Als het Kerstmis wordt Mies je en Jet Een kaarsenhoudertje CORRESPONDENTIE Is het Kerstfeest nadert, komen de I rsjes weer voor den dag. Niet alleen den boom, maar ook zoo hier en daar laatst, op de piano bijv., geven de bran- de kaarsjes een aardig effect, lie de kunst van het figuurzagen ver- it, kan heel gemakkelijk zelf kaarsen- dertjes maken. Hier zie je er een voor- Id van. teekeningen I en n breng je met be- ooinueerpapler op dun triplex over. Fig. Ill krijg je door een leeg garen klosje op de verlangde hoogte door te za gen. De gleufjes a b en b c moeten even wijd zijn als het hout dik is. De twee stuk ken zaag je nu heel precies uit. Na het zagen netjes glad schuren. Door de gleuf jes in elkaar te schuiven ontstaat het standaardje. Het gaatje van het halve klosje vijl je uit (met een dun rond vijltje) tot het wijd genoeg is om er een kaarsje in te plaat sen. Daarna lijm je het stukje op den bo venkant van je kaarsenhoudertje. Het ge heel kun je beitsen of verven. Voor de randjes (houtdikte) neem je een andere, liefst afstekende kleur. Bijv. groen met rood of oranje randjes. Je zult een zien, hoe aardig gekleurde kaarsjes in zoo'n hou- dertjo staan. INA VAN DEVENTER- (Nadruk verboden). door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. ies is een aardig poesje, Maar wel een beetje lui i 'k zal 't maar eerlijk zeggen! Soms heeft ze 'n stoute bui. ant gist'ren nog zag Miesje Den poppenwagen staan i 't zonnetje Wat heeft toen Die stouterd foei! gedaan? is er in gesprongen! Dacht je, dat ik 't niet zag, se dat ondeugend Miesje Daar naast mijn popje lag? p Jetje's schoone jurkje, Haar mooien, nieuwen hoed! at kan heusch ieder weten; Zooiets is toch niet zoet! ijn popje keek heel angstig, Er liep een dikke traan mgs Jetje's wang: ze snikte: Weg, stouterd! hier vandaan! Heb Mies toen in haar mandje, Haar eigen mand, gelegd, ins even boos gekeken En tegen haar gezegd; Jij gaat nu zonder eten Voor straf maar naar je bed! Toen kreeg toch medelijden Mijn kleine popje Jet. Ze zei: Och. lieve Mammie, Vergeef het Miesje maar! Ze zal het heusch nooit weer doen, En straf is altijd naar! Mies keek toen toch zoo schattig. Alsof ze zeggen wou: Wat is je kind een snoesje. Nooit doe ik 't weer, hoor vrouw! - Ik heb 't haar maar vergeven. Poes had toen niet meer straf. Wat denk Je, dat ons Miesje Den poppenwagen gaf? Een kopjevast wou 't zeggen: Ik dank je, poppenkind, En wil je even toonen, Dat 'k heel, heel lief je vind! (Nadruk verboden). Leest allen toch alsjeblieft goed wat ik alles bij de prijsraadsels heb geschreven, dan zal je plezier en geen moeite hebben. En vooral: Naam en leeftijd, tijdig in zenden zoodat ik het Maandag 14 Decem ber heb. Niet de woorden opschrijven die ik op schreef, maar het tegendeel er van, onder elkaar de woorden en dan de beginletters vormen de oplossing. Is het goed begrepen? De grooteren het tegendeel van alle woorden opschrijven, dus beginnen meisje jongen, j de eer ste letter van de oplossing, de kleineren beginnen bij laag hoog. n nis eer ste letter der oplossing. Elly van den Boogaart bewaar die raad sels maar voor mij tot na de prijsraadsels. Jan Schouten ja hoor doe maar je best en lees goed alles wat ik er bij heb ge schreven dan is het heusch niet te moei lijk, jij behoort tot de kleineren dus be ginnen bij laag hoog. Henny van Wijk ja zeker ken ik die mu ziekstukjes. Ik heb vroeger heel veel gezon gen en piano gespeeld, de laatste jaren gaat dat niet meer. Jannle van Biezen Ja hoor mooi post papier. Heb je al veel tennisgespeeld met het nieuwe spel? De Sint heeft ook aan mij gedacht. Coba Verlind jij ook al zulk mooi post papier van Sint Nicolaas gehad. Neen ver geet vooral je naam n'»t hit de prijs- raadsels. Mientje Stikvoort ja als je zóóveel huis werk en lessen krijgt, dan kan je niet hel pen als je niet langer mee kunt doen, dat begrijp ik best hoor, zi» (e kunt doen. Mimi en Loekie Favier wal ren prachtig cadeau een poppenhuis, nu kunnen jullie heerlijk samen spelen vooral 's winters met leelijk weer. En ook nog een sjoelbak. Vier zusjes Hartevelt ja jullie hebt ver scheidene kansen want je mag ook alle vier met de getrouwen meeloten. Maar al is 20 boeken heel veel, er zullen ook wel heel veel oplossingen komen. Mappy Riihrwiem de Sint heeft mij niet vergeten en mij wat nuttigs, wat verster- kens vruchten en lekkers gebracht. Willy van Leeuwen, kijk maar goed wat ik bij de prijsraadsels schreef dan zal je het zeker prettig werk vinden. Jan Wassenaar, jij bent maar altijd de trouwe briefschrijver, wel heel gemakkelijk voor je zusjes om het aan jou over te laten. Corrie Harteveld, dus ik heb goed gera den, bij jullie niet het feest op 7 Januari, want Katwijk is niet ver van den Haag. dus zullen velen naar hier enan. Je raadsels plaats ik later. Jan Goedhart is de meester weer beter? Bij de prijsraadsels geen brief schrijven, maar de week daaron ma- <e over St.. Nic. vertellen, je schreef nn dat feest. Corrie en Freek v. d. Loo, bij de prijs-

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13