NIEUWJAARS-ADVERTENTIEN 1937 LEIDSCH DAGBLAD - Derde BBad Dinsdag 22 December 193$ Gemeenteraad Alphen Behandeling en goedkeuring der begrooting THIJS IJS M HET HANEN-EI jfem Voortzetting Alg. Beschouwingen. Gelijk gisteren reeds onder „Laatste Be richten" vermeld, kwam de Raad van Al phen bijeen ter behandeling der gemeen- tebegrooting. Bij de voortzetting der alg. beschouwin gen zeide de heer Den Uijl, dat de inscha keling van werkgevers of aannemers in de werkverschaffing volgens zijn fractie niet juist is, hoewel de voorgestelde werken van Openbare Werken wel zijn instemming heeft. De heer Geerlof wees op de vermeerde ring der werkloosheid. Het aantal 'werk- loozen was op 5 Dec. 949, d.i. 101 meer dan verleden jaar.. De heer Geerlof waardeert het, dat B en W. steeds zoeken naar werkobjecten. De toezegging van de herziening der water- afname-tarieven voor zoover deze mogelijk is, ziet hij met belangstelling tegemoet, daar deze voor enkele arbeiderswoningen veel te hoog zijn. De heer BeTgshoef spreekt ook zijn vol doening uit over deze sluitende begrooting zonder belastingverhooging. De Bruggc- straat-kwestie is z.i. meer urgent dan de bouw van een Badhuis. De voorzitter beantwoordt den sprekers dan uitvoerig. B. en W zijn erkenteliik voor de lof, hen toegezwaaid en wil zij deze ook afwentelen op de ambtenaren. Spr. legde er den nadruk op, dat do positie niet zoo gunstig is als de begrooting aangeeft, die niet op geheel gezonde basis is opgemaakt. Vorig jaar werd de begroo- ting aangevangen met f. 100.000 en nu met f. 110.000. Voorts heeft men een wijziging moeten brengen in de afschrijvingen van de Water- en Lichtbedriiven en den post onvoorziene uitgaven f. 5000 lager "gno men. Volgend jaar zou men f. 51 a f. 21.000 aan middelen moeten vinden. De be "roo ting klopte niet en daarom moest men be' batig saldo aanspreken om de oindies bit elkaar te krijgen. Belastingverlaging nu en voleend jaar weer verhoogen gaat niet. B. en W. zijn er op uit de belastingverhoo ging, die in zicht is. zoolang mogeliik tegen te gaan. De lasten van het rioleerlngsplan zullen zeer groot ziin voor onze gemeente, n.l. f. 6000 en beteekent 15 opcenten op dé Personeele Belasting. Werkverschaffing, steunverleening etc. zijn ruim f. 452.000, hiermede moeten wij dus in de eerste plaats rekening houden. B. en W. doen alles om de financiën voor elkaar te houden. Van belang is het Woningbouwfonds tot f. 100.000 op te voe ren, daar het Inkomen van effecten van dit fonds door converteering der leeningen ook lager zal zijn. Overbrengen van kosten van gewonen dienst naar Kapitaaldienst moet hii zeer ontraden. De gevraagde railverbinding van den heer Van 'tRiet, is een onbegonnen zaak De 30ste dezer maand zal een be spreking met. Ged. St. wöraen gevoerd over den geprojecteerden weg. Doch de railver binding is een afgedane zaak. Wij krijgen een goede verbinding met Aarianderveen, die de gemeente niets kost; dus B. en W. staan gereserveerd tegenover elke uitgaaf. De industrie en vestiging van nieuwe ont gaan B. en W. niet. Biizondere kapitaals uitgaven voor een speeltuin in de ,T. van Nieuwenhuizenstraat kunnen B. en W. niet toestaan. B. en W. hebben zich een terrein gedacht als achter de Mulo-schooi, dat zij voldoende achten. Als de raad zich met de financieele po