i Iets over Argentinië LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 9 December 193( kwaliteit VAN 1 HOUTEKS CACAOj De handel met Nederland SCHEEPSVERBINDINGEN UIT DE BONTE WAERELD BUITENLAND VRAGENRUBRIEK DE ALGEMEENE TOESTAND. Diplomatieke besprekingen. Van officieele zijde worden de berichte, bevestigd, volgens welke sir Eric Drum mond, de Engetsche ambassadeur te Rome nieuwe besprekingen zou hebben gevoerd met den Italiaanschen minister van bui- tenlandsche zaken graaf Ciano, betreffende het sluiten van een gentleman's agreement tusschen beide landen ten aanzien van de Middellandsche Zee Er zou echter nog een aantal punten moeten worden opgehelderd, alvorens de onderhandelingen in het laatste stadium komen. Heden vangt te Riga een bijeenkomst aan van de ministers van buitenl. zaken van Lithauen, Estland en Letland. BELGIË. Overeenkomst tusschen Frontisten en Vlaamsch-Katholieken. Er is een overeenkomst tot stand geko men tusschen de Frontisten tVlaamsch-na- tionalisten) en de Vlaamsch Katholieke partij. Deze overeenkomst heeft groote politieke beteekenis, daar zij een herstel der groote katholieke partij zal kunnen begunstigen. De overeenkomst handhaaft de oecono- mische eenheid van het koninkrijk, evenals de eenheid der buitenlandsche, der mili taire en der koloniale politiek. Deze eenheid is gewaarborgd door de dynastie en door wetgevende en uitvoerende machtsorganen in Vlaanderen en in het Walenland. Een politiek parlement blijft dus gehandhaafd. Dit zal gekozen worden vol gens algemeen kiesrecht met uitsluiting van alle staatscorporatles. De leiding op cul tureel, oeconomisch en sociaal gebied wordt toevertrouwd aan beroepsorganisaties of corporaties, doch regeering en parlement beslissen in laatste instantie op aanbeveling der corporaties. De tusschen Frontisten en Vlaamsch-Katholieken gesloten overeen komst handhaaft tenslotte de vrijheid van sociale en vakvereenigingen en beoogt voorts het maatschappelijke en oeconomi- 6che leven te bevrijden van politieken strijd. De overeenkomst bevestigt voorts de nood zakelijkheid van een publiekrechterlijk sta tuut voor de Vlaamsche gemeenschap, ver wezenlijkt en gewaarborgd door een auto nome politieke vertegenwoordiging. Havas merkt op, dat de Frontisten reeds met de Rexisten verbonden zijn. Men vraagt zich nu af of dit bondgenoot schap gehandhaafd zal worden. De nieuwe partij zou in dat geval nog veel machtiger zijn. De tot stand gekomen fusie kan be langrijke gevolgen hebben in de binnen- landsche politiek. DUITSCHLAND. Von Ossietzky niet naar Oslo. Naar de Berlijnsche correspondent van ihet Noorsche blad .Aftenposten" ver neemt, zal Karl von Ossietzky niet naar Noorwegen komen om er morgen den Nobel prijs voor den vrede voor 1935 in ontvangst te nemen. De reden is, dat zijn toestand aanzienlijk is verergerd. Zijn dokter in het Westend- ziekanhuis te Berlijn verklaarde, dat er geen sprake van kon zijn dat Von Ossietzky op reis ging, daar in de laatste week diens toestand erg achteruit is gegaan. Aangezien Von Ossietzky dus voorloopig niet naar het buitenland kan gaan, zal, naar de correspondent voorts vernam, het geld van de Nobelstichting waarschijnlijk onmiddellijk na den lOden December bij een Duitsche bank worden gestort. Bit is, zoo zegt men te Berlijn, het logi sche gevolg van de Duitsche wetten, welke niet toelaten dat Duitsche staatsburgers kapitaal in het buitenland hebben staan. 