LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Donderdag 17 December 1936 De strijd in Spanje Binnenland RECHTZAKEN Buitenland BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 752. Hedenmiddag 3 uur: 760. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste Stand 770.4 te Geneve. Laagste Stand 729.7 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 18 Dec.: Krachtige, wellicht stormachtige Zuide lijke tot Zuidwestelijke wind. Betrokken tot zwaarbewolkt, later opklarend. Tijdelijk regen. Aanvankelijk zacht, later iets kouder STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind aan alle posten: ^iormsein neerhalen, blijft op Uw hoede". BUfVENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Neji. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het diepe minimum, dat gisteren tusschen IJsland en Schotland passeerde, en dat te 13 uur te Thorshavn bi) windstilte een ba rometerstand van 707,6 m.m. veroorzaakte, trok at naar de Poolzee, gevolgd door sterke luchtdrukstijgingen. Een nieuw, niet minder diep minimum, ligt thans ten Westen van Schotland met een secundaire met zware luchtdrukdaïin- gen Zuid-Westelijk van Ierland, die reeds weer storm en regen brengen in het Westen tot in Het Kanaal en in de Golf yan Biscaye. In Dultschland en Zuid-Scandinavië is bet weer opklarend. In het Oosten en ver der in Frankrijk en Zwitserland, blijft het betrokken met kleine hoeveelheden regen. In de Alpen reikt de bewolking tot boven de hooge toppen cn bleef de temperatuur de zelfde, d.w.z. nul graden op 1500 meter en minus 10 graden op 3000 meter hoogte, met matigen sneeuwval. De meeste regen viel in het Noordwesten en in onze omgeving. Het is te verwachten, dat de wind in ons land weer zal gaan toenemen met zacht weer en regen en later weer afkoeling en opklaring. Voorloopig is in het algemeen karakter Van het weer weinig verandering te zien. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.Z.W. wind, 8 gr. C., betrokken. London: Z.Z.W. wind. 7 gr. C„ zwaar bew. Berlijn: Z.W. wind, 3 gr. C., opklarend. Marseille: windstil, 4 gr. C„ mist. Genua: N. wind, 10 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. <41 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 6 gr. C. <43 gr. F.). 3 uur nam.: 6 gr. C. (43 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. V.m. te 5 u. 4 min.; n.m. te 5 u. 26 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 4.16 n.m. tot 7.38 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG 17 Dec. op: 10 u. 11; onder: 19 u. 45. SNEEUWHOOGTEN. Rvitberlakd. Temp. Cels. Adelboden Grlndelwald Ostaad Kleine Sclieldegg Arosa Davos Films-Waldhaus Lenzerhelde Pontrcalna St. Morltz Unterw.-Wlldli. Caux ob Montr. Leysln Montana-Ver- mala-Crans •ermatt Anrtermatt Engelberg DBITSCIILAND. Winterberg Braunl.-Rodelh. KI. Peldberg Oberhof Keuhaus Obenvlcscnthal Heiftrilgerbaiulc Hohe Kule •tog&pltze Weers- Sneeuwh. In c.m. gesteldh. dal skigebied 100 2 6 5 1 7 —11 —10 2 1 1 0 7 lv zeer mooi zeer mooi bewolkt licht bew. licht bew. bewolkt licht bew zeer mooi Idem idem betrokken licht bew. licht bew. Idem zeer mooi Idem betrokken 4 2 4 1 2 2 6 2 bewolkt bewolkt nevel nevel nevel helder helder helder helder 60 100 80 100 100 60 100 100 100 80 100 80 100 100 80 100 40 29 15 44 20 30 45 20 240 GRIEKENLAND. Het archief der communistische partij in beslag genomen. Het is de politie gelukt het archief der communistische partij, dat betrekking