Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 31 December 1936 WEERBERICHT. Buitenland Losse nummers van ons Blad V00RL00PIGE WISSELKOERSEN MARKT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 773. Hedenmiddag 3 uur; 774. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 779,3 te Budapest. Laagste stand 732,2 te Ingö. Verwachting tot den avond van 1 Jan.; In het Noord-Westen meest matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, weinig verandering in tem peratuur. In het Zuid-Oosten zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, nevelig tot licht of half bewolkt, droog weer. Lichte vorst des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Het hoogedruk-gebied in Centraal- Europa is thans in zijn kern wat versterkt. De vorst ls er echter aanmerkelijk afge nomen en niet meer dan licht. Lichte vorst komt verder voor over kleine gebie den in Frankrijk en Scandinavië. De tem peraturen blijven in bijna het geheele waarnemingsgebied ver boven de normale waarde. De depressie in het Noord-Westen drong verder naar de Britsche eilanden en Scan dinavië door. De luchtdrukgradient nam in het alge meen toe, zoodat langs de Noorsche kust en op diverse plaatsen in Groot-Brittannië en Ierland een krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind waalt. Onder invloed van de depressie blijft het weer in het Noord-Westen nog somber, met plaatselijk vrij flinken regen. Over Centraal-Europa klaart de lucht wat op doch verschillende stations melden nog mist. Het weer in onze omgeving zal in de verschillende gedeelten van ons land nogal uiteen loopen. Het Noord-Westen zal on der invloed van de depressiekern met vrij zware bewolking, het Zuid-Oosten onder invloed van het hoogedruk-gebied met aanzienlijk minder bewolking en tempera tuur om het vriespunt des nachts, staan. Overigens wijzen de veTdere vooruitzichten op het aanhouden van den hoogedruk- toestand, waarbij waarschijnlijk geleidelijk sterkere mistvorming op zal treden. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: windstil, 2 gr. C., mist. London: Z.Z.W. wind, 7 gr. C„ zwaar be wolkt. Berlijn: Z.W. wind. 3 gr. C., betrokken Marseille: windstil, 3 gr. C„ licht bewolkt. Genua: N. wind, 8 gr. C„ zwaar bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4gr. C. (40 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 6'/: gr. C. (44 gr. F.). 3 uur nam.: 7 gr. C. (45 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 9.10 uur; nam. te 5.32 uur. Voor Zaterdag. Voorm. te 5.55 uur; nam, te 6.15 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 4.24 n.m. 7.42 v.m. Vrijdag: 4.28 n.m. tot 7.40 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG 31 Dec. op: 20.32; onder 9.42. 1 Jan. op: 10.01; onder: 21.43. SNEEUWHOOGTEN. ZWITSERLAND. Temp. Cel6. Weers- Sneeuwh. in c.m. gesteldh. dal skigebied Adelboden —2 zeer mooi 20 90 Grlndelwald -6 Idem 10 60 Gstaad —8 Idem 20 80 Kleine Sclieidegg —8 idem 60 60 Arosa —11 Idem 70 90 Davos —10 bewolkt 60 100 Fllms-Waldhaus —3 mooi 40 50 Lenzerhelde —11 bewolkt 50 60 Pontresina —15 zeer mooi 40 100 St. Morltz —16 Idem 40 100 Unterw.