erig? J, BINNENLAND LEIDJCH D86BUD - Derde Bled Dinsdag 22 December I$i6 In den bruidstijd von het prinselijk paar. Instelling van een Rubberfonds. Regeling invoer van suiker. De vergadering van „Bloembollencultuur". GEMENGD NIEUWS X/ICKS Ernstig spoorwegongeluk in Zuid-Afrika. SPREEKCEL Ook gisteren was het druk in Den Haag. Zoowel binnenshuis als op straat is er gisteren doorgefeest in de Hofstad. Het begon al des ochtends vroeg, om half tien, met een tooneelvoorstelling in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen, getiteld „Historische tafe- reelen" door J. J. Moerman en Leonard Roggeveen, onder regie van dr. W. de Metter. Des avonds was er in den Kon. Schouw burg een concert gegeven door de Kon. zangvereeniging „Cecilia" en t matro- zenkoor met Louis van Tulder als solist. Op straat was het den geheelen dag, vooral des avonds, en dan in het bijzonder in de binnenstad zeer druk. Het was na tuurlijk Zaterdagavond voller maar ook gisteravond hebben velen een rondje ge maakt om (nogi eens de versiering en de verlichting van de stad te zien. Bij hel paleis, waar de kerstboomen brandden, had de politie weer een afzetting gemaakt waardoor de menschenkluwen uit het Noordeinde als een draad afrolde, zoodat er geen stagnatie ontstond. Ook het rijdend verkeer werd op voorschrift der politie weer tot het minimum beperkt. Men kon dus rustig zijn oogen de kost geven en dat is zeer te waardeeren. De café's hadden het druk. want men kan toch niet den geheelen avond rond flanee- ren. De stemming in de stad dit viel ook de afgeloopen dagen waar te nemen is overigens rustig. Men geniet in stilte en uit zijn blijdschap met de aanstaande vorstelijke verbintenis niet op uitbundige wijze. Ligt dat niet in den Haagschen aard of spaart men zijn krachten voor den 7den Januari? Een officieren-maaltijd. Zooals is medegedeeld, zal er morgen op den dag der beëediging van Prins Bemhard een maaltijd gegeven worden in het hotel Wittebrug te 's Gravenhage en wel door de officieren, die dezelfde uniform dragen als de Prins op den dag zijner beëediging, d.w.z. door de officieren, die de blauwe huzaren uniform dragen, waarbij echter ook de overige roodehuzaren-officieren mede zullen kunnen aanzitten. Een gewone korpsmaaltijd is dit dus niet, aangezien de Prins bij geen enkel korps of ander gedeelte van de weermacht is ingedeeld, maar als het ware bij de geheele weermacht behoort. Uit dien hoofde zal aan dezen maaltijd ook worden deelgenomen door de opper en vlagofficieren, die de a s. beëediging na mens de geheele weermacht zullen voltrek ken. dan wel daarbij een symbolische rol zullen vervullen, n.I. den luit.-generaal jhr. W. Röell, den vice-admiraal T. L. Kruijs en den generaal-majoor titulair van het Ned.- Indische leger D. Q. C. F. de Jonge van der Halen. De Kamerleden bij de Huwelijksplechtigheid. Naar wij vernemen, zullen alle leden der Eerste en Tweede Kamer uitgenoodigd wor den tot bijwoning der inzegening van het kerkelijk huwelijk door ds. Weiter. KON. HOLL. LLOYD WORDT ONTBONDEN. Voorstel tot machtiging der directie om een accoord aan te bieden. Op de agenda der op 9 Januari te hou den buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders van den Koninklijken Hollandschen Lloyd, komen de volgende punten voor. 1. Machtiging aan de directie om aan de surséancecredieteuren der vennootschap een accoord aan te bieden; 2. Besluit tot ontbinding der vennoot schap met ingang van den dag, waarop rekening en verantwoording van de ver effenaars zal zijn goedgekeurd. Tel. STAATSRAAD Mr. J. LIMBURG ZEVENTIG JAAR. Op Dinsdag 29 December as. viert Staats raad mr. J. Limburg zijn 70sten verjaardag. Uit vooraanstaande personen in den lande heeft zich een comité gevormd, dat den jubilaris dien dag een huldeblijk zal aanbieden. Een wetsontwerp ingediend. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot Instelling van een Rub berfonds. Aan de Memorie van Toelichting is het volgende ontleend: Uit de opbrengst van het bijzonder uit voerrecht op bevolkingsrubber in Ned. In- dië worden ingevolge artikel 20 der Be- volkingsrubber-uitvoerordonnantie o.m. be paald: a. de kosten, verbonden aan de toepas sing van genoemde ordonnantie en van de uit haar voortvloeiende regeling; b. een bijdrage ter tegemoetkoming in de kosten, voortvloeiend uit den interna tionalen arbeid ter bevordering van de toe passing en het verbruik van rubber en laiex; c. de kosten, verbonden aan maatrege len tot bijzonderen steun aan of tot ver lichting van lasten van de bevolking in de bevolkingsrubberproduceerende streken van Ned. Indië. In verband hiermede is ten laste van de opbrengst van bedoeld uitvoerrecht reeds een belangrijk bedrag besteed voor werken in het belang van de bevolking in de rub berstreken. Voornamelijk met het oog hierop wordt het wenschelijk geoordeeld de gelden, die gereserveerd moeten worden voor ver schillende doeleinden, verband houdende met de bevolkingsrubberrestrictie. voortaan afzonderlijk te beheeren door middel van een daarvoor in het leven te roepen spe ciaal fonds. Hiervoor bestaat te meer aanleiding nu het bijzonder uitvoerrecht als restrictie- middel met Ingang van 1 Januari 1937 zal verdwijnen om plaats te maker voor een restrictiestelsel op individueele basis. Aangezien alsdan de bron van inkom sten voor de bekostiging van de hooger bedoelde maatregelen en van alle overige met de bevolkingsrubberrestrictie verband houdende voorzieningen ophoudt te vloeien verdient het aanbeveling een fonds in te stellen, waaruit die maatregelen en voor zieningen blijvend kunnen worden gefi nancierd zonder bezwaring van de lands- begrooting. Een daarvoor toereikend bedrag zal ten laste van de Indische begrooting, waarin de geaccumuleerde overschotten van het bijzonder uitvoerrecht tot dusver zijn ge reserveerd (ten bate van den buitengewo nen dienst) in het fonds zijn te storten. Ook eventueele verdere stortingen zullen op dezelfde wijze moeten geschieden. Het bij de opheffing van bedoeld uitvoerrecht onbesteed gebleven gedeelte van de op brengst geeft daarbij de uiterste grens aan. Hoewel het in de bedoeling ligt het fonds zijn werkzaamheid zoo eenigszins mogelijk te doen aanvangen op 1 Januari 1937. is het raadzaam ten deze speling te laten, weshalve de vaststelling van het tijdstip van inwerkingtreding aan den G. G. ware over te laten. PRIJZEN DER LEVENSMIDDELEN. Het secretariaat van den Centrale Bond van Ned. Verbruikscoöperaties schrijft ons: Het economisch bureau voor den Bond ontving over de week van 1419 Decem ber jl. weder opgaven van de prijzen van 25 voorname levensmiddelen en wel van 20 aangesloten coöperaties. Uit deze opgaven blijkt, dat de prijzen gemiddeld sinds 24 September 'jj. me» 2.02 pCt. zijn gestegen (vorige week 1,97 pCt.) Vergeleken bij de week van 712 De- cebber jj. ondergingen de prijzen van ver micelli en griesmeel een verhooging, ter wijl de prijzen van bruine boonen, Goud- sche kaas, eieren en suiker zeer lichte da ling vertoonden. De prijzen van griesmeel en eieren stegen sinds 24 September JJ. resp. met 16.7 en 18.3 pCt., die van vermi celli met 8.8 pCt., die van Goudsche kaas met 6.8 pCt., die van bruine boonen met 6.2 pCt. en die van boter met 4.7 pCt. Voorts stegen de prijzen van groene erw ten, tarwebloem, rijst en zachte zeep met ruim 2 pCt. De overige prijzen bleven ge lijk of nagenoeg gelijk. Wellicht ten overvloede wordt vermeld, dat de prijzen van eieren, kaas en boter ln dit jaargetijde steeds oploopen. Wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot regeling van den invoer van suiker. In de memorie van toelichting wordt het volgende medegedeeld: De regeering heeft het voornemen, om, in het kader van de economische samen werking tusschen Nederland en Nederl.