Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 23 December f936 De Kerstdagen WEERBERICHT. Binnenland Dagorder van den gouverneur der residentie. Geschenken voor de Prinses. Stadsnieuws Stilstaan verboden BEURSOVERZICHT MARKT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 772. Hedenmiddag 3 uur: 780. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 779.2 Valentia. Laagste barometerstand 734.1 Vardoe. Verwachting tot den avond van 24 Dec. Matige Noordwestelijke tot Westelijke ot Zuidwestelijke wind. Nevelig tot half be wolkt, weinig of geen neerslag. Tempera tuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Na het voorbijtrekken van een secun daire van de depressie in het Nooiden, die hier te lande in den nacht eenigen regen bracht, ls de barometer in het Westen zeer snel gestegen, zoodat nu bij Ierland bijna 780 m.M. is bereikt. Bij IJsland passeert een niet al diepe depressie, die waarschijn lijk niet tot onze omgeving zal doordrin gen. Op de Britsche eilanden ls de lucht opgeklaard en de ochtendtemperatuur ge daald Aan de Noorsche kust waaien nog krachtige tot stormachtige Westelijke win den. die ln het Noorden sneeuw brengen, in Zweden is de lucht opgeklaard en de lichte vorst eenigszins toegenomen. Over Duitschland trekt nog het regenfront, dat hier in den nacht passeerde, in het Zuiden komt nog eenige lichte vorst en mist voor, in het Westen volgt opklaring. Frankrijk heeft weer veel windstilte en mist met lich te vorst in het Zuidoosten. In de boven lucht werd het tien graden kouder in het Westen. Bij afnemenden Westelijken wind is des nachts eenige mistvorming te wachten bij temperatuur om het vriespunt, overdag zal waarschijnlijk de zon doorkomen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windrichting: NW. Windkracht: zwak. Temperatuur: 5 gr. C. Algemeene weerstoestandmooi wees, licht bewolkt. London (Croydon): resp. W., zwak, 3 gr. C., mooi weer. onbewolkt. Berlijn: resp. W.N.W., matig, 3 gr. C., regen. Marseille: resp. windstil, 1 gr. C, mooi weer, onbewolkt. Genua: resp W„ Z.W., zwak. 8 gr. C„ mooi weer, onbewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 5 uur voorm.: 4 gr C. (39 gr. F.). 12 uur 's midd.: 6 gr. C. (43 gr. F..) 3 uur nam: 6'/: gr. C. (44 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TK KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 10 u. 39 min.; nam. te 11 u. 15. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 4.18 n.m. tot 7.41 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG 23 Dec. op: 12 u. 13; onder 2 u'. 16. Vrijdag en Zaterdag, beide Kerst dagen, zal ons Blad niet verschij nen en zullen onze Bureaux gesloten zijn. Naar aanleiding van de tot ons gerichte verzoeken, zullen wij in ons Blad van Donderdag a.s. „Kleine Advertenties" opnemen, nu de Zaterdag komt te vervallen. DE DIRECTIE. DE KRUISER „JAVA" NAAR NEDERLAND. Aneta meldt uit Soerabaja: De kruiser „Java" moet voor 20 April 1937 In Nederland zijn. Als commandant ls aangewezen kapitein-luitenant ter zee J. J. A. van Staveren. De gouverneur der residentie, luitenant- generaal jhr. W. Röell, heeft heden de vol gende dagorder uitgevaardigd: Aan de deelen der Koninklijke weer macht, die onder mijn bevelen deel heb ben genomen aan de plechtige eedsafleg ging van Z. D. H. prins Bernhard van Llppe Biesterfeld. kapitein en ritmeester, luite nant ter zee der 1ste klasse, kapitein en ritmeester, onderscheidenlijk