Rf LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 3 December 193G UIT DE OMSTREKEN Vet wo rm pies UROL doet ze verdwijnen! AGENDA UIT DE RIJNSTREEK de HAARLEMMERMEER. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Rijk is benoemd de heer W. N. v. Hoofd, onderwijzer aan de Geref. school te Brit- sum (Fr.). huidonzuiverheden en puistjes Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Doos 30en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. NOORDWIJK AAN ZEE. Vergadering V.V. „Noordwijk Vooruit". De Ver. voor Vreemdelingenverkeer „Noordwij k Vooruit" hield in Centraal een alg. goedbezochte leden vergadering. De voorzitter opende en deed mededee- hng van de Kon. goedkeuring, welke op de statuten werd verkregen. De notulen werden ongewijzigd goedge keurd, waarna de secr. zich in snel tempo door een enorm pak ingekomen en uitge gane stukken werkte. Hierna had de uitloting van 13 niet-rente gevende aandeelen van de race-boot plaats. Betreffende de vermoedelijke sluiting van het postkantoor te Noordwijk aan Zee, bleek niemand iets definitiefs te weten, doch wel dat vele geruchten hieromtrent de ronde doen. Besloten werd naar aanleiding daarvan zich eerst te wenden tot het college van B en W en. zoo noodig daarna een depu tatie te zenden naar het hoofdbestuur der P. T. T. i Bij informatie vernamen wij, dat onderhandelingen tusschen het gemeente bestuur en het hoofdbestuur van P. T. T. over deze kwestie gaande zijn. De waar schijnlijkheid is zeer groot dat het post kantoor althans gedurende een groot ge deelte van het jaar gesloten zal worden. Red. L. DJ. Ook bleek men wel eens klachten te heb ben over de telefoon en wel te lang te moeten wachten, alvorens aansluiting wordt verkregen. Besloten werd bij herhaling den direc teur van het betrokken kantoor voorziening ln dit euvel te verzoeken. De voorzitter deelde mede, dat onze bad plaats gedurende het afgeloopen seizoen bezocht werd door 14.000 gasten en 25.000 dagjesmensehen. Óver het bezoek was men ten zeerste te vreden, doch in doorsnee lieten de finan- cleele resultaten wel wat te wenschen over. Op verzoek van den penningmeester werd bij accl. besloten de gezamenlijke Oranje- vereen. een bijdrage van f. 20 ten behoeve van den historlschen optocht ter gelegen heid van het a.s. vorstelijk huwelijk te doen toekomen. Na bespreking van eenige intieme aan gelegenheden volgde sluiting. 3225 (Ingez. Med.) RIJNSBURG. ARRESTATIE VAN BERUCHTE AUTODIEVEN. OEGSTGEEST. Bijeenkomst Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur. De afd. Oegstgeest van bovengenoemde ver. hield in „Zomerzorg" te Lelden een bijzondere bijeenkomst onder voorzitter schap van den heer A. C. Hendriksen die in 't bijzonder welkom heette den spr. dr. W. E. de Mol te Amsterdam, den heer Ballego als afgev. van de Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde (afd. Leiden) en den heer Sip- kens van Overveen. Dr. de Mol sprak over: „Erfelijkheidson- derzoek en veredeling van Bloembollen". Hij bepaalde zich eerst tot bespreking van het laatste gedeelte. De samenwerking van kunstenaars en technici ln de cultuur, aldus sprvoert ln onze eeuw tot een verbreiden van „schoon heid", die in de meest diverse vormen onder het bereik van ieder komt, tot heil van de beschaving en de menschheid. Hiertoe zag spr. terug tot een 30-tal jaren geleden, toen het eerste zaad werd gewonnen van de Actaea (soort Narcis) en wel in een 100-tal verscheidenheden, waarvan echter maar een 10-tal goede voorkwamen. De Actaea levert echter niet gemakkelijk zaden en daardoor was er nog maar weinig verbetering te constateeren. De naam „Glorie van Oegstgeest" was zeer goed te motiveeren aldus spr. n.l. „Oogst" op den geestgrond. „Geest" lust in oogsten. Het ge