SPORT 1800 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 11 December 1936 i UIT DE OMSTREKEN GROOTE RADIO LUISTERWEDSTPIJD Sbudi Vlaattclaoavond as. VRIJ! UIT DE RIINSTREEK AGENDA KATWIJK AAN DEN RIJN. De tuinbouw. Alle tuinbouwmededeelingen staan den laatsten tijd in mineurtoon. Zoo ook heden nog. Andijvie was dezer dagen oploopend ln prijs. De verwachting ls, dat het voor enkele dagen zoo zijn zal. Met koolsoorten is het een en al misère. Zelfs de laatste bloemkool brengt maar weinig op. van f. 2.80 tot f. 3 20 per 100. Tweede soort f 1.50 tot f. 1.90. Gele kool brengt niet meer op dan den minimumprijs f. 1 p. 100 K.G. Een heel enkel partijtje wat extra ls. kan f 1.10 per 100 KG. halen. Met roode kool ls het maar weinig beter gesteld. De noteering hiervoor is van f. 1 tot f 1.40 per 100 KG Groene kool gaat voor f. 0.70 tot f. 3.20 per 100 stuks, naar kwaliteit. Andijvie bracht den laatsten tijd van f. 0.22 tot f. 0.46 per kist van 6 KG op. Dezer dagen was er eenige vraag en liep de beste kwaliteit tot f. 0.46 per kist of ongeveer f. 6 per 100 KG. Met uien wilde het" ook niet "vlotten. Na een kleine verhooging, die enkele dagen duurde, liep dit product weer terug naar 1.1.30 tot f. 1.90 per 100 KG. En voor waschpeen was evenzoo onvoldoende vraag. Er is nog een groote voorraad van dit artikel. "Dit zal ook wel eenlgen in vloed hebben. Vorig seizoen was zulks heel anders. Waren ook de prijzen aanmerkelijk beter. Hetzelfde zou men van kroten kun nen zeggen. De waschpeen bracht nu op van f,1.70 tot f. 2.75 en de kroten van f.1.25 tot f 1.75 per 100 KG. Prei is even min gevraagd. De prijs is laag. van f. 1.40 tot f. 1.70 per 100 bos En selderieknollen varleeren tusschen f. 2 tot f. 3 per 100. Bospeen was het eenigste product wat den laatsten tijd gevraagd is en een goeden prijs heeft, van f. 7.10 tot f. 10 p. 100 bos. Er is een aanzienlijke verbetering voor een gedeelte der inwoners ingevoerd, voor wat betreft de bezorging der poststukken. In sommige straten, o.a. het Noordelijk gedeelte der Voorstraat, had de eerste be stelling plaats des morgens tusschen 9 en 10 uur, naar gelang er veel of minder te bezorgen was Des Vrijdags was het als regel al bijzonder laat, soms kwart over 16 Hierin is thans een aanzienlijke ver betering gebracht, doordat- een hulpbestel ler de ochtendpost helpt bezorgen. De be zorging geschiedt nu tusschen 7 en 8 uur. Veten zullen de directie der posterijen hiervoor zeer dankbaar zijn. OEGSTGEEST. Vereeniging van tuinliefhebbers. Onder voorziterschap van dr. K. Simon Thomas is in ,.Het Witte Huis" een bijeen komst gehouden van de Oegstgeester Ver eeniging van Tuinliefhebbers. De voorzitter heette in het bijzonder wel kom, de heer Jac. Uitenbogaard als afge vaardigde van de afd. Oegstgeest van de Alg. Ver. voor Bloemb.cultuur en de jury leden de heeren J. Jonker en A. Galjaard. Hiema sprak de heer Galjaard over „Boomen en Heesters in den Tuin". In den aanvang zijner rede herinnerde spr. aan de opvatting bij den aanleg van tuinen waarbij ln vroeger tijden uitsluitend werd uitgegaan van de lijn Boomen en heesters dienen als geraamte, als bescher ming. Hierna behandelde spr. den verderen aan leg. Het is sprekers opvatting dat voortuinen moeten worden aangelegd van den weg af naar het huis. Zoo maakt men om het huis een zeker voetstuk. Hierna gaf spr. een uit een zetting over den aanleg van kleine tuinen waarvoor de plantenkeuze veel moeilijker is. Hooge planten moeten niet gebruikt worden. Het moet ons, zoo besloot spr bij de keuze van beplanting en materiaal niet te doen zijn om te letten