3473 (Ingez. Med.t ZWITSERLAND. Het proccs-Frankfurter. Hedenochtend 10 uur is voor het Kanto naal Gerecht van Graubunden te Chur het proces begonnen tegen David Frankfurter, den moordenaar van Wilhelm Gustloff, den leider van de Duitsche nationaal-socialis- ten in Zwitserland. President van de rechtbank is Ganzoni, de president van de Kantonale Rechtbank van Graubunden. Vele binnen- en buitenlandsche journa listen, juristen, medici, politici, wonen het proces bij. Ook een vertegenwoordiger van de Duitsche legatie is aanwezig. Het begin van de zitting is gewijd aan het voorlezen van de beschuldiging door den procureur, Frederic Brugger. De beklaagde wordt verdedigd door den advocaat Curti uit Zürich. Havas bericht nog, dat de procureur den volgenden eisch heeft gesteld: David Frankfurter is schuldig aan moord op Wil helm Gustloff en moet gestraft worden met 18 jaar gevangenisstraf, vervallen worden verklaard van burgerrecht, levens lang worden verbannen en schadevergoe ding betalen voor de schade, welke hij door den moord heeft aangericht. RUSLAND. Rocchimowitsj benoemd tot volkscommis saris der verdedigingsindustrie. Het centraal uitvoerend comité der sovjet-unie heeft een besluit gepubliceerd aangaande de instelling van een volkscom missariaat voor de verdedigings-industrie. Moissej Rocchimowitsj werd tot volks commissaris benoemd, terwijl Miichil Ka- ganowitsj en Romoeald Moeklewitsj tot zijn plaatsvervangers werden aangewezen. TSJECHO-SLOWAKIJE. Streven naar decentralisatie. Hodza heeft voor de senaatscommissie voor de begrooting een uiteenzetting gege ven van de binneniandsche politiek der regeering De regeering is voornemens een decentralisatie in te voeren door den gou verneur van Slowakije uitgebreidere be voegdheden te geven en de kwestie der autonomie in het sub-Karpatische Rusland op te lossen in overeenstemming met de verplichting, die de staat in het vredes verdrag op zich heeft genomen. Sprekende over de economische gebeur tenissen. zeide de minister-president, dat Tsjecho-Slowakiie door de devaluatie zich bereid heeft getoond aan het nieuwe Euro- peesche systeem van handelspolitiek mee te werken. De staat is bereid de handels- beperkingen op te heffen en de banden van den internationalen handel te slaken naar mate de andere landen daartoe overgaan. FRANKRIJK. De Perswet aangenomen. De Kamer heeft het pers-wetsontwerp in zijn geheel aangenomen met 359 tegen 193 stemmen Te Chanteray is een staking uitgebroken onder de werklieden van een raffinaderij en te Rijssel is het tot incidenten gekomen tusschen stakers en werkwilligen over de bezetting van fabrieken. OOSTENRIJK. Li a Nationaal-socialistische propaganda- centrale ontdekt. De politie te Weenen heeft verscheidene personen gearresteerd die een centrale na- tionaal-socialistischen hulpdienst hadden georganiseerd onder het mom van volks hulp". Een doorzoeking van den zetel der vereeniging bracht een groote hoeveelheid nationaal-socialistisch propaganda-mate- riaal aan het licht. DANZIG. Zestigtal arrestaties. De „Voelkische Beobachter" deelt mede, dat de Gestapo te Danzig een zestigtal per sonen heeft gearresteerd, verdacht van communistische agitatie. ITALIË- Mussolini in Maart naar Noord-Afrika. Mussolini zal, naar Havas meldt, in Maart a s. naar Tripolis gaan om den grooten auto weg tusschen Tripolis en de grens van Tunis in te wijden. Zijn zoon, Vittorio Mussolini, 7 -a terugkeer van den Duce in het huwe- lijY treden. De Seyoekai, de tweede politieke partij van Japan, heeft haar secretaris generaal, Ando, naar den eersten minister Hirota en naar den minister van buitenlandsche zaken Arlta, afgevaardigd, teneinde zich op de hoogte te stellen van de politiek van het kabinet jegens China. Politieke waarnemers spreken de mee ning uit. dat de aldus door de politieke partijen tot uiting gebrachte afkeuring van de Chineesche politiek der regeering, geen kabinetscrisis tengevolge zal hebben, maar integendeel er toe zal bijdragen de houding der regeering jegens China te verstevigen. Het Russische schip „Krassin" is aan de zuidwestelijke kust van Kokkaido aange houden door Japansche oorlogsschepen met het motief, dat het zonder vergunning in een versterkte zone is binnengeloopen. Naar men verneemt, heeft Arita de leden van den Privy Council er op gewezen, hoe