Kerstboodschappen Uit de Omstreken LEiDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 28 December 1936 Van Benesj, Hess en den aartsbisschop van Canterbury AALSMEER. Jaarvergadering „Aalsmeer's Fanfarecorps". „Aalsmeer's Fanfarecorps" heeft zijn jaarvergadering gehouden in hotel ,,De in Kolommen", onder voorzitterschap van den heer W. B. Buis. De seer.. de heer W. Spaar garen las de notulen, die vastgesteld wer den. Uit het jaarverslag bleek, dat het corps op 1936 met veel voldoening mocht terugzien, niet alleen door het behaalde succes op het muziekconcours te Leusden, doch ook wat opluistering betreft van ver schillende dorpsgebeurtenissen. De voorzitter dankte den secretaris voor het uitbrengen van zijn jaarverslag. Uit de rekening en verantwoording van den pen ningmeester. den heer A. Eveleens Wz„ bleek, dat de inkomsten over 1936 hadden bedragen f. 3877.45, de uitgaven f. 3214.17, batig saldo f. 663.28 Het corps bezit boven dien voor een waarde van f. 2446 aan in strumenten. De heer P. Kaptein bracht, r.amens de Fin. Commissie rapport uit; boeken en kas van den penningmeester waren als steeds accuraat in orde bevon den. De voorzitter dankte den heer Eve leens voor zijn uitstekend beheer. Als le der der Fin. Commissie 1937 werden be noemd de heeren: P. Ravestein, D. v. d. Zwaard en Jb. Alderden Dzn. Tbt bestuurs leden werden herkozen de heeren G. P. Maarse, J. A. Heeren. W. B. Buis en W. Jore Kzn. De contributie wend weer vast gesteld op 25 cent per lid en per week. Na rondvraag volgde sluiting. Het echtpaar D. Baardse Dz.M. BaardseVlek, wonende aan den Uiterweg alhier, vierde onder veel blijken van be langstelling, ook van de zijde van het ge meentebestuur, zijn 50-jarig huwelijksfeest Des avonds heeft „Aalsmeers Fanfare corps" het echtpaar een serenade gebracht. HILLEGOM. Lood der bevolking. Gevestigd: P. G. Geitenbeek. Leidsche- straat 49 M. M. van Til, Stationsweg 170 K. Haitsma. Raadhuisstraat 2 A. de Heer. Haarlemmerstr. 68 Wed. J. C.. C. Dekkers—Hartwigsen, Haven 96. Vertrokken; M. Brands, naar Urk K. Siebesma. naar Amersfoort J. Bruijn. naar Rotterdam iW.) C. J. Hagenaar, naar Koudekerk. B. 25 G. R. Woltman. naar Velsen Th. Jonkheer met echtgen. naar Nijmegen D. Stoker met gezin, n. Haarlemmermeer. Gevonden: Speld met roode steen, portemonnaie met inh., ceintuur, rozen krans. tankdop van een auto. Inlichtingen bij de politie. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kerstfeestviering Geref. Zondagsschool. Op den Tweeden Kerstdag werd in de Geref. Kerk met de kinderen der Zondag school het Kerstfeest gevierd. Ook vele ouders en belangstellenden hadden aan de uitnoodiging om de samenkomst bij ie wonen, gehoor gegeven. Eén der onderwijzers, de heer C. Kor- pclshoek vertelde boeiend de Kerstgeschie- nis. Ter afwisseling werden liedeten ge zongen en teksten opgezegd. Ook de heer P. A. Schoneveld had bij het vertellen van ziin verhaal de volle aandacht. De trac- taties vielen, als steeds, zeer in den smaak. Onder spanning werden de boekjes uit gedeeld. De grootte was afhankelijk van 't aantal behaalde punten voor het leeren van psalm en tekst in het afgeloopen jaar. De leerlingen, die de Zondagsschool verlieten, ontvingen als blijvend aandenken een bij beltje. Ten hoogste voldaan keerden allen huiswaarts. Met ingang van 1 April 1937 is aan mej. J. A. Schut onderwijzeres aan de School voor Geref. L. O., eervol ontslag verleend wegens as. huwelijk. In har plaats is door het bestuur met ingang van denzelfden datum benoemd, nitj. I. de Keijzer te Zuylen <U.) Door den Kerkeraad van de Herv. Gem. is als regent van het Herv. Gasthuis herbenoemd de heer D. van Dutjn en als regent van het Herv. Weeshuis de heer