[EIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 9 December 1936 UIT DE OMSTREKEN UIT DE RIJNSTREEK HAARLEMMERMEER. Gouden Huwelijksfeest. 1 Gisteren was het 50 jaar geleden, dat het lüMpaar Arie Vellekoop en Anna Trlntje de iTries. wonende aan den Hoofdweg te I Hoofddorp, te Haarlemmermeer ln het buwelljk trad. I Deze oudjes, die meer dan een halven lKuw in Haarlemmermeer hebben gewoond l(n veler achting en vriendschap hebben ver- lTCrven, mochten van verschillende zijden IbUJken van belangstelling ondervinden. Ook I ie burgemeester van deze gemeente heeft ijen persoonlijk gecomplimenteerd. De as. Oranjefeesten in Hoofddorp. Door het bestuur van de Oranievereeni- Idnf ..Hoofddorp" is een vergadering ge itenden met verschillende afgevaardigden Iran plaatselijke vereenlglngen. teneinde te ■tomen tot samenwerking bij de viering van ■bet huwelijksfeest van de Prinses. I De vergadering was druk bezocht en he illoten werd. dat er gedurende de huwelijks- Inek feest gevierd zal worden. Op Maandag 4 Januari a.s. zal 's middags i tegenwoordigheid van alle schoolklnde- ■ttn een Oranjeboom worden geplant, waar lij toepasselijke liederen zullen worden ge- Ilongen: 's avonds zal het fanfarekorps een lïptoe geven en zullen de padvinders een Itampvuur ontsteken. I Dinsdag 5 Januari is de groote dag voor lie schoolkinderen. Er zal op school worden lierteld. gezongen, getrakteerd enz. Ook zul- l;«i ze worden vergast op een vertooning Iron een Oranijelilm. Van dezelfde film zul- llen 's avonds twee voorstellingen voor vol- Irassenen worden gegeven Woensdagavond 6 Januari wordt gereser- I reerd voor het houden van wüdlngssamen- I tomsten. Op Donderdag 7 Januari zal er. voor wie Itten radio heeft, gelegenheid zlin om in de Lea of andere zaal te beluisteren, wat er ln |Den Haag gebeurt. Donderdagavond zal het dorp op büzon- liere wlize worden verlicht I Wanneer de financien het toelaten, zal ld Vrijdag. 8 en Zaterdag 9 Januari een I «tocht worden gehouden met zang en ttizlek. De volgende week zal een collecte worden Itehouden. waarvan 20 zal worden afge legen voor het Nationaal huwelljksge- I fhrnk. de rest zal worden gebruikt ter be- SMIdlng van de kosten van de feestviering. HÏLLEGOM. Reorganisatie van „Bloembollencultuur". De afd. Hlllegom der Algemeene Ver- I leniging voor Bloembollencultuur verga- I derde en behandelde de voorstellen tot ^organisatie van de vereenlglng door sta- I hlenwijziging. De vergadering ving aan, laet een uitspraak tegen het heffen van lotrée voor bezoek aan de bollenbeurs te Haarlem- Zij sprak zich uit tegen wijzl- fing der contributie en toen met 50 stem- sien voor en 52 tegen besloten was de sta- tiiten-wijziglng niet te verdagen. Is met 18 tegen 38 St.. art. 15, de vorming van troepen, afgestemd. De behandeling der overige wijzigingen voor het reorganisatie plan waren van ondergeschikt belang. KATWIJK AAN ZEE. Oefening met de Reddingboot. Onder leiding van schipper C. Jonker heeft de bemanning van de reddingsboot der N.Z.H.R.M. gistermorgen een oefenings tocht op de Noordzee gehouden. Alles had het normale verloop. De roeiers hadden het echter op zee zeer koud gevonden ln een open boot by zulk een feilen ijskou- den wind gedurende