RAADSELS GOEDE OPLOSSINGEN CORRESPONDENTIE RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4. DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Fia de Ridder. Een provincie van Italië van 9 letters. 3 2. 1 is een klein dier dat onder den grond leeft. 7. 8 is een deel van ie been. 4, 5. 6 zegt men vóór het woord koud als het vreeselijk koud is. 9. 1 is een lengtemaat. II. Ingezonden door Dingeman Batelaan. Mijn geheel is een heerlijk mooi feest van 2 lettergrepen. 1. 2 3 4 is een vrucht.. 2. 7 legt een kio. 2 3. 5. 4 haalt men uit den grond 8. 7 6 gebruikt een hengelaar. III. Ingezonden door Rika van Aggelen. Een dom in Gelderland, van 9 letters. 2 lettergrepen. 4. 1. 2 3 staat 's avonds aan den hemel. 4. 5. 6. 7 i 9 is een bergplaats voor van alles in tuinen en od boerderijen. 1. 3. 2 2 4 is een verkorte meisjesnaam. IV. Ingezonden door A. Hakkenbrak. Ik voer met de Noordewind Vlak vóór de wind Op het Noorden an Hoe kan dat dan? V. Ingezonden door Anneke Sloos. Wat klimt er zonder ladder trap of touw de hoogte in? VI. Ingezonden door Corrie Harteveld. Welke rivieren staan hier? blee (rivier in Duitschland). logaw (rivier in Rusland), ienes (rivier in Frankrijk). VII. Ingezonden door Trijntje Durieux. Wat zijn de langste nachten VIII. Ingezonden door Annie Keyzer. Ik zit vol gaten rondom vol Mijn lichaam is tamelijk hol Maar drink ik water, dat is gek Dan ben ik heelemaal niet lek. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Loekie de la Bije. Freek van der Loo. Cor rie van der Loo, Gerrit van Gameren. Jan van der Sleet. Geertruida Blöte. Jopie Seriier Herman Seriier. Jo Wilschut. Ellie Jongmans Elly van den Boogaart, Trientje van der Walle Rie van der Walle, Truida Overdu.vn. Tonnie van Leeuwen. Trieneke van Manen. Rie Hartevelt Prijna Har te- velt. Jennv Hartevelt Cootje Hartevelt. Ma- rietje Laman. Paul Laman Wim Laman. Neeltie van Katwijk Aaltje van Vliet, Boukie van Vliet Adriaan van Vliet Ma- rietie van Vliet. Bernard van Vliet. Rika de Graaf Wim Nolles. Matthijs Nolles (zie correspondentie). Gaeske Koolstra. Ans Vollenga Rie Vollenga Lydia Botermans. Coba Verlind. Wim Evers. Jan Schouten. Fia de Ridder Janneman Bronsgeest Suze Redel. Alida Stikkelorum Bep Hamerling. Maria Lepelaar Saartje Poeliejoe. Corrie Poeliejoe Jannie van Biezen. Geertruy de Groot Jaap Kruit Bep Nieboer. Wim Nie- boer. Jan Choufour. Corrie Kret Meiske Mulder Abram Smit, Sari Akkerman. Truus Brugmans Annie Schipper. Gretha de Graaf Wim de Graaf. Mimi Favier. Loekie Favier Suze van der Spree. Jo Pracht. Beb Boom Cor Spoelstra Clasina Rijling. Cor Wieda Jan Winterkamp. Wim Seis. Leen- dert de Groot, Jenny van Houten. Alida van der Holst. Johanna Outshoom Corrie Holleman Willy van Rijn. Dientje Olivier. Jannie Werk, Henny van Vliet. Gerrit Nagtegaal. Marie Brokaar. Toos Bouter, Beppie Bouter. Tine van der Pot. Mien Groenhuyzen. Bep Groenhuyzen. Tini Gij- zenij. Jack Gijzenlj. J. J. Bink Piet van Twigt. Jannie de Water. Frans de Water. Josiena Montenberg. Jo Wassenaar. Klaasje van Schaik Piet Arnoldus. Meintje van den Berg. Jan de Graaf Grietje de Graaf. Ida Maria de Graaf. Kees de Geus. Dorus de Geus. Annie Keyzer. Wim Keyzer. Piet Lagas. Rietje Keyzer. Bep van Kooperen Mappy Rührwiem. Henny van Wijk. Trijntje Durieux. Bep Nieuwenhuysen Jannie Nieu- wenhuysen. Piet Bik. Coba Kanbier. Ali Varkevisser. Greta Varkevisser. Kootje van Vliet. Dingeman Batelaan. LEEST DIT ALLEN! Met het oog op de extra drukte voor de feestdagen, en natuurlijk ook door de extra drukten In dezen feesttijd, heeft de Redac tie mij verzocht mijn correspondentie, eer der te verzenden. Ik ga jullie dus geen lange antwoorden