Woensdag 9 December 1936 llERK- EN 5CHOOLNIEUWS UIT DE OMSTREKEN RECHTZAKEN JhviOe fuüd PUROL (WIT) UIT DE RIJNSTREEK THIJS IJS M HET HANEN-EI PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 10 DECEMBER. AARLANDERVEEN. üed. Herv. Kerk: Nam. 7 uur ds. P. L. jjM van Haaerswoude. ALPHEN AAN DEN RIJN. Evangelisatie: Nam. 7 1/4 uur de heer l j, Dekker. BOSKOOP. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. de van Den Haag. LISSE. Oeref. Gemeente: Nam. 7 uur Ds. H. jgtenberg. Oud Geref. Gem.: Nam. 7 uur de heer mïferlnk van Ederveen. RIJNS ATERW OUDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. A. va i lioten. van Rotterdam. SASSENHEIM. Ohr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. de ruijne. NED. HERV. KERK. Beroepen te Hoevelaken (toez.i J. Le^k: ■- ■rker te Oldebroek; te Wijhe (toez H. J. rest te Holten. BeBroepen te Wijngaarden A. H. Zo.ne- rld, cand. te Ermelo. GEREF. KERK. Beroepen te SelUngen W. Reijnders te Nerschild. Ds. C. VIS. Zondag 13 December hoopt ds. C. Vis. copsgezLnd predikant te Winschoten zijn (-jarig ambtspubileum te herdenken. Ds. Cornells Vis werd in 1871 te Oud- irspel geboren, bezocht het gymnasium Haarlem en studeerde aan de Universi- st te Amsterdam waar hij zijn studie in B6 voltooide. In hetzelfde jaar werd hij poepen te Noordeinde van Graft (N.H.). Ij stond daarna in Warga, Noord- en jM-Scharwoude, Kampen en is thans ■rbonden aan de gemeente te Midwolda am annexls. met woonplaats Winschoten. De jubilaris neemt in het kerkelijk leven vooraanstaande plaats ln. Hij is reeds ie jaren secretaris van de Landelijke ommissle voor Doopsgezinden in de ver- fooiïng, onderaldeeling van de Alg. tópsgezinde Sociëteit. Ook bulten het kerkelijk gebied trad ds. S op de voorgrond doordat hij langen tijd was van het Hoofdbestuur van den bod van Vrije Liberalen en optrad als «izitter van den kieskring Overijsel van Vrijheidsbond. In zijn verschillende standplaatsen was Vis medewerker op verschillend gebied te Kampen bestuurslid van „Volks- ierwljs". BEKENING VAN PENSIOENEN VOOR ONDERWIJZERS. De heer Suring heeft tot den minister jü financiën de volgende vragen gericht: is het juist, dat de pensioenraad d.d. Augustus 1936 de beslissing heeft geno- *n, dat voor onderwijzers, die hun dienst- vóór 1 Juli 1922 niet voor pensioen tbben ingekocht, die diensttijd des- idanks voor de berekening van het pen nen in aanmerking komt? zoo ja, heeft de minister tegen deze esllssing, ingevolge artikel 127a, onder b. ia de pensioenwet 1922, beroep ingesteld den centralen raad van beroep? is de minister bereid, indien vraag 2 vestigend wordt beantwoord, de uit- gaak van den centralen raad van beroep an de kamer mede te deelen? t Indienvraag 2 ontkennend wordt be- ttwoord, Is de minister dan bereid, het aar bedoelde beroep alsnog in te stellen? TWEE POLITIE-AGENTEN STAAN TERECHT. In hooger beroep behandelde het Am- irdamsche Gerechtshof gisternamiddag strafzaak van twee Amsterdamsche ditie-agenten, die wegens diefstal en me- ipHchtigheld aan diefstal door de recht uit ieder tot een jaar gevangenisstraf ln veroordeeld. Zij zouden in den nacht 4 Juni uit een kiosk op het Mercator- kta een bedrag van ruim tien gulden ijjben gestolen. Na het getuigenverhoor en nadat de ver uiten op vragen van den president nog- nuls nadrukkelijk schuld hadden ont- W, was het woord aan den procureur- Betaal mr. J. Versteegh. Het is geen aangename taak, aldus de Kcureur-generaal, requisitoir te moeten ;a»n tegen menschen, op wie juist de ®ltie moet kunnen vertrouwen. Het hie mij persoonlijk een groot genoegen Weest, wanneer deze zitting mij de over using van