meer dan een uur- Op het strand werd deze oefening gadegesla gen door den vertegenwoordiger der Mij., den heer W. Taat; den Inspecteur van po litie mr. R. Warmoltz, den brigadier-ma- laar P. Ruwhof en den commissaris van politie van de gemeente Wassenaar. Ds, H. Ph. Ingwersen, Geref. predi kant alhier, is ter behartiging van de geestelijke belangen der visschers, die de Kanaalvisscherij uitoefenen, naar Dieppe ln Frankrijk vertrokken. LISSE. Door den Blschop van Haarlem ls ln de maats van Kapelaan Tablnk benoemd tot Kapelaan der St. Agatha-parochie de heer W. A. Nlcolaas van Nieuwveen. Onder leiding van het bestuur van den RK. Volksbond werd het Bondsgebouw we der als ontspanningslokaal voor de werkloo- »n opengesteld. Bij deze gelegenheid werd het woord gevoerd door den pastoor der parochie burgemeester van Wijnbergen en weth. Warmerdam. De voorzitter van den «K. Volksbond sprak het openingswoord. In de vergadering van manslidmaten der Geref. Kerk werd tot ouderling geko te de heer W. A. Schouten en tot diaken de heer J. de Zee. Gevonden: Wollen klnderwant, bruine haadschoen, belastlngmerk, autowiel met "and, boom van vee-auto, knot wol, acte- lasch. Inlichtingen op het politiebureau. OEGSTGEEST. De alhier gehouden collecte voor het Nationaal Huldeblijk heeft opgebracht 1 583.70, RIJNSBURG. Mooie uitvoering van „Deo Volente". Jjfet Chr. gemengd koor „Deo Volente", S de heer S. S. Leppink gaf haar jaar- "Iksche uitvoering in de kerkzaal. ve eere-voorzltter, ds. Peter, heette allen welkom, in het bijzonder „Deo 'lente", het orkest „Symphonia" uit Den J™?, dirigent de heer Co van Dorssen en «listen. Hij wenschte allen een avond „T\.J®ar kunstgenot, hetgeen zou mog?n 'aken tot Gods eer. h iu gemeenschappelijk was gezongen 145 1 en 8 ging ds. Peter voor in gebed. Daarna werd aangevangen met „het Lied van de Klok" van Romberg. Dit omvangrijke en moeilijke stuk werd onberispelijk uitgevoerd. Ben grondige en degelijke voorbereiding lag er aan ten grondslag. Het samenspel was uitstekend en geen enkele wanklank werd vernomen. Afwisselend lieten zich de solisten hooren, hetzij in solo, hetzij in samenzang. Het waren de dames W. in 't Veld sopraan, J. Stallinga, sopraan, mej. Rengers alt en de heeren Chr. v. d. Kwast tenor en P. Meers hoek bas. Zonder onderscheid blijken zij over een krachtig stemgeluid te beschikken. Het tweede hoofdnummer was „Athalia" van Mendelssohn. De inleiding: Orkest Ouverture werd ge geven door „Symphonia". Dit was reeds op zich zelf een prachtig gedeelte. Het orkest beschikt over uitstekende krachten, die met een volkomen begrip van de vele moei lijkheden. welke overwonnen moeten wor den, deze Inleiding tot iets schoons wisten te maken. In afwisseling met de onderscheidene solisten werd daarna ook dit stuk door „Deo Volente" uitgevoerd onder leiding van den heer Leppink. Zijn taak was niet ge makkelijk, maar hij bleek koor èn orkest uitstekend te kunnen dirlgeeren. Tenslotte de „Krijgsmarsch der priesters" eerst door Symphonia, daarna door koor en orkest. Het vormde een waardig slot van dezen by uitstek geslaagden kunstavond. Ds. Peter vertolkte aller gevoelens toen hij zyn oprechten dank bracht aan allen, die tot het welslagen