Uit Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 24 December 1936 SCHEEPSVERBINDINGEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN s Het minste tandbederf, diet- of nader uitgewerkt saneerlngspLan ten behoeve van bloembollsnkweekers ct' het bloembollenvak worden vastgesteld, dan hebben zijdie ingevolge bovenstaande, credleten hebben ontvangen, er ln te be willigen, dat alle aan hen van gemeente wege verstrekte credleten ten laste van 't Rijk worden overgenomen op de daarvoor van Rijkswege vast te stellen voorwaar den Indien de gemeente zulks verlangt. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD, Telegram Kon. Bruidspaar Belangrijke verlaging gastarieven Verschillende wijzigingen. De raad vergaderde. De heer J. Braggaar was wegens ziekte afwezig is. De voorzitter sprak de beste wenschen uit voor diens herstel. Eveneens afwezig weth. Eggink Jr. wegens droeve familieomstandigheden. De voorzitter herdacht het heuglijk feit van het voorgenomen huwelijk van Prinses Ju liana en Prins Bernhard. Onder instem ming werd besloten een telegram van ge- lukwensch aan het Paar te verzenden- Besloten werd een verzekering te sluiten voor wettelijke aansprakelijkheid. De pre mie bedraagt f.30.— p. j. of f.120— voor 5 jaren bij vooruitbetaling. Eveneens werd besloten een automoblelverzekerlng te sluiten, een ongevallenverzekering brand weerpersoneel en een verzekering voor uit gebreide fraude en dienstal. Al deze verze keringen zijn gesloten bij de firma J. C. J. Knegt en Zn. te Amsterdam- Goedgevon- werd kasgelden uit te leenen aan gemeen ten ln Zuid-Holland of publiekrechtelijke lichamen. Met Ingang van 1 Jan. a.s. wordt de ver goeding voor een rijwiel, aan personeel der bedrijven bepaald op f.30.p. j. B. en W. werden gemachtigd de personen aan te wij zen, die hiervoor ln aanmerking zullen komen. De bepaling dat de rijwielen voor de politie per Jaar worden gehuurd, ver valt; het nieuwe art. 7 luidt; De veldwachters hebben vrij gebruik van unlformkleedlng, schoeisel en bewapening- Deze worden hun door de gemeente ver strekt en blijven het eigendom van de ge meente. De veldwachters, aan wie door den burgemeester de verplichting wordt opge legd hun rijwiel ter beschikking van de politiedienst te stellen, ontvangen daar voor een Jaarlljksche vergoeding van f. 30. Wijziging hondenbelasting. Voortaan zullen penningen worden verstrekt, opdat de politie beter controle kan uitoefenen. De bedragen van f. 4 en f. 2 blijven ge handhaafd. Aldus vastgesteld. Wijziging gas- en electriciteitstarieven. De heer A. Verboon had de meterhuur wil len veTlagen en ziet voor kleine afnejjiers niet veel verbetering. De heer D. Limburg bracht hulde aan het beleid van B en W. Inzake dit voorstel De heer A. Bakker ziet de strijd zich vol trekken, die 30 jaren geleden ls Ingezet, toen de electrlcitelt kwam. Hij vond do winst op de meters woeker. ZIJ kosten niet meer dan f. 10.— en men betaalt f. 10.56 p. j. HIJ wil de meterhuur verlagen. De voorzitter ls erkentelijk voor de hul de aan B. en W. gebracht, al had hij dit gaarne breeder gezien. Verlaging van me terhuur is niet mogelijk, daar Leiden het voorstel heeft gedaan met de bepaling dat de tarieven moesten worden herzien- 3/4 van de bevolking profiteert van deze be langrijke verlaging, waardoor de prijs lager is dan ln menig andere gemeente. Dc grootste afnemers zijn zeer dikwijls onder de arbeiders te vinden, zooals een lijst aan geeft. Indien men de huur van de meters wil halveeren en daardoor de winst, het geen ongeveer een bedrag van f. 5000. zou zijn, vraagt spr., waar deze f.5000 vandaan moeten komen- daar