-Wlldh. —1 betrokken 10 60 Caux ob Montr. —2 zeer mooi 5 100 Leysin —5 Idem 10 80 Montana —5 Idem 30 100 Zermatt —10 idem 40 100 Andermatt —11 idem 70 80 Engelberg —8 idem 20 100 OOSTENRIJK. Semraerlng —5 helder 28 Hofgasstein —16 idem 32 Kltzbühel —10 idem 32 Igls —7 Idem 22 Seefeld —17 Idem 90 St. Anton —10 idem 55 Lech —13 idem 90 WIELRIJDER DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is, op het kruispunt Klaas Hofweg-Groenloscheweg te Eibergen, de 28-jarlge petroleumventer B, Menkhorst, toen hij op zijn rijwiel den weg overstak, door een auto gegrepen. De man werd ern stig gewond. In het ziekenhuis te Eiber gen, waarheen hij was vervoerd, ls hij overleden. CRISISCREDIETVERLEENING AAN DEN MIDDENSTAND. Tenende meer bekendheid te geven aan de werking en de beteekenis van den in 1934 getroffen regeerinesmaatregel voor den middenstand, welke ten doel heeft het ver- leenen van credlet aan overigens volwaar dige mlddenstandsbedrilven. welke uitslui tend tengevolge v. crisisomstandigheden in liquiditeltsmoeiliikheden zijn geraakt, wordt dienaangaande van offlcleele zijde het vol gende medegedeeld: Sedert de inwerkingtreding der regeling (Juni 1934) tot 31 October 1936 werden in behandeling eenomen 2892 credietaanvragen tot een totaalbedrag van f. 9.456.000.' Toegestaan werden 696 posten met een totaal van f 2.176.000. In 59 gevallen met een totaal van f. 133.800 konden aanvragèrs niet aan de gestelde voorwaarden voldoen, zoodat oer saldo 637 credieten werden ge opend met een totaal van f2.0.42.200. Het uitgezette bedrag verminderd door Derlo- dieke aflossingen met f-180.000. Blijft 637 credieten tot een totaalbedrag van f. 1.862.000. terwtll geheel werden afgelost of met verlies afgewikkeld 25 credieten ten bedrage van f76.200. Zoodat per 31 October 1936 uitstonden 612 c-edieten met een to taalbedrag van f. 1.786 000. UIT NED. OOST-INDIK. Oudejaarsrede vice-president Raad van Ned.-Indië. BATAVIA, 31 December. (Aneta) In een oudejaarsrede, welke de vice-president van den Raad van Ned. Indlë, de heer van den Bussche, voor de radio uitsprak, blikte hij terug naar een drietal feiten. In de eerste plaats wees hij er op dat dat nationalieisbesef in Ned. Indië belang rijk is versterkt. Verder wees hij op de bestuurswisseling, waarbij hij de dankbaarheid van Indlë uitsprak voor het volledig herstel van den afgetreden landvoogd. Ten derde verwees spr naar de ordening van de verhouding van belangen tusschen Indië en het Moederland. In het verder verloop van zijn rede stond spr. stil bij de „bevrijding van den gulden uit de gouden kluistere waarin hij, steeds meer vereenzaamd, was geklonken". Spr. wees op de gevolgen hiervan voor Indië en vestigde de aandacht op den invloed op het prijsverloop van de binnenslands voortgebrachte en verbruikte goederen, welke invloed thans nog niet volledig kan worden beoordeeld. Onder deze omstandig heden, zoo vervolgde hij, is het niet moge lijk vast te stellen, waar en in welke mate de noodzaak van een loons- en salarls- verhooglng bestaat. Wel kan reeds worden gezegd dat in de voorziening van behoef ten aan verschillende groepen van import goederen zulk een uiteenloopendheid be staat, dat het onjuist zou zijn een propor- tioneele loonsverhooglng na te streven. Van eminent belang is het dat het gemid delde kostenpeil hier te lande minder stijgt (dan de prijsindex van den export, Overigens is in het afgeloopen jaar óp menig gebied onzekerheid weggenomen en is „een stukje blauwe hemel zichtbaar ge worden". Over de maand November van dit jaar brachten de landsmiddelen f. 33.400.000 op tegen f. 31,600.000 over dezelfde maand van het vorige jaar. De totale opbrengst