De korting op Indische pensioenen LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 17 December 1936 SPORT Voorloopig verslag der Tweede Kamer UIT DE OMSTREKEN AGENDA „HET RASKONIJN" Coöperatie Helpf-Elkander G. A. AUTOMOBILISME. De sterrit naar Monte Carlo. Belangrijke Nederlandsche inschrijvingen. Naar wij vernemen hebben momenteel verscheidene landgenooten ingeschreven voor den sterrit naar Monte Carlo, welke eind Januari wordt gehouden. De lijst van Nederlandsche deelnemers ziet er thans als volgt uit: G. Bakker Schut met Lincoln Ze- phir. startplaats L'mea; J. Habnit met Ford. waarschijnlijke startplaats ümea: A. van Strien met Ford, startplaats Talinn; J. W. Cornelius met D- K. W., startplaats Umea: A. Buyze met D. K. W., startplaats Amsterdam: J. A. van Beeck Calkoen met Ford. startplaats Sta vanger; J. F. C. Westerman met Ford. startplaats Amsterdam: F. J- J. baron van Heemstra met Fiat, start plaats Amsterdam: H. P. Verkammen van Keulen met Opel-Olympia, start plaats Amsterdam en J. Hofmans met Ford, startplaats Amsterdam. De heer Bakker Schut heeft als mede bestuurder de heer Mutsaerts, de heer Cornelius heeft als tweede bestuurder jhr. J. van Bommel, de heer Buyze wordt ver gezeld van den heer H. J. Stemerdink. de heeVWesterman van den heer P. H. Smalt en de heer Verkammen van Keulen van den heer G. Silleris- De andere equipes zijn momenteel nog niet definitief samengesteld. Daar de of- ficieele inschrijvingen nog tot Kerstmis n.s. kunnen geschieden, is de mogelijkheid dus groot, dat deze Hjst van Nederlandsche deelnemers nog grooter zal worden. Speciaal melding kunnen wij maken van üe inschrijving van een dames-equipe, het geen voor de eerste maal van Nederland sche zijde zal geschieden. Jkvr. van Vre- denburch zal n.l. met een nog nader te kic-zen mede-passagiere met Ford aan den sterrit deelnemen. Zij heeft als startplaats Amsterdam uitgekozen. Zaterdag 19 Dec, zal de K.N A.C. met de Nederlandsche deelnemers een bijeenkomst te 's-Gravenhage houden, waarop de ver schillende aangelegenheden, op den ster rit betrekking hebbende, nader besproken Bullen worden. 'JV SCHAATSENRIJDEN. Nederlanders naar Davos. Ook- een dame, mej. G. Donker, zal wellicht aan de wereldkampioen schappen deelnemen. Op 27 December a s. zal een aantal Ne derlandsche schaatsenrijders naar Davos vertrekken, om in de Zwitsersche winter sportplaats geruimen tijd in training te gaan. Onder deze rijders, die worden uit gezonden onder auspiciën van den K.N.S.B.. bevinden zich Langedijk en Koops, rijders, die ook in het vorig seizoen in het buiten land een uitstekend figuur hebben geslagen en o.m. aan de wedstrijden in het hard rijden der Olympische Winterspelen, dit Jaar te Garmisch-Partenkirchen gehouden, zijn gestart. Langedijk en Koops zullen worden inge schreven voor de Europeesche kampioen schappen, welke op 30 en 31 Jan. te Davos worden gehouden. Behalve deze beide rij ders zal ook Roos, van wien men verdien stelijke prestaties verwacht, aan deze Euro peesche kampioenschappen deelnemen. Deze drie rijders blijven in ieder geval tot eind Januari te Davos en men zal de resul taten der Europeesche kampioenschappen afwachten, om te beslissen of Nederland sche rijders naar de wereldkampioenschap pen, die op 13 en 14 Febr. te Oslo worden georganiseerd, zullen worden afgevaardigd. Met Langedijk. Koops en Roos vertrekt eind December een aantal jeugdige rijders, dat te Amsterdam begonnen is met de z.g. droogtraining, en nu de training op de schaats te Davos zal voortzetten. Deze rij ders zullen ongeveer drie weken in Zwitser land verblijven. De droogtraining is midden September reeds aangevangen en wel in het stadion te Amsterdam. Te Davos zullen de rijders moeten bewijzen, of er toekomstige krach ten van beteekenis in hen steken. Naar wij