[KI DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 18 December 1936 lOOOGIimtgeloofdy l/ICKS KOOPT NU UW VLAGGEN UIT DE OMSTREKEN THIJS IIS EN MET HANEN-EI DE K.W. BIJENKORF is beter AALSMEER. „Aalsmeer's Koorvereeniging" hield haar jaarvergadering in „De Oude Veiling" onder voorzitterschap van den heer G. jjaarsen Dzn. Na opening las de secr., de heer D. Hansen Jbz., de notulen, welke uerden vastgesteld. Met veel voldoening gewaagde de secretaris van de behaalde successen op het concours te Leusden, en jet geslaagde concert. Uit de rekening en verantwoording van jen penningmeester, den heer A. Keessen la., bleek, dat de ontvangsten over het boekjaar hadden bedragen f. 977.30, de uit gaven f. 973.40. „A. K." beschikt nu nog over een kas van plm. i. 23. Mej. M. Maarse Jd. bracht namens de (inancieele commissie rapport uit; het be teer van den penningmeester was in orde bevonden. Als bestuursleden werden her kozen de heeren: G. Maarsen Dz. (tevens als voorzitter), L. Jare Wzn. en K. Spaar garen C.Jzn. In principe is besloten, in 1937 deel te nemen aan een concours. HAARLEMMERMEER. RIJWIELBAAN LANGS DEN VENNEPERWEG. Een belangrijke verbetering. Ten Polderhuize te Hoofddorp had een vergadering plaats van Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder onder lei ding van den Dijkgraaf, den heer Reinders Foimer. Het voornaamste punt van de agenda was wel het voorstel van het da- gelijksch bestuur tot het aanleggen van een rijwielbaan langs den Venneperweg, voor het onderhoud van welken weg volgens de Provinciale Wegenbijdragen-verordening een belangrijke uitkeering door den Pol der wordt genoten. Na discussie werd het voorstel goedge keurd. Dit beteekent een in vele opzichten belangrijk besluit, dat ongetwijfeld door velen zal worden toegejuicht. De noodza kelijkheid tot verbreeding van den Venne perweg de verbindingsweg tusscher. den Hillegommerdijk en den Leimulderdijk Is in den laatsten tijd steeds meer op den voorgrond getreden en de totstandkoming van dit groote werk. waarvan de kosten luim f. 140 000 zullen bedragen, zal dan ook in het belang van het openbaar ver keer een groote verbetering fcljn, terwijl je uitvoering daarvan ook weder aan vele arbeiders werk zal verschaffen. De nieuwe rijwielbaan zal zoo breed mogelijk worden opgezet, teneinde ook evenals in Hoofd dorp en langs een gedeelte van den Spaarn- wouderweg voor plaatselijk verkeer in gebruik te kunnen v/orden genomen. Ten bate van de Burgemeester Slob- stichting, Tehuis voor Ouden van Dagen, werd in de Gouden Leeuw te Nleuw-Ven- nep opgevoerd de groote amateur-revue: Door het dolle heen", met medewerking tan; Kees Geluk. Frans Staarveld, Kees v. 1 Heijden, de Broadway-Girls en 't Dub- tel-Mannenkwartet „Die Swaenesanghers" De zaal was flink bezet; men heeft zich kostelijk vermaakt! De van wege de afd- Haarlemmermeer van de N. H. Ver. „Het Witte Kruis" in Haarlemmermeer gehouden verkoop van speldjes ten bate van de t.b.c.-bestrijding, heeft opgebracht in den Kring Hoofddorp f. 159.07; Nieuwvennep f. 50.71; Abbenes f. 36.11; Vijfhuizen f. 83-55; Rijk f. 81.44; Aalsmeerderdljk f.72.70, totaal f. 483.58, zijnde ongeveer 3"/< meer dan verleden jaar. Vanwege de afd. Hoofddorp van den Chr. Vrouwenbond is in de Jeugdkapel naast de Ned Heiv. Kerk aldaar, een Kerst avond gehouden voor de vrouwen van de tverkloozen. Er was veel belangstelling. Na opening werd door ds- Salverad een litur gische dienst gehouden, terwijl na de pauze voor afwisseling was zorggedragen. De winkels in Haarlemmermeer mo gen op 4. 