STADSNIEUWS LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 23 December 1936 ZOMERZORG" VISSCHERIJ-BERICHTEN %1 Ons Kerstdiner 2en Kerstdag f 3.50 Concert Trio Sonja Bogdanowna AGENDA IIN/T EN UITEREN LUCHTVAART Losse nummers van ons Blad WERKINRICHTING VOOR BLINDEN. Het Huwelijk der Prinses. Eerewacht der V. V. S. L. Naar wij vernemen staat het thans vast, dat de V.V.S.L. op uitnoodlglng van H.K.H. Prinses Juliana op den dag van Haar hu welijk een eerewacht zal vormen bij den ingang van de kerk. waar 40 meisjesstu denten in twee rijen zullen worden opge steld. In aanmerking komen uitsluitend zij die sedert 1927 functies in het bestuur of in de besturen van sub-vereenlglngen hebben bekleed. Hoogheemraadschap van Rijnland. Ingebruikneming tan het verbouwde gemaal te Spaamdam. P. M. J. VAN OERLE f In den ouderdom van 69 jaar is gister middag hier ter stede overleden de heer P. M. J. van Oerle, architect te dezer stede. De heer Van Oerle,was gedurende vele jaren verbonden aan den Rijksgebouwen dienst en had in die kwaliteit de leiding bij de totstandkoming van verscheidene rijksgebouwen hier ter stede. Ook was hij gedurende vele jaren be stuurslid van het Kon. Genootschap „Ma thesis Sclentlarum Genitrlx", waar zijn weloverwogen adviezen en bezonken oor deel op hoogen prijs werden gesteld. Bovendien had de overledene zitting in verscheidene R.-K. Instellingen en bestu ren, o.a. de St. Petrusparochie, de R.-K. Parochiale Scholen en de R.-K. begraaf plaats. Morgenochtend om 10 uur vindt in de St. Petruskcrk de plechtige uitvaartdienst plaats, waarna de begrafenis op de R.-K. begraafplaats volgt. Het waterverzet verhoogd met 13 Vandaag is het tot een Dieselgemaal verbouwde stoomgemaal van het Hoog heemraadschap van Rijnland te Spaarn- I dam in tegenwoordigheid van de leden der Vereenigde Vergadering van Rijnland, eertige leden van den staf van Rijnland en vertegenwoordigers van Werkspoor ln ge bruik gesteld. In het begin van dit jaar vierde de oude stoommachine in het gemaal te 6paamdam haar 60sten verjaardag en kort daarop sneuvelde zij onder de handen der sloopers. De stoomlnstallatle had de laatste jaren symptomen van ouderdom getoond en was ook duur in exploitatie, vergeleken met de moderner Installaties. Op 28 November 1934 werd door de Ver eenigde Vergadering van Rijnland besloten de oude installatie te deen vervangen door een dieselmotorinstallatie met behoud even wel van schepraderen. De stoommachine werd vervangen door twee 6-cylinder „Werkspoor" dieselmotoren. Elke 300 p.k. sterke motor drijft 5 schep- wielen aan. De motoren maken 160185 omwentelingen per minuut. De overbrenging der kracht van de motcren op de schepraderen heeft plaats door een stel tandwielen, vervaardigd door de TSjechoslowaaksche fabriek „Skoda". De motoren Icopein zeer rustig, de tand wielen gerulschloos en het aanzetten dei- motoren bij volle belasting geschiedt soepel en geleidelijk. De machines zijn vooralen van een geheel nieuwe gewapend-beton-fundeering. De oude stookplaats Is in een ruime en doel matige wrkplaats herschapen. Zoowel het uitwendig als het inwendig aanzien van het gebouw is verbeterd en verfraaid. In stallatie en accomodatie zijn geheel ge moderniseerd. De geheele Installatie is door Werkspoor geleverd en in alle opzichten keurig ver zorgd: de verbouwing heeft in eigen be heer plaats gehad. Het vermogen der dieselmotoren is iets grooter dan