nog vernemen zal ook een «chaatsenrijdster. mej. G. Donker uit Ilpen- dam. aan de training te Davos deelnemen. Na ingekomen informaties ter plaatse werd mej. Donker in den loop van de laatste twee jaren door den bekenden oud-schaatsen rijder Jongert getraind. Indien deze rijd ster bij de training te Davos blijk geeft zoo veel vorderingen te maken, dat deelneming aan de wereldkampioenschappen in het hardrijden voor dames gewettigd is. Ugt het in het voornemen van het presidium van den K.NJS.B. om onze landgenoote voor deze wedstrijden, die eveneens op 30 en 31 Ja nuari te Davos zullen plaats vinden, in te EChrijven. Gelijk bekend worden de wereldkam pioenschappen voor dames gereden over de afstanden 500 en 3000 meter op den eersten dag, 1000 en 5000 meter op den tweeden dag. Het volgende ls ontleend aan het voorloo pig verslag over het wetsontwerp: Tijdelijke korting der pensioenen, onder standen en gagementen van gewezen Indi sche landsdienaren, locale ambtenaren en bijzondere leerkrachten. Twee groepen van leden verklaarden zich tegen elke bestendiging van de tijdelijke korting op de Indische pensioenen te ver zetten. Een aantal principieele tegenstanders van elke korting op reeds toegekende pensioe nen. die op dien grond tot dusver aan wets ontwerpen. die het toepassen van een der gelijke korting beoogden, hun stem hadden onthouden, verklaarden t.a.v. dit ontwerp dezelfde houding te zullen aannemen. An dere leden grondden hun meening. dat niet tot bestendiging ook niet tot voorloopige bestendiging van de korting op de pen sioenen mag worden overgegaan, op de ge nomen monetaire maatregelen. Verscheidene leden, die zich bij het af- deelingsonderzoek van het wetsontwerp tot herberekening van de Indische pensioenen 'gedrukte stukken 19361937—218) daar tegen hadden verzet op andere gronden dan de hierboven aangeduide principieele bezwaren, alsmede een aantal leden, dat verklaard had zich met dat ontwerp in het algemeen te kunnen vereenigen, zouden den minister dringend in overweging willen geven, den tijdsduur der thans geldende voorloopige tijdelijke korting niet met vier maanden, doch met een jaar te verlengen. Drie stroomingen teekenden zich daarbij af. Een aantal leden bepleitte vervanging van den datum van 1 Mei 1937 door 1 Jan. 1938, omdat zij verwachtten, dat daarmede het weinig aannemelijke herberekenings- ontwerp van de baan zou zijn. Een tweede groep van leden gaf te kennen, dat hierdoor de gelegenheid zou worden geschapen den ontwikkelingsgang van de zwevende munt en van het zwevende budget van het land en van de gepensloenneerden af te wach ten. De derde groep steunde den aandrang tot verlenging van de tijdelijke korting met een jaar, zonder echter daarmede nu reeds het herberekeningsontwerp ter zijde te wil len stellen. Hun gedachtengang was veeleer deze: indien het laatstgenoemde ontwerp in Febr. of Maart 1937 behandeld wordt en aangenomen of zelfs niet behandeld wordt, zal de indiening van een nieuw verlen- glngsontwerp achterwege kunnen blijven, indien de geldende korting thans reeds met een jaar wordt verlengd. Verscheidene leden konden zich met het voorstel tot voorloopige bestendiging van de tijdelijke korting op de Indische pensioenen met slechts vier maanden vereenigen. Vele leden, voorstanders zoowel als tegen standers van het herberekeningsontwerp. konden zich eveneens met het voorstel tot verlenging van de pensioenkorting met vier maanden vereenigen, doch gingen daarbij uit van de gedachte, dat, nu mag worden aangenomen, dat de herberekening van de Indische pensioenen niet met 1 Jan. 1937 van kracht zal kunnen worden, een zekere verlenging van de geldende korting nood zakelijk zal zijn om te voorkomen, dat de Indische regeering op dien datum in moei lijkheden zal geraken. GYMNASTIEK. ZWITSERSCHE