Slecht-Hoorënd llEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 11 December 1936 WEERBERICHT. TWEEDE KAMER. UIT DE OMSTREKEN BEURSOVERZICHT MARKT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 773. Hedenmiddag 3 uur: 766. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. I Hoogste barometerstand 774.1 te Buda- lest. [Laagste barometerstand 744.6 te Reyk- Ivik [Verwachting tot den avond van 12 De- Imber: Zwakke tot matige, Zuidelijke tot Jiidwestelijke wind. Nevelig tot betrokken j zwaar bewolkt. Waarschijnlijk sneeuw of tgen. Temperatuur om het vriespunt des [sclits, overdag dooi. Hedenavond en aiennacht kans op gladde wegen in het aiden des lands. BU1TENLANDSCH WEERBERICHT. Irdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De BUdt. De hoogedruk in het Oosten is vrij sterk (beteekenis afgenomen HU beslaat thans Zuid-Zweden, de Randstaten. Polen, [est- en Midden-Duitschland. Oostenrijk i Hongarije. I In Zuid-Polen en Hongarije vriest het nog Vlg. overigens ziin de temperaturen nog i het vriespunt. ITalrijke stations in den hoogedruk mel- lin nevel of mist. De depressie in het oorden vulde op, doch een active seoun- lllre ontwikkelde zich over de Brltsche landen, waar de barometer nog voortdu- I dalende is. Over het Westen van iot-Brittannië en Oost-Ierland strekt |eh van Zuid naar Noord een regenfront dat zich langzaam Oostwaarts beweegt, ines de Noordzijde waalt het onder de- lessie-invloed krachtig uit West tot Zuid- leit. Hier is vrij zware neerslag te wachten lOnze omgeving en Frankrijk bevinden }:r. ou de grens van hooge- en lage druk- |k. "iet temperaturen om het vriespunt o lichte vorst. IBij het doordringen van de bovengenoem- Vundaire naar onze omgeving zal de jtldeliike tot Zuidwesteliiken wind zich mdhaven. Daarbij moet aanvankelük nog b temperatuur om het vriespunt worden [ekend. doch morgen overdag zal de dooi if. inzetten. Met toenemende kans op regen |tet gevaar voor beUzelde wegen in het ien des lands voor hedenavond en he- acht vrij gxoot. WEERSOMSTANDIGHEDEN ÜEDENOCHTEND g UUR. [Parijs: Windrichting: windstil. Wind- pacht: Temperatuur: —2 gr. C. Alge- tcne weerstoestandbetrokken. [London (Croydon)resp. Z., matig, —2 p C„ nevel. IBerlijn: resp. O., matig. 0 gr. C„ onbe- Vlkt. [Marseille: resp. Z.O., krachtig, 11 gr. C., Renbuien. [Genua: resp. N., krachtig, 9 gr. C., be rokken. gen bij Koolhoven besteld zijn- Waarom worden er zoo verschillende motoren ge bruikt? Ook de opleiding behoort te wor- j den gecentraliseerd De marine mag t. o. i v de luchtverdediging geen heilig huisje i zijn De alarmeering gaat over teveel scha kels. Het gaat bij heel de luchtverdediging en luchtbescherming om meer samenwer king,'^Er is een aanvang gemaakt mei het Veradelen der vliegtuigen over ons land, en dit ls goed Er moet echter meer spoed wor den gemaakt Spr. dringt voorts aan op versnelling van het tempo van aanbouw van vliegtuigen. Er moet meer actiel ge handeld worden t. o. v- de economische en industrieele oorlogsvoorbereiding. Er is en wordt veel te lang gewacht met de Instel ling van een desbetreffend orgaan. De industrie ls volkomen tot medewer king bereid. Verschillende gegevens zijn in het bezit van de arbeidsinspectie. Groote beteekenis heeft een desbetreffende dienst niet alleen voor Defensie. Zonder een doel treffende organisatie zal ook de grootste •>tewijding van leger en vloot niet voldoen de zijn. De bestellingen voor Defensie doeleinden moeten zooveel mogelijk hier te lande wor