- Indië, zoo spoedig mogelijk in 1937 een regeling te treffen, ten einde den invoer hier te lande van ruwe suiker en witsuiker voor een zoo groot mogelijk deel te doen bestaan uit producten, afkomstig van de overzeesche gebiedsdeelen. Aangezien deze invoer zal geschieden tegen den voor Java geldenden kostprijs en de buitenlandsche suiker voor Nederland wordt geleverd tegen een bedrag gebaseerd op de noteeringen van de Londensche markt, dat dezen kostprijs niet dekt, was het noodzakelijk in dezen de noodige voorzieningen te tref fen. In verband hiermede is het mogelijk ge maakt bij den invoer van suiker hier te lande uit het landbouwerisisfonds een toe slag toe te kennen ter dekking van het hierboven gememoreerde nadeelige ver schil tusschen kostprijs en oobrengst. zon der dat een en ander voor dit fonds daad werkelijk een vermeerdering van lasten be- teekent. Met stelligheid was te verwachten, dat bij onbeperkte mogelijkheid tot invoer de groote zich in entrepot bevindende voor raden terstond zouden worden ingeklaard, zoodra het bovenomschreven voornemen van de regeering bekend zou worden. Af gezien van den eveneens te verwachten grooteren invoer van stoomende partijen, zou reeds de inklaring uit entrepot den invoer een overmatig karakter hebben ver leend. De voorraad in entrepot bedroeg op 31 October 1936: 42.335 ton, grootendeels bestaande uit witsuiker. niet afkomstig van de overzeesche gebiedsdeelen. de ge middelde invoer van witsuiker beliep ge durende de laatste twee jaar ruim 20.000 ton per jaar. Bij invoer van dezen voorraad zou niet alleen het effect van de beoogde steun regeling ten behoeve van de Javasuiker voor geruimen tijd worden tenietgedaan, doch zou tevens het raffinagebedrijf hier te lande ernstige schade in zijn binnen- landschen afzet hebben ondervonden. Ook wat den invoer van ruwsuiker be treft, was zonder invoer-beperkende maat regelen een streven naar zoo groot moge lijken invoer van andere dan Nederl.- Indische suiker met stelligheid te ver wachten. De regeling beoogt den Invoer van suiker gedurende de periode, voorafgaande aan het tijdstin. waaron de bovenbedoelde regeling, in werking treedt, beperkt te houden tot zijn huidigen omvang. Een normale voort zetting van den witsuikerhandel hier te lande blijft onder vigueur van deze invoer- beperkende maatregelen dus gewaarborgd. Stemming over de statutenwijziging zal pas in Maart plaats hebben. In de gisteren te Haarlem voortge zette vergadering der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur stelde het hoofdbestuur voor te discussieeren over de kwestie der statutenwijziging, maar de stemming te doen plaatsvinden in een volgende vergadering. In het principe der organisatie wenschte het H. B. geen wijziging te brengen. De groepen dienen echter veranderd en geba seerd te worden op de afdeelingen. Boven dien is organisatie in de groep dan ver plichtend. Talrijke andere wijzigingen vloeien daar uit voort. De afdeelingen Bennebroek en Hillegom achtten deze reorganisatie onrechtvaardig en niet doeltreffend, voornamelijk door het voorgestelde stemrecht. De Bond van Bloembollenhandelaren en het H.B.G. zou den ook in de reorganisatie betrokken moe ten worden. De voorzitter zette een en ander recht en meende, dat er veel misver stand is. Van onrechtvaardigheid is geen sprake. In de middagvergadering werd de bespre king over de reorganisatie voortgezet en kwamen de verschillende statutenwijzigin gen aan de orde. Het hoofdbestuur stelde voor om personen in te schrijven, die zich als lid aanmelden en die niet direct bij het bloembollenbedrijf betrokken zijn. Deze leden worden dan echter niet aan een af- deeling toegewezen en zij hebben geen stemrecht. Verder werd voorgesteld een bepaling op te nemen, dat het lid geroyeerd kan wor den, dat de belangen van een of meer an dere leden met opzet ernstig schaadde. De af