LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 24 December 1936 WEERBERICHT. Stadsnieuws De overweg aan den Rijnsburgerweg. Binnenland Buitenland De radioredevoering van den Paus. Loonsverhoogingen in de bergcultures. (UN/T EN LITTEKEN BEURSO VERZICHT MARKT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 780. Hedenmiddag 3 ur: 776. B1NNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 780.5 te Le Havre. Laagste barometerstand 733.0 te An- danes. Verwachting tot den avond van 25 Dec.: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Nevelig tot licht bewolkt, weinig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig ver andering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De van IJsland gekomen depressie heeft zich over Scandinavië en het Oostzeegebied uitgebreid en veroorzaakt zwaren Wester storm in de Oostzee. Aan de Noorsche kust stijgt de barometer weer, bij het Kanaal ligt een hoogedruk gebied boven 780 m.m. Op de Britsche eilanden waait in het Noorden een matigen tot krachtigen Wes telijke wind, met hier en daar regen en zacht weer, In het Zuiden van Engeland kwam daarentegen vorst voor. Aan de Noorsche kust stormt het uit West, in Noord-Scandtnavië houdt de sneeuwval aan, in Zuid Zweden valt regen. Ook Noord-Duitsehland heeft aan de kust stormachtigen wind, in het Zuiden komt mist en windstilte voor met temperatuur even onder het vriespunt. Frankrijk heeft grootendeels windstilte met mist of betrokken lucht, alleen in het Noordwesten en Zuiden komt zon voor. Hier te lande blijft het weer onder invloed van hooge drukking bij Westelijken wind, zoodat des nachts mist met tempe ratuur om het vriespunt, overdag opklarend weer te wachten is. Aangezien op den Oceaan nog geen diepe depressie nadert, is er veel kans, dat ook de tweede Kerstdag ongeveer het zelfde weer heeft. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 ÜDR. Parijs: windstil, 1 gr. C„ mist. London: W. wind, 1 gr. C„ licht bewolkt. Berlijn: W.Z.W. wind, 1 gr. C„ licht be wolkt. Marseille: Z.O. wind, —2 gr C., licht be wolkt. Genua: N. wind, 8 gr. C., onbewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4'/; gr. C. (40 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 5'/j gr. C. 42 gr. F 3 uur nam.: 5"/i gr. C. (42 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 11 u. 52 m.; nam. te 12 u. 19 m. Voor Zaterdag. Voorm. te 12 u. 46 m.; nam. te 1 u. 01 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 4.19 nam. tot 7.42 voorm. Vrijdag: 4.19 nam. tot 7.42 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG 24 Dec.: op 12 u. 44; onder 3 u. 39. 25 Dec.: op 13 u. 23; onder 5 u. 01. SNEEUWHOOGTEN. zwitserland. Temp. Weers- Sneeuwh. ln c.m. Cels. gesteldh. dal skigebied Adclboden —5 zeer mooi 26 100 Grlndelwald 5 mist 10 60 Gstaad 6 zeer mooi 20 100 Kleine Sclieldegg —4 idem 60 60 Arosa —12 idem 70 90 Davos —12 idem 60 100 Fllms-Waldhaus 6 idem 46 60 Lenzcrheldo —2 idem 60 70 Pontrealna —16 idem 40 100 St. Morltz —5 idem 40 100 TJnterw.