LAATSTE BERICHTEN echtzaken LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag IB December 1936 Binnenland Buitenland SPORT LUCHTVAART BEURSO VERZICHT MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 760. Hedenmiddag 3 uur: 764. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste berometerstand 772.4 te Zuerich. Laagste barometerstand 724.1 Thors- havn. Verwachting tot den avond van 19 Dec.: Aanvankelijk stormachtige tot krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke, later rui mende en afnemende wind Zwaar bewolkt tot betrokken, later opklarend, waarschijn lijk enkele regenbuien. Aanvankelijk zacht, later kouder. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Het diepe depressie-centrum dat gisteren nog ver in het Westen lag Is thans de Faroer gepasseerd en trekt langs de Noor- sche kust naar de Poolzee af. Aan de achterzijde stijgt de luchtdruk snel Secundaire depressies liggen nog over Engeland en voor de kust van Spanje, daarachter komt. na de groote warmte, die thans tot ver naar het Oosten is doorge drongen, een afsluiting in zicht met polaire winden, en opklaring. Op den Oceaan stijgt de luchtdruk sterk Het gebied van hoogeluchtdruk boven htet continent neemt nog steeds ln beteekenis toe. Volgens de vliegtuigwaarnemingen ln Duitschland en de opgaven der bergsta- tions is de temperatuur der atmospheer boven Centraal-Europa gestegen tot eomersche warmte. In het Schwarzwald viel veel regen. Ook in de Alpen steeg de temperatuur en nadert de nul-isotherm tot 2500 m. Ook daar viel veel regen of sneeuw. Het karak ter van het weer blijft aanvankelijk nog stormachtig, zacht en snel wisselend met later afkoeling en opklaring. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUJt. Parijs. Z.Z.W. wind, 10 gr. C., zw. bew. London Z.Z.W. wind, 12 gr. C., regen. Berlijn. Z.W. wind, 9 gr. C., regen. Marseille: windstil. 5 gr. C.. licht bew. Genua: windstil, 12 gr C., betr. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (46 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.) 3 uur nam.: 11 gr. C. (52 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 5 u.'48 min.; nam. te 6 u. 10 minuten., LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 4.17 nam. tot 7 39 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG 18 Dec.: op: 10 u. 34; onder 21 uur. AUTO TE WATER. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is op de Kaasmarkt een auto van den heer den O. uit Voorburg, welke geladen was met boter en kaas, in den Nieuwe Rijn gereden. Ver moedelijk hebben jongens even tevoren met den wagen gespeeld, terwij] de rem men losstonden, waardoor het voertuig in beweging is gekomen en te water geraakt. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek is de auto door een kraan wagen op het droge getrokken. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Leidsche Handelsdrukkerij, Hooigracht 35, Leiden. Weduwe D. Kar stensSwart, Leiden. Volmacht verleend aan: A. Karstens en J. p. Karstens, Leiden. Het Prinselijk huwelijk. Tal van geschenken. Aneta meldt uit Batavia: De Vereenlging van Inheemsche Amb tenaren bij het binnenlandsch bestuur zendt 23 December met de „Johan van Oldenbarnevelt" twee huwelijksgeschenken voor het prinselijk paar, welke door tus- schenkomst van den heer Soejono zullen worden