Kr. Haasnoot. Kerstfeestviering der N. H. Zondagsschool „Het Mosterdzaadje." Deze 79ste Kerstviering werd ln de Zaal voor Prot. Belangen gehouden. De 1800 kinderen der Zondagsschool werden in vier groepen ontvangeen. Telkens woon den vele ouders de bijeenkomsten bij. Voor de jongens en meisjes van 67 jaar hield ds. P. Pras de Kerstrede, voor die van 89 jaar ds. Fr. J. Broeyer, voor die van 1011 jaar ds. R. P. A. Rutgers en voor de jon gens van 1213 jaar de heer G. Vooys. De bekende Kerstliederen werden bij de ver schillende vieringen gezongen. Elk kind kreeg een sinaasappel, een speculaaspop, een reep chocolade en een pracht boek. Voor de 240 jongens en meisjes van 13 jaar, die de Zondagsschool gingen verla ten, hield de voorzitter de heer B Dubbe- laar een toespraak, waarin hij hun een stichtelijk woord mee.gaf op hun verderen levensweg. Ook kregen zij een Nieuw Tes tament met de Psalmen en Gezangen. LISSE. Raadsagenda. boomkweeker, naar Kicherlinde (Did.) P. G. Geitenbeek, naar Hillegom, Leldsche- straat 49 W. G. van der Horst, naar Haarlem. Delftlaan 213 E. Kortekaas, naar Haarlem, Florapark 2 (religleuse) H. de Koning, huishoudster, n. den Haag, J. van Nassaustraat 69 T. J. Jelgersma en fam„ naar Haarlem, Faradaystraat 27 W. van Halm, naar Den Haag, S. de Bourbonstraat 196 Z. Rosenbaum en fam.. landbouwer, naar Italië J. M. G. S. Rooijers, 1.1. verpl., naar Haarlem, Ol menstraat 57. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Maria Cornelia, dochter van G. J. J. van Eeden en C. M. C. van Rhijn Aart, zoon van A Kappe- tijn en W. M. H. Kreije. Ondertrouwd: Th. H. Polman en T Wes- sclink. Getrouwd: M. Hoek en A. L. Burgers. Overleden: IJsbrand van Rooijen, 79 j., wedr. van C. Marbus. NOORDWIJKERHOUT. In de Ned. Herv. Kerk is het Kerst feest op grootsche wijze gevierd, rondom den prachtig verlichten Kerstboom. Ds. Van Noort sprak het openingswoord, waarna tezamen gezongen werd Gez. 117. Ds. Van Noort en meester Arends ver telden Kerstgeschiedenissen. Alle kinderen w.o. ook die uit De Zilk, werden ruim ont haald; allen ontvingen fraaie en nuttige geschenken. Het bestuur van den R.K. Volksbond De raad komt hedenavond te half zeven onthaalde alle behoeftige leden, ter gele genheid van de feestdagen, op een flinke portie vleesch. KATWIJK AAN ZEE. Kerst feest viering der Geref. Zondagsschool. Deze werd in de Geref. Kerk gehouden onder leiding van den heer Dompeling, die tevens de leider van den kinderzang was. De samenkomst werd geopend door den heer H. Sleuring. De heer A. Peters ver telde de Kerstgeschiedenis. De kinderen van de Zondagsschool zongen mooie kerst liederen, die op het orgel begeleid werden door den heer Kloos. Zij ontvingen de ge bruikelijke Kerstfeestuitreiking. Het slot woord werd gesproken door ds. H. Ph. Ing- wersen. Kerstfeestviering der Zondagsschool „De Vuurbaak". De kinderen van deze Zondagsschool kwamen bijeen in Casa Cara onder leiding van de heeren M. G de Jong en IV. Zwit ser. De eerste vertelde de Kerstgeschiede nis. Ook werden lantaarnplaatjes vertoond uit de Bijbelsche geschiedenis. De kinderen werden getracteerd en ontvingen ieder een kalender. Orgelbespeling in de Nieuwe Kerk. Op den 2den Kerstmiddag gaf de heer G. van Rhee zijn eerste orgelbespeling in de Nieuwe Kerk. Hij speelde eerst 2 ko raalbewerkingen van zijn leermeester den heer Feike Asma. nJ. „Hoe zal ik U ont vangen" en „Heft aan den luiden zang." Zijn talent als veelbelovend organist, bleek ook in het Ev. Gez. 181, van J. Pa- chelbel; Praeludium en Fuga, van J. S. Bach en de Pastorale van D. Scarlatti. Nog vertolkte hij het Andante Cantabile van W. Rea; het Scherzo van A. Claussimann en de Meditation van E. Lemaigré. Ten- slot/te