de onschuld van deze verdach- ïa had bijgebracht, echter is dit overtul- niet mijn deel geworden, o® bewoner van het Mercatorplein en ■w vrouw, wiens verklaringen in hoofd- ■jOen kloppen, hebben alles gezien wat bij kiosk geschiedde. En de eerste verdach- heeft verschillende dingen moeten toe- dat hij bij de kiosk is geweest, dat -l buiten zijn blok is gegaan en daarvan ln zijn rapport is vermeld. De ver dingen worden nog eens te meer beves- door den bewoner, die gewekt is ge- ™den en kan het bezwarender? .Hsaas is waar. wat deze drie getuigen «ben gezien. Ik behoef, aldus spr., niet kggen hoe ernstig en hoe afschuwelijk delict is. Terecht heeft de Rechtbank verdachten ieder een jaar gevan- F-wtraf opgelegd en spr. requireerde tot vJUging van dat vonnis. ^verdedigers concludeerden tot vrij- ®!t Hof zal 22 December arrest wijzen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. .^•tiitlen dahlia's had een bloemenkoop- "it Katwijk afgesneden bij W. te Was- ■J" waarvoor hij zich te verantwoorden j!oot den Haagschen politierechter. 1- wu het vast goed gevonden hebben "b zulks deed, zoo betoogde de ver- AALSMEER. ZILVEREN JUBILEUM „BLOEMENLUST." De heer v. d. Meer onderscheiden. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de Coöperatieve Veilingsvereenlglng „Bloe- menlust" te Oostelnde werd opgericht. On getwijfeld een heugelijk feit, vooral voor de Oosteinders, wier streek, waarin vooral de cultuur van rozen zoo'n geweldige vlucht heelt genomen, met en door de veiling is gegroeid. Het is bovendien de velling geweest, welke door haar streng doorgevoerd sy steem van koopen en betalen groote mis standen uit den weg heeft geruimd. Men behoeft in dit verband alleen maar te dan ken aan de tijden voor 1911, toen de com missiehandel den schakel vormde tusschen j kweeker en afnemer; toen moest de tuin- der afwachten wat hem( soms na maan den. door de commissionair werd uitbe taald. Nu is het „Boter bij de vlsch." Dit is niet het eenige wat door de vei ling is bereikt. Het verbruik van bloemen is enorm toegenomen, terwijl Aalsmeer, dank zij vooral den milden steun der vei lingen, door het deelnemen aan talrijke -ationale en internationale tentoonsstel- II;. en zich een wereldnaam heeft weten te verwerven. Welhaast Iedere kweeker zal dan ook overtuigd zijn, dat zijn organi satie een kostbaar bezit is. Deze en vele andere overwegingen waren het, welke het bestuur hadden doen be sluiten, dat ondanks de slechte tijdsom standigheden. bij het zilveren jubileum moest stilgestaan worden. Gistermiddag is ln een der zalen van Bloemenlust" door het bestuur gerecipieerd. Van de gelegen heid tot feliciteeren is een zeer druk ge bruik gemaakt en de voorzitter en zijn medebestuurders hadden talrijke hand drukken van vertegenwoordigers van schier alle organisaties ter plaatse en vele ln den lande, zoowel op tuinbouw- als ander ge bied. in ontvangst te nemen. Hartelijke toespraken zijn gehouden, waaruit wel dui delijk de groote genegenheid voor „Bloe menlust" bleek. Een treffend oogenbllk was zeker, toen de vertegenwoordiger van den Minister van Landbouw en Visscherij. A W. van der Plassche, inspecteur van den tuinbouw, den heer J. v. d. Méér Pzn., meedeelde, dat het H. M. de Koningin had behaogd den voorzitter van „Bloemenlust" tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau te benoemen, een hooge onderscheiding, waarop ook de leden met recht trotsch kunnen zijn. Het bestuur heeft gisteren mogen erva ren, hoezeer zijn arbeid en de organisatie ln breeden kring waardeering ondervindt. Des avonds is in het veilingsgebouw, dat met groen, bloemen en vlaggen was ver