deeling Hillegom wilde daar bijvoe gen. dat speciaal bedoeld zijn de menschen, die hun culturen naar het buitenland over brengen. De voorzitter achtte deze toevoeging niet speciaal noodig. De algemeenheid van de redactie dekt juist alles. Verschillende artikelen werden behan deld en van commentaar voorzien, terwijl de stemming, even als over het huishoude lijk reglement, in Maart zal plaats hebben. Doordat het beursentree werd aangeno men. kon voor bepaalde categorieën con tributie-verlaging bepaald worden. De begrooting voor 1937, sluitende met een bedrag van f. 51.075 werd aangenomen. Op de begrooting is een bedrag van f 700 uitgetrokken voor een of meer winterten toonstellingen in 't Krelagehuis, f.300 ter verbetering van de bibliotheek en het ver vaardigen van een catalogus in verband met de schenking van den heer Krelage; f700 voor een uitgebreiden herdruk van het jaarboekje. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. CONTINGEtfcTEERINGEN. Bij de Tweede Kaliier zijn wetsontwerpen ingediend tot regeling van den invoer van bovenkleeding en tot regeling van den in voer van kachels, haardkachels, haarden, fornuizen en veevoederkooktoestellen. VOOR EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. BESTUUR NEDERLANDSCHE SIERTEELT CENTRALE. De minister van landbouw en visscherij, heeft den heer A. C. van der Schoot te Hillegom, op zijn verzoek ontslag verleend als lid van het bestuur van de Ned. Sier teeltcentrale en den heer L. Stassen te Hillegom voor het tijdvak, aanvangende met den dag van het in werking treden dezer beschikking en eindigend 1 Septem ber 1937, benoemd tot lid van het bestuur van genoemde centrale. TERTIAIRE WEGEN. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de motorrijtuigenbelastingwet en wet tot instelling van een verkeersfonds, inzonderheid met het oog op het belang der tertiaire wegen. De regeering is tot de slotsom gekomen, dat het aanbeveling verdient om voor de regeling van de financiering van de tertiaire wegen de volgende grondslagen te kiezen a. van de opbrengst der motoTrijtuigen- en rijwielbelasting, na aftrek van de in 1935 ingevoerde verhooging van eerstgenoemde belasting, wordt 10 pet. beschikbaar gesteld ten behoeve van de tertiaire wegen, waar van de helft komt in mindering van het rijksaandeel en de helft in mindering van het aandeel van de provinciën gezamenlijk. b. Het ten behoeve van de tertiaire wegen beschikbaar bedrag wordt tusschen de pro vinciën onderling verdeeld naar evenredig heid van de opbrengst der motorrijtuigen- en rijwielbelasting in elk der provinciën. c. Aan de provinciale besturen wordt vrij heid gelaten ten aanzien van de wijze, waarop zij de gelden ten behoeve van de tertiaire wegen wenschten te besteden. VERKEERSONDERWIJS AAN DIENST PLICHTIGEN. Eenigen tijd geleden verzocht de K.N.A.C. aan den Minister van Defensie te bevorde ren, dat aan de militle-plichtigen tijdens hun eersten oefeningstijd eenvoudig ver- keersonderwijs zal worden gegeven. Daar door zou aan eenige tienduizenden jonge lieden, juist op den leeftijd, waarop zij daaraan groote behoefte hebben een beter begrip van het wegverkeer en een beter besef van de verantwoordelijkheid om daaraan deel te nemen, kunnen worden bijgebracht. Het is n.l. gebleken, dat meer dan 1/4 deel van de slachtoffers van ver keersongevallen bestaat uit personen tus schen 19 en 29 jaar. Op den voorgrond stond, dat met het oog op den beperkten oefeningstijd voor een dergelijk verkeers- onderwijs niet veel tijd beschikbaar zou kunnen zijn, maar dat reeds enkele korte instructies en herhaalde aanwijzingen om ordelijk en volgens de wettelijke voor schriften aan het verkeer deel te nemen, hun invloed ten goede niet zullen missen. Dit voorstel heeft weerklank gevonden bij de autoriteiten van land- en zeemacht. Nu de ingrijpende wijzigingen van het Motor- en Rijwielreglement