De Familie Flapoor GOEDE OPLOSSINGEN ALS DE WIND LOEIT door C. E. DE T.TT.T.E HOGERWAARD. raadsels geen brieven schrijven, de week daarna mag je weer allerlei vertellen. Lees goed wat ik allemaal heb geschreven bij de prijsraadsels. Bep en Wim Nieboer, ik vind heel erg jammer voor jullie wat Bep schreef, lk kan best begrijpen dat je het zoo graag anders had gewild. Drietal Laman, dat begrijp ik dat jullie erg hebt gelachen om die fijngeknepen kik ker. Ja bij ons vroeger op school werd er ook voorgelezen of verteld op St. Nicolaas, altijd iets extra's. Carolientje Verbiest, zóóveel gekregen? en ook heel wat om geen koude handen te hebben dezen winter en nog heel veel meer, zie ik wel. Jaap Kruit, het was een heel lijstje dat je op schreef van cadeaux en lekkers. Is dat een aardige boerderij? Janneman Bronsgeest o, het is hier ook zulk slecht weer al dagen lang en dan heb ik zóóveel meer rheumatische pijnen ellen dig. Ja dat hoopt iedereen dat het 7 Januari de nationale feestdag mooi weer zal zijn. Jannie en Bep Nieuwenhuysen, ja hoor de Sint heeft mij ook allerlei gebracht, wijn, vruchten, allerlei versterkends, wat iemand die al jaren lang sukkelt, kan ge bruiken. Jopie en Herman Seriier. Jullie hebt al vóór St. Nicolaas geschreven, vertel mij dan maar de week na de prijsraadsels wat je hebt gekregen, nu allen tijd gebruiken voor het prijsraadsel. Jullie allebei begin nen bij het woord laag hoog dus h als le letter van de oplossing. Gretha en Wim de Graaf, jullie behoort ook beiden tot de kleineren, dus kijk maar wat ik net hiervoor schreef. Annie Schipper, heerlijk zoo'n mooie naaidoos. Jij ook met het prijsraadsel be ginnen met laag hoog dus h als le letter der oplossing. Lientje Lefeber, bewaar je raadsels maar tot na de prijsraadsels. Neen, natuurlijk moest het een geheim blijven, moeder mocht niets verklappen. Gerrit Nagtegaal, ik had wel van dat on geluk gelezen maar wist niet dat het jou grootouders waren. Ik begrijp best dat het een zeer droevige tijd is geweest en dat je er voortdurend aan dacht. Willy van Rijn, prettig dat je zooveel hebt gekregen. Speelt je zusje veel met haar pop en poppenwagen? Piet Arnoldus, heb je zoo'n lief zusje van 3 jaar. Je schreef ze is wel eens ondeugend maar toch houd ik veel van haar wel dat spreekt van zelf, jij en ik en iedereen zijn ook wel eens ondeugend geweest als klein kindje en als groot kind, misschien ook. Tini en Jack Gijzenij, heeft Tini al ge kookt op haar fornuisje en speelt Jack met zijn auto. Goed lezen wat ik bij de prijs raadsels heb uitgelegd. Rika v. Aggelen en Corrié Gressie, allebei een oede St. Nic. gehad, zie ik wel. Het is niets moeilijk het prijsraadsel als je maar precies leest, wat ik er bij schreef, hoe je het dan moet. Bep v. Kooperen, ik zie wel dat je goed werd bedacht. Het Ls ook steeds akelig weer dat mij veel pijn bezorgt. Alida en Koosje Stikkelorum, ja ik heb weer veel pijn met dit weer. Een mooi rap port hoor A, Meintje v. d. Berg, over St. Nicolaasfeest had je genoeg te schrijven dat zag ik wel. Aardig dat nichtje uit Indië dat voor het eerst mee St. Nicolaas vierde. Kijk goed hoe je het prijsraadsel moet opschrijven. Alida v. d. Holst, dat is altijd zoo'n ver rassing hè als er een pakket komt van een onbekende. Ik ben ook niet vergeten. Drietal de Water, aardig dat je alle drie apart schreef wat de Sint je had gebracht, het was heel wat hoor, prettig, nuttig en lekker. Lydia Botermans, kijk maar goed hoe ik heb uitgelegd van het prijsraadsel dan zal het je heusch wel lukken. Piet Bik, je doet pas zoo kort mee en bent pas 7 jaar dan zal iemand thuis je nog wel wat op weg helpen, ik zie dat je zelf je best doet. Fia de Ridder, ik heb nu weer veel raad sels in voorraad. Kijk goed hoe ik het prijs raadsel heb uitgelegd. Toos en Bep Bouter, jullie hebben mijn briefkaart toch wel ontvangen? Ik wilde na die heerlijke verrassing dadelijk even bedanken. Ik was het nummer vergeten, wist alleen maar Maresingel. Het smaakt heel lekker. Leest allen goed hoe je het prijsraadsel moet maken, dan is het niet moeilijk en kan iedereen meedoen. Doet vooral alles wat ik er bij schreef. Allen hartelijk gegroet. Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN, Den Haag, Joh. v. Oldenbarneveltlaan 64. Mammie Flapoor staat te wasschen Al konijnen-kindergoed En daarbij een lied te zingen, Wat zij onder 't werk graag doet, Hemdjes, broekjes, jurken, truitjes. Ja, het is een heelc wasch! Mammie Flapoor kan flink werken En dat komt haar goed te pas Met haar viertal drukke kleuters. Nooit, nee nooit is zij vroeg klaar, Met de wasch, het werk en 't eten, Dat wordt ook vanzelf niet gaar! Trilneusje, het oudste meisje. Zegt op eens: Mam, ik werk mee! Ik kan heusch al heel goed helpen- Zeg. is dat geen goed idee? En haar broertje Grijs zegt: Mammie, Ik pas op Fluweelvel dan. Al ben 'k nog een klein konijntje, Fijn, dat ik ook helpen kan! GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Hans Evelein, Jo Wassenaar. Freek van der Loo. Corrie van der Loo Annie Keijzer, Wim Keijzer, Piet Lagas, Rietie Keijzer, Corrie Harteveld. Jan Goedhart. Willy van Leeuwen. Jenny van Houten. Henny van Vliet. Cor Spoelstra. Rie Hartevelt Prijna Hartevelt. Janny Hartevelt. Cootje Harte veld. Wim Evers. Aldia Stikkelorum. Janne man Bronsgeest. Willy van Rijn Plet Bik, Carolientje Verbiest. Alida van Holst. Lien tje Lefeber. Jannie van Biezen. Jannie Werk. Annie Schinner. Lydia Botermans. Meintje van den Berg. Ali Varkevisser, Greta Varkevisser. Lies Schenkeveld, Dik Schenkeveld. Gerrit Nagtegaal Emma de Groot. Geertruy de Groot. Trieneke van Manen. Dlentje Olivier. Fia de Ridder. Jan de Graaf Grietie de Graaf Jaao Kruit. Beu Nieboer. Wim Nieboer Corrie Kret. Gretha de Graaf. Wim de Graaf. Jople Seriier. Her man Seriier Marie Brokaar Jannie Nieu wenhuysen. Ben Nieuwenhuysen. Een brief zonder naam van een kind (nog niet oud kan ik zien) en hij en zij schrijft dat moe der zegt: ik ben zeker zoet geweest en daarom heeft de Sint wat gebracht. Van wie die brief? Corrie Poeliejoe. Saartje Poeliejoe. Ida Maria de Graaf, Mappy Riihrwien. Sarie Akkerman, Marietje Laman Paul Laman. Wim Laman. Abram Smit, Wim Nolles. Matthiis Nolles. Loekie Favier, Mimi Favier. Jan Choufour. Mientje Stik- voort. Coba Verlind Marietie Lepelaar, Suze van der Spree. Claziena Rijling. Henny van Wijk. Jan Schouten. Elly van den Bogaart, Jo Pracht. Dingeman Batelaar. Jannie de Water. Frans de Water. Mientje de Water, Bep van Kooperen, Annie Boekestein, Piet Arnoldus Rika van Aggelen Corrie Gressie. Tini Gijzenij. Jack Gijzenij. Jo Wilschut (brief eerde verzenden, correspondentie al geëindigd) Meiske Mulder. De brieven moeten 's Maandags voor 9 uur op het Leidsch Dagblad zijn en die over de Dost uiterlijk 's Maandagsavonds aan mijn Haagsche adres. Moeder vindt het werk'lijk prachtig 't Huis wordt niet door haar geveegd. Zelis dc prullemand van Pappie Wordt door Trilneusje geleegd. Gi ijsje dekt nu vlug de tafel', Pluimstaart heeft het vuur gestookt. Trilneus ging eens in den kelder En heeft knolletjes gekookt. Of Mam Flapoor ook verrast is! Daarbij heerlijk vroeg al klaar! Alles vindt ze best in orde, 't Eten zelfs is heel goed gaar! Vader zegt; Ik vind het feest, hoor! Lekk'ro lucht als ik opsnoof, Toen ik thuis kwam: Straks trakteer ik Allen opversch wortelloof! (Nadruk verboden)- door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Hoor Jan de Wind eens loeien! Hij kijkt wel vrees'lijk kwaad! Hij buldert steeds, maar 'k denk toch, dat 't hem vervelen gaat! Drie dagen en drie nachten Hoor 'k telkens weer Jans stem. Soms fluit hij daarbij dreigend, 'k Word bijna bang van hem! Eerst kon 'k nog buiten spelen, Moes gaf een linnen lap: Het zeil voor 't autopedje; O jongens, wat een grap! We zeilden met een vaartje. Het ging geweldig hard! Tot Moes zei: Binnen komen! De lucht ziet bijna zwart! Er viel een bul, geweldig! Maar wij, we bleven droog, We waren in de kamer, We wonen, zeg, drie hoog! Soms spelen we van „stormpje", Met wangen, heel'maal bol. Broer Job hij is de oudste! Houdt dit het langste vol. Maar éénmaal dat is zeker! Moet Jan de Wind naar bed. Dan gaan we buiten spelen En maken daar weer pret! Nu binnen en dan buiten, Afwisseling genoeg! Hè, één ding zou 'k graag willen; Dat Jan de Wind m'eens droeg. Hoog door de lucht en dat ik Van alles, alles zag. Zooals ik laatst eens droomde, Toen 'k in mijn bedje lag. We vlogen door het luchtruim, Jan bracht me naar.... een huis! Ik wreef eens in mijn oogen En wasweer veilig thuis! (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14