de Suite „Kerstfeest I" van Jan Zwart. Hoe lieflijk klonken deze bekende Kerstliederen op het kerkorgel dat uitste kend door den heer Van Rhee bespeeld werd. Hij heeft de toehoorders een aange naam uur van muziekgenot verschaft! bijeen 1. Steunplan ten behoeve van noodlij dende bloembollenkweekers; 2. Vaststel ling der verordening op de heffing en in vordering van opcenten op de hoofdsom der gemeentefcndsbelasting in de ge meente Lisse voor het belastingjaar 1937/ 1938; 3. Vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van opcenten op de Vermogesbelasting in deze gemeente vcor het belastingjaar 1937/1938; 4. Vast stelling van verordeningen op de heffing en invordering van een wegenbelasting in de gemeen'e Lisse; 5. Vaststelling van de begrootingen Burgerl. Armbestuur, de be drijven en de Gemeente-begrooting vcor 't dienstjaar 1937. Opcenten belastingen. Om de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1937 sluitend te maken is het noodig op de hoofdsom der gemeentefcnds belasting 1937/1938 75 opcenten te heffen. De opbrengst der gemeentefondsbelasting over geoemd tijdvak wordt door den in specteur der directe belastingen geraamd op f. 45.000. Bij een heffing van 75 opcen ten ten bate der gemeente wordt derhalve een bedrag verkregen van f. 33.750, waar van twee derde of f. 22.000 ten goede komt aan het belastingjaar 1937. De overige heffingen zijn tot een redelijke hoogte op gevoerd. De financieele toestand der gemeente maakt het noodig. om ook over het belas tingjaar 1937/1938 het maximum-aantal opcenten op de hoofdsom der vermogens belasting in de gemeente te heffen om een sluitende gemeente-begrooting te verkrij gen De opbrengst der vermogensbelasting over het jaar 1937/1938 wordt door den inspecteur geraamd op f. 17.400. Bij een heffing van veertig opcenten ten bate der gemeente wordt derhalve een be drag van f. 6960 verkregen, waarvan komt 85"ten bate van het belastingjaar 1937 of f. 5916. Vergadering Harddraverij-verrenigimP Lisse en Omstreken". Op de groote bovenzaal van „De Witte Zwaan" werd de 40e algemeene vergadering gehogden door de HarddraverUver. Lisse en Omstreken". De voorzitter, de heer J. C. de Haan. opende en memoreerde, dat het afgeloopen jaar niet ongunstig is geweest. NOORDWIJK AAN ZEE. Uitvoering „Soli Deo Gloria". De Chr. Zangver. „Soli Deo Gloria" gaf in de Herv. Kerk haar jaarlijksche uitvoe ring. waarvoor groote belangstelling be stond. De zangnummers werden begeleid op de piano door mej. Jeanne Alblas uit Delft. De avond stond onder leiding van ds. N. J. Cupedo. die vertrouwde, dat de zang, zooals de naam der vereen, aangeeft „ter eere Gods" zou zijn. De ten gehoore gebrachte liederen bewe zen wel ten zeerste, dat ook dit jaar niet stilgezeten is, en dat „Soli Deo Gloria", dank zij de eminente leiding van haar di recteur. den heer Jac. Smit nog steeds goede vorderingen maakt. In overeenstemming met deze weken werd besloten met een spontaan zingen van het Wilhelmus. OEGSTGEEST. Kerstwijdingsavond in de Geref. Kerk. Op den avond van Tweeden Kerstdag is in de Geref. Kerk een bijzondere Kerst wijdingsavond gehouden: de opbrengst was bestemd voor het Orgelcomité. De be langstelling was groot. Ds. Jac. Eringa liet zingen Ps. 118 vrs 13a en 12a en ging voor in gebed. Spr. dankte voor de roote mede werking en sprak den hoop uit, dat deze avond gezegende vruchten zou mogen af werpen. Spr. gaf dan een korte verklaring van het Cantus Firmus zingen. Als eerste nummer werd uitgevoerd de koraal cantate Ev. Gez. 49, door den heer Feike Asma voor dezen avond speciaal be werkt. Aan dit zangnummer werkten mede het Jeugddienst-kerkkoor „Jubilate Deo" uit Leiden en de dames A. Spaanderman en