Wfx D5CH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 11 December 1936 iM\W De a.s. tentoonstelling. UIT DE OMSTREKEN THUS US EM HET HANEN-EI „Lente in Januari". Allen binnenkort naar Aalsmeer De Tentoonstellingscommissie der Cen- •e Aalsmeersche Groote Jubileum-Bloe tentoonstelling „Lente ln Januari" ft tijdens een persconferentie belang- e gegevens betreffende deze expositie trekt. De voorzitter der Tentoonstel- -yommissie, de heer W. Maarse Jbz., ;ts op het feit, dat het op den lOden -uari a.s. 25 jaar zal geleden zijn, dat te eer werd opgericht de Coöp. Vereen, ale Aalsmeersche Veiling." De ontwikkeling van Aalsmeer geduren de laatste 25 jaar, is met dit feit ten uwste verbonden. Oorspronkelijk een plaats waar het turf- ren, de visscherij en de landbouw de maamste bronnen van bestaan waren, Aalsmeer toch al reeds eeuwen geleden centrum van tuinbouw geworden. Het waren voornamelijk de boomkwee- |j en de fruitcultuur (inzonderheid de dbeiencultuur), welke als takken van -bouw worden beofend. De bloemisterij dagteekent van jongeren turn. De drooglegging van het Haarlem- OTieer zal wel mede een oorzaak zijn est om zich meer op dit bedrijf te toeleggen. Deze bloemencultuur, aanvankelijk op r bescheiden 1schaal uitgeoefend, werd delijk van meer beteekenis. Met de der productie kon de afzet nog wel ken tred houden, doch de handelsme- oden waren van dien aard, dat de meest itstrevende Aalsmeersche kweekers nieuwe en betere mogelijkheden voor afzet hunner producten gingen zoe- Het veilingwezen was reeds tot een ze en bloei gekomen, voornamelijk in de derijcentra, waarop van grooten in- d is geweest de uitvinding van het trische mijntoestel door wijlen den r Loujs van den Hoorn te Utrecht. Al spoedig werd 't „Veilen in Aalsmeer" leuze! In de laatste weken van 1911 werd in Oosten der gemeente de veiling „Bloe- nlust" opgericht, terwijl de Centrale lsmeersche Veiling voor het eerst op 10 uari 1912 haar bedrijf uitoefende. Laatstgenoemde veiling nu, herdenkt in nuari haar 25-jarig bestaan met het uden van een Groote Jubileumten toon- "ng van bloemen en planten, welke zal 'n geopend van 6 tot en met 11 Januari. Gedurende 6 dagen zal het gebouw der hale Aalsmeersche Veiling, dat een rvlakte van meer dan een Hectare be- t, een bloemenpaleis zijn, waaruit de ter wordt verbannen door den blijden telach van de kinderen uit Flora's rijk. In deze prachtige omgeving zullen tien- izenden snijbloemen en duizenden pot- nten in een schitterend arrangement de asie wekken van een plotselinge veran- 'ng van het jaargetijde. De natuur bul- vertoikt de wintersche sfeer, maar men de muren van het tentoonstellings- bouw zal het lente zijn. Zeer toepasselijk dan ook de ondertitel der Aalsmeersche ntoonstelling„Lente in Januari." Naast de hoofdproducten Seringen en en, zal de bezoeker zich kunnen ver ten aan inzendingen van tal van an- :re bloemensoorten. Ook Orchideeën en Moemen zullen worden geëxposeerd, sorts zullen er naast de bestaande varië- 'ten de nieuwigheden zijn te bewonderen v de Cyclamen, Primula's, Begonia's, 'ea's en vele andere soorten bloeiende niet-bloeiende planten. Door een inzen- l geprepareerde Hyacinthen zal de "(uitgang ook op dit gebied, worden ge- onstreerd. Interessant zal zeker zijn de Regeerings- "nding, samengesteld door den Planten- ktenkundigen Dienst, terwijl een inzen- "ig van de Kon, Luchtvaart Mij. o.m. uit- 'akking zal geven aan de nieuwe relatie de K.L.M. met Aalmeer, waardoor bei- belangen steeds wederzijds worden ge- d. to het tentoonstellingsgebouw is een theater gebouwd, waarin films worden oond van het bloemisterij- en veiling lijf met prachtige kijkjes op