Uit R ijnstreek LEfDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 28 December 1936 AGENDA DE VOORMALIGE HAARLEMMERMEERLIJN. Bespreking met Ged. Staten. Naar wij vernemen zullen op 30 dezer (door Ged. Staten van Zuid-Holland be sprekingen gevoerd worden met de ge meentebesturen. die betrokken zijn bij de voormalige Haarlemmermeerlijn (gedeelte Alphen-Nieuwkoop) en wel wat betrelt den aanleg van een weg voor het snelle ver keer op de spoorbaan van die nu opgehe ven lijn. Uit de besprekingen zal moeten blijken, of die gemeenten bereid zijn, de gebruike lijke onderhoudskosten van dezen weg op zich te nemen. In de j.l. gehouden Raadsvergadering •van Alphen zijn over deze kwestie nog vragen gesteld en door den burgemeester beantwoord. ALPHEN. MEISJE AANGEREDEN. Toestand hoogst ernstig. Op Tweeden Kerstdag werd op den Steekterweg het 2-jarig dochtertje van de familie T.. dat plotseling den weg overstak, aangereden door een passeerende perso nenauto. bestuurd door M. uit Wassenaar. Het kind dat een bloedende hoofdwonde bekwam en een zware hersenschudding, werd door dr. Schreuder behandeld. Gis teren was het kind nog steeds bewusteloos. Volgens ooggetuigen treft den autobestuur der geen schuld. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, dochter van H. A. de Lange en P H. van Tol Johan nes Petrus Laurentius. zoon van H. J. P. Tuinenburg en A. G. de Vogel Simon, toon van S. Dam en C van der Haven. Overleden: Jacobus Verhaar, oud 85 j. Margje de Wit, oud 74 jaren Philippus Hendrik Burggraaf oud 7 maanden Gerardus Jacobus Johannes Cornells Fen ders, oud 15 jaren (overl. te Leiden) Loop der Bevolking Gevestigd: Hendrik F. de Looij, Hooft- straat 51 Maria M. Hofer. echtgen. van J. F. Samson, zonder beroep. Dr. Lovink- laan 14 Arie Breedijk. winkelbediende Hooftstraat 121 Elisabeth G. Vrolijk, dienstbode, Stationsstraat 28 Hendrikus Veenstra. corrector, v. Eeghenslraat 25. Vertrokken: Naar Rotterdam, Marconi- plein lb, Gijsbertha van Emmerik, huis houdster Naar Delft, Hugo de Groot straat 54. Maria M. v. d. Meer. chef-strijk ster Naar Vlaardingen, Sweeringstr. 177, Joh. van der Windt en gezin, mach. De nieuwe brug. Deeer dagen heeft men een aanvang ge maakt met de voorbereidende werkzaam heden betreffende den onderbouw voor de nieuwe brug over het Aarkanaal aan Gouwsluis. Verkeersongeval. In wijk Hoorn nabij den landbouwer v. d. A. reed op len Kerstdag de autobestuur der A. B. uit Den Haag, niet zijn auto ten gevolge van het slippen tegen een tweetal links van den weg staande boomen. Links werd de wagen geheel ingedeukt, brak een wiel van het cardon dat in de sloot terecht kwam, terwijl ook rechts de wagen belang rijk werd beschadigd, zoodat deze moest worden weggesleept. De bestuurder kwam er vrij goed af, doch de naast hem zittende heer B B. uit Den Haag en mej. H. B. en haai' dochter, wonende alhier, werden ge wond. Mej. B. die bewusteloos was. werd bij omwonenden binnengebracht, waar dr. v. W. de eerste hulp verleende. De verwon dingen bleken niet van emstigen aard, zoo dat bestuurder en mede inzittenden later hun reis konden vervolgen De auto behoor de toe aan de Tromp-garage te 's-Graven- hage. Volgens ooggetuigen reed de bestuurder met groote snelheid; hij wilde bovendien een andere auto inhalen. Dit werd hem in een bocht noodlottig met het boven genoemde gevolg. Tegen den autobestuurder is proces-ver baal