G. Schouten isopraan), den heer Fieke van Zwieten uit Alphen a. d. Rijn (obligaat viool) en den heer Feike Asma uit Leiden, orgel, het geheel afwisselend met zang van de gemeente. Hierna werd uitgevoerd het „Concerto" (G-moll) van Antonio Vivaldi, rr^n fmnc^g^^l^ h«fi "O*;*gorgel in hetEv Gez. 276.voor opgeleverd De secretaris, de heer Joh. v d. Mey las de notulen die vastgesteld werden. Hii bracht accuraat verslag uit van de op 1 October gehouden harddraverijen, waarvoor hem hartelijk dank gebracht werd. De penningmeester, de heer J. ten Hagen bracht het financieel verslag uit. Het afge loopen boekjaar leverde een voordeellg saldo op van f. 24.14. Het totaal der ont vangsten bedroeg f. 2757.21 en dat der uit gaven f. 2733.29. Den penningmeester werd na het onderzoek der boeken décharge verleend.. De secretaris gaf een interesant verslag van het afgeloopen iaar. Het aantal leden nam weer toe. een 70 tal nieuwe leden trad toe. terwijl door 24 werd bedankt. De pro- oagandacommlssie werkte uitstekend. Bij de bestuursverkiezing werden de aftreden den herbenoemd. Na de rondvraag werd de plantenverloting gehouden. Hierna sluiting. Door de afd. Lisse van den Ned. Chr. Vrouwenbond werd in het wijkgebouw van het Groene Kruis een kerstwijdingsavond gehouden. Mej. J. H. Minderman gaf een meditatie naar aanleiding van Lucas 1 28. Daarop werd gezongen „Stille Nacht" en vervolgde het koortje met eenige liederen uit Van Woensel Kooy. Na de pauze werd door mevr. Ruys voor gelezen „Hoe woonwagenkinderen Jezus zochten'' en vertelde mej. H. Minderman een Kerstgeschiedenis. De goed geslaagde avond werd door mevr. Ruys met dankgebed gesloten. Voor het examen Kruideniersvak is te Hoek van Holland geslaagd voor het diplo ma vakbekwaamheid. Handelskennis en Warenkennis onze plaatsgenoot de heer Jac. P. van Bezer. koor en gemeente. Als redenaar trad op ds. P. D. Kuiper uit Sassenheim die zich be paalde bij de stal van Bethlehem, waar God en mensch zwijgen; bij de velden' van Efratha waar de Engelen zingen en de herders zwijgen en bij het zingen van Gods iof bij de geboorte van Christus. Na deze indrukwekkende rede werd uit gevoerd Ev. Gez. 230 vrs 1, 2 en 6 voor ge meente, koor en orgel. De heer van Zwie ten speelde de Sonate in A-Dur van G. F. Handel met orgelbegeleiding van Feike Asma, waarna tenslotte door koor en ge meente, de Engelenzang gezongen werd. Ds. Kuiper sloot met dankgebed. Doordat de bestuurder A. D. uit Oegst- geest achterom keek, reed hij met zijn auto op den Ouden rijksweg nabij Postbrug tegen een hem tegemoetkomende met bloemen beladen auto op. bestuurd door H. P. den H. alhier. De laatste reed daardoor tegen een der langs den weg staande boomen. Zijn auto bekwam, evenals de andere, be langrijke schade aan de voorzijde. Geluk kig kwamen beide bestuurders er zonder ongeval af. De politie heeft procesverbaal opgemaakt. Benesj. Benesj, de president van Tsjecho-Slowa- kije, heeft voor de radio een Kerstrede ge houden, waarin hij een overzicht gaf van de politieke gebeurtenissen in de buitenland- sche politiek van Tsjecho-Slowakije gedu rende het thans bijna afgeloopen jaar. Hij noemde de Duitsche démarche van 7 Maart J.l. het meest kritieke moment van dit jaar. „De crisis van 1929 tot 1936 heb ben een eigenaardig Europa geschapen, waarin de fascistische, de communistische en de democratische ideologieën vijandelijk tegenover elkander zijn komen staan. Dit feit en al de diplomatieke campagnes, welke erom heen zijn gevoerdheeft een paniekachtige vrees voor oorlog te voor schijn geroepen. Tsjecho-Slowakije heeft daarom nogmaals zijn tot nu toe bestaande veiligheidswaar borgen bezien: de bondgenootschappen met Frankrijk en de Kleine Entente en