op den bloei alleen, maar ons de vraag stellen: „Hoe spreekt het gewas het geheele jaar". Na beantwoording van enkele vragen dankte de voorz. den spreker voor zijn ge houden rede. Na de pauze sprak de heer J. Jonker over .Bloemen in den Tuin". Bij de keuze van bloemen ln den tuin moeten wij allereerst rekening houden dat zij worden gekozen in harmonie met de aangelegde heesterbeplanting. Verder moet worden gelet op de vorm van den aanleg en groepeering. Overplanting komt helaas veel voor. De beplanting moet zooveel mo gelijk in overeenstemming met de natuur worden gebracht. Vervolgens werd voorzien in de bestuurs- vacature ontstaan door het bedanken van den heer Soudijn. Met alg. st. werd gekozen de heer H. C. de Graaf. Vervolgens werd de uitslag van de gehouden tuinkeurlng bekend gemaakt. Toegekend werden: le prijs den heer H. C. de Graaf. 2e pr. A. de heer H. Haaksma. 2e pr. B. mej. A. Driessen, 2e pr. C mevr. Prof Esscher, 2e pr. D. den heer N Ver meulen. 3e pr A. mevr. Borgerhoff Mulder en de volgende resp. aan: mevr. Krantz, den heer G. Lubbe Thzn., mej. Dr. Leem huis, den heer C. J. Koster, mevr A. A. Stoelman, mevr. Elsevier Stokmans. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Tot ouderling der Ger. Kerken zijn gekozen de heeren J. v. Egmond, H v. d. Gugten en G. v. Vliet. Het bestuur van de Werkloozenveree- niging heeft besloten te trachten te komen tot oprichting van een z.g.n. „Brokken- huis". Ten huize van den heer G. J. Rijk mans art» alhier zal 19 Dec. a.s. van 23 uur n.m. gelegenheid zijn voor kostelooze inenting. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Behandeling der Gemeentebegrooting. De raad vergaderde. Afwezig wegens ziekte de heer Willemse. Z.hat. werd de gemeenterekening 1935 uitgesteld, nadat de heer Smits, rappor teur van de commisie van onderzoek nog maals had aangedrongen op het betrach ten van de grootst mogelijke zuinigheid TEN BATE VAN HET NATIONML FONDS VOOR 8U20N0ERE NOOOEN yEen Luxe 4-Persoons gesloten auto. ÖEen week in den Zwitserschen win- ter, te verzorgen door het Zwit- sersche Verkeersbureau te A'dam. WEen Philips Ontvangtoestel, ter waarde van F 198.— WE. M. Jaarsma Haard, ter waarde van F 137.50 f»i Een,, Küppersbusch" gasfornuis, ter Bi waarde van F 120.- EN VOORTS ANDERE FRAAIE PRU2EN/ 3526 (Ingez. Med.) Vaststelling gemeentebegrooting 1937. Algemeene beschouwingen. De heer Vink merkte op, dat over een zestal maanden Stompwijk niet meer zal bestaan, evenmin als het huidige college van B. en W. In dit verband zingt ook spr. vermoedelijk zijn zwanenzang, reden voor hem te meer om de alg. beschouwingen wat dieper te doen zijn. Waardeering heeft hij voor den arbeid van ambtenaren doch ook voor die raads leden welke plaats namen in onbezoldigde commissies, o.a. de werkloosheidscommissie, welke werkt onder zeer moeilijke omstan digheden. De verhoudingen in raad en commissies waren over het algemeen goed. Verzuimd is den raad mededeeling te doen dat een betere verdeeling van de ambte naarssalarissen tusschen Stompwijk en Veur is afgestuit op den onwil van Veur; dit bewijst weinig respect voor den raad. Het naar voren gebrachte cijfer, waar mede men wil aantoonen, dat Stompwijk dan meer moet betalen bewijst gegoochel met cijfers. De discussie over de werkver schaffing is voorheen afgesneden, door 't doen van toezeggingen, er is echter niets gedaan. Thans, nu de commissie van on derzoek deze zaak weer naar voren brengt, komen B. en W. ineens den raad over vallen eenige dagen voor deze zitting met niet minder dan vier voorstellen. 