van deze mooie uit voering hadden meegewerkt. Hij riep allen een „tot weerziens" toe. De avond werd besloten met gemeen schappelijk gezang en dankgebed. Raadsagenda. De Raad komt Vrijdag 11 December te 2.30 nun. in openbare vergadering bijeen. l. Ingekomen stukken 2. Aanbieding gemeente-begrooting 1937 3. Gemeen schappelijke regeling vleeschkeuringsdienst Katwijk, Valkenburg, Rynsburg en Noord- wyk 4. Adres P, G. Mulder, verzoek tege moetkoming kasten tramgeld van een te Leiden schoolgaand kind 5. Aanbieding benoeming van de Commissie van Toezicht op het L. O. 6. Adressen ontheffing schoolgeld en hondenbelasting. BIJ enkele veehouders ln deze ge meente is onder de schapen de gevreesde schurfteiekte uitgebroken. SASSENHEIM. Tot hoofd der Parochiale Jongens school voorL. O. is door het Kerk (school)- bestuur van St. Pancratius benoemd de heer M. J. A. Post, onderwyzer aan die school VOORHOUT. Raadsagenda. De raad komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag 11 December a.s. n.m. te 7 uur. 1. Vaststelling notulen der vorige vergade ring van 5 Nov. 1936; 2. Stemming over het voorstel van B. en W. tot handhaving van f. 20 in hoofdsom wegens personeele be lasting op biljarten waarover ter vorige ver gadering de stemmen staakten; 3, Ingeko men stukken; 4. Voorstel van B. en W. tot ongewijzigde nieuwe vaststelling van voor waarden voor aansluiting en waterlevering; 5. Voorstel van B. en W. om wederom vrij stelling te vragen van de verplichting van openbaar lager onderwijs binnen deze ge meente; 6. Voorstel van B, en W. tot nieuwe vaststelling der pensioensgrondslagen van burgemeester en secretaris-ontvanger per 1 October 1936; 7. Voorstel van B. en W. tot intrekking der besluiten van 27 Augustus 1936 en vaststelling van nieuwe schoolgeld- verordeningen; 8. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening tot heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting over het belasting jaar 1937/'38; 9. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening tot heffing van 200 opcenten op de hoofdsom der perso neele belasting, ingaande het belasting jaar 1937; 10. Voorstel van B. en W. tot 7e en 8e wijziging der gemeentebegrooting 1936: 11. Voorstel van B. en W. tot le wij ziging der gemeentebegrooting 1937; 12. Voorstel van B .en W. tot vaststelling der vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1934 op f. 7.54 per leerling; 13. Voorstel van B. en W. om de geldleening oorspronkeiyk f. 115000 ten behoeve van het woningbedryf over te nemen. Vergadering D.V.V. Deze vereenigimg hield een ledenverga dering ln café .Roerhave" van den heer J. Angevare. De voorz. de heer H. Zuidhoek opende en wees er op, dat door vier leden mooie prijzen zyn gewonnen op de ten toonstelling te Lelden. Na goedkeuring der notulen werd besloten een eere-prijs be schikbaar te stellen voor de zusterver. D.V.W. te Wassenaar. Volgde: „Bespreking richting der Ver- eenigtng". Hier werd bedoeld een R.K. vereen, met een hieraan verbonden R.K. reglement, of een Neutrale vereen, met een hieraan verbonden reglement, berustend op een Ohr. grondslag. Eén der bestuurs leden drong er by de leden op aan toch vooral hun meening hieromtrent naar voren te brengen