LF'^H DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 18 December 1936 NAGEKOMEN BERICHTEN AKKERTJES CACHETS) jYtét ZCKT- rrwjarXoC-^. BINNENLAND. De route naar het stadhuis op den aanteekendag. Naar wij vernemen zal het jonge paar zich morgen voor den ondertrouw naar het Haagsche stadhuis begeven langs den volgenden weg: Nooi'deinde. Hoogstraat, Groote Hal straat, om het stadhuis heen naar. den hoofdingang aan de Groenmarkt. De terugweg zal geschieden door de Frinsestraat en Princessewal. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE YERKEERSFEDERATIE. In de heden te 's-Gravenhage gehouden algemeene vergadering der Algemeene Nederlandsche Verkeersfederatie heeft de voorzitter, prof. mr. dr. H. Westra. een rede gehouden over „verkeerspolitiek'. Spr. kwam tot de conclusie, dat het ver- keersapparaat thans is samengesteld uit een beschermd noodlijdend spoorwegbe drijf, dat financieelen steun van staatswege niet ontberen kan. financieel ontredderde tramwegen, welke door overheidssteun in verschillende vorm in het leven worden gehouden in de hoop op uiteindelijke ren dabele exploitatie, een gebreideld motor- wegverkeer. aan de ontwikkeling waarvan door overmatige belasting tot schade van het algemeen paal en perk is gesteld en dat wellicht binnenkort nog den nood- lottigen invloed van een knellend ver gunningsstelsel zal ondergaan, en ten slotte een in nood verkeerende binnen scheepvaart met een weinig bevredigende evenredige VTachtverdeellng. Een vrije evolutie van het verkeer is noodzakelijk voor de vorming van een voor ons land met zijn kleine afstanden en zijn uitgebreid net van waterwegen meest ge- eigend verkeersapparaat. Het particulier initiatief en de particu liere bedrijfsvorm acht de A.N.V.F. voor de evolutie van het verkeersapparaat van overwegend belang. Elk streven van de overheid tot ordening, dat daarmede geen of onvoldoende rekening houdt, is niet in het belang van de economische weerbaar heid van ons land. Tenslotte noemde spr als onderdeel van de verkeerspolitiek der federatie het stre ven naar bevordering van economisch en het doen verdwijnen van oneconomisch vervoer. Inkrimping van het spoorwegnet zal dus zoover moeten gaan. dat slechts econo misch gerechtvaardigd railtransport be houden blijft. De staat zal zich bij de ordening van het verkeer steeds boven de partijen dienen te stellen en te streven naar onderlinge gelijkmaking der concur rentievoorwaarden. DENATÜRATIE VERGOEDING AARDAPPELEN. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat aan de aardappelrassen van den kleigrond behoorende tot de z.g. rubriek a, waar voor. indien de aardappelen aan de daar- 'oe gestelde eischen voldoen, met ingang van 1 Febr. 1937 bij denaturatie een ver goeding van f. 1.50 per 100 kg. wordt ge geven. is toegevoegd het ras West-Bra bander. DE MARINERAAD. Bij Kon. Besl is met ingang van 30 Nov. j.l. op zijn verzoek eervol ontheven van zijn functie als plaatsvervangend voorzitter van den marlneraad mr. E. Jelllnghaus. pre sident van het gerechtshof te 's-Graven hage.; zijn eervol ontheven, van hun func tie als lid van den marineraad: de gepen- sionneerd schout-bij-nacht D. Vreede. de kapitein ter zee R. H. Arntzenius en de ge- pensionneerd kapitein ter zee J. J. van der Linden, van hun functie als plaatsverv. lid van den marineraad: de gensionneerde kapiteins ter zee J C- M. Wamsinck en P. Post Uiterweer en de gepensionneerde ka pitein