slacht Actaea is ontstaan ln de boschrljke streken van Zuid-Limburg. Beschouw deze kleine plant als een van groote waarde en bewaar ook de kleinste bonensoorten, om die met zorg voort te kweeken. Spr. stelde dan een en ander nader in 't licht van het wetenschappelijk onderzoek en de door hem gestelde publicaties en behandelde de voort planting en veredeling door middel van overbrenging van het stuifmeel. Breedvoe rig sprak hij de kleursoorten n.l. de gele (de korreltjes) en de roode kleur (de kristallen! Om de juiste resultaten te bereiken moet aan de origineele kleur en stelling de groot ste aandacht worden geschonken bij de veredeling van narcissensoorten. Komende tot de Tulpensoorten zeide spr dat bij de veredeling door overzetten van de zaadkor rels een ontzaggelijk aantal variëteiten is verkregen. Onze tulp is van den beginne af een bastaard geweest. Zoo kwamen in 1573 (Carolus Clusius) het zaad voor (te Weenen). In 't wild groeiden tulpen ln Italië waar eenige zuivere soorten werden Ingevoerd in de 18e en begin 19e eeuw. Talrijk is het aantal variëteiten (namen) van tulpen, zoowel in kleurschakeeringen als in vorm, waarvan spr. de beteekenis uitvoerig behandelde. Zoo zijn van de ge wone soort ontstaan de z.g. Franje tulpen en de Parkieten, die ieder op zich zelf als schoonheden der natuur zijn te beschou wen; daarom is de bollenschuur te be schouwen als een levend museum. Doelbe wust moet men dan ook goede plannen ma ken en eerst dan gaat „de cost voor de baet uit". In de pauze heeft dr. de Mol zijn schitte rende collectie platen en teekenlngen nader toegelicht. Daarna bepaalde hij zijn gehoor bij het „Erfelijkheidsonderzoek". Spr. richtte zich daartoe ernstig tot de jonge kweekers. Werd er vroeger bij afwijkingen e.d. in het vak lichtvaardig toegezien, zij het dan misschien onwetend; het klavier der krui- singsmogelijkheden kan door U bespeeld worden. Zoo de jeugd zich op een hooger niveau wil stellen dan is er uit het ons ge geven materiaal het beste te maken. Ernstige en nauwgezette studie is daar voor noodig. Als de jeugd dit goed begrijpen wil. kan er van dien arbeid ook vruchten worden geoogst. Na het beantwoorden van vragen dankte de voorzitter den spreker voor zijn leer zame rede, waarop sluiting volgde. Activiteit der politie. Inzake de reeds door ons vermelde auto diefstal vernemen wij nog het volgende: Nadat de politie ter oore was gekomen, dat eenige autodieven uit Eindhoven hun oog op onze gemeente hadden gevestigd, werden door den brigade commandant der Rijksveldwacht te Noordwijk ln samen werking met de rijksveldwachters Van der Buig, Westencng en Hamerslag posten uitgezet. Inderdaad werd hun moeite be loond. In den laten Zondagavond betra den twee onbevoegden het erf van Gebr. Noort aan de Dubbele Buurt alhier, terwijl bleek, dat nog twee personen zich met een personenauto in de gemeente ophielden en blijkbaar op den uitkijk stonden. De handelingen van de zich ot> het erf bevindende dieven werden nauwlettend gadegeslagen. Zij hadden de deur van de garage rees geforceerd en deden moeite om met een aldaar gestalde nieuwe Chevrolet vrachtwagen te starten. Dit ging echter niet gemakkelijk, zoodat zij verdwenen om na een uur weer terug te komen. Nu wisten zij de auto te doen aanslaan, maar tegelijk sprong de politie te voorschijn en werden de dieven onder bedreiging met revolvers gearresteerd en naar het gemeentehuis overgebracht. Hier bleek al dadelijk, dat op een paar beruchte autodieven de hand was gelegd. Ook zij die op den uitkijk had den gestaan werden in hechtenis genomen, maar later op vrije voeten gesteld. Uit het verhoor bleek al spoedig, dat nog een vijfde persoon in het complot was be trokken n.l. D. P. te Katwijk a. d. Rijn. Ook deze