titulair en i la suite van het Koninklijk Nederlandsch Indische leger, de Koninklijke marine en de Koninklijke landmacht. Het is mij eene vreugdevolle voldoe ning, ter kennis van alle bovengenoem de troepen te mogen brengen, dat het Harer Majesteit de Koningin behaagd heeft, Hoogstderzelver bijzondere tevre denheid tegenover mij wel te willen uitspreken zoowel over het verloop der heden plaats gevonden hebbende plech tigheid als over de houding en het op treden van alle daaraan deelgenomen hebbende troepen en weermachtssym bolen. De groote en onvergetelijke eer, welke op dezen dag door de hooge aanwezig heid van H.M. de Koningin en H.K.H. prinses Juliana bij de plechtige eeds aflegging van Z.D.H. prins Bernhard aan allen ten deel is gevallen, zal zeker niet nalaten, den hechten band, die ons allen bindt aan het Huis van Oranje, nog te versterken. Leve de Koningin. Leve de Koninklijke Bruid, prinses Juliana. 's-Gravenhage, 23 December 1936. De luitenant-generaal gouverneur der residentie RöELL. Aneta meldt uit Bandoeng: De Ibis die Zaterdag naar Holland ver trekt. zal het huwelijksgeschenk voor prin- ses Juliana en Drins Bernhard van den bond van vereenigingen van huisvrouwen mee nemen Dit geschenk zal in Holland worden aangeboden door mevrouw Koster, echtee- noote van den vorieen legercommandant. In de. bil dit geschenk behoorende. vruchtenschaal zullen Indische vruchten worden meegegeven als doekoes. sawo's. mangga's ramboetans. enz enz. In een gisteren ten stadhuize van Am sterdam gehouden vergadering van eere leden en leden van het comité tot aanbie ding van een huwelijksgeschenk van burge meesters van Nederlandsche gemeenten Onder leiding van mr. A van de Sande Bakhuyzen, burgemeester van Leiden, werd met algemeene stemmen besloten als huwe- Hlksgeschenk aan te bieden de zi'veren candelabres voor de eetzaal van het oaleis te Soestdiik. Deze candelabres zullen voor zien worden van een inscrtbtle Niet alleen is van Hare Koninklijke Hoogheid zelve de wensch uitgegaan bovengenoemd geschenk van de Nederl. burgemeesters te wil len aanvaarden doch tevens ls geheel vol daan aan den opzet van het afzonderllike geschenk der burgemeesters daar de can delabres een onderdeel vormen van het nationaal cadeau en daarnaast toch weer als afzonderlijk geschenk van een «heel eigen karakter zltn te beschouwen. DE „NOORDGEUL" BINNENGESLEEPT. Heden heeft de Graaf en Koelmans ber gingsbedrijf binnengebracht het sleepschip „Noordgeul", dat eenige weken geleden bij Schokland gezonken was. Alle luiken van het schip waren verdwenen. Het vaartuig zal vermoedelijk naar Rotterdam gesleept worden, om daar op een der werven opge knapt te worden. Dit is de tweede keer, dat de „Noordgeul" op het IJselmeer gezon ken is. De werkzaamheden hadden een vlot ver loop. OUD-SCHIPPER H. D. VISSER OVERLEDEN. Op zeventigjarigen leeftijd ls te Hollum op Ameland plotseling overleden de heer H. D. Visser oud-schipper van de redding boot welke te Hollum op Ameland is gesta- tionneerd. De heer Visser, die twee jaar geleden werd opgevolgd door den heer B. Meij, Waakte gedurende ruim acht en dertig Jaren deel uit van de bemanning van de reddingboot, eerst vijf en twintig jaar als roeier en daarna nog ruim dertien Jaar als schipper. Onder zijn commando werden honderd cn acht menschen gered. In 1928 werd aan schipper Visser de gou den medaille uitgereikt voor het redden van veertien