ter zee titulair H. Spits. Met dankbetuiging voor de in hun func tion bewezen diensten, is in den marine raad opnieuw benoemd tot voorzitter: prof. mr. B. M. Taverne, raadsheer in den Hoo- gen Raad der Nederlanden: zijn benoemd lot plaatsverv. voorzitter: mr. J. E. van der Meulen, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden; tot lid: kapiteins ter zee B. Kruijs, H J. van der Stad en B. W. Stöve; tot plaatsvervangend lid: de kapiteins ter zee: K. van Aller en A. C. Wakerlin en de kapitein ter zee titulair J. A. Kruijs. De nieuwbenoemde functionarissen zijn benoemd voor den tijd van vier jaren. BUITENLAND. VERBLIJFSVERGUNNING VOOR TROTZKY. MEXICO, 18 Dec. (Havas) De minister van binnenlandsche zaken heeft Trotzky. die od het ooeenblik in Noorwegen verblijft, officieel machtigine verleend zich naar Mexico te begeven, od voorwaarde evenwel, dat hij uit het land zal worden gezet, in dien hii zich in de Dolitiek mengt DE HERTOG VAN WINDSOR NAAR AMERIKA? ROME 18 Dec. (Havas). De ..Popoio di Roma" verneemt uit Genua dat het aan mevrouw E'lvs P ingle een Engelsche toe- behoorende lacht Verona uit Cannes is aan gekomen en dat bet een dag of vijftig voor Genua zal biiiven en dan met den hertoe van Windsor en mevr Simnson aan boord naar Amerika zal vertrekken. AALSMEER. De Ver. van Oud-leerlingen der Ulo school alhier gaf ter gelegenheid van haar eerste lustrum een feestavond ln gebouw „De Oude Veiling". De zaal was geheel be zet. De voorzitter de heer A. Orloff Davidoff sprak een kort openingswoord, waarna de bekende vogelkenner de heer Jan P. Strij- bos, heeft vertoond de films: „Uit het leven der aalscholvers" (een klankfilm) en „Pan- dion. de VischarendDe heer Strijbos gaf bij beide films toelichtingen. Door enkele oud-leerlingen ls gedeclameerd, gemusi ceerd en een tooneelstukje opgevoerd. Een mooi geslaagd feest avond, welke door den voorzitter met dank aan allen gesloten werd. Het Chr. Gem. Koor „Zang en Vriend schap" en het Chr. Kinderkoor, beide onder leiding van den heer S. van Willigen, heb ben een concert gegeven in „Bloemenlust". Medewerking verleende de heer Booth, van Nieuw-Vennep, die declameerde. Zoowel van den zang als de declamatie is veel genoten. Er waren pl.m. 300 belangstellenden. De heer P. C. Luyten opende en sloot den avond. De Meisjesver. „Bid en Werk" heeft in „Irene" het Kerstfeest gevierd met genoo- digde vrouwen, onder leiding van mej. A. Piet. Er was veel belangstelling. Rond den kerstboom is het Kerstverhaal verteld, zijn liederen gezongen en werd door eenige meisjes symbolisch weergegeven de verhe ven gedachte van het Kerstfeest Getrac- teerd werd op melk en versnaperingen. HAARLEMMERMEER. DE INBRAAK IN BADHOEVEDORP. Een der verdachten in vrijheid gesteld. In aansluiting od hetgeen wij reeds heb ben medegedeeld omtrent de in Badhoeve- dorp gepleegde inbraak met diefstal en de door de Haarlemmermeersche gemeente politie in samerwerkjne met de Amsterdam- sche politie verrichte belangrijke arrestatie van de vermoedelijke daders, vernemen wij. dat de chauffeur d. B. die van medeplich tigheid werd verdacht en een volledige be kentenis heeft afgelegd weder in vrijheid is zested Met de aanhouding van de twee andere verdachten een Daar goede bekenden van de politie is een goede vangst ge daan. Vrachtauto te water. De bestuurder van een vrachtauto van den brandstoffenhandelaar L. uit Hoofd dorp. moest od den Kruisweg nabij de Cruoulus uitwijken voor twee autobussen, die elkaar od dat Dunt passeerden. Ter voor koming van een botsing, reed hü den gras berm in. met het gevolg dat de zware wagen omsloeg en in den Kruistocht terecht kwam. L die de tuimeling meemaakte, wist zich niet dan met moeite uit zijn benarde positie te bevrijden. De vrachtauto werd door den heer G met takels od den kant getrokken. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Bloemkool kunnen wij thans uitschake len. Een heel klein partijtje ziet men soms nog aangevoerd, 't Is van geen beteekenis meer. Daarentegen neemt de aanvoer van sommige winterproducten als uien, kool soorten en andijvie toe. Vooral van Andijvie komt flink wat. Vorige week lokte de prijs zeer aan. Er is tot zelfs f. 0.64 per kist van 6 KG. besteed. Begin dezer week was dit wel even anders geworden, alhoewel de prijs niet slecht was. Er werd nog van f. 0.17 tot f. 0.35 per kist betaald. Wasch- peen was de laatste week ook iets beter. Het ging langzaam, met 5 ct. tegelijk naar boven. De noteering was thans van f. 0.35 tot f. 0.60 per kist van 2(1 K.G. Uien brach ten van f. 1.60 tot f. 2.10 per 100 K G. op. De minimumprijs voor Knolselderie f 2 wordt maar bij hooge uitzondering over schreden. Een enkel partijtje brengt tot f. 2.30 per 100 stuks op. En bospeen gaat graag weg voor f. 5.10 tot f. 9.70 per 100 bos. Het is nog bospeen van den kouden grond. De aanvoer kan dus niet groot zijn. Prei ging voor f. 1.40 tot f 1.90 per 100 bos; ook al niet erg veel dus. Groene kool was even beter gevraagd en de prijs wees dit uit: de noteering was per 100 van f. 1.70 tot f. 2.50. Kroten iets beter gevraagd, brach ten van f 0.30 tot f. 0.40 per kist van 20 K G. op. Met Roode en gele kool nog even slecht. Er zijn ook geen betere vooruit zichten. Voor gele kool werd van f. 1.00 tot f. 1.20 per 100 K.G. betaald. Roode kool ging voor f. 1.00 tot f. 1 50. De omzet aan de veiling over 1936 heeft die van 1935 reeds overschreden. En er komen voor 31 December nog enkele veilingen. Het kon dus nog slechter! NOORDWIJK. De heer Th. H. Polman muziekleeraar alhier heeft namens H.K.H. Prinses Juliana een schrijven ontvangen, waarin Haar dank betuigd wordt voor de aanbieding van het door hem gecomponeerde „Feest lied" op tekst van den heer J. E. Kok. NOORDWIJKERHOUT. Trap van een hit. De groenteboer B. kreeg een trap van de hit die voor zijn kar stond. Zijn been werd gebroken; de man moest naar het ziekenhuis overgebracht worden. In een vergadering van stemgerechtig de leden, der Ned. Herv Kerk, werden her kozen, de heeren: W. Hoogstraten en T. Nljenhuis als notabel. Het patronaatsgebouw van de St. Victorparochie is thans ook ingericht als ontspanningslokaal voor werkloozen. Hier mee zijn er thans in deze Gemeente vier van deze instellingen, n.l. drie in 't dorp en een in De Zilk. Alhier ls opgericht een cursus voor E.H.B.O., onder leiding van dr. B. Wösten. "AKKERTJES" dragen het AKKER-merk in ruitvorm. Dan weet Ge wat Ge Inneemt, want een geneesmiddel is een zaak van vertrouwen. Let cp! Op den Inhoud komt het aan. Deze waarborgt u een snelle hulp bU hoofdpijn, onbehaaglijkheid, griep. enz. Weiger daarom nabootsingen, die er misschien uiterlijk op lijken, maar waar van de inhoud niet te vergelijken is met het zóór bijzondere poeder, dat is sa mengesteld door Apotheker Dumont, waarmede "AKKERTJES" gevuld zijn. Nederlandsch Product Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 