15 Sept. 1935 is gevraagd naar de watervoorziening ran de perceelen aan den Middenweg. Tot nu is ook dit antwoord uitgebleven, even als de drinkwatervoorziening van de drie molens in den Driemanspolder, welke al reeds loopt van 1933. toen toezeggingen zijn gedaan. Tegenover dit polderbestuur hebben B. en W. een lijdzame houding aan genomen. De kwestie met de huurtoeslag is ook niet tijdig aan den raad medege deeld. In den loop der laatste jaren is er een tekort aan sociale rechtvaardigheid bij B en W. Zij huldigen een Chr.-oud-übe- rale opvatting n.l. gebrek aan sociale be langstelling. Het raadsbesluit Inzake huur toeslag aan de werkloozen ls goedgekeurd, doch toch zijn B. en W. naai Den Haag gegaan om gedaan te krijgen dat de zaak in het riet liep; thans zijn de werkloozen er nog de dupe v-n B. en W. hebben zich niet verzet tegen de verlaging van de werkloozensteun, doch wel werd verzet gedaan tegen verlaging van de ambte naars- en eigen salarissen; van het loon van een schoolschoonmaakster wilde mqn zelfs 25% afnemen. Eenmaal de verlaging van ambtenaarssalarissen Ingevoerd, heeft men deze weer te niet gedaan door invoe ring van diplomavergoedingen, toelagen enz., o.a. voor den gemeenteopzichter als hoofdbrandmeester. Het belang van de werkloozen gaat spr. meer ter harte dan die van een kleine groep ambtenaren, welke gelukkig hier nog een goede positie hebben. De bovendrijvende R.K. fractie houdt te weinig rekening met de meening van anderen: dit pleit voor wijziging in de samenstelling van het college van B en W. Veelal bestaat den indruk dat de zaken worden afgedaan in een onderonsje, wat in de toekomst zich zal wreken; de draagbreedte van het college moet grooter worden. De samenvoeging van de' beide gemeenten zal wellicht verbetering bren gen in de verhoudingen. Van de waai de- daling van den gulden verwacht spr. geen voordeel voor onze gemeente; ook niet wat ae werkverruiming betreft, enkele ko6ten zullen zelfs hooger worden. De heer De Langen kon zich in groote lijnen aansluiten bij den heer Vink, uit gezonderd wat gezegd is over de R.K. frac tie, welke geen onderonsje is, doch slechts als fractie de te behandelen punten be spreekt; over de wethouderskwestie ls daar zelfs veel gezegd. De voorzitter zelde dat de critiek op het college van B. en W. is te ver gegaan. In zake de werkverschaffing was vroegere mededeeling aan den raad niet mogelijk; voor de Smitesloot is reeds 7 maanden geleden bijdrage van het Rijk gevraagd. Eerst thans is goedkeuring ontvangen. De verbreeding van den Achterweg ls tegengehouden door de tegenwerking van eigenaren van aanliggende gronden; thans is een andere oplossing gevonden. Met den Stompwijkschenweg is gewacht met het oog op de andere genoemde projecten. Uitstel is niet bevorderlijk. Laat men in principe zich uitspreken en de posten op de begrooting plaatsen; over de plannen z"lf is in een volgende zitting te praten. De afwijzing door Veur wat betreft de finan- ci-eie verhouding Ls vergeten aan den raad mede te deelen. doch hij die werkt maakt ook fouten. De watervoorziening aan de I drie Molens heeft een geheele geschiedenis doorgemaakt. Echter de huidige Inspecteur voor de Volksgezondheid weigert onbe- woonbaarverklaring. Tegen het Polderbe stuur zal thans echter een strafvervolging worden ingesteld. De watervoorziening aan den Middenweg ls thans direct niet te beantwoorden; dit is wel mogelijk in een volgende zitting. De huurtoeslagkwcstle ls in vorige zitting reeds behandeld, er be staat dan ook geon gevoel van sociale on rechtvaardigheid bij B. en W. gezien hun optreden met succes inzake