sierd, een feestelijke samenkomst gehou den. Er was voor dezen feestavond een buitengewoon groote belangstelling en naar schatting waren 1600 dames en hee- ren aanwezig. De leiding van den avond berustte bij den heer D. Jongkind Mzn., die mededeelde dat voorzitter v. d. Meer tot ridder in de Orde van Oranje Nassau was benoemd. Op spr.'s verzoek werd den voorzitter het 1- couplet van 't Wilhelmus toegezongen. Verder is medewerking ver leend door Aaisrr, Harmonie" en „Bloe- menlust's Klem Mannenkoor", alsmede door 't gezelschap J. v. Riemsdijk. De heer Van der Meer hield een rede over de historie van „Bloemenlust". Ge meenschappelijke zang wisselde een en an der af. Op dezen avond, welke een mooi besluit was van den herdenkingsdag, is vee! genoten. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. De slachthuiskwcstie - Profielen voor nieuwe straten. De Raad vergaderde; alle leden aanwe zig, behalve de heer Alkemade met ken nisgeving. Bij de mededeelingen vernamen wij, dat de inspecteur van politie opdracht gekregen heeft, nauwlettend toe te zien op het te snelle rijden van auto's op den Nieuwen Zeeweg. Verder, dat de aangele genheid inzake wateronttrekking door het riool van perceelen tuingrond aan den Duinweg in handen is van een Rijksconsu lent, dat regelmatig en minutieus den wa terstand controleert, zoodat de resultaten in een rapport zullen worden medegedeeld. Een dankbetuiging van „Het Groene Kruis" werd voor kennisgeving aangenomen. Met alg. st. werd de heer F. J Visser aange wezen als gemeentegeneesheer voor 1937. De aftr. leden van de commissie van toe zicht op het L. O., resp. de heeren J. H. Hegeman en R. Klunder, werden herkozen; evenals de zes aftr. leden van de commissie tot wering van schoolverzuim met name H. G. de Boer, L J. Droogh, R. Klunder, H. G. Vis, G. A. Wlggers en E. L. de Witt. Verslag commissie van toezicht der Noord- wijksche Spaarbank over 1935. De heer Schelvis informeerde of dit verslag voor de commissie verplichtend was; hij maakte aanmerking op de z. i. te hooge hypotheek rente, welke de Spaarbank vordert en wenschte deze verlaagd te zien. Zijn vraag bleek niet voor directe beantwoording vat baar te zijn, maar verondersteld werd dat de Raad over de hypotheekrente der Spaarbank niet zoo heel veel in te brengen heeft; het zal onderzocht worden. Als Gast- huismeester te Noord wijk aan Zee werd de aftr. functionaris P. Plug Jzn. herkozen. Een credietregellng voor kleine kweekers, waarbij een maximum van f. 8000 werd be schikbaar gesteld voor het verstrekken van rente-dragende voorschotten aan kleine kweekers, werd met alg. st. aangenomen, terwijl de heeren J. C. van der Meer, S. C. Buik en A. Caspers, evenals het vorig jaar benoemd werden als commissieleden Het vorig jaar bleken 15 credieten verstrekt te zfjn voor een totaalbedrag van 5 mille. In zake de verhuring van gemeentelijk wei land en teelgronden in het Langeveld aan diverse gegadigden werd als regel vastge houden aan de vorige pachten, verminderd met de daarop ln de laatste jaren toege- tane verlagingen. Twee kleine perceeltjes zullen publiek worden verpacht. Twee ver zoeken om verlaging van pacht van ge meentelijke perceelen teelland in het Langeveld met 20 werden ingewilligd. Bij deze gelegenheid merkte de heer Wasse- naar op. dat er over advies van de agra- rlsche commissie gesproken werd. terwijl hy, hoewel lid zijnde, daarvan niets af weet. Een der leden schijnt derhalve als dictator op te treden en hy wilde gaarne weten hoe dat zit. Een door Den Haag ge- wenschte gemeenschappeiyke regeling vleeschkeuringsdienst Kring Katwijk, spe ciaal het stichten van een