zij niet ge mist kunnen worden. Na discussie werd deze belangrijke verlaging van de tarieven goedgekeurd. De wijziging van de tarieven van water verbruik en huur watermeters is alleen een administratieve maatregel. Voortaan zail op één kwitantie per maand, inplaats van per drie maanden worden beschikt. Voortaan zal voor het opkoopen or rui len van goederen door uitdrager of op- kooper een vergunning van B. en W. noo- dig zijn. Tot leden van de commissie van toezicht op de arbeidsbemiddeling en werkloos heidsverzekering werden herbenoemd de lieeren J- van Santbrink, ali voorzitter, J, A. Mens, als werkgever en P. Schuitmaker als werknemer. Na rondvraag volgde slui ting. Uitvoering „Benvenuto". In het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan gaf „Benvenuto" een muziekuitvoering, ten bate van het Chr. Öntspannmgslokaal voor werkloozen, on der leiding van den heer J. G. Wakka, directeur. De zaal was goed bezet toen de heer Wiersma opende. Een mooi muzikaal programma werd afgewerkt, dat geopend werd met „Wil helmus" en besloten met de Lippe-Det- moldmarsch. Na het muzikaal gedeelte verzorgde de Vadertje Langbeen-Club uit Lelden de rest van den avond. Uitstekend werd op gevoerd het kluchtspel „Arme Rijken", waarvan eveneens volop ls genoten! Een Kerstgave. Alle gezinnen tussc-hen de Wassenaar- sche Watering (de uiterste grens van deze gemeentel en het Benvenuto-park, die hiervoor in aanmerking komen, krijgen met Kerstmis van „een onbekende" een Kerstgave, in den vorm van vleesch en levensmiddelen, gerekend naar de grootte van het gezin. Alle levensmiddelen zijn in deze gemeente gekocht, zoodat de onbe kende weldoenster of weldoener, tevens de neringdoenden helpt aan een beteren winkelomzet. Een daad ter navolging! Vergadering der NS.B. Voor een zeer goed gevulde zaal sprak de heer J. P. van Kampen uit Amsterdam ln hotel Deurloo over „De Slavernij der Democratie". De groepsleider opende, waarna de heer van Kampen zeide, het niet te zullen hebben over de terreur, die de N.S.B van de z.g. democratische par tijen ondervindt, doch zijn bedoeling was, op grond van de feiten te zullen aantoo- nen, dat de huidige democratie het groot ste deêl van ons volk tot slaven maakt van een klein bevoorrecht groepje. Aan de hand van brochures en uitspra ken van volbloed „democraten" toonde hij aan, dat ln de huidige maatschappij voor de minder bedeelden geen fatsoenlijk be staan mogelijk ls. Spr. haalde verder aan waartoe de demo cratie b.v. ln Spanje en Frankrijk geleld heeft of nog lelden zal, n.l. de heerschap pij van het Russische communisme. Verder beschouwde hij de ontwikkeling van het maatschappelijk bestel, sedert de Fransche revolutie en maakte hij een ver gelijking tusschen bedoelde revolutie van pl.m. 150 Jaar geleden met hetgeen thans ln Spanje gebeurt. Volgens spr. heeft de vrijheid, waarvoor destijds de massa's ln beweging zijn ge komen, geen enkel resultaat gehad, om dat daarvoor in de 19e eeuw het verder felijke liberalisme in de plaats kwam. Door die „vrijheid" kreeg de enkeling de gelegenheid groote groepen arbeiders als machines te beschouwen en uit te buiten. Ook het Marxisme heeft daartegen niets gedaan en slechts bereikt dat de haat tus schen werkgever en werknemer buitenge wone afmetingen heeft aangenomen Hij concludeerde dat het Nat. Socialisme door zijn verbondenheid aan volk en bodem en zijn liefde tot alle volksgenooten, dè oplossing kan brengen. Na het beantwoorden van vragen wekte spr. op de nieuwe gedachten van dezen tijd te willen erkennen en tot de N.S.B. toe te treden. In de timmerfabriek van Boesveld en Klaassen aan den Hofweg had de 17-jarlge J. v. d. H. alhier het ongeluk, drie vingers af te zagen met een machinale lintzaag. De collecte voor het fonds van Bijz. Nooden heeft opgebracht f. 73,87. Het gemeentebestuur heeft bericht ontvangen van Ged. Staten dat de begroo ting dienst 1937 ls goedgekeurd. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. De begrootingen goedgekeurd. De raad vergaderde. Aan den heer J. van 't Veer werd eervol ontslag verleend van de O.L. school No. 1. Een schrijven der buurtvereen. Kerkstraat, houdende verzoek tot bevordering der stichting van een badhuis ln die buurtschap werd afgewe zen, evenals een adres van B A. Kennedle e.a. exploitanten van bodediensten, hou dende verzoek hun bedrijven door een leening te willen steunen. Voorstel tol wij ziging der loonregeling ln werkverschaf fing, beoogende een verlaging van het loon ln werkverschaffing voor ongeorganiseer den met f. 0,70 p.w., het bedrag dat ge- crganlseerden als contributie aan hun bond hebben te voldoen. Na discussie, met de stem van den heer v. Bemmelen tegen, aangenomen. Besloten werd als begunstiger toe te treden tot de Ver. voor Luchtbescherming. Volgde behandeling van de salaris- en loon-verordenlng. In groote trekken omvat dit voorstel een verlaging van 5% en op name van een vergoeding voor enkele di ploma's en toekenning van kindertoeslag vanaf het derde kind. Na discussie aange nomen. Afgewezen werd een verzoek van C. Nell en andere bewoners van den Katwljkschen weg om doortrekking van het electricltelts- net tot hun perceelen. Besloten werd medewerking te verleenen aan het bestuur der Ver. v. Chr. Nat. Schoolonderwijs voor aanschaffing van banken en leermiddelen t./m. 1942, groot f. 510. Voorstel tot verleening van een crediet van f. 5800 tot bestrijding der jeugdwerk loosheid. Na discussie werd het minimum aantal der deelnemers aan de te houden cursussen bepaald op twintig, waarna het voorstel werd aangenomen. De instelling van een borgstellingsfonds in overleg met de Haagsche Kamer van Koophandel werd na uitvoerige discussie aangenomen. Tot lid van de commissie van toezicht op ht M O. werd benoemd mr. H. L. Wol- tersom. Als bijdrage aan het comité tot viering van het vorstelijk huwelijk werd f. 1000 verleend. Behandeling der gemeentebegrooting. Na uitvoerige alg. beschouwingen en behan deling van enkele posten werden de di verse begrootingen als volgt vastgesteld: De begrooting van het electrisch bedrijf afd. I in ontvangst en uitgaaf op f. 326.492,16, afd. n op f. 189.652,64. Gas bedrijf afd. I'op f." 192.261,97, afd. II op f. 160.971,42. Waterbedrijf afd. I op f. 144.972,98, afd. II op f. 188.846,34. Maat schappelijk Hulpbetoon op f. 62.638,30. De begrooting der gemeente werd vast gesteld voor den gewonen dienst in in komsten en uitgaven op f. 1.350.594,50, kapitaaldienst inkomsten f. 777.434,29, uitgaven f. 721.131,38, batig slot f. 56.302,91. Na afhandeling vroeg en verkreeg de voorzitter een crediet van f. 300 voor ver lichting van het Gemeentehuls tijdens de a.s. feestviering. Voorts werd na een betoog van den heer Dresselhuis besloten de subsidie voor het pl. comité te verhoogen van f. 1000 tot f. 1500 Hierna sluiting. ZOETERWOUDE. Vergadering der Burgerwacht. De Burgerwachten ZoeterwoudeLeiderdorp hielden in het Gymnastieklokaal der R.K. school aan den Hooge Rijndijk alhier in combinatie met het mobllisatiekruis een bij eenkomst. Burgemeester Brug van Leider dorp heette allen welkom. Uit volle borst werd aangeheven liet Wilhelmus. Daarna sprak de heer A F Bos. 1ste luitenant b. d. staf v h. corps Vriiwillige Burgerwachten te Amsterdam over „Waarom