5. 6 en 7 Jan. a.s. tot midder nacht (12 uur) voor het publiek geopend biijven. Door de Int. Ver. „Bellamy" werd ln het koffiehuis „De Nederlanden" aan den Hoofdweg te Hoofddorp een contact-avond gehouden, waarin als spreker optrad de heer de Best uit Amsterdam met het on derwerp: „Is de Bellamy-gemeenschap technisch mogelijk? HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Een geldleening De Gemeentebegrooting goedgekeurd. De raad vergaderde- De heer Meskers was afwezig wegens ongesteldheid. Bij het punt onbewoonbaarverklaring van de woningen aan de Molenbuurt her innerde de voorzitter aan de debatten in de voorgaande vergadering. Een der eige naren is bereid tot verbetering zijner hui- ren. de tweede heeft inmiddels eenzelfde verklaring gegeven, terwijl de derde heeft geschreven alle „noodige" verbeteringen te willen aanbrengen. Die uitdrukking is voor verschillende opvatting vatbaar. B. en W. willen thans het voorstel tot onbewoon- baarverklaring ten opzichte van de twee eerste eigenaren terugnemen, de huizen van den derden eigenaar echter onbewoon baar verklaren tenzij binnen een paar da- Ren nader besluit ten genoegen van B. en IV, De inspecteur van gezondheid Is voor onbewoonbaarverklaring van alle huizen. Over dit punt is lang en breed gespro ken. voornamelijk door den heer Loerak ker, die opschorting van het voorstel be pleitte en meende dat de zaak op haren en snaren is gezet. Gedurende het debat Week een verschil tusschen de belde wet houders, de heer Klaver scheen niet voor het voorstel van B. en W. te zijn en ge- nandeld te hebben onder drang van den directeur van Openbare Werken, zooals hij bch uitte. Een voorstel van den heer Loer akker, om het besluit te verdagen tol. de '•'eigende raadsvergadering, is met drie stemmen tegen aangenomen, die van de boeren V. van Zanten. Vermeer en Kijne. De comptabiliteitsbesluiten zijn goed gekeurd. Vastgesteld zijn de rekeningen het Burgerlijk Armbestuur, de ge meentebedrijven en de gemeente over het Voor Uw Vicks-oordeel I VICKS VAPORUB biedt U thans drie groote voordeelen le. zijn tweevoudige hulp bU alle ver koudheden (alléén door Inwrijven). 2e. Groot potje tijdelijk 90 ct. (Inhoud dubbele hoeveelheid van het vroe gere 85 e. potje). 3e. Voor Uw oordeel met hoogstens 30 overtuigende woorden zUn 132 geldprijzen van totaal fl. 1000.- beschlkbaar gesteld, benevens 500 troostprijzen. Inschrijfformulieren voor gebruikers van Vlcks VapoRub en VIcks Hocst- bonbons (tijdelijk 25 c. p. doosje) gratis bij Uw Apotheker of Drogist verkrljgb. SlultIngs-TermUn voor inzendingen 4 Januari 1937. wVapoRub Groote pot (dubbele hoeveelheid) tijdelijk 90 cents (inplaats 1.25) 3905 (Ingez. Med.) jaar 1935. Ingelascht ls het voorstel om een geldleening aan te gaan. voor verschil lende doeleinden, tot een bedrag van f. 158.000 tegen een rente van 4 procent, koers a pari zonder provisie, voor den lijd \an 30 jaren. Met alg. st. aangenomen. Hierna kwam de begrooting aan de orde De voorzitter noemde het een waardevol werk voor de raadsleden zoowel als voor B. en W. om den toestand der gemeente te beobrdeelén. De commissie tot nazien uer begrooting heeft wijzigingen voorge steld, die B. en W- overnamen. De heer van LieroD en anderen, dankten voor de mooie toelichting op de begrooting Pd prees het aspect der gemeente. De heer Pijnaker had cijfers verwacht over de kasgeldleeningen, steun en