heeft op het geheele land, met uitzondering van Macedonië en Thraclë, in beslag te nemen; een deel van het archief is gesequestreerd k Athene, een ander deel te Patras. Uit het gevonden materiiaal blijkt, dat oe communisten in alle steden en in vele 'tapen speciale steunpunten bezaten: op ">e ledenlijsten heeft men de namen van ambtenaren en militairen, onder wie drie clticleren gevonden. Een andere lijst ver meldt bijzonderheden over d3 organisatie het politieke bureau der verboden Party eri bevat de namen van de leden rau het bestuur °P grond van deze ontdekkingen zijn Wet minder dan 16.000 personen gear resteerd. Van de vijf bestuursleden zijn er "le in hechtenis genomen. moO-O» Het wetsontwerp inzake de goudclausule. De definitie is zeer ruim gesteld. In aansluiting op ons bericht op de eerste pagina van dit Blad kan nog worden gemeld dat het wetsontwerp inzake de goudclausule in artikel 1 een tweetal defi nities bevat: In de eerste plaats van hetgeen in den zin van het ontwerp onder „goudclausules" Is te verstaan en vervolgens welke over eenkomsten als „binnenlandsohe" overeen komsten moeten worden aangemerkt. De definitie van goudclausule is zeer ruim gesteld, zoodat op het terrein, waarover de werking van het ontwerp zich uitstrekt niet alleen zuivere goud- of goudwaardeclausules worden getrof fen. doch alle clausules, welke de strek king hebben den schuldeischer geheel of ten deele te vrijwaren tegen depre ciatie van den gulden. Hieronder val len derhalve, naast de in verschillen den vorm voorkomende waardegarantie- clausules, ook clausules, waarbij is be paald, dat in geval van depreciatie van de munt het contract van rechtswege ontbonden zal zijn. Onder binnenlandsche overeenkomsten verstaat het ontwerp: Overeenkomsten, waarbij de door den schuldenaar aangegane verplichting is uitgedrukt of mede is uitge drukt in Nederlandsche courant of is uit gedrukt in goud, voorzoover vóór 26 Sep tember 1936 de nakoming dier verplichting uitsluitend in Nederland moest plaats vinden. Voorts wordt in artikel 4 bepaald, dat de wet niet van toepassing zal zijn op de ter beurze van Amsterdam in de prijscourant van de Vereenigtng voor den Effecten handel genoteerde geldleeningen. Ten slotte verleent artikel 6 aan de wet terugwerkende kracht tot en met 26 Sep tember 1936. TWEEDE KAMER. DE MOTIE -SCHALKER VERWORPEN. De ln den nacht van Woensdag op Don derdag ingediende motie-Schalker (bij de begrooting van het Landbouwcrisisfonds 1937) betreffende wijziging der landbouw- crisispolitiek verdt bij zitten en opstaan verworpen (vóór de communisten). DE EERSTE KAMER VERGADERT TIEN MINUTEN. De Eerste Kamer is hedenmorgen in ver gadering bijeen geweest en heeft zonder debat en z. h. st. een groot aantal wets ontwerpen aangenomen.' Na 10 minuten werd de bijeenkomst reeds gesloten. BOOR W1ELRIJDSTER AANGEREDEN. Slachtoffer te Eindhoven aan bekomen verwondingen ov«Jeden. De 82-jarige P. Smitz werd gisteravond op zijn wandeling op den Aalsterweg nabij hotel Eikenbuxg te Eindhoven door een onbekend gebleven wielrijd-ster aangereden. Hij kwam zoodanig te vallen, dat hij het hotel moest worden binnengedragen. Een aldaar ontboden geneesheer bracht den man naar zijn woning te Aalst, waar hij vanochtend vroeg is overleden. BENOEMING HOOGLEERAAR R.K. UNIVERSITEIT. Het bestuur der St. Radboudstlchting heeft benoemd tot gewoon hoogleeraar in de theologische faculteit, aan de R.K. Uni versiteit te Nijmegen, om