F outenzoekplaatj e KLEURPLAATJE Kerstfeest voor de Vogels Frits binnen kwamen met een bosje bes hulst, gekocht van hun zakgeld, kreeg dat een plaats midden op het orgel, waarop nooit iemand speelde. Toen bracht de post een brief van vader en moeder; Opa's toestand was iets beter, maar de zieke wilde graag, dat vader en moeder nog bleven. Hè, dat was 'n pret tig bericht. Nu kon het nog een blij Kerst feest worden! Na de avondboterham las Lex uit hun Kerstboek een mooi Kerstverhaal voor. Zij driën kenden het wel van vorige jaren, maar tante zou het mooi vinden. En dat deed ze ook. Een poosje waren allen stil. Toen nam Lex z'n viool en zongen ze Kerst versjes. Tante herinnerde zich op eens ver schillende ervan en zong mee- ,,Hé," zei ze ten slotte, ..zóó heb ik geen jaren Kerstfeest gevierd. En nu ga ik een kopje chocola maken .en dan gaan we een spelletje doen", bedacht Ans. ..Mensch, erger je niet". Flits had dat meegenomen en ze legden 't na 't nuttigen van de cacao aan tante uit. Deze had evenveel pret als de kinderen, wanneer ze een van de medespelers van zn plaatsje kon gooien. De Kerstdagen verliepen prettig, in onderlinge hulp. een wandelingetje, voorlezen, zingen en spel letjes. „Ik heb den Kerstboom niet gemist", moest Ans aan 't eind van den tweeden dag erkennen. „Ik ook niet", zei Lex. „maar. tante, het volgend Kerstmis, als er weer een boom is. komt u bij ons, dan zult u eens zien De bel ging over. Lex liep naar de voor deur. „Eerst door 't raampje kijken", waar schuwde tante. „Vader en moeder!" juichte Lex. Allen holden naar de gang. Wat 'n blijdschap! •,Hoe is 't met Opa?" klonk 't door el kaar. „Buiten gevaar- En, tante Metje", zei vader, die de oude dame de hand toestak „hebben ze zich nogal schappelijk gedra gen?-' „Geen klagen gehad, en.... ze hebben me een Kerstfeest bezorgd, zooals ik in lang niet gekend heb". Moeder knikte tevreden van den èen naar den ander. -,En 't volgend jaar komt tante bij ons", verklapte Ans. Met veel bedankjes vertrok 't troepje. „Opa beter, u allebei weer thuis, 't was toch een goed Kerstfeest", zei Frits. C. E. DE LILLE HOGERWAARD. In ons kleine tuintje Is het doodsch en kaal En naar sneeuw verlangen Wij nu allemaal. 'n Witte Kerstmis immers Zou zoo heerlijk zijn! Sneeuw juist in den Kerstnacht, Maakt ons tuintje fijn. 't Is, of ook de den, die In een hoekje staat, 't Is een oude Kerstboom Naar sneeuw hunk'ren gaat. Hij verloor vele naalden En wat werd hij kaal! Maar.... sinds hij bij ons kwam, Kent hij menschentaal. Want hij schudt zijn bol eens. Als 'k zeg: R-egen weer! Sneeuw zou mooi hem maken. Was 't maar voor één keer! Kerstmis! En ons tuintje Is zoo wit, zoo wit! Wat of in den top van Onzen den wel zit? 'n Hongerige vogel Maar.... daar valt m' iets ii>: Ook de vogels hebben In een Kerstmaal zin! Vlug dus lange slingers Pinda's, kaas en brood In de witte takken! Vogeltjes, geen nood, Dat jé nu Verhongert!. Kerstfeest is het, fijn! Wat zal 'n witte Kerstmis Echt en heerlijk zijn! ('Nadruk verboden). Welke zijn de 11 fouten in dit plaatje? (Nadruk verboden). „Zonder boom en zonder sneeuw", voeg de Lex er'aan toe en stak z'n arm door dien van moeder. J. H. BRINKGREVE—ENTROP. (Nadruk verboden)- door (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 24