gemeenschap- pelqk slachthuis levert voor Noordwijk volgens B. en W ernstige bezwaren op De Raad was hel hiermede eens en de heer Schelvis gaf een uitgebreide opsom ming van door deskundigen verstrekte ge gevens. Besloten werd op voorstel van B. en W. te trachten Den Haag van de moei lijkheden van Noordwijk te overtuigen en de gemeente Noordwijk niet de duim schroeven aan te draaien. Op verzoek van de griffie werden in de verordening be treffende het heften van haven- en kade- gelden eenige technische wyzlgingen aan gebracht, zoodat deze thans meer aan de eischen des tyds voldoet. Ingevolge een nieuwe wet moeben eenige functies in de gemeente bij e.v. vacatures bezet worden door z.g. capltulanten, dus gewezen mili tairen. Hiervoor werden door B en W. 13 functies aangewezen. De heer Liefferink stelde voor om hiervan 7 functies te schrappen, welk voorstel behoorlijk onder steund. blijkens de discussies vrijwel alge- meene instemming ondervond. Bij de mon delinge stemming bleken eenige leden niet te weten, of het voorstel-Liefferink dan wel het voorstel van B. en W. in stemming was, waardoor het voorstel-Liefferink met 7 tegen 6 st verworpen werd. De Raad corrigeerde daarop zichzelf door het ge- heele voorstel met 13 tegen 1 te wippen, hetgeen wel als gevolg zal hebben, dat Den Haag de verordening eenvoudig oplegt, waarvan do leden zelf ook wel overtuigd bleken te zyn: maar zij hebben dan echter niet de verantwoording. Het verzoek van Rodenburg om plaatsing van een lantaarn aan de Beeklaan werd afgewezen om de consequenties hieraan verbonden.' Het is li l. de bedoeling, dat eigenaren van bouw grond zooveel mogelijk bydrai-en In den aanleg van een straat met alles wat er bijbehoort en men is bang, dal er even tueel ook allerlei andere aanvragen op zouden volgen, welke dan slecht geweigerd zouden kunnen worden. Het vraagstuk van het voetpad langs de Beeklaan werd in de discussies gemengd, waarby te beluisteren viel. dat dit nog niet geheel en al van de baan Is. Op voorstel van Den Haag werd een nieuwe loonschaal Ingevoerd voor de gemeentewerklieden, teneinde deze meer in overeenstemming te brengen met de loonen van rijksperso neel. Hoewel uit den aard der zaak eenige leden tegen alle loonsverlagingen gekant zijn, durfde men de gevolcen niet op zich nemen voor het geval, dat loonsverlaging door Den Haag eenvoudig wordt opgelegd; het voorstel werd dus z.h.s aanvaard. Een voorstel tot verlaging der huren van de zg.n. 22 huurkoopwoningen had heel wat meer voeten in de aarde, vóór het ten slotte z.h.s. tot besluit verheven werd. De heer Vogelaar had de opgestelde exploita tierekening goed onderzocht en was van meening dat er met fictieve cijfers ge werkt was. Men kwam tot de conclusie, dat de gemeente aan deze exploitatie een groot nadeel heeft en de heer Van der Meer gaf zelfs in overweging de heele zaak maar te likwldeeren. Een groot deel der gemeente reserve is hierin belegd en dan kon men geiyktydig zien, dat deze reserve eveneens fictief was. Dit opheffen Is echter niet zoo eenvoudig, zoodat daar wel niets van zal komen. De voorzitter beloofde de zaak eens te zullen bekijken. Daarna volgde de vast stelling van nieuwe profielen voor eenige straten en nieuw aan te leggen straten. Zoo zal de Kettlngsteeg. van ouds de Muizen- steeg zooals deze nog steeds in den volksmond heet tot 10 M. verbreed wor den, met het gevolg dat het dan geen steeg meer zal zijn maar een straat, zoodat er dan ook een nieuwe naam voor moet ko men. De heer Vogelaar noemde eenige namen, maar andere leden bleken in deze meer conservatieve denkbeelden te hebben en zagen ongaarne oude namen verdwij