Aalsmeer omgeving. AALSMEER. Bijeenkomst Tuinbouw en Plantkunde. De afd. van de Ver. Tuinbouw en Plant kunde nhleld een ledenvergadering in „De Oude Veiling", onder voorzitterschap van den heer G. Oud. Deze sprak een hartelijk woord van welkom tot de talrijk opgeko- menen (pl.m. 250 dames en heeren). De secr., de heer C. J. Augustijn, las de notulen welke overeenkomstig werden vast gesteld. De voorzitter deelde mede. dat het be stuur, namens de afd. „Bloemenlust" ter gelegenheid van haar zilveren jubileum, een bloemstuk had aangeboden applaus) Hierna gaf de heer A. Csizik een film- vertooning, achtereenvolgens van: De Flora's te Heemstede; Zwerftochten door een waterdruppel; Onze Maatschappij; Fruitfilm ën Kleurenpracht. Van een en ander werd veel genoten. Ter keuring waren ingezonden: serin gen, Am. anjelieren en witte kerstrozen, welke door een commissie zijn gekeurd. Het bestuur had voor de beste Inzending seringen een kunstvoorwerp uitgeloofd. Dit viel ten deel aan de fa. J. D. Maarse en Zn., die lOpunten (het hoogste aantal) verwierf met inzending Marie Legraye". Hierna sluiting. Bijeenkomst Ver. van Groentenhandelaren. De Ver. van Groentehandelaren heeft een samenkomst in „De Oude Veiling" be legd, naar aanleiding van door haar ge organiseerde winkelweek en gratis verlo ting. De voorzitter, de heer Jb. de Rooij opende, waarna de heer Reitsma, lid van het hoofdbestuur van den Ned. Bond wees op de belangrijke schakel, welke de groen tenhandelaren vormen tusschen producent en consument. Spr. roemde het initiatief van de groentehadelaren hier ter plaatse, om door het organiseeren eener verkoop- actie te trachten het debiet te vergrooten, wat, gezien den uitslag der winkelweek, prachtig geslaagd is. Ook, dat zij naast den zakelijken, den socialen kant niet hebben vergeten: de baten, welke de actie heeft afgeworpen, worden gestort in de kas der afd. van het Centraal Genootschap voor uitzending van zwakke kinderen. Hierna had de trekking der verloting plaats Hierop volgde sluiting. HAARLEMMERMEER. Nieuwe kerkverwarming. De omstandigheid dat de verwarming van de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp on voldoende bleek te zijn, heeft het kerkbe stuur der Herv. Gemeente Haarlemmer meer geleid tot het besluit om een twee tal kachels met de nieuwste constructie in de kerk te doen plaatsen, in de verwach ting dat de daaraan verbonden kosten wel bij elkaar zullen komen. Dat men daarin niet teleurgesteld zou worden en de aan gebrachte verbetering wordt gewaardeerd, bleek wel hieruit, dat een daartoe in de kerk onder, het genot van de nieuwe verwarming gehouden collecte reeds meer. dait, 100 .heeft opgSb*acht. Burgerlijke Stand. Geboren. Helena Wilhelmïna, dochter van G. C. de Mol en C. H. H. te Loo Arida. dochter van J. de Graaf en M H voorzitter een beetle mosterd na den maal- naar Amsterdam, Flamingostraat 11, ha Johannes F. Flobbe, naar Vledder Vled- dervetn i87 Gerardus J. van S-hraven- dijk naar Hillegom, Meerlaan 182 Wil lem van Aalderen, naar Aalsmeer, Kerk- weg 42 - Wed. C. den Hertog, naar Aals meer, oosteinderweg 418 Jan Spin, en echtgen. J. Veneman, naar Deventer Berg kerkplein 1 Trijntje Reijnders, naar Amsterdam Aalsmeerweg 62. Voortzetting van het concours „Concordia" In de Beurs te Hoofddorp had de voort zetting plaats van het concours van rede rijkerskamers en tooneelvereenigingen, dat wordt gehouden ter gelegenheid van de herdenking van het 75-jarig bestaan van de ver. „Concordia" alhier. De met bloe men versierde zaal was flink bezet. De voorzitter, de heer De Zeeuw, opende, waarna de vereenlging „Gezellig Samen zijn" met het stuk „Bergopwaarts" van