LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 5 December 1936 caLCB Officieele Crisispublicatie RECHTZAKEN UIT DE RIJNSTREEK LUCHTVAART AGENDA MUSEA. KANTONGERECHT ALPHEN. O BI. uit Bodegraven had, in strijd met de desbetreffende politieverordening der gemeente Bodegraven in een aan zijn huis grenzende tuin een bord geplaatst met een daarop voorkomend pamflet, bevattende politieke reclame. Verdachte beriep er zich op, dat een en ander op zijn eigen grond stond en meende geen overtreding te heb ben begaan. De ambtenaar van het O. M. was echter een andere meening toegedaan en vorderde een geldboete van f. 5.subs. 5 d. Als verdediger voor verdachte trad op mr. v. Heijst. die meende dat een en an der een aanranding was van het wettelijk eigendomsrecht en geen rechtsvervolging mogelijk was. waarom hij ontslag van rechtsvervolging voor zijn cliënt vroeg. Bij zijn repliek handhaafde de ambtenaar zijn vordering onverkort, waarop de kanton rechter schriftelijk vonnis bepaalde over 14 dagen. G. P, exploitant van een koffietent te Bodegraven was ten laste gelegd te hebben verkocht na sluitingstijd zonder vergun ning. Als getuige werd gehoord een con troleerend inspecteur der drankwet, die meende dat een en ander niet strafbaar was; hij had nimmer eenige overtreding geconstateerd. Ook de ambtenaar kon hier mee accoord gaan, omdat het hier geen café of huis betreft, doch een gewoon uit hout opgetrokken gebouw, waarop de ver ordening niet van toepassing is; hij vroeg dan ook ontslag van rechtsvervolging. Ook in deze zaak zal de kantonrechter over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. De vrachtrijder H. uit Woubrugge had in jute zakken een 2-tal potten boter van pl.m. 15 KG. vervoerd, welke boter niet was voorzien van de voorgeschreven ze gels. De opdrachtgeefster tot het vervoer was mej. H C. v. D.. die deswege eveneens was verbaliseerd. De vrachtrijder beriep zich op onwetendheid, doch de ambtenaar merkte op, dat hij dit moest weten en vorderde tegen den vrachtrijder een boete van f. 10.— subs. 10 d. en tegen de ande re verdachte een boete van f. 100.subs. 50 d. Veroordeelingen resp. f. 5subs. 5 dagen en f. 100.subs. 50 dagen. P. E. L. D. uit Boskoop had als bestuur der van een motorrijwiel langs de Gouwe een aanrijding veroorzaakt en mej. J- aan gereden, die gevallen was en zich daarbij aan een been had verwond. Door haar val had zij bovendien haar bril en kunsttan den verloren. Wegens geleden schade stel de zij zich civiele partij tot een bedrag van f. 48.75. Verdachte had volgens zijn eigen verklaring een slechte lamp op zijn motor en deze iaten repareeren. waardoor ze echter nog slechter was geworden. Voor 'n hem tegemoet komenden wielrijder had hij zijn lichten gedimd, doch hij had daarop mej. J. met een tweetal andere dames niet gezien. Overeenkomstig den elsch werd verdachte veroordeeld tot een geldboete van f. 15.subs- 10 dagen, met toewijzing der civiele vordering aan mej. J. ad f. 48.75 J. v. G. had op een terrein bij zijn wo ning een 26-tal boomstammen, afkomstig van iepenboomen opgeslagen, die hij even wel had moeten vernietigen ter voorko ming en verbreiding van de gevreesde iep ziekte. Eisch f. 5subs. 5 d. Veroordee ling f.4.— subs. 4 d. m J. J. T. de Gr. uit Bodegraven moest zich verantwoorden wegens overtreding der woningwet. In strijd met deze wet had hij teveel bewoners in één woning laten wonen- Hij had het perceel verhuurd aan P. v. 