litiek van B. en W. kan blijven vereenigen, zal zeker de onafhankelijkheid nog be waard kunnen blijven. Tecen verlaging van lasten moet. hU zich met klem blijven ver zetten. Hij doet hiervoor een ernstig beroep op den raad. Diverse leden repliceerden en werden door den voorzitter beantwoord. Gas, Electriciteit. Dan volgde de artikelsgewijze behande ling van de Gasfabriek. - De heer Ruijsse- naars vroeg om uniformkleeding voor de kantoorloopers en reductie op den gasprijs voor groote gezinnen. Hij deed het voorstel de prijzen resp. met een Vi ct. en 1 et. te verlagen voor gezinnen met 4 en 5 of meer kinderen. De heer Van Kleef vond den prijs, die de gemeente moet betalen voor de straatverlichting, te hoog, achtte de ver lichting onvoldoende. Hetzelfde bepleitte hij voor de electriciteitsverlichtinc. De heer Boeren wees op de moeilijkheden ran het groote gezin, waarvoor de overheid een taak heeft te vervullen. Hij steunde het voorstel van den heer Ruijssenaars, evenals de heer Den Uijl, De heer Den Ouden zou de zaak in handen van B. en W.. willen stellen. De heer Van Kleef zou B. en W. willen uitnoodigen het voorstel eens te bezien. Alléén beter gesitueerden zou hii het niet willen geven De heer Bergshoef vond dit een hellend vlak en zou de kerken willen helpen. De heer C. Koren, verklaar de ook met het voorstel mee te kunnen gaan. De heer Lam was tegenstander en zeide, dat het ook administratief veel zal kosten. De heer Ruijssenaars wijzigde zijn voorstel in den geest als door den heer Den Ouden genoemd. De voorzitter zeide tenslotte, dat B. en W. zullen overwegen den gasprijs te verlagen voor verlichting en van de besparing, die wordt verkregen trachten verbeteringen te doen aanbrengen. Het vraagstuk om de menschen der gemeentebedrijven van een kenteeken te voorzien, heeft eveneens in stemming. Weth. Spreij meende, dat het reductiebedrag wel meer dan f. 140 door een der leden genoemd zal bedragen. De heer Geerlof wees op de slechte ver lichting in wijk Hoorn Hierna werd de begrooting der gasfabriek onveranderd vastgesteld en zonder bespreking, die van het electriclteitsbedrijf aangenomen. Bij die van de waterleiding informeerde de heer Van Kleef naar de tariefsvermin dering en de wijze daarvan speciaal voor beter gesitueerden, wat het tarief der clo sets betreft, Na besnreking van de heeren Geerlof en weth. Herngreen volgde ook van deze begrooting de aatmeming. Grondbedrijf. Bij de begrooting van het grondbedrijf Vestigde de heer Groenendijk er de aan dacht op, dat er weinig grond meer be schikbaar is voor goedkoope woningen. Weth. Spreij zeide, dat er spoedig voorstel len komen, o.a. voor straataanleg in de omgeving van het Toussalntplein. De voorzitter zeide, dat de opzet en het beheer van dit bedrijf z.i. zeer solide is. Armbestuur. De heer Verdonk vroeg bij de begrooting van het Armbestuur inlichtingen over de bedeeling in geid. Weth. Sprei) zegt, dat iemand, die zich hier vestigt een '/i Jaar of een jaar steun geeft naar de norm uit de gemeente waar zij vandaan komen. Ver haal op zoo'n vroegere gemeente is zeer moeilijk. De voorzitter licht dit nog toe. Als men verhuist om hoogeren steun te bekomen, krijgt men alleen steun naar die van de gemeente waar men vandaan komt. De heer Verdonk zou dezen maatregel door willen geven aan