den gedaan. Het heeft wel eens den schijn dat er niet genoeg in die richting ge streefd wordt. In het algemeen kan spr. zich met de plannen van den minister vereenlgen. Ook spr. acht aanbouw van een kruiser niet noodzakelijk. Spr. dringt aan op aanschaf fing van meer vliegtuigen, voornamelijk bommenwerpers. In het grodte Indische eilandenrijk vooral zijn snelle landvlieg- tuigen van bijzondere beteekenis. De grondorganisaties enz. moeten daar dan echter mede in overeenstemming zijn! De heer Albarda (S.D.) geeft een over zicht van de wijzigingen in den interna tionalen toestand, het ontwapeningsvraag- stuk, de bewapeningsuitgaven. Aan alle hoop voor de ontwapening heeft het derde Dultsche Rijk den bodem ingeslagen. DE VERSIERING VAN HET KONINKLIJK PALEIS. In aansluiting bii het reeds vermelde omtrent de versiering van den voorgevel van het Koninklijk Paleis aan het Noord einde te Den Haag. vernemen wij dat deze versiering persoonlijk uitgaat van de Ko ningin, terwijl de Boskoopsche kweekers zorg dragen voor de versiering van het in wendige van het Daleis LUCHTTEMPERATUUR. IS uur voorm.t 1 gx. C. (30 gr. F.) 112 uur 'smldd.: gr. C. (31'/t gr. F.) 13 uur nam.: 1 gr. C. (30 gr. F.) fOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. [Voorm. te 1 u. 28 min.; nam. te I u. 48 Buten. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. I Vrijdag: 4.16 nam. tot 7.33 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG |H Dec.: op: 5 u. 38; onder: 13 u. 57. BESCHOUWINGEN OVER DE RIJKSBEGROOTING. (Vergadering van heden) [Voortgezet wordt de behandeling van Wcistuk 8 (Dep. van Defensie) der Rijks- grooting voor 1937. I De heer Schaepman (R.-K.) zet uiteen, ft we noodgedwongen tot versterking der (wapening moeten overgaan. Daarbij poet uit den aard der zaak rekening wor- I® gehouden met de draagkracht van ons PM. Uit den aard der zaak kan het noo- 1'6 zijn, dat niet alles, dat ter verbetering defensie strekt, wordt openbaar ge- paakt. Niettemin moet de Kamer zooveel pogehjk gekend worden, b.v. wat betreft de F'ozchaffing van materieel. Stellig weten [o Wet alles, wat in het buitenland ge- 1™", maar aan den anderen kant moet ['Parlementaire stelsel zooveel mogelijk t. j .gehandhaafd. Spr. neemt onvoor waardelijk aan, dat er niet lichtvaardig pandeld werd en wordt. Spr. denkt o.m. de aanschaffing van een aantal vlieg den voor Indië, Hij dringt aan op in- uiing van een vaste commissie voor se!ensie. bepleit de instelling van een afzon- Hui »u 'uchtmacht, naast leger en vloot. |tt "et belang van het rijk zal daartoe moe- ileni n overgegaan. Een spoedige voor- jfc" daarvan is eisch. Daarbij moet wor- «inv omen f°f concentratie. Centrale EJ™0P van materieel zal beter pn goed- tc r Dijn. Spr. keurt het af dat het tot I».™ aan samenwerking tusschen de j Ksr n hooft ontbroken Komt er, |Heirijjoontratie tot stand, dan behoort die I bracht'Jwaterstaat te worden onderge- I M- Het ls goed dat de laatste vllegtul-1 STICHTING VAKGROEP VAN GE- PENSIONNEERDEN BIJ DE NEDERL. SPOORWEGEN, Te Utrecht is onder leiding van den heer C. Cramer, bondsvoorzitter van den Cen- tralen Bond van Spoor-, Tram, Ato- en van Gend en Loos-personeel een bijeen komst van gepensionneerden bij de Ned. Spoor- en tramwegen gehouden, waarin werd besloten om een vakgroep van ge- pensionneerd spoor- en tramwegpersoneel op te richten. Aangezien de positie der ge pensionneerden meer en meer afhankelijk is geworden van die van het actief die nend persopeel. Een voorloopig bestuur werd gevormd bestaande uit de heeren L. Verbeek, Rotterdam, voorz.: P. Mols, Vlls- sineen; G. J Stuiting, Utrecht ;F. O. Wis- meijer, Haarlem en F. Hein. Vorden. Tot de in Maart 1937 te houden jaarvergade ring zal dit bestuur der zaken waarnemen waarna een definitief bestuur zal worden gekozen. STADSNIEUWS. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER FRED. A. WEMPE. Onder groote belangstelling, vooral uit bouwkundige kringen, is hedenmiddag op de begraafplaats „Rhijnhof" het stoffelijk overschot ter aarde besteld van wijlen den heer Fred. A. Wempe, die gedurende lan ger dan 40 jaar secretaris van de Ver. tot Bevordering der Bouwkunst was en ter ge legenheid van zijn 40-jarig jubileum als zoodanig begiftigd werd met de eereme daille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Op de begraafplaats merkten wij o. m. op vele bestuursleden en leden dier veree- niglng, den heer G. L. de Goederen, oud hoofdopzichter der gemeente, den heer v. d. Voet, oud-gemeente-opzichter v. Oegst- geest, een deputatie van het afdeelingsbe- stuur van den Ned. Stucadoorsbond, de beide Luthersche predikanten J. Ph. Mak kink en C. de Meyere, het college van re gent-diakenen der Evang. Luth. Gem. en vele gemeenteleden, den heer H. Zunder- man, voorzitter van het Leidsch Drank- weer-Comité en vele vrienden en kennis sen van den overledene of diens familie. In den stoet kwamen behalve de familie nog mede de heeren Jan de Quack, eere voorzitter en C. Ponsen, voorzitter van Bouwkunst. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door den oudsten zoon van den overledene, den heer F. A. Wempe Jr.. die namens de familie een kort woord van af scheid sprak en een bloemstuk op de kist neerlegde. Nadat de stiefzoon, de heer Walen het zelfde had gedaan, riep de voorzitter van Bouwkunst, de heer C. Ponsen den over leden volijverlgen secretaris en laatst vaar wel toe. Uw leven, aldus spr., was geheel en al samengegroeid met dat van Bouwkunst, waaraan gij u met volledige toewijding en groote liefde hebt gegeven. Bij de leden onzer vereeniging zal uw warme vriendschap dankbaar blijven voortleven. Wij zullen uwen arbeid, waar voor u in het begin van dit jaar de welver diende Koninklijke onderscheiding ten deel viel, in onzen kring blijvend dankbaar ge denken. Rust in vrede. De eere-voorzitter van Bouwkunst, de heer Jan de Quack uit Den Haag, wees er op dat hij 41 jaar met den thans ontsla pene heeft mogen samenwerken, De voor naamste karaktertrekken van Frederik Wempe waren zijn volharding, accura tesse en trouwe plichtsbetrachting, voort spruitende uit een goed hart. Spr. eindigde met een rust zacht en tot ■V eerziens Een der knechts, de heer W. Ranseiaar schetste zijn patroon als een voortreffelijk i akman en goed mensch, onder wiens lei ding hU vele tientallen jaren met liefde heeft gewerkt. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door ds. J- Ph. Makkink, namens de Evang. Luth. Gemeente, die in hem een man ver liest met een warme belangstelling voor alles wat die gemeente betrof. Bij de gods dienstoefeningen ontbrak hij zelden of nooit en ook Zondag j.l. bevond hij zich ender de toehoorders in de kerk, De heer Wempe was stellig niet van gaven ontbloot hij was een voortreffelijk stylist, een man van krachtige overtuiging, die deze nooit onder stoeleen of banken stad. Hij had een eerlijk en gouden hart en had veel over voor zijn kerk. Daarvan getuigd ook de tegenwoordig heid van zoovele gemeenteleden op deze