geven, want hoe eerder ik klaar ben, des te vroeger kan ik ze verzenden. Leest vooral ook allen het bericht over het verschijnen der kinderkrant op Zaterdag na 1 Januari 1937. Vier allen een gelukkig vroolijk Kerst feest! Wat een lange vacantie dit jaar en wat eene massa feestdagen in het vooruitzicht. Allen veel plezier! In antwoord op alle vragen naar mijn gezondheid en wenschen voor een vroolijk Kerstfeest voor mij, even dit: ik hg al weer dagen geheel te bed met erge rheumatische pijnen, ik weet niet of ik mijn Kerstmis ook in bed moet vieren, maar dat heb ik helaas al meermalen gedaan, en dan vielen er toch altijd zonnestraaltjes in den vorm van liefde en vriendschap in mijn kamer. Het waren heel wat minder brieven van daag dan verleden week; toen waren het ongeveer 268, merk ik uit de opgaven van degenen, die voor mij telden. Nu ja dat was ook voor de bijzondere prijsraadsels met extra prijzen. Dat is altijd zoo: dan komen er ontelbaar veel nieuwelingen eens een kansje wagen, groot gelijk hoor. Nu ga ik gauw beginnen aan de aparte antwoorden, want het zijn er toch heel veel, maar ik moet ze heel kort maken. Meintje v. d. Berg, ais je niets bijzonders weet, kun je het ook niet schrijven, dit was al lang genoeg Corrie Kret, blij dat je gelukkig lootte. Dank voor je kerstkaart. Jo Wassenaar, wat een alleraardigst klein postpapier, het lijkt wel voor een pop. Truus Brugmans, ga gerust maar weer meedoen. Sarie Akkerman, ik lig ziek in bed, dus zie alleen de vlaggen aan de overkant. Meiske Mulder, ja je mag wel raadsels sturen, nu in de vacantie heb je er tijd voor Bep en Wim Nieboer, dat treft mooi hè net een nieuw boek voor de vacantie dan heb je tijd om het te lezen. Gerrit van Gameren, ja zeker mag je weer meedoen, nu jullie thuis weer het L. D. kunnen lezen. Vijftal van Vliet, neen ik heb niets ge zien van feestelijkheden, ik lig te bed. Marietje nog wel gefeliciteerd met je lOen verjaardag. Geertruy en Emma de Groot, dat begrijp ik dat Emma blij is met haar prijs. Goed rapport hoor G. Alida Stikkelorum, het zijn geen boeken over het Vorstelijk paar, mooie boeken zoo als altijd de prijzen, jij hebt er toch ook al eens een gekregen. Janneman Bronsgeest, lees maar wat ik net hiervoor schreef aan je nichtje. Bep Hamerling, ieder die thuis het L. D. leest, mag meedoen en mij Tante noemen en raadsels of anecdotes sturen. Suze Redel, ook al zoo blij met je prijs? ja het zijn mooie boeken die men krijgt. Fia de Ridder, ik vond dien brief met de portretten bijzonder aardig hoor, maar ik had verleden week heusch geen tijd voor aparte antwoorden. Jan Schouten, ja was het niet een ont zettend lange lijst van namen, ik had zoo veel na te kijken met al die brieven. Coba Verlind, was het zoo'n heerlijke verrassing voor je toen je je naam zag staan. Lydia Botermans, misschien mag je het boek van Coba wel eens te leen hebben, dan kan je er ook van genieten. Ans en Rie Vollenga, is Rie zoo blij met haar boek, nu Ans kan het ook lezen, niet waar? Geeske Koolstra, ga maar meedoen en noem mij Tante. Matthijs Nolles, waarom schreef je niet even dat je blij bent dat je gelukkig lootte, dat doen alle kinderen altijd. Rika de Graaf, ook al zoo blij dat je tot de gelukkigen hoort. Schrijf maar in het boek wanneer je het kreeg. Marietje Laman, die raadsels zijn mij al meer toegestuurd. Neeltje van Katwijk, je had heel wat ge- teekend voor mij alles in feeststemming van het Vorstelijk huwelijk. Vier zusjes Hartevelt, ja men zegt dat de versieringen hier in den Haag prachtig zijn. ik heb er nog niets van gezien, Als ik nu niet weer geheel te bed lag, zou ik mis schien eens eventjes in een auto hebben kunnen