de diaconieën. Gemeentc-begrooting (uitgaven) Het uitbreidingsplan, aldus de voorzitter, zal in de e.v. vergadering aan den Raad worden aangeboden. De heer Lam dankte den voorzitter, dat de oprit aan de Lagewaaxdschebrug zal worden bestraat. De heeren Van 'tRiet en Ruting bespraken de verbetering van de Ziende, omdat dit feitelijk de eenige toe gang tot Aarianderveen en weg naar Am sterdam is via Nieuwkoop. De heer Lam vroeg welk nut men nog ziet in de paar denmarkt; hij stelde voor die af te schaf fen. De voorzitter: „het geeft nog één dag vertier in het jaar". De heer B. Spreij vraagt een andere plaats voor de markt. Weth. Herngreen stond aan de zijde van den heer Lam. Het voorstel-Lamtot op heffing werd niet ondersteund De paar denmarkt blijft dus. De heer Van 't Riet bepleitte een goed fietspad langs den Kerk- vaartsweg, speciaal voor het gedeelte bi) winter vanaf den z.g. Hoogedijk. B. en W. zullen dat met het polderbestuur bespre ken. De heer Lam vestigde de aandacht op de berkenbeplanting aan de Verlengde Aarkade; de berken schijnen andermaal dood te gaan. De voorzitter zeide, dat het niet gemakkelijk is te zeggen, waar de berk wél en niet groeit. B. en W. willen echter doorgaan; 2/3 is nu in leven. De heer Boeren besprak het verstrekken van subsidie aan de bewaarscholen en school voor buitengewoon onderwijs (zwakzinnige kinderen). Voor het nijver heidsonderwijs bepaalt de wet ook de bij dragen voor het aantal leerlingen ook voor hen, die van buiten komen. Hij vond dat hier een groote taak voor de overheid is gelegen. Voor de kinderen van Ter-Aar, die kerkelijk in Aarianderveen de bewaar school bezoeken, wil hij ook subsidie geven. De heer Van Kleef wilde de subsidie van f. 2.50 verhoogen tot f.-5-err deed een voor stel daartoe. De voorzitter zeide, dat B. en W. bereid zijn, dit voorstel over te nemen. De heer Den Ouden kan het. standpunt van den heer Boeren niet deeien. Het voorstel-Van Kleef werd aangenomen. De heer Boeren stelt voor met zooveelmaal f. 5 de subsidie der kinderen aan de zwakzinnige school te veriagen, als er leerlingen van buiten de gemeente zijn. Dit voorstel werd verwor pen; alleen de R.-K. fractie stemde voor. Verder verzocht de heer Boeren aanteeke- ntng. dat de R.-K. fractie ook bij post 499. vergoeding voor buitenleerlingen, heeft tegengestemd. De heer Groenendijk veTklaart zich voorstander van openbare werken, doch de uitvoering van vele werken in werkver schaffing. heeft niet de Instemming van de Sp.A.P.-fractie, daar de arbeiders hier van niet veel beter worden, gelet op de korte arbeidsweken. Hij zette uiteen, dat b.v. de Toegangsweg naar het Boschpark op uitvoering bij normale wijze voor onge veer hetzelfde bedrag kan worden verricht en dan betere perspectieven aanwezig ziin voor de arbeiders. Hij verzocht B. en W een en ander na te gaan. Hierover ontspon zich nog een uitvoerige discussie. De heer Ruijssenaars vroeg soepeler toe passing voor de z.g. „zelfstandigen" en schippers. Deze laatsten zullen, aldus de voorzitter, in de werkverschaffing worden ingeschakeld. Wat de nieuw te bouwen noodwoningen betreft, betreurde de heer Groenendijk het, dat deze niet meer in het centrum zullen worden geplaatst, b.v. bij het woonwagen kamp. Mogelijk komt er dan iets van deze gezinnen terecht. De voorzitter