Burgerwach ten en wat als er eeen Burgerwacht zou zlln". Hierna werden eenige muziekstukken GEBOREN Johannes Marinus Emilius, zn. van J. M. Groenewegen en C. Kamphues Elly, dr. van W. C. A. Kerkhof en C. J. v. Weizen Alida Afina, dr. van A. J. Schouten en A. A. Anneeze Antonlus Joannes, zn. van A. J. Schouten en A. A. Anneeze Dirk Daniel, zn. van G. P. de Gunst en K. Th. v. Zanten Johanna Wllhelmina Catharina, dr. van A. A. Vreeken en J. W. C. Onvlee Willem Marius, zn. van W. M. de Leen en C. Kriek Maria, dr. van J. v. d. Laan en R. Lam- booij Simon Hendrik, zn. van N. Cok en W. Vogelenzang de Jong Maria Catha rina, dr. van H. J. J. de Nljs en J. A. Zout man Gerardus Rudolf, zn. van G. R. Vermelj en W. A Meijboom Christina Clasina Helena, dr. van A. Broekhof en C. C. v .d. Berg Klasina, dr. van J. v. d. Plas en C. Meijvogel Albertina Annemarie. dr. van G. C. Smit en L. C. Bakker Arie, zn. van J. H. Pardon en A. Hoppenbrouwer. GEHUWD W. C. Feitkamp, gesch. m. en S. G. Mehrengs, wede. A. J. Nachtegeller, Jm. en C. M. Verhoeven, Jd. P. Been. Jm. en J A. de l'Ecluse. Jd. C. H. P. A. Voute, jm. en A. de Boer, jd. OVERLEDEN J. A. Molkenboer, zn„ 3 j! P. M. J. v. Oerle, m., 69 J. Indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct Doos 20 ct. IVOROL 4204 (Ingez. Med.) IJMUIDEN, 29 December. VISCHPRIJZEN. Tarbot per Kg. f, 2,201,30; Griet per kist van 50 Kg. f. 3513; Tongen per Kg. f. 1,60—1,15; Groote schol per kist van 50 Kg. f. 24—12; Middelschol Idem f. 23— 17: Zetschol Idem f. 2718; KI. schol id, f. 205,80; Schar Idem f. 7,504,80; Rog gen per 20 stuks f, 1917; Vleeten per stuk f. 0,65; Groote schelvlsch per kist van 50 Kg. f. 34; Middel schelvlsch Idem f. 25; Kleinmtddel schelvlsch Idem f. 2618,50; Kleine schelvlsch klem 1. 17—7,40: Kabel jauw per kist van 125 Kg. f. 8544; Gul len per kist van 50 Kg. f. 164,30; Lengen per stuk f. 21,40; Heilbot per Kg. f, 1,30 —1,05; Wijting per kist van 50 Kg. f. 3,10 1,70; Koclvisch per stuk f. 0,83—0,14. Aangevoerd: Groot middel hake 98; Klem middel hake 3836; Kleine hake 27—14,50 Aangevoerd 1808 kisten versche haring. Prijzen 3,60—2,05. Aangekomen twee stoomtrawlers: IJM 73 met f. 2264, IJM 133 met f. 2149 en tien loggers: KW 3 met 1. 1354; KW 89 met f. 548; KW 52 met f. 409; KW 104 met f. 917; KW 28 met f. 580; KW 27 met f. 491; KW 51 met f. 907; KW 114 met f. 556; KW 155 met f. 1084; KW 166 met f. 813. KW 36 met f 58; KW 5 met f. 296; KW 95 met f. 832; KW 173 met f. 248; SCH 19 met f. 1457; SCH 130 met f. 1847; KW 39 met f. 1369, voor versche haring. KW 39 met 431, KW 57 met 30, KW 55 met. 170, KW 4 met 357, KW 34 met 420, KW 36 met 300, SCH 5 met 402, SCH 361 met 153, SCH 25 met 170, SCH 6 met 24 kantjes pekelharing voor Katwijk, VLAARDINGSCHE MARKT, 23 December VL 73 met 13 last; KW 19 met 32 last. Volle haring Engelsch 10.90; Yle haring Eng. 9,009,10: Volle haring Kanaal 10,60; Volle haring hom- en kuitztek 10,20; Yle haring Kanaal 8.80; Steurharlng Kanaal, hom- en kuitziek 8,308,40, De volgende schepen zijn morgen, Za terdag, Zondag en Maandag radio-telegra fisch te bereiken vla het kuslstation Scheveningen Radio: Aagtekerk, Alchiba, Alcyone, Alphacca, Alpherat, Blitar, Bloemfontein. Chr. Huy- gens, Colombia, Costa Rica, Grootekerk, Hoogkerk, Jagersfontein, J. P. Coen, Joh. de Witt, Johan van Oldenbarnevelt, Maas dam, Mellskerk, Kota Nopan, Oranje Nas sau, Poelau Tello, Rotterdam (H.A.L), Serooskerk, Slbajak, Simon BoUvar, Sla mat, Springfontein, Statendam, Stuyve- sant, Venezuela. Behalve bovengenoemde passagiers schepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens vla