schipbreukelingen van de ..Malmoe" welk schip nabij Nes strandde. BOTERN OTEERIN C-. De commisslenoteering voor Nederland sche boter ls heden vastgesteld op f. 0.62 per K G. CURSUS VLIEGTUIGBOUW. Onder auspiciën van de Leldsche Zweef vlieg Club geeft de heer W. Brandt aan de Ambachtsschool een cursus, welke uit 15 a 20 lessen bestaat en de beginselen van de aero-tcchnlek in den grond behandelt. De Leidsche Zweefvlieg Club heeft zoo wel door dezen cursus die door meerdere gevolgd zal worden als door de Inge bruikname van 't vliegveld Vpenburg, den grondslag gelegd voor een goede theoreti sche en practlsche opleiding van Zweef vliegers op bruggen, binnen 8 m van straathoeken, autobushaltes, voor uitritten, brandkranen, enxoovoorts! KATWIJK AAN ZEE. Ouderavond Herv. School IV. De ouderavond van Herv School IV, hoofd de heer J. Volbeda, werd ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden. De voorzitter ds. R. P. A. Rutgers opende met het zingen van Ps. 105 3 en 5 en sprak een woord naar aanleiding van en kele verzen uit den tweeden brief aan Timotheus. De leerlingen van de hoogste klasse zongen onder leiding van den heer J. Volbeda een drietal liederen, waarna de heer J. Hoeve onderhoudend het Btibelsch verhaal van Filippus en de Moorsche Ka merling vertelde, zoodat de ouders, die in groote getale waren gekomen, eens een les konden bijwonen, zooals die oo de school wordt gegeven. Dit werd zeer op prijs ge steld Nog eenige liederen werden twee stemmig gezongen. De heer F. v. d. Rhee sprak over „Kinder- zielkunde uit een veelgelezen boek", van Bartie van Anne de Vries. Het hoofd der school de heer Volbeda sprak over „Oranje in ons onderwijs" Na het zingen van den Avondzang ein digde de heer Volbeda met danWbed. Vergadering der S. D. A P. Deze vergadering werd in hotel Du Rhin gehouden: de heer E. Vermeer Uit Amster dam sprak over: .Door donkere dagen naar lichter tijden". De voorzitter van de pi. afd.. de heer C. van Rijs.-sprak een inlei dend woord. De heer Vermeer beschreef het ontstaan van het fascisme in Italië en de hoofd rol. die Mussolini daarbij speelde. Het fas cisme zou welstand brengen, maar bracht, volgens sor.. armoede en de ellende staat voor de deur Sor behandelde de opzwee- nine van het Italiaansche volk om een beschavinesteak in Afrika te vervullen. Het was een grootsche taak om in Abessynië de slavernti af te schaffen, maar het fascis me heeft van Italië een groot slavenvnlk gemaakt. Het nat. socialisme heeft zijn ontstaan te danken aan het Verdrag van Versailles. Door de noodlottige verdeeld heid der arbeidsklasse kwam het nat soc. daar tot macht. Men had daar te strijden tegen d- arbeiders, die tot het communis me behoorden. Voorts besprak spr. de op voeding der Duitsche jeugd, die een ge- voor is voor de vrede in de wereld. Het nat. socialisme is het fascisme zijn gevaren van internationalen aard- Dat deze de we reld van het bolsjewisme hebben gered ls een waanvoorstelling In Nederland zijn de gevaren van het nat. soc ook aanwezig, vooral bij de economische toestanden van thans. Spr. behandelde het kabinet Coliin. dat sedert 1933 aan de regeering is met zijn aanpassingspolitiek. Daarbij werd verge leken de welvaartsDolitiek der Scandina vische landen waar de sociaal-democraten aan de regeering waren. Daar krijgt het nat.