Uit de R ijnstreek Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 30 December 1936 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Philips 518 IJ THIJS iJS E1X DE DOOIE KABOUTER 3—2 GEBOREN Maria Johanna Elisabeth, dochter van J. W. Rijsbergen en E. M. Veldhoven Gerardus, zoon van G. Houweling en A. Rouw Johanna Rebecca, dochter van M. Meertens en M. van Zeist Christiaan Wilhelm, zoon van J. W. N. van Heel en C. J. Wltteman Haagje, dochter van J Stikkelorum en N. v. d. Zaan Willem Johannes, zoon van W. Neuteboom en J. van As Johannes Pieter, zoon van P. Voorzaat en S. Vermeulen Christina Maria, dochter van B. Jasperse en Chr. M. Nieuwenhulzen Johannes Jacobus, zoon van D, Spoor en M. A, de Groot Jacoba, dochter van H. van Leeuwen en L. W. v. d. Oever Gijsbertus. zoon van J. Visser en G. van Veen Gerrlt, zoon van C. Breur en G. Beets Theodorus Johannes, zoon van H. D van Frankfoort en P. E. v. d. Meer Johannes Wilhelmus, zoon van J. Turenhout en A. A. Caspers Hui- hertje, dochter van G. Hoek en J. Guijt Maria Clazina. dochter van G. H. Boe- zaard en H. Klaverwijden Pieter Wil lem. zoon van A. J Koudijs en G. E. Quax Hendrikus Josefus, zoon van M. Was senaar en P ft. Reichwein Cornells, zoon van N. Bol en A. v. Duijvenvoorde Allert, zoon van C. van Kralingen en M. Salomons Jenny Anita, dochter van Chr. Teljeur en L. W. v. d. Weijden Jacoba Engelina. dochter van S. v. d. Aart en E. J. van Kesteren Geertruida, doch ter van P. Bogers en G. Zwaan Theo dorus Adrianus, zoon van Th. A. v. Kou teren en M. A. Vonk Johanna, dochter van H. G. Bentveld en C. Haarland Jo hannes Geradus Jozef, zoon van H. W. Straathof en J. A. v d. Berg Geradus Jacobus, zoon van J. C. Hulsman en M. W. Bakker Johannes Geradus Leonardus, zoon van J. Th. J. Hoogeveen en E. M. v. Grieken Frederikus zoon van F. de Roolj en G. van Dommelen. Rudolph Edward Jan, z. v. C. J. Hulse bosch en T. Blokdijk Klaas, z. v. K. Ra- vensbergen en A. de MoolJ Jan. z. v. J. F. P. H. Secrève en A. P. R. Boekestein. ALPHEN. De verbreeding van de Rijksstraatweg. De verbreeding van den Rijksstraatweg, speciaal het gedeelte EmmalaanPostbrug begint in een ver gevorderd stadium te verkeeren. Overal zijn de slooten gedempt en de boomen geveld, terwijl het perceel, destijds bewoond door den slager Hoepel. Is gesloopt. De zeer breede trottoirs en de verbreede weg is prima verbeterd, terwijl door de prachtige straatverlichting het ge heel een belangrijke verfraaiing beteekent, wat het wandelend publiek en het verkeer zeker ten goede zal komen. Fantastische verlichting langs den Rijn. Niet alleen de bruggen aan Gouwsluis doch ook de brug aan 's-Molenaars zullen worden verlicht zoomede de ducdalven en het gedeelte van den Oudshoornscheweg. Ongetwijfeld zal deze verlichting langs den Rijn een fantastisch schouwspel vor men. Ook elders in de gemeente wordt overal met man en macht aan de straat- versiering gewerkt, zoodat, indien morgen avond de verlichting zal worden ontstoken onze gemeente in een zee van licht zal baden. ONDERTROUWD. H. Kasteel jm. 27 j. en A. Oppenhuls jd. 25 J. GEHUWD i J, Overduin, jm. en C, H. Verkuil, jd. OVERLEDEN M. de Groot, ongeh. Vr.. 82 Jaar J. M. Zwartsde Haas, wed., 86 jaar A, M. Polfliet, ongeh. vr., 69 jaar M. C. Mon- tagneBrouwer, wede., 85 jaar C. van