daar het gaat om een zeer teere kwestie. Er ontspon zich dan ook een langdurige discussie. By de stem ming werden 22 geldige stemmen uitge bracht, waarvan er 13 waren vóór een neutrale vereenigtng. De heer J. v. d. Nouland P.zn. bracht als Ud der contróle-commissle, verslag uit vaal het nazien der boelken van de penningm. Alle bescheiden werden ln de beste orde bevonden, waarna de voorz. daaik bracht aan den penningmeester den heer W. v. Schootcn. voor zyn accuraat beheer. By het punt verkiezing van een geheel nieuw bestuur zöiide de voorz., dat alle leden weten waarom het bestaande bestuur haar functie neerlegt en voegde hieraan toe, dat de aftredenden bestuursleden zich allen herkiesbaar stellen. Na eerste stemming werden gekozen de heeren W. v. Schooten met 18 st. C. v. Werkhoven Sr. met 17 st en H. Hermans met 16 st. en H. Zuidhoek met 14 st. Volgde een tweede stemming, waarbü gekozen werden de heeren P. Werkhoven, J. v. Leeuwen en J. Angevare. Opgemerkt zij, dat de vier eerstgekezenen allen oud-bes'uursleden zijn. Met meerderheid van stemmen werd de aftr. voorzitter, de heer H. Zuidbroek her kozen. Na oen geanimeerde rondvraag, brachten de heeren Zuidbroek, Angevare en C. v. Werkhoven Sr. dank voor het in hun gestelde vertrouwen. Hierna volgde sluiting, Tot onderwyzeres aan de Herv. school alhier ls benoemd, mej. J- H. Dopheide te Lage-Zwaluwe. WARMOND. Burgerlyke Stand. Johannes Hendrlcus Antonlus, zoon van Th- J. Hoek en A. Th. Rooyers Adrianus Gerardus, zoon van C. N. van Winsen en A. J. Keyzer Geradus Petrus Martlnus, zoon van P. L. v. d. Kerkhof en J. Th. Am- merlaan Petronella Geertruida Maria, d. v. J. J. v, d. Horst en M. A. Schavenma ker Catharlna Maria, d- v. J. A. v. d. Mey en C. J. v. d. Geer Wilhelmus Ja cobus Maria, zoon van G. de Winter en H. J v. d. Kerkhof Maria, Francina, The- resia. dochter van J. L- Weyers en E. H. Beugelsdyk, Gehuwd: G. Schavenmaker, j.m., oud 25 jaar en C. C. van Noord, jd., oud 25 jaar Overleden: G. Buntsma, oud 14 jaar C. W. Koppers, weduwn. van C- P. van Wissen, oud 67 jaar H. A. W. Machen, weduwe van W. C. Machen A. Slinger land, oud 24 jaar. Door een nog onbekend persoon ls 'n door de gemeente geplante boom aan den Heerenweg des nachts afgezaagd. De po litie heeft de zaak ln onderzoek. WASSENAAR. By den penningmeester van het pi. Comité voor het HuweUJksgeschenk aan H K. H. Prinses Juliana en Z. D, H. Prins Bvrnhard van Lippe Biesterfeld ls tot dusverre gestort door 263 contribuanten f.5112.—. In de bussen welke bij onder scheidene winkeliers zyn geplaatst is ver zameld f. 204.16'/i. ZEVENHOVEN. Op een verzoek om toe te treden als lid van den Bond Heemschut is door de gemeente afwijzend beschikt, omdat de financiën zulks niet toestaan. v. d. B. hield zich al rijdende op zyn fiets vast aan een auto, met het gevolg dat hij tegen den grond werd geslingerd, zich ernstig bezeerde en meerdere hoofdwon den bekwam ZOETERWOUDE. Uitvoering „Zingt den Heer", De Chr. Zangver. „Zingt den Heer" gaf haar 10e uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. De belangstelling was, gezien het slechte keer, behoorhjk. Wegens ziekte van ds. Eyk- man, werd deze uitvoering geopend door den heer de Ruit, hoofd der