm. 11 uur tot 5 uur nam. dage lijks Cineac-voorstellingen. Trlanon-Theater. Breestr. SI: 8 uur nam. „MoskouSjanghai." Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur n.m. Filmac dagelijks v. 126 u. n.m. Nieuwjaarsdag als Zondag. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Een avond in de opera." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uttr. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Nieuwjaarsdag idem. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De koning van de straat." lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Nieuwjaarsdag idem. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Het leven is niet zoo kwaad". Zondagnam. en Nieuwajarsdag 4—7 en 811 uur. Dagelijks matlnée 2.30 uur nam. Nova-Bioscoop (Katwijk aan Zee): „New YorkSan Francisco". 8 uur nam. Nieuwjaarsdag 2.30 en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot va, 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Dec. a.s. tot en met Vrijdag 1 Jan. '37 (Nieuw jaarsdag) waargenomen door: apotheek M. Boekwljt, Vischmarkt 4, Leiden telef. 552. Zaterdag 2 en Zondag 3 Jan. a.s. nemen waar de apotheken: G. F. Reyst, Steenstr. 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastr. 31, telefoon 1313. De geneeskundige dienst te Leiden wordt van hedenavond 8 uur tot Zaterdagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Alphen, Kors, en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Leemhuis, tel. 2030. gegeven zal het ongetwijfeld mogelijk blijken mooie resultaten te bereiken. Er komen ook steeds meer versierde huizen. De collecte voor de Kerstfeestviering van de kinderen der Ned. Herv. Zondags"- school heeft opgebracht de som van f. 93.54. Tot ouderling, resp. diaken der Ned. Herv. Kerk, zijn herkozen de heeren E. J. Kerkhoven en G. van Vliet. De Geref. Kerk droeg af aan de classis Woerden de som van f. 73.50. NIEUWVEEN. Raads agenda. De Raad komt Dinsdag 5 Januari a.s., des avonds te acht uur bijeen. 1. Opening en lezing notulen 2. Inge komen stukken 3. In zake tractatle der schoolkinderen ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana 4. In zake zekerheidsstelling gemeente-ontvanger 5. Hervaststelling verordening op de hef fing van schoolgeld 6. Wijziging der verordening op de heffing van keurloon 7. Vaststelling vergoeding voor de inning van rechten ingevolge de Warenwet 8. Wijziging begrooting der gemeente, dienst jaar 1936 9. Eventueel nagekomen stuk ken 10. Rondvraag en sluiting. NOORDEN. De Herv. Jongedochtersver. „Tabitha" hield wederom een ruime ultdeeling onder de behoeftige leden der Herv. Kerk. Tot ouderling der Herv. Kerk is her kozen de heer W. de Jong en tot diaken de heer G. Blok Jr. De Geref. Kerk droeg voor de zending af de som van f. 11.50. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6