dat van de oude stoomma chine. Hierdoor is het mogelijk de schep- wielen iets sneller te laten loopn dan voor heen, waardoor het waterverzet met plm. 13 'la verhoogd kan worden tot een maximale opbrengst van ongeveer 2000 M3/minuut. Behalve het grooter vermogen kunnen als voordeelen van de nieuwe installatie genoemd worden de lagere bedrijfskosten, de onmiddellijke bedrijfsvaardlgheld en de grootere regelbaarheid. OPERETTE „DE GOUDEN VAAS". BENOEMINGEN BIJ HET RESERVE- PERSONEEL DER LANDMACHT. Tweede luitenants. Bij Kon. besluit van 21 December zijn, met ingang van 1 Januari as., benoemd en aangesteld bij het reserve-personeel der landmacht tot reserve tweede luitenant: bij het 4de regiment infanterie alhier: de vaandrigs E. Vellinga, F. W. Lekkerker- ker, A. Stolk, K. van Nes. H. M. C. Mendel, G. F. A. J. van Boeckel, A. P. Veerman, F. Touber, H. Jonker, H. H. Gottmer, H. Ha merslag, G. L. Bertram, F. E. Bodt, J. Julius, W. van Rijn, J. Voerman, IJ. Ham stra. J. Zeeman, P. H. Bakker. R. Feenstra, L. de Haan, O. B. Schrieke, W. Louwman, H. J. F. Bijvoet, D. A. L. J. Waasdorp. W. L. Godefroij, T. H. Palstra, J. F. J. Lamet, F. E. v. Drimmelen. T. Groenland, J. Oore beek, E M. van Ooijen, B. Falk en R. van Rees Vellinga, allen van dat regiment; bij het 6de regiment veldartillerie alhier: de kornetten R J. J. M. Tellegen, W. Wer ker, C. H. van Eendenburg, P. Kramer, G. E. Otto en L. H. Fransz, allen van dat regi ment. DE TREINDIENST OP 7 JANUARI. Op bet baanvak LeidenGouda. Op 7 Januari a.s. Zal in plaats van de gewone dienstregeling op dit baanvak een volledige éénuursdlenstregeltng worden ge reden en zullen de treinen van en naar Gouda doorloopen naar en van Lelden, zoo dat dien dag niet te Alphen aan den Rijn behoeft te worden overgestapt. WIJZIGING DATUM SEIZOEN OPRUIMINGEN. In aansluiting op vorige persberichten vestigt de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland nogmaals de aan dacht op het besluit, waarbij in verband met het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard, de termijn van opruiming wordt gesteld op: 9 Januari tot 9 Februari 1937. Dit besluit geldt voor alle branches en voor alle plaatsen in haar district, uitge zonderd voor de gemeente Alphen a/d Rijn, voor welke gemeente zal gelden het tijd vak van: 15 Januari tot 15 Februari 1937. Buiten de hier voor de betrokken ge meenten gestelde tijden mogen derhalve in het eerste halfjaar 1937 geen jaarlijk- sche-, half jaarlij ksche-, seizoen-, balans en inventaris-opruimingen worden gehou den. Uitvoering der Burgerzangschool. Ieder Jaar komt de Burgerzangschool te gen Kerstmis met een operette voor den dag en leder Jaar worden wij getroffen door een over 't algemeen welverzorgde vertolking en aankleeding. De eer daarvoor komt toe aan den heer De Rook (dirigent), den heer Han Zirkzee laccompagnateur) en hun vele medewerkenden, o.a. mevr. v. d. Lijke Sytsma als regisseuse en diverse bekende getrouwen in de hoofdrollen, waarvan wij willen noemen mej. Roslne Gaykema en mevr. Annle DriessenHofman. Wij wonen altijd graag een uitvoering der Burgerzangschool bij, omdat wij weten, dat er hard gestudeerd ls en de resultaten nu eens meer, dan minder goed toch altijd steeds 't aankijken alleszins waard zijn! De keuze was ditmaal gevallen op de ope rette De Gouden Vaas", een zangspel in 3 bedrijven, vrij naar een sprookje uit de „1001 Nacht", met tekst en muziek van