LeeuwenPronk, wede., 83 jaar A. Mom- berg, wedn., 84 Jaar A. M. v. d. Berg— v. d. Burg. Vr., 53 Jaar H. W. Lekvan Beek. Vr., 38 jaar. H. J. v. Savoyen, wedn. 78 j. J. v. Rheenen, m. 59 j. D. Gellings-Scherpe- nisse, vr. 54 J. GEVESTIGD G. Baarda, Botermarkt 28 G. J. A. Beekman, op>z. „Cemsto", Breestraat 107a H. G. Benes, verpleegster. Rljnsb.weg 62 J. B. v. Breemen, sigarenmaker. Jan- vossensteeg 44 C. Chaudron, fabr.arb., Oude Vest 153 S. Foekking, dienstbode, Rapenburg 106 G. Herrema en fam., bewaker. Pesthuislaan 1 C. Th. Chr. Heljnlng, Kalserstraat 36 H. A. v. d. Ilout, Roodenb.straat 14 W. P. v. d. Kaay, Mirakelsteeg 36 L Korperhoek, dienstbode, W. Rozenstraat 35 H. Stol v. d. Laan. Declmastraat 4 A. M. v. d. Maas. dienstbode, Witte Singel 61 M. Matzeden Brave en fam., Haverstraat 64 H. Menljn, dienstbode, Pr. Hendrik straat 22 E Offinger. dienstbode, Haar lemmerstraat 48a J. L. M. Plouvler, H. Rijndijk 35 T. Pool, Kemstraat 1 M. de Roode, dienstbode, Morschweg 57 A. J. Ruljgrok en fam., wissellooper. Lange- brug 47a Wed. A. W. Redemagni Schrijnders, Magd. Moonstraat 75 T. da SUva Curlël, Witte Singel 90 G. B. A. Sixma en fam leeraar gymn.. Kam On- neslaan 52 G. V. M. van Spaendonck. vol. Rott. Bank, Boerhaavelaan 39 C. M. Steutel, P. J. Blokstraat 34 D. J. T. B. de VllUers, Marislaan 39 P. J. M. Was serman, strijkster, Driftstraat 43a P. v. d. Wereld en fam., Kraaierstraat 3b G. Wledemeyer. dienstbode, Nieuwe Rijn 61a D. J. Zandvoort en fam.. typograaf, H. Rijndijk 188a J. W. v. d. Zeijden. dienst bode, Stationsweg 10 A. C. v. d Zijden, dienstbode, Jan van Goyenkade 10. Door de Ger. Knapenver. „Thimotheus" werd in Concordia haar 32e jaarvergade ring gehouden. Na opening en ultbrenging der jaarverslagen, volgden enkele keurige inleidingen en werd het geh-el verdienste lijk afgewisseld door een voordracht- en memorisatle-wedstrijd. De heer Hoekstra reikte de prijzen uit. Ds. Mulder eindigde met een kort slotwoord en dankzegging. De groep St. Josephzaal voerde voor de andere deelnemende groepen op het Oranjespel „Er waren twee Koningskinde ren". dat hier op 7 Januari in een 7-tal verschillende zalen zal worden opgevoerd. Dit Oranjespel uitbeeldende in een 12-tal tableaux de geboorte, opvoeding en het leven van H.K.H. Prinses Juliana ont werper de heer J. C. Böckling, hoofd der RJC. school zal zeker aller belangstel ling trekken. De ontwerper heeft van H.K.H. Prinses Juliana voot het haar toegezonden spel reeds een dankschrijven ontvangen. De heer P. J. v. d. P. deed bij de politie aangifte van het feit dat hij mishandeld is door een buurvrouw, die hem met een klomp had gegooid. Het spreekwoord: „Een goede buur is beter dan een verre vriend" deed hier dus geen opgeldDoor de politie is tegen de buurvrouw proces-verbaal op gemaakt. Hier zijn plannen in voorbereiding om een rondrit voor de ouden van dagen te organiseeren, uitsluitend voor hen, die slecht ter been zijn om hen In de gelegen heid te stellen de verlichting en versiering te bezichtigen. De Juiste dag is nog niet bekend, doch zal vermoedelijk zijn tus- schen 4 en 7 Januari a.s. NIEUWKOOP. Vergadering der R.K. Staatspartij. Voor een uitstekend bezette zaal trad als spr. in het Parochiehuls op, daartoe uitgenoodigd door het bestuur van de R.K. Staatspartij, de heer