aangeboden. Voor prinses Juliana zal dit geschenk, bestaan uit een ceintuur van gouden scha kels met een gesp met briljanten versierd, welke ceintuur de band tusschen Neder land en Indië symboliseert. Voor prins Bernhard is bestemd een rijzweep van „Akar Bahar" (een bijzon dere soort, zwart-gekleurde wortel) met 'n gouden knop, als een symbool van drijf kracht. Naar wij vernemen heeft de chef van het korps mariniers, kolonel Dorren, aan prins Bernhard verzocht als geschenk van de officieren van dit korps, waarbij hij tot kapitein a ie suite is benoemd, een sabel en helm van de mariniers te willen aanvaarden. Te zijner tijd zal dit geschenk den prins worden aangeboden. Gistermiddag om kwart voor vijl heeft aan het paleis Noordelnde de aanbieding plaats gehad van een zilveren vaas met witte orchideeën, een geschenk van het huldigingscomité der dames van 1909, d.w.z. de dames, die in hetzelfde jaar als prinses Juliana zijn geboren. Een deputatie van het comité voor dit geschenk, bestond uit de dames C. A. Coreman, presidente, Th. Geerling, secre taresse. J. M. Driessen, penningmeesteresse en B. Schmitz, die de bijgevoegde oorkonde had ontworpen en geteekend. De deputatie werd. buiten verwachting, door de Prinses persoonlijk ontvangen. Door het Perm. Hof van Intern. Justitie is heden als huwelijksgeschenk een groote gedreven zilveren beker met deksel, in cas sette, gezonden. De top van het deksel wordt gevormd door de figuur der gerechtigheid. De rand van het deksel is versierd met gedreven druiventrossen. Op den beker ls hei Nederlandsche wapen aangebracht. Bewoner gearresteerd. Gisteravond ls in de woning van den heer J. N. te "Blerick op den zolder brand ontstaan. Door het spoedig Ingrijpen van de brand weer konden de vlammen spoedig gedoofd worden, en breidde de brand zich niet ver der uit. Slechts het dank brandde af, ter wijl de zolderverdieping ernstige schade bekwam. De bewoners waren bij het uitbreken van den brand niet aanwezig en versche ren eerst ter plaatse toen de bovenver dieping in lichterlaaie stond. Vanmorgen heeft de gemeentepolitie den heer N., verdacht van brandstichting ge arresteerd en ingesloten. De heeren M. J. F. Donkers en J. H. C. Eaman alhier zijn aan de Nederl. Han dels Hoogeschool te Rotterdam geslaagd voor het candidaatsexamen in de Handels wetenschap. Gistermorgen is op de binnenplaats 'an het perceel Heerengracht 14, bewoond "oor j. b„ een begin van brand ontstaan, doordat de vlam in een pot mastiek sloeg. Het vuur werd met eigen middelen ge- dtuscht, zoodat de gerequireerde motor- spuit geen dienst behoefde te doen. De l3'c*€f beperkt tot eenlgf geschroeide Wekken in het verfwerk van ramen en deuren. De res. Ie luitenant Schotborgh van net 6e Regiment Veld-Artlllerie alhier is :°°r den verderen duur van zijn vrijwillig ■er^ijf onder de wapens gedetacheerd bij S* Trein Afdeeling le Artillerie Brigade te fen Haag. BRAND IN EEN WONING TE BLERICK. DE SULTAN VAN D JOG JAKARTA TE VOORSCHOTEN. Bezoek aan de Kon. Ned. Edelmetaal- Bedrijven. H. H. de Ratoe Pembajoen, Pangeran Poerobojo, Pangeran Pakoee-Ningrat, en de hier te lande studeerende zoon van Z. H. den Sultan, begeleid door drs. A. Jonkers, controleur binnenl. bestuur, bezochten van morgen te 10 uur de ateliers der „Konlnkl. Begeer", de Dutch Chain Works, en de Zil- verfabrlek „Voorschoten". De vorstelijke bezoekers werden in den huize „Berbice" ontvangen door den heer Begeer, waar ook de heer M. F. Berkhout, burgemeester van Voorschoten, aanwezig was, om daarna in de fabriek en de ateliers te worden rondgeleid door den heer Dirk Vos, directeur der Ned.