-socialisme geen vat od de menigte. Sor wees od de werkloosheid in ons land en de ieugd aan wie geen toekomst ver zekerd is deze werpt zich nu in de armen "an het nat-s"cialisme of het communis me, Voorts eaf sor. een beschouwing over de NS B. De rede van ds van Duvl werd aan hevi« erltiek onderworpen. Het pro gramma van de N.SB loopt parallel met dat van het Duitsche nat.-socialisme. Op vergaderingen van de nat. soc krijgt het marxisme van aD"s de schuld. Geen so- claal-democatls-h lcid°r heeft zulk een salaris als die van de N S B„ die zich soli dair verklaart met de moordenaars in Spanje De strijd van den Vader des Va derlands was er een voor godsdienstvrij heid, dat was een heroïschen strijd. Spr. bestreed ook het communisme, dat uitloopt op de dictatuur. Daarmede kunnen we nu en ln de toekomst nooit samengaan. Ten slotte besorak sor. de voordeelen voor land en volk. die het socialisme brengen zou en beval de S.D.A.P. aan. Hierop volgde sluiting LISSE. B. en W. hebben aan den heer P. J. Suykerland, met Ingang van 1 Januari 1937 eervol ontslag verleend als correspondent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente en in deze vacature voorzien door de benoe ming van den heer A. H Peters, admini strateur der steunverleening alhier. Op Woensdag 30 Dec. a.s. zal op de gewone spreekuren van de geneeskundigen alhier de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze vaccinatie en revaccinatie. Ten bate van de stichting „Hoender- loo" zal morgen alhier een collecte worden gehouden. Deze stichting bedoelt de be langen te behartigen van de misdeelde jeugd en is dus aller sympathie waardig. In de vacatures Molenaar en Mar seille werden resp. tot ouderling en diaken der Ned. Herv Kerk gekozen en benoemd de heeren M. van der Voet en W. Goldberg. OEGSTGEEST. De eerste groep kinderen der Ned.- Herv. Gemeente in „Irene" was gisteravond samengebracht voor het vieren van het Kerstfeest, uitgaande van den Chr. Nat. Werkmansbond in samenwerking met den Kerkeraad. Onder de prachtig verlichte kerstboom heeft ds. T. J. Jansen Schoonhoven met de kinderen de kerstgeschiedenis behan deld, waarna de heer J. de Jager een boelend Kerstverhaal vertelde. Afwisselend werden de kinderen rijkelijk onthaald op chocolademelk en koek, terwijl allen een blijvend aandenken aan dit Kerstfeest ls geschonken in den vorm van een voor elk passend boek. Aan hen, die voor 't laatst het feest bijwoonden, is een wand-tekst aangeboden. Vroolijk klonken de Kerstliederen uit zoovele kindermonden waarbij de heer Du Pree zorgde voor be geleiding op het orgel. SASSENHEIM. In tegenstelling met de andere stra ten en lanen in die omgeving, zal de aan te leggen straat naast het Sportpark ■JRusthoff" verhard worden met klinkers. Het wérk zal worden uitgevoerd door de Fa. J. P. Oudshoorn en Zn. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A M. P de Vreede. geb. Holt- kamp. Z. C. M. Vogelaar, geb. Gahr- mann, Z. J. M. Dijkgraaf, geb. de Vette, D. G. J. M. de "Vreede, geb. van Leeu wen, D-G. M. van der Bulk, geb. Rtj- gersberg, Z. Ondertrouwd; L. C. Mattens cn S. Ree- dekef. VALKENBURG. De wintercollecte voor de Diaconie der Herv. Kerk heeft f. 70 80 opeebracht. In de zaal van den heer Ramp heeft de heer Pnlar.en uit Oegstgeest zlin bekende en interessante Surinamefilm vertoond, 's Middags voor kinderen; 's avonds voor volwassenen. Jammer dat de belangstelling niet grooter was. WASSENAAR. Raadsagenda. Morgen zal de Raad vergaderen. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3- Ongevallenverzekering leden Burgerwacht; 4. Keuringsverorde ning waren 1936; 5. Wijziging loonregeling werkverschaffing; 6. Toetreding als be gunstiger der Ned. Vereen, voor Luchtbe scherming; 7. Overname ln eigendom van gedeelte weg; 8 Wiiziging salaris en loon- verordening 1935: 9. Verzoek C. Nell c.s. betr. electriciteitsvoorziening Katwijksche weg; 10. Aanvrage art- 72 L.O.-wet 1920; 11. Subsidie Burgerwacht; 12. Verkoop bouwterrein; 13. Crediet inzake bestrijding leugdwerkloosheid: 14. Subsidie bijzonder middelbaar onderwijs; 15. Vergoeding art. 101 L.O.-wet 1920 over 1933; 16. Subsidie tentoonstelling school-, huis- en kasbroel voor bolgewassen: 17. Opzegging huur teel- land; 18. Borgstellingsfonds; 19. Adres be treffende torstand Wassenaarsche weg; 20- Benoeming lid Commissie van Toezicht M. O.; 21. Begrootingswijziging; 22. Voorloo- oige vaststelling rekening c.s. 1935; 23. Vaststelling begrootingen 1937; 24. Retrl- buliekohieren25. Bezwaarschriften belas tingen. Vergadering der Vereen, voor Chr- Nat, Schoolonderwijs. De vereen, voor Chr. Nationaal School onderwijs hield in het gymnastieklokaal van de school aan den Heerenweg een le denvergadering. Na in gebed te zijn voor gegaan las de voorzitter, dr. H. J. Honders, een gedeelte uit Genesis 21 en sprak naar aanleiding hiervan een openingswoord. De secretaris las de notulen welke onder lankzegging onveranderd werden goedge keurd. De aftr. bestuursleden de heeren C. Mansvelt, G. Mekking en dr- J. Moser werden herkozen en namen deze herbe noeming aan. De voorzitter deed hierna meóedeeling van de plannen tot uitbrei ding van de school aan den Heerenweg aan de hand van een door den architect Lok horst uit Rotterdam gemaakt ontwerp dat ter vergadering aanwezig was. Blijkens de gevoerde discussie werd van deze plannen, welke een groote verbetering beloven te worden, met belangstelling kennisgenomen Medegedeeld werd, dat de heer Ollj met ingang van 1 Oct. als boventallige leer kracht was benoemd waarmede het be stuur tot zijn blijdschap een belofte aan genoemden onderwilzer had kunnen in- lOssen. Door de daling der bijdrage per leerling van de Gemeente was het bestuur genoodzaakt op de uitgaven te bekrimpen en heeft tevens middelen beraamd om tot meerdere Inkomsten te geraken. De heer H. J. te Winkel sloot met dankgebed. Tuinbouwvereeniging „Wassenaar en Omstreken." In het Wapen van Wassenaar hield bo vengenoemde tuinbouwvereen. een huis houdelijke vergadering. De voorzitter, de heer P. Zegwaard, opende. Op voorste) van het bestuur werd be sloten aan het comité tot viering van het vorstelijk huwelijk een financieele bijdrage te schenken. Tot juryleden om het ingezondene te keuren werden benoemd de heeren Van d. Zalm, C. van Vulpen en A. J. van Duiven voorden. Naar aanleiding van de op de vorige vergadering door den heer J. van den Berg gehouden lezing over het orga- niseeren eener tentoonstelling, deelde het bestuur mede, dat deze plannen te grootsch waren om verwezenlijkt te kunnen en mo gen worden. Na uitvoerige toelichting werd de hou ding van bet bestuur door de vergadering goedgekeurd en gemachtigd op den reeds ingeslagen weg voort te gaan. Hierop bracht de secretaris het jaarver slag uit.. Het aantal leden is op 110 ge bleven. De penningmeester de heer D. A. de Rooij bracht hierop verslag uit. De inkomsten hadden bedragen f618.25; de uitgaven f. 545.85'/i zoodat er een saldo viel