werk loosheids-bemoeiingen, en verwees inzake de klachten over de voorschriften der re geering naar de groote politieke partijen. De heer Loerakker had vertrouwen in de toekomst, de heer van Zanten waarschuw de tegen groote kapitaals-uitgaven, de heer van Dam sprak over het hoofdbe drijf, de b"er van der Aar over tewerkstel ling van Hillegommers. De voorzitter be antwoordde alle sprekers en dankte na mens de wethouders voor de w'aardeerende woorden. De commissie voor Openbare Werken heeft wijzigingen in de begrooting van dit bedrijf gevraagde welke door B. en W. zijn overgenomen. Toen kwamen aan de orde de begroo- t.mg van het Burgerlijk Armbestuur, Gas bedrijf, Waterbedrijf en Openbare Wer ken. welke zijn goedgekeurd. Gevraagd is om een speciaal tarief voor groote gezin nen. De raming voor de verbetering van de Brug In den Loosterweg I vond een be strijding. gelijk een ijzeren band op het betonnen muurtje om het plantsoentje ln den Houttuin. Aldaar zullen nieuwe ban ken geplaatst worden- De aankoop van drie nieuwe vlaggen is door den heer Paase ..groot lef" genoemd. De uitgaven voor Openbare Werken zijn met 30°/o verhoogd wegens de devaluatie. De verbreeding van den loosterweg III is bezien en tenslotte goedgekeurd Op den gewonen dienst van de gemeen tebegrooting is een groote post ingelascht op last van Ged. Staten, omdat zij een lee ning tot dekking van het tekort niet wen- schen goed te keuren. De post moet op de nieuwe begrooting overgeschreven worden. Een financieel nadeel is dit voor de ge meente niet. De straatbclasting voor de Vossenlaan is door den heer Paase besproken die op kwam voor de bewoners der woonschepen. Hij verzocht licht en gas voor hen. Het presentiegeld voor leden der Com missie voor schoolverzuim, dat ln de Voor gaande vergadering is afgeschaft, werd voor 1937 weer ingevoerd op voorstel van de heeren Loerakker, Fijma en v. Lierop. De Burgemeester heeft bedankt als commissaris van het Electrlcltcitsbedrijf, om persoonlijke redenen- Hierna is de gemeentebegrooting met alg. st. goedgekeurd, met den gebrulkelij- kèn dank aan de raadsleden. De afd. van de R.K. Middenstandsver. De Hanze heeft een ledenvergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer G. B. Kroon. Deze spoorde aan, ofschoon de organisatie politiek uitsluit, lid te worden van de R.K. Kiesvereenlging. Het houden van een feestavond is be sproken en goedgekeurd; de feestcommissie bestaat uit de heeren Schulte Kuperjans, H. Kroon Nlc. de Groot en A. W. Koppers. Voor pl. noodlijdende standgenooten zal een nieuwe verloting georganiseerd worden. Op de eerstvolgende vergadering zullen de periodieke verkiezingen van bestuursleden gehouden worden. KATWIJK AAN ZEE. Tentoonstelling der Katwijksche Konljnen- fokkersvereeniging „Het Raskonijn". Deze tentoonstelling, die gehouden wordt in Hotel du Rhin, werd officieel door den voorzitter den heer W. Varkevlsser ge opend. Deze constateerde, dat er een goede vooruitgang in het materiaal te bemerken ls. Het jury-lid is de heer A. v. d. IJssel uit Den Haag. Spr. kon mededeelen, dat de heer W. Hus het mooiste dier van de tentoonstel ling had ingeleverd. Met de beste wenschen voor het slagen dezer tentoonstelling, ver klaarde hij deze voor geopend. Het loont stellig de moeite, een kijkje op deze konijnententoonstelling te nemen. Door 32 inzenders, waarvan 3 uit Rijnsburg en 3 uit Noordwijk-Bipnen zijn 116 dieren Ingestuurd. Er zijn prachtexemplaren aan wezig, getuige van de