't H en bovendien daar ook zijn moe der nog in laten wonen. Verdachte beriep er zich op. dat zijn moeder een geregelde verzorging behoefde en hij zich tot den burgemeester had gewend, doch deze had hem niet willen ontvangen. Hoewel de ambtenaar de moeilijke situatie voor ver dachte begreep, was de overtreding be wezen en vprderde hij een boete van f. 10, subs. 10 d. De kantonrechter veroordeelde hem tot de laagste boete, ad f. 0.50 subs- 1 dag. H. C. B., te Ter Aar, die reeds talrijke veroordeelingen achter den rug heeft we gens overtreding der crisiswetten etc., moest nu terecht staan wegens overtre- Qing der jachtwet. Verdachte is nog slechts enkele dagen geleden veroordeeld tot een geldboete van f. 1000aldus de ambte naar. Niettegenstaande verdachte herhaal delijk is gewaarschuwd en tot tal van geld boeten is veroordeeld, blijkt dit niet te helpen; hij vorderde dan ook thans 2 prin cipale hechtenissen van 10 dagen daar verdachte toch voor geen verbetering vat baar is. Veroordeeling conform. AARLANDERVEEN. De Geref. Kerk droeg voor de zending f. 52.50 af. ALPHEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. J. LagerwelJ. Toussaint- straat 4: Th. Heijneman. Maurltsstraat 17; W. A. van der Louw, Ridderbuurt 75; B. Stad. echtg. van W. Kloot, Pr. Hendrik straat 184; J. Baks. Groeneweg 48; H. Pop, Zaalbergstraat 33; H. de Vries. Aarkade 17; K. H. Blom. echtg. van K. de Vries, Maurltsstraat 25: L. Duiker en gezin, Vis serstraat 9. Vertrokken: T. J. Verburg, n. Benthui zen; P. Borst, n. Heemstede; C. Voordouw, n. Leiden; L. Schaap, n. Nigtevecht; M. G. Th. Vermaat, n. Baarn; G. Goedhart en gez„ n. Velsen: C. H. v. Leeuwen, n. Voor burg; J. Pilkes en gez. n. Hoogez&nd; Wed. P. Zwart-Plantlnga, n. Hoogezand. Burgerlijke Stand. Geboren: Jouke Teltsma, z. van J. Jon- geleen en M. M. M. Joha; Aartje, d. van Chr. Blaauw en G. v. d. Ham; Cornelia Greta Johanna, d. van Chr. Wanslnck en A. Stuijver; Frederik, z. van A. Vernes en A. Ketel; Dirk Hendrik, z. van P. H. Bout hoorn en J. Romijn; Maartje Geertje, d. van M. de Jong en S. VerboomGerrit Arie, z. van J. Lankhaar en W de Jong; Her- manus Leonardus, z. van C. J. v. d. Post en J. C. Romijn. Overleden: Johanna Slmmerman, oud 69 Jaar, echtg. van Bastlaan Heijman; Pie- temella Beijers, oud 66 jaar, echtg. van Johannes Honout; Jannigje de Kruijff, oud 71 Jaar, echtg. van Gerrit de Regt. St. Nicolaasfeest op de Nutsbewaarschool. In de Nutszaal werd het traditioneele St. Nicolaasfeest gevierd met de kleuters der Nutsbewaarschool. De belangstelling van de zijde der ouders was ook thans zeer groot. Onder de beproefde leiding van het hoofd, mevr. v. d. Kolk, werden verschil lende spelen door de kleuters uitgevoerd, die veel bijval verwierven. Daarna werden de kinderen rijkelijk onthaald, waarna een drietal keurige films vertoond werd, o.a. van het leven op de Nutsbewaarschool en van den optocht tijdens de hier gehouden feestelijkheden, opgenomen door de fa. Radio Hertog. De clou van het feest was toen de kinderen door den goeden Sint en zijn knecht ieder met een keurig cadeau werden verrast. De leiding van mevr. v. d. Kolk was ook thans uitstekend! In het Nutsgebouw werd een Sumatra- filmavond gehouden. Voor de middagvoor stelling bestond van de zijde der jeugd zeer groote belangstelling, in tegenstelling tot de avondvoorstelling. De mooie film gaf een overzicht van het snel groeiend en toe nemend zendingswerk onder de Bataks op het Batakland. Duidelijk werd deze film toegelicht. gaat steeds welgemoed naar zijn cllëntèle. Dag in, dag uit, overal CALOR-kolen tegen lagen prijs en vlug op tijd geleverd. CALOR - H. Morschweg 148 Tel. 2760 (2 lijnen) Leiden. In ieder ZUINIG huisgezin gaan CALOR-kolen de kachel in 3333 (Ingez. Med.) HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Voor den Haarlemschen politierechter mr. Top, stond terecht, de 22-jarige dienst bode G. de G. uit Haarlemmermeer, ver dacht van diefstal, meermalen gepleegd. Verd. had op 3 Juli j.l. ten huize van haar patroon, den heer hoofd eener school te Aalsmeer, f. 5 weggenomen. Reeds meermalen was geld vermist. Ook had zij eenigen tijd geleden een geldkistje opengebroken. Het reclasseeringsrapport is ongunstig. De officier van Justitie, mr. Paardekooper, eischte, gezien den ernst van het feit, een gevangenisstraf van 5 maanden. De politierechter veroordeelde verdachte tot 3 maanden gevangenisstraf. In de verdachtenbank nam vervolgens plaats de 65-jarige vlsscher J. S„ uit Oegst- geest, verdacht van