onderwijs te geven in de kerkelijke geschiedenis der middeleeuwen en van den nieuwen tifd, en met leeropdracht in de faculteit der letteren en wijsbegeerten, om onderwijs te geven in de algemeene- en vaderlandsche geschiedenis der middeleeuwen, ctr. R. Post, secretaris van het Nederlandse!) Historisch Instituut te Rome. FEESTVERLICHTING TE KATWIJK. Het gemeentehuis te Katwijk zal van ge meentewege met schijnwerpers worden verlicht. Deze verlichting zal Zaterdag avond voor het eerst worden ontstoken. FINLAND. Huldiging van Svinhufvud. De viering van den 75sten verjaardag van president Svinhufvud is een hartelijke betooging geworden van de geheele bevol king van Finland voor het vereerde staats hoofd. Van den morgen tot den avond volgden in een onafgebroken reeks de ont vangsten in het paleis van den president elkaar op. De hoofdstad Helsinki (Helsingfors) was feestelijk versierd: des avonds waren de openbare gebouwen door schijnwerpers verlicht; de Finsche vloot en schier ieder huis in de stad hadden een feestverlich. tlJDes morgens nam de president de geluk- wenschen van het diplomatieke corps in ontvangst waarop een parade van het gar nizoen volgde. De staatshoofden van de heele wereld hadden gelukwenschen ge zonden. Des avonds reden de president en zijn echtgenoote in een open auto naar het groote jaarbeursgebouw; eenige duizenden padvinders met fakkels vormden een dub bele haag. In het gebouw waren het dirlcmatieke corps, de regeering. de andere autoriteiteil en ongeveer 7000 vertegen woordigers van alle kringen der bevolking aanwezig Koren en orkesten van de hoofd stad brachten den president een muzikale hulde. Oudminister Mantore hield een feestrede, waarna Svlnhufvttd dankte voor de hem gebrachte hulde. Ontsteking van een „vreugdevuur" op het Juliana-monument. Zaterdag a.s. door Prin» Bernhard Op 20 Sept. 1910 werd door wijlen Prins Hendrik op het Juliana van Stolbergplein te Den Haag het Juliana-monument" ont huld, dat uiting zou geven aan de dank baarheid voor het geluk, dat het Nederland sche volk geschonken werd op 30 April 1909, toen de Prinses geboren werd. In verband met het feit, dat dit mo nument het eenige is, gewijd aan Prin ses Juliana, zal op den dag der aantee- kening des namiddags omstreeks 4 uur een vreugdevuur bij dit monument wor den ontstoken, als symbool van de blijd schap van het Nederlandsche volk over het a.s. huwelijk der Kroonprinses. Dit vreugdevuur zal worden ontstoken door Prins Bernhard, in bijzijn van Prinses Juliana. - Het vuur zal blijven branden tot aan het einde van den dag der huwelijks voltrekking. Bij de ontsteking zullen een 5-tal autori teiten, die 26 jaar geleden bij de oprichting van dit monument een belangrijke rol heb ben vervuld, tegenwoordig zijn, benevens het gemeentebestuur en de leden van den Haagschen gemeenteraad, tal van hooge militaire en civiele autoriteiten, de leden van het wijk- en van de buurtcomité's van het Bezuidenhoutkwartier. De plechtigheid zal worden opgeluisterd met muziek van de Koii. Militaire Kapel, onder leiding van kapitein Walther Boer. Aardige attentie van Katwijksche kinderen. Tijdens bezoek aan Prinses Juliana. Hedenmorgen om half twaalf werden op het Paleis Noordeinde te Den Haag door Prinses Juliana ontvangen twee 5-jarige kinderen gekleed in Katwijksch costuum. n.l. Lena v. d. Plas en Maarten van Duyn. leerlingen der Prinses Juliana-Fröbelschooi te Katwijk aan Zee. Zij werden vergezeld door