de be lofte tot wederzijdsche hulpverleening, waarop de verhouding van Tsjecho-Slowa kije tegenover Sovjet-Rusland en de vriend schappelijke betrekkingen tot Engeland en den Balkanbond berusten. Deze studie heeft aan het licht gebracht, wat Tsjecho-Slowakije te doen zal staan, in geval in Europa een nieuw conflict uitbreekt. Het land is op alle gebeurlijkheden voorbe reid. De Tsjecho-Slowaken zijn overigens van meening, dat de bezorgdheid, dat Frankrijk een tijdvak van ernstige ontreddering en binnenlandschen strijd zou intreden, sterk overdreven is, dat Engeland zich niet afzij dig kan houden, dat ook Stalin geen groote gewapende conflicten in Europa kan wen- schen, en dat Duitschland zijn eigen zorgen heeft. Tenslotte wees dr. Benesj er op, dat Tsjecho-Slowakije niet gelooft aan een ideo- logischen veldtocht. De democratieën in Europa en in de we reld hebben een vredesmissie te vervullen; zij moeten daarbij voor eigen bescherming over een krachtig militair machtsapparaat beschikken. Hess. Rijksminister Rudolf Hess heeft een radio toespraak tot de Duitschers in binnen- en buitenland gehouden. Hij zeide onder meer, dat de Duitschers dit Kerstfeest niet vieren in overvloed en stoffelijk genot, niet in over matige tevredenheid over henzelf, maar in stille blijdschap. Het Duitsche volk ziet in de bescherming van den vrede voor zichzelf en de wereld de kostelijkste doelstellingen van menschelijke inspanning en koestert den oprechten wensch, dat de volken vrede zullen hebben. Het heeft dezen wensch te sterker, daar juist in het zich ten einde spoedende jaar, de bedreiging van den we reldvrede door het bolsjewistische gevaar is gegroeid. Maar gelukkig voor de beschaafde volken, hebben eenige leidende mannen het groote gevaar van dezen tijd in zijn geheele afme ting ingezien. De Duitschers zijn hun Leider dankbaar, omdat hij door verbetering van de betrekkingen met het fascistische Italië en door het anti-communistische verdrag met Japan weer belangrijk heeft bijgedra gen aan de bescherming van Duitschland en de wereld tegen het bolsjewisme. Hess herdacht vervolgens in het bijzonder de Duitschers, die in het buitenland op moeilijke posten staan; de zeven Duitschers, die in Spanje hun leven hebben gelaten, en Wilhelm Gustloff, den vermoorden leider der Zwitsersche groep van de partij. Ten slotte vroeg hij den zegen van den godde- lijken bestuurder dezer wereld voor den Leider en zijn volk. De aartsbisschop van Canterbury. De aartsbisschop van Canterbury, heeft in Lambeth Palace een godsdienstoefening ge leid, waarin niet alleen als eerste geestelijke van de Engelsche Kerk, maar mede als ver tegenwoordiger van de verschillende christe lijke gemeenten des lands, tot zijn hoorders den oproep richtte het kroningsjaar niet alleen te laten worden tot een sacramen- teele wijding van den koning, maar tevens tot een terugkeer van het volk van het ge heele Britsche gemeenebest tot den Christe- lijken godsdienst. Engeland heeft een jaar beleefd, aldus begon de aartsbisschop, dat door de be langrijke evenementen, die daarin hebben plaats gevonden, wel nooit zal worden ver geten. Over de kortelings zich afgespeeld hebbende gebeurtenissen Is het nu echter het beste het stilzwijgen te bewaren. Beter is het thans den blik naar de toekomst te richten en zich af te vragen, wat gedaan kan worden om de grondslagen van het nationale leven opnieuw op te bouwen. Voortgaande richtte de aartsbisschop kort den blik op hetgeen zich buiten het Britsche gemeenebest in de wereld afspeelt, waarbij hij er op wees, dat in Rusland een groote beweging leeft, welke op een essentieel anti- Christelijke basis berust. Voorkomen moet worden, dat dit gif ook het Engelsche