mishandeling. Op 22 September zat verd. in zijn woon schuit, te Haarlemmermeer. Een roeiboot kwam langszij. De Inzittende maakte veel leven, waarop verdachte aan dek kwam. Getuige klom op de schuit met een roei spaan en gal verdachte te kennen, dat hij niet te spreken was over het feit, dat eenige politiemannen bij hem informeer den naar paling die bij verd, was gesto len Om zijn wenden bracht bij te zetten pakte hij de roeispaan, wierp een zeepblik om en sloeg een etemiet-plaat stuk. Verd.'s geduld was toen ten einde, hij greep een plank, waarmede hij getuige op het hoofd sloeg. WISSELBEKER VOOR ZWEEFVLIEGEN. Mr. E. E. Menten president-commissaris der N.V. Exploitatie Mij. „Vliegveld Ypen- burg" heeft een tweetal prtizen beschik baar gesteld en wel een voor het hoogte en een voor het duur-record zweefvliegen. Elk dezer prijzen bestaat uit drie deelen. een zilveren wisselbeker, een model van dien beker en een bedrag van f. 25. De zilveren bekers blijven oo het vlieg veld Ypenburg en bil elke verbetering der records wordt door bemiddeling van den schenker de naam van den vestiger van dat record gegraveerd. De volgende voorwaarden zijn door den schenker gesteld: a De start en de landing moeten ge schieden op het vliegveld Ypenburg b. De hoogte, waarop het zweefvliegtuig wordt ontkoppeld mag maximum 600 M. bedragen. c. Verplicht ls het meevoeren van een goedgekeurde barograaf. d. Voor het eerste hoogterecord is een stUglne van 200 M. boven de hoogte van loskODDellng vereischt. e. Voor het duurrecord is een zweeftlid van 45 min. na het moment van ontkop peling vereischt. Zoowel hoogten als tijden moeten duidelijk afleesbaar zün van het barogram. ALKEMADE. Vergadering der R.-K. Kiesvcreeniging. De afd. Roelofarendsveen hield ln het Veilinggebouw een vergadering, waar pater Borromeus de Greeve het woord heeft ge voerd. Ruim duizend zitplaatsen waren in gereedheid gebracht, doch de opkomst was dermate groot, dat velen zich nog met een plaats moesten tevreden stellen. De voor zitter der afd„ de heer J. J. de Koning, heette den burgemeester en de geestelijk heid der parochie en den spreker welkom. Pater De Greeve wees er op, dat hij vele Jaren positief werk heeft kunnen doen, door uiteenzetting van de politieke richt lijnen der Staatspartij, doch heden ten dage moet hij veelal meer negatief werk verrichten, ln dien zin, dat hij te velde moet trekken tegen die partijen, die ln deze verwarde tijden een kans meenen te moeten wagen. Spr. onderwierp het pro gram der N.S.B. aan een vernietigende critiek. Spr. zette uiteen, dat, Indien ooit de N.SB de meerderheid zou verwerven, het dan onvoorwaardelijk gedaan is met onze vrij heden. Alles zal worden opgeofferd aan den Almachtlgen Staat, die zelf tegelijker tijd het Recht zal zijn. De moraal zal dan echter zijn verdwenen. Verschillende brochures der N.S.B. wer den hierop aan critiek onderworpen. De beschuldiging, als zou de Katholieke Staatspartij heulen met socialisten en communisten werd met kracht van de hand gewezen. Spr. wees vervolgens op de groote acti viteit. welke door de Staatspartij ten toon wordt gespreid en op het belangrijke werk, dat den laatsten tijd is verricht. Hij noem de daarbij het program van actie en het plan tot bestrijding der werkloosheid. Alleen met een krachtige Staatspartij zullen we ln staat zijn weerstand te bie den aan die strnomingen, die de vrijheid bedreigen. Inzake het socialisme, zeide spr., dat men bij het socialisme ongetwijfeld eenige kentering kan ontdekken, b.v. Inzake de verhouding tot het Koninklijk Huls, de eenzijdige ontwapening, doch zoolang nog Nederlandsch geld gezonden wordt naar Spanje, waar de kerk en de priester aan een beestachtige behandeling blootstaan, vertrouwt hij de zaak nog niet. Ten slotte wekt spr, allen met klem op zich aan te sluiten bij de Staatspartij. Het R.