D. H. Scheffer, optrad. Na afloop bleef men onder het genot van een dansje en goede muziek gezellig bijeen. Bh heerschte een prettige en gezel lige stemming! De koopman K. alhier Teed met zijn met een paard bespannen wagen op den Sloterweg alhier en had het ongeluk, door dat het paard bij het passeeren van een auto een zijsprong nam. met een zijner voeten tusschen den dissel bekneld te ge raken, waardoor dit lichaamsdeel zoodanig werd verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Aangaan Kasgeldleening De Molenbuurt. De raad vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. De heer Meskers was afwezig. De begrooting van den schoolartsendienst voor 1937 is goedgekeurd Het Burg. Arm bestuur kreeg een extra subsidie van f. 2200 voor steun aan z.g. „eigen-werkers". Van gedachten is gewisseld over steun in natura en het bedrag, dat de menschen zou be wegen niet meer te trachten er iets bti te verdienen. Het resultaat was nihil. Aangenomen is het voorstel tot het aan gaan van een rekening-courant met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Besloten is tot het aangaan van een kasgeldleening van f. 150.000 voor 3 maanden tegen een rente van 2 "In- De hernieuwde beheerverordening voor het gasbedrijf het waterbedrijf en het be drijf voor openbare werken is op verzoek van de Ged. Staten, goedgekeurd. B. en W hebben een machtiging gekregen voor het aangaan van kasgeldleeningen in 1937. Het vooruitzicht is.- dat deze tiidelUke leeningen dan ook noodig ziin en geen buitengewone vergaderingen vereischen. Dë heeren Fi.tma, Paase. van Lierop en Spilkér stemden tegen de machtiging. Alle leden yan de vaste commissie van bijstand, die periodiek móesten aftreden, zijn bit accl. herkozen Het voorstel tot wijziging yah het'ambte- narenreglement in het bijzonder betref fende de vergoeding voor overwerk, is-.góed- gekeurd. De intrekking v%n het presentie1; geld voor de leden'van dfe* commissie voor pl. toezicht op het L.O. en van dë' coihmissie tot wering van schoolverzuim, noemde de. beS; tv en tI\\oP°" 3532 (Ingez. Med.) Omdat de collecte voor het Nat. Ge schenk zoo weinig heeft opgebracht, wordt nog een klein bedrag beschikbaar gesteld voor een tractatie der schoolkinderen. Besloten is iets bli te dragen aan de Provincie voor den oprit bli den Spoordijk omdat de spoorwegen niet bereid waren iets te betalen. De heer W. van Zanten is herbenoemd als lid van het Burg. Armbe stuur. Na rondvraag volgde sluiting. De volgende week Donderdag zal de ge meen tebegxooting door den raad in behan deling genomen worden. Alhier zijn twee St. Nicolaasfeestjes ge geven door de ver „Schept Kindervreugd". Zoowel 's middags als 's avond was de groote zaal van Flora geheel bezet, eerst met kleu ters en daarna met oudere kinderen. De voorzitter sprak een kort openings woord, waarna uit volle borst is gezongen en het marionettentheater de goede stem ming niet weinig verhoogde. Toen de eerste tractatie genuttigd was, vermaakte de jeugd zich met een jongleur, zeepbellen en een hondje. Zoo verstreek de avond onder het genot van tractaties. geschenken, zang en vroolijkheid, "Deze steeg naarmate het uur vorderde. De meisjes, en jongens gingen ge heel op in hetgeen te zien en te hooren was! Groot is de belangstelling voor deze show van officleele zijde. 