-Indische Mij. Begeer van Kempen en Vos en jhr. Ir. A. C. von Weiier, directeur der „Koninklijke-Begeer". Met groote belangstelling werd de fabriek bezichtigd. Nadat tenslotte enkele souvenirs en ver- verschingen waren aangeboden, vertrokken de hooge gasten tegen half één wederom naar Den Haag. INBRAKEN TE WASSENAAR. Bij tijdelijke afwezigheid van de be woonster is ingebroken in de woning van de bekende zangeres mevr. O. aan den Schouwweg Men verschafte zich toegang door het indrukken van een ruit. Op dezelfde wijze werd ook Ingebroken bij mevr. D. aan den Heerenweg, waar een bedrag van f60 en diverse gouden sie raden werden ontvreemd, terwijl alles over hoop werd gehaald. Bij mevr. O. worden verscheidene bijou terieën vermist. J. DOUWES Jr. WORDT 70 JAAR. De heer J. Douwes Jr., oud-wethouder van Amsterdam, gewezen lid van de Eer ste Kamer en oud-lid van de provinciale staten van Noord-Holland, hoopt as. Zon dag den zeventigjarigen leeftijd te berei ken. Hij woont te Amsterdam. A. KOPER OVERLEDEN. Bekende figuur in tuinbouwkringen. Gisteren is te Den Haag in den ouder dom van 58 jaar plotseling overleden de heer A. Koper, uit Bennebroek, eeri zeer bekende persoonlijkheid in tuinbouwkrin gen. Provinciale Staten van Zuid-Holland. (Vergadering van heden). In de hedenochtend voortgezette verga dering der Provinciale Staten werd voort gegaan met de behandeling der provin ciale begrooting. De heer Van Sleen (S.-D.) houdt eenige beschouwingen over den voedingstoestand van de schoolkinderen. Voorts behandelt spreker de positie van het waterschapspersoneel. Hoewel daarin veel ten gunste is gewijzigd, komen toch loonsverlagingen met 10 pCt. voor. Het ambtenarenreglement is in tal van water schappen nog steeds niet ingevoerd. Spr. dringt er met klem bij Ged. Staten op aan deze invoering te bevorderen. De heer De Geer (C.-H.) merkt ten aan zien van de eezinslndeelinz der gemeenten op, dat dit vraagstuk, door den heer Ter Laan, evenals dat der aanpassingspolitiek, aangeroerd, niet tot het terrein van Ged. Staten behoort. Niemand wil in plaats van „constructieve welvaartspolitiek" bijvoor beeld „destructieve armoedepolltiek". ERNSTIGE AANRIJDING TE LEIMUIDEN. De bejaarde J. L„ wonende te Rljnsater- woude, werd op den Heerenweg nabij zijn woning 's avonds door een auto, bestuurd door Gr. zoodanig aangereden, dat hij een dubbele beenbreuk en een hoofdwonde be kwam. Door de autobus van den dienst AlphenAmsterdam, die toevallig pas seerde, werd hij vervoerd naar de woning van dr. Stapensea. Na voorloopig verbon den te zijn, is hij per ziekenauto naar Leiden vervoerd Omtrent de oorzaak van dit ongeval zal de politie een onderzoek instellen. Volgens mededeellng moest Gr. voor een tegenligger dimmen. Of de be stuurder L. daardoor niet heeft gezien, zal onderzocht worden. UIT NED. OOST-INDIË. DOOR RANGEERTREIN GEGREPEN EN GEDOOD BELAWAN. 