G. P. Bon, par lementair redacteur van „De Residentie bode" te Den Haag. Na het lezen van de notulen door den secretaris, den heer Th J. F. Teunissen, en een Inleiding van den voorzitter, den heer C.. Kwakkenbos, wees de heer Bon eT op, dat onze verworden maatschappij om orde roept, welke orde alleen te verkrijgen is door herordening. Als titel van de rede was aangegeven „Nizt óf.. maar èn!" Van twee zijden wordt ons die herordening voorgehouden zelfs opgedrongen. Van de communisten en van de N.S.B. en men wil het doen voor komen. dat men moet kiezen, óf de eerste, óf de laatste. De keuze moet echter anders gesteld, ofwel naar een christelijke wereld, ofwel naar een heidensche. Communisme en N.S.B. leiden tot het laatste, ieder op hun manier. Het communisme is duivelswerk en geen Nieuwkooper zal 't in zijn hoofd krijgen die partij voor te staan. Doch de N.S.B. tracht door schljnschoone en fasclneerende marktreclame de menigte te beheerschen. Onze wapenkreet moet zijn het woord van onze Koningin, gebeiteld op het Argentijnsch Christusbeeld ln het Haagsch Vredespaleis: „Le Christ avant tout", Christus vóór alles. Bij de stembus in 1937 zal het gaan om Christus' eer. Tal van vragen werden hierop door den spreker be antwoord, waarna sluiting volgde. WOUBRUGGE. De Feesten. De Feestcommissie 1928 heeft in haar vergadering besloten op 7 Jan. a.s., de dag van het Vorstelijk huwelijk, de volgende feestelijkheden te organiseeren: van 89 uur zal de dag worden ingezet met het luiden van de klok. daarna wordt een kinderoptocht gehouden en zullen twee boomen worden geplant, waarna de kinde ren worden getrakteerd. Des middags 2 uur hindernis rijden op fietsen en even eens per rijwiel gecostumeerd ringsteken. Om halfacht wordt een fakkeloptocht ge houden en zullen vreugdevuren worden ontstoken. Het plaatselijk muziekcorps zal zijn medewerking verleenen De commis sie rekent er op, dat. zooveel mogelijk zal worden gevlagd. Bij den veehouder de R. is door den veeartsenijkundigen dienst schurft ge constateerd onder de paarden. Deze dienst heeft de noodige maatregelen genomen ter bestrijding van deze ziekte. Een begin varf' bfand ontstond in. een partij kapok ten tijflüe van den heer S. in de buurtschap Hoogmade. Door net ener giek optreden van de bewoners kon de brand met eigen middelen worden bedwon gen. vrouw van Harry Marshall. Hierin ls op bijzondere witze geslaagd mej. Joopie de Leeuw die met Stella, de dienstbode, mej. Gerda v. d Horst een Harry Marshall de heer Toon v. d. Poel wel speciaal genoemd mogen worden. Keurig hierbij aanpassend was het spel van dr. Gerard Niles 'de heer Bart v. Leeuwen) en Oom Elmer 'de heer H. v. d Ven). De overige rollen gespeeld door de dames Jeanne en Annie Sjardijn en de heeren Adr. van Grol en Jan Handgraaf. hebben uitstekend het geheel gecompleteerd. De leider de heer Trliselaar mag met genoegen op de resutaten terugzien Het grimeerwerk was in goede handen bii den heer A. van Leeuwen (Leiden). De „Pickers" zorgden voor 'n aangename muzikale afwisseling. Den dames werden bloemen aangeboden. Extra-bewaking van uitwegen. Ter bewaking van de uitwegen aan den Rijkswég in onze gemeente is voor mede regeling van het verkeer door de Rijks Waterstaat een 11 tal werkloozen aangesteld op den dag van 7 Januari a.s. Het