plaats, zoomede de laatste bloemenhulde, welke het college van regent-diakenen op zlJn kist heeft willen leggen. Spr. betreurt persoonlijk in hem een har telijk mensch en trouwe steun in zijn ambtelijk woord. De heer Wempe was een trouw strijder, die in de volle wapenrus ting is gesneuveld. Zijn heengaan doet in ons midden een groote leegte ontstaan, welke moeilijk zal zijn aan te vullen. Nu zijn leven vol strijd ten einde ls, wacht hem het licht van Gods eeuwigen morgen. Gaat dan ln, aldus besloot spr., tot de vreugde des Heeren, Ds. Makkink eindigde met het bidden van het „Onze Vader". De jongste broer van den overledene, de heer Adr. Wempe, dankte namens de fa milie voor de betoonde belangstelling. MILITARIA. De adjudant-onderofficier-administrateur H. Broek van het 4e Regiment Infanterie is ln zijn rang overgeplaatst naar Zwolle; de serg.-maj.-adm. J, Kloet van dat regiment is bevordred tot adjudant-onderofficier- administrateur en overgeplaatst naar Does burg; de serg.-maj.-adm. (b. z. j.) J. H. Krietemeijer ls de aan dien rang verbonden jaarwedde toegekend en overgeplaatst naar Harderwijk. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen ge neeskunde de heer J. H. Wensinck (Leiden) Mej. A. van Swet (Schiebroek) en mevr. C. H. Schreuder (Leiden). Voor het doctoraal examen Indisch recht: de heer F. W. Baert (Breda). Voor het artsexamen 1ste gedeelte: de heeren A. J. C. Haex (leiden, J. E. Dolk (Leiden), K. L. Bakema (Leiden) en J. P. E. Sperna Weiland (Den Haag). Bevorderd tot arts: de heeren B. J. Com- perts (Leiden), A. Deutman (Aerdenhout) en J. A. Boorsma (Oegstgeest). Bevorderd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, op proefschrift, getiteld: „Sanskrit Buddhism in Burma", de heer Nihar-Ranjan Ray, geboren te Mymen- sirogh, (Bengalen). Geslaagd voor het doctoraal examen Indonesische taal en letterkunde: de heer Tjan Tjioe Siem (Leiden). Voor het candidaatsexamen rechten: de heeren M. v. d. Brandeler, (Velp) en L. A. de Milly v. Heiden Reinestein, (Wamsveld). Voor het doctoraal exame rechten: Mej. J. A. Vunderink (Zeist). AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, Z. van J. Kameraad en A. P. van Arkel Hazine Annie, D. van D. Buis en G. v. d. Laarse Jan, Z. van J. K. Versteeg en P. Bogerd Heinrich Johann, Z. van H. J. Konert en M. v. d. Voor Maria Johanna, D. van P. Berg kamp en G. M. Buakermolen, Ondertrouwd: A. W. Maarte 21 j. en M. Aubroeck 19 j. W. v. d. Schilden 28 j. en K. Lanser 28 j. Overleden: D. v. d. Bogaard 50 echt genoot van M. Hoogendoorn. NOORD WIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: R. van Dlnter, db., Langeveld 29 A. Berthold, van Haarlem, Oude Zee weg 66 G. Goor, chauffeur Oude Werf 91 J. P. Cramer, landbouwer, Piet Heinstr. 87 K. C. J. Soetekouw, monteur, de Ruij- terstraat 20 D. van Beelen echtg. S. Wijnands, Boerenburgerweg 82 W. W. Voordouw, Voorstraat 28. Vertrokken: A. van den- Berg, db. naar Noordwij kerhout, Kerkstraat 32 A. Laven 1.1. verpl., naar Voorschoten, Wijngaarden laan 107 A. Kleijn, db. naar Hoofdstr. 184. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Theresia Francina, d. van W. J. W. van der Weijden en A. M. van Stijn Jan Simon, z. van S. Klinkenberg en L. Duindam Maria Cornelia, d. van A. de Groot en A. C. Verwelj Leonardus Rei- nier, z. van L. W. van Schie en M. J. Witte- man Dirkje, d. v. F. H. Kret en M. Bur ger Theodora Maria Johanna, d. van P. A. Reeuwijk en J. M. A. Romijn. Ondertrouwd: H. J. Wenckebach en L. Verloop M. Hoek en A. L. Burgers H. C. van der Loo en A. Hoogstraten. Getrouwd: J. van der Mark en J. Vlas veld. Overleden: Nicolaas Huibertus van der Voort, 21 j. Roelof van den Haak, 20 j. z. van J. van den Haak en N. Broekhuizen Nicolaas van der Wiel, 78 j. geh. met N. van Duin. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Arnolda Gijsberta Maria. D. v. A. J. Vrijburg en G Opstal Albert, Z. v. H L. Boter en G. Duthler. Overleden: Ma. Ma. Paardekooper 66 j., echtg. van Th. J. Haver. Gehuwd: T. van Leeuwen 40 j. en A. Bloemendaal 36 j. Loop der Bevolking Vertrokken: Pa. Ma. van Dijk, J. P. Gou verneurlaan 22, naar Haarlem Pa. Ja. Noordermeer, Van Heemstrastraat 37, naar Wassenaar M. Noordermeer, Iepenlaan 9, naar Doetichem. Jaarvergadering „Jonathan", De jongelingsvereenlglng op G. G „Jo nathan" hield in „Concordia" haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer G. Kruik, opende, waarna de jaarverslagen van secretaris en penningmeester volgden, alsmede het verslag van de werkzaam heden der propaganda-commissie. De heer A. Oudshoorn leverde een inlei ding over „De Eere Gods" en de heer G. 't Hart over de A.-R. beginselen Art. 8 De Volksvertegenwoordiging. Na een bespre king voerden afgevaardigden van diverse vereenigingen het woord. Enkele leden gaven eenige voordrachten ten beste, welke zeer ln den smaak vielen. De eere-voorzitter, ds. P. D. Kuiper, sprak een slotwoord en ging voor in dankgebed. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus, z. van M. IT. de Haas en A. Kloek. In ?afé „Boerhave" van den heer J. Angevaren is wederom een wedstrijd ge houden in 't prijsjassen, om carbonaden. De prijswinnaars waren als -volgt: P. v. d. Lubbe en C. v. Werkhoven 1ste prijs; J. Angevaren en N. v. Schalk 2de pr.; P. v.. d. Hulst en P. v. d. Werf, 3de pr. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand Geboren: Cornells Petrus Marie, z. van C. Benschop en P. H. Weerdenburg; Johan na Frederlka Gerdina, d. van P. Boef en E. Huisman; Maria Louise, d. van I. Schip per en C. M. Stam; Christina Antonia Jo hanna, d. v. H. de Gier en S. D. van Wees. Ondertrouwd: E. Oorschot, 33 jaar en C. C. Roodakker, 34 jaar. Getrouwd: H. Oudshoorn, 23 jaar en C. v. d. Linden, 24 jaar. Overléden: N. A. van Santen, 68 jaar; J. F. C. Boef, 2 dg.; J. van Ek geb. van den Bunt, 62 jaar. Loop der Bevolking Gevestigd: C. J. Meulmesster, Veursche- weg 80b, van Den Haag; P. M. van Moll van Bergen, Burgemeester de Kempenaer- straat 25, van Magelang (N.O.I.)L. Romeyn Papelaan 208, van Vlaardlngen; J. Aten, Veurscheweg 45a, van Mijdrecht; J. Groen, Schoolstraat 68, van Koudekerk; M. E. Vreeken, Gebr. Treubstraat 11, van Alke made; H. H. Mugge, Donklaan 30, van Lei derdorp; M. F. Plagmeyer, Donklaan 30, van Anna Poulowna; J. L. Hage, Valkenburgsche weg 22a, van St. Annaland; A. Zwaan, Val kenburgsche weg 3. van Oegstgeest; H. Th. Kortekaas, Donklaan 38, van Wassenaar. Vertrokken: J. J. Zuiderduin. naar Lei den; G. Ten BruggeCate, naar Zwolle; E. Ch. Baars, naar Rotterdam; L. S. de Bode, naar Utrecht; V. L. Guilloteause, naar Hillegom. - WARMOND. Loop der bevolking. Gevestigd: C. A. van Doorn uit Voorhout W. M. Gabriëls uit Heemstede C. H. J. Roest uit 's-Gravenhage J.Blom uit Alphen a. d. Rijn H. Verkalk en gezin uit Leiden H. J. Tempelman uit Zutphen R. Handgraaf uit Oegstgeest A. W. d. Hollander uit Abbekerk H. van Zon. en gezin uit Hooge en Lage Zwaluwe P. L. A. v. Wissen en zuster uit Wassenaar H. A. D. Mispelblom-Beyer uit 's-Gravenhage