nen. Het is derhalve niet uitgesloten, dat voorgesteld zal worden de tegenwoordige Kettlngsteeg Muizenstraat te doopen. De gemeente heeft echter inzake het noemen van straten een adviseur in den gemeente archivaris, den heer Kloos, die als steeds wel weer met een origineel advies ter tafel zal komen. De Golfweg is geprojecteerd op 12 M. breedte, de Zoutmanstraat op 9, "een ge deelte der De Ruiterstraat op 10 M. en een ongenoemde dwarsstraat van den Golfweg op 9 M.; deze maten alle met Inbegrip der trottoirs. Natuurlijk zyn deze profielen alle nog afhankelijk van een definitieve vast stelling van het Uitbreidingsplan. Hoofd zaak schijnt echter te zijn dat eenige bou wers spoedig aan den gang kunnen gaan, hetgeen de werkloosheid dan weer ten goede komt. Voor het verstrekken van een Kerstgave aan steuntrekkenden en arm- lastingen werd, zooals vorige Jaren we derom een bianco-crediet verstrekt. De heer Schelvis informeerde naar 't crediet voor reclame tot grooter gasverbruik, waarbij de voorzitter mededeelde, dat de resultaten uiterst gunstig waren, aange zien er in November van dit jaar een vooruitgang in het gebruik van gas viel waar te nemen van 6800 kub. Meter in ver gelijking met het vorl» jaar. Tot slot wenschte de voorzitter den leden een pret tig Kerstfeest en een Zalig Uiteinde toe, waarna de Raad overging in besloten zit ting. Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzicht baar weg en daarom is voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij de verzorging van gelaat en handen* Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten:, 3458 (Ingez. Med.) ALPHEN. De koelcel en het electrisch stroomverbruik. In de raadsvergadering van 3 Juni 1936 werd. naar aanleiding van het daartoe strekkend verzoek van de afd Alphen aan den Rijn van de Hollandsche Mij. v. Land bouw, besloten tot het aanbrengen van een koelcel in de noodslachtplaats en bepaald, dat de kosten zouden moeten worden be taald door de gebruikers. In genoemd voor stel deelden B. en W. mede, dat de ex ploitatie van de noodslachtplaats, door de plaatsing en het gebruik van een koelcel, in totaal zouden worden belast met een hooger bedrag van rond f. 300 p. J. Indien men dit bedrag ten volle zou willen verha len uitsluitend op hen door wie of te wier behoeve, gebruik zou worden gemaakt van de koelcel, zouden de daartoe te heffen bedragen, naar de gegevens over de jaren 1033 tot en met 1936, zóó hoog moeten zyn, dat reeds by voorbaat vaststaat, dat slechts weinigen, hoe gaarne men zulks ook zou willen, van de koelcel gebruik zul len maken. Waar B. en W. voorts van oordeel zyn, dat verhaal van de exploitatiekosten der koelcel op alle gebruikers van de nood- slachtplaats of wel op allen, die vee of vleesch ter keuring aanbieden, uitgesloten is te achten, omdat zulks gepaard zou gaan met een, zy het slechts geringe verhooging van de huidige tarieven, blijft naar 't oor deel van B. en W. geen anderen weg open, dan deze, dat de gemeente de kapitaals- kosten voor haar rekening neemt en slechts de exploitatiekosten in engeren zin ver haalt op degenen, door wie of te wier be hoeve van deze inrichting gebruik zal wor den gemaakt. De kosten, te verhalen op de gebruikers, zouden B. en W. dan ook willen beperken tot die, welke het gevolg zyn van het verbruik van electrischen stroom. Deze kosten worden geraamd op rond f. 35 a f 90 p. j. by een normaal gebruik van de koelcel De overige kosten, welke veroor zaakt worden door afschrijving en onder houd enz., te stellen op rond f. 200 p. j.. zul len voor rekening der gemeente dienen te blyven. dachte, doch de getuige W. zei dat niemand het recht