sovjet-Rusland door het verdrag van Ports mouth van 1905 gebonden is aan het sluiten van de visscherijovereenkomst met Japan, welke bestemd is om geschillen in de vis- scherii in de noordeliike wateren te voor komen en de Japansche visscherii aldaar te regelen. De minister zeide dat sovjet-Rus land niet kan weigeren de nieuwe over eenkomst te teekenen en hii hoopte, dat dit nog zou geschieden, voordat de bestaande 1 overeenkomst od 31 December as zal zijn atgeloopen. De volgende schepen zijn morgen radio- telegrafisch te bereiken via het kuststa- lion Scheveningen Radio: Aagtekerk, Aichiba, Aldabi, Almkerk. Al- waki. Baloeran, Bloemfontein, Chr. Huy- gens, Colombia, Crijnssen, Dempo. Groote- kerk, Jagersfontein, Johan de Witt, Meer kerk. Kota Nopan. Leerdam, Oranje Nas sau, Poelau Roebiah, Van Rensselaer, Si- bajak, Slamat, Spaarndam, Springfontein, Statendam, Streefkerk, Veendam en Ve nezuela Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door .Radio- li oil and" J. K, te L. Gehuwd en niet met an dere belastingschuldigen in gezinsverband samenwonende, bedraagt de belastng resp. f. 60.44 en f. 55.96. Abonné V. te L. U is niet aansprake lijk voor de belasting van uw dochter. De belasting kan op haar eigen goederen, c.q. haar inkomsten worden verhaald. J. C. R. te L. De becijfering van uw aanslag is juist. J. S. te L. De belasting bedraagt in totaal f. 109.82 ZUID-AMERIKA. De Pan-Amerikaansche conferentie. De pan-Amerikaansche vredesconfertnie heeft besloten, zich niet bezig te houden met het geschil tusschen Bolivia en Para guay, doch het Chaco-conflict te doen rege len door een daartoe speciaal bijeengeroe pen vredesconferentie, welke zal bestaan uit vertegenwoordigers van Argentinië, Chili, Peru, Brazilië en Uruguay. Wel besloot de pan-Amerikaansche con ferentie, constateerend, dat de Chaco-con- jferentie reeds een jaar lang vergeefs werkt, om een overeenkomst tot stand te brengen, een beroep te doen op beide geschil hebben de staten, om te trachten binnen zoo kort mogelijken tijd een definitieve oplossing te vinden, opdat de belangrijke werkzaamhe den van de pan-Amerikaansche vredescon ferentie niet benadeeld worden door dit ge schil tusschen twee Amerikaansche naties. In een door de regeering van Uruguay ter pan-Amerikaansche vredesconferentie ingediende ontwerp-resolutie wordt voorge steld, dat alle geschillen tusschen de Ame rikaansche staten zullen worden onderwor pen aan een verzoenings- of arbitrage-pro cedure. De resolutie sluit echter het recht van de staten niet uit. hun geschillen voor te leggen aan het hof van internationale justitie te Den Haag. L£ VATICAANSCHE STAAT. D? gezondheidstoestand van den Paus. Prof. Airnnta Milani beschouwt den ge zondheidstoestand van den Paus dusdanig verbeterd, dat deze, aLs deze verbetering aanhoudt, morgen het bed weer zal kunnen Terlaten. UIT HET VERRE OOSTEN. Incident van Tsjingtao geregeld. Russisch schip aangehouden. Uit Tsjingtao wordt gemeld, dat het Chineesch-Japansche incident geregeld is. De Chineesche autoriteiten zouden de Japansche eischen, o.m. ten aanzien van de sluiting van het Kwomintang-bureau, hebben aanvaard. De Japansche marine-soldaten zijn met de evacuatie begonnen De Japansche katoenfabrieken staan gereed het werk te hervatten. Intusschen worden in Japan zelf de poli tieke partijen ongeduldig. De grootste poli tieke nartij van Japan, de Minseito, heeft reeds een commissie benoemd tot het in stellen van een onderzoek naar de buiten landsche politiek van het kabinet-Hirota, dat, naar beweerd wordt, in gebreke Ls gebleven in het bijzonder ten aanzien van China. 473ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 9 December 1936 Hooge Prijzen 200016018 1500.— 13901 s 200.— 14854 100.— 1777 12451 18299 Prijzen van 30. 