1928 is de Groote Aalsmeersche Bloe- (itentoonstelling bezocht door méér dan Wl bezoekers. In verband met den groo- m omvang der expositie, wordt nu nog een grooter aantal gerekend. Temeer, "t zeer velen in de feestweek ter ge enheid van het huwelijk van Prinses •jana met Prins Bernhard, zeker één dag sa bestemmen, om de „Lente in Ja- hd" met eigen oogen te komen aan duwen. Wij kunnen dit trouwens met ristheld aan een ieder aanbevelen, om- Aalsmeer, het bloemencentrum van ."opa, ditmaal zooveel schoons zal geven Knieten, aLs nog nooit tevoren het ge- geweestr aldus eindigde spr. Hierna is een rondgang door de ten- nstelllngsgebouwen gemaakt onder des- niige leiding, waaruit wel overduidelijk de enorme oppervlakte welke voor verschillende bloemen-exposlties, pot uien enz. beschikbaar wordt gesteld. alleen uit Aalsmeer, doch ook uit de -instreek en andere centra. Mede is be- "§d de installatie voor de verwarming ■a de geweldige ruimten, welke geduren- 'K wintermaanden zoo'n belangrijke rol «lt Een pracht-inrichtlng, welke met «ïv 6 wordt gestookt" en geheel mecha- jj® Werkt over een 12-tal afdeelingen, ■kin de veilingcomplexen zijn verdeeld, (fwerd de zaal bezichtigd, waarin ge- de tentoonstelling films zullen gedraaid. Uit een en ander bleek JLJt grootsche opzet van de komende y.te jn Januari", welke ongetwijfeld de yVlkste tentoonstelling en zeker ook i;j®vangrijkste zal zijn, welke ooit te gehouden werd. ■"It zij in alle opzichten slagen I Blom Anna Maria, dochter van M. Sloot weg en A. M. van der Bijl Grietje, doch ter van L. Bart en G. G Verhoeve Ma ria, dochter van C. Cardol en K. van der Stelt Albertus Cornelis, zoon van P. v. Bree en E. de BonteJohanna Wilhel mïna Hglena, dochter van B Q. v. d. Riet en G. M. van Steen Cornells A'ét, zoon van A. Verkuijl en M. J. van den Heuvel Benjamin, zoon van H Borsje en C. van den Haak Rita, dochter van J. J, Berg en P. J. Velleman Adriana, dochter van E. Verboom en J. van Essen Lodewijk. zoon van L- van Alphen en T. Karei Aletta, dochter van D. van Tol en P. Rou- bos Geeske Wupke, dochter van H. J. Prins en W. Twiest Petronella, dochter van H. A. van Berkel en A. van Bodegraven -- Helena Adriana Allegonda, dochter van Z B. Mesman en A. G. C. Zandbergen- Ondertrouwd: Willem Verkade, 41 jaar en Adriana Barendregt, 21 jaar Jan Costwpuder, 27 jaar en Gerta A. M. Strack 23 jaar Gerrit van Groenigen, 26 jaar en Elisabeth Meenderlnck. 24 jaar Be rend Bols 41 jaar en Angela Surma, 30 j. Getrouwd: Herman A Huinink, 31. jaar en Adriana J. Affoutit, 21 jaar Huibert Verbeek, 23 jaar en Neeltje C. Hulsbos, 23 jaar Dionisius J. Middelkoop, 25 jaar en Jannetje Verbaas, 23 jaar. Overleden: Charles Louis Schaut. 76 geh. met V. de Schepper Mijndert Harmen van Kroonenburgh, 32 jaar, geh. met R. v. d. Klomp Gijsbertje den Dek ker. 90 jaar. wed. van A. Boellrtard Lena Malipaard, 44 jaar, geh. met C. P. v. Vuren Loop der Bevolking. GëvestigdWillem H. J Brandenburg, van Aalsmeer, Sloterweg 232 Wed. F. J. Helsloot, van Amsterdam. Havikstraat 11 Pieterke Beukema. van Heemstede, Huig jloterdijk 108 Johannis van der Blom, van Westzaan. Vijfhuizerweg 999 Catha- rina J. Bijlholt. van Lemsterland. Hoofd weg 121 Leendert J. J. van Dijke, van Gorssel, Spieringweg 221 Margaretha C. Ellis, van Bergen (N.-H.), Leeuwerikstr. 56 Francois L. M. Focauln de Grave, van Amsterdam. Plesmanlaan 15 Johan W- Hagelman, van Amsterdam, Raadhuislaan 20 Peter Jansen, van Tubbergen, Slo terweg 806 Hermanus H. Kreeftenberg- van Enschede, Emmalaan 44 Gljsbertha Meijer," van 's-Gravenhage, LLsserweg 72 Neeltje van Noord, van Amsterdam, Slo terweg 183 Jan H. M. Plant, v. Weesp, Schipholdijk 135 Aletta S. C, Stuart, van Bloemendaal, Schipholweg 417 Hendri- ;us 'SWtsrua. van Bussum. Sloterweg 36 Henrieus J. Tabbers van Tilburg, Krui- J Jpjjjottken: Hermine Kircher, n. Lel- &ónL|ptue Rozenstraat 31 a Johanna B. Weber, naar Haarlem, Kruisweg 34 Cor nells Burry. naar Haarlem, Amsterdamstr. Jan Hoogland, naar Amsterdam, Da Costastraat 78, 2 hg Adriana van der Zwaard, naar Aalsmeer, Oosteinderweg 239 Johannes Criens. naar Amsterdam, Jan Evcrtsenstraat 71, 1 hg Willem F. de Vaal, naar Amsterdam, Sloterweg 1224 Maria J. van Rijk, naar Amsterdam, Ad- mlralengracht 72, bel- Leendert v Vugt tiid. Er was verzet van verscheldere leden, maar de begrooting die nog niet goedge keurd is. was een motief om er voor te stemmen. De heeren Loerakker Ptinaker en.