heeft rijn dahlia's te snyden. Nadat de getuigen waren gehoord, vroeg de officier f. 10 boete subs. 10 dagen hech tenis. De politierechter sprak verdachte vrij omdat geen bewys was geleverd. Wegens vervalsching van een rijbewys had een inwoner van Voorschoten rich te verantwoorden. Het rijbewys was ln 1936 ongeldig geworden. Verdachte had van de zes een acht gemaakt. Hy had op den be- wusten avond f. 2 kunnen verdienen. De officier van justitie vroeg f. 15 boete subs 15 dagen hechtenis. De verdediger had daar geen bezwaar tegen en verdachte ook niet. waarop het vonnis conform dezen eisch werd bepaald. SURSEANCE KONINKL. HOLL. LLOTD. Verlengd voor den tyd van anderhalf jaar. De derde kamer der arrondissements rechtbank te Amsterdam heeft heden be slist inzake het verzoek van den Koninkl. Hollandschen Lloyd tot verlenging der sur seance van betaling, welke tot 15 November J.l. was verleend. De rechtbank verlengde de surseance voor den tyd van anderhalf jaar. 20. Draak Honedis liep briesChend rond, zonder dat hy Thljsje vond; maar als hy 'm had gezien, was dat hét einde van 't verhaal geweest misschien! Nu zocht hy maar, met heel veel staart-gezwaai en maakte, woedend, veel lawaai, 't Had volgens Thysje al lang genoeg geduurd hy heeft eens om een hoek gegluurd en zag, dat 't dier, al zoekend en heel kwaad, een beetje weg ging uit zyn buurt. Nu nam hy snel die kans te baat; hy sprong vlug overend en is, onhoorbaar, weggerend de draak, die steeds nog naar hem speurde, zag niet wat er gebeurde. Zoo kwam 't, dat Thysje door de grot heen slipte en eindelük met 'n sprong de poort uit wipte; hy dacht „Ziezoo, nu ben 'k weer buiten en Hanedis kan naar mq fluiten. Maar 'k heb toch we! in groot gevaar verkeerd en daar iets van geleerd; ik kan het van dier. draak niet winnen en dus moet lk iets anders gaan verzinnen." Volgens inlichtingen van den keurings veearts kan worden aangenomen, dat voor hetgeen over de vrij bank wordt verkocht, ook gedurende tenminste een etmaal ge bruik van de koelcel noodig zal rijn. Dit zou alzoo zyn per jaar: voor 2 paarden of veulens, 40 runderen, 35 v/jrkens (20 zware, 15 lichte i, 3 vette kalveren, 5 gras kalveren. 2 nuchtere kalveren, 23 schapen en 1 geit. Bij heffing nu voor dit gebruik per" etmaal, van: 30 cent per vierendeel voor de paarden, veulens en runderen; 60 cent voor de zware varkens; 30 cent voor schapen en 20 cent voor nuchtere kal veren; lammeren en geiten, zal volgens deze raming een opbrengst worden ver kregen van f. 80,70 per jaar, afgezien van een eventueele opbrengst wegens gébruik der cel voor bewaring van kleinere par tijen vleesch. De kosten, uitsluitend wegens stroomverbruik, zullen bij dit tarief der halve, waarschynlyk ongeveer kunnen worden gedekt. Hoewel, gelet op de belangrijke en voor de desbetreffende eigenaren waardevolle diensten welke hiervoor worden geboden, een eenigsrins hooger tarief zich wel laat verdedigen, meenen B. en W. toch niet hooger te jnoeten gaan. Tevens willen B. en W. de gelegenheid benutten de verorde ning op de heffing van keur- en slacht loonen. met behoud overigens van de hui dige tarieven, aan een meer algemeens technische herziening te onderwerpen en daarin tevens te laten vervallen de heffing van 25 ct. voor het geven van een afkeu- ringsbewijs en van 5 ct. voor het verstrek ken van elk aangifteformulier. De feesten bij het huwelijk van de Prinses. De opbrengst van de gisteren gehouden collecte en inzameling van gelden voor de feestelykheden op 7 Januari as. ter gele genheid van het VorsteUjk huwelijk be draagt ruim f. 600.