-WUdh. —6 idem 10 60 Caux ob Montr. —3 licht bew. 6 100 Zermatt —9 zeer mooi 40 100 Anflerraatt —7 Idem 70 80 Engelberg —6 betr. 20 100 DUITSCIlLANIï. Winterberg -hl nevel 33 St. Andreasberg 1 bewolkt 22 Oberhof 0 idem 32 Klingenthal 0 idem 30 Oberwlesenthal 1 idem 31 Retftr&gerbandc 4 storm 55 Feldberg 0 bewolkt 40 Zugspltze 1 regen 24 OOSTENRIJK. •Semracrlng —1 licht bew. 22 Marlazell —7 idem 22 Hofgasteln —10 idem 27 KitzbUhel —7 idem 32 Seefeld —7 Idem 55 Obergurgl —6 idem i 70 St. Anton 2 idem 55 Zucrs —1 idem 90 De Kamer v. Koophandel protesteert bij den Minister van Waterstaat. RUSLAND. De gearresteerde Duitschers De 34 Duitschers, die ln de afgeloopen Weken ln sovjet-Rusland zijn gearresteerd, tullen, naar men gelooft, binnenkort te recht staan, beschuldigd van splonnage en fascistische actie. Het Tass-agentschap meldt dat de pre sident van den raad van volkscommissa rissen, Molotoff, den Duitschen ambassa deur heeft ontvangen in tegenwoordigheid van Lltwlnoff: Het onderhoud betrof deze arrestaties. DE CONDUCTRICES BIJ DE N.Z.H. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland heeft naar aanleiding van de gevoerde correspondentie met de Neder- landsche Spoorwegen terzake de bediening van den overweg aan den Rijnsburgerweg op 7 Januari a.s. volgend schrijven gericht tot den Minister van Waterstaat: Inzonderheid de niededeeling, dat uiteraard bij momenteel massaal ver voer, geen rekening kan worden gehou den met de overwegen, acht de Kamer van Koophandel dermate onmaat schappelijk, dat zij er zich niet van kan onthouden tegen een dergelijke handelwijze en tegen den geest, welke daaruit spreekt, met kracht op te komen. De Nederlandsche Spoorwegen behooren tot de categorie der openbare nutsbedrij ven; de Kamer kan zich echter op grond van deze woorden heel moeilijk aan den indruk onttrekken, dat de Spoorwegen blijkbaar nog niet voldoende inzien, dat zij het bedrijf Inderdaad slechts te algemee- nen nutte mogen voeren en daarom er naar hebben te streven dat het algemeen belang zooveel mogelijk wordt gediend. Dat de tegenstelling wegverkeer en rail verkeer hier een rol zou spelen, wil de Kamer uiteraard niet veronderstellen. Het heeft de Kamer overigens wel zeer pijnlijk getroffen, dat een bedrijf dat met zooveel verlies werkt tot stop ping waarvan de Nederlandsche Staats burgers vele millioenen moeten op brengen, zoo neinig égards tegenover deze Nederlandsche Staatsburgers in acht neemt als uit haar schrijven blijkt. De vraag komt bij dit alles op, of de be voegdheid, welke aan de Spoorwegen is gegeven om de overwegen af-te sluiten niet zoodanig moet worden bepejkt, dat niet alleen den Spoorwegen daarbij de verplich ting wordt opgelegd om de belangen van het wegverkeer zooveel mogelijk te ont zien als mogelijkerwijs met de uitvoering van den spoorwegdienst is overeen te brengen (iets wat ook thans nog niet is bepaald), maar dat ook een instantie wor de geschapen, die bij strijd van belangen er voor kan waken, dat de belangen der betrokken partijen op billijke wijze tegen elkander worden afgewogen. Naar de Kamer hoopt zal Uwe Ex cellentie overigens middelen en wegen weten te vinden om te voorkomen, dat op 7 Januari het wegverkeer over den spoorwegovergang bij den Rijns burgerweg te Leiden op de drukste uren gestagneerd wordt. De Kamer houdt er zich van overtuigd, gezien ook het schrliven van de Nederland sche Spoorwegen, dat de voorstellen door haar in haar schrijven van 7 December zedaan. daartoe een goeden grondslag bieden. De Kamer dankt Uwe Excellentie bij voorbaat zeer voor de te nemen maat regelen. De brief aan de Directie der Ned. Spoor wegen is vermeld ln ons Blad van Donder dag 10 dezer. Daarop antwoordden de Spoorwegen dato 21 dezer: In antwoord op uwen brief van 7 Dec. j.l. hebben wü .de eer u mede te deelen, dat wii op den dag van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana inderdaad een