werd nog ln denzelfden nacht ingesloten. Het onderzoek is nog in vollen gang. waarna de verdachten voor den officier van Justitie zullen worden geleid Een woord van hulde aan de politie voor haar activiteit is hier zeker op zijn plaats! De eerste tulpen en hyacinthen. De kweeker H. van Egmond üz voer de gisteravond aan de veiling „Bloemen- lust" alhier de eerste in bloei getrokken tulpen, de Scarlet due. aan De kwaliteit was goed: zij brachten f.4.per 100 stuks op. Aan de veiling Flora werden de eerste getrokken hyacinthen „L'Innoncence" aan gevoerd door den heer A. H. Faase te Noordwijk. Zij brachten 13 ct. per stuk op. DE JAARVERGADERING VAN „FLORA". Naar aanleiding van de saneering en steun werden eenige vragen gesteld en naar genoegen beantwoord. Hetzelfde ge schiedde met de rondvraag. Nadat de voorzitter allen had bedankt, die op eenigerlei wijze in het bedrijf werk zaam zijn, sloot hij deze zeer geanimeerde vergadering met de beste wenschen voor de leden en het bedrijf Geen opheffing der openbare school. Ter verduidelijking van ons bericht In zake de openbare school alhier, ln ons blad ran gisteren, zij nog het volgende gemeld Bij besluit van 27 Dec. 1935 heeft de gemeenteraad afhler de eenige openbare school opgeheven De openbare behande ling voor Ged. Staten had plaats 3 Juni '36 24 Juni d.a.v. keurde dat college de op heffing niet goed. De raad ging 29 Juli van dat besluit in hooger beroep bij de Kroon. 23 October had voor den Raad van State de openbare behandeling plaats. Bij Kon. Besluit van 18 November werd nu het beroep onge grond verklaard, zoodat de openbare school behouden blijft. Enkele lichtpunten. Alvorens tot de opening dezer belangrijke vergadering overgegaan werd. sprak de voorzitter woorden van weemoedige herin nering aan het overleden bestuurslid, den heer Andr. De Mooy. Staande hoorde men deze woorden aan. Na de openingsrede van den voorzitter reeds gisteren vermeld las de secre taris, de heer G. v. Delf Sr., de notulen, welke werden goedgekeurd. Daarna bracht hij het jaarverslag uit, waaraan het volgende is ontleend: Het af geloopen boekjaar bracht nog weinig of geen verbetering voor het bedrijf; de moei lijke omstandigheden op internationaal ge bied en de steeds afnemende export duren onverminderd voort. De omzet bedroeg f. 909.235.04. Dat is f. 81.624,25 meer dan het vorig jaar, zoodat zich enkele lichtpunten voordoen. Echter was het aantal zgn. doorgedraaide bloemen zeer hoog. Ook de ingestelde mi nimumprijzen deden den aanvoer toene men. De prijzen waren in het voorjaar eenigszlns stabiel, doch liepen later terug tot beneden de productiekosten Het aantal leden steeg van 833 tot 879. Herdacht werd het overlijden van het be stuurslid Andr. De Mooij. De ingestelde avondveilingen gaven voor- en nadeelen. Een juist oordeel daarover is nog niet te vellen. Het personeel verrichtte zijn taak uitstekend en werd hartelijk dank ge bracht. De export naar Amerika heeft een nadeelig saldo opgeleverd. Hoewel de bloe men goed overkwamen en de prijzen flink waren, drukten te hooge kosten op deze export Het koelhuis had een batig saldo van f. 2447,45. Echter waren niet alle kisten bezet; dat had beter kunnen zijn. Het ver slag eindigt met inzonderheid den voor zitter hartelijk dank te zeggen voor zijn velerlei bemoeiingen inzake prijsregeling, enz., en het inroepen van Gods zegen over het bedrijf. De balans, winst- en verliesrekening van ..Flora" en koelcel werden post voor post door den voorzitter besproken, toegelicht en tenslotte goedgekeurd. De controle-commissie, bestaande uit de heeren Tlmmers, Kralt en Van Egmond, bracht een zeer gunstig rapport uit en prees de accurate boekhouding. Namens het bestuur werd medegedeeld, dat bij het vellen een nieuw