69 344 520 1349 2098 2567 2638 2788 2939 3267 3489 3690 3926 4037 4089 4256 4485 4674 5141 5224 5779 6136 6264 6292 6392 6892 6946 7209 7652 7734 7876 8377 8462 8632 8887 9395 10267 10404 10581 10778 10987 11432 11449 11492 11518 11901 11954 12138 12148 12251 12309 12521 12529 13457 13556 13642 13702 14039 14125 14245 14268 14383 14465 14604 14624 14992 15311 15492 16467 16539 16616 17081 17099 1716C 17330 17374 17675 17761 17814 17968 18108 18206 18770 18868 19522 19542 19747 19954 20045 20165 20417 20495 20749 20980 Verbeteringen 2e klas, 2e lijst: 11923 m. z. 11993; 16653 m. z. 16633. Congres-plein te Buenos Aires. AAN WEEN BEHOORT LONDEN? Londen met zijn acht millioen inwoners heeft slechts 40.000 eigen grondbezitters, waaraan het Londensche stadsgebied be hoort. Het grootste grondbezit van Lon den wordt verdeeld door vier personen. De grootste Londensche grondbezitter is de hertog van Westminster, die het belang rijkste gedeelte van Westend, evenals groote goederen in de buurt van de Vauxhall Bridge Road en Millbank bezit. Het geza menlijke bezit van den hertog wordt ge schat op 304 vierk. mijl grond en vertegen woordigt een waarde van 20 millioen pond. Slechts weinig van dit bezit is door ver koop versnipperd geworden, o.a. in 1930 acht acres aan een groote maatschappij. De hertog heeft echter ook nog waarde volle grond in Mayfair en Belgravia, waar onder de Park Lane, Grosvenor Square en de Berkeleystreet enz. De vestiging van dit oude familiebezit van den hertog van Westminster gaat tot in den tijd van Ko ningin Elisabeth terug, toen het toen malige hoofd der familie met een zekere miss Davies in het huwelijk trad, die een aardig bezit in 't nu zeer voorname stads deel Belgraves. toen bekend als Eburyfarm, bezat. Deze Eburyfarm was een landgoed, dat echter niet veel waard was en schijn baar een slechten bodem had, want de op brengst van deze farm werd getaxeerd op slechts vier shillings per jaar. Uit dit arm zalig stukje land en het huwelijk van den hertog van Westminster met de eigena resse ontstond het elegante stadsdeel van Westend. De hertog van Westminster staat als zeer weldadig bekend. Toen de Thames in 1929 bulten haar oevers trad en een heel stadsdeel overstroomde, zorgde de hertog voor duizenden van zijn huurders, stelde gratis land met een waarde van 200.000 pond sterling ter beschikking voor het onderbrengen van 2500 menschen. Een andere grondbezittersfamilie in Londen zijn de Partmans. Groote deelen van hun bezit zijn weliswaar Verkocht Het valt te begrilpen. dat Zuid-Amerika thans meer dan tevoren de publieke aan dacht van Nederland tot zich trekt, nu een handelsmissie onder leiding van jhr. mr. dr. H A. van Kamebeek. en samengesteld uit eenige leidende figuren uit ons econo mische leven, zich daarheen begeven zal om voor onze producten te zoeken naar nieuwe mogelijkheden. Uit dat gezichtspunt beke ken is ongetwijfeld Argentinië het gewich tigste land van het geheele Latiinsch- Amerikaansche werelddeel. Niet omdat deze republiek de grootste of de volkriikste is. want. hoe uitgestekt ook. wordt zii door Brazilië in beide opzichten overtroffen: in tusschen vormen de 12 millioen inwoners van Argentinië een markt, die grooter mo gelijkheden oplevert dan menige talrijke bevolking van meer tropischen of exoti- schen levensaard. Immers. Argentinië heeft zich. dank zii een gematigd klimaat en een vrijwel uitsluitend blanke bevolking, geheel ontwikkeld in de richting, welke alle ex tensieve agrarische gebieden opgegaan zijn. een richting die feitelijk niet zooveel ver schilt van datgene wat wli in ons eigen land aanschouwen op de Groningsche en Friesche klei of od de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden: de landbouw brengt er de koopkracht en deze laatste dekt hare behoeften grootendeels in de naburige marktsteden, in den vorm van machine rieën voor het bedrijf, van kleeding en van nlet-zelfverbouwd voedsel en van allerlei andere fabrikaten voor