gaan kijken. Trieneke van Manen, dat begrijp ik dat je blij was toen je je naam zag staan bij de gelukkigen. Tonnie v. Leeuwen, zoodra je 11 jaar bent, behoor je tot de grooteren. Noem mij maar Tante. Je mag wel alle oplossingen inzenden. Truida Overduyn, wat een tegenspoed eerst de griep en toen dadelijk de bof. Ellie Jongmans, tot en met 16 jaar mag men meedoen. Jo Wilschut, ja iedereen die goede op lossingen inzendt, mag telkens weer op nieuw meeloten. Wat heb je veel gekregen op St. Nicolaas. Tini en Jack Gijzenij, neen hoor ik zal de bruidsstoet niet zien op 7 Januari. Cor Weeda, ga gerust meedoen. Toos Bouter, ja dat trof al heel toevallig, dat deed mij plezier. Wat heb je een goe den verjaardag gehad, dat zie ik wel. Willy van Rijn, ja dat hoor ik de volgende keer wel hoe of je boek heet. Gerrit Nagtegaal, dat begrijp ik dat je het heerlijk vond toen je je naam zag. Neen dat kost niets hoor. Als ik de raadsels goed vind, dan plaats ik ze bij gelegenheid eens. Karei SerUer. wat heb jij een mooie tee- kening voor mij gemaakt een schitterende bouquet, rood, wit, blauw, oranje. Vriende lijk dank! Piet Bik, was je zóó blij? lees maar pret tig in je boek hoor. Piet Lagas, waren thuis allen zóó blij dat jij gelukkig hebt geloot, je behoort ook tot de getrouwen. Dorus en Kees de Geus. gelukkig Kees dat die 6 weken zoo heerlijk omvlogen. Ja den Haag is op vele plaatsen mooi versierd, lees en hoor ik, ik heb er niets van gezien. All Varkevisser, je had een goeden ver jaardag, lees ik uit je brief, heerlijk voor je. Bep van Kooperen, ja de vorige week was het ontzettend veel werk, gelukkig had ik toen niet zooveel pijn als nu. Jannie en Bep Nieuwenhuyzen, de vorige week kreeg ik heusch 3 aparte brieven van een Bep Nieuwenhuyzen, zijn dat nichtjes? Henny van Wijk, zoo, mag je eens naar den Haag om de versieringen te zien. -Ik weet niet of ik vóór 7 Januari zoo ver kom, dat ik even in een auto iets kan gaan zien, ik vrees van niet. Trijntje Durieux, dank voor raadsels en anecdotes, wat goed is, zal ik plaatsen. Klaasje van Schaik, je raadsels krijgen later zeker eens een beurt. Wou kleine zus de oranjestrik niet op haar hoofdje hebben? Corrie Holleman, geniet maar van het nieuwe boek in de vacantie. Johanna Outshoorn, ik lig al vele dagen geheel te bed, anders kon ik eens per auto de versierde stad gaan kijken. Herman en Jopie Seriier, jullie anecdotes zijn aardig, ik zal ze eens plaatsen. Alida v. d. Holst, zóóvelen hebben voor mij geteld en steeds verschillende uitkom sten. Mien en Bep Groenhuyzen, neen op straat loopen mag ik nooit, wel rijden, maar nu weer niet, nu lig ik al weer geheel te bed. Tine v. d. Pot. in deze laan hangt uit ieder huis een vlag. Jij had een veel kleiner getal, ieder had boven de 260. Leendert de Groot, heb je een huis hoog gesprongen? Het is altijd een prachtig boek dat men als prijs krijgt. Clazina Rijling, ja ik begrijp dat je erg blij was dat je gelukkig was bij het loten. Cor Spoelstra, je raadsel zal ik bewaren. Bep Boom, noem mij Tante. Je bent pas 8 jaar dus 3 goede oplossingen is voldoende. Gretha en Wim de Graaf, voor wie is dat taschje Gr. dat je breide? Annie Schipper, vond je het zóó fijn dat je een prijs hebt, geniet er maar van. Marietje en Trien v. d. Walle, de anecdote is zeer grappig. Ik woon ver van het Paleis en zal denkelijk niets zien. Gefeliciteerd met den dubbelen verjaardag op Kerstmis. Ziezoo nu heb ik toch nog een ellenlange correspondentie klaar gekregen, vinden jul lie niet? Goede feestdagen aan allen toegewenscht Mej. A. KOOPMANS V. BOEKEREN. Den Haag, Joh. v. Oldenbarneveltlaan 6i.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 26