van de eerste elf maanden was dit jaar f. 359.500.000 en over de eerste elf maan den van het vorige jaar f. 341.700.000.' Tsjang Hsoe Liang lot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. AALSMEER. Oosteinderpoelpolder. De stemgerechtigde ingelanden van den Oosteinderpoelpolder vergaderde in „Bloe- menlust". onder voorzitterschap van den heer B. Wegman Czn. Deze opende, waar na de secr., de heer P. C. Luyten, de no tulen der vorige vergadering voorlas, welke onveranderd werden vastgesteld. Goedge keurd werd het bestuursvoorstel, om e.v, werkzaamheden in eigen -beheer -uit-te voe ren. De acte voor uitgifte van gronden in erfpacht werd vastgesteld. Bij de bespre kingen hierover deelde de voorzitter mede. dat het bestuur alle in verschillende jaren afioopende erfpachten had kunnen anu- leeren en deze opnieuw heeft uitgegeven tot 1986, met een erfpachtscanon van 10 c. per M2 voor 1937 en verder jaarlijks door oe ingelanden-vergadering vast te stellen. Aan den heer M. Maareen werd een strook je water aan de Kalappenbrug verkocht. De begTooting voor het dienstjaar 1937 is vastgesteld op een bedrag aan inkomsten cn uitgaven van f-18832.81. De omslag per H.A. werd van f 20.— tot f.22— verhoogd De heffing, krachtens de verordening der giasbelasting, werd bepaald op f. 1— per 1000 M2 (In totaal bevindt zich in den Oojsteinderpoelpolder 585000 M2 belastbaar Uasglas). Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes Cornells, z. v. P. J. C. van Grieken en G. M. Jooren Gerardus Pleter Wilhelmus, z. v. W. J. Commandeur en T. M. Verlaan Jan, z. v. H. J. Scheltens en J. F. M. Charbo. Ondertrouwd; D. Roodenburg 25 j. en P. Griekspoor 24 j Getrouwd: W. v. d. Schilden 28 j. en K. Lanser 28 J. A. W. Maarse 21 j. en M. Aubroeck 19 j. Overleden: A. Baarsen 30 j. echtgenoote van C. Keessen J. Kniep 79 j. weduwe v. A. v. d. Zwaard M. T. Kersloot 28 j. echtgenoote van D. Eveleens. Hij zal morgen gratie krijgen. Tsjangs Hsoe Liang is vandaag wegens ontvoering van Tsjang Kai Sjek veroor deeld tot tien jaren gevangenisstraf, maar hij zal morgen gratie krijgen. GASFABRIEK VAN BELFORT BEZET. De arbeiders der gasfabriek van Belfort in Frankrijk hebben hedenmorgen 't werk neergelegd en de fabriek bezet. Het con flict is van interieuren aard en men denkt dat de delegatie, die zich naar de prefec tuur begeeft, om een onderhoud te heb ben met de directie, een definitieve over eenstemming zal bereiken. DE TOESTAND VAN DEN PAUS. Een lichte verbetering, welke in den toe stand van den Paus is waargenomen, houdt aan; hij heeft een rustigen nacht gehad, zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Ph. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. H. J. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az., Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT, Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, JanvoSsensteeg 19 J. A. MANHAVE, Haarl.straat 128 W. P. v. SAVOYEN, Noordeinde 36 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Anna van der Helm, Nieuwe- weg 10 Johanna L. Straathof, Hoofdweg 1162 Catharina C. van Voorst, Hoofdweg 1392 Hendrik C. A.' Smits, Schipholweg'3 Evert XJsendoorn. Spaarnwouderweg 853 Gerdina A. Wiering. Sloterweg 1144 Anna B. Venema, Sloterweg 344 Sofie E. Volgt, Platanenlaan 20 Jacobus Uiter- mark, Zwanenburgerdljk 514 Elisabeth Spruitenburg. Huigsjóterdijk 42 Jan San ders, Molenweg 255 Gerrit Salentijn, Akerdijk 138 Sijtje Knook, Spieringweg 404 Jan H. Lagendijk, Hillegommerdijk 357 Gijsbertus Hogenbirk, Akerdijk 200 Francina Gedaan. Spaarnwouderweg 925 Leonardus F. Everaardt, Hoofdweg 1342 Dina Eveleens, Aalsmeerderdijk 419 Wil lem Dekkers, Benebroekerdijk 80 Gerar dus Boef, Kruisweg 1094. Vertrokken: Maria P. Berbee naar Lisse, Wagenstr. 