A H. Fagel. De vervaardiger zorgde voor bekoorlijke en loffelijk zingbare muziek, waarmee zoo wel voor de solisten als de ensemble's eer kan ingelegd worden. En waar 't nog niet voldoende was om de schare der jongste kinderen aan 't woord of 't spel te laten komen, daar werd als welkome verrassing een alleraardigst bloemen- en vlinderballet ingelascht in den aanvang van het tweede bedrijf, dat hierdoor zeker nog aan afwisse ling heeft gewonnen! De operette voerde ons naar het Verre Oosten, waar de arme visschersknaap Hind- bad uit een meer een gouden vaas ophaalt, juist op 't moment, dat hij besloten had. voor 't laatst zijn net uit te werpen. Het blijkt, dat in deze vaas een geest méér. dan duizend jaar gehuisvest ls geweest, als straf voor 't feit. dat hij Mohammed niet als Allah's profeet heeft willen erkennen, 't Was Hindbad's verlangen de wijde wereld in te trekken en de geest, die belooft den visscher steeds te beschermen, stelt hem daartoe in staat. Hoe Hlndbad dan vervolgens prinses Zaira uit het bosch van Satan redt. uiteindelijk diens echtgenoot wordt en de opvolger van koning Hassan, verhaalt de geschiedenis, die hier zoo aardig ten tooneele is gebracht, uitvoerig. Er is in deze operette volop gele genheid tot zang en kleurige tafereelen, tot spanning, wanneer de geest onder veel ge raas in 't donker verschijnt of weer ver dwijnt. Elementen, die met de fantasie van 't kindergemoed harmonieeren, zijn volop aanwezig, zoodat alle medespelenden, alsook de toeschouwers, met aandacht en animo bij 't boeiende gegeven waren. Mej. Gaykema was een alleszins prijzens waardige Hindbad, wier stem zich voor een uitvoering als deze goed leent en die ook haar dialogen in zuiver Nederlandsch weet voor te dragen, evenals mevr. Driessen (de geest), die over een groote dosis tooneel- routlne beschikt. De andere hoofdvertolkers bewogen zich niet geheel op hetzelfde niveau, hoewel mej. A. v. d. Lelie als prinses Zaïra blijk gaf te beschikken over een aar dig klinkend, hoewel niet krachtig, sopraantje. Allen deden echter hun best om deze uitvoering naar krachten te dragen, waarin zij dan ook geslaagd zijn. De koortjes der jongste kinderen waren niet al te zuiver, maar zij hadden hun aandacht zóó noodig voor de actie, dat wij hen dit gaarne vergeven! Décors, costuums, balletten, opgeluisterd door een solo-dans van mej. v. d. Lijke, die ook de dansen had ingestudeerd, vielen in den smaak, zoodat de Burgerzangschool op nieuw op een voortreffelij ken avond mag terugzien. Dat de heeren de Rook en Zirk zee deze operette met muzikaal inzicht, uit stekend steunden, spreekt vanzelf! De actie was nog niet steeds even los, maar de deelnemers zijn over 't algemeen nog jong en zij zijn dus in de gelegenheid, nog véél te leeren! Aan 't slot van het tweede bedrijf wer den talrijke bloemstukken aangedragen, w.o. een prachtige krans voor den leider den heer de Rook. terwijl ook mevr. v. d. Lijke en de heer Zirkzee gehuldigd werden. Er heerschte het op de uitvoeringen van de Burgerzangschool prettig stemmende en thousiasme! De goedbezette Schouwburg heeft van zijn ingenomenheid door hartelijk applaus blijk gegeven. De costumes waren uit het costuumhuis Erato; de grime was verzorgd door den heer Ant. van Leeuwen. Installatie van de Commissie van Beheer. Gistermiddag 4 uur had ten Gemeente huize, Rapenburg 12, de Installatie plaats van de Commissie van Beheer van dc voor