traject bevat het gedeelte Haagsche Schouw tot spoor-overweg in de gemeente Sassenheim Onbevoegden hebben door het open- drukken van een raam. zich toegang ver schaft tot den aan den Almondeweg staan- den wr termolen. Gebleken is dat er niets is vermist, a'leen is de motor van den molen onklaar geworden, zoodat aan baldadigheid wordt gedacht. De politie stelt een onder zoek in. De politie werd des nachts opgebeld door de alleen thuis zijnde dienstbode van de familie B aan de Willem de Zwijgerlaan voor een vermoedelijk begin van brand. Het bleek dat de centrale verwarming een warmte berêikt had tot over de 100 graden waardoor in een der kamers het behang door de ontzettende droogte hier en daar afknapte, waardoor de dienstbode hevig verontrust was. Deze warmte was ontstaan door het vullen van de kachel der centrale verwarming met te groote stukken brand stof. waardoor deze niet goed kon worden afgesloten. De politie verschafte de noodige hulp. Toen de melkhandelaar N. alhier bij een zijner cliënten melk afleverde is van zijn handwagen een kist boter ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. (Nocturne) betaalbaar in 24 MAANDEN 4 gulden vooruit, en vervolgens f. 4.25 PER MAAND. H. G. V. LUIJKEN - Breestr. 39 4343 (Ingez. Mee Het geheel was gearrangeerd door de hee ren S. S. Leppink en J. de Jaget. Het ge bouw was versierd met groen en vlaggen. De bijeenkomst stond onder leiding van ds. H. P. Fortgens. die een feestrede uitsprak. Ook dit gebouw was geheel gevuld. In hotel Deurloo verzorgde het Nut den feestavond. De zaal was eveneens geheel bezet De voorzitter jhr. A. J. Gevers Leu ven. hield een feestrede. Vervolgens trad met groot succes op de Amerikaansche goochelaar Jan Hagoort. Omstreeks halftien werd begonnen met een lichtstoet. waarmede, tenminste op straat, de feestelijkheden eindigden. Enkele particulieren hebben de feest vreugde nog verhoogd, door het aanbren gen van versieringen en verlichting aan hun woningen. Eenige huizen op de Wiin- gaardenlaan en Papelaan trokken de bij zondere aandacht. VERTROKKEN: C. J. van Berkel. naar Alkemade, B 445 K. Bléberacher, naar Hervest-Dorsten (Did.), Kaiserstraat 152 A. Voutede Boer, Thun. Zwit.. Spittelweg 15b L. Bolgen, naar Aalsmeer. Ophelialaan 59 M. Bolk, naar Utrecht, A. v. Oostaande- laan 47 bis J. C. A. Diks en fam.. naar Aalsmeer, Ophelialaan 59 P. A. DJoJö- koesoemo, naar Oegstgeest, Geversstr. 48 M. L. van Dijk, naar Valkenburg, Val- kenb.weg 17E J. A. Been—de l'Ecluse. n. Haastrecht, Llezeweg 112c L. Freyberg, naar Llngen a. d. Ems, In den Hahnen 13b L. A. de Gelder, naar den Haag, Raam straat la F. W. Gleltjes, naar den Haag Laan van Meerdervoort 769 J. M. Koe- let, naar Blaricum, Rijksstraatweg 1 D. E. Meyer, naar Emden (Did.), Auf den Spieker 45 P. Mostert, naar Winschoten, Kenselkade 5 D. Nieuwenhulzen en fam. naar Leiderdorp. Dr. de Bruynestraat 1 E. Ober, naar Oelsenklrchen (Did.), Horst Wesselstraat 12 A. W. Ott, naar Ham- born (Did.) P. 8. Pots, naar N. O. Indië S. Rietveld, naar Zoeterwoude Hooge Rijndijk F 66 G. G. J. Rodbard, naar den Haag, Raamstraat la C. A. Sarton, naar den Haag, Hoefkade 35a C. van Schaften, naar den Haag. van Assendelft- straat 14 Wed. C. A. v. Blommenstein Thomee, near Rotterdam Schiekade 35 J. H. J. M. Vallen, naar Ottersum, A 