-K. zangkoor zong „Mooi Holland" van Richard Hol. terwijl de vioolclub ook haar medewerking verleende. Na een opwekkend woord van den voor zitter volgde sluiting met het zingen van het Wilhelmus. BOSKOOP. In de kerkeraadsvergadering der Ned. Herv. Gemeente. Is tot ouderling gekozen de heer Arend van Tol Joh.zn. en tot dia ken de heer Joh. de Mol. Aan den heer J. H. van Straaten van Nes ls. nadat de heer H- W. E. Struve, daar voor had bedankt .opgedragen het maken van een ontwerp-teekening, voor de ln 't a.s. voorjaar te Boskoop te houden groo te bloemententoonstelling. De inzameling, ter bestrijding van de kosten voor de versiering van eenige zalen van het Kon. paleis te 's-Gravenhage, ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana heeft de mooie som van circa f. 1500.— opgebracht. Het was van de Harmonie „Excelsior" een goede gedachte, om evenals het vorig jaar, St. Nicolaas en zijn knecht met mu ziek van het spoorwegstation af te halen. Een groote menigte was aan het station om den Sint af te halen en welkom te heeten. Met de muziek aan het hoofd werd ge marcheerd naar 't centrum der gemeente. Ook heef de Sint bezoeken afgelegd aan de openbare school, alsmede aan de Nuts bewaarschool. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoedlng voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C„ gedenatureerd in het tijdvak van 23 No vember 1936 tot en met 28 November 1536 f. 1.50 per 100 kg. zal bedragen. 3357 Voor in datzelfde tijdvak gedenatureer de groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten ls de steunvergoe dlng op f. 1 per 100 kg. vastgesteld. Voor de, blijkens de dateering van het dorschbriefje ln genoemd tijdvak ge- dorschte veldboonen zal aan steunvergoe dlng f. 2 per 100 kg. worden uitgekeerd. RESTITUTIE TEELTHEFFING AARDAPPELEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de ingevolge art. 6, lid 2, sub a t/m e der CrisLs-Aardappelbeschik- klng 1936, ln te dienen aanvragen om restitutie der geheele of gedeeltelijke teeltheffing voor aardappelen, oogst 1936, voor zoover deze nb 12 December a.s. mochten worden ontvangen, niet meer ln behandeling zullen worden genomen. 3320 NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Vertrokken: C. M. Rekelhof naar Lelden G. v. d. Laan naar A'dam Cornells Kiebert naar Nieuwkoop Johannes v. Vliet naar Nieuwkoop. Gevestigd: M. v. Antwerpen van Klundert J, Breeuwer van Middelburg B. de Rooi. van Ouder-Amstel Grietje Salm, van Mijdrecht Grietje Mulder, van Haar lem H. v. Zwieten van Alphen a/d. Rijn J. de Jong van Maarsen. Burgerlijke Stand. Overleden: Anna Slingerland, weduwe v. J. J. Jonker, 69 j. Jan Augustlnus, 63 jaar Verstekelingen ln een auto. De zoon van den graanhandelaar W. had dezer dagen een eigenaardig vrachtje. HIJ was mei; zijn vrachtauto naar Delft ge weest. Toen hij thuis kwam klauterden 2 Jongens van de auto resp. 12 en 13 jaar. Op de vraag hoe zij op den wagen kwamen, bleek het, dat zij in Delft er reeds op ge klommen waren. Zij bleken afkomstig te zijn uit Rotterdam, waar zij met een slee- persvvagen meereden naar Delft. Meenend dat W. naar Rotterdam zou rijden, keken zij vreemd op, toen zi] ln Nleuwveen aan kwamen. Beide „verstekelingen" werden naar de secretarie gebracht, vanwaar zij per auto naar hun ouders werden terug gebracht. De inzameling voor de R.K, Universi teit te Nijmegen, heeft opgebracht de som van ruim f. 34. Als notabel der Ned. Herv. Kerk is eekozen de heer C. v Dlik; als zoodanig is herkozen de heer H. v Amerongen. RIJNSATERWOUDE. De collecte ten bate van het Natio naal Huldeblijk heeft alhier opgebracht de som van f. 17.59. TER AAR. De officier van Justitie eischte tegen verd. een geldboete van f. 15 subs. 9 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde verd. tot f. 12 subs. 9 dagen hechtenis. De 27-jarige straatmuzikant J. de J. uit Leiden, had zich te verantwoorden wegens mishandeling van zijn collega S. K. even eens uit Leiden. Verd. had K. eenige ste ken met een zakmes toegebracht in arm en schouder. Verdachte bekende het ten laste gelegde. Daar de officier en politierechter