zeer drukken dienst ook tusschen Amsterdam en Den Haag zullen moeten onderhouden. De grootste frequentie zal echter kunnen optreden tusschen ongeveer 5 en 9 uur en tusschen 18 en 2, terwill tusschen 11 en 18 uur de treinopvolglng in 't algemeen wel licht niet korter zal zijn dan 15 minuten. Bij de ontworpen dienstregeling zullen de treinen van Haarlem en naar Haarlem ge liiktUdig te Leiden zijn. zoodat verwacht mag worden dat er dan telkens voldoende gelegenheid zal zijn het wegverkeer over den Rijnsburgerweg door te laten. Overigens spreekt het van zelf. dat bij een massa vervoer zooals od dezen dag. dat zeer zeldzaam voorkomt uiteraard geen rekening kan gehouden worden met de overwegen. In antwoord hierop heeft de Kamer weer geantwoord Het spijt de Kamer, dat blijkt, dat bil den opzet van de dienstregeling geen rekening kon worden gehouden met de overwegen. Dit standpunt acht de Kamer zoo onmaat schappelijk. dat zit gemeend heeft zich terzake tot den Minister van Waterstaat te moeten wenden. DE BIOSCOPEN. Casino-Theater. In het theater aan cie Hoogewoerd wordt een reprise gegeven van ..Modern Times" door velen beschouwd als de allerbeste creatie ooit door Charlie Chaplin geleverd. Wie behoefte heeft om met de Kerstdagen te lachen, kan dus hier zijn hart ophalen. Met ingang van Februari wordt een 20-tal in dienst gesteld. Naar wij, in aansluiting op een vorig des betreffend bericht vernemen zullen in den loop van Febr. 1937 op de Stadslijnen der N.Z.H.T.M. alhier en te Haarlem zoomede op het baanvak VoorburgScheveningen 20 conductrices in dienst worden gesteld. Zooals reeds eerder gemeld, zal in geen geval mannelijk personeel worden ontsla gen, zoodat ook al mocht de proef met vrouwelijke krachten slagen, in de toekomst alleen de vacatures door vrouwen zullen worden aangevuld. Of zulks inderdaad zal geschieden, zoodat over ettelijke Jaren het conducteurscorps uitsluitend uit vrouwen zal bestaan, hangt mede af van het verdere flnantleele verloop der exploitatie. ERNSTIGE AANRIJDING TE NOORDWIJK Gisteravond te kwart voor zeven had te Noordwijk op den Heerenweg een ernstige aanrijding plaats. Een auto. komende uit de richting Katwijk en bestuurd door S. uit Haarlem, reed den 62-jarigen H. v. O., die op den linkerkant van den langs den weg liggenden grasberm liep aan. v. O. werd in de sloot geworpen en met een zeer ernstige beenfractuur opgenomen. Dr. Niekerk en dr. Nanninga verleenden de eerste hulp. v. O. is per ziekenauto naar het Ac. Zie kenhuis overgebracht. Omtrent de oorzaak van het ongeluk ver nemen wij, dat de bestuurder van de auto verblind werd door de lichten der tegenlig gers, zoodat hij v. O. niet heeft opgemerkt. PERSOONLIJKE GELUKWENSCHEN VOOR KET VORSTELIJK BRUIDSPAAR. Sp_ gelukstelegrammen, waarvan de netto opbrengst ten goede komt aan het jeugdwerk van alle gezindten. Ongetwijfeld zullen er ln den lande dui zenden zijn, die ter gelegenheid van het aanstaand huwelijk van onze Kroonprinses met Prins Bernhard een gelukwensch aan het vorstelijk bruidspaar en aan H. M. de Koningin willen zenden. Voor dezulken moge dienen, dat zij van dit persoonlijk be wijs van medeleven met deze nationale ge beurtenis blijk kunnen geven door middel van een speciaal gelukstelegram, waarvan de netto opbrengst ten goede komt aan het jeugdwerk van alle gezindten. Dr. C. P. Gunning, voorzitter van het Ned. Jeugdlei dersinstituut, van wien de opzet tot dit streven is uitgegaan, deelde ons mede, dat