opgemaakt. Bij den landbouwer C. B. aan den Kortsteekterweg is op zijn hoeve een ge val van miltvuur geconstateerd. Het cada ver is overgebracht naar het abattoir te Leiden ter vernietiging. Blijkens bekendmaking van B. en W. zullen de winkels in onze gemeente gedu rende het tijdvak 4 tot en met 7 Januari tot des avonds 11 uur geopend mogen zijn. Ook aan Gouwsluis is een buurtcom- missie gevormd in verband met, de a.s. feestelijkheden Dank zij de milde gaven van omwonenden stelt deze commissie zich voor de bruggen aan Gouwsluis zoowel te versieren als te verlichten. Onze plaatsgenoot, de heer J. C. Böckling, hoofd der R.K School, ontwer per van het Oranjespel „Er waren twee Koningskinderen" welk spel hier 7 Jan. a.s. zal worden opgevoerd, heeft van H. K. H. Prinses Juliana een dankschrijven ont vangen voor het Haar toegezongen spel. De heer M. C. Letier nam in intiemen kring afscheid van leerlingen en bestuur van de Chr H.B.S. na ongeveer 11 jaren als leeraar in de Engelsche taal aan de H.B.S. verbonden te zijn geweest. Namens directeur en leeraren werd hem een zilve ren sigaretten-garnituur aangeboden. Na mens de commissie van toezicht sprak de heer L. de Graaf den scheidenden leeraar toe en bracht hem dank voor zijn ijver en toewijding. Ook de heer Fokkema, w.n. di recteur sprak woorden van waardeering. Door mej. v. E. uit de Lagewaard werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van haar rijwiel, dat zij tijdens de godsdienstoefening had neergezet achter het Evangelisatielokaal aan de Hooftstraat. ALKEMADE. Uitvoering „St. Pancratius'. De tooneelclub St. Pancratius gaf een geslaagde uitvoering. Na een welkomst woord van kapelaan Buijs en een muziek nummer van de vioolclub. werd opgevoerd het drama „Omdat zijn vader slecht was", dat zeer goed werd vertolkt en veel bijval oogstte. Hierna kwam de clou van den avond, en wel het spannende drama „De Dader" een echt Amerikaansch spel met veel sensatie. De spelers waren zeer goed! Het dankwoord van den Directeur zoowel aan tooneel als aan vioolclub was dan ook alleszins op zijn plaats. Rijtuig met paard te water. Op tweeden Kerstdag is te Oudewetering een ongeval gebeurd, dat nog zeer goed is afgeloopen. Op weg naar de kerk reed het rijtuig, waarin de familie L. gezeten was, ter hoogte van de Ned. Herv. Kerk met paard en al te water. Ijlings toegeschoten hulp bracht de inzittenden spoedig op het droge. Ook het paard kon behouden aan wal worden gebracht, waarna na heel veel moeite het rijtuig uit het water is ge haald. Met een nat pak en den schrik kon de familie huiswaarts keeren. BODEGRAVEN. De a.s. feesten. Het staat er met de plannen voor de viering van het Kon. Huwelijk weer heel wat beter voor dan enkele dagen geleden. Voor de kinderfeesten, voor zoover deze kinderen tenminste tot de schoolgaande jeugd behoorden, is een prachtig plan in voorbereiding, bestaande uit talrijke histo rische tafereelen. Er komt steeds meer liefhebberij voor de straatversiering. Al leen de Wilhelminastraat versiert en bloc en men doet dat uitnemend. Er is in de trottoirs een honderdtal sparreboomen ge poot, alle versierd met Oranje. Er komen honderden vlaggetjes over de straat, be nevens lichtzuilen aan begin en eind. En kele huizen hebben ook een eigen versie ring aangebracht. Dag aan dag hangen huis aan huis vrijwel overal de vlaggen uit. Ook in andere straten wordt aan de individueele