weet geen betere oplossing dan de voorgestelde, om dat het hier gezinnen zijn, die in gewone woningen geen plaats kunnen bekomen. Het bestek is nog wel niet gereed, doch met spoed zal aan een en ander worden ge werkt, terwijl de plaats nog niet geheel vaststaat. Ontvangsten. De vermakelijkheidsbelasting zal behan deld worden in de volgende vergadering. De heer Boeren brak. nogmaals een lans voor de vergunninghouders, om de rech ten voor vergunningen te verlagen. De voorzitter zeide, dat het minimum f. 40 is, dat slechts door 1/3 wordt voldaan en het maximum f87.50. Hierna werd de begrooting in haar ge heel aangenomen. Alleen verzocht de heer Boeren aanteekeninc. dat de R.-K. fractie bij de posten betreffende subsidie bewaar scholen etc. heeft tegengestemd. De voorzitter uitte dan zijn blijdschap over de groote medewerking en zegt toe, dat steeds met de verschillende stroomin gen zal worden rekening gehouden. De nestor van den Raad bracht den voor zitter dank voor zijn eminente leiding, was dankbaar over de houding der R.-K. frac tie en sprak den wensch uit, dat de voor zitter nog tal van jaren de leiding der ge meente zal verzorgen; hij besloot met voor zitter en leden een prettig Kerstfeest toe te wenschen. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten een telegram van hulde te zenden aan het vorstelijk Bruidspaar. De heer Lam verzocht, evenals de heer Boeren, voor het a.s. vuurwerk nog een bedrag van f 150 beschikbaar te stellen, hetgeen door den voorzitter werd ontraden. Hierna sluiting dezer langdurige verga dering. Ook dit jaar stellen wij weder de gelegenheid open in ons Blad van Donderdag 31 Dec. Nieuwjaars- wenschen te plaatsen, tegen den prijs van 75 cent van 15 regels, elke regel meer 15 cent. Tot Woensdag 30 December aanstaande des namiddags 1 uur kunnen deze advertenties worden aangeboden. - Bij latere aanbieding wordt de gewone advertentieprijs berekend. ^IKIJN/T IN LITTEKEN^ TOON KELDER. In de Lakenhal. Bij zijn openingsrede heeft mr. Slagter reeds in hoofdtrekken den ontwikkelings gang van dezen schilder geschetst. Daarbij herinnerde hij er aan, dat ons bij dit werk den naam van Rubens in herinnering komt. Natuurlijk niet in dien zin, dat Kelder op een of andere wijze Rubens zou hebben na gevolgd. Doch er is een innerlijke verwant schap, er zijn affiniteiten, die aantoonen, dat men in de 19de eeuw dêzelfde visie, hetzelfde sentiment kan hebben als in de 17de. hetwelk zien dan op verwante wijze uit. En wie denkt bij het aanschouwen van het liggend naakt. No. 1, niet aan de weel derige Venus van den Vlaamschen meester? Hier een vormgeving even bloeiend en ge zond zinnelijk ais bij Rubens; hier een poëzie in de eindelooze menigvuldigheid van teere en sidderend levende vleesch- tonen als men ook bij Rubens vindt. Dit naakt van Kelder in een bouquet van vloeiende en heel subtiel in elkaar over gaande of tegen eikaar gezette kleuren, uiterst subtiel tegen elkaar afgewogen. Zie dat rose, dat lichtgroen, lichtblauw, de nauwelijks genuanceerde schaduwnuances over het lichaam; zié de kleuren van de divanbedekking. En merk op, hoe harmo nisch dit alles uitkomt tegen den don keren achtergrond van bruin en blauw, die beide een diepen gloed vertoonen. En hoe meer licht deze schilderij krijgt, des te voornamer en boeiender