H. M. de Koningin en de Prinses van het plan op de hoogte zijn en er Haar goedkeu ring aan gehecht hehlaen. De telegrammen kunnen op de gewone wijze verzonden worden van 2 Januari af tot en met 6 Januari. Een. ieder staat vrij te seinen wat zijn hart hem ingeeft. Elke ontvangen tekst wordt te Den Haag af zonderlijk op een speciaal formulier vast gelegd en te bestemder plaatse bezorgd. Het te vetzenden blijk van medeleven heeft bovendien blijvende waarde, omdat alle te ontvangen gelukstelegrammen ver zameld zullen worden, waarna deze, in al bums gebundeld, aan de Koningin en aan het Vorstelijk Bruidspaar zullen worden aangeboden. Voorts is aan elfhonderd ge meentebesturen het verzoek gericht, even eens een dergelijk gelukstelegram te ver zenden, deze zullen afzonderlijk worden gebundeld en zoo hoopt men nog meer groepen te vormen. Het bedrijf der P.T.T. verleent alle mede werking en heeft, behalve speciale formu lieren, mede speciale tarieven voor deze gelukstelegrammen vastgesteld, nl. drie tot acht woorden 45 cent, negen tot tien woor den 50 cent. Verder per vijf woorden vijf cent meer tot vijftig woorden, daarna per tien woorden vyf cent meer. Dengenen die het op prijs stellen, een afschrift te ontvangen, zal dit worden ver strekt op een zelfde formulier, dat het Bruidspaar en de Koningin ontvangen, tegen betaling van tien cent extra. HUWELIJKSGESCHENK VAN DE CHINEESCHE REGEERING. De regeering der Chineesche republiek heeft door tusschenkomst van den Chlnee- schen gezant bi.1 ons Hof aan H.K.H. Drinscs Juliana een huwelijksgeschenk doen toe komen. bestaande uit een ivoren standaard en een daarop rustenden ivoren bal Dit ornament dat bestemd is om onder een glazen stolD op een voetstuk, gevormd door met Chineesche ztide bekleede fraai be werkte kussens, in een salon te worden ge plaatst ls uit één stuk ivoor gesneden en met kunstig lofwerk versierd. In het midden van dezen standaard ls een kleine ajour bewerkte ivoren bal uitgesne den waarin zich kleine Ivoren balletjes be vinden. Deze verslering wordt gedragen door Chineesche vrouwenfiguren. De losse ivoren bal die op dit siervoorwerp rust, is eveneens ajourbewerkt. Daarin bevinden zich 21 beweegbare ivoren balletjes Het geheel is hoogst smaakvol en kunstvaardig bewerkt en geeft een goeden dunk van de bekwaamheid der Chineesche ivoorbewer kers. UIT NED. OOST-INDIK. Smeekbede voor den vrede. Om half een vanmiddag heeft de Paus voor de microfoon sprekende, zijn wen- schen ter gelegenheid van het Kerstfeest gezonden aan alle geestelijken en geloovi- gen en er bij hen op aangedrongen zich rond de kerk te scharen ln deze stormach tige tijden. De Paus verklaarde met name: de smartelijke noot, welke zich dit jaar met de Kerstvreugden vermengt, weerklinkt Inniger en bedroevender, terwijl de burger oorlog met al zijn verschrikkingen, haat, doodslag en vernietiging woedt ln een land als Spanje, waar men zou zeggen, dat de propaganda en de aanslagen tegen de meest essentieele goederen van de maat schappij, het gezin en het individu met de verwoestende- krachten, welke tot hun be schikking staan, worden verspreid. In alle landen treedt thans een ernstiger en dreigender waarschuwing aan het licht dan ooit op de geheele wereld is aan schouwd en vooral voor Europa en zijn Christelijke beschaving. De openbaring en aankondiging van de verschrikkingen van hetgeen in Europa en op de wereld wordt voorbereid, indien men niet onmiddellijk en afdoende