steunverlaging werkloozen. In beide gevallen ls met suc ces voor de werkloozen opgetreden; er ls gedaan wat mogelijk was. Weth. van den Bosch zegt, dat niet de steun verlaagd ls. doch door het nieuwe collectieve contract in den tuinbouw zijn de looner. verlaagd Daardoor is ook de ullkeering lager. De heer Vink repliceerde uitvoerig, waarna de alg. beschouwingen gesloten werden. VEUR-LEIDSCHENDAM. Het batig saldo der loterij van de Neutr. Ver E.H.B.O. bedraagt f. 91.27. In de vjn. openbare school had in lntlemen kring de herdenking plaats van het 15-J. bestaan van de S. D. Gem. Zang- vereeniglng „Morgenrood". De vereeniging welke thans 24 leden telt, heeft nog slechts due van de oprichters in haar midden en wel Mevr. E. Visservan der Linden en de heeren D. Visser thans directeur en M. Wytzes. Door het comité Klusman is een col lecte eehouden waarvan de ODbrengst zal worden besteed tot tractatie van ouden van dagen, armlastigen en schoolkinderen ter gelegenheid van het as huweWk van Prin ses Juliana, de ODbrengst heeft bedragen f. 150.64; verder zijn nog een aantal giften toegezegd tot circa een gelijk bedrag De gemeenten dragen voor de schoolkinderen bti f 0.25 Der kind. Het voor tractatie uit te trekken bedrag bedraagt 22'/: et. het overige beschikbare geld wordt besteed voor het vertoonen van een film. waaraan alleen- de leerlingen van de hoogere klassen mogen deelnemen. VOORHOUT. Vergadering „Oranje-comité". Het pi. Oranje-comité vergaderde in het Parochiehuis ter bespreking van e.v. fees telijkheden ter gelegenheid van het huwe lijk van onze Prinses. De voorzitter de heer M. P. A. Meissen, opende waarna de heer P. N. Verster, als penningmeester van het comité de op brengst van den rondgang door de ge meente ter bestrijding van bovengenoemde feestelijkheden beker.d maakte. De op brengst bedroeg f. 60.45. Na een langdurige bespreking werd be sloten dat gezien de zeer vele bezwaren welke ingekomen zijn. de datum niet ge steld kan worden 7 Jan., maar op 6 Jan. aanstaande. De voorzitter zeide dat een en ander zeer bescheiden zal geschieden. Een nader feest programma zal bekend gemaakt worden. Reeds kan gemeld, dat de voormiddag besteed zal worden met kinderfeesten in het Parochiehuis onder leiding van de schoolhoofden. - Des middags wedstrijden, waarna, als de weersomstandigheden het toelaten, een fakkeloptocht zal plaats hebben, waarbij een ieder gelegenheid krijgt, in den stoet mede te loopen met versierde fietsen, kin derwagens enz. Op den avond van 5 Januari, vooraf gaande aan deze feestelijkheden zal waar schijnlijk een godsdienstig uur in beide kerken gewijd worden aan het Vorstelijk Paar. Na een dankwoord van den voorzitter volgde sluiting. VOORSCHOTEN Gslaagd te Den Haag voor het examen M.O.. akte K 4 mej. A. M. E. Bouwels alhier. WASSENAAR. Lezing van ds. J. Langman over „Geestelijk en stoffelijk". In het gebouw voor Chr. Belangen sprak ds. J. Langman Ned. Herv. pred. te De Lier, voor de pl. afd, van Patrimonium over: „Geestelijk en stoffelijk". Na het gemeenschappelijk zingen van ps. 25 2 en gebed merkte ds. Langman op dat er op de wereld eigenlijk weinig nieuws is; het is, zooals Salomo zeide; Wat er geweest is dat zal er zijn". Het geslacht van heden staat op de schouders van het geslacht dat voorging. Ook de maatschap pelijke en sociale kwesties zijn oude vraag stukken Geestelijk en stoffelijk zijn geen tegenstelling maar onafscheidelijk verbon den. God gaf den mensch lichaam en ziel en beiden zijn Gods eigendom. Daar is een breede stroom ln, die den nadruk legt op het stoffelijke en alleen denkt aan de