er prijs op stelden K. te hooren, werd de zaak 14 dagen uitgesteld. HAZERSWOUDE. Comité as- Huwelijksfeest. Het comité voor het organlseeren van feestelijkheden in verband met het huwe lijk van H. K. H. Prinses Juliana is samen gesteld als volgt: burgemeester A. War- naar, voorz.; de heer B. den Braven, secr., on de heer J. Dekker, penningm. Voorts de heeren: C. de Boer, Joh. de Boer, D. de Bruyn Yzn-, W. J. Dekker, L. C. van Geest, L. A. J. Jacobs, A. A. de Jong, H. J. Kerk hoven, ds. P. L. Klehl, J. D. de Kort, W. Lommerse, Jac. Loomans. B. Offringa, C. Patijn J. H. Pels, W. F. v. d. Poel, J. Raaphorst, A. Th, de Ruyter, J. J. v. Vliet, 11. de Vogel, G. Weyenberg en Jac. van Wieringen. Tot ouderling der Ned. Herv. ge meente is herkozen, de heer H. Verheul en tot diaken, de heer Joh. Plaisier. LEIMUIDEN. Jeugdkoor der Zangver. .Excelsior". Onder groote belangstelling werd de op richtingsvergadering gehouden van een jeugdkoor, als onderdeel van het Chr. Gem. koor Excelsior alhier. Ongeveer 40 kinderen werden ingeschreven, terwijl verscheidene ouders door hun aanwezigheid bliik gaven van hun medewerking. De voorzitter van Excelsior dankte de ouders der kinderen voor hun belangstelling. Er werd voor deze eerste maal al dapper gezongen onder de bekwame leiding van den directeur den heer Mizee. De kinderen mochten zelf een naam voor hun zangkoor opgeven (deze ls nog onbekend), waarna zij opgetogen huis waarts keerden. De Geref. Kerk droeg voor de zending f. 86-50 af. NIEUWKOOP. Schurft onder schapen. Door verschillende veehouders zijn van eenzelfden koopman schapen aangekocht, die thans blijken aan schurft te lijden, welke ziekte ook vrij hardnekkig is. De opbrengst van de gehouden in zameling door het Oranje-comité voor de as. Oranjefeesten bedraagt in deze ge meente rond f. 350. Vergadering Ter Aarsche IJsclub. De jaarvergadering van deze ijsclub werd gehouden in café Verhoef, onder voorzit terschap van den heer M. van Tol Wzn. Ongeveer veertig leden waren aanwezig. De secretaris, de heer Jac. Visser Jzn., las de notulen, welke werden vastgesteld. Hierna gaf de voorzitter een overzicht van de werkzaamheden der vereenlging ln het afgeloopen jaar, welke miniem waren ge weest ln verband met het uitblijven van ijsperioden. De penningmeester, de heer C. Snijders, kon, mede in verband hiermede, een vrij gunstig financieel verslag uitbrengen. Be droeg het batig saldo het vorige jaar f. 8,33, thans sloot de rekening met een saldo van f. 117,06, terwijl na het afsluiten van het jaar nog een flink bedrag aan contributie ls binnengekomen. De heeren A. P. Uitte- waai, M, Tensen en C. Hoogervorst Lzn rapporteerden, dat de bescheiden in orde waren. Een uitvoerige bespreking ontspon zich over het punt verzekering bij ongevallen op ijsbanen. Evenwel werd een definitief besluit op dit punt uitgesteld tot een vol gende vergadenng. Thans blijft de rege ling gehandhaafd, dat ieder lid op aan vrage bij het bestuur zich tegen ongevallen op het ijs op opengestelde ijswegen en banen door het geheele land verzekeren kan tegen f. 0,15 per persoon en per jaar. De per. aftr. bestuursleden, de heeren P. den Haan, J. Egberts, M. van Tol, G. v. d. Pyl, W. v. d. Hoorn, Th. van Eyk en Jac. Visser Jacz., werden bij acclamatie herkozen. Nadat een gratis verloting van specu laas, worst en sigaren was gehouden, sloot de voorzitter de vergadering. Bijeenkomst Wit-Gele Kruis. In het R.K. Vereenigingsgebouw had een ledenvergadering van de afd. van het Wit- Gele Kruis plaats. Een verzoek tot het organlseeren van een kookcursus, vond, na toelichting door den secretaris, de heer A. P. Ulttewaal, geen inwilliging, daar men algemeen verwachtte, dat hiervoor geen belangstelling zou bestaan. In verband met ondervonden moeilijk heden bij 't candidaatstellen van bestuurs leden enz. werd op initiatief van het be stuur een nieuw reglement voorgesteld, be nevens nieuwe statuten. Een en ander werd vastgesteld. Als bestuurslid werden gekozen de hee ren J. Zwirs en M. Roberts, waarbij laatst genoemde als voorzitter werd gekozen. De voorzitter verrichtte hierop de sluiting. Langs het Aarkanoal zijn de gebrui kelijke witte paaltjes ln den berm aan de zijde van het kanaal geplaatst. Deze ge vaarlijke weg, vooral bij minder goed zicht, is, wat de bruikbaarheid betreft, hierdoor belangrijk verbeterd. Zondag. Evangelische Gemeenschap. Midde'ste- gracht 3: Diensten v.m. 10 en n.m 7 uur" Jeruëj Groenesteeg 16: Dienst n.m. 6'/i Nutsgebouw; Spir. Genootschap. 