Scheveningen- Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door „Radio- Holland". uitgevoerd door t St, Jansfanfarecorps van Zoeterwoude en eenige gezangen door de Chr. Zangvereenlging .Excelsior" uit Lei derdorp. Het Kruis van verdienste werd uitgereikt aan den voorzitter van de Zoeter- woudsche Burgerwacht, den heer A. van Remmen. Ook aan den heer J. M. de Ko ning te Leiderdorp, voorzitter der Burger wacht aldaar werd het Kruis van verdien ste toegekend, doch deze was wegens ziekte niet aanwezig Verder werden nog eenige Mobilisatlekruisen uitgedeeld. De heer G. van Leeuwen bracht daarna hulde aan de organisatoren van dezen avond. Burgem. Brug sloot de gezellige bijeenkomst. De collecte ten bate van het pl. comité voor bllzondere nooden heeft ongeveer f. 47 opgebracht. ALPHEN. Geslaagde „Oranje-avond". In het Nutsgebouw gaf de Oranje-Garde een geslaagden Oranje-avond. Onder het zingen van het Garde-lied presenteerde de Garde zich ln een aardig verlicht tableau. De voorz., de heer Overduin, opende en verwelkomde den burgemeester, den heer P. A. Colijn, beschermheer der Garde, het bestuur der Oranje-Ver. en de afgevaar digden van de Burgerwacht. De meisjes- zangclub, de mondorgel-club en de tam boers en hoornblazers wisselden elkander af en zorgden voor 'n enthousiaste Oranje- stemming. De heer A. J. Dekker sprak een Oranje-rede uit. Spr. zette uiteen wat het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard ons te zeggen heeft. Plotseling staat aan Neerlands donkeren levenshemel het hoopvol stralend lettermotlef „J. B.", en de dynastie van Oranje zal zich voort zetten. Golven van ppstand en revolutie deed de Almachtige in het verleden breken op de onwrikbare rots van Oranje. Dat wil HIJ ook in de toekomst doen. als ons volk zich steeds maar bewust blijft van dit waardevolle woord: „God met Neerland en Oranje is een schoon drievoudig snoer!" Met de verwaarloozlng van de eeuwige beginselen gaat de verflauwing van de Oraje-liefde hand aan hand. Daarom be sluite een iegelijk uwer met mij in zijn hart. „Het is Oranje; het blijft Oranje; het ls Oranje boven!" De heer Overduin dankte voor deze en thousiast rede. Nog volgden een tombola voor 't Fonds van Bijzondere Nooden, en de „Verlovlngs- film" en de nieuwste nationale films. De heer A. J. Dekker sloot met dankzeg ging. Belangrijke afslag. Ten overstaan van notaris H. G. Boks, alhier, werd het heerenhuls c.a„ alsmede de kapitale dakpannenfabriek der firma J. K. van Leeuwen, met inventaris aan de Emmalaan alhier verkocht. Perc. 1 het bouw en/of industrieterrein met uitweg naar de Emmalaan aan de rivier den Rijn, groot ongeveer 14 Are, 70 c.A., ln bod staande op f. 1000, werd afgemijnd op f. 400, door den heer J. v. Wlerlngen te Alphen a. d. Rijn; perceel 2, het heeren huls met verdere getimmerten, erf en tuin groot ongeveer 9 Are en 69 c.A. ln bod staande op f, 3700, werd afgemijnd op f 30. Genoemde perceelen daarna gezamenlijk ln bod staande op f. 5570, werden afge mijnd op f. 425. Perc. 3 een perceel bouw en Industrieterrein groot 12 A. 48 c.A. In bod staande op f. 2200, werd niet afge mijnd. Perc. 4 eveneens een perceel bouw- of industrieterrein groot 11 A. 50 c.A. in bod staande op f. 2200, werd niet afge mijnd. De perc.