zijn toevlucht zoekt tot verdediging de geneesmiddelen, zijn duidelijk zichtbaar. Onder hen echter, die zich tot eerste be strijders van bovengenoemde vijandige krachten opwerpen, zien wij zulken, die zich in de keuze van hun middelen laten beheerschen door ideeën, welke valsch en funest zijn, welke de opvoeding van de jeugd bedreigen en de kerk durven voor te stellen als edn vijand van den voorspoed der natie, en die juist door hun verkeerde middelen van bestrijding die krachten hel pen bevorderen, op wier bestrijding zij zich beroepen. Wij herhalen onzen oproep en aanbeve ling aan de geheele wereld, aan de pre laten. geestelijkheid en leeken en geden ken vooral de jeugd en de zieken. Vervolgens memoreerde de Paus zijn eigen ziekte en bracht verder zijn dank voor de vele bewijzen van liefde die hij heeft ontvangen. „Mijn lijden is gering vergeleken bij het lijden der wereld en het lijden van Christus. Wij aanvaarden het offer in overeenstemming met Zijn heili gen wil voor de bekeering der dwalenden, den vrede en het welzijn der kerk, en voor al voor het zoo zwaar beproefde en Juist daarom ons zoo dierbare Spanje". Hij eindigde zijn toespraak met een vu rige opwekking tot vrede en met een smeekbede tot de regeeringen om de „rust der orde", welke smeekbede de Paus zeide neer te leggen voor de kribbe van den Vorst des Vredes, die kind heeft willen wor den om op deze wijze meer bemind te worden. geanimeerde affaire. Suikerfondsen ware* gevraagd en vooral Java Cultuur onderging weer een vrij scherpe koersstijging van bijna 8%. Vorstenlanden, Nisu, H.V.A. en Indische bank werden alle hooger gewaar- dèerd. Industrieelen waren kalm. maar goed prijshoudend, zoowel voor Unilever die in dit opzicht de Londensche stemming volg de, als voor Philips aandeelen die 3% ver beterden. Aku was prijshoudend en stil. Scheepvaarten bleven geanimeerd en goed op prijs. Kon. Olie geleidelijk oploopend tot bijna 414%. De beleggingsmarkt had een vastere ondertoon voor de obligaties met lagere rente. De nieuwe 3% staatsleening kwam op 97'/Wo. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 7/8 (8.97 1/4). Berlijn 73.50 (73.50). Parijs 8.523/4 (8.53 1/4). Brussel 30.82 (30.83). Zwitserland 41.98 (41.99). Ko penhagen 40.05 40.071/2). Stockholm 46.25 (46.27 1/2). Oslo 45.07 1/2 (45.10), N.-York 1.82 5/8 (1.82 11/16). Praag 6.40 (6.41). Prolongatie 11/2; part. disc. 1/2; dag geld 14. Registermarken 351/2; Crediet Sperr- marken 16 1/8; Effectensperrmarken 15Vi; Reismarken 49Bankpapier 39 3/8. Tusschen haakjes zijn de koersen yan gisteren. DE STRIJD IN SPANJE. DE LUCHTLIJN BATAVIA-TARAKAN. BATAVIA, 24 Dec. (Anetal. De doortrek king van de luchtlijn Batavia-Balik-Pa- pan-Tarakan is definitief vastgesteld op 9 Januari. De eerste retourvlucht van Tara- kan zal 11 Januari aanvangen. BATAVIA, 24 December (Aneta) De „Java-Bode" meldt dat men hier en daar in de bergcultures reeds is overgegaan tot het verhoogen van de loonen, zooals ln de Pamanoekan en Tjiasemlanden Elders ls een uniforme verhooging niet mogelijk door de groote verschillen in de situatie der diverse ondernemingen. DE STRIJD UIT DE LUCHT. Omtrent de activiteit der luchtmacht deelen de nationalisten ln een officieel com muniqué mede, dat regeeringsvliegtuigen boven Badajoz en Merida zijn verschenen. Te Merida heeft het bombardement on schuldige slachtoffers geëischt onder de burgerbevolking. Er zijn 25 dooden en 48 gewonden, met name vrouwen, kinderen en