atuks 52 ct. Zakdoosjc, 3 stuks 20 ct. 3901 Ungez. Med RIJNSBURG. Meisjesver. Dorcas". De Ned. Herv. Meisjesvereeniglng „Dor cas" heeft weer een zeer vruchtbaar jaar van werkzaamheden besloten. Ruim 400 kleedingstukken, troot en klein, kwamen gereed en zullen aan de gezinnen, welke daarvoor in aanmerking komen, worden uitgereikt. Zooals gebruikelijk werd voor leden en begunstigers een bijzondere avond georganiseerd, geleid door ds. Peter. Ieder werd in'de gelegenheid gesteld het gemaakte werk te bezichtigen, terwijl de leden der vereeniging door voordrachten enz. zorgden voor aangename afwisseling. Doordat er dagelijks meer getrokken tulpen in diverse soorten ln Flora worden aangevoerd, heeft het bestuur besloten voortaan eiken dag veiling te houden. De ongeveer een jaar geleden opge richte ver. „Hulp in Nood", ook wel „de Naaikrans" genoemd, heeft nuttige arbeid verricht om in het nijpend gebrek van vele werkloozen te voorzien. In het ontspan ningslokaal zal spoedig een uitdeeling plaats hebben. SASSENHEIM. Vergadering „Patrimonium". De ver. Patrimonium vergaderde onder leiding van den heer H. Noort. die wegens ongesteldheid van den heer Vogelaar met het voorzitterschap belast werd.. De heer M Wenschoo behandelde het onderwerp: „De Kerk te midden van het mode.ne wereldleven" Spr. concludeerde, dat in de groote steden velen hun huwelijk niet meer kerkelijk laten inzegenen en hun kinderen niet meer laten doopen Er valt verwatering te constateeren al rpeent SDr. niet dat het ln de tachtiger iareh, 'béter met de kerk zou ziin dan tegenwoordig. Verder bezag hü enkele stroominger. als N.S.B. socialisme en communisme en sooorde aan. deze vijanden niet te licht aan te slaan en vooral ook studie te maken van de sociale beginselen, welke od de H. Schrift ziin gegrond. Het sociale element liet in het Christendom zélf. In groote lijnen behandelde spr. de ge schiedenis van de kerk van Adam en Eva af alsmede de verhouding tusschen kerk en staat en den invloed od het maatschap pelijk leven. Ook het kerkgaan en de wiize van Dredi- klng werd nader bezien. Na behandeling van de diakonie eindigde sor. Door het werk der Barmhartigheid komt de eemeente van Christus openbaar en zal de kerk hare plaats in het moderne wereldleven kunnen handhaven Na beantwoording van enkele vragen, ging de heeT van Steensel voor in dank zegging. Raadsagenda. De Gemeenteraad vergadert Dinsdag morgen te half tien ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen, Ingekomen Stukken en Me- dedeelingen; 2. Reclames Hondenbelasting; 3. Buitenwerking stellen art. 20 Beheers- verorderlng van het Waterbedrijf voor de Jaren 1936—1937; 4. Bepaling huur weilan den; 5. Heffing opcenten Gemeentefonds belasting 1937/38; 6. Aangaan geldleenin- gen; 7 Behandeling begrootingen gemeente en bedrijven voor 1937. De a.s. Kersttentoonstelling. Voor de z.g. Kersttentoonstelling in Bloemlust blijkt groote animo te bestaan; reeds is een bevredigend aantal inschrij vingen binnengekomen. Deze tentoonstelling zal geopend worden door dr A. J. Verhage, alg. voorzitter van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. Het diploma machineschrljven werd behaald door de volgende leerlingen der „De Vlsscherschool". C. v. d. Berg, N. van Breda, N. v. Vliet, M. v. Nieuwkoop en J. Klijn. Gevonden: een bruin jongensjasje, een geldig belastingmerk. Nadere inlich tingen bij de politie. VEUR-LEIDSCHENDAM. Aanhouding. De