Legkaart Mijn Beertje OPLOSSINGEN GOEDE OPLOSSINGEN ANEKDOTEN Even later was er geen pen meer in de klas, die niet ijverig over 't papier gleed Drie dagen later had de Juffrouw alle opstellen doorgelezen en werden de be haalde cijfers meegedeeld. En zooals ge bruikelijk was, werden de mooiste opstel len voorgelezen. Zelden hadden de onder werpen zóó uiteen geloopen. Annie Mertens, die tamelijk knap in dammen was, had geschreven over ,,het spel der zwarte en witte schijven" en Willy van Dalen, die een beetje kon schaken, verkondigde den lof van „het bord met de 64 zwarte en witte ruiten." Marie van Duin, wier vader illustrator was van verschillende tijdschriften (en die zijn werk altijd „zwart- en wit-kunst" noemde) had dat tot haar onderwerp ge kozen. Jo Deelman, die over veel fantasie be schikte, had een alleraardigst verhaal ge schreven over een bakker en een schoor steenveger. En Toos van Manen had uiteengezet, hoe moeilijk het was om met zwarte inkt op wit papier een opstel te schrijven, wan neer je met den besten wil van de wereld geen onderwerp verzinnen kon. En dan was er nog een werkelijk uitste kende beschrijving van een donker den nenbosch in de sneeuw, van Bep Brands. „Hoe het komt", zei de juffrouw toen, „dat de twee vriendinnen Nelly Oostbosch en Truus Nollens hetzelfde onderwerp heb ben gekozen, namelijk den zebra, zullen we maar niet nagaan. Ik denk wel haast, dat die plaat daar aan den muur er niet vreemd aan zal zijn. Trouwens de opstel len zelf zijn heel verschillend. Truus bij voorbeeld vangt aan met den zin: „Een zebra is een op een paard gelijkend wit dier, met zwarte strepen." En Nelly is be gonnen: „De zebra, of Kaapsche ezel", is een zwart beest met witte strepen." Hier schaterde de heele klas het na tuurlijk uit van het lachen, waaraan ook de juffrouw van harte meedeed. Even later ging zij voort:. „Ik heb er langen tijd over nagedacht, maar ik zou niet weten, wie van de twee nu eigenlijk gelijk heeft. Weet iemand van jullie het misschien?" Alleen Jo Deelman stak haar vinger op. „Wel?" vroeg de onderwijzeres. „Ze hebben allebei gelijk!" vond Jo. En bij deze wijze uitspraak legden de juffrouw en.de klas zich toen maar neer. (Nadruk verboden). Beer heeft nog maar één oortje. Zijn kopje staat wat scheef En van een achterpootje Weet 'kheusch niet, waar het bleef! Maar toch is Beer een schatje. 'k Hou van hem huizenvolü Nooit kijkt hij boos of knort hij, Hoe of 'k ook met hem sol! We spelen prettig samen Den heelen langen dag En 'k zou niet kunnen slapen, Als Beer niet naast me lag! Als 'tkoud wordt, krijgt hij 'n jasje, Een wollen jasje aan. Moes is er al mee bezig, Wat zal 'them snoezig staan! Beer is mijn trouwe vrindje; Hij hoort, zegt Moes, bij mij. En als hij mag mee uitgaan, Dan is hij toch zoo blij! Als 'k hem niet zie, geloof maar. Dat ik hem heel erg mis, Omdatomdat mijn Beertje M.ij n lieve Béri is! CARLA HOOG. (Nadruk verboden) OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Lombardiie. mol. dii. bar. èl. 2. Kerstmis, kers, ei. erts, sim. 3. Terschuur. ster. schuur. Trees. 4. Het schip waarmee ik voer. heette: de Noordewind. 5. Een vlieger of ballon. 6. Elbe. Wolga, Seine. 7. Waar de korste dagen op volgen. 8. Een spons. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Corrie Hartevelt, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Piet Lagas, Anneke Sloos, Klaasje van Schaik, Jo Wassenaar, Josiena Montenberg, Ida Maria de Graaf, Annie Schipper, Betsie Schaft, Dientje 'Olivier, Annie Boekestein, Tonnie van Leeuwen, Plet Arnoldus, Loekie Favier, Mimi Favier, Wim Nolles, Matthijs Nolles, Abram Smit, Jannie de Water, Frans de Water. Mientje de Water, Hans Chaudron, J. J. Bink, Alida van der Holst, Elly van den Boogaart, Dorus de Geus, Kees de Geus, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet. Bernard van Vliet, Emma de Groot, Geertruy de Groot, Janneman Bronsgeest, Alida Stikkelorum, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Janny Hartevelt, Cootje Hartevelt, Elly Jongmans, Jo Pracht, Sari Akkerman, Johanna Outs- hoorn, Tonia Uittenhout, Corrie Poeliejoe, Saartje Poeliejoe, Rika de Graaf, Meiske Mulder, Marie Brokaar, Mien Groenhuyzen, Bep Groenhuyzen, Tine van der Pot, Trie- neke van Manen, Piet Bik, Meintje van den Berg, Suze Redel, Coba Wassink, Lydia Botermans, Karei Seriier. Jopie Seriier, Herman Seriier, Mappy Rührwiem, Ali Var- kevisser, Greta Varkevisser, Gretha de Graaf, Coba Verlind, Jan Winterkamp, Toos Bouter, Bep Bouter, Corrie Holleman, Maarten Holleman. Tonia Wielinga, Willy van Rijn, Suze van der Spree, Clazina Rijling. Beb Boom, Jantje Schouten, Cor Spoelstra, Corrie Kret, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Ans Vollenga, Rietje Vol- lenga. Ingezonden door M. v. d. Walle. Dokter: „En heb je mijn recept gevolgd?" Patiënt: „Nee dokter, ik wou niet graag mijn nek breken". Dokter: „Maar zooiets stond er toch niet op". „Patiënt: „Nee, maar dokter, uw recept woei uit het raam van de tweede verdie ping, toen kon ik dat toch niet volgen".

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 29