het hoofd dier school, mej. D. A. II. Couvée. De kinderen boden Prinses Juliana een mandie witte hyacinthen aan. Het mandje was gevlochten in de Katwijksche kleuren, wit en blabw en versierd met een oranje en ren rood en gjgl lint (de klturen van het Hiiis Lippe) Bijnde, bloemean was een kaart gevoegd .die dóór kinderen zelf geplakt was en- waaron stond: „Kleuters der Prinses Juliana Fröbelschool". De ont vangst door Prinses Juliana was zeer vrien delijk. De kinderen en mej Couvée kregen van Haar een hand en Z;i vroeg hen ook de andere, kinderen voor de bloemenhulde we! te willen danken! GERECHTSHOF TE 'S GRAVENHAGE. ARBEIDSONGEVAL AAN DE DRAAD- EN KABELFABRIEK TE AMSTERDAM. Arbeider door drijfriem gegrepen. In de Hollandsche Draad- en ka'oelfabriek aan den overkant van Het IJ is vanmorgen te ruim 8 uur een 40-jarige arbeider door een drijfriem gegrepen. De man werd, vóór de machine tot stilstand was gebracht, benige meters omhoog getrokken, waarna hij op den vloer viel. De Geneesk. Dienst heeft hem naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd, waar hij met een schedelbasisfractuur en een hoofd wonde is opgenomen. De toestand in China. Strafexpeditie tegen Tsjang Hsoe Liang. Naar uit Nanking wordt gemeld, heeft generaal Ho ying Tsjin, die tot comman dant is aangesteld van de strafexpeditie tegen Tsjang Hsoe Liang, zeventien leger divisies gemobiliseerd, en toen legervlieg tuigen naar Sianfoe gedirigeerd. De loyale troepen zouden vroeg in den ochtend, na zware gevechten, het op 15 mijl ten N.- Westen van Sianfoe gelegen Hsien-yang bezet hebben. Tevens zouden de loyale troepen in gevechten met de troepen van Tsjang Hsoe Liang gewikkeld zijn te Huah- sien, op ongeveer zeventig mijl ten Noord- Oosten van Sianfoe. Het bezoek van Donald aan Sianfoe. Men weet nog niets bepaalds omtrent de resultaten van het bezoek van Donald aan Sianfoe. Verschelden officieren van Tsjang Kaï SJek. die niets met het complot uitstaande hebben, zouden verklaard hebben zich te gen ieder verbond met de communisten te zullen verzetten. Rusland en Japan blijven elkaar be schuldigen de hand te hebben gehad in de gebeurtenissen. De „Nichi Nichi" schrijft het besluit van Nanking toe aan de onmogelijkheid Tsjang Kai Sjek te redden, ook al leeft hij nog, en aan de onmogelijkheid met Tsjang Hsoe Liang tot een compromis te geraken. In kringen van het Japansche ministe rie van oorlog, noemt men het zeer onge lukkig voor 't Chineesche volk. dat Tsjang Kai Sjek door de muiters wordt gevangen eehbuden, nu de aaneensluiting van China goed op weg was en hoop bestond, dat verder onheil aan bet. Chineesche volk kon w-rden besnaard In dfeze kringen kenmerkt men Tsiang Hsoe Liang als een vijand van den vrede in het Verre Oosten, omdat hij samen werkt met de communisten. Een kwestie over een eendenkooi. Voor het Haagsche gerechtshof zijn heden de pleidooien gehouden tusschen de ge meenten Warmond en Sassenheim Mr. Nord Thomson uit Leiden, die voor Warmond optrad zette uiteen dat de ge meente Warmond eigenaresse is van een eendenkooi in haar gemeente en dat zü bij de eendenvangst hinder ondervindt van een binnen den kring dier kooi gelegen vuil stortplaats van de gemeente Sassenheim. Warmond heeft in kort geding verwilde ring van die vuilstortplaats gevorderd, wel ken eisch de president der Haagsche recht bank echter heeft afgewezen. Pleiter betoogde voorts, dat voor het vangen van eenden een eerste eisch is. dat