materie. Deze strooming telt vooral zijn aanhangers onder de Marxisten; zij vin den de stof primair en de geest relatief. Het zelfstandig bestaan van de ziel wordt door hem ontkend. Marx leerde dat de stof het geheele cultureele leven beheenscht en in dat geval wordt de mensch niets anders dan een product van de omstandigheden. Naar de wet van oorzaak en gevolg meent men door het gunstiger maken der mate- rieele omstandigheden de menschheid te kunnen verbeteren. Al is het nog vaag, men begint evenwel ook in die kringen tot het inzicht te komen, dat een mensch nog wel iets anders is dan stof alleen, aldus spreker. Daartegenover staan de mystieken die meenen dat een Christen met sociale en maatschappelijke vraagstukken niets te maken heeft Spr. heeft diepen eerbied voor geloovige menschen, die onder moei lijke omstandigheden zeggen: „de ziel ls alles" maar kan het er niet mede eens zijn. Als wij met de menschen in aanraking komen, kunnen wij ons niet losmaken van de maatschappelijke vragen. Omdat de omstandigheden een ontzaglijken invloed ten goede of ten kwade hebben, mogen deze niet verwaarloosd worden. Wij heb ben wel in het oog te vatten dat de ge legenheid de genegenheid wekt en de omstandigheden kunnen den mensch tot daden brengen, waarvoor hij anders zou bewaard zijn. De Bijbel leert dat: „De aarde is des Heeren en hare volheid"; dit geldt niet voor een bepaalde categorie maar voor de geheele maatschappij. Het moet niet gaan om leuzen, maar om door werking van Gods Woord en Geest. De bedoeling van het Evangelie is om den mensch zoowel zijn onwaardigheid als zijn waarde te leeren verstaan. Alle arbeid is geestelijk en het komt er niet op aan, wit, maar hoé wij ons werk verrichten. Als Gods woord gezag voor ons heeft dan weten wij, dat zelfs de eenvoudigste arbeid godverheerlijkend zijn kan. omdat wij dan alles terug brengen tot God, Wiens eigen dom al het geschapene ls. Ds. Langman sloot met dankgebed. Bloeddorstige hond. Bij den landbouwer Van P. alhier heeft een bloeddorstige hond danig huisgehou den. Vier schapen werden doodgebeten en nog drie andere zoodanig verwond, dat de arme dieren moesten worden afgemaakt. Ook een zestal konijnen werd door den hond gedood. ZEVENHOVEN. De a.s. feesten. Een comité is samengesteld voor de a.s. feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van het vorstelijk paar. Leden zijn de heeren dr. A. Lucardle. W. Kerkhoven. T Visser. 'G. van Tol, J. J. J. Könst, L. S. Slingerland. G. G. de Bruijn en A. de Groot H.Pz. Van de drie werklieden-organisaties (hoofdbestuur en pl. afdeelingen) was bij B. en W. ingekomen een verzoek om aan steuntrekkende werkloozen de brandstof- fentoeslag weder toe te kennen. Het college van B. en W. heeft hierop gunstig beslist. Een collecte voor de zending ln de Herv. Kerk heeft opgebracht f. 22.44. ZOETERWOUDE. TELEGRAM AAN DEN MIN. VAN SOCIALE ZAKEN. Inzake den hcerschenden nood. Door werkloozen in onze gemeente ls aan den Min van Soc. Zaken een telegram gezonden luidende als volgt. Excellentie. De werkloozen van Zoeterwoude verzoeken U dringend een betere steun/verleening ln deze gemeente te willen bevorderen. De nood is groot In een toelichtend schrijven wordt er o.m. op gewezen dat ondervoeding dreigt ln vele gezinnen en dat de levensstandaard in Zoeterwoude ln vete opzichten hooger ls dan in groote gemeenten, terwijl de steun regeling ongeveer de laagste is. Met be treurd hart wordt dan ook de naaste toe komst tegemoetgezien, indien de Minister geen verbetering laat aanbrengen. Dit schrijven is onderteekend door een vijftigtal personen