bekwaamheid der in zenders op fokgebied. Aanwezig waren: Vlaamsche Reuzen van verschillende kleur, Lotharigers, Fransche Hangooren. Van de middensoorten zijn aan wezig: Groot Chinchilla, Weeners, Belglan- Hare, Rijnlander, Papillons, Madegascar. Van de kleine rassen zijn te noemen: Hollanders, Klein Zilver, Black and Tan, Russen en Polen. Moge door druk bezoek de moeite en de arbeid van het bestuur en de leden dezer vereeniging beloond worden! Nieuw kantoorgebouw Twcntsche Bank. Sedert jaren is het kantoorgebouw van de Twentsche Bank gevestigd Voorstraat 57 a. Voor onze gemeente was het echter niet meer een gebouw, dat aan de tegenwoordige eischen des tijds voldeed. Aangekocht is nu het pand Voorstraat 44. Hier zal het nieuwe kantoorgebouw van de Twentsche Bank zeer modern ingericht verrijzen. Ten overstaan van den architect den heer L. Tol te Lisse had de onderhandsche aanbesteding plaats. De uitslag was: Vogelaar te Noordwijk f.22250; N. van Duijvenbode f.21975; G. Haasnoot f.21949; J. Dubbeldam f.21839; J. Parlevliet f.21600; Dijkstra te Hillegom f.21450; Oudshoorn te Sassenheim f.21083; Gebr. A. J. en Abr. Ouwehand f.20200; aan welke laatsten het werk ls gegund. De Inschrijvers, waarbij geen woonplaats vermeld is, zijn alhier woonachtig. Kerstuitvoering der Chr.Zangvereeniging „Hallelujah". De zangver. „Hallelujah", dir. de heer P. de Rook uit Leiden, gaf een uitvoering in de Nieuwe Kerk. Welwillende medewerking verleenden mej. G. Schaap, sopraan; mevr. M. Spaargarende Roode, piano; Nic. van Beelen, kerkorgel. De zang werd begeleid door een strijkorkest van beroepsmusici. De heer P. Siderius liet zingen Ps. 150 1 en ging voor in gebed. Hij heette allen welkom, en wierp hij een blik terug naar het oude Israël, en riep in herinnering terug de lie deren, die op de velden van Efrata weer klonken. In 't bijzonder verwelkomde hij den directeur, die wel een gedenkwaardigen ".ct! hai. daar hij nu gedurende 20 Jaar de vereeniging heeft geleid. Dit moeizaam ■i heef, hij met groote toewijding ver vuld! Namens allen zeide hij den heer de Rook dank voor alles wat hij voor de zang vereeniging heeft gedaan. Na nog op bet Goddelijke van den zang gewezen te heb ben, wenschte hij allen een goeden avond toe. De heer de Rook, die nu reeds 20 jaar de 28. Graaf Gruttenpapper's dochter weende vele tranen nu van louter vreugde; zij was heel bang geweest voor Banedls en Tingeling, die toov'naar die niet deugde; en nu haar eindelijk door Thijs en Sim de vrijheid werd gebracht, verkreeg zij door de blijdschap nieuwe kraoht. Zij ging vertellen, alles wat haar al was overkomen; maar reeds had Thijs het woord genomen. „Wij moeten hier niet blijven praten, want dan krijgt Tingeling ons in de gaten wel hebben wij draak Banedis het zwijgen opge legd, maar 't ls nog lang niet gezegd, dat wij dat bü den toovenaar gedaan ook krijgendus laat ons liever zwijgen. Wij kunnen later beter praten; wij moeten eerst nu deze grot verlaten!" Men volgde nu den raad van Thljsje en allen, ook 't bevrijde meisje,- kwamen buiten nu, heel spoedig. Doch wordt nog maar niet over moedig er ls nog groot gevaar, want Tingeling was Juist aan 't wand'len daar! Hij snelde haastig op hen af en zwaaide met zijn topverstaf, waarbij hij woeste kreten ook te hooren gaf. Thijs zei „Wij mcesten hier een paard of 'n ander dier, kunnen bestijgen, want hij mag ons niet te pakken krijgen!" Wollen en katoenen! 100—150 cJVl. 120—215 c.M. Extra aanbieding! 