Rijkspolitie trof op den Voorburg- scheweg aan de 37-jL. L. K„ wonende aan de Smitslaan te Veur, die in het bezit was van een gevulde zak. Bij onderzoek bleek deze te bevatten een partij lood. Hij gaf voor dit lood opgeraapt te hebben bij een bouwwerk nabij de Kniplaan en op weg te zijn naar een opkooper in Den Haag om het van de hand te doen. Uit een verder Ingesteld onderzoek bleek spoedig, dat het lood afkomstig was van een bouwwerk aan flen Smitslaan. Na ver hoor en proces-verbaal ls K. weder op vrije voeten gesteld. Tijdens het verdere onder zoek bleek dat K. zich aan nog een straf baar feit had schuldig gemaakt en wel het nabij zijn woning begraven van een ge storven varken. Onder leiding vande politie heeft men het cadaver opgegraven, waarna ook hier voor proces-verbaal volgde. Schietwedstrijd B.V.L. Bij de door de B.V.L. in de buurtschap eehouden schietwedstrijden ziin de volgende resultaten behaald. A. scherpschutters: A. van der Poel 49 d. winnaar van den wissel beker; J. Juffermans 48 d.: J. van der Helm 48 d.: P van der Meer 45 p.: M. van der PUI 45 d B Niet scherpschutters: 1. C. Vogelaar: 2. A. de Winter: 3. N. Onder water: 4 W. van Bemmelen: 5. P van Bohemen. Het ter gelegenheid van het as. huwe lijk van Prinses Juliana Ingezamelde bedrag ten bate van de schoolkinderen, ouden van dagen en gebrekkieen heeft een zoodanig bedrag opgebracht dat aan eiken oude van dagen of gebrekkige ca. f2 50 kan worden uitgekeerd In een slechts door enkele leden be zochte vergadering van de R.K. Staats partij afd. Jongerên, zijn tot bestuursleden gekozen F. Uytenhout, er. C. van der Velde. Het is de Rijkspolitie gelukt wederom eenige clandestiene slachtingen te achter halen. Bij den landbouwer M. H„ wonende aan den Broekweg, is een hoeveelheid on- gelteurd rundvleesch in beslag genomen, dat afkomstig was van een ln nood gestor ven koei. Bij den z.g. „koudslager" C. G. 't H„ wonende in de Tedlngerstraat werd een partij ongekeurd schapenvleesch in beslag genomen. In beide gevallen ls pro- ces-verbaal opgemaakt en het vleesch ter vernietiging naar het Gem. Slachthuis te Den Haag vervoerd. VOORHOUT. Bijeenkomst der Chr. Hist. Kieivcreeniging. De afd. der C. H. Kiesver. kwam in de vergaderzaal der Ned. Herv. Kerk bijeen. Bij afwezigheid van den voorz. opende de heer J. v. d. Berghe als secretaris met ge bed, waarna hij den spreker den heer Pauw uit Lisse, een hartelijk welkom heette. De heer Pauw besprak dan: „De verhou ding van Overheid en volksvertegenwoor diging". Wij moeten ons niet laten verlei den door de z.g. „volksmenners", aldus spr., die met mooie beloften succes willen boeken. Wij moeten, toegedaan zijnde de Christelijke fceginselen, ook deze beginse len handhfven op elk terrein van het leven,, en alles wat ln deze tijd wordt aan gediend aan beloften en leuzen en plan nen. toetsen aan den eisch van ons begin sel. Gods Woord moet zijn het richtsnoer van al onze daden. Als wij overtuigd zijn van onze begin selen, dan kunnen we ook verstaan, wat de verhouding moet zijn tusschen Overheid en volk, of volksvertegenwoordiging. Wij moeten ook niet uit het oog verliezen dat de Overheid is, Gods dienaresse. Aan elke party die dat niet erkent en als beginsel aanvaardt, moeten wij onzen rug toekee- ren. Tenslotte beantwoordde spr. nog enkele vragen. Burgerlijke Stand. Overleden' Hendricus Franciscus Heu- zen 61 j„ gehuwd met A Hulds Albertus Johannes Hendricus Lpstrade 