gevelversiering veel gedaan! In de Geref. Kerk werd het Kerstfeest van de Ger. Zondagsschoolver. gevierd in tegenwoordigheid van vele ouders en be langstellenden. Door mej. J. A. Karssen werd de Kerstgeschiedenis verteld, terwijl de heer A. Zuidam een verhaal vertelde van 4 woonwagenkindertjes, die den Hei land zochten. De kinderen zongen ver schillende Kerstliederen; de oudsten een mooie cantate. Zij werden feestelijk ont haald. Het geheel stond onder leiding van den heer P. G. den Broeder. Ter gelegenheid van hel afscheid van den heer P. Maaskant, hoofd der Chr Ulo school, heeft zich een comité van de oud- leerlingen gevormd, bestaande uit mevr. v. Muiswinkel-de Jongh en de heeren C. G. Karssen. voorzitter. A. Noordhoek. secr., A. v. d. Straaten cenn. en J. Vink. dat een huldiging voor de oud-leeringen voorbereidt. De opperbrandmeester. de heer J v. d. Giesen. die onlangs onverwacht ontslag heeft gevraagd als zoodanig en waarover een iterpellatie in den Raad slechts door toevallige omstandigheden niet werd ge houden heeft thans od verzoek van B. en W. zijn ontslagaanvrage ingetrokken. Het Onderling Fonds voor Ziekenhuis- verpleging heeft in een matig bezochte ledenvergadering onder leiding van den heer Jac. Groenendijk de Statuten en het reglement totaal herzien. De naam van het Fonds is gewijzigd in Onderlinge Waar- borg-Maatschappij. Dank werd gebracht aan de heeren mr. la Gro en J. Beiien voor hun adviezen. De heer D. v. d. Maat be dankte wegens ziekte voor het bestuurslid maatschap. „Klein Halleluja" het Chr Meisjeskoor gaf onder leiding van den heer J. M. Kou- wenhoven een geslaagde uitvoering in het Beursgebouw. Hoofdnummer was de can tate .De geschiedenis van Jozef" die uit nemend werd gezongen. Ook het verdere programma, bestaande uit kleinere liederen afgewisseld met voordrachten, slaagde uit nemend. De heer A. Ooms sprak woorden van dank. BOSKOOP. Begrafenis wijlen den heer J. C. Vermeulen. Onder enorme belangstelling had Zater dag op de R.K begraafplaats, de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van wijlen den heer J. C. Vermeulen. De overledene die den ouderdom bereikte van 49 jaar was in onze gemeente en daar buiten algemeen geacht en stond bekend als een hard werker voor tal van vereeni- gingen en corporaties, waarin hü een lei dende functie bekleedde. Op de begraafplaats merkten wij op tal rijke deputaties van vereenlglngen en comité's ga. „Het Boskoopsche Oranje comité" waarvan de overledene 2e voor zitter was, voorts besturen van de R.K. ver ,J3e Hanze" het bi. comité voor Kath Soc. Actie alsmede van de R.K. Altaarwacht, waarvan de overledene voorzitter was. Mede waren aanwezig vele ouders van schoolgaande kinderen, die den overledene een dankbaar hart toedroegen voor al het geen hij deed voor de kindervoeding op de R.K. scholen. Zijn nagedachtenis zal bij vei°u jn dankbare herinnering blijven! Kerstfeestvieringen. Evenals vorige Jaren, had ook thans in diverse kerkgebouwen en zalen de plechtige viering van het Kerstfeest plaats. Op len Kerstdag had dit feest plaats in „Ons Jeugdhuis" aan de Julianastraat, en in de middaguren van den 2en Kerstdag in de Ned. Herv. Kerk, alsmede in de Chr. Geref. Kerk. In al deze gebouwen was een groote blijde kinderschaar aanwezig, die ruim schoots werd getracteerd en van geschen ken voorzien. Geslaagde Phiimvcetentoonstelling. Op de gedurende de Kerstdagen