opent zich voor u het prachtige kleurenspel. Zoo kundig en beheerscht heeft Kelder hier de contouren gegeven, dat zij inder daad alle scherpte missen en tegelijkertijd voldoende geaccentueerd zijn, om niet in wazigheid te vervloeien. En niet minder fraai is No. 2, de naakt figuur van een vrouw met Oostersch bloed in de aderen, waarvan eveneens de volle vormen en de hier in lichtbruin gamma genuanceerde vleeschtonen de aandacht trekken, evenals de harmonie met den donkeren achtergrond, waarin een gloeiend rood even domineert. Enkel reeds om de technische uitvoering zijn deze en de andere werken van Keider de studie waard. Hij is een schilder, die de ambachtelijke zijde, de techniek van zijn vak tot in de finesses doorgrondt en die precies alle middelen kent om een bé- paald effect te voorschijnt te roepen. Men lette er slechts op. hoe uiterst dun alles in de verf is, hoe de nerf van het doek her haaldelijk even doorbreekt, en hoe desniet temin een colorist'sche zwier en genuan ceerdheid is bereikt, die bewondering af dwingt. Ook de teekenkunst beheerscht hij meesterlijk, zooals jvel blijkt uit de sobere contourlijnen, waarmede hij een volle, le venskrachtige figuur of een tors teekent. Bijzonder mooi en afgewogen van fijne kleurteekenstellingen is b.v. ook No. 4. een compositie van twee vrouwen en een faun. Een werk als dit brengt ons ln een muzi kale sfeer. Van de naaktfiguren, die we niet alle zullen bespreken, wil ik nog noemen No. 21, een Kalipygos, staande voor een blauw kleed, en een andere dergelijke voorstelling voor een rood kleed, beide nobel van vorm geving en van kleurharmonie met den achtergrond. Ook bij deze figuren denkt men sterk aan verwantschap met Rubens. Er is in deze werken geen spiritueele inge togenheid als bij die der Gothiekers, niet de klare gestyleerde vormverliefdheid der Renaissance, doch de driftige en bruisende levensvolheid, die in het karakter der barok ligt. We bedoelen daarmee volstrekt niet alleen de historische barok der 17de eeuw, doch de barok, die zich altijd uit wanneer een krachtige levensdrang de dreigende verstarring in vormelijkheid en principes verbreekt. In dezen tijd, die geen algemeen beleden levensbeginsel aanvaardt, die geen alge meen stijlgevoel bezit, is er voor alle affi niteiten met het verleden plaats. Voor den kunstenaar, die verwantschap met de groote meesters der barok bezit, evengoed als voor menschen. die „nieuwe zakelijk heid" als Charley Toorop, evengoed als voor Ingetogen en verstilde droomers. die men iaat-Gothlekers zou kunnen noemen, gelijk Jan Heyse en ten slotte evengoed als voor neo-impressionistische landschaps schilders. Het komt ten slotte alleen aan op de intensiteit en de expansie, waarmee de persoonlijkheid zich uit, niet anders doende dan wat innerlijke wetten haar voor schrijven. De barokke gezindheid van Kelder vin den wij terug in zijn kleurige en toch zoo harmonieuze voorstellingen van een circus, in zijn geestige verbeeldingen van Don Quichotte, lang en mager gezeten od zijn lenig paard, de wereld indoolend Er hangt nog een bloemstilieven, dat blijkbaar geen andere bedoeling heeft dan te boeien als kleurbouquet. Doch de kleuren zijn dan ook gedistingeerd naast elkaar gezet. Tenslotte doet Toon Kelder zich kennen als een uitstekend portrettist, die