school, waarna een 15-tal nummers verdienstehjk werden uitgevoerd. Het kerstlied, gezongen door de dames WesselParlêVliet eh v. Vliet viel zeer te pryzen, evenals de soli gezongen door mej. v. Vliet-Parlevliet. Eenige Oranje liederen deden, als altyd, prettig aan. De heer Smit kan ook met voldoening op deze uitvoering terugzien. Het koor heeft zich kranig gehouden! Met het zingen van Gez. 180 en gebed werd de avond besloten. AARLANDERVEEN. Bekroningen Pluimveetentoonstelling. In aansluiting op ons verslag van de 8e nationale tentoonstelling van pluimvee, watervogels en konynen in de voormalige O. L. School laten wy hier volgen een overzicht van de voornaamste bekronin gen: Afd. groote hoenders: Holl. hoenders (Hamb.) zilverlaken: le en 3e pr. Jb. v. d. Lijn te AarlanderveenHoll. hoenders Zll- verpel: le pr. ld.; Leghorn Patrijs le pr. en 2e pr. W. J. Vis. Moordrecht. Leghorn Wit: le prijzen A. L. v. d. Klein en P. Kempen Czn., Aarlanderveen; twee 2de pr. id.; 2e pr. A. L. v. d. Klein; Minorca zwart 2e, 3e, 2e pr. Jb. v. d. Lyn; Rhode Island Reds le pr. hen jong H. Boot, Woerden; 3e pr. D. Snel, Aarlanderveen; le pr. haan jong H. Boot; Trio's groote hoenders: leg horn patrys le pr. W. J. Vis; Rhode Island Reds; 3e pr. D. Snel; Toornen groote hoen ders: leghorn wit: le pr. A. L. v. d. Klein; 2de pr. P. Kempen Czn.; Afdeeling kriel- hoenders: leghorn wit; twee le prijzen A. v. d. Panne, Alphen a. d. Ryn; Java zwart: le pr. Jb. Nieuwkoop, Den Helder; le pr. haan jong idem; le pr. hen oud A. v. d. Panne; Minorca Zwart: drie le pr., vier 2de pr allen Jb. v. d. Lyn; Wyandotte wit: le pr. A. v. d. Panne: Wyandotte Patrijs: twee le pr A. v. d. Panne; Antw. Baard- kriel: twee le pr. A. v d. Panne; Orping ton Buf: 2e en le pr. Jb. v. d. Lyn: Ufio's Krielhoenders: Wyandotte Wit: le pr. A. v. d. Panna; 2e pr. Wyandotte patrys id.; Minorca zwart: le pr. Jb. v. d. Lyn. Afdeeling watervogels: 2e pr. kuifeend Jac. v. Leeuwen, Aarlanderveen; Holl. Hoenders geelpel2e pr. H. de Jong, Nieuw koop; afd. Konynen gr. rassen: Vlaam- sche reus haaskleur: le pr. W. J. Vis; 3de pr. idem. Vlaajnsche reus konyn grijs: le pr. B. de Haar, De Hoef, Utrecht; 2e pr. ld.; 3e S. Overes, De Hoef, Utrecht; le pr. id.; 2e pr. F. Krul, Mydrecht; Vlaamsche reus yzergrauw: 2e pr. B. de Haar; le pr. id,; Vlaamsche reus wit: 2e pr. F. Krul; le pr. J. Hoogeveen; 3de pr. W. Bakker, De Hoef, Utrecht, 2e pr. Gebrs. v. Schie, Mijdrecht; Lotharlnger zwartbont: le pr. C, A, Konst, Eynzatenvoude; le pr. Jb. v. d, Lyn; Lo tharlnger blauwbont: twee 2e pr. Jb. v. d. Lyn; Fransche hangoorden: le en 2e pr. Jb. v. d. Lyn; Midden Rassen: Groot Chin chilla's: le pr. A. Westerhoud, Aarlander veen; le pr. J. Hoogeveen. Aarlanderveen; le pr. A. Westerhoud; le pr. Th. Wetter, Nieuwveen; Bleu v. Beren: le pr. twee 2e pr.; le pr, en z.e.v. C. Roos Jzn., Hazers- woude; Blauw Weener: vier le pr., drie 2e pr. en twee 3de pr. H. Eikelenboom, Ryn- zaterwoude. Wit Weener; M. A. Dirksen Harderwyk; Havava's le en 2e pr. idem; Alaska le pr. idem; Kleine en Dwergras sen: Hollanders Zwartbont: z.e.v., twee le pr. C. A. Konst; Hollander Konijn Drie kleur: drie le pr. en twee 2de pr. Jb. v. d. Lyn; 3e pr. Gebrs. v. Schie; Klein