zijn afgekomen is door de K.N.A.C. een eenvoudige kleine Wielrijder te Amsterdam overreden en gedood. Gisteravond omstreeks half zes reed een 25-jarige man, die in de Amtzeniusstraat te Amsterdam woonde, op de fiets door de Sarphatistraat, aldaar, ter hoogte van de Oranje-Nassaukazerne in de richting van de Muiderpoort. Achter hem reed een vrachtauto. Plotseling is de wielrijder ko men te vallen en onder de wielen van de auto geraakt. De man was op slag dood. Het is niet duidelijk hoe de man is komen te vallen. Men dacht aanvankelijk, dat hij geslipt zoü zijn, doch daar hij wel eens aan toevallen leed, ligt mogelijk in deze omstandigheid de oorzaak van het ongeluk. NOTARIS TE GEMERT FAILLIET. Bij vonnis van de arrondissementsrecht bank te Roermond is gisteren in een extra zitting op eigen verzoek in staat van fail lissement verklaard A. F. J. V.. notaris te Gemert, zich thans als verdacht van ern stige malversaties in voorloopige hechtenis bevindende in het Huis van Bewaring te Roermond, met benoeming van mr. J. Jur- gens, lid der rechtbank, tot rechter-com- missaris en tot curator mr. C. A. Rutgers, advocaat en procureur te Helmond. De schulden bedragen ongeveer f. 70.000, waar tegenover een actief staat aan contanten, hypotheken en vorderingen van circa f. 8000. Tel. BRAND IN EEN JEUGDHERBERG. Te Oosterbeek, gemeente Enkhuizen, is Zaterdagavond brand uitgebroken in de jeugdherberg De Tent, vroeger Drechter- landhuis. De motorspuit van Enkhuizen lukte uit, maar behoefde geen dienst te doen, daar het vuur spoedig door den be woner P. de Vries en eenige omwonenden was gebluscht. De schade bepaalt zich tot het inwendige van het perceel. Het ouder- wetsche zeer merkwaardige gebouw, waarin zich een zeer fraaie kamer der vroegere poldermeesters bevindt, bleef be houden. De brand is ontstaan bij het smel ten van vet. Alles was verzekerd. ■WIELRIJDER TE BEMMEL ZWAAR GEWOND. In de Dorpsstraat te Bemmel is gisteren de ongeveer veertigjarige A. Hoogveld uit Gendt (Bet.), die daar per rijwiel passeer de, gegrepen door een auto, komende uit de richting Huissen en bestuurd door iemand uit Arnhem. De wielrijder werd zwaar gewond naar het nabij gelegen St. Lidwina-ziekenhuis overgebracht. 4048 (Ingez. Med.) wegcode samengesteld, welke de goedkeu ring mocht erlangen van den commandant van het veldleger en van den commandant der Marine. Dit boekwerkje zal gratis be schikbaar worden gesteld voor het ver- keersonderwijs aan dienstplichtigen. Het wordt door de autoriteiten van land en zeemacht mogelij k geacht aan de hand daarvan aan de miliciens tijdens hun lsten oefeningstijd het een en ander over het verkeer op den weg bij te brengen. Te voren zullen aanvangende a.s. Jdhuari door de K.N.A.C. aan de hand van het verkeers- onderwijsboekje en een verkeersfilm voor officieren c.q. kader nadere besprekingen worden gehouden Het laat zich aanzien, dat binnenkort leger en vloot meer nog dan tot dusver in de actie voor grootere verkeersveiligheid zullen worden ingeschakeld. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. is ingesteld een commissie van voorbereiding van het in 1938 ln Ne derland te houden achtste internationale wegencongres en zijn ln die commissie benoemd tot lid, tevens voorzitter ir. W. G. C. Gelinck, inspecteur-generaal-titulair van den rijkswaterstaat, lid voor Nederland van de permanente internationale vereeni ging voor wegencongressen, te Haarlem, tot lid, tevens plaatsvervangend voorzitter, dr. ir. L. R. Wentholt, hoofdingenieur-direc teur van den rijkswaterstaat, lid voor Nederland van de permanente internatio nale vereeniging voor wegencongressen te 's-Gravenhage, en tot leden jhr. C. J. A. Reigersman, hoofdingenieur-directeur van den provincialen waterstaat in Noord-Hol land, te Haarlem. L. C. A. van de Kasteele, gep. generaal-majoor der genie van het kon Ned.