KUNSTTURNERS TE AALSMEER. Een prachtig geslaagde avond. Op initiatief van bestuur en technische commissie van den Turnkring Noord-Hol lands Zuiderkwartier, hebben de thans in ons land op tournee zijnde Zwitsersche kunstturners gisteravond in gebouw „De Oude Veiling", te Aalemeer een demon stratie gegeven van hun kunnen op het gebied der lichamelijke oefening. De be langstelling voor dezen keuravond was buitengewoon groot; er waren plm. 700 be zoekers, die van heinde en verre naar Aalsmeer waren gekomen, om deze zeer bijzondere uitvoering bij te wonen. De heer J. Bol, lid der technische commissie, sprak een 'openingswoord, na den opmarsch van de Zwitsers met de kernploegen van den Turnkring achter hun resp. banieren en nadat door de muziek achtereenvolgens het Zwitsersche en Nederlandsche volks lied was gespeeld. Spr. begroette in het bijzonder de Zwitsers meth un leider, den heer A. Giittinger, verschillende vooraan staanden uit de turnwereld, leiders e.a. Hij uitte den wensch, dat de prestaties der Zwitsers niet alleen een indruk van be- bewondering zouden achterlaten, doch ook voor de leden van den Turnkring een spoorslag zouden beteekenen om hun kun nen op te voeren. Nadat dames en heeren van den Turnkring gecombineerde vrije oefeningen. oJ.v. den heer J. G. Zuidema hadden ten beste gegeven, demonstreerden de Zwitsers een keur van vrije oefeningen, waaruit reeds dadelijk het geweldig kun nen van deze keurtroep bleek; het was 't beste vair 't beste en het krachtig applaus bewees wel. hoezeer de bezoekers hun pres taties waardeerden. Zoowel vóór als na de pauze kwamen de Zwitsers afwisselend op met paard, brug- en rekoefeningen en wat ze daarbij te aanschouwen gaven dwong ieders bewondering af. Ook de verschillen de keurploegen van den Turnkring lieten zich niet onbetuigd en hebben heel mooie rhythmische-, knots- en stokoefeningen gedemonstreerd, welke eveneens een wel verdiend appalus kregen. De prachtig ge slaagde avond werd door den voorzitter met dank aan allen gesloten. DE COMPETITIE. In het Volksgebouw aan de Heerengracht werden gisteravond tegelijk 2 wedstrijden gespeeld voor de competitie, de eerste tus- schen de L. Arb. Sch.club II en de R.K. Schaakcl. de 2 Koningen II, voor de 3e klasse groep A en de andere tusschen de L. Arb. Ill en Taveno III voor de 4e klasse. In beide wedstrijden bleef de L. Arb. Schaakclub ver in de meerderheid, zooals uit onderstaand overzicht blijkt: L. Arb. II—2 Kon. II. P. BinkG. Geerling 10 P. BeekmanM. Kouwenhoven 10 G. TelengC. v. d. Krogt0—1 J. Koet Jr.L. Schrijvers 10 W. v. d. WijngaardG. Plasmeyer xx H. J. HenslngH. Tlmmermann10 P. v. NieropH. Kettenis 'It'It W. Bey-J. v. d. Drift 0—1 P. Teleng—A. v. d. Krogt10 P. KruitA. Dekkers 10 SCHAKEN. DE WERELDRECORDLIJST- De lijst der wereldrecords in het hard rijden voor heeren is thans als volgt sa mengesteld 500 meter: Allen W. Potts (V. St.) 42.4 sec., gevestigd op 18 Jan. 1936 te Oslo. 1000 meter: Clas Thunberg (Finland) 1 min. 28.4 sec., gevestigd op 11 Januari 1930 te Davos. 1500 meter: Oscar Mathisen (Noorwe gen) 2 min. 17.4 sec gevestigd op 18 Jan. 1914 te Davos. 3000 meter: Ivar Ballangrud (Noorwe gen) 4 min. 49 6 sec., gevestigd op 29 Jan. 1935 te Davos. 5000 meteT: Ivar Ballangrud (Noorwe gen) 8 min. 17.2 sec., gevestigd op 18 Jan. 1936 te Oslo 10.000 meter Armand Carlsen (Noor wegen i 17 min. 17.4 sec., gevestigd op 5 Febr. 1928 te Davos. OM DEN OUWERKERK-BEKER. Door het uitspelen van eenige partijen is deze wedstrijd weer eenlgszlns gevorderd De uitslagen waren: I. Zitman wint van mr. A G. de Blécourt, M. M Segaar wint van G. Schoppen, De Blécourt—Segaar af gebroken en De BlécourtW. H. v. d. Nat eveneens afgebroken. In beide partijen staat De Blécourt iets beter. M. Koert wint van A. Mulder. Mulder wint van Van der Nat