1.1.25 f. 1.65 Bij aankoop van 50 cent een vlaggetje CADEAU 3817 Beleefd aanbev. B. j. dijkdrent Voorstraat 5 - Katwijk aan Zee. LEKKERE KAAS SMAAKT ALTIJD Jonge volvette kaas, p. pond Belegen volv. kaas, p. pond 27—29 31 RECLAME - Deze week Taaie Bitterkoek p. h. p. 16 „Dik in orde" pudding 2 pak 7 Bij aankoop van f.1.(geen suiker) 3818 KATWIJK AAN ZEE. dirigeerstok gezwaaid heeft, nam die weder met frlsschen moed ter hand. Heeft hij ons in al die jaren menig goede uitvoering laten hooren, die van nu had wel een buitenge woon succes! Zong bij vorige uitvoeringen het jeugd koor op een aparten avond, het was een goede gedachte, om de geheele vereeniging, zoowel het groote koor als het jeugdkoor, op dezen avond te laten hooren. Het jeugdkoor zong „Vertrouwen" van Fr. Abt en „Kerstnacht" van Marie van Essen. Hierin zong met een lief stemmetje Marie Meijvogel sopraan. Dit groote jeugdkoor, waarbij tal van goede stemmen zijn, zal later loffelijke krachten aan het groote koor kunnen afstaan. Door het koor werd nu gezongen de „Kerstca.itate" van M. C. v. d. Rovaart, die gevoelvol voorgedragen werd. In overeen stemming met de tekst van het lied: „O! zoek het licht" van F. J. Sicking werd dit uitstekend weergegeven. Een van de best geslaagde liederen was „Wer wird meinem Herzen" van V. Zack. Wij zouden dit num mer gaarne nog eens willen hooren. Mevr. VerloopKruyt was verhinderd solo te zin gen; zij werd door mej. G. Schaap vervan gen. In de „Arioso" van Handel en de „Kerstzang" van Geertruida v. Vladeracken heeft zij haar mooie sopraan doen hooren! De ..Kerstcantate" van Cath. v. Rennes werd nog gezongen door het jeugdkoor, waarbij de sopranen en alten zich onderscheidden en ook het zestal meisjes, dat het Engelen lied zong. In de pauze speelde de heer Nic. v. Bee len een „Kerstfantasie" op het orgel. Na de pauze kwam het hoofdnummer n.l. „Sion, prijst den Heer" van F. Mendelssohn- Bartholdy. Het was een genot hiernaar te luisteren. De sopraan-solo met koor-was eveneens zeer mooi.waarbij de mannenstemmen prachtig uitkwamen. Het kwartet bestaande uit de dames G. Schaap, G. Ravensbergen en de heeren W. Verloop, T. Guyt trok eveneens de aandacht. Het strijkorkest en mevr. Spaar garende Roode, die de pianobegeleiding verzorgde, kweten zich buitengewoon van hun taak! De heer Siderius bracht dank aan alle medewerkers voor het goed slagen van dezen avond. Spr. eindigde met dankgebed. Tot slot werd nog gezongen Ps. 103 1. Vermeld zij nog, dat de solisten allen Katwljkers waren. NOORDWIJK BINNEN. Openbare les van den heer Th. H, Polman. In de groote zaal van hotel Royal, vond de eerste zangavond in dit seizoen plaats, van de meisjeszangklassen A en B en het Dameskoor, onder de bekwame leiding van den heer Th. H. Polman, gevolgd door een tooneelstuk, bewerkt door den heer Ber nard Th. Polman, die ook de leiding hier van had. De heer Th. H. Polman opende met een hartelijk woord van welkom tot de talrijke aanwezigen. Ter inleiding zong 't geheele koor „Aan mijn Noordwijk" en „Gelukkige Prins en Prinses", beide com positie met woorden van den heer J. E. Kok, hoofd der Chr. school alhier en mu ziek van den heer Th. H. Polman. Dit laatste werd opgedragen aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bern- hard. De kinderen der zangklasse A deden werkelijk zeer goed hun best. Men genoot van de enthousiaste gezichtjes der klei nen! Hierna volgde een knapenkoortje.dat jammer genoeg door ziekte slechts tot 4 jongens geslonken