volk aantast. Elders, aldus de aartsbisschop, aan bidt men de afgodsbeelden van ras en staat en gedoogt, dat deze de suprematie van Christus overweldigen. Wat Engeland en zijn rijk betreft, besprak de aartsbisschop achtereenvolgens drie punten. Ten eerste, zoo zelde hij, valt er een afdrijven te constateeren van het volk uit den Christelijken godsdienst. Wellicht doet zich hier de invloed gelden van de moderne wetenschap, waarin geen plaats meer ge vonden wordt voor een persoonlijke God, voorts echter ook van de moderne haast, de overstelping der menschen met indruk ken, de afleiding, het amusement, hetgeen tengevolge heeft, dat God niet zoo zeer ver loochend wordt, als wel geen plaats meer vindt in de drukte. De Christelijke moraal verslapt, de eerbied voor de huwelijksban den wordt minder. Hoe vaak reeds wierpen schitterende gaven hun vruchten niet af, doordat zij niet wortelden in de vrees des Heeren. In de tweede plaats echter meende de aartsbisschop te mogen constateeren, dat het godsdienstig instinct gezond is, dat de moraal leeft in het hart van den gewonen man, vaag weliswaar, maar aanwezig, ech ter zonder de warmte van het géloof, en min of meer halfbewust. Ten derde stelde spr. vast dat er tegenwoordig een oprechte be langstelling voor godsdienstige zaken onder het publiek aanwezig is, die misschien ver der gaat, dan men wel oppervlakking zou kunnen denken en die wijst op diepe en onuitroeibare behoeften. Immers de men schelijke geest is rusteloos, wanneer hij geen rust kan vinden in den Heer. Wat moet thans gedaan worden? aldus de aartsbisschop die hierop onmiddellijk het woord gaf: het volk moet naar den gods dienst teruggeroepen worden. En biedt zich daartoe een betere gelegenheid aan dan het jaar, waarin de koning de sacramenteele wijding der kroning zal ontvangen? Laat den koning niet alleen tot deze wijding ko men bij den aanvang van zijn regeering, laat het geheele volk tot God terugkeeren. In het vervolg van zijn toespraak verdui delijkte de aartsbisschop voor zijn toehoor ders de hierboven samengevatte oproep nog uitvoerig, waarbij hij er op wees, dat de op wekking terug te keeren tot den godsdienst niet alleen kan uitgaan van de geestelijken, maar dat het de taak van allen is, die zich Christen gevoelen, hieraan mede te werken, opdat ten slotte de geheele natie weer haar grondslagen zal vinden in de ware religie en gezegd zal kunnen worden, dat het Britsche gemeenebest gebouwd is op den rots van waarlijke Christelijke Godsvrucht. Vanwege de Diaconie der Ned.-Herv. Gemeente, werd als Kerstgave een extra bedeeling van Vet gehouden. De Zondagsscholen der onderschei dene Kerkgenootschappen alhier, hebben op tweeden Kerstdag onder groote belang stelling der ouders hun gebruikelijk Kerst feest gevierd. Verschillende toepasselijke Kerstverhalen werden verteld, waarna de leerlingen getracteerd werden. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Langeveld, db„ Voorstr. 85 A. M. Noppe, db., Piet Heinstr. 54 A. R. Luiken, religieus, Pickéweg 16 A. J. Caspers, db„ Zandvoortschestraat 5 Wed. L. C. van der Vlugt, geb. J. H. Mid delburg en fam., Atjehweg 12 E. K. Henningsen, db.. naar Atjehweg 12. Vertrokken; W. Th. Kouwenberg, reli gieuze, naar Vanray, St. Annagestlcht L. B. van der Poel, db., naar Zoeterwoude, Weipoort B. 89 J. de Roodt, 1.1. verpl. hoore gebracht, die onder stille aandacht naar Schiedam, Dam 8 H. Reinold j werd aangehoord. RIJNSBURG. Als resultaat van een jaar arbeid heeft de dameszendingskrans 400 kleedingstuk- ken aan 75 daarvoor in aanmerking ko mende gezinnen uitgereikt. Onder zeer groote belangstelling had in het ontspanningslokaal der werkloozen een damwedstrijd plaats. Een groot aan