11— Jacob J. P. Dijksman. Am sterdam, Nova Zemblastr 38, 1 hg. Abra ham W van Kluijve, Amsterdam, Legmeer- straat 20 Friedrich de Bie. Amsterdam, Prinsengr. 645 1 hg. Eduard Chr. van Duuren, Amsterdam, Veerstraat 6 Gijs- bert van Duljn, Zandvoort, Fakveldstr. 10 Christiaan van de Weerd. Lisse, Emma- straat 7 Aaltje van Tol. Nieuwer-Amstel, Bosch- en Vaartlaan 17 Gepko G. Kor, Veendam, Torenstr. 11 Johannes J. M. van Luik, Amsterdam, Reuliersgr. 16 3 hg. Christiaan Overweg. Amsterdam, Hout- rakstraat 44 hs. Willemina J. A. Smits, Amsterdam, Jekerstr. 59 Pieter N. Jelsma Amsterdam, J. Evertsenstr. 73, 1 hg. Burgerlijke Stand Geboren: Heiltje, d. van W. Kilvinger en J. Voogt Adriana. d. van A. Terlouw en S Piet Adriana Anna Maria. d. van C. J. Baars en C. J. M. Holla Maria Aagje, d. van L. Wijshake en M. G. Kruk Jacob, zn. van S. J. L. Kaandorp en G. van Os Petrus Johannes, zn. van J. P. de Heij en R. M. Kouijzer Johanna Hermina There- sia, d. van W. v. d. Lee en A. J. v. d. Lee Catharina Anna, d. van J. P. Dijkman en G. J. Wiebes Johanna Cecilia, d. van J. Kroezen en H. Verhoeye Cornelia Maria, d. van C. P. Kroezen en A. M. Willemsen Elisabeth Juliana Bernhardma, d. van S. de Koning en J. N. Lanser Teunis Ger rit Cornells, zn. van A. D. v. d. Vlugt en P. J. Blom Johanna Clasina, d. van B. P. Duwel en J. M. Jansen Cornells, zn. van R. Pierik en C. Pols Elisabeth, d. van B. van de Burg en P. van der Zwaag. Ondertrouwd: Cornells Berrevoets, 20 j. en Gerritje A. den Drijver. 18 j, Jan Markus 20 j. en Hendrika M. Jansen, 19 j. Gehuwd: Berend Bols, 41 j. en Angela Surma. 30 j, Jan Oostwouder. 27 j. en Gerta A M. Strack, 23 j. Willem Ver kade wedr 41 j. en Adriana Barendregt. 21 j. Gerrit van Groenigen 26 j. en Elisa beth Meenderlnck, 24 j. Overleden: Bernardus Petrus Korteman, 20 j. ongeh. zoon van B. J. Korteman en P. G. Bertoen Simon Reijnhoudt 54 j. geh. met B. van der Ham Margje Nederveld, 52 j. geh. met A. Jonker. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk te Nieuw-Vennep werd herkozen de heer P. v. Elderen, terwijl als zoodanig in de vacature-Weststeijn werd benoemd de heer J. W. Bras. Tot diaken bij genoemde kerk werd her kozen de heer H. Bos en voor Abbenes de heer D. Schalk. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. J. van der Putte, Laplnen- burgstraat 34 A. Dol, Weeresteinstraat 28 D. Vonhof, Loosterweg H 110. Vertrokken: W. Eggengoor, Rijssen, Ta- baksgaarde, p. a. Sanderman B, C. van der List, Duitschiand, Essen-Borbeck, Bor- beckerstrasze 15 H. Emmen, Bergen op Zoom. Bouterhemstraat 8. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Maria Carolina, d, van J. Deursen en M, Zomer Anna Helena Maria, d. van P. W. C. Janssen en H. M. Handgraaf Johannes Georg Kurt, z. vah P. J. van den Berg en C. M. Steinbach Jan, z, van A. A. Heij en G. Schipper Antonius Maria Gerardus, z. van A, M, van Ruiten en A. M. Verhoeven. Gevonden en te bevragen bij de politie tusschen 7 en 8 uur: atltotankdop, dames handschoenen, kinderwantje, rozenkrans, sleutel, belastingmerk met naam, hand schoen, autolamprand, grijs-zwarte das. LISSE. Loop der Bevolking Gevestigd: Mej. M. P. Berbee. van Haar lemmermeer, Wagenstraat 11 Mej. J. M. A. v. d. Zon, van Bloemendaal, Poelpolder 4 Chr. v .d. Weerd en gezin, van Haarlem mermeer, Emm astraal 7. Vertrokken: A. J. Driessen en gezin, naar Haarlemmermeer Mej. C. C. v. Stein, naar Noordwijk Mej, J. M. Buschman, naar Engeland Mej. G. Eisenga naar 'sGravenhage Mej, M. M. v. Essen, naar Bloemendaal W. C. van Roode en gezin, naar Hlllegom. Burgerlijke Stand. Geboren: Stephanus Cornelis, zn, van S. R. Lemmers en E. van Beek Cornelis Maria, zn. van S. R. Lemmers en E. van Beek Johannes, zn. van P. van Hartings- veldt en H. F. Engelberts Esther, d. van J. J. Meijer en H. Mink. Overleden: Petrus Berkhout, wed. van M. Heemskerk, oud 87 jaren. Gehuwd: P. L. Brussé en G. H. Mulders. DE KOMENDE FEESTWEEK. Het dorp een sprookjesland! De aigemeene feestvreugde alhier weer spiegelt zich reeds overduidelijk in het fleurige aanzien van onze gemeente, dat nog met den dag en het uur toeneemt. Ons dorp is de laatste dagen in een kleed ge stoken ais nog nooit werd aanschouwd. Lisse wordt omgetooverd ir. een sprookjes land. Met koortsachtlgen ijver is men bezig schier alle straten in feestelijke lanen te herscheppen en verrijst de eene eerepoort na de andere. De versiering zal uniek wor den. Lisse zal onder de plattelandsgemeen ten van ons land een eereplaats innemen. Wij wachten nu slechts nog op den och tend van den 4en Januari wanneer om 8 uur precies de reveille wordt geblazen, die den Ingezetenen het begin van onze feest- week zal aankondigen. Maandagmorgen om 10 uur 30 vindt ten gemeentehuize de officieele opening der feestelijkheden plaats, waarna door eere comité, werk-comité en gemeenteraad in open landauers een rondrit door het dorp zal worden gemaakt. Des middags om 2 30 uur kan het publiek zich gaan vermaken, door een bezoek te brengen aan de behen- dtgheidswedstriiden in het 3e groote ge bouw van H.B.G. De groote deelneming en de alleraardigste toeren, die de jongelui aldaar zullen moeten maken, waar-borgen een genotvollen middag. Om 7 uur zal de feestelijke illuminatie van het geheele dorp plaats vinden en de versiering haar toppunt bereiken door de fantastische aanblik, die de illuminatie zal geven. Om half acht zal de lichtstoet zich in beweging zetten en aan het feest groo- ten luister bijzetten. Dinsdagmiddag om 2 uur kan men ge nieten van het grappig vermaak dat een gecostumeerde voetbalwedstrijd steeds biedt. Woensdagmorgen om 10 uur begint de wedloop door de gemeente, waarvoor zich ongeveer 200 deelnemers zich hebben opge geven, waaronder veteranen van 40, 50, ja zelfs 60 jaar. Dit laatste zal een attractie apart worden. Om 2 uur Woensdagmiddag zal, voor zoover voldoende ruimte beschik baar is. geheel Lisse kunnen genieten van de volksspelen, die tot 5 uur in de „Ho- baho" zullen worden gehouden. Voor deze spelen is door niet minder dan 500 perso nen ingeschreven. Woensdagavond om 8 uur begint de eere avond Ui de H.B.G. De toegang is vrij; 3000 personen kunnen toegelaten worden. Ten slotte nog de filmvoorstellingen op Maandag en Dinsdag. VEUR-LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering der Harddraverijver. Onder leiding van den heer C. Waayer hield de harddraverijvereeniglng „Nooit Ge dacht" haar jaarvergadering in „Het Blesse