--3 en 4 daarna in combi natie ln boel "staande op f4400. werden eveneens niet afgemijnd. Perc. 5, een perc. bouw- en industrieterrein in bod staande op f. 2300, werd afgemijnd op f 6, door den heer A. den Ouden te Alphen a. d. Rijn. Perceel 6, een perceel dito groot 10 A. 4 c.A. ln bod staande op f. 2200, werd ook afgemijnd op f. 6, nj. door den heer G. Gesman te Alphen aan den Rijn. De perc. 5 en 6 gezamenlijk in bod staande op f 4512 werden afgemijnd op f70, door den heer A. den Ouden voornoemd. Perc. VII, een perceel bouw- of industrieterrein groot 8 A. in bod staande op f 1800, werd afgemijnd op f 1 door den heer H. Winkel te Alphen a. d. Rijn. De perceelen 5, 6, 3 en 4 geza menlijk in bod staande op f 8982, werden niet afgemijnd, daar met opstallen in bod staande op f 12.295, eveneens niet afge mijnd. De perceelen 3 en 6 en 7 met op stallen in bod staande op f 14.286 werden eveneens niet afgemijnd, zoomede werden deze perceelen ook niet afgemijnd met in begrip van den inventaris in bod staande op f. 16.955. Bij de eindcombinatle werden alle perceelen met inbegrip van opstallen en inventaris totaal-generaal in bod staan de op f. 22950, afgemijnd op f 50 door den heer L. Slootjes te Waddinxveen. De totale koopprijs bulten kosten met inbegrip van opstallen en inventaris bedroeg f. 23.000. De Ring Alphen en omstreken van de Herv. Jonge!. Verg. op Ger. Grondslag, hield in gebouw Jonathan te Ter-Aar haar 50e Jaarvergadering Na opening gaf het lid de heer Lankhaar van de afd. Ter-Aar een inleiding over Fillppensen II, waarop een Breedvoerige bespreking volgde. Na de pauze refereerde de heer C. Ha moen van de afd. Bodegraven over de H. Doop, waarop eveneens een leerzame be spreking volgde. Door v. E, uit de Conradstraat werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel dat hij onbeheerd had neergezet voor een perceel aan den Ouds- hoornscheweg. Op den Gouwslulscheweg werd een wielrijder bijna het slachtoffer van een bestuurder van een auto die uit tegen overgestelde richting naderde en hem bij het passeeren sneed. Gelukkig had de man zich met flets en al op het trottoir laten vallen, waardoor hij een aanrijding voor kwam. De man zelf kwam er goed af, doch zijn rijwiel werd belangrijk beschadigd. Letter en nummer van de auto konden worden opgenomen. Door de politie zal proces-verbaal worden opgemaakt. Blijkens het verslag van de Chr. Geref. meisjesver. „Martha" werd het afgeloopen jaar ontvangen een bedrag ad f. 129,73 en betaald f. 129,85, zoodat het afgeloopen jaar met een klein nadeelig saldo sluit. Vervaardigd werden 191 stuks kleeding- stukken, die met Kerstmis op de Zondags school aan kinderen van alle gezindten tot leniging van den in de betreffende gezin nen bestaanden nood zullen worden uitge reikt. Een en ander Is voor belangstellen den te bezichtigen morgenmiddag in de consistorie der Chr. Geref. kerk van 4-5 uur. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Ingetje. d. van Gerrit Smink en Jacoba van Winkel. Overleden: Wouter van Drlel 74 echt genoot van Jacoba Paul. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk werd herkozen de heer C. Havenaar. Namens het bestuur der woningbouw-? vereenlging „Jacoba van Campen" té Naaldwijk ls de bouw van 16 woningen opé gedragen aan de aannemers Groen en Bregman alhier voor f. 25.770. BOSKOOP. Het bestuur van de Boskoopeche rsfis- vereeniging „M.E.V.E." heeft den lerilcn dier vereenlging in een tweetal autobu/üièn een reisje aangeboden naar Den Haag op Woensdag 6 Januari, ter bezichtiging -van versieringen en verlichtingen. I De alhier gehouden schildjesveiNcoop ten bate van het Boskoop's Oranje-comité heeft de mooie som van f. 117 opgebflicht. Alhier is opgericht een tooneciver- eeniging, die zich ten doel stelt propa ganda te maken voor de vredesgedaclite. Het voorloopig bestuur bestaat uit: (mevr. BulkTreur en de heeren B. van Lo/nweb en W. Beekhulzen. De afd. Boskoop van den NedJ. bond van arbeiders in het Landbouw- Tuitfbouw- en Zuivelbedrijf hield ln het gebouw „Flora" haar Jaarlljkschen feestavonil. Na het openingswoord van den vqorzlter werd door het modern Amsterdam's/ Klein- kunst-ensemble opgevoerd de revêie „Wij: brengen U" die met groote aandacht werd gevolgd en waarvoor het gezelschap een hartelijk applaus ten deel viel, Zondagsdienst doktoren: lstenj Kerst dag dr. P. du Buy. tel. 40; 2den Kerstdag dr A. S. Kater, teief. 