6 W. K. Walstra, naar Rotterdam, Randweg 105 P. Wilschut naar Delft Brab. Turf markt 72, HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Voorstel van B. en W. inzake plan-Uithol verworpen - Voorstel-van Wijk om dit plan uit te voeren aangenomen - Motie van af keuring inzake verzoeken van bijzondere schoolbesturen aangenomen. De Raad vergaderde. Afwezig de heeren Blom, Otte. Thomson en van der Ban. De voorzitter stelde voor om het punt van de agenda: „behandeling van het adres van de directie van de Levensverzekering maatschappij Utrecht en de heeren D. en H. Uithol, landbouwers, wonende in Haar lemmermeer, inzake een plan tot bebou wing van de boerderij-Uithol" en het punt „voorloopige vaststelling van een plan van uitbreiding langs den Meldoornweg nabij het Badhoevedorp", niet afgescheiden van elkaar maar tegelijk te behandelen, omdat de in de vorige vergadering gehouden be sprekingen z.i. duidelijk hebben gemaakt dat deze voorstellen verband met elkaar houden. Na discussie luidde de conclusie om de inzake de bebouwing van de terreinen be- hoorende tot de boerderij-Uithol gevraagde medewerking niet te verleenen. Nadat sommige heeren, alvorens hun stem uit te brengen hun oordeel over deze zaak nog nader hadden verduidelijkt, werd het voorstel van B, en W. verworpen met 13 tegen 4 st. De heer van Wijk stelde voor het adres van bovengenoemde maatschappij geda teerd Mei 1935 in te willigen en B en W. uit te noodtgen tot uitvoering van dit plan met voorstellen te komen. Dit voorstel werd aangenomen met 13 te gen 4 stemmen. De voorzitter zeide, dat hij tot zijn spijt meende te moeten doen wat hij tot nu toe niet had gedaan, las artikel 76 van de ge meentewet voor en gaf den Raad kennis van zijn gevoelen dat hij het genomen be sluit om redenen die z.l. den leden vol doende bekend waren en z.l. dan ook niet meer herhaald behoefde te worden in strijd acht met het algemeen belang. De heer van Wijk merkte op dat dit In genomen standpunt hem geenszins be vreemdde en de Raad ook wel zal doen wat htj denkt dat noodlg is. Hierna volgde de behandeling van de ge- meentebegrootlng voor 1937. Algemeene beschouwingen gaven de hee ren Bos. van Delden en Joore, die door de wethouders Ouwerkerk, Koning en de Zeeuw en den voorzitt. beantwoord werden. De heer Bos maakte bezwaar tegen het door B. en W. genomen besluit inzake de verzoeken van' de bijzondere schoolbesturen tot afkoop van de geschatte waarde van de schoolgebouwen. De heer Bos stelde terzake een motie van afkeuring voor. Nadat de voorzitter en wet houder de Zeeuw het standpunt van B. en W. hadden verdedigd, werd de motie van de heer Bos aangenomen met 13 stemmen. De wethouders bleven buiten stemming, terwijl een der leden blanco stemde. In verband met het vergevorderde uur stelde de voorzitter voor om de vergadering te verdagen tot morgenmiddag te 1 uur. LISSE. Bedankt voor de Geref. Gem, te Grand-Rapids (Michigan) ds. H. Ligten- berg alhier. NOORDWIJK. A.s. zilveren jubileum van den heer A. van Oosten Sr. Vrijdag a s. hoopt de heer A. van Oosten Sr.. chef-fitter bij het Gasbedrijf alhier, zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. Den len Jan. 1912 trad de heer van Oosten als fitter in dienst, na voordien in lossen dienst werkzaam te zijn geweest. Als zeer bekwaam vakman