boeren. Eén soldaat werd gewond; Merida ligt 40 K.M. van,het front. Deze stad heeft ongeveer 15.000 inwoners. DE GASTHEER VAN TROTZKY AANGEVALLEN. De Mexicaansche schilder Diego Rivera, de leider der Trotzkisten. werd in een res taurant aangevallen en licht gewond. De immigratie-autoriteiten hebben be volen, dat aan de komst van Trotzky in Mexico, waar hij zijn Intrek zal nemen in de villa van Rivera, geen enkele hinder paal mag worden in den weg gelegd. Daar verscheiden arbeidersorganisaties er bij de zeelieden, havenarbeiders en het spoorwegpersoneel op aandringen zich te verzetten tegen de ontscheping van Trotzky vreest men voor botsingen tusschen politie en communisten. NIEUWE UITGAVEN. Door de uitgevers van het weekblad voor de grafische vakken in Nederland „Grafi cus" ls uitgegeven: „Door duizend weken" een uitgave ter gelegenheid van het in ..Graficus" verschenen duizendste „van week tot week" artikel door den heer L. Levisson. AMSTERDAM 24 Dec. Ook heden behield de markt de vaste stemming, welke gisteren reeds ln vrij sterke mate aan den dag werd gelegd. Op dezen laatsten beursdag voor de kerston derbrenging overheerschte dan ook een on gemeen opgewekten toon, terwijl in de op nieuw hoogere koersen de goede technische positie van de markt tot uiting kwam. De prijsbeweging van het product rubber op de Londensche markt blijft sterk de aan dacht trekken en vormt de naaste aanlei ding voor het oploopen der koersen van rubberfondsen. Tevens echter blijft de vaste houding van Wallstreet niet zonder invloed. De gunstige berichten uit de in dustrie en de aanhoudende prijsstijgingen op de goederenmarkten, hebben den in vloed van de groote arbeidsmoeilljkheden in de automobielindustrie geneutraliseerd. Toch viel de Amerikaansche afdeeling hier ter beurze eigenlijk niet mee. De han del was beperkt en de koersbeweging sterk verdeeld. Kooerwaarden noteerden lager, Oliefondsen daarentegen hooger op de ge ruchten dat een algemeene prijsstijging van ruwe petroleum op komst is. Op de locale markt voerden rubbers den boventoon. Amsterdam Rubber verbeterde 5% en ook de andere soorten lagen hooger bij zeer LEIDEN, 24 Dec. Botermarkt. Aangevoerd' 200 K.G. Fabrieksboter, prima f 1.55. Boe- renboter prima f 1.41—1.45. Handel goed. Turfmarkt van 21 tot en met 26 Dec, Lange turf, geen aanvoer. Prijs f78 per 1000 stuks. Groentenvelling van 23 Dec. Andijvie f 1.60. Bloemkool I f 5.208.60. Roodekool f 0.503.60. Savoyekool f 1.202.20. Groene kool f 12.40. Pieterselie f 1.502.30. Prei f 0.80—1.90. Kropsalade f 1.30—4.20. Selde rie f 0.502.80. Knolselderie f 24.20. Wor telen f 2.904.10 per 100 stuks. Kroten f 1' —1.40. Idem, gekookt f3—6. Witloof f4— 18. Boerenkool f 1.503. Spinazie f. 2425. Tomaten A f 10—25. B. f 13.20—22. C f 6.60 —15.60. Uien f 1—2. Wortelen f. 1—2.80. Spruiten I f 29. Idem II f 1.506. Andij vie f3—11. Nero f5—8.10 per 100 K.G. Melkveiling „Leiden", 23 Dec. Week van 27 Dec. tot 2 Jan. 1937. Consumptiemelk lste klasse f 6.506.70. Prijs voor te leve ren boven taxe melk georganiseerd voor het district Leiden week van 27 Dec. tot 2 Jan., gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijs. BOSKOOP, 23 Dec. Rozen per bos: Rosa- landia 70—1.00. Else Poulsen 25. Butterfly 5080, August Noaok 42-70. Florex 1.20. Edith-Helen 1.20—1.60. Briarcliff 39—51. Wilh. Kordes 1.302.00. Claudius Pernet 1.30. Hadley 3945. Gemengde rozen 30. Columbia 60-1.00. Diversen per bos: Tros- Chrysanten 1520 ct. Tulpen 2530 ct. Mahoniablad 16 ct. Seringen 4660 ct. GOUDA, 24 Dec. 1936. Aangevoerd in to taal 870 stuks, waarvan 27 slachtvarkens. Vette 1921 ct. p. pond, levend met 2% korting; 319 magere varkens 1826; 483 biggen 710; 8 runderen 120200; 25 nuchtere kalveren f. 698 bokken en gei ten f. 26 per stuk. Handel matig. Algemeene markt: 192 partijen kaas. Prij zen le kwal. met rijksm. 