wier voorziening het agrarische platteland aangewezen is op de industrieele centra des rijks Niet veel an ders is de gang van zaken in Argentinië. Men verbouwt er tarwe. mais. lijnzaad in geweldige hoeveelheden men verwerkt er de millioenen stuks rundvee en schapen die in de pamoawelden hun voedsel vinden, tot bevroren vleesch. met huiden, vet, wol en dergelijke als bijproducten. Van de op brengst dezer productie moet de natie als geheel betalen: le de rente en aflossing op de buitenlandsche leeningen. resp. de divi denden of rente od aandeelen en obligaties der met buitenlandsch kapitaal gebouwde spoorwegen: en 2e. de fabrikaten, welke het eigen land niet voortbrengt. Nederland is van ouds een gewichtige afnemer van de Argentijnsche agrarische voortbrengselen. Er is dus alle reden om ook omgekeerd aan Argentinië een deel van onze eigen produc tie te willen verkoopen. Niet dat een derge lijke handel nu bepaald vastgelegd behoeft te worden in starre proporties. Daartegen verzet zich bepaald onze eigen traditie van vrijen wereldhandel, die spontaan zijn even wicht moet zien te vinden. Aan den ande ren kant echter treedt Argentinië ons on gevraagd met vriendschappelijke bedoelin gen tegemoet door aan Nederlandsche goe deren een voorkeur toe te kennen bii het verdeelen der voor importfinanciering be- noodlgde betaalmiddelen, een privilege dat bestemd is als belooning voor 's lands beste klanten. Is aldus de algemeene sfeer voor ons land gunstig genoeg, een tweede overweging is natuurlijk welke soort van goederen Neder land voortbrengt, die door Argentinië be geerd kunnen worden, waaraan zich dan uiteraard de overweging vastknoopt of de door ons gevraagde Driizen concurreerend. ziin Want het spreekt vanzelf, dat ook an dere industrieele landen van dit Zuid-Ame- rikaansche afzetgebied werk maken; niet alleen de zeer groote. zooals Engeland, d? V S.. Duitschland en Japan, maar ook de met ons zelf vergelijkbaren waaronder Bel gië Zweden en Italië te rekenen zijn- Als agrarisch land heeft Argentinië na tuurlijk in de eerste plaats behoefte aan machines van allerlei aard. voor den land bouw en voor de allereerste bewerking dei landelijke voortbrengselen, voor het vervoer enz. enz. Voorts heeft een zoo snel groeiend volk een onverzadigliike behoefte aan open bare kunstwerken, voor licht, verwarming, verkeer, gezondheid etc. etc. Tenslotte val: er od het gebied van kleeding en voeding nog heel wat te leveren waarin de nog jonge Industrie des lands nog niet voldoende kan voorzien. Om nu den invier van luxe goede ren maar niet eens in aanmerking te ne men. Zelfs de landelijke bedrijven als zoo danig hebben doorloopend behoefte aan veredelde bestanddeelen, zooals die met eindeloos gespecialiseerde zorg en od grond van lange ervaring worden voortgebracht in andere landen van meer intensieve werkwijze. Men denke hierbij aan stam boekvee aan poot- en zaaigoed) en dergelijke De bevolking van Argentinië woont voor ongeveer een vijfde deel bijeen in de hoofd stad Buenos Aires, een zeer drukke en zich snel moderniseerende metropolis van JVil millioen inwoners. Aan de elegantie van Parijs paart deze reuzenstad de voortvarend heid van New York. Omvangrijke openbare werken worden er met groote doortastend heid en in verbazingwekkend snel tempo uitgevoerd. Het sloooen en opruimen van een dozijntje stratenblokken. enkel om wat vrijheid van beweging te scheppen voor het geweldige motorverkeer. is er aan de orde van den dag De nieuwe bebouwing, welke zich langs de aldus geopende verkeers aderen vormt, neemt hoe langer hoe meer de Noord-Amerikaansche idealen van wol kenkrabbers over. De oude kathedraal, een verdiepingloos gebouw met klassiek zuilen front. ziet zich reeds omgeven door hulzen van dertig verdiepingen. De menschenstroo- men die zich dagelijks eenige malen ver plaatsen van de zakenwijken naar de woon