G. Bosscha remise met Schoppen. De stand is thans de volgende: Zitman 4'/s uit 8, Segaar 4 uit 6 en 1 afgebr. p., De Blécourt 2'/> uit 5 en 2 afgebr. pKoet 2Vi uit 6, Prins uit 8. Mulder 3'/i uit 8, Slag molen 3 uit 10, Koert 5uit 9. Bosscha 7 uit 8. Van der Nat 5Vi uit 8 en 1 afgebr. p. en Schoppen 2>/j uit 6. Bosscha heeft dus nog steeds de beste kansen, vooral nu zijn gevaarlijkste con currenten Van der Nat en De Blécourt elk weer een partij verloren. Segaar heeft ook nog eenige kans. GONGWEDSTRIJD TE LISSE. Het bestuur der schaaiclub N.S.C.K. te Lisse organiseert op Maandag 21 Dec. a.s., aanvangende half acht in het clubgebouw (Hervormde Kleuterschool)'een gongwed strijd. De club heeft n.l. een 20 donateurs gekregen, voor dezen, voor de leden en ver dere belangstellenden zal deze wedstrijd worden gehouden. Er wordt gespeeld in groepen van 6, met in elke groep 3 prijzen. Door een aantal ingezetenen van Lisse zijn voor dezen wed strijd een groot getal fraaie, waardevolle -rijzen uitgeloofd. Niet-leden moeten 15 c. inleggeld betalen. Totaal 6'/!X—2'Ax Vermoedelijk einduitslag 73. L. Arb. IllTaveno III. C. J. v OoyenH. Lenobel 10 H. v LienenP. den Hertog10 P. MlelooL. Platerink 10 J. Beuger—G. Pardon 01 Jac. NeuteboomJ. v. Duyn 10 J. NleuwenburgB. Wijling 01 J. SchoutenM. Honsbeek10 R. J. BaartP. Sjardljn 10 C. P. Seller—J. v. Leeuwen 01 J. BeurzeC. Sjardljn 10 Totaal 7—3 Beide tientallen der L. Arb. Schaakclub nemen nu mede de hoogste plaatsen in. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van don wedstrijd D.O.S.— Flora voor de cadre-klasse der competitie L.B.B. luidt: H. v. d. Voort (res.) (Flora) 180 180 29 32 6.21 A Verstraaten (D.O-S.) 145 126 29 13 4.34 H. v. d. Voort 180 99 30 20 3.30 E. Bakker 120 120 30 16 4.00 W. v. d. Kraan 120 115 41 16 2.80 G. Vermeer (res. i 155 155 41 20 3.78 D.O.S. 2 partijen gewonnen, 1 partij verloren. De uitslag van P. v. Cleef A—T.O.P. A voor de 2e klasse comp. L.B.B. luidt: M. Hendriks (res.) (T.O.P.) 80 63 35 10 1.80 L. Verhoeven (P.v.Cl.) 70 70 35 15 2.00 G. H. 70 65 50 5 1.30 W. Dool 60 60 50 7 1.20 J. Bonnet 70 70 32 8 2.18 N. Mulder (res.) 50 43 32 6 1.34 P. v. Cleef 2 partijen gewonnen, 1 partij verloren. KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. De verdere uitslagen luiden: J. Duivenvoorden 150 41 17 3.65 M. van Dijk 75 41 17 1.82 H. Verdel 150 48 12 Th. Duivenvoorden 134 48 14 H. Verdel 150 51 13 A. van Dijk 145 51 20 A. van Dijk 150 33 17 4.54 R. van Diik 89 33 15 2.70 S. van Rijn 150 40 13 R. van Dijk 126 40 16 Donderdagavond 9.30: G. C. Degger C. Th. Duivenvoorden. 3.12 2.76 2.94 2.84 3.75 3.19 HAARLEMMERMEER. DE INBRAAK IN BADHOEVEDORP. De derde verdachte ook gearresteerd. In verband met de in Haarlemmermeer in Badhoevedoru gepleegde inbraak met diefstal en de aanhouding door de politie van de vermoedelijke daders vernemen we nog dat ook de derde verdachte. R. ge naamd met medewerking van de Amster- damsche politie aldaar gearresteerd werd. Naar Hoofddorp overgebracht en ln ver hoor genomen zijnde bleef hii evenals zijn vriend R. ontkennen aan de in bra ar. schuldig te zlin. Hit meende zijn alibi te kunnen bewijzen, doch de door hem opge geven plaats, waar hij Zondagavond toen de Inbraak gepleegd werd. zou hebben ver toefd. bleek niet iuist te ziin zoodat de zaak nu wel voldoende tot klaarheid ge bracht zal ziin temeer daar de van mede plichtigheid verdachte persoon d B. een volledige bekentenis heeft afgelegd. De drie verdachten werden ter beschik king van de Justitie gesteld. Een goede vangst! Terwijl de arbeiders R. en S. te Hoofddorp in het land. eelegen nabil de spoorsloot te Hoofddorp waarin weinig water stond aan 't werk waren hoorden ze plotseling een geweldig gespartel in die sloot. Toen ze gingen kiiken. zagen ze dat een tweetal reuzensnoeken zich niet goed meer verwij deren konden. De mannen begaven zich direct te water en slaagden er ln de reuzen- vlsschen. die ieder ongeveer 25 pond wogen en een meter lang waren, op het droge te brengen Het was voorzeker een goede ge dachte van R en S. om ze aan stukken te snijden en onder arme menschen te ver- deelen. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Deze vergadering werd ln Irene gehou den. Bij ontstentenis der beide voorzitters werd deze bijeenkomst geleid door den heer D de Haas. die liet zingen Ps. 19 vrs 7, voorlas 1 Sam. 15 vrs 1030. waarna hij voorging in gebed. De secretaris las de no tulen der vorige vergadering, waarna hij verslag uitbracht van de gehouden sa menkomst van dc Kamer-centrale op 21 Nov. te Lelden- Vervolgens had een be spreking plaats voor de verkiezingen der Tweede Kamer en werd de groslijst sa mengesteld. De heer van Noordijk hield een lezing over .-Het plan van den arbeid" waarvan wij reeds verslag gaven. Na rond vraag sloot de heer D. de Haas met dank gebed. HEDEN. Jeruël: Bidstond te 10.30 uur voorm. H. Morschweg 12: Spr. de heer D. v. d. Ent Braat. 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentie te 3 en 8 uur nam. Stadszaal: Verg. Eenheid door Democra tie. 8.15 uur nam. Katwijk aan Zee (Nieuwe Kerk): Kerstuitvoering „Halleluja". 8 uur nam. Katwijk aan Zee Casa Cara)Spr. de heer v. Scherpenzeel, van Nleuwveen. 7'/i uur nam. Katwijk aan Zee: Hotel du Rhln), Konijnentenloonstelling. 10 uur voorm.— 10 uur nam. Vrijdag. Katwijk aan Zee: (Hotel du RhlnV Konijnententoonstelling. 10 uur voorm 10 uur nam. Bezoekt de TENTOONSTELLING van de Katw. Konijnenfokkersvereen. op 17, 18 en 19 DEC. a.s. in hotel „DU RHIN" Buitensluisstraat - Katwijk-aan-Zee. Geopend van v.m. 10 tot n.m. 10 uur. Toegangsprijs f. 0.10. 3865 KATWIJK-AAN-ZEE. Conform artikel 38 der statuten ligt de balans met het Accountantsrapport ter Inzage voor de leden v. 17 tot 31 December. Eventuele voorstellen moeten voor 31 De cember op het kantoor der Vereniging zijn Ingezonden. 3867 De JAARVERGADERING zal worden ge houden ln de Zaal voor Chr. Prot. belangen aan de Voorstraat, op Donderdag 14 Ja nuari 1937. Aanvang 7.30 precies. HOUDT DEZE AVOND VRIJ. HET BESTUUR. KATWIJK AAN ZEE. Ver. KERKELIJKE EENHEID. Openbare Vergadering, Vrijdagavond 8 uur Achterzaal Prot. Chr. Belangen. De secretaris spreekt over: De beginsel verklaring uit het Reglement. Gelegenheid tot het stellen van vragen. 5304a DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Inenting tegen diphterle 4—5 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Im Sonnenschein". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 3 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Chineesch goud". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „De dorpsdokter". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De dame met de camella's". lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: J eugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Zijn recordvlucht". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 47 en 811 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Dec. a s waargenomen door de apotheken J. C Pelle Kort Rapenburg 12 telef. 594. J E. M ten Dijk Haven 18. telef. 85 en J. Doedens Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest telef. 