er rust moet zijn. in verband waarmede er een verbod is. rondom de kooi leven te ma ken in een kring, waarvan volgens een oud gevestigd recht voor deze kooi de straal aan de landzijde is vastgelegd od 753 meter en aan de waterzijde od 1510 meter terwijl de grenzen hiervan door borden zijn aan gegeven. De rust binnen die kringen rondom een denkooien wordt speciaal door de jachtwet beschermd. Nu heeft Sassenheim od haar gemeentegebied. doch binnen den aange geven kring, een vuilstortplaats waardoor volgens Pleiter de noodzakelüke rust wordt verstoord. Sassenheim beroept zich in het onderha vige proces op art. 36 van de Jachtwet, aan gezien de vuilstortplaats een werk van alge meen nut en openbaar belang is, ten aan zien van welke werken volgens dat artikel bij eventueele rustverstoring alleen schade vergoeding kan worden aangevraagd. Het wil er echter bij pleiter niet in, dat dit de bedoeling zou zijn van art. 36, welk artikel met de uiterste zorgvuldigheid dient te worden toegepast, aangezien hier eigen domsrechten in het geding zijn. Het gaat naar pleiters meening dan ook niet aan, dat de eene gemeente door het aanwijzen van een plaats voor vuilstorting, wat even goed ergens anders kan geschieden, de eigendomsrechten van een andere gemeente zou kunnen aantasten. De gemeente Sas senheim heeft daartegen aangevoerd, dat zij van den vroegeren eigenaar toestemming zou hebben gekregen voor een vuilstort plaats, zij het onder eenige voorwaarden waarbij die, dat er geen branden zouden plaats hebben. Vooropstellende dat Warmond die toe stemming ontkent, betoogde pi. dat, ook al zou de toestemming hebben bestaan, dan toch de voorwaarden zijn overtreden, aan gezien volgens het rapport van den ge meenteveldwachter herhaaldelijk op de vuilstorting branden hebben plaats gehao. Verder komen ratten op het vuil af, dat bovendien stank verspreidt, al welke om standigheden rustverstorend voor de een denkooi werken. Tenslotte zeide pi., dat ook al zou de gepretendeerde toestemming hebben bestaan, de gemeente Warmond daaraan nog niet gebonden is, aangezien het hier een zakelijk recht betreft. Voor de gemeente Sassenheim werd ge pleit door mr. A. F. Telders, die ontkende, dat door de aanwezigheid van de vuilstort plaats de rust voor de eendenkooi wordt verstoord. Wanneer de eischende partij dat stelt, moet zij zulks eerst bewijzen, en in dat ge val is er plaats voor een getuigen- maar vooral voor een deskundigenverhoor. Wat de verkregen toestemming betreft, de strek king daarvan is, dat de vroegere eigenaal daarbij te kennen heeft gegeven, dat het storten van vuil ter plaatse geen bezwaren oplevert voor de eendenkooi. Overigens be twistte pleiter, dat hier sprake zou zijn van een zakelijk recht en dat Warmond daar om aan de toestemming niet gebonden zou zijn. Voorts merkte pi. op. dat de tegenpartij thans heeft gepleit als in de hoofdzaak, hetgeen niet juist is. Het gaat nu alleen over de vraag, of een voorziening in kort geding kon worden ge vraagd, in welk verband pleiter nog als zijn meening te kennen gaf. dat deze zaak absoluut geen spoedeischen karakter heeft. Tenslotte constateerde pleiter, dat in ar tikel 36 der jachtwet alleen het algemeen belang criterium is en niet ook de vraag, of voor het werk ook een andere plaats kan worden aangewezen. Daarom kan Warmond dan ook geen actie tot verwij dering van de vuilstortplaats instellen, doch alleen, wanneer zij schade lijdt, een vordering tot