—. Voor de optocht hebben rich uit kringen van handel, industrie, middenstand en vereenigingen ruim 300 deelnemers aange meld. Men verzoekt ons mede te deelen dat alsnog gelegenheid tot aanmelding bestaat by den heer G. van Staalduinen. ALKEMADE. Raadsagenda. De Raad komt morgen des n.m. te 77» uur in openbare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken; 2. Intrekking en opnieuw- vaststelling eener verordening op de hef fing en invordering van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister; 3. Vaststelling schoolgeldverordening; 4. Op nieuw vaststelling der verordening tot hef fing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting; 5. Verlenging ont- ruimingstermijn van de woning, staande te Nieuwe-Wetering, plaatselijk gemerkt C 16; 6. Wyzlging gemeente-begrooting 1936; 7. Aanschaffing van een babymotorspuit; 8. Reclame straatbelasting; 9. Reclame hon denbelasting. NIEUWVEEN. De sluiting der Winkelweek. De zaal van café Schreuder was dicht bezet met belangstellenden voor de sluiting van de 2de Winkelweek. Velen moesten bui ten de zaal blijven, daar deze onmogehjk allen kon bergen. De voorzitter, de heer J. Vreeken sprak een kort welkomstwoord en zeide dat de Burgemeester tot zyn grooten spyt niet aanwezig kon zyn, doch hy zag in weth. Ran en den gemeente-secretaris het gemeentebestuur vertegenwoordigd. Een schaduw hangt echter over deze Winkelweek, aldus spr., want een der deel nemers de heer J. Augustinus, is juist dezer dagen overleden. Hy was een vooraanstaand zakenman en jarenlang wethouder dei- gemeente geweest. Wij zyn hem dankbaar voor hetgeen hij voor Nieuwveen is geweest. Na deze treffende woorden was het een oogenblik doodstil in de volle zaal, doch het leven gaat verderEven later kwam St. Nicolaas met zyn Piet binnen. Na een korte toespraak van den Sint werd overge gaan tot de bekendmaking van den uitslag van den lintwedstryd. De totale lengte van. het lint bleek te zijn 96 Meter, welk getal door 6 deelnemers van de 216 geraden was. Bij loting werden winnaars: Joh. Pyper, Ant. Wetter, Jac. Freyee, N. Udo en Bets. Spek. Vervolgens werd de verloting gehou den van de gratis verstrekte winkelbonnen, gr waren ruim 52400 bonnen uitgegeven en 156 prijzen beschikbaar gesteld. De w.n. gemeente-ontvanger de heer Roberts ver richtte de loting .De heer Vreeken dankte het Gemeentebestuur, het Electrisch Bedryf voor hun gewaardeerde medewerking, als mede de heer N. v. d. Vos voor de uitreiking der bonnen. De heer Roovers dankte namens het ge meentebestuur voor de geslaagde opzet van de winkelweek. St. Nicolaas nam met een aardig toespraakje afscheid. Hiermede be hoort deze 2e winkelweek tot het verleden! Het waren gezellige dagen, vol licht en drukte in ons dorp! De kinderen der openb. school vierden der traditie getrouw, hun jaarlyksch Sin terklaasfeest. Tegen 1 uur arriveerde de Sint met zyn knecht aan de school, waar hy met vrooiyke liederen en blyde gezich ten werd begroet. Vele moeders met klei nere broertjes en zusjes waren eveneens aanwezig; de goede Sint deelde cadeautjes uit en tracteerde royaal. Het was als van ouds voor leder een hoogst plezierige mid dag! Het is moeiiy.k te zeggen, wie meer genoten, de kleinen om het feest of de volwassenen om de glundere kindergezich ten. Met een hartelyk gemeend „tot weer ziens" vertrok Sint Nicolaas. WOUBRUGGE. School- en Archiefhouw gereed. De bouw van de O. L. Srhool is gereed en met de aanleg van een betegdoe speel plaats en een plantsoen is het. een keurig geheel geworden. Het gebouw bestaat uit di ie lokalen waarvan een lokaal speciaal is ingericht voor berging van hel gemeen- 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7