18 Dec. (Aneta) De kapi tein van een sleepboot van de Ned. Indi sche steenkolen- en handel-mij., de heer W. Goods, is gistermiddag op het haven terrein door een rangeertrein gegrepen en gedood. Gehoorzaamheid aan een meerdere in burger. Is legitimatie noodig De gebeurtenissen in China. Japan blijft afwachten. De Chineesche ambassadeur Hsoe SJi Hyine heeft Bistermiddag een bezoek ge bracht aan den Jaoanschen minister van buitenlandsche zaken Arlta dien hit in kennis stelde van de mededeellng van den Britsehen adviseur te Nanking Donald, dat maarschalk Tsjang Kal Siek zich te Slan bevindt en gezond en we] ls Arita gaf uitdrukking aan zlin groote vreugde en zeide den Chineeschen ambas sadeur. dat de Jacansche regeering voorne mens is haar politiek van aandachtig af wachten voort te zetten ten opzichte van het incident van Slan. welks werkelilke toe dracht nog steeds niet bekend is. Arite deelde den ambassadeur verder mede dat de Jaoansche regeering de ont wikkeling van den toestand met ernstige bezorgdheid gadeslaat, daar deze van eroo- ten invloed is voor Japan. Arita zeide nog. dat de Jaoansche regee- ring verwacht, dat de Chineesche regeering de meest doeltreffende maatregelen tezen iedere gebeurlijkheid neemt daar de bolsie- wlseering van China zoowel de veiligheid van Japan als den vrede in Oost-Azië ln gevaar zou brengen. REDE VAN MUSSOLINI. Vrede en oorlog. ROME, 18 Dec. (Havas). Mussolini heeft te Littorla een redevoering uitgesproken, welke hl) als volgt besloot: „In mijn te Avelino uitgesproken rede voering was het zaak te weten of onze rekeningen zouden worden vereffend. Alle Afrikaansche rekeningen werden tot de laatste centime betaald. Andere rekenin gen en andere kwesties bestaan nog. maar gij kunt met zekerheid gelooven, dat zij langs normalen weg zullen worden gere geld, zooals wij allen het wenschen te wil len, omdat, Indien wij, fascisten, den karakterloozen fabel van den eeuwigen vrede, die nimmer bestond en nooit zal kunnen bestaan van ons hebben afgezet, wij een zoo langdurig mogelijke periode van vrede wenschen. Tenslotte zeide Mussolini: vrouwen van Minturno steekt den olijftak omhoog, gij weet, waarmede wij hem zullen begeleiden". Dit laatste was een zinspeling op een passage uit Mussolini's redevoering te Bologna, toen hij sprak van een woud van bajonetten en den olijftak. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. De volgende spelers zijn uilgenoodigd uit te komen ln den wedstrijd Quick Boys L V. B.-elftal op Zaterdag 26 Dec. a.s. (2den Kerstdag) des nam. te kwart over twee op het Quick Boys-terrein te Katwijk Voor G. den Daas (U.V.S.), J. Jansen (Rouwkoop), J. P. de Witte (Alphen); J. v d. Krogt (Rouwkoop) en J Riethoven (id.) Midden: J. van Polanen (Sportman). C. J. v d. Wilk (Zuiderkw.) en D. Brouwer (Rouwkoop). Achter: W. van Egmond (Sportman) en J. H. Brossen (Rouwkoop). Doel: A. Kamps (D.S.O.) Reserve: M. v. d. Wiel, P. Houweling (Sportman), L. Rijsdam (Zuiderkw.), J. Kramp (U.V.S.) en T. de Roo (Lugd.) Het Hoog Militair Gerechtshof, gepresi deerd door mr. E. Jellinghaus, behandelde hedenochtend ln hooger beroep de zaak tegen den 21-jarigen gewoon-dlenstpllchtlg huzaar G. L. H. van het 2e regiment hu zaren, gedetineerd bij de krijgsschool te Amersfoort, die door den krijgsraad te 's-Hertogenbosch ls veroordeeld tot veer tien dagen gevangenisstraf, wegens opzet telijke ongehoorzaamheid tegen een meer dere. Zooals reeds is gemeld, werd dezen beklaagde op zekeren dag, toen