57 Ja, gehuwd met J. C. Schoone. VOORSCHOTEN. Uitvoering van „Taveno". In het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan gaf 't strijkensemble „Taveno" zijn 21ste uitvoering onder lei ding van den dirigent, den heer Joh. Hazes. De voorzitter, de heer J. Verkerk, opende en hoopte een volgend maal meer publiek te zien, meer steun te ontvangen voor het ensemble, daar men anders genoodzaakt zou zijn 4e uitvoeringen per jaar te be perken. Spr. had volkomen gelijk met deze op wekking! Wij begrijpen niet goed, waarom deze uitvoeringen de laatste Jaren zoo slecht bezocht zijn. Het is steeds een ge noegen hiernaar te luisteren; de leiding zorgt altijd voor een aangename afwisse ling! Het concert werd geopend met den „Kriegsmarsch uit Athalia", hetgeen een goede inzet was. gevolgd door „Loreley Paraphrase". Een der mooiste nummers was de paraphrase over „Stille Nacht". De solist was de heer Joh. van Rooij (viool), geaccompagneerd door mejuffr. A. Kozel (piano). Hij speelde de „Romanze in F Dur" van Beethoven, de „Sicilienne" van Von Paradis en „Rondino über ein Thema von v. Beethoven", van Fr. Krels- ler. Ook hij oogstte een warm applaus. Taveno speelde nog een fantasie uit het Ballet „Coppelia"; „Dornröschen's Braut- fahrt"; „Donausagen" van Fuclk en tot slot de ouverture „Orpheus in de onder wereld" van Offenbach. Aan het applaus scheen haast geen einde te komen! Het was een mooie avond! Moge deze vereeniging in stand kunnen blijven! BELANGRIJK VOORSTEL VAN B. EN W. Inzake de lichttarieven. B. en W. hebben den Raad een belang rijk voorstel toegezonden, dat in de e.v. raadszitting in behandeling zal komen. Zij melden: Alhoewel de inkooptarieven van gas en electricltelt pas eind 1934 in gun- stlgen zin zijn herzien en de desbetreffende overeenkomsten met Leiden gelijktijdig zijn verlengd tot 31 Dec. 1950, hebben wij de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec tricltelt bereid gevonden een hernieuwde tariefverlaging toe te passen, maar Leiden begeert verlenging van de loopende con tracten tot 31 Dec. 1959, benevens verla ging van den gasverkoopprijs met 20pCt. B. en W. advlseeren den Raad hiertoe over te gaan. De gasprijs voor de gewone verbruikers lf thans f. 0.10 per kub. M. en voor de muntgasverbruikers f. 0.11 per kub. M De gasprijs wenschen B. en W. te verlagen als volgt: voor de gewone verbruikers f. 0.09 en voor de muntgasverbruikers f. 0.10 per kub. M. en wel voor de eerste 20 kub. M. per maand en tot resp. f. 0.06 en f 0.07 voor de volgende kub. meters boven de 20 Van de 1240 aangeslotenen erbruiken 924 per maand gemiddeld 20 kub. M. of meer. Alle aangeslotenen zullen dus tot een ge lijk bedrag van de verlaging proflteeren, terwijl de verlaging tot f. 0.06 en f. 0.07 per AGENDA HEDEN. N. Rijn 19: Theosofisch Genootschap, 8 1/4 nam. Katwljk-aan-Zee (Casa Cara): Spr, J. Siegelaar. 8 uur nam. Katwijk aan Zee: (Hotel du Rhln) Konijnententoonstelling. 10 uur voorm— 10 uur nam. Katwijk aan Zee (Chr. Prot. Bel.): Ver, „Kerkelijke Eenheid" 8 uur nam. Zaterdag. Zomerlust: Cabaretavond E.L.K. en R. G, 8 uur nam. Amsterdam (Krasnapolsky)Alg. Verg- van aandeelhouders N.V. Ned. Fabr. van Verduurzaamde Levensmiddelen v.h. W. Hoogenstraaten en Co., 4 uur nam. Katwijk aan Zee: (Hotel du Rhln) Konijnententoonstelling. 10 uur voorm— 10 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 10 Januari): Tentoonstel ling schilderwerk Toon Kelder, 104 uur, 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam, „Het mysterie der 39 stappen." Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „De roode Pimpernel". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „De 7 sleutels van Baldpate." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van -27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De dictator." lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschhéld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken J. C Pelle Kort Rapenburg 12 telef 594. J E. M ten Dijk Haven 18, teief. 85 en J. Doedens WUhelminapark 8, Oegsteeest telef. 274. kub. M. prikkelt tot grootere afname. En van dit bijzondere lage tarief kunnen dan bovendien 3/4 van de aangeslotenen pro fiteered mitsdien ook een zeer groot deel van hen, die tot de minder draagkrachti- gen kunnen worden gerekend behooren. Voorts wenschen B. en W. de bestaande reductie voor een gebruik boven 5000 kub. M. per jaar te laten vervallen, alsmede de tarieven voor verwarming en kleine in dustrie, bedragende f. 0.05 en f0.06 per kub. M. en ln de plaats daarvan willen bepaald zien, dat verschuldigd zal zijn voor de eerste 1000 kub. M. of gedeelte daarvan afgenomen, boven 240 kub. M. p. j. f. 0.06 per kub. M. voor de tweede 1000 kub. M. of gedeelte daarvan boven 240 kub. M. per jaar f. 0.05 per kub. M. en voor iedere volgende kub. M. f0.04 per kub. M. Met deze verlagingen zullen de ontvang sten voor de bedrijven rond f. 10.000 min der bedragen. Onder deze omstandigheden kan van een herziening, veel minder van een betee- kende verlaging der electriciteitstarleven op heden nog niets komen Wel wenscht men ook op dit terrein iets te doen. n.l. voor de vastrechttarieven om de beschik baar gestelde hoeveelheden eenigszins te verruimen. Thans ls het minimum vast recht f. 13.20 p. j. voor een beschikbaar gesteld vermogen van 150 Watt en f. 4.44 voor elke volgende 50 Watt. B. en W. wen schen deze aantallen te veranderen in on- derscheidelijk 180 Watt en 60 Watt. Voor gelijke prijzen als tot dusverre zullen do aangeslotenen voor hetzelfde geld meer lampen gelijktijdig kunnen laten branden. Door dezen maatregel, welke het electri- citeitsbedrijf vermoedelijk op ongev. f.400 a f. 500 komen te staan, zal het vastrecht- tarief voor de Ingezetenen stellig nog aan trekkelijker worden. Diefstallen. Een drietal landbouwers heeft bü de politie aangifte gedaan van gevallen van diefstal. G. v. d. H„ Rijndijk, deed aangifte dat des nachts uit een schuur werden ont vreemd 4 zakken lijnmeel en 1 kist aard appelen: P. H„ Elslaan, deed aangifte van ontvreemding van 4 zakken gemengd var- kensmeel, en A. R., Alslaan, deed aangifte van de ontvreemding van 7 zakken ge mengd varkensvoer. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN. Raadsagenda. De e.v. vergadering van den Raad onzer gemeente is bepaald op Maandag 21 a.s., des voorm. 10 uur. De agenda bevai o.m.: 1. Opening 2. Vaststelling van de be grootingen voor den dienst 1937: a. van a gasfabriek; b. van het electriclteitsbedryi. c. van de hoogdruk-bronwaterleiding; °- van het grondbedrijf. 3. Goedkeuring van de begrootlng van het algemeen armo stuur voor den dienst 1937. 4, Vaststelling van de gemeentebegrootlng voor den aiena 1937. Voor beroep bedankt. Ds. W. F. Laman te Middelharnts heef' voor het beroep naar de Chr. Ger. t» hier ter plaatse bedankt.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6