werd hij bevorderd tot chef-fitter. Wie den heer van Oosten van nabij kent, weet dat hij zich steeds met grooten IJver en toewijding aan het hem opgedragen werk wijdt, terwijl bij ontsten tenis van den directeur, thans adviseur, de technische leiding van het bedrijf ln zijn handen berust. Het zal den heer v. Oosten dien dag dan ook wel niet aan de noodige belangstelling ontbreken. Moge het den Jubilaris gegeven zijn nog tal van jaren zijn krachten te schenken aan het Noord- wljksche Gasbedrijf! OEGSTGEEST. Liefdadigheldsuitvoerlng van „Kunst en Genoegen". In het Patronaatsgebouw gaf de Tooneel- ver. „Kunst en Genoegen" een uitvoering ten bate van het Consultatiebureau voor zuigelingen alhier. De avond werd geopend door den leider van K. en G„ den heer L. M. Trüselaar, die een korte inleiding hield over het op te voeren tooneelspel „Haar andere Man" van Larry E. Johnson vertaald door J. C. v. d. Horst. Hij sprak voorts een opwekkend woord tot steun aan K. en G. en een aan beveling voor de in de pauze te houden collecte voor het consultatiebureau. In vlot tempo 16 het blijspel opgevoerd dat door den geestigen inhoud en het enthousiasme van de speler(sters) met aandacht werd gevolgd. De rollen zaten er vast in. een bewijs, dat er met ernst ls gestudeerd om een zoo groot mogelijk suc ces te bereiken En dat deze nog jeugdige vereenlgtng die haar eerste levensjaar nog niet ten volle heeft bereikt, hierin glansrijk ls geslaagd, getuigde het groote applaus na elk bedrijf. De moeilijkste rol was die van Mary, de VOORSCHOTEN. Gedenking a.s. Huwelijk van de Prinses. De feestelijke gedenking had plaats van het a.s. huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H Prins Bernhard Voor de leerplichtige kinderen, hadden in het gebouw voor Chr. Belangen poppenkast- vertooningen plaats onder.leiding van mevr. Jansen-Kleinke uit Bilthoven Er wareii voorstellingen voor de openbare scholen. Geref. school en Herv school met Biiz. school (Morschweg). Vertoond werd „De dolende ridders". 's Middags was er ringsteken op tandems op de Voorstraat en zakloopen voor .iongéiis, van 10 tot 14 jaar. De uitslagen waren. Ringsteken le prijs H. v. d. Nagel en J. Bekker; 2e pr mej" W. Rijsdam en Th. Rijsdam: 3e pr. mei. B. Dijkman en W. B. Barmen 't Loo; 4e pr. mej. A. Los en J. Planje: 5e pr. mej. J. den, Hollander en M. den Hollander Zakloopen. le pr. P. van Bemmelen: 2e' pr. P van Biemen; 3e pr. B. Lamboo: 4e or. H. Balfoort: 5e pr C. de Bruin; 6e pr. P. Hakker; 7e pr. A. Limburg. Burgemeester M. F. Berkhout heeft de prijzen uitgereikt en dankte vooral dr A. In 't Veld voor de beschikbaarstelling van gramofoon platen. 's Avonds vond in een drietal zalen een feestavond plaats. In het R.K vereenlgings- aebouw speelden de tooneelver. „Guido Gezelle". „de Graal" de Katholieke jongens- centrale en de St. Laurens Harmonie. Deze zaal was geheel gevuld. In het gebouw voor Chr. Belangen werd een historisch zangspel „Nederland en Oranje" opgevoerd van F Apeldoorn te Woerden. Hieraan verleende medewerking een koor een kinderkoor en Benvenuto. WASSENAAR. De a.s. feestelijkheden. In Het Wapen van Wassenaar vergaderde het Comité ter viering van het Vorstelijk huwelijk ter bespreking van het definitief programma. Wegens ziekte van den voorzit ter, leidde de heer