te boeken van f. 72.40'/;, dit maakt met het saldo van vorige jaren totaal f 352.66'/;. Het jubileumfonds bedraagt thans f35.05. De kascommissie verklaarde bij monde van den heer P. Mldavaine alles in orde. De jury bracht verslag uit van de keu ringen. De heer Van der Zalm deelde mede dat de jury vol lof was over het mooie werk. De uitslag was: Prijsvraag I. Een Kerststukje: le pr. de heeren C. van Egmond en R. J. Laarman; resp. met 29«/« en 28'/; punt; 2de pr. H. Schipper met 25'/» en G. Verllnd met 25 pnt.; 3de pr. W. van Zetten met 23'/:; Kel derman met 23% en mej. M. Kalff met 23 pnt. Voor prijsvraag n, luidende Poinsettia's in pot, 3 stuks: le pr. D. A. de Rooij met 28 p. en P. Zegwaard 2de pr. met 25 p. Prijsvraag III, Solanum of Capsicum In pot, 3 stuks: le pr. G. Weekhout met So lanum 30 p.; 2de pr. D. A. de Rooij met Capsicum 28 punten. Alle aftredende bestuursleden werden herkozen. Na diverse besprekingen volgde sluiting. ZOETERWOUDE. Bij de politie deed J. G. uit Alphen aangifte, dat zijn flets, die hij by cafe „Ik leer nog" had neergezet, is ontvreemd. 473«te STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 3de lijst j Trekking van Woensdag 23 December 1936 1 Hooge Prijzen 400.— 7636 100.— 17896 Prijzen van 45.— 2 184 930 989 1093 1190 1390 1950 2315 2508 2515 2610 3233 3381 3468 3637 3911 4106 4376 4654 4712 5737 6818 6922 6039 6204 6507 6509 6700 6746 6897 6084 7950 8016 8222 8807 9420 9439 9574 9851 10033 10106 10236 10456 10638 11048 11106 11199 11308 11961 11981 12252 12267 12429 12470 12806 13069 13228 13377 13599 13984 14298 14323 15310 15335 15341 15837 16421 16644 16934 17481 17556 17737 17745 17758 18291 18411 18414 18518 18563 18637 18713 18882 18913 18970 19342 19400 19799 19801 20074 20147 20376 20449 20479 20752 20808 20844 20939 Verbet. 3e klasse, 2e HJst; 7101 m. z. 7107. AMSTERDAM, 23 Dec. 1936. De Londensche markt scheen heden haar vacantiestemmlng even te hebben afge worpen en was vrij levendig gedisponeerd. Wallstreet is gisteren omgeslagen en heeft een algemeen herstel vertoond, terwyiook de Amsterdamsche fondsenbeurs evenmin onvriendelijk gestemd was. Hoewel de han del beperkt bleef, kwam de goede onder toon van de markt weer sterker tot uiting en vielen enkele opvallende koersverbete- ringen waar te nemen. Niet onverschillig kan het de beurs laten, dat de politieke verwikkelingen op het oogenblik feitelijk geen directe reden tot groote bezorgdheid schijnen op te leveren. Aan het Spaansche front heerscht be trekkelijke rust. in het Verre Oosten tracht men uitersten zooveel mogeUjk te vermü- den en aan Duitschland's koloniale wensch zal voorshands worden tegemoet gekomen, Indien bevestigd wordt, dat Engeland grond stoffen uit zyn koloniën ter beschikking wil stellen. Remmend op de Beurs behoeft de politieke toestand feitelijk dus niet te wer ken en nu Wallstreet een herstel vertoont, is het begrypeUjk, dat de goede stemming welke zich hier gisteren reeds voordeed, heden werd voortgezet. De bhjvend groote afdoeningen van de Nlvas vormen een zoo sterke stimulans voor de suikermarkt, dat alle soorten hier weer verscheidene punten hooger lagen, in het byzonder H.V.A. die ruim 8°/o opliep tot 452%. Daarnaast gaf de afdeeling der industrleelen van grooter le vendigheid biyk. Unilever blyft om de giste ren vermelde reden gevraagd en verbeterde tot 166"/», Philips trok 5% aan en Aku bleef op het vorige peil. Scheepvaarten