hij nabij de Merwede-brug te Utrecht in een auto had plaats genomen, door een passeerenden eerste luitenant, die niet de militaire uniform droeg, gelast, die auto te verlaten, aan welk bevel H. vol deed, De luitenant, die vermoedde, dat beklaagde het verbod voor militairen om onderweg auto's aan te roepen, had overtreden gelastte hem daarna om in de houding te gaan staan, waarop H. zeide: „Kunt u bewijzen, dat u mijn meerdere bent." De luitenant had legi timatie geweigerd cn den soldaat door militaire politie laten arresteeren. Beklaagde zeide de auto niet te hebben aangeroepen. Hij had reeds tevoren een af spraak gemaakt dat hij tot Amersfoort kon meerijden. Den naam van den chauf feur herinnerde hij zich niet. Hij erkende geen gevolg te hebben gegeven aan het bevel om zijn naam op te geven en vooraf te hebben gevorderd, dat de man, die zich als luitenant voorstelde, zijn papieren zou toonen. De president merkte op, dat beklaagde volgens de militaire voorschriften had moeten gehoorzamen. Er staat nergens, dat een meerdere zich tegenover een mindere eerst moet legitimeeren. Beklaagde zeide, dat hij niet de zeker heid had met een meerdere te doen te hebben en zich hiervan te hebben willen vergewissen. Uit het verhoor van den getuige bleek, dat deze den indruk kreeg, dat beklaagde de auto wel heeft aangeroepen, want, al vorens in te stappen had er eenige dis cussie tusschen den chauffeur en de in zittenden plaats. Getuige heeft zich on middellijk in zijn hoedanigheid bekend gemaakt, doch na de sommatie om in de houding te gaan staan ls beklaagde met uitgespreide beenen blijven staan. Getuige heeft de hulp van de politie Ingeroepen om H. te arresteeren. De adv.-fiscaal, mr. L. B. J. Vermeulen, zeide dat het gaat. om de vraag of de ge tuige, omdat hij niet in uniform was, maar had moeten toezien, dat een ondergeschikte een krijgstuchteliik vergrijp pleegde. In dat geval ware hij zelf schuldig geweest omdat de aanschrijvingen van den minister van defensie te dezer zake zeer positief zijn. De luitenant kon hier volstaan met zich als zoodanig bekend te maken zonder meer en beklaagde had aan diens bevelen te ge hoorzamen zonder verder naar legitimatie te vragen. Beklaagde wist heel goed met een meer dere te doen te hebben. Hij ls in een jaar tijd reeds zestien maal krijgstuchtelljk gestraft en spr. achtte, ge zien de ernst van het gepleegde feit, het vonnis van den krijgsraad terecht gewezen, zoodat hli bevestiging vroeg. De verdediger, mr. Bannier, geloofde niet dat er bij beklaagde opzet aanwezig was om de gegeven bevelen niet op te volgen en hij concludeerde tot vrijspraak subs, het opleg gen van een mildere straf. Het Hof zal later uitspraak doen. s DE INBRAAK IN DE VILLA VAN H. M. DE KONINGIN TE APELDOORN. De rechtbank te Zutfen deed vanochtend uitsnraak in de zaken betreffende de dief stallen in de villa van h.M. dë Koningin, genleesd in October te Apeldoorn, De volgende straffen >v-erdeh ongeleed: W. J F. V. monteur drie maanden ge-, vangenisstrafW R. P. bakker, vier maan den gevangenisstraf; E. v D arbeider acht maanden gevangenisstrafH. v. M.. grond werker. acht maanden gevangenisstraf; A. v V drie maanden gevangenisstrafH B- chauffeur, vier maanden gevangenisstraf; W. W.. steenhouder vier maanden gevange nisstraf Alle verdachten ztin afkomstig uit Ane1 doorn. Van de straffen werd de Dreventieve hechtenis in mindering gebracht. De steenhouwer J. W. en de arbeider M. v V werden vriigesDroken. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. De noteering van het product op Londensche markt was heden 9 15/16 pen ny, een noteering die moeilijk oorzaak kan zijn van een zwakkere houding voor de aandeelen van rubberondernemingen. Het schijnt echter, dat thans ook de positie van de valutamarkt weer 'n woordje meespreekt en dat de vaste houding van den gulden, gepaard gaande met een flauwe stemming van pond en dollar, de oorzaak van het staken der koonbeweging vormt In ieder geval opende Amsterdam rubber op 298, dus 5 beneden gisteren, en bleef het fonds zich bewegen op omstreeks 300 De minder courante soorten vertoonden slechts een zeer beoerkte reactie Bjter was de stemming voor verschillende sui- kerfondsen, speciaal voor Lawoe, Java Cultuur en Nisu. H.V.A. bleef op het vo rige peil bij kalmen handel. In Scheepvaar ten ging het weer vrij levendig toe en werden de verschillende soorten algemeen hooger gewaardeerd, in het bijzonder aan deelen Koninklijke boot en Java China Japan lijn. Ook Koloniale cn Indische bank waren beter gedisponeerd. Tabakken be hielden een ongeanimeerde en prijshou dende stemming. Industrieelen vertoonden weinig bijzon ders en zoowel in Aku als in Philips en. Unilever ging weinig om op nauwelijks veranderd koerspeil. Koninklijke Olie kon zich niet volkomen handhaven en liep 4% terug, om tegen slot eenig herstel te ver tonnen. Niettemin behield de markt in het geheele verloop een vrij sterk verdeeld voorkomen. Amerikanen lagen gedrukt overeenkomstig Wallstreet met uitzonde ring van staalwaarden die zich goed wis ten te handhaven. Beleggingen vast voor integralen en de nieuwe 3 procents staats- leening die 99 1/8 noteerde. WISSELKOERSEN. DE POSTVLUCHTEN. Het van Indië thuiskomend vliegtuig „Djalak" is hedenmorgen om 11 uur 33 op Schiphol geland. AMSTERDAM, 18 Dec. Nadat hedenmorgen een goed prijshou dende toon overheerscht had, viel de stemming ln het officieele effectenverkeer feitelijk niet mede. Dit betrof niet- de fondsen die ook in den ochtendhandel 'eeds van een willige houding hadden blijk gegeven, zcoals scheeovaartaandeelen en suikerwaarden, maar de andere hoeken en wel voornamelijk rubberfondsen, die van daag voor het eerst sinds geruimen tijd een lieht reactie ondergingen, doordat de kooplust en meer in het bijzonder de be langstelling van Parijsche zijde was ge weken. Londen 8.97 5/8 (8.99 3/41. Berlijn 73.50 (73.70) Parijs 8.53 1/2 (8.56). Brussel 30.91 (30.98)Zwitserland 42.— (42.10)Kopen hagen 40.07 1/2 (40.17 1/2). Stockholm 46.30 (46.40) Oslo 45.12 1/2 (45.22 1/2). N.-York 1.82 11/16 (1.83 1/16). Praag 6.43. (6A6). Prolongatie l'/a, Part. disc. 5/8, Daggeld. 1/4 Registermarken 36 5/8, Credlet Sperr- marken 16'/,, Effectensperrmarken 15 3/4, Reismarken 49, Bankpapier 411/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 18 December. Ter veemarkt aan gevoerd: runderen 481, kalveren 216, scha pen 980, varkens 740, stieren 13 f. 130240, schoon gewicht per KG. 4855 cent, han del stil; kalf- en melkkoeien 118 f. 140— 230, .handel kalm; varekoeien e.a.. 152 f. 80— 180. handel duur; vette koelen 198 f. 115 250. schoon gewicht per KG. 4666 cent, handel