Paard". Wegens ziekte was het be stuurslid C. A. de" Haas niet aanwezig; hem werd door den voorzitter een spoedig her stel toegewenscht. De notulen, benevens het verslag yan de op 5 Augustus j.l. ge houden draverij, uitgebracht door den heer G. Olsthoom, werden goedgekeurd. Gecon stateerd werd, dat alle feesten uitstekend waren geslaagd. Eveneens werd goedge keurd de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer L. C. Stijn- man .Er ls een batig slot van f. 44,41. Bij monde vah den heer S. van der-Salm deelde de controle-commissie mede, dat alle be scheiden van den penningmeester in orde waren bevonden. Als algevaardigden naar de alg. vergadering van den Bond Van Kortebaandraverijen werden gekozen de heeren J. van den Bosch en G. Olsthoom èn tot pl.v. de heer C. Waayer. In verband met de goede resultaten in 1936 behaald, werd z.h.st. besloten 4 Aug. 1937 weder een groote kortebaandraverij te organiseeren. Na rondvraag werd de vergadering, on der dankzegging voor de aangename me dewerking gesloten. NOORDWIJK AAN ZEE. Paard op hol. Niet lang geleden sloeg het paard van den landbouwer N. Marbus op hol op de Van Panhuisstraat. Thans deed dit dier dit voor de tweede maal Inplaats van het erf op te rijden ging het onverwachts de vrij smallen Nic. Barnhoomweg in, en sloeg toen op hol. De voerman H. werd van den wagen ge slingerd en met eenige gebroken ribben opgenomen. Het paard holde door, bescha digde eenige puien van woningen en reed in volle vaart tegen een woonhuis in de Schoolstraat op, waar het tot stilstand kwam. Ook hier werd schade aangebracht. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: G. Oudshoorn, Dorpsstraat 80; N. Bartels, EndegeesU, C, M. Baatsen, En degeest; A. Simek, Oh. de Bourbonlaan 8; H. Slijkhuis, Rhijngeesterstraatweg 58; D. C. Wagemaker, H. Morschweg 107; S. L. Wagemaker, geb. Kooijman, H. Morschweg 107; W. F. Loman, De Kempenaerstraat 94; D. A. Krabbe, Emmalaan 23: A. E. Krabbe, geb. Lelij. Emmalaan 23; J. Elsinga en gez„ Emmalaan 83: J. J Buis. Terwee weg 132, Vertrokken: J. Nix, naar Kota Radja (N.O.I.); A. P. Imthorn, geb. v. Rossum, n. Valkenburg (Z.H.); J. H. v. d. Burgh, n. Delft; H. Rlebeek, n. Leiden; E. Nlx, n. Batavia (N.O.I.I; P. Nix, jdëm; W. F. J, Buijs, n, idem: Jhr. H. v. d. Poll en vr„ n. Den Haag; Th. C. Sanstra. n. Rotterdam; J. C. M. Schuurman, n. Rotterdam; Wed. J. Driessen, geb. Ooenen en drn. Den Haag; C. Felix, n. Utrecht; H. Veenstra. n Alphen a d. Rijn; M. W. Snaauw, n. Bui tenzorg (N.O.I.); G. Wedemeijer, n. Lei den; P. Gilimann, n. Rehbom (Did.); E. S. Snoep, n. Hilversum; J, G. Boom, n. Leiden; F..O. Nijflsen en ges.. n. Ned, Indië. Burgerlijke Stand. Geboren: Truus,-' d. van J. GoSlinga e* C. A. Repko; Johanna Cornelia, d. van C. J. van Grieken en A, C, de Vroomen. Overleden: A. P. Dijsselbloem, geb, van der Ham, 71 jaar; J Oosterholt, 87 jaar. Ondertrouwd: M J. W. van Stijn en P. W. van der Meer. Londen 8.96.1/4, Berlijn 73.45, Parijs 8.53, Brussel 30,77,- Zwitserland 41.95, Kopen hagen 40.07'/!, Stockholm 46.25, Oslo 45.10, New York 1.82 5/8, Praag 6.40. LEIDEN, 30 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: Andijvie 1.70; Bloemkool I 7.10 —9.60; Roode kool 0.803.80; Savoye kool 1.00—2.90; Groene kool 1.00—3.20; China Kool 3.80; Pieterselie 3.70—6.20; Prei 1.00 —2.40; Kropsalade 2.00—8.70; Selderie 1.30 3.00; Knoiselderie 2.006.30; Wortelen 2.20. Per 100 küo: Kroten 1.602.idem gekookt 2.00—6.