buurten. worden hoe langer hoe meer onder den grond vervoerd Hotels ziin er verrezen van een omvang, zooals wij dien in Neder land niet kennen. Havens worden er od grooten schaal aangelegd, zoowel in de hoofdstad zelf als langs de groote rivier die de beste landbouwgebieden des lands door snijdt. de machtige Parana. Want 's lands belang heeft een vlot afscheepverkeer noo- dig. Evenals Rotterdam en Amsterdam een graanboot snel moet kunnen lossen, zoo moeten ook de silo's langs het Argentijnsche havenfront in staat ziin om in één etmaal zulks een schip vol te spuiten met deze eet bare lading. Van de overige Argentijnsche steden heeft Rosario zich reeds ontwikkeld tot een opeenhooping van meer dan een half mil lioen menschen. Het is het centrum van landbouw en veeteelt, doch tevens van spoorwegverkeer en havenbedrijf, want de Parana is tot hier en nog een heel stut hoogerop bevaarbaar voor zeeschepen. Ook Bahia Blanca. in het schier txjdemjooze Zuiden aan een slijkerige zeeboezem ge legen. is zulk een landbouwhaven, waarop eenige groote spoorlijnen de graanvoorraden uit een uitgestrekt achterland loozen. Langs het waterfront vindt men voorts tal van groote exportslachteriien. hier „frigonficos" genaamd, omdat hun techniek van verduur zaming in hoofdzaak op lage temperaturen geschiedt. De meeste schepen, die geregeld op Argentinië varen, zijn dan ook uitgerust met vriesinstallaties voor het vervoer van bevroren of gekoeld vleesch en laatstelijk voor het overbrengen van het voortreffelijk Argentijnsch fruit. Het zeeschip meert dan rechtstreeks voor de fabriek en de in zak ken genaaide runder- of schapenkarkassen worden regelrecht uit de koelhuizen naar de vrieskamer gedragen. Wie het historisch interessante of het landschappelijk schoone van Argentinië wenscht te zien, moet verder het binnen land in. naar oude provinciesteden zooaü Cordoba of Tucuman en naar de grootsche natuurwonderen zooals de door de tropische pracht omgeven watervallen van de Iguazu of de hemelhooge bergketenen der Andes, od de grens van Chili, of de koele berg meren in het Zuidwesten In dergelijke streken vindt men nog de laatste over blijfselen van de oude Argentijnsche leef wijze terug, met een schilderachtig restant van Indianen en gauchos. De groote kern des lands echter, die voor onzen handel van zulk een beteekenis kan worden, ligt "j het midden van de Plata-monding tot diep de voormalige Pampa in! Daar is het, oa Argentinië zich ontwikkeld heeft tot een van 's werelds gewichtigste economiscne centra. geworden, maar in 1922 bezat de laatste Lord Partmans nog 270 Acres waardevol grondbezit in Westend. Oorspronkelijk waren de Partmans een groot grondbezit tersfamilie, die groote gebieden noordelijk van Oxfordstaaat en Marvlebone Road in hun bezit hadden. Ook dit bszit is uit een vroegere Isoerderij op het tegenwoo'-Uge Londensche gebied ontstaan. 170 jaa>- go éden werd een lid van de familie ziek. De behandelende hui-dokter beval ezrlmelk aan ter genezing van den patiënt. Toen kocht de familie voor 3000 pond een tioerderij, waar ezels gehouden konden worden. Deze boerderij vormde den grond slag van het vermogen der familie Part- mane, want op <Jtt terrein staat nu een groot gebouwencomplex van modern Lon- den. ri De op één na grootste bezitter is Earl of Cadogan, wiens bezittingen 1933 op een grootte van 166 Acres werd geschat. Ofschoon echter dit grondbez tot de grootsten van Londen behoo bracht het zijn bezitter op den duur ge winst op, want in 1911 ging hij failliet- tv naam leeft echter voort in straten e"-' bouwen, in herbergen en huurwoning^" Verder is er nog het grootgrondbe"'1 Lord Howard de Walden met ten J® Ujksche huuropbrengst van 400.000 P™ In 1925 bezat hij veertig Acres in Wndj waaronder belangrijke straten als Oxit» street en Oystonstreet. nJj*

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12