- Soilker bleven zich echter verzetten. Een gedeelte van het gemeente-archief zal over gedragen worden aan Jhr. J. Six te Amster dam. Het betreft de ambachtsheerlijkheid Hillegom waartegenover de gemeente van jhr. Six in ruil een aantal etsen en repro ducties zal ontvangen voor het gemeente huis. Het vischrecht van de Oude Hillegommer- beek van het Kanaal tot de Zilk is voor f. 300 gekocht van den heer W. F. van Wa- veren te Heemstede. De heer v. d. Aar stemde tegen, omdat hli niet de toezegging kreeg, dat schooljongens er vrii mogen visschen. De pensioenverordening voor wethouders is gewijzigd op verzoek van Ged. Staten. B. en W. waren er tegen, oud-wethouders er mede onder te betrekken. Het voorstel, ingevolge de wet. tot vast stelling van de verordening op de heffing van schoolgeld, is met vele clifers toege licht. Een hoofdzaak was. dat het school geld nu ook berekend kan worden naar de personeele belasting Het verschil is gering, volgens een mededeeling van den voorzitter. De nadere behandeling van de onbewoon baarverklaring van de woningen aan de Molenbuurt is voorafgegaan van een reeks mededeelingen uit de voorgeschiedenis van de zaak we'k bemoellUkt dreigt te worden. Er zlin drie eigenaren bij betrokken, die een verschillend standpunt innemen: één is bereid tot verbeteren der huizen, anderen z!1n daartoe niet bereid, althans niet naar de eischen van de bouwverordening. De laatsten zullen de gelegenheid krijgen bin nen veertien dagen te beslissen over herstel der woningen. Zoo zt1 dat niet doen. zullen B. en W. hun voorstel tot onbewoonbaar- verklaring handhaven. Weth. Vermeer sprak over een persoonlijk feit:er is laster ver spreid. De geheele correspondentie is voor de raadsleden ter inzage gelegd. Het ont werp van een plan van uitbreiding voor de gemeente zal door den directeur van Open bare Werken ln een de volgende week te houden bijeenkomst voor de raadsleden worden toegelicht. Een adres van winkeliers Inzake de ver breeding van de brug in den Loosterweg I. in samenwerking met andére instanties. zal bij de begrooting behandeld worden. Het verzoek van den heer M. C de Wreede om de panden in de Molenbuurt te koopen en deze buurt voortaan te noemen Prins Bernhardbuurt is niet als serieus beschouwd en met vroolijkheid ontvangen. Het stuk is voor kennisgeving aangenomen. Hetzelfde gebeurde met een verzoek van het R.K. schoolbestuur van St. Martinus over een geval, waarover de Kroon zal be slissen. De Rijkswaterstaat is niet bereid om nieuwe rijwielnaden op bepaalde ge deelten van den Rijksweg aan te leggen. B. en W. hebben er zeer voor geijverd De voorzitter deelde mede. dat B. en W. subsidie hopen te ontvangen yoór de ver lichting van den Rijksstraatweg en sprak ziin dank uit voor de medewerking aan de beplanting der tuinen van het Paleis te Soestdiik waarvoor Hlllëgoih zooveel heeft gedaan. LISSE. De gemeentebegTooting voor 1937. De gemeente kan haar zelfstandigheid behouden dank zij voorzichtig en zuinig beleid van B en W. Hieronder volgen nog eenige belangrijke cijfers: De begroeting sluit met een eindcijfer wat betreft den gewonen dienst van f. 502.181.22 in ontvangsten en uitgaven. Hoofdstuk I; Vroegere diensten. Nadeelig slot van den gewonen dienst volgens de laatst vastgestelde rekening f.