volstrekt niet blijft staan bij de uiterlijke gelijke nissen van ziin object. Het gereserveerde, ietwat hautaine portret van Mevr. K. ge tuigt van liefde en meesterschap. Het zelf portret van den schilder boeit door de uit drukking der oogen. Geestig is de portret- tcekening in rood krijt van ir. Henk' Ba- dings. En ten slotte maak ik nog opmerkzaam od het prachtige, streng doorgevoerde por tret van Prof. J. Mekel, dat ondanks een meer moderne opvatting, toch aan oude meesters herinnert. Het scherpzinnig, in telligente gelaat met de bruine oogen en den donkeren baard doen denken aan een ascetisch Thomist uit de 15de eeuw. Wij meenen het bii deze enkele opmer kingen te moeten laten en hopen van harte, dat de tentoonstelling van dit on danks weelde van uitbundigheid toch voor naam beheerschte werk, zeer veel belang stelling moge vinden. DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". De Hongaarsche cellist Tibor dé Machula die Maandag 23 Dec. as. voor bovenge noemde Vereeniging een recital zal geven, werd geboren in Budapest en debuteerde 31. Toen eindelijk de eerste vreugd' een beetje was geslonken, hebben allen^saam een kopje thee gedronken; zij bleven nog een beetje praten en toen Kreeg Thijsje de belooning; achtennegentig ducaten! Je begrijpt natuurlijk al, dat hij die met Slmmie eerlijk deeien zal. En ook moet ik nog zeggen, dat de graaf voor twee ducaten Sim- mie's haantje kocht en vroeg of hij soms Hanedis ook houden mocht! Daartegen hadden Thijs en Simmie geen bezwaar hij was als huisdier toch een beetje al te zwaar. Zoo blijft dan dus dit vreemde dier onder zijn vader's hoede hier. Hij ligt nu vast aan 'n sterken keten en krijgt zeer overvloedig eten; drie uur daags mag hij zich op 'n grasveld vrij vermeien onder toezicht van een twintigtal lakeien en haantje Kukelbont loopt ook voortdurend ln zijn omtrek rond. Zoo slijt draak Hanedis zijn levensdagen en hij heeft stellig niet te klagen. Van allen graaf en dochter; draak en haan hebben Thijs en Simmie afscheid nu genomen; toen zijn zij op stap gegaan om vlug weer thuis te komen. daar reeds op 12-jarigen leeftijd met de Budapester Philharmonie. Na een 8-jarige studie aan het Conservatorium in Buda pest studeerde hij nog drie jaar in Phila delphia. Sindsdien concerteert hij in bijna alle landen van Europa. Ook in ons land maakt hij geregeld concertreizen. Tibor de Machula is sinds korten tijd solo-cellist van de Berliner Philharmonie. RADIO VOOR WOENSDAG 23 DECEMBER. Hilversum I, 1875 M. NCRV-Uitzending 8,00: Schriftlezing 8.15—9.30: Gram.pl. 10 30: Morgendienst 11.00—12.00: Ensem ble v. d. Horst 12.15: Gram.pl. 12.30: Vervolg concert 1.30; Orgelspel 2.30: Gram.pl. 3.00: Chr Lectuur 3.303.45: Gram.pl. 4.00: Kerstfeest-uitzending 5.00 Kinderuur 6.00: Landbouwhalfuur 6 30: Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart 7.00: Berichten 7.15: Causerie over Wel dadigheidszegels 7.20: Gram.pl. 7.25: .De Nederl. Christen-Zeelledenvereeniging" causerie 7.40: Reportage 8.00: Berich ten ANP 8.15: Arnhemsche Orkestvereen. m. m. v. Kon. Mannenzangvereen. .Aurora" en kinderkoor 9.00: Luisterwedstrild 9.45: Vervolg concert 10.15: Berichten ANP 10.20: Schaakles 10.35—11.30: Gram.pl. Schriftlezing. Hilversum n, 301 M. VARA-Uitzending 8.00: Gram.pl. 9.30: Keukenpraatje 10.00: Morgenwijding VPRO 10.20: Gr.