van alle gezindten. TRAGISCH DOODELIJK ONGEVAL. Van schuit gevallen en in de modder gestikt. Hedenmorgen vond een tragisch ongeval plaats, waarvan de ongeveer 55-jarlge De K groenteteler ujt Leiderdorp, het doode- lijk slachtoffer ls geworden. De' K„ die iederen dag met zijn schuit door onze gemeente vaart, deed zulks ook hedenmorgen. In een sloot aan den Hooge- Rijndijk nabij de Besjeslaan is deze schuit, die blijkbaar te zwaar geladen was, ge kapseisd; De K. viel er af en kwam onder het vaartuig terecht en kon zich niet meer bevrijden en is toen in de modder gestikt. Met behulp van een kraanwagen ls de zwaar geladen schuit gelicht en toen men den ongelukkige wist boven te halen, kon de inmiddels ontboden geneesheer, dr. Per sant Snoep uit Leiderdorp, helaas slechts den dood constateeren. De verongelukte De K. was gehuwd en vader van eenige kinderen. Het droevig ongeval veroorzaakte begrijpelijkerwijs een groote consternatie in de omgeving. De in deze gemeente gehouden col- lec ten bate van een Nationaal Huwelijks geschenk heeft f. 113 opgebracht. ALPHEN. Verkooping. Bij de ten overstaan van notaris jhr. G J Stoop gehouden verkooping in hotel 's Molenaars werden de hofstede, arbeiders woning en bouwterrein te Alphen a. d. Rijn aan dm Oudshoornscheweg en Rijn, bij afslag verkocht als volgt: Perc. 1 Boerenwoning met welland, ln bod gebracht door den heer Heenk op f. 14.600, werd niet afgemijnd; pre. 2 Wei land, door den heer L. Smit van Haaers- woude in bod gebracht op f. 17.400, niet afgemijnd; perc. 3 Arbeiderswoning, in bod staande op f. 1250, afgemijnd op f. 1750, door den heer M. v. Vollenhoven te Alphen a. d. Rijn q.q. en perc. 4 Bouw terrein, in bod staande op f. 675, afge mijnd op f. 1400, door den heer G. W. Vis, architect te Alptien a. d. Rijn q.q. Het laatste perceel werd echter niet gegund. Gevaarlijke hond. Toen een vierjarig pleegdochtertje van de familie v. E. ln de Noorder Nassaustraat een aan een ketting liggenden herdershond eten bracht, vloog het beest het kind plotsling aan, waarbij het door het beest zoodanig werd gebeten, dat het verschil lende bloedende verwondingen aan hoofd en armen bekwam, zoodat medische hulp moest worden Ingeroepen. De hond werd afgemaakt. Raads agenda. De e.v. raadsvergadering is bepaald op Maandag 14 December a.s des 's avonds 7 uur. De agenda bavat de volgende punten! 1- Opening; 2. Nötulen; 3. Mededeèltn- gen; 4. Ingekomen stukken; 5. Voorstel van B. en W. inzake het in erfpacht geven van strookjes grond ais voortuin langs de Em- malaan; 6. Voorstel B. en W. inzake ver koop: a. van een perceel bouwgrond aan het Hazeveld aan den herr A. L. Oudenes, q.q.: b. van een perceel boi' 'grond aan de Javastraat, aan den heer W. Brouwer, q.q.; 7. Voorstel B. en W. Inzake vestiging van het recht van opstal voor kabel- en buls legging in eenige perceelen land, gelegen HEDEN. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest. Pianoso- Uste Lubka Kolessa. 8 uur nam. Zaterdag. Royal: Kanarie-tentoonstelling. 10 uur voprm.10 pur nam. Zomerlust: Selskip Fryslan. 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Inenting tegen diphterle 4—5 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Im Sonnenschein". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Chineesch goud". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „De dorpsdokter". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling vim 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater.' Haarl.str. 7 „De dame met de camelia's", Iederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Zijn recordvlucht". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 47 én 811 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstr. 35, telef. 136. A. J. Donk, Doezastr. 31, telef. 1313. J. Doedens, Wilhelmlnapark 8, Oegst geest, telef. 274. langs den Westkanaalweg; 8. Voorstel B. en W. Inzake onderhandsche gunning van de schoolschoonmaak c.a. over 1937; 9. Voor stel B. en W. Inzake conversie van geldlee- nlngen; 10. Beneming van een lid van de commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs, in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer R. van den Berg. Aanbevolen worden de heeren: 1. W. vonder Wind, axts te Aarlanderveen2. J. van den Berg, candidaat-notaris, alhier; 11. Voorstel B. en W. inzake omwisseling van een uitgelote obligatie der gemeente 's-Gravenhage12. Voorstel van B. en W. inzake beschikbaarstelling van gelden aan de Vereeniging tot oprichting van en in standhouding eener school met uitgebreid leerplan in welke het onderwijs Gods Woord tot grondslag heeft, voor de aanschaffing van tien nieuwe banken voor haar school voor lager onderwijs; 13. Voorstel B. en W. Inzake vaststelling eener nieuwe schoolver ordening; 14. Voorstel B. en W. Inzake be schikbaarstelling van een crediet voor de feestelijkheden ter plaatse, ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernhard; 15. Voorstel B. en W. inzake vaststelling van nieuwe verordeningen op de heffing en invordering van rechten wegens gebruik van de noodslachtplaats en van keurloo- nen; 16. Voorstel van B. en W. Inzake aan vaarding eener schenking; 17. Voorstel van B. en W. Inzake wijziging der gemeente begrooting, dienst 1936; 18. Voorloopige vaststelling van a. de rekeningen der wa ter- en llchtbedrijven; b. de rekening van het grondbedrijf; c. de gemeenterekening dienst 1935, en goedkeuring van de reke ning van het algemeen armbestuur, dienst 1935; 19. Voorstel B. en W. inzake beroep schrift van W. Verkerk, alhier tegen het besluit van B. en W d.d. 24 October 1936. no. 36/82, waarbij hem een gevraagde bouwvergunning ls geweigerd. Een laffe daad! De sinds eenlgen tijd ln de van Manders- loostraat door de Oranje Garde geplaatste brievenbus waarin oplossingen van het historisch raadsel kunnen worden gedepo neerd door het publiek, bleek gistermorgen verdwenen. Later werd de brievenbus drij vende gevonden in den Rijn. De oplossin gen die zich in de bus bevonden waren ge heel doorweekt; het bestuur hoopt ze echter te kunnen drogen en nog te kunnen ontcijferen. De politie heeft de zaak ln onderzoek, doch als vaststaand kan zeker worden aan genomen, dat hier eenige opgeschoten van dalen aan het werk zijn geweest. Herziening der schoolgeldregeling. B. en W. stellen den Raad voor de nieuwe schoolgeldregeling aan te nemen, die voor de gemeente een belangrijk verlies zal op leveren. Wettelijk mag niet meer het school geld naar het inkomen geregeld worden, maar zulks dient te geschieden naar de vermengde hoofdsom, w.o. is te verstaan het totaal der hoofdsommen over een vol Jaar, verschuldigd wegens gemeentefonds en vermogensbelasting. De Invloed bij het nieuwe tarief, die het kindertal voor de bepaling van de gemengde hoofdsom uit oefent, is groot. Benzinepomp omvergereden. Vermoedelijk door het slechte zicht Is 'oor den autobestuurder P. uit Laren in de ?r. Hendrikstraat een voor het perceel van den smid R. staande benzinepomp finaa1 omver gereden De automobilist reed n* de aanrijding door, doch kon te heiden worden aangehouden. De schade wordt vermoedelijk door verzekering gedekt.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6