C. Klee uit 's-Gravenhage B. A. van Schaik uit Maastricht. Vertrokken: S. Scheltens naar 's-Gra venhage G. Schavemaker naar Haarlem G. A. van Leeuwen naar 's-Gravenhage Joh. Stipdonk naar Leden H. H. Handgraag naar Sassenheim J. J. W. Noordermeer naar Sassenheim L. J. de Haas naar' Alkemade A. C. Berbee naar Wassenaar A. A. A. Rikkers naar Hon- selersdijk C. W. S. van Mourik naar Haaften Heilouw A. F. Marlet naar Delft P. v. d. Wereld en gezin naar Leiden. Woensdag a.s. zal in deze gemeente een begin gemaakt worden met de distri butie van groenten voor werklooze arbei ders. Te dien einde zullen Dinsdag a.s. on middellijk na de uitkeering van den steun bonnen ten verkoop worden aangeboden, waarop deze groenten verkrijgbaar zijn. Deze bonnen moeten worden overgelegd bij het in ontvangst nemen dezer groenten. De uitdeeling van de groenten zal geschie den in het v.m. politiebureau, onder het oude raadhuis. favoriet, en speciaal ln laatstgenoemde fondsen ontwikkelde zich ook hier een vrij geanimeerde affaire op hoogere koersen. Spoorwegen bleven op den achtergrond. Kunstzijde-waarden werden licht ge steund, maar bepaald willig was de stem ming voor aandeelen Leader, die opliepen van 4 1/4 tot 5, daar het herkapitalisatie- plan niet ten uitvoer werd gebracht. Ook petroleum-fondsen kwamen op hooger peil, inclusief aandeelen Kon., die tot 403°/o opliepen. Er scheen zich heden iets meer binnenlandsche vraag te ontwikkelen, waardoor dé koersen eenlgen steun onder vonden. Het goed prijshoudende koerspeil wist zich gedurende het geheele beursverloop te hand haven. Bepaald levendig ging het toe op de Scheepvaartmarkt,, waar aandeelen Kon. Boot van 96'/! tot bijna 101 opliepen. Ook voor Holl.-Amerika-lijn en Scheepvaart Unie was voldoende belangstelling aanwezig, om het koerspeil op te drijven. Rubbers waren kalm en vaster. Tabak ken vertoonden dezelfde ongeanimeerde houding van de laatste weken. Suikerfond sen bleven goed op prijs. Kol. Bank werd echter Iets lager gewaardeerd. In A.K.U. deed zich nauwelijks eenige wijziging voor Unilever en Philips behiel den de vaste ruststemming. die zich van morgen reeds voortdeed. De Belegglngs- markt was brijshoudend voor de 4 procents obligaties maar vast voor de lager rentende fondsen De nieuwe 3 procéntsstaatsleening kwam op 99. WISSELKOERSEN. Londen 9.00 3/4 O.OO'/i)Berlijn 73.90 (73.92'/t); Parijs 8.56 3/4 (8.56); Brussel 31.06 (31.08); Zwitserland 42.22 1/4 (42.23); Kopenhagen 40.22'/! (40.20)Stockholm 46.45 46.45); Oslo 45.27'A (45.25); New York 1.83 3/4 (1.83 3/4); Praag 6.50 (6.50). Prolongatie Vit. Part. disc. 3/815/16; Daggeld Regis termarken 35 3/4; Crediet Sperrmarken 16 7/8; Effectensperrmarken 14'/2; Reismarken 48Vi; Bankpapier 401/4., Tusschen haakjes ztin de koersen van gisteren. zijn wielrijders, die bovenstaand kenteeken op hun fiets voeren. („Steunt Hen" wil dat „SH" tevens zeggen: „let even extra op!") AMSTERDAM, 11 December. Over het algemeen blijft de markt vrij goed gedisponeerd. De fondsen zetten heden eerder een stijgende richting in en hoewel de omzetten beperkt, bleven, had de beurs toch een betrekkelijk goed, opge wekt voorkomen. Ook in Wallstreet viel gisteren weer een verbetering waar te ne men. Over de geh-ele linie liepen de koer sen omhoog en de handel was grooter dan den laatsten tijd In New-York het geval was. Vooral automobiel- en staalwaren blijven LEIDEN 11 Dec. Veemarkt. Aangevoerd totaal 479 runderen. 170 kalveren 1644 schapen. 696 varkens. 