alhier gehouden Nat. pluimveetentoonstelling, uit gaande van de pluimvee- en konljnenfok- kersvereeniging „Nut en Sport" aldaar wer den de volgende eere- en speciale prijzen toegekend: Afd. hoenders: J. van Soest, Boskoop, D. Blanken, Bergambacht. J. H. v. d. Broeke, Haarlem. P. v. d. Burg, Maasland, W. A. Langenbach, Zwijndrecht. G. A. Lohman, Poortugaal, KI. Koning, Boskoop, Anth. Nederhof. Boskoop, Z Merkensteijn. Loos duinen, A. Legerstee, Rotterdam, C. J. Ver- degaal. Hazerswoude. Afd. Krielhoenders: A. D. v. Wilgen, Bos koop, J. v. Bergen. Boskoop, A. v. d. Pauwe, Alphen a d. Rijn, Couvee en Wilschut, Bos koop. A Ramp, Boskoop, J. Nleuwkamp, Den Helder, H. Bosman. Boskoop. Afd. watervogels: C. J. Verdegaal, Ha zerswoude. P. Noordam. Waddinxveen, R. Verkade, Alphen a/d. Rijn, A. v. d. Panne, Alphen a/d. Rijn. Afd. fazanten: J. v. Bergen, Boskoop, A. Metselaar. Boskoop, C. Hoogervorst, Bos koop, J. v. Gemeren, Boskoop, C. J. Verde gaal. Hazerswoude. Afd. Konijnen: L. Lagerwey, Boskoop, J. G. Wassing, Gouda, T. Klos, Zoetermeer, A. Hoogendoorn, Boskoop, B. Mudde, Moor drecht. A. den Toom. Bergambacht. W. Keiderhuis. Boskoop, D. Blanken, Berg ambacht. A. J. C. Dekker, Rotterdam. P. v. d Burg, Maasland, J. S. Zwart. Zoetermeer, J Pieterse, Zoetermeer, W. Duclou, Zoeter meer. S. J. C. v .d. Burg, Zoetermeer, M. J. Moerland. Zoetermeer, H. Smol, Rotterdam, N. D. Bakker, Boskoop. J. v. Soest, Boskoop, W. Sekeris. Boskoop. Afd Sierduiven: C. J. de Bruin, Gouda, KI. Koning. Boskoop, J. L. Fledderis, Bos koop, H. v. d. Willek, Boskoop, J. Sprey, Bodegraven, P. J. v. d. Zwaard, Boskoop, Fl. Doorenbes, den Haag, J. v. Bergen, Bos koop. A. J. v. d. Graaf, Boskoop. Afd. Postduiven: R. v. Dijk, Boskoop, K. G. v. Wolferen, Maassluis, H. S. Mens, Al phen a/d. Rijn, H. Bouer, Alphen a/d. Rijn, G. Stapper. Alphen a/d. Rijn, P. v. d. Berg, Boskoop, T. Koot. Stolwijk, L. de Rooij, Boskoop, C. Visser, Rotterdam, F. W. v. Staalduinen. Bodegraven en D. Wiebes, den Haag. Burgerlijke stand Ondertrouwd: A. H. Hardijzer en A. van Tienhoven L. de Waal en J. van Pruissen. Overleden: Johannes Cornells Vermeulen, 49 j. B. en W. hebben bepaald, dat de win kels van 4 t/m. 7 Januari, tot des avonds 9 uur voor het publiek geopend mogen blij ven. In de alg. ledenvergadering van de confessioneele vereeniging, afd. Boskoop, zijn tot bestuursleden herkozen de heeren Jan Bon en P. ter Wee, terwijl in een va cature werd gekozen de heer J. v. d. Tooren. HAZERSWOUDE. Voor deelneming aan den lichtstoet hebben zich reeds dertig vereenlglngen opgegeven. Ook op zich zelf staande per sonen kunnen zich aansluiten, doch bij voorkeur met oranje-lampions. Als kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren A. A. Matze en D. van Klaveren. Tot secretaris van het col lege van notabelen is herkozen de heer J. BI ij leven. De collecte van het comité voor bijz. nooden heeft f. 186,58'/2 opgebracht. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Overleden: Levenloos kind van Cornells Lekx en Dirkje van Jleverden Johanna Stuijvenberg, 15 j. Het as. feestprogramma. In verband met het a.s. huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard is het volgende programma opgesteld: 30 Dec. n.m. 4 uur: Bioscoop-voorstelling in de Geref. Kerk voor de schoolkinderen, van 6'/t—8 en van 8'/:10 uur nam. Bioscoopvoorstelling in het café de Bruin voor leden der Oranjevereen. en genoodig- den; 4 Jan. des avonds te half acht'feeste- Ujke bijeenkomst in de Geref. Kerk; 5 Jan. bij genoegzame deelname een lichtstoet. Een bijzondere verlichting aan het Raad huis en aan de Koudekerksche brug zal worden aangebracht hetgeen het feestelijk karakter nog zal verhoogen. Gevonden: een rijwielbelastingmerk in etui. een kosteloos rijwielbelastingmerk in etui en een bril met etui. Inlichtingen bij de politie. De collecte voor de Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool heeft opgebracht f. 201,54. De opbrengst van den boekjes-ver koop ten bate van den Wereldbond van Kerken bracht op f. 12,95. Terwijl arbeiders bezig waren met kleivervoer bij den landbouwer J. D. R. in de Lagewaard, geraakte het ong. 8-jarig zoontje van den heer N. de J„ wonende in de Hoogewaard onder een kipkar. Met inwendige kneuzingen werd het ventje opgenomen en naar de ouderlijke woning vervoerd, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Begrootingszorgen - Aanleg van straten Verhuring van gemeentewoningen en gemeente-localiteiten - De Leider- dorpsche brug. De raad vergaderde. Besloten werd een telegram van gelukwensch aan het Vorste lijk Bruidspaar te verzenden, ter gelegen heid van de ondertrouw. Ingekomen was een besluit van Ged. Staten waarbij goedkeuring werd onthou den aan het raadsbesluit tot wijziging van het aflossingsplan. B. en W. vonden het beter, niet in beroep te gaan bij de Kroon, daar dit toch wel geen resultaat zou op leveren. Aldus besloten. 4C lingez. Bied.) De voorz. deelde mee, dat de begrooting van het grondbedrijf voor 1937 was goed gekeurd. De opmerking was gemaakt het saldo van f. 13000 van 1935 niet te gebrui ken voor 1937 zooals gewoonte is, doch voor 1938: dit in verband met de minder gunstige positie van de gemeente-finan-' ciën. Verder gaven Ged. Staten in over weging, over te gaan tot verhooging van opcenten van verschillende belastingen, waarbij ook nog werd aangeraden voor de gemeentefondsbelasting de gemeente Ui een andere klasse te plaatsen. De voorz. merkte op, dat de toestand van de ge meentelijke financiën in het geheel niet slecht is. Ged. Staten hadden z.i. te veel aandacht geschonken aan een raming die een half jaar geleden aan dit College werd opgezonden, betreffende de vermoedelijke inkomsten over 1936. Deze raming was zeer voorzichtig gesteld en het eindresultaat zou aanmerkelijk beter zijn, naar nu reeds bleek. B. en W. zullen alles nog eens dui delijk aan Ged. Staten uiteenzetten. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan den heer M. van der Velden vergun ning te verleenen tot aanleg van een drie tal straten. Aanvrager zal f. 2500 moeten storten als waarborgsom voor een goede uitvoering der bestratingen alsmede de water- en lichtleidingen, voor welke de ge meente aansprakelijk kan worden gesteld. Zonder bespreking werden met alg. st. aangenomen een wijziging van de school- geldverordeniijg en een betreffende de ver ordening heffing los- en laadgeld en kade- geld. Het voorstel tot onderhandsche verhu ring van de gemeentewoningen in de buurt schap Achthoven, werd na bespreking aan genomen. Na een breedvoerige discussie werd het voorstel inzake de verhuring der gemeen telijke localiteiten aangenomen met 43 st. Teren de heeren Dc Haas. Klaver en v. d. WaL Besloten werfd hét onderhol)d der ge meenteplantsoenen opnieuw aan tc beste den. Bij de