—; Witloof 4.00—17.—; Boerenkool 1.50—4.—; Spinazie 18.00— 26.—; Tomaten 18.20—31.40; Uien 1.00— 2.10; Wortelen 1.304.40; Spruiten I 6.00 —15.—; idem II 2.00—10.—; and. 4.00—18.— Nero 2.00—3. BOSKOOP, 30 Dec. Coop Vereenigine De Boskoopsche Veiling. Rozen per bos: Wilh. Kordës 100—150 ct„ Edith Helen 50—70 ct. E. G. Hill 23—35 ct„ Rosalandla 69—110 ct.. Butterfly 70—120 ct.. Briarcliff 57—61 ct.. August Noach 18—35 ct„ Florex 43^-80 ct., Claudius Pernet 70 ct.. Hadley 33—55 ct., Columbia 5490 ct.. Gemengde rozen 12 18 ct. Diversen per bos; Seringentakken 32 —56 ct.. Prunustakken 3960 ct. Azalea mollustakken 110130 ct„ Tros chrysanten 15—20 ct. GOUDA, 31 December. Veemarkt Aanvoer 1106 stuks vee. 74 slachtvarkens 3021, levend met 2"/o korting449 magere varkens 18—26: 492 biggen 7—10; Gelder- sche biggen 10—31; 10 runderen 120—190; 66 nuchtere kalveren 610: 5 graskalveren; 14 bokken en geiten 2—6. Handel redelijk. Aigemeene markt. 162 partijen kaas le kwal. met R-M- 2021; zware tot 22. Handel matig. 147 ponden boter, goeboter 80—85; weiboter 75—80. Handel vlug. 97.500 partijen eieren, Kippeneieren 3,25 4,20; Eendeneieren 3,00—3,25. Handel willig. Coöp. Z.H. Eierveiling g.a. (C,Z.H.E.) te Gouda. Aanvoer 55.800 kippeneieren. 58/58 Kg. 3,50—3,70, 58/60 Kg. 3,70—4,00, 60/62 Kg. 4,0(1—4,20, 62/65 Kg. 4,20—4,60, bruine 3,854,75, kleine eieren 3,20—3,45. KATWUK AAN DEN RIJN, 30 December. Groentenveiling. Waspeen per kist van 20 KG. f.0.450.85; Kroten per kist van 20 KG. f. 0.250.30; Groene kool per 100 stuks f. 1.40—3; Uien per 100 KG. f. 1.60—2: Prei per 100 bos f. 1.101.70; Knoiselderie per 100 stuks f. 2.70—4.10; Gele kool per 100 KG. f. 11.40; Roode kool per 100 KG. f. 1.202.20; Andijvie per kist van 6 KG. f. 0.48—0.94. LEEUWARDEN, 31 December. Mijn- boter 1,39; Vellingboter 1,35—1,33. Aanvosr 6/6 vaten. Commissie 62. Edammer kaas 20+ 1011; id. 40+ 1617; Goudsche kaas 20+ 10—11; idem 40+ 16—17; Broodkaas 40+ 19'/!—20'/!. LEIDERDORP, 30 Dec. Aanvoer 2400 st. Kippeneieren 3.504.40 per 100 st.; Een deneieren 3.403.60; boter 68 ct. per pond kaas 1628 ct. per pond: kippen 4565 ct. per stuk; hanen 651.10; eenden 0.75 1.05; konijnen 0.452.50. RJJNSBURG. 30 Dec Groentenveiling Roode kool 1.40—2.00, Gele kool 1—1.40 per 100 K.G. Waschpeen 0.40—0.60, Kroten 0.25 —0.35. Andijvie 0.40—0.80. Boerenkool 0.12 0.20 oer kist. Groene kool 1—2.50. Knolsel derij 2—5.50 per 100. Uien 0.60—0.80 per 50 K.G. RIJNSBURG. 30 Dec. Bloemenveilng Tulpen per bos: Copland 34—42 ct King of the Yellow 24—39 ct„ Due de Berlin 11—16 ct.. Fred Moore 34—38 ct. La Matolas 24— 32 ct„ Plerson 40—60 ct.. Witte Due 12—16 ct. Tulpen per 100: Red Star 80—130 ct„ King of the Yellow 180290 ct.. Mon Trésor 210—260 ct. Due de Berlin 80—140 ct.. Witte Due 80—120 ct La Matolas 140—180 ct. RIJPWETERING 30 Dec. Veiling R.P.V. Aanvoer 1723 eieren, prijs 4.006.30 per 100 15 konijnen 0.501.80 per stuk; 2 hanen 0.66—0.76; 5 kippen 0.30—0.62. TER AAR, 30 December. Centrale Vei ling Spinazie 38:' Andijvie 4461; Sla- vellen 3060; Breekpeen 3,605,00; Uien i.90—2,10; Spruitkool 6,90—10,10: Witlof 3.00—14.60; Kroten 2,50: Sla 0,80—5.70; Knolseldery 2003,50; Seldery 3,003,70; Boerenkool 1315: Groene kool 15—17. WADDINXVEEN, 30 Dec. Eierenveiling. 186 kipeieren. Prijs 4.154.85 per 100 st. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3