15 stieren 130—200 oer stuk. 5056 ct. oer kilo. stil; 131 kalf- en melkkoeien 140230. tam; 165 varekoeien 90—150, goed; 168 vette koeien 130—260 oer stuk, 4266 ct. oer kilo vlug; fokkalveren 10—15 vlug; 24 graskalveren 30—60. vlug; 19 vette kalveren 4080 per stuk, 5288 ct oer kilo. vlug; 127 nuchtere kalveren 7—11 vlua; 144 vette schapen 20—24, zeer matig; 1400 vette lammeren 13—18 zeer matig; 100 weideschapen 14—18, zeer matig; 21 zeugen 3555. zeer matig; 308 mestvarkens 13—24, zeer matig: 368 biggen 6—9 zeer matig; 2 paarden: 2 veulens; 21 bokken en geiten 513, matig. LEIDEN, 11 Dec. Kaasmarkt. Aangevoerd- 53 partijen kaas. Goudsche kaas 38. Leid- sche kaas 15 partijen. Goudsche kaas le soort20—21, idem 2e soort 18.50—19 Leld- sche kaas le soort 18.50—20. Handel matig. BODEGRAVEN. 10 Dec. 6745 kipeieren, wit 4.405.20, bruin 4.605.30, eendeieren 3.503.60 per 100 stuks. HOOFDDORP 10 Dec Rogge 7.75—8.25, Chevalier Gerst 8—8.25. Wintergerst 7;75— 8.00. Haver 7.25—7.75. Duiveboonen 8—9.00, Paardeboonen 6.406.65, Bruine Boonen 1112.00, Groene Erwten 89.00, Vale Erwten 1516.00. Gele Mosterd 13—14 00, Kanariezaad 13—14.00, Karwijzaad 21.50 23.00, Blauwmaanzaad 2122.00. LEEUWARDEN, 11 Dec. 3936. Veemarkt 24 Enter Stieren 115180; 86 Twenter Stieren 180280 per stuk. 355 vette koeien 3656 cent per K.G.; 405 melk- en kalf- koeien 110235 per stuk; 120 pinken 75— 170; 22 vette kalveren 2570; 306 gras kalveren 25115; 530 nuchtere kalveren 410; 520 vette schapen 1525; 115 weide schapen 1020; 412 lammeren 816; 579 vette varkens 3642 ct. per K.G.; 34 ma gere varkens 1540 ct. per KG.; 116 kleine biggen 610 per stuk; 39 bokken en gei ten; 29 paarden. Totaal aanvoer 3692 stuks Zuivel Edammerkaas 26. Aanvoer 2112 Mijnboter 1.38 per K.G.; Veilingboter 1.40 —1.32; Aanvoer 13/6 vaten. Commissie 68. Eierhandel Kipeieren aangevoerd 10.000 K.G. Prijs 3.254.75 per 100 stuks. Handelsprijs 0.70—0.75 per K.G. Eenden eieren aangevoerd 150 K.G. Prijs 3.503.75 per 100 st. Handelsprijs 0.40—0.45 per Kg- Pluimvee 10 Slachthanen 0.50—1. per stuk; 100 Slachtkippen 0.451 20; 75 jonge hanen 0.501.25; 10 jonge duiven 0.15; 30 konijnen 0.300.32 per pond. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen Edammer kaas 20 plus 1011 per 100 K-G.; idem 40 plus 15.0015.50; Goudsche kaas 20 plus 10—11; idem 40 plus 15.00— 15 50; Broodkaas 40 plus 18.50—19.50; Leid- sche kaas 10—11, Alles per 100 K.G. Stem ming kalm. RIJNSBURG, 10 Dec. Bloemenveiling. - Herco 12—20 ct.; Wilcocs 10—16 ct.; Wil liam Bel 1216 ct.; idem bruin 1418 ct.; Jozeb 12—14 ct.; Tros Germ. 15—20 ct.; idem Saks 1421 ct. Groote Chrysanthen Germ, f.5—8.20; Sakse f. 3.60—6.40; Cavell f. 3.205.40 per 100. Tulpen: Scarlet due f. 1.50—2 00 per 100; Pierson 40—52 ct. per dozijn. RIJNZATERWOUDE, 18 Dec. Aange- oerd partij kipeieren, prijs 4.50—5.50; kui- keneieren 3.40-3-80; eendeneieren 2.20— 2.70 de 100. RIJPWETERING 10 Dec. 1560 kipeieren 3 905.90 per 100 stuks. 12 hanen 0.600.74 10 kippen 0.500 68, 4 konijnen 11.35 per stuk. Kaas 0.240.40 per K G. VEUR. Vrije veiling, 10 Dec. 7817 kip eieren f. 3.705.30, Kippen f. 0.400.85. Ko nen f. 0.751.75. VOORHOUT 10 Dec. Konijnen 0 32—1 50, slachtkippen 0.350.48. duiven 09 ct.. 'ongen hanen 0.35—0.65 per stuk. WOUBRUGGE 10 Dec. Kipeieren 4 50— 70, kuikeneieren 3.804.10 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 10 Dec. Aangevoerd 866 stuks. Kipeieren 4.355.10. kuikeneieren. 3.053.65 per 10 stuks. 31

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3