schadevergoeding. En het veroorzaken van schade door de vuilstort plaats wordt door Sassenheim ontkend, terwijl de aangevoerde argumenten, welke die schade zouden veroorzaken, door plei ter schromelijk overdreven werden ge noemd. Het hof zal op 21 Januari arrest wijzen. Geen overeenstemming aan gaande de uitwisseling van gevangenen. Uit San Sebastian wordt gemeld, dat tusschen de regeering te Bilbao en de autoriteiten te Burgos geen overeenstem ming is bereikt ten aanzien van de voor genomen uitwisseling van gevangenen in Bilbao. Pampeluna en San Sebastian. De Baskische regeering heeft namelijk be zwaren kenbaar gemaakt aangaande en kele gijzelaars. Men zou toen aan arbi trage gedacht hebben. Zelfs zou een bui- tenlandsch diplomaat, die zich op het oogenblik te St. Jean de Luz bevindt, daar mede reeds belast zijn, maar hij heeft ge weigerd, die taak Op zich te nemen. Wil de Paus bemiddelen? Uit Londen meldt men aan de Matin": „Volgens een uit Bilbao ontvangen tele gram zouden de Baskische nationalisten een beroep hebben gedaan op den Paus. zich met Franco in verbinding te stellen om hem een wanensuistend voor te stellen. Dé Paus zou b-re'd zijn te hunnen gun ste '"ssehenbeidp te komen." Wij geven dit onder alle voorbehoud! Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad, AMSTERDAM, 17 ©ec. 1938 Goed prijshoudende ondertoon. Kalma handel. Koninklijke nauwelijks prijshou dend. Rubbers vaster. H.VA- hooger. Ame rikanen verdeeld. Beleggingen prijshoudend De vaste stemming der goederenmark ten votmt uiteraard voor de effectenbeurs een factor van niet te onderschattenbe- teekenis. Afgezien echter van de rubber fondsen, waarvan de koersen steeds ge lijken tred hebben gehouden met de prijs beweging van het product, valt den laat- sten tijd in de andere hoeken niet veel vraag te bespeuren. De algemeen vastere toon van gisteren kwam bij opening niet sterk tot uiün* maar in het verdere vej-loop trad de goed prijshoudende ondertoon van de markt, vooral voor Rubberwaarden weer sterker aan oen dag. Het beursverloop was echter over hei algemeen kalm. De omzetten in Wallstreet waren giste ren verder gedaald en de koersen vertoon den aldaar een onregelmatig beeld. De staalproductie staat thans op 79 der capaciteit en verscheidene fabrieken werken op bijna volle kracht. Van Ameri- kaansche fondsen hier ter beurze was Continental Oil vaster, in overeenstem ming met de New Yorksche markt. Ook Canadian Pacific lag hooger, staal- waarden noteerden prijshoudend, koper- waabden daarentegen iets lager. Hier ter beurze bleef de handel over het algemeen beperkt en ook op de locale markt waren geen opvallende koersbewe- glngen waar te nemen. De stemming bleef over het algemeen prijshoudend. Nieuwe vraag bleef achterwege en voor realisaties acht men evenmin aanleiding aanwezig. Incourante rubbers bleven aan den vas ten kant Amsterdam-Rubbers waren aanvankelijk nauwelijks veranderd, maar liepen later in sympathie met de algem. stemming op de rubbermarkt eveneens iets op. Er was een open hoek in aandeelen Intercontinental Rubber, die op 3 7/8 a 4 werden afgedaan. Tabakken noteerden iets hooger bij wei nig handel. Op de suikermarkt was H.V.A. vast gedis poneerd en lagen de andere soorten prijs houdend. Op de afdeeling der industrieelen waren obligaties Nederl. Indische Houtaankap in reactie op 5'/: a 5 3/4%. A.K.U. was iets be ter op 46'/;. Unilever prijshoudend. Philips op vorig peil. Scheepvaarten