38 en Zondag/ 27 Dec. dr. J. Hamburger, telef. 138. HAZERSWOUDE. Door de Chr. Oranje-Ver. is een tele gram met gelukwenschen aan he)t Vorste lijk Bruidspaar verzonden. De Chr. Jongemelsjesven „Febe" heeft ln het afgeloopen jaar 111 «tuks goe deren vervaardigd, welke over 27 gezinnen zijn verdeeld. De collecte langs de hulzen der Inge zetenen door de comité-leden der {feestcom missie gehouden, heeft f. 40176 opgebracht. KOUDEKERK. Tot ouderling der Ned. Heow. Kerk ls herbenoemd den heer M. P. den Hollander en als diaken F. v. Veen. LEIMUIDEN. Vergadering IJsclub. De IJsclub „Nut en Vermaiak" hield in het café van den heer Keizer de jaarlljk sche ledenvergadering. De voorzitter de heer J. van Rijn opende en spoorde aan op het éeluk van het Vorstelijk Bruidspaar een extra glaasje te drinken. Het bestuur besloot op kosten van de ijcslub de leden te tracteenen op oranje bitter. Op het welzijn van tiet Bruidspaar werd toen gedronken en staande het Wil helmus gezongen, onder rpuzlkale leiding van het lid van Drlel. De secretaris las de notulen, die goedge keurd werden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat ontvangen was f. 56 aan contributie, ln /kas was f. 181.21, totaal ontvangsten f. 208.11. Uitgaven f. 29.10 alzoo een batig slot van 1.208.11. Door de heeren W. Stra/athof en M. Wit vliet werd de rekening nagezien en in orde bevonden. De penningmeester werd décharge verleend. De aftr. bestuursleden de heeren J. de Prie em A. H. Straathof werden hij accl. herkotan. De voorzitter deelde mede dat het ledental sinds de laatste 3 Jaren achteruit gaat. doch dit veelal verband houdt met de vorst. Komen er ijsbanen, komen er ook leden. De heer Roos zou hest dan ook billijk vin den de leden, die destijds bedankten een lnleggeld te laten betalen. Aansluiting aan den Z.-H. Ijsbond ls in werking. Nadat een gratis verloting volgde slui ting. Door de Kon. Ned. Toeristenbond Herv. Kerk is als ouderling herkozen de heer H. Roodenburg en als diaken de heer P. Groenveld. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje, d. van A. F. Schuurman en J. van der Zwam Adriana Maria, d. van G. de Beer en A. Teunisse. Oranje-comité. In de vergadering van het comité voor de a.s. huwelijksleesten van Prinses Juliana op 7 Januari as. ls o.m. besloten achter het gemeentehuls een zilverlinde te plaatsen, waarbij het publiek gevraagd zal worden gemeenschappelijk eenige vader- landsche liederen te zingen. Des avonds zal een optocht worden georganiseerd met fak kellicht en lampions, na afloop waarvan ln den polder, in de buurt van het v.m. Sta tion een vreugdevuur zal worden ontsto ken. De bewoners van de gansche gemeente zullen worden verzocht, hun gevels te ver sieren en te verlichten. Vooral de illumi natie kan ln onze waterrijke omgeving, bij eenige medewerking van het publiek een buitengewoon succes worden! Doo r de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.w.B. zal een waarschuwinsbord ge plaatst worden op de Stationslaan om het auto-verkeer, komende uit de richting Nieuwveeti te waarschuwen om aan het eind van dien weg op te letten en niet in de Voorwetering terecht te komen, gelijk reeds eenige malen gebeurde. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7