- Dlaten en causerie (op gram.pl.) 11,30: „Werkloosheid onder de z.g. hoofdarbeiders" causerie 12.00: Gram.pl. 12.151.45: VARA-Orkest en gram.pl. 2.00: Gram.pl. 2.30: voor de Vrouw 3.00: Voor de kin deren 5.30: De Ramblers en gram.pl. 6.30: RVU ..Kerstmis", causerie 7.00: Sportultzending 7.15: Zang 7.40: Huis houdelijke causerie 8.00: Herh. S.O.S.- Ber. 8.03: Berichten ANP. VARA-Varia 8.15: VARA-orkest 9.00: Radiotooneel met muziek 9.45: Gram.pl. 10.00: Be richten ANP 10.05: De Ramblers 10.30: Orgelspel 11.00: „Sexueele ethiek", cau serie 11.30—12.00: Gram.pl. Droitwich. 1500 M. 11.05: Orgelspel 11.35: Het BBC-Welsch-Orkest m. m. v. so liste 12.35: Gram.pl. 1.20: Het Bir- minghamsch Hippodrome orkest 2.20: Jazzmuziek (gr.pl.) 2.50: Calender's Se cond Band m m. v. solist 3.50: Piano recital 4.20: Vesper 5.10: Het Mac Arthur kwintet 5.35: Het BBC-Dansor- kest 6.20: Berichten 6.40: Fransche causerie 7.00: BBC-Harmonie-Orkest 7 30: Populair concert m. m. v. solisten 7.50: Jay Wilbur's orkest m. m. v solist 8.20: Het BBC-Orkest m. m. v. soliste 9.20; Berichten 9.40: Muzikale causerie 9.55: Radiotooneel 10.45: Leslie Brld- gewater's kwintet m. m. v soliste 11.35: Maurice Winnick en ziin Band 11.50 12.20: Dansmuziek (gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 11.20: Pasdeloup-kamerorkest 2 50: Orkestconcert 4.50: Zang 5.05: Gram.pl. 5.50: Poulet-kamerorkest 8 20: Viool en piano 9.05: Radiotooneel 11 20—12.35: Mangeret-dansorkest. Keulen, 456 M 5.50: Westduitsch Ka merorkest 7.50: Militair concert 11.20: Keulsch Philh. Orkest 1.35: Gegar. con cert 3.50:. Omroep-Amusementsorkest 5.20: Sopraan en cembalo 6.05: Om- roepkwintet 8.05: Kinderkoorconcert 10.35—11.20: Barnabas von Geczy's dans- orkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl 12.50: Omroeporkest 1.30: Ömroepdansorkest 1.502.20: Gram.pl, 6.20: Lultrecital 6.50: Salonorkest 7 20: Kamermuziek 8.20Omroep-Sym- phonieorkest 10.30: Sportreportaee 10 4511.20: Ömroepdansorkest 484 M.: 12 20: Gram.pl. 12.50: Ömroepdansorkest 1.30: Omroeporkest 1-50: Zang 2,00—2 20: Gram.pl. 5.20: Declamatie en gram.pl. 5.50: Kamermuziek 6.35: Gram.pl. 6.50: Pianorecital 7.35: ZanS 8.20Voor Oud-Strijders 9.20: Radio tooneel 9.55: Gram.pl. 103011.20: Gram.pl. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30: Het Peter-kwartet 8 05: „Du Feuer f lieg von Berg zu Berg" (Rlikszending) 8.35: Barnabas von Geczy's orkest 9 20: Be richten 9.50: Trioconcert 10.05: Weer bericht 10.20—11 20: Barnabas von Gec zy's orkest. SEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 23 December. Ie programma: lederen dag van 824 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV. enz. 3e programma: 8.00: Keulen of diversen 9.20: Deutschlandsender of diversen 11.20: Radio Danmark 12.20: Brussel VI. 14.20: diversen 14.50: Pariis Radio 16 20: Keulen 17.50: Pariis Radic. 18.20: Londen Reg - 19 20: Beromünster of diversen 20.20: Londen Reg. 21.20: Rome of diversen 22.05: Berllin 23 20: Pariis Radio. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 930: Gram.muz. G.R.D 10 35: Droitwich 18 20: diversen 19.00: Droitwich 19.30: Soortrraatie doo- den he?r J G. A Jansen liou~na'i"t) 20 00: Droitwich 21.20: Londen Reg Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11