benoeming van leden van het Burgerlijk Armbestuur, merkte de heer v. d. Wal op, dat bij de voordracht de S.D. A.P. was voorbijgezien. De voorz. deelde mede, dat de voordracht was gekomen van 't B. A. zelf. De raad was bevoegd de voordracht terug te zenden. Vervolgens werden benoemd in de vacature P. de Groot, die uit de gemeente was vertrok ken. de heer A. v. Winkel en in de perio dieke vacature de aftredende heer J. v. d. Meer. Voor de vaccinatie in 1937 werd aange wezen dr. J. J. Persant Snoep. Op voorstel van B. en W. werd besloten de commissie van toezicht op het L. O. op te heffen. Aan de Chr. muziekver. „Devote" werd over 1935 een subsidie toegekend van f 100. De voorz. deelde naar aanleiding van het ingekomen voorstel van de heeren Klaver en v. d. Wal, betreffende verstrek king van schoeisel enz. aan schoolgaande kinderen, mede, dat ter zake het advies van de hoofden van scholen moest worden ingewonnen. Dit advies zal worden ge vraagd. waarna B. en W. prae-advles zul len uitbrengen. In geheime zitting werden de contract- bepalingen Tol Leiderdorpschebrug be sproken. B. en W. stelden voor de Tol op de Lei- derdorpsche brug weer onderhands te verpachten voor 3 jaren aan den tegen- woordigen pachter, den heer Ramaker, mits een pachtsom wordt geboden, waar mee de raad zich kan vereenigen en in het contract t.z.t. de bepaling op te nemen, dat het personeel éénmaal in de 3 weken een vrijen dag zal krijgen en 6 vacantie- dagen (nachten inbegrepen) met behoud van loon. Met alg. st. aangenomen. Hierop sluiting. Door een hiertoe speciaal gevormd Comité heeft een uitdeeling van levens middelen aan behoefige gezinnen in deze gemeente plaats gevonden. Hartelijk dank wordt gebracht aan hen, die zich hiermee belast hebben en daarvoor gaven schonken. NIEUWKOOP. Aanrijding. De veehouder Th. N. uit Ter Aar reed met een tentwagen op den Nieuwveensche- weg op weg naar de R.-K. kerk. Toen hij de brug over de Schoutenvaart passeerde, werd het gerij aangereden door een hem achterop rijdende melkauto. De tentwagen werd ernstig beschadigd. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De wielrijdster C. H. uit Aarlander- veen, die 's avonds het Zuideinde alhier passeerde, had het ongeluk toen zij voor een achterop rijdende auto uitweek, van het wegdek af te rijden en in den modde- rlgen wegberm te slippen. De wielrijdster raakte hierdoor haar stuur kwijt en botste tegen de achterzijde van de auto aan, met het gevolg, dat zij over den weg kwam te vallen en daardoor een kniefractuur be kwam. Na door dr. K. verbonden te zijn, is zij door den bestuurder van de auto naar haar woning vervoerd. Het rijwiel werd licht beschadigd, Woensdag. K a t w ij k-aa n-Z e e (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek van Lunteren. 7V» uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde-Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Inenting tegen diphterle 45 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. "s Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 10 Januari): Tentoonstel ling schilderwerk Toon Kelder, 104 uur. 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Gelukskinderen". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Van voorm. 11 uur tot 5 uur nam. dage lijks Cineac-voorstellingen. Trlanon-Theater, Breestr 31: 8 uur nam. „Het witte paard". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur n.m. Filmac dagelijks v. 126 u. n.m. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Leve de Jantjes". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „The Singing Kid", lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Modern Times". Zondagnam. 47 en 811 uur. Zondagnam. 47 en 811 uur. Dage lijks matinée 2'h uur. nam. Nova-Bioscoop (Katwijk a. Zeel„De laatste voorpost", 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot va, 8 uur "Heen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zomdagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Dec. a.s. tot en met Vrijdag 1 Jan. '37 (Nieuw jaarsdag) waargenomen door: apotheek M. Boekwijt, Vlschmarkt 4, Leiden telef. 552. Zaterdag 2 en Zondag 3 Jan. a.s. nemen waar de apotheken: G. F. Reyst, Steenstr. 35, telef. 136 em A. J. Donk, Doezastr. 31, telefoon 1313. NIEUWVEEN. Kerstspel van den V.C.J.B. In de Ned. Herv. Kerk door de afd. Nieuwveen van de V.C.J.B. een Kerstspel vertoond. Het Kerkgebouw was geheel ge vuld. toen ds. v. Wijngaarden, Rem. Pred. te Nieuwkoop opende door gemeenschappe lijk te laten zingen gez. 229 1 en 3, waar na hij een inleiding gaf over 't Kerstspel. Daarna las ds. v. W. Luc. 2 voor, waarna dit ernstige spel werd opgevoerd. De aanklee ding, de zang, het woord en de mimiek wa ren goed verzorgd. Vooral de voorbeeldige houding van de figuur van Maria en de Engel Gabriel was ontroerend. Ook de muzikale begeleiding droeg bij tot het wel slagen van dezen bij uitstek wijdingsvollen avond. Ds. v. Wijngaarden sloot met dank gebed en het laten zingen van gez. 245 1. In de consistorie der Kerk, overhandigde de heer W. Plomp, namens den V.C.J.B. aan ds. v. Wijngaarden als blijk van waardee ring voor het instudeeren van het stuk een prachtig boekwerk. Ook aan den heer Joh. Zwart, uit Nieuwkoop, die den zang instu deerde werd een aandenken aangeboden, alsmede aan mej. v. Dijk voor haar fraai orgelbegeleiding. Loop der Bevolking. Vertrokken: D. Spek en gezin, n. Zeven hoven. Gevestigd: M. C. Rosbach, v. Ede. A. H. Rozenboom, v. Rotterdam M. J. v. d. Meulen, v. Rotterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Damiamis Kors Johannes, z. v. K. P. v. Rijn en M. G. Bouwman Petrus, z. v. Joh. Spring in 't Veld en J. v. Gulik. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer C. v. Dijk, zulks in de plaats van den heer J. v. d. Wal, die zich wegens hoogen ouderdom niet meer her kiesbaar stelde. Tot diaken is herkozen de heer W. Bruyne. Dc feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana, welke vastgesteld waren op 8 Januari, zul len thans plaats hebben op 7 Januari. In de Ned Herv. Kerk is op 2en Kerst dag het Kerstfeest gehouden met de kin deren van de Zondagsschool. Ds. Brink hield een mooie Kerstvertelling. Nadat da kinderen rijkelijk onthaald waren op koek jes enz., werden zij met mooie geschenken bedacht. Het was een zeer geslaagd feest. De heer W. Panman, hoofd der Open bare School alhier, heeft zijn benoeming in gelijke functie te Katwijk aan Zee aan vaard en gaat nu binnenkort onze ge meente, waar hij meer dan acht jaar het Openbaar Onderwijs met liefde heeft ge diend, verlaten. NOORDEN. De Herv. Jongedochtersver. Tabitha veirde haar 7e iaarfeest n de Chr school. Ds A. J. van Wijngaarden van Nieuwkoop sorak de feestrede uit. Verschillende ver slagen werden uitgebracht. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6