vlug; graskalveren 43 f. 24—70, handel vlug; fokkalveren f. 1016, han del vlug: vette kalveren 32 f.40100, schoon gewicht -per KG. 5694 cent, han del vlug; nuchtere kalveren 141 f.712, handel vlug; vette schapen 100 f.1824; vette lammeren 600 f. 14—188; weidescha- pen 280 f. 12—16, handel matig: mestvar- kens 364 f.12—23; zeugen 25 f.35—52; biggen 351 f. 5—8, handel slecht; paarden 2; bokken en geiten 16 f.513. Kaasmarkt, 18 December. Goudsche kaas le soort f 20—21; 2e soort f. 18—19 (5.3 par tijen); Leidsche kaas f.1819.50 (18-par tijen); handel matig. BODEGRAVEN, 17 December. Eierenvei- ling B.P.K.V. Aanvoer 7086 stuks kip eieren. prijs wit f. 4.105.10; bruin f.4.80^— 5.20; kulkeneieren f 3.70—4.40; eenden eieren f. 3.60—3.80 HOOFDDORP, 17 Dec. Rogge f.8—8.50; Chevalier Gerst f. 8.25—8.75; Wihtergerst f.88.25; haver f. 7.50—7.90: Dulveboonen f. 8-9.50; paardeboonen f. 6.50-6.80; bruine boonen f.1112; groene erwten f.89.50; vale erwten f. 1516; gele mosterd f. 13— 15; kanariezaal f. 13.50—14.50; karwljzaal f.2324; blauwmaanzaad f.2324. Alles per 100 KG. LEEUWARDEN, 18 December. Veemarkt. Stieren: 35 enter 1.115—120; 82 twenter f. 180—280 per stuk; 422 vette koeien 36—16 cent per KG.; 470 melk- en kallkoeien f. 110 —235- per stuk; 105 pinken f. 70140; 24 vette kalveren f. 35—70; 254 graskalveren £.25—105; 443 nuchtere kalveren f.410; 678 vette schapen f. 1525; 114 weide scha pen f.1020; 622 lammeren f.8—17; 635 vette varkens 3642 cent per KG. 28 ma gere varkens 1540 cent per KG.; 52 kleine biggen f.6—10; 16 bokken en geiten; 35 paarden. Totaal aanvoer 4015 stuks. Zuivel: Goudakaas 2526; Edammer kaas 27; aanvoer 2190; veillngboter f. 1.38 1 28 per KG.; aanvoer 6/6 vaten; commis sie 65. Eierhandel: kipeieren aangevoerd 11.000 KG. Prijs 347, cènt per stuk. Handels- prijs 6772 cent per KG. Eendeneieren aangevoerd 100 KG. Prijs 3 1/43'h cent per stuk. Handelsprijs 40—45 cent per KG. Pluimvee: 30 slachthanen f. 0.501 per stuk; 80 slachtkippen f. 0.501.20; 100 Jonge hanen f.0.501.50; 10 jonge duiven 15 cent per stuk; 20 konijnen 3538 cent per pond. Ver. van ZuivelmaatschappijenEdam mer kaas 20 plus f.,1010.50- p. 100 KG.; 40 plus f. 1515.50; Goudsche kaas 20 plus f. 1010.50; 40 plus f. 1515.50; Broodkaas 40 plus f.18—18.50; Volvet f 18.5019; Leidsche kaas 20 plus f. 1010.50; stem ming kalm. NIEUWKOOP, 17 Dec. Op de elerveiling alhier werden deze week aangevoerd 1294 eieren. Prijs f3.25—4.40 per 100 stuks. NIEUWVEEN, 17 December. Kipeieren: aanvoer 809 stuks, prijs per 100 stuks 1.3.70—4.75. RIJPWETERING. Aanvoer 1410 kippen eieren pr 4.00—5.50 per 100; 13 konijnen 0.80—1.54 per stuk; 10 hanen 0.700.94 per stuk; 9 kippen 0.500.72 per stuk; kaas 0.40—0.46 per K.G. De eerstvolgende twee weken wordt op Dinsdagavond geveild. VEUR 17 December. Het Wapen van Veur. 23225 kipeieren. prijs f. 3.256; 16 eendeieren f.3; 31 ganzen f. 1.50—2.50; 233 kippen f. 0.20—1.25; 17 eenden f. 0.601; 521 konijnen f.0.502.25; 11 duiven 8 tot 30 cent. Vrije Veiling, 17 December 7817 kip eleren, prijs f. 3.50—5 20; kippen 40—75 ct.; konilnen f. 1 20—2.25. VOORHOUT, 17 Dec. Konijnen. prijs f 0.32 -1.55; kippen f. 0.350.80; hanen f. 0.550 65; duiven f. 0.100.14. WOUBRUGGE Eierveiling. Prijs kip- eieren f. 4.505.05; kleine eieren f.44.20 per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3