blijven vol doende belangstelling trekken en waren aan den vasten kant. Koninklijke Olie bleef op het vorige ni veau gehandhaafd ofschoon tegen slot de steun klaarblijkelijk onvoldoende was om het zelfde koerspeil geheel te bewaren. De beleggingsmarkt was kalm en weinig veranderd met een vasten ondertoon voor de nieuwe 3 pet. Staatsleening op 99 pet. bieden. WISSELKOERSEN. Londen 8.99 3/4 (9.01 3/4); Berlijn 73.70 (73.90); Parijs 8.56 (8.57 3/4); Brussel 30.98 (31.05); Zwitserland 42.10 42.22); Kopenhagen 40.17'/: (40.27'/:; Stockholm 46.40 (46.50); Oslo 45.22V: (45.32'/:); New York 1.83 1/16 (1.83 11/16)Praag 6.46 (6.48). Prolongatie l'/:-3/4; Part. disc. 5/8; dag geld 1//4. Registermarken 36 7/8; Crediet Sperr- marken. 16'/:; Effectensperrmarken 15 5/8; Reismarken 49; Bankpapier 40 3/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van. gisteren. «AIKT LEIDEN, 16 Dec. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveilingver. .Leiden en Omstreken". Andijvie 1.80; Roode Kool 0.802.90; Savoye Kool 1.003.80; Groene Kool 1.002.10; Pieterselie 1.301.70; Prei 0.80-1.40; Kropsalade 0.702.10; Selderie 0.401.80; Knolselderie 2.003.30; Worte len 3.40. Kroten 1.402.00; ld. gekookt 2.00—5.00; Witloof 5.00—17.00; Boeren Kool 1.504.00: Spinazie 29.00; Uien 1.002.10; Wortelen 1.002.50; Spruiten I 4.009 00; Spruiten n 2.006.00; And. 2.008.00; spers. 7.80. I.El DEN, 9 Dec. Noteering melkveiliug ..Leiden", week 1319 Dec- 1936. Consump- tiemelk 1ste klas 6.50—6.70. Prijs voor te leveren boventaxemelk voor het district Leiden, in georganiseerd overleg gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijs. BENTHUIZEN, 15 Dec. Aanvoer 468 kip eieren. Prijs f. 44.50 per 100. TER-AAR. 16 Dec. Centrale Veiling. An dijvie f. 0.100.21; slavellen 1013 per kist van 4 KG. Breekpeen f.1; spruitkool f4.40 6.80; roode kool f. 11.80; Savoye kool f. 2.30—3.20, witlof f612.00. alles- per 100 KG.; peen f.3; prei f. 1.401.60. Sla per 100 stuks f. 0.503.70, Bloemkool 15 ct. per stuk. Boerekool 8—16 ct.; selderie 1.30; groene kool f. 12. GOUDA, 17 Dec. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 1064 stuks, waarvan 81 slacht- varkens. Vette 19'/:20V: ct. Der pond, levend met' 2 -i korting; 316 magere var kens 16—25; 597 biggen 79; Geldersche biggen 1013; 8 runderen 115180; 52 nuchtere kalveren 611; 1 g-raskalf; 17 bokken en geiten 2—6 Handel matig. Algemeene markt: 300 partijen kaas. Ie kw. met rijksmerk 2021. idem 2e kw. 18— boter Goeboter 7580 ct.. weiboter 7075 19. Zware tot 22. Handel matig. 166 ponden ct t>cr Dond. Handel vlug. 89.100 eieren, kipeieren 4 254.75 kleine eieren 3.25—3.75 Der 100 sfuks. Cóop Zuid-Hollandsche Eiervelling. Aan voer 62 500 kioeieren. Priizen 56/58 K.G. 3.90 —4.15; 58/60 KG 4.15—4 50; 60/62 K.G. 4.50—4.65: 62/64 K.G. 4 65—4.75. bruine 58/68 KG. 4.30—5 35. kleine eieren 3.35— 3 80 rer 100 stuks. 500 eendeieren 2.402.60 Der 109 stuks. R1JNS3URG, 16 Dec Groentenveiling Roede kool 1.301.60 per 100 kg.: Gele kool 1.00—1.30; Groene knol f. 12 per 100 st.; Knolseldery f. 23.50- Uien 0.80—1.0C per 50 kg. Wasehpeen 0 300-60 per kist; Kro ten 0 25—0.40; Andijvie 0 20—0 40. VOORSCHOTEN, 16 Dec. Veiling V.P.V. klpe'eren f. 4 205.20 per 100; duiven toil per stuk- koniinen f. 0.701.45 per stuk; eenden f. 0 60 per stuk. WADDINXVEEN,. 16 Dec. Aangevoerd 245 kipeieren Prijs groote f.4.15—4.50; kleine f. 3.703.80 per 100 stuks.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3