waren zeer geanimeerd en algemeen hooger met Scheepvaart Unies op 105'/». Rubbers ont moetten voortdurend steun, vooral de min der courante soorten en Amsterdam Rubber kwam op 300%. KoninkUjke Olie was kalm gestemd, maar liep op tot 410%. Van Ame- rikaansche petroleumsoorten was Conti nental Oil gevraagd. Yankee-aandeelen wa ren algemeen willig, doch Koperfondsen be antwoordden niet geheel aan de verwach tingen, gesteld door den verhoogden koper- prijs. De Beleggingsmarkt was prijshoudend en vaster voor integralen op 84 3/4%. WISSELKOERSEN. Londen 8.97 1/4 (8.97 1/8); Berlyn 73.50 (73.45); Parys 8.53 1/4 (8.53); Brussel 30.83 '30.87); Zwitserland 41.99 (41.98); Kopen hagen 40.07 1/2 (40.02 1/2); Stockholm 46.27 1/2 (46.25); Oslo 45.10 (45.07 1/2)N.- York 1.82 11/16 (1.82 5/8); Praag 6.41 (6.41). Prolongatie 13/4; part. disc. 1/2; dag geld 1/4. Registermarken 35 3/4; Crediet Sperr- marken 161/8; Effectensperrmarken 15 3/8; Reismarken 49; bankpapier 40. Tusschen haakjes zUn de koersen van gisteren. LEIDEN, 23 Dec. Veemarkt. Aanvoer: 209 runderen, 122 kalveren, 273 schapen, 333 varkens. 3 stieren 53 kalf- en melkkoeien, f 130235, handel stil. 105 varekoeien e.a. f90160, tam. 48 vette koeien f130225 46—60 ct. p. K.G. schoon gewicht, stil. 5 fokkalveren f 1016, vlg. 7 graskalveren f 2070, tam. 5 vette kalveren f 3060, 52 —84 ct. mat. 109 nuchtere kalveren f 6—12 vlug. 25 vette schapen f 1824. 163 vette lammeren f 1419. 85 weideschapen f. 12 16, mat. 12 zeugen f 35—55, 175 mestvar- kens f 1226, 146 biggen, f 69, stug. 2 paarden. 7 bokken en geiten f3—10, vlug. Kaasmarkt. Aangevoerd 15 part. Goud- sche kaas, prijs 2e soort f 18-19. 6 part. Leidsche kaas, prys le soort f 1820, Han del matig. AMSTERDAM 23 Dec. Veemarkt. Aange voerd 167 vette kalveren, le kw. 6270. 2e kw. 5660 3e kw. 46—54 ct. oer K.G. levend gewicht 59 nuchtere kalveren 7—10.50 Der stuk. 133 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 K.G. 5051. zware varkens 48 49. vette varkens 4849 ct. Der K.G. slacht- gewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte rundern uit Denemarken. GOUDA, 23 Dec. Coöp. Zuid.Holl. Eier- veiling g.a. (C.Z.H.E.) Aanvoer 65.500 kip eieren. Pryzen 56/58 K.G. f3.303.65 p. 100 stuks. 58/60 K.G. f 3.70—4. 60/62 K.G. f4.00—4.30. 62/68 K.G. f4.30—4.70. Bruine 58/68 K.G. f3.80—4.95. Kleine eieren f3— 3.30. Aanvoer 500 eendeneieren. Pryzen: f 2.40—2.80 p. 100. Heneieren f2.80—3. KOUDEKERK, 22 December. Eierenvei- ling „Koudekerk Ryndyk". Aanvoer 2123 eieren. Kipeleren f. 3.80— f.5. Eendeieren f.3 per 100 st.; Boter 61 65 cent. Kaas 2224 cent per pond. Kippen 6090 cent. Hanen 7075 cent. Konynen f. 1—1.50 per stuk. NIEUW-VENNEP, 21 Dec. 4130 kuikeneie ren f. 4.205.20, 1000 jonge henneneieren f. 3.604.20, Konynen f.0.501.90, Hanen f. 0.751.20. Zware kippen f. 0.701.15. ROELOFARENDSVEEN, 22 Dec. 1936. Groentenveillng, Tomaten A f. 1.20—3.90, B f. 4.60, C f. 1.05—2.05, CC f. 0.55—1.45 per bak van 25 pond. Bloemkool 2 ct. per stuk. Andyvie 1.90, Sla f 1.10—7.60 per 100 krop. Sla-vellen 25 76 ct. per kist. WPSTLAND. 22 December. Coöp. Centr. Westl. Sirijhloemenveiling. Anjers f. 8- 13.20. Louis Germ f.4—7, Sax Export f 3—4, Roode Due f. 1.10—1.80, Star f. 1.90 per 100, Copland 29—41, Allard Pier- son 3844, Freesla 1220, Louis Germ 917, Sax 714, Gele Germ 1221, Herco 8—12, Wilcox 5—12, Josef 8. 3 1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3