een proefjaar te dezer stede op te richten Werkinrichting voor Blinden, waarvoor door B. en W. benoemd zijn als leden: Me vrouw J. C de Cler—De Bruyn, en de hee ren C. Th. Breebaart, W. A. Jacobs, P. J. Mlchels, dr S. Rozemond en dr. C. F. M. Pieck, terwijl als secretaris ls aangewezen de heer Th W. Zouterlks, Jan van Hout kade 27. alhier. In zijn installatie-rede dankte de wet houder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen, de leden, die allen aanwezig wa ren. voor hun bereidwilligheid om ln deze commissie zitting te willen nemen. Spreker noemde de taak. welke vervuld zal moeten worden, mooi, waar het hier gaat om ar beid te verschaffen aan medemenschen, die het zware kruis der blindheid dragen en tengevolge daarvan vaak ln armoede en afhankelijkheid verkeeren. Juist zij, die thans gedoemd zijn hun tijd ln ledigheid door te brengen, hebben zoozeer behoefte aan een gevuld en werkzaam leven. Deze taak zal echter ook op groote moeilijk heden stuiten, waarvoor verwezen moge worden naar de bevindingen van de Ver. t. verb van het lot der Blinden, die. on danks de sympathie bij haar werk onder vonden. de werkinrichting moest sluiten, na deze gedurende een 5-tal Jaren te heb ben geëxploiteerd. De onmogelijkheid om voor de vervaardigde artikelen voldoende afzetgebied te vinden, bemoeilijkt nog door de langdurige crisis, kan daarbij wel als hoofdoorzaak worden aangewezen. Bij het opnieuw opvatten van deze taak zal hier mede ernstig rekening gehouden moeten worden en vooral leering worden getrokken uit de practijk der vorige jaren Groote voorraden, welke onverkoopbaar zouden kunnen blijken of met veel verlies van de hand gedaan moeten worden, dienen ver meden te worden, terwijl de regeling van het te verdienen loon en de werktijden alle aandacht verdienen. Hoe grooter de afzet zal kunnen worden opgevoerd, des te beter de bestaanskansen der werkinrichting zul len zijn. Ernstig zal rekening gehouden moeten worden met de financleele moge lijkheden der gemeente Een krachtige propaganda om de werkinrichting bij de bevolking populair te maken, en een beroep op de gemeentelijke instellingen, grossiers, winkeliers en particulieren zal van groote bet eekenis zijn Spreker eindigde zijn rede met het uit spreken van den wensch. dat de commissie er in zou slagen de werkinrichting voor Blinden levensvatbaarheid te geven en daardoor een blijvende werkgelegenheid te scheppen voor een groep onzer medemen schen, welke ten volle aanspraak mag ma ken op de sympathie en hulp der gemeen schap. Vervolgens werd een kleine vergadering gehouden, waarin tot voorzitster der com missie is gekozen mevr. J. C. de ClerDe Bruijn, die haar benoeming heeft aan vaard. is wederom verzorgd door onzen Chef de Cuisine J. G. SCHREGEL, Ex-Chef L. Kemper, Royal Schevcningen en Meerrust, Warmond. 4139 CotillonsVerrassingen Cadeaux. Voor reserveeren Teleioon 124 4139 (Insez. Med.) afbreuk heeft gedaan. Het overige is van buitengewoon hoog gehalte en geeft vele Drachtische wenken en in dit oozicht over treft het hier en daar zelfs de belde andere bekroonde Inzendingen. Na de uitreldingen der prijzen, deelde spr. mede dat in het afgeloopen laar na een sollicitatie meerdere malen de litera- tuulroverzlchten van reeds vertrokken leer lingen werden opgevraagd door directies van chemische industrieën. Spr. meende dan ook. dat het bewerken van een overzicht tlidens den studietijd mede een steun ls voor de sollicitanten. Hli sorak tenslotte de hoop uit dat in 1937 met hetzelfde enthou siasme en met een even groot succes aan de volgende prijsvraag gewerkt zal worden. LEGATUM WARNERIANUM. Bij Koninklijk besluit van 11 December 1936. No 11, ls als opvolger van wijlen prof. dr. C. Snouck Hurgronje benoemd tot Interpres Legati Warnerianl aan de Rijksuniversiteit alhier, dr. A. J Wensinck, hoogleeraar in het Arabisch, Syrisch en Islam alhier. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Boterhandel ,,'t Klaverblad". Lage Rijndijk 53a, Leiden, handel in krui denierswaren en margarine. Wijziging uitgeoefend bedrijf: thans alleen handel in margarine. KERSTWIJDINGSAVOND IN „REÖOBÓTH". Nog enkele dagen scheiden ons van Kerstmis, maar reeds vonden eenige feest- wijdingssamenkomsten plaats, waar ln lied en woord gewezen werd op het groote Kerstgebeuren. Gisteravond vond een dergelijke bijeen komst plaats in het. wijkgebouw „Reho- bóth" aan het Rapenburg. In een hoek van de zaal, welke geheel met belangstel lenden was gevuld, prijkte een schitterend verlichte Kerstboom. Ds. J. Wit, Herv. pred. alhier, onder wiens leiding deze avond stond, las bij opening enkele gedeelten uit het Lukas- evangelle, die betrekking hadden op de menschwording van Christus, om vervol gens een kort, doch indrukwekkend wij dingswoord uit te spreken. Spr. herinnerde hierbij aan de geboorte van Christus en wees er op, dat Kerstmis ons predikt, dat God nabij is. In een ernstige peroratie stond ds. De Wit stil bij den noodzakelij ken eisch. dat een ieder zal hebben te gelooven, dat Christus een werkende Hei land is. Die om zondaren te redden op aarde is gekomen. Spr. besloot dit wij dingswoord met het lezen van enkele 'ver zen van jonge Protestantsche dichters. Een kwartet en een dameskoor o. 1. v. mevr. Van LeeuwenDe Pauw zorgden voor toepasselijken zang, welke de wijding der bijeenkomst niet weinig verhoogde. De plano-begeleiding was bij den heer H. H Haverkamp ln goede handen. MIDDELBAAR CHEMISCHE SCHOOL. Een priisvraag. Voor de leerlingen en de oud-leerlingen van bovengenoemde school werd In 1936 de volgende prijsvraag uitgeschreven: Ge vraagd een literatuur overzicht over een zoo groot mogelijk aantal producten, dat uit druiven kan worden .verkregen. Hun be reidingsmethoden uitvoerig beschrijven. Heden had bij monde van den directeur drs. A, v. Vianen in tegenwoordigheid van alle leerlingen de prijsuitreiking plaats. De iury bestond ut de heeren: dr. G. J. Vos (Rotterdam). A. Vollaers (Tilburg) en C. G. Cannoo (Leiden). Aan zi.in toespraak ontleenen we het volgende De Inzendingen waren van goede kwali teit en getuigden er van. dat er met groot enthousiasme gewerkt is. Er waren over zichten bli. welke volgens spreker tientallen uren gevergd moeten hebben. Bekroond werden met: den eersten prijs, een verguld zilveren medaille de Inzending van den heer J P. Riedel alhier. Dit over zicht is streng wetenschappen!k gehouden. Alles wat niet ter zake dienen kan. is weg gelaten. Het is het meest volledige. De tweede prijs, een zilveren medaille werd toeeekend aan mej. N. J. Geest te Dordrecht. Inzendster geeft een zeer uit voerig overzicht, doch vervalt af en toe ln te populaire beschouwingen Het leest Dret- tig en ls hier en daar zelfs geestig. Hoewel de we tenschaDoeliike waarde zeer goed ls. bliift deze toch Iets achter bti die van den heer Riedel. De derde