Zilver Bruin: drie le pr. Jb. v. d. Lijn; 2e pr. Jac. v. Leeuwen; Geel le pr. idem; Midden Zwart: twee le pr. Jb. v. d. Lyn; Russische Brandneus: drie le pr. M. Boogaard; le pr. W. Nleslng; Pool rood oog wit: le pr. A. v. Dolder; 3de pr. S. de Graaf; 2e pr. C. J. v. Vliet; 3de pr. J. W. Bestebroer; 2de pr. S. de Graaf; le pr. C. J. v. Vliet; le pr. S. de Graaf; 2de pr. C. J. v. Vliet; le pr. J. W. Bestebroer; 3de pr. C. J. V. Vliet; 2e pr. S. de Graaf. ALPHEN. Propaganda-avond Chr. Fabrieks- en Transportarbeldersbond. nl het Nutsgebouw werd door de afd. Alphen a. d. Ryn van de Chr. Fabr.- en Transp.-Arbeidersbond een goed geslaagde propaganda-avond gehouden. De voorzitter de heer Jac. van Noort open de met gebed en schriftlezing. Hierna werd vertoond de film „Toegemuurde verten", waarover wy gisteren onder „Stadsnieuws" reeds een beschryving hebben gegeven. De heer L. Oosterbos, lid van het Bondsbestuur, besprak hierna het nut van de organisatie. Na de pauze werden eenige komische films vertoond, waarop de heer L. Oosterbos sloot met dankzegging. In de WUhelminastraat kwamen twee vrachtauto's resp. bestuurd door A. M. aT- hier en J. A. R. Uit Winterswijk met elkaar in botsing, waarby de auto van laatstge noemden bestuurder zoodanig weird be schadigd, dat zij mciest worden wegge sleept. De aanrijding ontstond doordat de auto's .achter elkaar reden. Toen de eerste plotseling moest stoppen by het opgebro- k?n weggedeelte, reed de andere er boven op. De politie heeft de zaak in onderzoek. Volgens de laatste verantwoording heeft de collecte tydens de zendlngsweek van het zendingscomMé Oegstgeest totaal opgbracht een bedrag van f. 733,66'/i. Met de hoofden der scholen werd een vergadering gehouden onder leiding van den burgemeester om te komen tot ver strekking van melkvoedlng op de scholen. Verschillende school-ssturen hadden aan den oproep tot deze vergadering gehoor gegeven, terwijl van enkele andere scho len bericht was Ingekomen dat geen prijs op melkverstrekklng wordt gesteld. Door het comité van bijzondere nooden zal voor een en ander een bedrag worden be schikbaar gesteld. Er werd een comité voor melkverstrekking opgericht, waarvan de heer J. de Groot, hoofd der O.L. school Schoolstraat, de leiding op rich hieeft ge nomen. den als bestuurslid met alg. st. herkozen. De heer K. F. Lissenburg besprak het dalende ledental. Hy zou gaarne zien, dat het bestuur al het mogeiyke in het werk stelde om het ledental weder op peil te krijgen. De voorzitter zeide dat dit makkelyker zal gaan als het eenmaal weer eens ys ls. Wanneer het gaat winteren zal het bestuur zyn uiterste best doen. Hierop volgde sluiting. OUDE WETERING. Vergadering R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Parochiale Kiesvereeniging be legde ln Hötel van den Bosch een propa ganda-vergadering. Spr. was het Tweede Kamerlid, de heer E. Stumpel uit Hoorn. De voorz., de heer Jos. Penning de Vries, opende de vergade ring. Nadat enkele huishoudelijke zaken waren afgehandeld kreeg de heer Stumpel het woord. Spr. begon met te constateeren, dat er voor het politieke werk ten onrechte weinig belangstelling bestaat. We moeten niet vergeten dat zonder het politieke- ook het sociale werk