was. Zij hebben zich toch kranige gehouden. Daarna volgde het Dameskoor, waarvan men heeft kunnen genieten. Door alle afdeellngen werd heel goed gezongen. Ter afwisseling hoorden wij eenige debutantjes; hun zang met voordracht was lief. In het tooneelstuk „Het huwelijk van Jodocus," landelijk blijspel in 2 bedrijven, regie van den heer B. Th. Polman, wer den de heerenrollen vervuld door dames, wier spel uitstekend was. Ook dat van de hulshoudster was zeer goed. De hierbij behoorende „Konzertprobe" van Franz von Suppé, was een zeer bijzondere attractie; ook hiervan was de leiding ln goede han den. De grime was loffelijk verzorgd door den heer C. Verweij, alhier. Ook de pianobege leiding der zangnummers was in goede handen en werd geheel belangeloos ver zorgd door de dames mej. M. Wlggers en mej. T. de Boer. De heer Polman dankte deze dames hartelijk voor haar medewer king, onder overhandiging van een doos bonbons. Door een paar kleine leerlingen werd den heer Th. H. Polman een bloe menmand aangeboden, terwijl de heer B. Th. Polman een bloemstuk in ontvangst had te nemen. De heer Polman sprak een woord van dank en hoopte dezen winter nog een gezelligen avond te geven. Zeer voldaan keerde men huiswaarts. Het was een genotvolle avond! VOORHOUT. Vogelschietdag „St. Hubertus". Volgens oude traditie, hield de vogel- schietvereen. „St, Hubertus" alhier haar jaarlljksche vogelschietdag. Alle leden waren aanwezig. Des morgens wenden allen welkom ge- heeten door den voorzitter, den heer P. J. v. d. Hulst, wtarna men overging tot het verschieten van den eersten vogel. Ach tereenvolgens werden de prijzen gewonnen door: H. HoogervoTSt, le en 2e pr.; L. P. H. Vester, 3e pr.; Jac. Borst, 4e pr.; J. de Roode, 5e pr. en P. L. v. d. Hulst. 6e pr. Na het verschieten dezer eerste vogel werd de middagmaaltijd gehouden, welke, der tradia ie getrouw, alleen bestaat uit „erwtensnert". Nadat alle schutters zich hieraan te goed hadden gedaan en een poosje gezellig gekaart hadden, ging men te ongeveer twee uur over tot het verschie ten van de tweede vogel. De prijzen vielen nu ten deel aan de heeren: Jac. Borst, le pr.; J. P. Vester, 2e pr.; G. Oltshoorn, 3e pr.; P. L. v. d. Hulst, 4e pr.; L. P. H. Ves ter, 5e pr.; J. Verdegaal, 6e pr. Sr waren op beide vogels 465 schoten gelost. Na de prijsuitreiking dankte de voor zitter, de heer P. J. v. d. Hulst, voor den aangenamen dag, die als 16e in het archief der vereeniging kan geboekt worden. Vcrgaderig van Bloembollencultuur. De afd. Voorhout kwam in café „Boer- have" bijeen. De voorzitter, de heer P, A. van Reisen, opende. De prijzen der bollen waren eenigszlns vaster dan vorige jaren, aldus spr., zelfs van sommige soorten hoo- ger dan de minimumprijs. De valuta-ver laging heeft medegeholpeh het plantgoed eenigszans in prijs te doen stijgen. Wij kunnen dus weer eenigszins tevreden zijn. Niet dat wij direct over alle deelen van ons vak optimistisch gestemd kunnen zijn, maar wij mogen toch hopen dat de gang in ons vak, welke iets oploopend is, zoo zal blijven. Ook haalde spr. aan de bespre kingen ln Amerika. De voorzitter herdacht ook het bestuurslid H. J. Vester, die we gens ziekte niet aanwezig was. De secretaris C. J. Zonneveld, las nu de notulen, .die onveranderd werden goed gekeurd. De leden H. J. Vester en C. J. van Zon neveld werden bij acclamatie als bestuurs leden herkozen. De heer v. Zonneveld bracht dank voor het in hem gestelde ver trouwen en zeide dat. het heden