tal prijzen, bestaande uit levensmiddelen was uitgeloofd. De wedstrijd had een uit stekend verloop. Een hartelijk woord van dank past aan de vele ingezetenen, die door hun giften of gaven daartoe hebben medegewerkt. De oprichting van een senloren-afd. van de Chr. Gymnastiek-Ver. D.W.S. is een succes geworden! Een groot aantal deel nemers heeft zich aangemeld. Aan den vooravond van Kerstmis werd in de Kerkzaal een wijdingsavond gehouden, georganiseerd door de Ned. Herv. Meisjes-, Jongelings- en Knapenver- eeniging. De belangstelling was groot. Door een gemengd koor. solo, knapenkoor enz., werd een Kerstcantate in 10 deelen ten ge- SASSENHEIM. Vergadering der IJsclub. De Sassenheimsche Usclub vergaderde in het café „De Oude Post". De voorz., de heer G. Vlasveld Jr., opende, waarna de notulen en het jaarverslag werden goed gekeurd. De penningmeester sloot zijn boeken met een batig saldo van f. 78,50. De bescheiden werden gecontroleerd door de heeren De Zwart en Danriijs, die alles ln de beste orde bevonden. Hierna werd verslag uitgebracht over de vergadering der Z.-H. IJ.-V. in Den Haag. Verschillende aangesloten vereenigingen hebben hun 40-jarig jubileum herdacht; ook Sassenheim behoort hierbij. Door de Z.-Holl. Vereeniging was een oorkonde aan geboden, die als aandenken bewaard zal worden. De aftr. bestuursleden werden bij accla matie herkozen. Na de traditioneele ver loting van bloemen en levensmiddelen volgde sluiting. Aan de fa. Th. Reeuwijk alhier, is onderhands opgedragen het bouwen van een boerderij met veestal, hooiberg, var kens- en wagenschuur voor rekening van den heer J. C. van Rijn te Warmond. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Hester van Leeuwen, 76 j„ weduwe van A. v. Leeuwen. Geboren: Adrlanus Sebastianus, z. v. J. v. d. Lans en H. v. d. Berg Jacoba Wil- helmina Theresia, d. v. J. v. Egmond en J. 8, Vink. Den kinderen der Chr. School alhier was een Kerstfeest bereid in het schoolge bouw. Hierbij werden tevens de kleeding- stukken verdeeld, gemaakt door de meisjes- vereen. „Irene". ZEVENHOVEN. De Kerstcollecte voor de Zondagsschool heeft f. 50 opgebracht. In de Herv. Kerk vond het jaarlijk sche Kerstfeest der Zondagsschool plaats, onder leiding van den heer C. Stroo, Gods dienstonderwijzer te Koudekerk. De kerk was geheel gevuld. Een fraaie kerstboom prijkte in het middenschip. ZOETERWOUDE. De Oranjefeesten. Voor de as. feestviering ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bemhard is een voorloopig programma opgesteld. De datum voor het feest is vastgesteld op Woensdag 13 Januari. De officieele opening zal den avond te voren plaats hebben, waarna een fakkeloptocht zal wor den gehouden. Woensdagmorgen te half tien verzamelen voor het te houden défilé, waartoe een ieder aangespoord wordt deel te nemen. Na afloop hiervan tractatie voor de kinderen. Des namiddags om half twee aanvang van 'n gecostumeerden voetbalwedstrijden een gecostumeerde ringrijderij per rijwiel voor oames en heeien. Vervolgens groote stoelendans voor dames. Voor de ringrijderij is de navolgende route vastgesteld: start Schenkelweg bij het feestterrein langs de Hoogstraat, Dorp straat, Watertje terug Schenkelweg. Langs deze route zullen op verschillende punten de ringen worden opgesteld. Na afloop prijs uitreiking en groot avondfeest in de wes telijk versierde- en verlichte feesttent al waar verschillende attracties zullen woraen ondergebracht. Door het comité zullen nog prijzen be schikbaar worden gesteld voor de mooist versierde of verlichte gevel of étalage. Het comité hoopt en vertrouwt, dat allen zullen medewerken om ook dezen dag wederom te doen slagen. 4—8

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12