niet kan blijven bestaan. Vervolgens wees spr. op de groote ver warring op stoffelijk en geesteUjk gebied. De menschheld denkt zich zelf te kunnen redden, men leeft zonder erkenning van God en zyn geboden. Achtereenvolgens be handelde spr. de leerstellingen der ver schillende politieke partijen. Het liberalisme is voor een groot deel verantwoordeiyk van den slechten toestand van heden. De klassenstrijd van het socialisme ls ln strijd met de Chr. solidariteit der katho lieken. De communistische party wordt van zelfsprekend door ieder katholiek beslist afgewezen. Over de N.S.B. ls ln de brief van den Bisschop genoeg gezegd. Uitvoerig ging spr. de ln Dultschland heerschende toestanden na. Het eenige wat ons dus overbhjft ls de R.K. Staatspartij. Met een opwekkend woord om toe te tre den tot de RJC. Staatsparty besloot spr. zyn rede. Met een dankwoord van den voorzitter werd de vergadering gesloten. ALKEMADE. De collecte voor het Nat. Huweiyks- geschenk heeft alhier f.134.— opgebracht, t.w. Oud-Ade f. 14.30, Rypwetering f. 28.35. Roelofarendsveen f. 41.02, Nleuwe-Weterlng f. 11.18, Oude-Wetering f. 37.15 en De Kaag f. 10— Aan de collectanten wordt door het comité dank gebracht voor hun belang- looze medewerking. De gelden zijn door den penningmeester aan het Nationaal Comité afgedragen. Door B. en W. zal in de e.v. raadsver gadering worden voorgesteld 'n bedrag van f. 0.25 per leerling uit de gemeentekas be schikbaar te stellen voor feestelykheden op de scholen by gelegenheid van het huwelyk van H.K.H. Prinses Juliana. LEIDERDORP. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Donder dag a.s. des v.m. 10.45 uur in openbare ver gadering byeen. 1. Opening 2. Notulen 3. Ingekomen stukken en mededeellngen 4. Voorstel tot delegatie van bestuursbevoegdheden van den Raad aan Burgemeester en Wet houders 5. Voorstel tot deelname in het maatschappelyk kapitaal van de Bank voor Nederiandsche Gemeenten 6. Voorstel tot het aangaan van een rekening-cou rant-overeenkomst met de Bank voor Ne deriandsche Gemeenten 7. Voorstel tot overname van het laatste gedeelte van de Koningstraat en de Dr. de Bruynestraat 8. Vaststelling welke gemeentelijke sport terreinen en Inrichtingen by de Sportstich ting zullen worden Ingebracht 9. Voor stel subsidie feestviering 10. Reclame plaatseiyke belastingen 11. wyriglng be grooting 1936 12. Rondvraag en sluiting. LEIMUIDEN. Burgerlyke Stand. •3h Overleden: L. de Ryk, 77 j., echtgenoot van T. van Baren. Loop der Bevolking Gevestigd: J. L. Spin, chauffeur, van Leeuward'sradeel, Frans v. Mierisstraat 50; J. van Haaster, landarbeider van Alke made D. 23; Wed. Kemp geb. J. Verwey, zonder beroep, van Nieuwkoop C. 38 Meye; J. C. Markwat en echgenoote. landarbeider van Ter Aar, Langeraar A. 89. Vertrokken: C. W. van Velzen, zonder beroep, naar Aalsmeer, Middelweg 7; M. E. van Muyden, dienstbode, naar Woubrugge, B, 169 p.a. Wed. Bulk; Joh. v. Ewyk, dienst bode. naar Alphen a. d. Ryn, Raadhuisstr.; W. F. Molenaar, landarbeider, naar Uit hoorn, Hoofdweg 31 Zuider Legmeer; Mar. Visser, dienstbode, naar Nieuwveen. Oud- Nieuwveenscheweg 207; Petr. J. Klein, dienstbode, naar Alkemade, A. 159; Hen- drica A. de Prie, religieuze, naar Haarlem- meriiede