-11.042.50. Dit is het npdeelig slot van den dienst 1935. Het algemeen beheer in deze gemeente, w.o. vallen de salarissen van Burgemeester. Wethouders, Secretaris. Ontvanger en be ambten .van de Secretarie plus presentie gelden van den Raad, vordert f. 21.667.69. Hoofdstuk I 'sluit met een totaal van f. 30.501.99. Hoofdstuk II. Openbare veiligheid. Sala rissen politiecorps f. 9687.59. Hierbij is in begrepen het salaris van den nieuwen agent'van politie die per 1 Januari 1937 in functie zal treden. Gratificatie voor ge meentepolitie, nachtwaker en rijkspolitie f. 200. De gratificaties houden verband met de extra diensten tijdens de drukte in de bloeménjijd. Kleedirig en .uitrusting die naars vdn politie f. 912.50. Belooningen en 'premiën voor de brandmeesters f. 300, ge rekend op 2 oefeningen per jaar. Onder houd der brandbluschmiddelen f. 270. On derhoud der lantaarns voor straatverlich ting f. 5900. waarbij inbegrepen gas- en stroomverbruik. Subsidie IJsclub f. 25. To taal der uitgaven hoofdstuk II f. 21.110.60. Hoofdstuk III. Volksgezondheid. Kosten van bestrijding der tuberculose f. 500. Deze subsidie is toegekend aan het Groene Kruis afd. Li^se als bijdrage in het even tueel exploitatieverlies der lighallen. Het nadeelig saldo over 1935 bedraagt f482.62. Kosten van "den Vleeschkeuringsdienst in gevolge - de Vleeschkeuringswet f. 9165. waarbij inbegrepen zijn de salarissen van den keuringsveearts en den hulpkeurmees ter. Hierin wordt door andere gemeenten bijgedragen f. 4900. Bijdrage in de kosten van den keuringsdienst ingevolge de Wa renwet f. 901 10. Bijdrage Schoolartsen? dienst f. 1019. Subsidie Groene Kruis f. 25. Kosten destructie vee en vleesch f. 466.31. Subsidie particuliere ziekenauto f. 250. To taal der uitgaven hoofdstuk IH f. 14.240.59. Hoofdstuk VI. Openbare werken. Jaar wedden van het personeel ten dienste van het beheer der openbare werken f. 14.257.73. Onderhoud van straten en pleinen f. 5288.25. In deze post is begrepen de herbestrating van den Kanaalstraat vanaf de Rolbrug en herbestrating van Julianastraat vanaf Kanaalstraat tot de Koningstraat en op hooging van enkele gedeelten van andere straten. Kosten Gem.-relniging f. 2235.50. Het ligt in de bedoeling het gemeentepaard af te schaffen en het schoonhouden der riolen te laten verrichten. Totaal der uit gaven hoofdstuk VI f. 52.695.02. Hoofdstuk VIII. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Jaarwedden personeel der openbare school f. 4854. Totaal der uitga ven met inbegrip van onderhoud gebouwen, verwarming, leermiddelen, etc. f. 7313.70. Het voorbereidend lager onderwijs vordert een bedrag van f. 2230.20. Bijz. onderwijs. Vergoeding van de kosten van instandhouding van bijz. scholen inge volge art. 101 der L.O. wet f. 16.600. Rente der waarborgsommen gestort door de bijz. scholen f. 2806.89. Totaal der uitgaven van het bijzonder uitgebreid lager onderwijs f. 47.823.83. Voor het bijzonder UL.O. is een bedrag uitgetrokken van f. 9819.12. Voor hét bijz. voorbereidend onderwijs f. 2742. Middelbaar onderwijs, waaronder ook begrepen de on derhoudskosten van de Rijksbloembollen- school en subsidies aan avondscholen en cursussen f. 5022.25. Subsidies aan muziekcorpsen f. 200. Uit gaven voor volksfeesten (illuminatie ge meentehuis met de as. feesten f.150). Het totaal der uitgaven van hoofdstuk VIII be draagt f. 77.608.29. Hoofdstuk IX. Ondersteuning aan be- hoeftigen en werkloozen. Ondersteuning behoeftigen: Kasten van overbrenging en verpleging van arme krankzinnigen f. 19.064.75. er worden in verschillende in lichtingen voor rekening der gemeente verpleegd 28 arme krankzinnigen, waar