H. Brouwer. Deze deelde mede, dat verschillende notabelen waren toegetreden tot het Eere-Comité. Daarna werd vastgesteld het definitief programma. Op 4 en 5 Januari zal een feestavond worden georganiseerd in het Patronaatsgebouw in de Kerkstraat, waar aan medewerken het muziekgezelschap „The Funny Boys" de Jonge Wacht, de Graal, het Mannenkoor van den Volksbond en de St. Jozefgezellen. Op 4 Januari wordt in het gebouw voor Chr. Belangen en op 5 Ja nuari in het Centraal Theater een uitvoe ring gegeven, waaraan medewerken de Mondaccordeonvereeniglng „D. V. S." de Chr. Meisjesvereeniging „Lydia" en het revuegezelschap van de Chr. Oranjever- eeniging. Op 4 Januari treden voorts in het Centraal Theater op de Muziekver. „Excel sior en de tooneelver. „De Optimisten". Op 5 Januari geven in het gebouw voor Chr. Belangen een uitvoering het Chr. Dames koor „Euphonia", de Chr. Gem. Zangver. „Zingt den Heer" en het Wassenaarsch Mannenkoor. De zalen worden gratis toe gankelijk gesteld. Echter ls het nemen van een programma verplicht. Op 5 Januari des morgens om 9'/i uur wordt op een nog nader aan te geven plaats door leerlingen van de U.L.O.-scho- len een herinneringseik geplant, waarbij „Excelsior" medewerking zal verleenen. Enkele personen zullen hierbij het woord voeren, terwijl de kinderen eenige vader- landsche liederen zullen zingen. Op dien dag vindt, te beginnen des mor gens 10 uur, de kindertractatie plaats. Niet minder dan 2200 kinderen zullen worden bedacht, in verschillende zalen. Voor de kleineren vindt een poppenkastvertooning plaats, waaronder begrepen de Oranje- film. Op dienzelfden dag zullen niet minder dan 271 armen van alle gezindten ruim worden bedeeld Voorts is besloten, zoo het weer het toe laat, „Excelsior" uitvoeringen in de open lucht te doen geven, terwijl anders ver schillende rondwandelingen zullen worden gemaakt. Het Dorpsplein zal worden versierd en verlicht. De Langstraat zal enkel worden versierd, wijl de middelen voor verlichting ontbreken. Het Comité rekent nog op verdere finan- cieele medewerking, daar op enkele onder deden van het programma moest worden bezuinigd. Vertrouwd wordt, dat deze versiering, eenvoudig maar waardig, de goedkeuring zal kunnen wegdragen. 5. Toen Paddekwist zoo sprak, begreep Thijs niet direct wat er wel achter stak; maar reeds ging de kabouter voort: ,,'t Is werk'lijk ongehoord! Die bergkabouter kwam ln 't bosch hier wonen en wilde schijnbaar mij en al mijn vrienden toonen, dat hij de sterkste van ons allen was; nu ja, dat merkten wij al ras! HIJ wilde 't heele bosch voor zich alleen dat is erg sleoht, naar 'k meen en om dus van ons af te komen heeft hij een booze toover- streek te baat genomen. Hij vergrootte alle, alle spinnen die in 't woud hier leven en liet hen vrees'lijk groote webben weven, rondom 't bosch, tusschen de boomen; en nu kunnen wij niet bij de j>adde- stoelen komen. Deze groote webben kleven vast aan allen, die hen traohten aan te raken en het is onmogelijk ze stuk te maken; één van ons heeft dit wel geprobeerd, maar dat is hem spoedig afge leerd! HIJ ls ln het web gevangen en de spinnen laten hem maar hangen. Nu schrok Thijs vervaarlijk: „Waar Is Dickie?" riep hij uit, ,,'t Is hier blijkbaar zeer gevaarlijk 1"

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7