en Spaarnwoude. p.a. SyvUlus- klooster. Vergadering IJsclub „Werkverschaffing". In het café van de wed, J. Sneeboer al hier hield de IJsclub „Werkverschaffing" zijn jaarvergadering. De voorzitter de heer H. J. Visser opende waarna de notulen werden vastgesteld. De penningmeester de heer C. J. van Berkel deed rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. De inkomsten badder bedragen f. 231.50 de uitgaven f. 23.50, batig slot f. 208. De rekening werd door de heeren J. van Haaster en A J van Diemen nagezien, in volkomen orde bevonden en vastgesteld. De heeren J. de Prie en A. J. van Diemen wer KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BOSKOOP, 6 Dec. v. Curasao n. Cristobal. THESEUS. 7 Dec. van Amst. te Aarhuus. TITUS, 7 Dec. van Burriana n. Valencia. MEROPE, 8 Dec. van Kopenhagen te Am sterdam, ODYSSEUS, 8 Dec. van Hamb. te Amst. TRAJANUS, 8 Dec. van Mldd. Zee te Amst. PLUTO, 8 Dec. van Stettin te Amst. ORPHEUS, 7 Dec. van Kopenhagen naar Stettin. NEREUS, Amst. n Odense. 8 Dec. v.m. 10 u. te Brunsbuttelkoog; wordt opgehouden door mist. PERSEUS. 8 Dec. v. Oporto n. Arnst. BODEGRAVEN, thuisr.. 8 Dec. te Liverpool. IRENE, Amst. n. Kopenhagen, pass. 8 Dec. n.m. 12 u. 50 Holten&u. HEBE. 8 Dec. v. Danzig n. Kopenhagen. MIJ NEDERLAND TABIAN, thuisr., 7 Dec. van Port Soudan. JOHAN DE WITT, uitr., 7 Dec. van Gi braltar. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. 8 Dec. 7. Batavia te Amst. JAVA—NEW YORK LIJN. I| SEMBILAN, 7 Dec. van Java te Boston. I SOEMBA. 7 Dec. v. Sabang n. New York. 1 ROTTERDAMSCHE LLOYD BALOERAN, thuisr., 8 Dec. voorm. 8 uur te Marseille. TAPANOELI, uitr.. pass. 8 Dec. Dover. BALOERAN. thuisr.. 8 Dec. v. Marseille. PALEMBANG, 8 Dec. v. Batavia te Macas sar. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BREEDIJK, 5 Dec. nam. van Galveston n. Rotterdam. HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN. MELISKERK, 7 Dec. v. Hamb. n. R'dam. HOLLAND-AFRIKA LIJN BOSCHFONTEIN, thuisr., pass. 7 Decemb. Ouessant. JAGERSFONTEIN, uitr., 8 Dec. te Beira. vertrekt 10 Dec. n. Durban, MIJ. OCEAAN PETSANDER. Java n. Amst., 8 Dec. van Port Said. EPRYADES, Java n. Amst., 6 Dec. van Marseille. CLYTONEUS. 7 Dec. v. Amst. te Batavia HALCYON LIJN STAD ARNHEM, 7 Dec. van Sfax naar Vlaardlngen. STAD DORDRECHT, 7 Dec. van Middlesbro te Vlaardlngen. STAD ZAANDAM. 7 Dec v. Emden te Gefle. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALPHACCA, uitr.. 7 Dec. te Montevideo. HOLLAND—O. AZIË LIJN. GAASTERKERK. 8 Dec. van Hamburg te Schiedam. KON. HOLL. LLOYD. EEMLAND, thuisr.. 8 Dec. v.m. 1 uur van Bahia. SILVER-JAVA-PACrFIC LIJN SAPAROEA 8 Dec. v. Calcutta n. Pacific Kust. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN GROENLO, 7 Dec v. Oxelosund n. R'dam. ZIJPENBERG, 6 Dec. van Rosario te B. Aires. OOTMARSUM, Rosario n. Leith, pass. 7 Dec. Flnisterre. FARMSUM, R'dam n. B. Aires, pass. 6 Dec. Kaap Frio. TROMPENBERG, 7 Dec. van Antwerpen n. Boston. SCHIELAND. 6 Dec. van Rouaan te Leith. SCHOKLAND, 7 Dec. v. de Tyne te Bremen. NÏEUWLAND, 8 Dec. van R'dam te Gran gemouth. WILLEMSPLEIN, R'dam n. Oxelosund, 7 Dec. by Brunsbuttel geankerd wegens mist. 3—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11