voor van de Provincie wordt terugontvan gen f. 4454.85. Bijdragen van particulieren f. 1199, invaliditeitsrenten, pensioenen van verpleegden, enz. f. 609.96. Subsidie Burg. Armbestuur f. 22.000. De ondersteuning in natura van werkloozen wordt zeer beperkt, doch geschiedt naar de meest noodzakelijke behoeften ln dringende gevallen. De onder steuning van ouden van dagen en weduwen zal voldoende plaats hebben. De kosten van ziekenhuisverpleging worden door de kerkelijke armbesturen betaald, doch de helft daarvan wordt aan hen door het Burg. Armbestuur betaald. Mede uit dezen post wordt de steunverleening betaald aan werkloozen die niet in de Rijkssteunrege ling vallen, te weten hen, die nog geen jaar in de gemeente wonen of door tijdelijke ziekte of bij uitsluiting uit de steun regeling. Voor de werkloozenondersteuning is een bedrag uitgetrokken van niet minder dan f. 116.000 (dit Jaar heeft dit vermoedelijk al f. 132.500 bedragen). Door het werkloos- heidssubsidiefonds wordt aan de gemeente uitgekeerd f. 104.202. In de tegemoetkoming voor controle op werkloozen ontvangt de gemeente een subsidie van f. 740.50. Hoofdstuk XII. Belastingen. Inkomsten; 80 opcenten op de hoofdsom der grond belasting op de gebouwde eigendommen f. 12.800 20 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting der ongebouwde eigendom men f. 1580, 200 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting f. 45.600, 40 opcen ten op de hoofdsom der vermogensbelas ting f. 6787, 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting f. 37.000. Voor het belastingjaar 1937/38 is de Kon. goedkeuring gevraagd voor het heffen van 75 opcenten, dit aantal opcenten mag ge heven worden, wanneer de opcenten der overige belastingen tot redelijke hoogte zijn opgevoerd. Met nog eenige andere opbrengsten een totaal der inkomsten aan belastingen van f. 131.486.90. De kapitaaldlenst sluit met een bedrag van ontvangsten en uitgaven van resp. f. 30.338.09 en f. 24.767.97. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Wilhelmïna Maria, d. van J. H. van Nobelen en M. C. Jonker; Matia Agatha, d. van W. M. van Noort en J. P. van der Vhigt. Ondertrouwd: P. L. Brussé en G. H. Mülders. Loop der Bevolking. Ingeikomen: Mej. C. W. van der Vis, van Oegstgeest, Nleuwstraat 37; Mej. H. E. Stolk, van Haarlem, Koningstraat 14; Mej. M. M. F. Scholte, van Haarlem, Molen straat 11; Mej. M. Wittebrood van .Maastricht, Heereweg 441c; Mej. Th. Stur- kenboom, van Maastricht, Heereweg 441c; Ww. B. v. Dijk—v. Doorn, van Utrecht, Achterweg 6; Mej. B. J. Vos, van Leiden, Molenstraat 25. Vertrokken: Mej. F. J. Mdïieuwenhuij- zen, naar Wijk aan Zee en Duin; Mej. W. van der Voorn, naar Schiedam; Mej. J. H. Kaandorp, naar Voorhout; Mej. M, de Elzen naar SassenhetmMej. C. C. van Voorst, naar Haarlemmermeer. Bij het postkantoor alhier werd in de maand November ingelegd f. 11.812.04 en terugbetaald f. 13.558.55. 22. Het eerste wat Thiis deedwat trouwens niet de mipste twijfel leed was: naar Sim's huis toe gaan. Hij zag" zijn vriend al in de verte in het schuurtje staan en ging in draf dan op hem af. „Ik hoop", zei hij. „dat ik Je niet erg in je werk kom storen; maar nu moet je toch eens hooren! Ik heb iets ernstigs meegemaakt, dat Je belangstelling waarschijnlijk raakt. Je zal er heusch versteld van staan 't betreft het kuiken van je haan! Ja, ja, draak Hanedis, de zoon van 't haantje Kukelbont, loopt nog maar steeds gevaarlijk rond; hij is, naar ik te weten ben gekomen, door Tingeling, de booze toovenaar, in dienst genomen Dan ging hij, zonder'dralen, de heele zaak aan Sim verhalen. 3—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11