-Indiscbp leger te 's-Gravenhage, ir. W W. E. von Hernert, ingenieur van den rijkswaterstaat in bijzonderen dienst, te 's-Gravenhage, en ir. G. D. C. André de la Porte, ingenieur van den rijkswaterstaat te Hoorn- I1 he* 60 eot° vee\ e° - Ivo* t <K* w VafoRub Groot* Pot (rfubb*!* Ho«v**lh«l4) MJd*l<|k 90 c*nt* (Inplaata 1.28) Ultsl. verkrl|gb. bij Apothekers en Drogisten 4035 (ingez. Med.) MEISJE DOOR VRACHTAUTO DOODGEREDEN. Gistermiddag is op den Badhuisweg te Apeldoorn het 10-jarig meisje H. S. door een bestelauto overreden en gedood. Het kind, dat met eenige vriendinnetjes op weg was naar school stak plotseling den weg over zonder op het verkeer te letten. BUITENLANDSCH GEMENGD. Acht dooden en 35 gewonden. Een trein met vacantiegangers van Port Elizabeth naar Kaapstad is op 50 K.M. van het station Oudtshoorn gederailleerd. De locomotief en tender en 3 personenwagens vielen om. Volgens de eerste berichten zijn er 8 dooden en 35 gewonden, waaronder enkele zwaargewonden. De machinist en stoker zijn gedood. Over de oorzaak van het ongeluk is niets bekend. VEERBOOT OP BAIKAL-MEER VERGAAN 7 dooden. Op het Baikal-meer heeft een ongeluk met een veerboot plaats gehad. Tijdens de overtocht over het meer, raakte dit vaar tuig, dat zeven personen vervoerde, in de mdst verdwaald. 24 uur later dreef de wind het aan land. Vier der opvarenden werden dood in het vaartuig aangetroffen. De drie anderen zijn verdronken. MEVROUW EINSTEIN OVERLEDEN. Mevr. Einstein, de echtgenoote van den geleerde van de relativiteitstheorie is gis teren, na langdurige ziekte, te Prlncetown (V. St.) overleden. NOODWEER. Een zware storm heerscht aan de Noor- sche kusten. Een Duitsch vrachtschip, de „Afrika" is door een felle bui gegrepen en gezonken. Het Duitsche s.s. „Freuh- lnigshaus" heeft de bemanning van de „Afrika" aan boord genomen, alleen den kapitein kon men niet vinden. DE RAMP IN SAN SALVADOR. 400 dooden geborgen. Uit Tegeclgalpa in Honduras wordt ge meld, dat uit de puinen van San Vicente reeds 400 dooden zijn geborgen. Het epicentrum van de aardbeving is de vulkaan Chichonpenpec op welks hellingen San Vicente is gebouwd. De schade te San Vicente wordt op 10 millioen dollars geschat. In de afgeloopen 24 uur ziin meer dan 100 aardschokken geregistreerd. Men verwacht nog meer schokken De bii de vulkaan gelegen dorpen, worden nog steeds bedreigd. San Vicente is geheel ontruimd. Het roode kruis werkt zonder onderbreking. STUWDAM VAN OSARUZAWA OPNIEUW BEZWEKEN Acht dooden en 36 gewonden. De stuwdam bii de kopermijn van Osa- ruzawa (provincie Akita) is vanochtend opnieuw bezweken. Acht arbeiders kwamen om het leven. 36 werden gewond. Toen de dam het op 20 November IJ. be gaf. kwamen 700 personen om het leven. HAILÉ SELASSIE'S TAFELZILVER GEVEILD. Gisteren zijn te Londen acht groote ser viezen, waarvan enkele zilveren met gou den randen, toebehoorende aan den negus van Abessynië, geveild. De opbrengst van den eersten dag was ruim 2500 pond of iets meer dan de deskundigen verwacht hadden. De zilverwaarde op zich zelf be draagt nog geen 10 procent van het be drag, maar er werden voor Amerikaansche rekening eenige complete serviezen ge kocht, waarschijnlijk door verzamelaars van bijzondere objecten. VEILIG VERKEER. Een lezer bepleit de wenschelijkheid om ter assistentie van den verkeersagent na bij de Gijselaarsbank geregeld een tweede agent beschikbaar te stellen, teneinde verkeersovertredingen direct te kunnen be- ótiaffen. Thans gebeurt zulks alleen op ae drukste uren. De agent, die het ver*?®: regelt, zal thans alleen bij zeer ernstige overtredingen proces-verbaal "P.1? aangezien hij anders elk oogenblik ZIJ post moet verlaten. VENTEN OP NATIONALE FEESTDAGEN. Een koopman verzoekt de streng op te willen toezien, dat op nat nale feestdagen hier ter stede niet vreemde kooplieden wordt gevent. 5—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10