juist 15 jaar geleden was, dat hij als Secretaris werd benoemd, waarvoor hij een applausje ln ontvangst had te nemen. Volgde rekening en verantwoording van de penningmeester. De w.n. penningm. L. H. Prins las deze voor. Deze bescheiden werden door de heeren Jac. Knoppert en P. A. v. Werkhoven in de beste orde be vonden. Met overgroote meerderheid van stem men werden tot afgevaardigden naar de Alg. Vergadering te Haarlem gekozen de heeren P. A. v. Reisen en P. v. d. Nouland. Volgde behandeling beschrijvingsbrief. De heer P. v. d. Nouland stelt voor bij punt 5, bestuursverkiezing hoofdbestuur, hoofdzakelijk met het oog op de vak belangen, te stemmen de heeren Jan Phi- lippo Sr., Sassenheim en P. Varekamp, 's Gravenzande. Na stemming bleek de meerderheid te zijn voor Jac. de Braban der te Hillegom en P. Varekamp. Inzake de oprichting van een bureau voor adviezen, betreffende bedrijfsbeheer, werd besloten met het prae-advies van het hoofdbestuur mede te gaan. De heffing van entrée op het beurs gebouw werd met alg. st. verworpen. Betreffende de reorganisatie der vereen, ran Bloembollencultuur werd voorgesteld, deze uitspraak te doen in Maart a.s.; aan genomen met 20 tegen 15 stemmen. Na rondvraag volgde sluiting. SASSENHEIM. Veel zieken! In deze gemeente komen op het oogen- blik vele ziekte gevallen voor, gelukkig van niet ernstigen aaird. Zoo kon gistermiddag de openbare les der „De Visscherschool" niet doorgaan, daar niet minder dan 54 leerlingen en een onderwijzeres wegens ongesteldheid afwezig waren! ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De Raad komt Maandag 21 Dec. a.s. des v.m. te 9.15 uur bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Voor stel van B. en W. in verband met eene circulaire van den Min. van Soc. Zaken tot het geven eener Kerstgave aan werkloozen; 3. Als voren tot het beschikbaaistellen van een bedrag, voor het schenken van een blijvend aandenken aan de schoolkinderen, ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana; 4. Verzoek van het bestuur van het Groene Kruis te Lei derdorp om subsidie, met voorstel van B. en W.: 5. Verzoek van het bestuur van het Wit Gele Kruis te Zoeterwoude, Hooge Rijndijk, om subsidi, met voorstel van B. en W.; 6. Verzoek van A. van der Werff, alhier, om ontheffing van het bepaalde bij art. 42 onder C. van hét Motor- en Rijwiel- reglement, met voorstel van B. en W.; 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de afschrijvingspercentages op de bezittin gen van het Waterleidingsbedrijf over 1936; 8. Als voren tot wijziging der ge meentebegrooting 1936; 9. Als voren tot wijziging der schoolgeldverordening; 10. Behandeling belastingreclames; II. Verzoek van J. Kool te Voorschoten om een hypotheek te verstrekken, met voorstel van B. en W.; 12 Verzoek van J. P. Stikkelman, alhier, om teruggave van de gestorte waar borgsom in verband met verleende conces sie voor radlcdistrlbutle, met voorstel van B. en W.; 13. Voorstel van B. en W. tot het nemen van een besluit als bedoeld ln art. 36, vierde lid der Woningwet, ten aanzien van het uitbreidingsplan Vrouwenweg Vlietweg: 14. Als voren tot wijziging van de Alg. Politieverordening: 15. Verzoek van de pl. afdeelingen van den Ned. R.K. Volks bond tot instelling van een Algemeen Bur gerlek Armbestuur, met voorstel van B. en W.: 16. Prae-advies vain B. en W. met be trekking tot eventueele opheffing der O.L. School; 17. Rondvraag.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11