274. Voorts toonde spr. nog met een paar voor beelden aan dat door de opgravingen ver schillende tot nu toe geschiedkundig moei lijk te begrijpen Bijbelgedeelten glashelder ziin geworden. Ten slotte wekte spr. oD. meer van deze zaken kennis te nemen, opdat we ons ook op deze manier kunnen wapenen tegenover ongeloof en twllfel De Jongellngsvereeniglng kan op een zeer geslaagden avond terugzien. KATWIJK AAN DEN RIJN. Winterlezing dr. W. Lodder. Dr W. Lodder van Bussum hield voor de Ned. Herv. J.V. alhier een rede over „De Opgravingen en het Nieuwe Testament". Spr. deed uitkomen de vorderingen, die de wetenschap gemaakt heeft aangaande de kennis van het Nieuwe Testament. In 1844 was de vertaling van onzen Bijbel een ver taling van handschriften, dateerende on geveer uit het iaar 1000. Het ls de ver dienste van den Dulltscher Tlschendorf. die in het St Catharina klooster op den Sinal ontdekt heeft een handschrift van het Nieuwe Testament uit het jaar 340 na Chr. In 1892 werd in hetzelfde klooster door twee Engelscho dames een Syrische vertaling van de H. Evangeliën ontdekt dateerende uit 180 na Chr. Belde handschriften geven geen veranderingen in beteekenis te zien bli vergelijking met onze Statenvertaling. In 1897 hebben de groote opgravingen in het Egyptische landschap Fayoem meerdere gedeelten van Grieksche Evangeliën te voorschijn gebracht, waarbij er waren uit de 1ste eeuw na Chr.. Een zeer bekend kenner dezer geschriften heeft gezegd: ..Door de studie van het Grleksch gebruikt bii het schrijven der handschrlfteèn komen we tot het besluit. Het Grleksch van de Evangeliën door ons gebruikt U1kt op het Grleksch uit de le eeuw na ChrBit vergelllklng van de diverse handschriften met onze Statenver taling ls er in wezen er> beteekenis geen verschil merkbaar. Wil als Christenen, staan dus op den vasten -rrond een Nieuw Testament te bezitten niet me fabe'en en verdichtselen, maar met historische feiten De ontdekkingen en opgravingen geven ons een bewlis voor de echtheid van onzen Bijbel. LISSE. Vergadering R.K- Volksbond. De afd. Lisse van den R.K. Volksbond hield ln 't Bonosge'Douw den tweeden ont- wikkelingsavond waarin als spr. optraa kapelaan Loerakker uit Amsterdam. Deze sprak over het onderwerp „Waarom de Paus bij herhaling tegen het communis me waarschuwt". Spr. zelde, dat men ln Nederland meer geluisterd heeft naar de waarschuwing van den Paus tegen 't com munisme dan in andere landen. Vandaar dat liet communisme in Nederland den strijd heeft verplaatst naar politiek ter rein. Spr. betoogde dat door het aan be wind komen van het Nationaal Socialisme in Dultschland het communisme schijn baar was verdrongen. De practijk heeft echter bewezen dat dit onjuist ls. Vervol gens ging spr na wat communisme is. Spr. stelde tenslotte het katholiek beginsel te genover het communisme. Het communis me. aldus spr.. moet zoo veel mogelijk be streden worden. Vergadering Bloembollencultuur. De afd. Lisse van Bloembollencultuur hield ln de groote zaal van „De Witte Zwaan" een belangrijke, goedbezochte vergadering onder presidium van den voorzitter, den heer A. Verduijn Jr. In zijn openingswoord wees deze op de devaluatie. Hierin ziet spr. een gunstige wending voor het vak. We moeten echter niet te optimistisch zijn. Het zal nog lang duren voordat het internationale han delsverkeer weer in goede banen is geleid. Met dankbaarheid bracht spr. in herinne ring de reis van de deputatie naar Amerika voor de behartiging van de belangen van het vak. Hij hoopte, daA de sancerlng op den duur niet zal worden als een touw dat gevormd wordt tot een strop. Hiertegen moet men blijven waken. De heer W. Onderwater las de notulen die goedgekeurd werden. Een schrijven van den directeur van ner Postkantoor was ingekomen waarin werd medegedeeld dat het kantoor vermoedelijk zal worden opengesteld van 81 uur en vsn 2 tot 3.30 uur. Van 3.30 tot 5 uur zal ner kantoor gesloten worden en wederom wor den opengesteld van 5 tot 7.30 uur. Deze wijziging beteekent inkrimping. De vergade ring sprak zich uit voor uitbreiding en nie voor inkrimping. Er zal getracht worae hierin nog wijziging te krijgen, vooral In "e seizoen. In de vacature-C. J. Segers werd als oe 22

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6