prijs, een bronzen medaille viel 'en deel aan den heer A. v. d. Laan alhier De behandeling van den wijn ls wat stief moederlijk bedeeld! wat aan de waarde veel O.O. SCHIETVEREENIGING „GENERAAL SNIJDERS". Gisteravond werd door bovengenoemde schietvereenlglng ln de versierde O.O. Can- tlne daartoe door den commandant van het 4e Regiment Infanterie beschikbaar gesteld ter gelegenheid van het huwellik van H.KH. Prinses Juliana en Z.D.H Prjns Bernhard een feestvergadering gehouden. Om 8 uur opende de voorzitter deze zeer druk bezochte vergadering heette allen welkom, zette het doel van deze vergade ring uiteen en nadat door allen uit volle borst ons volkslied was gezongen, werd be sloten het volgende telegram te verzenden: Aan het Koninklijk Bruidspaar. Den Haag. De Onderofficieren Schietvereeniging „Generaal Snijders" van het 4e Regi ment Infanterie Leiden, ln feestverga dering bijeen ter gelegenheid van Uw Koninklijk Huwelijk biedt zeer eerbie dig haar ge'.ukwenschen aan. Het Bestuur. Hierna we'd een aanvang gemaakt met rezelschaDSpe'.en. zoodat men tot midder nacht gezellig btieen bleef Bli het naar huis gaan ontving elk O O. een zakje gevuld mét- bnildssu'kers 'voor 'den Iroiselijken kring Gisteravond omstreeks halftien is op de Breestraat een zwaarbeladen vracht auto, bestuurd door T. G. van A. uit War mond en komende uit de Koornbrugsteeg in de flank aangereden door een tram, komende van de Hoogewoerd. Het voor- balcon van de tram werd gedeeltelijk in gedrukt, terwijl ook de auto vrij ernstig werd beschadigd. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar op Tweeden Kerstdag in de Hpog- landsche Kerk een zangdienst worden ge houden. Medewerking verleenen de Chr. Zangver. „Hallelujah", mej. A. Veenenbos en de heeren Grondsma en Felke Asma. Inzake ons verslag betreffende de uitvoering der Chr. Oratorlumvereeniglng „Con Amore" zij vermeld, dat de baspar tijen niet gezongen werden door den heer Luclen Bogtman maar door den heer Lucien Louman. De eerste excursie van de Leidsche IJsclub, in samenwerking met de N. V. De Sportfondsen, naar de kunstijsbaan te Amsterdam ls een succes geworden. Naar wij vernemen was er een 25-tal deel nemers. IJMUIDEN. 23 Dec. 1936 VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 2.051.75; Griet per kist van 50 K.G. f.4518; Tongen per K.G- i 1 551.08; Groote Schol per kist van 50 K.G. f.22—14.50; Middelschol f. 17.50— 15 50; Zetschol f.20—17.50: Kleine Schol f. 17.50—8.40; Schar f. 9.50—5.50; Roggen per 20 stuks f.2017; Vleeten per stuk f. 2.501.20; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 10-50—4.60 Groote Schel- visch f 32—17.50; Middel Schelvisch f.28 —22; Kleinmiddel Schelvisch f.3118; Kleine Schelvisch f. 20.50—9.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.66—33; Gullen per kist van 50 KG. f. 16.50—3.80; Lengen per stuk f. 2.15—1.20; Heilbot per K.G. f. 1.25— 0.70; Wijting per kist van 50 K.G. f. 6.70 2-20; Koolvisch per stuk f. 0.750.19; Ma kreel per kist van 50 K.G. f. 125; Klein middel hake f.37; kleine hake f.27—16. 