8pt. de heer 't Hoen. 7'/» uur nam. Stadsevangelisatie Morschweg 59: Dieiut n.m. 5 uur. Zomerlust: Opvoering „Hans en Grietje" 2.30 uur nam. Maandag. Jeruël Groenesteeg 16: Bidstond n.m. 8 u. SchouwburgAbonnementsvoorstellhw „In een smal straatje". 8uur nam. Stadszaal„De Revue", 8 uur nam. Hoenderloo-Jubileum- Dinsdag. Stadszaal: Concert „Sempre Crescendo" 8 1/4 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schilde rijen van R. Martinez (tot 6 Dec.) 10—4 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hal: vier: Inenting tegen dlphterle 4—5 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam „Vlammende Harten". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Barnum en Balley". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur Zondag 27 uur doorl. voorstelling en uur nam. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam „Ik droom teveel". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. uur of 8.15 uur nam. „De Jantjes". lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam „Wij zijn niet bang". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 47 en 811 uur. Academisch Historisch Museum: Ge opend lederen Dinsdag en Vrijdag van 19- 12'/« en 25 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend ln Januari, November er December van 103 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweed' Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanai 1 uur. Het Museum ls gesloten op den da? waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0,« overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rajien burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oei —1 Nov. 10—4 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10- 3 uur; 16 Febr.—1 April 10—4 uur; 'sZon dags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. WertI park, ingang Raamsteeg: Werkdagen —12, 1.305 uur. 's Zaterdags 8.30—12 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur: Kosteloos, Hortus Botanicus, Rapenburg 73: OP werkdagen van 1 April1 Oct. van 9— en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. van' Oct.31 Mrt. van 9—12 en l'/s4 uur. OP Zondagen van 1 April1 Oct. van 10 cn 1.304 u. 's Winters des Zondags sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappen, Museum (Steenstraat la): Alle werkdag™) behalve 's Maandags van 10—4 uui-i 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): O', opend op werkdagen van 1.30—4.30 nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mine"' logic (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en l'/s—i uur. Kosteloos. De apotheek Hooigracht 48 ls dagI nacht geopend voor leden v. h. zie.k.e",an I „Tot Hulp der Menschheid", echter va nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voo spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 30 tor met Zondag 6 Dec. a.s. waargenomen ou" de apotheken: M. Boekwijt, Vischmar Telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapa'- 3, Oegstgeest, Telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te i den wordt van Zaterdagavond 8 um Maandagmorgen 8 uur waargenomen de doctoren Bertel, van Bockel. van sum, P. van Es en Nieuwzwaag. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Leemhuis, Bij de politie zijn als gevonden werpen aangegeven een gouden o- horloge en een zilveren damesbrocn De maandelljkschc collecte voor Ned. Herv. Kerk heeft f. 14.99 opge°^

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6