1920, 2e kwal. met rijksm. 1718, zware tot 21. Handel matig. 300 ponden boter. Goeboter 0.75 0.80, weiboter 0.70—0.85 per pond. 62.000 partijen eieren. Kipeieren 3.254.25; eend eieren 3.25 per 100 stuks. Handel matig. LEEUWARDEN, 24 Dec. 1936. Edammer kaas 2223. Aanvoer 1748 K.G. Veilingboter 1.381.28 per K.G. Aanvoer 4/6 vaten. Commissie 0.62. Vereen, van zuivelmaatschappijen. Edam mer kaas 20 plus 9'It10, 40 plus 14'/«15, per 100 K.G. Goudsche kaas 20 plus 9'/i10, 40 plus 14'/i15, broodkaas 40 plus 14'/i— 15, volvet 18'/t—19, Leidsche 20 plus 1010l/i per 100 K.G. Stemming stil. LEIDERDORP, 23 Dec. Kipeieren 4.80 —5.00 per 100 stuks; Boter 0.77 per pond; Kaas 0.160.29 per stuk; kippen 0.60 0.95; hanen 0.601.konijnen 0.45 2.35. RIJPWETERING, 23 Dec. 1283 eieren, pr. 4.105.90 per 100; kippen 0.500.80 per st. konijnen 0.602.05; hanen 0.501.05; eenden 1.00; kaas 0.350.44 per K.G. TER AAR, 23 Dec. Per kist van 4 Kg.: Spinazie 0.46; Andijvie 0.190.32; Slavel- len 0.15—0.32. Per 100 Kg.: Breekpeen 2.00 —4.70; Uien 1.80; Spruitkool 2.807.10; Roode kool 1.10; Witte kool 0.50—1.50; Sa- voye kool 1.40—2.90: Witlof 8.00—14.40. Per J00 bos- Kroten 1.40—2.00; Prei 0.90—1.50; Per 100 stuks: Sla 0.80—4.20; Per stuk: Bloemkool 3 ct„ Per 25 K.G.: Boerekool 6—12 ct. Seldery 2.50—2.70; Knolseldery f. 2; Groene kool 0.501.60. VOORHOUT, 23 Dec. Konijnen 0.40— 1.00; slachtklppen tot 0.65; hanen tot 0.65 duiven 0.12—0.14. Alles per stuk. KATWIJK a. d. RIJN. Groentenveiling 23 Dec. Groene kool p. 100 f. 1.40—2.80, knolsel derie p. 100 f. 2.00—2.70. prei per 100 b03 f. 0.90—1.10, uien per 100 kilo f. 1.40—1.80, gele kool per 100 kilo f. 1.00—1.20, roode kool per 100 kilo f. 1.40—2.10, waspeen p. kist van 20 kilo f. 0.20—0.65, kroten per kist van 20 kilo f. 0.25—0.30, andijvie per kist van 6 kilo f. 0.30—0.54. RIJNSBURG, 23 Dec. Groentenveiling Roode kool 1.20—1.60 per 100 kg.; Gele kool f. 1—1.20; Waschpeen 0.25—0.50 per kist; andijvie 0.300.50; kroten 0.250.35 Groene kool f. 1—2 per 100: knolseldery f.2—5; uien 60—80 ct. per 50 kg. VOORSCHOTEN, 23 Dec. 1935. Veiling V.P.V, Kippeneieren 4.705.50 per 100; konijnen 0.80—1.80 per stuk; eenden 0.40 0.50; kippen 0.85—0.90; huiden 0.40. WESTLAND, 23 December. Coöp. Centr. Westl. Snijbloemenveiling Am. Anjers 4,00—9,10; Amaryllikelken 21—24; Calla 15—28; Roode Due 0,60—1,20; Witte Due 1,20—1,60; Star 1,20—1.70; Due de Berlin 0,90—1,60; Louis Germ 4,000—11,00; Sax 3.00—5,00 per 100; Copland 16—27; Allard Piersor. 22—34: Albino 54—78: Roze Cop land 5569; Freesia 1120; Ffeesia geel 53—59: Plumosa 21—37; Sprengerie 814; Herco 11—16; Wilcox 7—9; Germ 819; Sax 7—13; Gele Germ 9—18; Wallace 18— 25 per bos. Azalea 0,501,15; -Begonia 15 21 oer pot. WESTLAND, 23 December Blauwe Druiven 65; Alicante 3844; Witlof 8—12; Stoofappelen 21; Schorseneeren 6.509,00; Savoye kool 1.00- 1.20; Groene kool 1,10 1,20; Prei 1,50—2,00; Bloemkool 2.00—2,50; Eieren 4,70—5,10; Seldery 1,50—1,70; An dijvie 25—41; Spruitkool 0,93—1,40; idem grove 15—35; Boerenkool 13—15.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3