3253 kisten versche haring f. 6.15—3.65 p. k. Aangekomen 10 stoomtrawlers; IJM. 15 met f 3309; IJM. 87 met f.1859; IJM. 195 met f.1904; IJM. 31 met f.1910; IJM. 18 met f.1410: IJM. 177 met f.1510; IJM. 88 inet f. 1750; IJM. 114 met f.1310; IJM. 432 met f 1200; IJM. 42 met f. 1620 besomming Verder de loggers: KW. 162 met f. 605; KW. 175 met f.780: KW. 35 met f.863: KW. 154 met f.499; KW. 177 met f.620; KW. 74 met f.418; KW. 132 met 1.550; KW. 153 met f. 630 besomming. Voorts de KW. 4 met f.1997; KW. 34 met f.530; SCH 47 met f.800; SCH. 6 met f-1960: SCH 250 met f.3420; SCH. 361 met f.2160; 8CH. 25 met f. 3031 voor versche haring. (Niel officieel) HEDEN. In den Vergulden Turk: Ver tot bev. der Bouwkunst. Spr. de heer C. Ponsen, 8 uur nam. Zomerlust: Tentoonstelling „De Gedekte Tafel" 26 en 8—10 uur nam. Rijnsburg: Ontspanningslokaal) Openbare clubavond. 7.30 uur nam. Donderdag, Hooglandsche Kerk: Wljdlngsdienst oJ.v, ds. Riemens, 1112 uur nam. Stadszaal: Kerstvergadering S. D. A. p. Spr. H. Ploeg. 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Inenting tegen diphterle 45 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze, 45 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 10 Januari)Tentoonstel ling schilderwerk Toon Kelder, 104 uur. 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Het mysterie der 39 stappen." Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Van Maandag voorm 11 uur tot 5 uur nam. dagelijks Cineac-voorstellingen- Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „De roode Pimpernel". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur n.m. Filmac dagelijks v. 126 u. n.m. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „De 7 sleutels van Baldpate." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De dictator." lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vun. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avonds-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Vrijdag 25 Dec. a.s. Ie Kerstdag, waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. v. Driesum. Mare 110, Telef. 406. Zaterdag 26 Dec., 2e Kerstdag, neemt waar apotheek C- B. Duystcr, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. Zondag 27 Dec. a.s. nemen waar de apo theken: P. du Croix. Rapenburg 7, Tel. 807 en E. B. de Metz, Kamerllngh Onneslaan 28, Telef. 3553. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, Wll- helminapark 8, Telef- 274. GERARD VAN VLIET ONDERSCHEIDEN. De Hongaarsche regeering heeft aan den Amsterdamschen schilder Gerard van Vliet, de orde „Pro Deo et Patria" van Hongarije, verleend. DE POSTVLUCHTEN. Vanmorgen om half acht ls de „Riet vink" van Amsterdam vertrokken voor den tocht naar Indië. Aan boord zijn vier passagiers t.w. voor Batavia. Singapore, Bangkok en Jodphur. Onderweg is éénmaal geboekt voor Gaza- Karachi en éénmaal voor het traject Medan-Singapore. Medegenomen is 368 kg. briefpost, 58 kg. pakketpost en 172 kg. goederen. De Perkoetoet- ls hedenmorgen van het vliegveld TJilllitan vertrokken met mede neming van 276 kilogram post. 43 kilogram pakketpost en 124 kilogram goederen. Voor deze vlucht zijn twee passagiers voor Amsterdam en elf passagiers voor tusschentrajecten geboekt. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Ph. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. H. J. WIJTENBURG. Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel. Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az„ Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT. Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 J. A. MANHAVE. Haarl.straat 128 W, P. v. SAVOYEN, Noordeinde 36 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 39 - Oegstgeest en aan de Kiosken. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6