systeem in gevoerd zal worden, n.l. ook de koopers zul len een nummer ontvangen en geen naam zal meer worden vermeld. De avondveilingen blijven voorlooplg be stendigd. Aan de tentoonstelling, te houden op Houtrust te 's-Gravenhage in April 1937, zal, nadat de vergadering blijken van in stemming gaf, op bescheiden voet worden deelgenomen. Als bestuursleden werden met overgroote meerderheid herkozen de heeren G. van Delft Sr. en J. Heemskerk, belden aftr. In de vacature-Andr. de Mooy werd ge kozen de heer Alb. D. den Haan, die zijn benoeming aannam. Het veiling-percentage bleef bepaald op 6r7r> voor de leden, 8% voor de nieuwe leden (1 jaar) en 10% voor niet-leden. Het voorstel tot exnort naar Amerika gaf aanleiding tot breedvoerige besprekingen. Ten slotte stelde het bestuur voor er ook dit jaar mede door te gaan. rekening hou dend met de ervaring verleden jaar opge daan. Dit voorstel werd algemeen goedge keurd. VEUR-LEIDSCHENDAM. GECOMBINEERDE RAADSZITTING. Behandeling diverse begTOotingen. De raden van StoniDWük en Veur kwa men in gecomb. openbare zitting bijeen. Afwezig wegens raadszitting in Voorburg de heert Vink en wegens ziekte de heer Wil- !emse. Voorloopige vaststelling bedrijfsrekenin- gen 1935 van de Lichtbedrljven. De heer Borst rapporteur van de Com missie van onderzoek had het prettiger ge vonden als de commissie van beheer had geantwoord on de opmerkingen van de commissie. De gashouder verkeert in slech ten staat. Hoe staat de commissie van be heer daartegenover? Voor controle oo de gameters moet desnoods een tijdelijke kracht worden genomen: in het nadeel van het bedrijf komen fouten voor: met het cokesgebruik inzake de ondervuren kan de commissie zich nu wel vereenigen. De voor zitter: de commissie van beheer heeft niet geantwoord omdat de beantwoording kan geschieden door den raadsvoorzitter, welke ook voorzitter is van de commissie van be heer. Met den toestand van den gashouder is men goed bekend. Dank zli echter de goede technische leiding heeft men nog nooit met haperingen te kampen gehad; t.z t. zullen B. en W wel bij den raad komen om voorziening. G. S. hebben zich indertijd bezig gehouden met het vraagstuk of Stompwiik en Veur niet voordeeliger gas konden betrekken van elders doch er is nog een groote schuld en daardoor zou het gas dan toch niet goedkooper geleverd kunnen worden. Er is altijd nog hooD. dat Zoeter- meer en Nootdorp van ons zullen betrekken dan is men toch aangewezen od verniewing. Controle op de easnveters heeft de aandacht van de commissie van beheer. De heer Zuidwtik zou in verband met het groote leeeloopverlles bij electriciteit ge bruik van zwaarder materiaal wenschen De voorzitter zal de laatste opmerking in de commissie van beheer bespreken. Z.hst. werd hierna de bedrijfsrekening gas en electrlcitelt 1935 vastgesteld. Vaststelling bedrijfsbegrootlngen 1937 gas en electriciteit De heer Borst rapporteur van de com missie van onderzoek, kon gelukkig consta teeren dat overeenstemming is verkregen over de verhouding 2/5 voor Veur en 3/5 voor StomDwijk; hli sDrak echter het vertrouwen uit dat men actief zal zijn in het conver- teeren van nog loopende leeningen. Met de 1 cent verlaging van de lichtstroom gaat de commissie accoord omdat 2 cent verla ging niet bereikbaar is door het ingrijpen van Ged. St. doch had verwacht een meer tegemoetkomende houding Inzake de meter en klokkenhuur. Het gaat slechts om een bedrag van f. 984 op een winst van f. 25.000: elke verlaging doet het verbruik toenemen. Als iemand 7 jaar is werkzaam geweest dan is een redelijke grond voor vaste aanstelling zeker aanwezig dit Is het geval met den a s. boekhouder C. J. Tol Een salaris van f. 1100 voor deze gediplomeerde kracht is zeker niet te hoog. Vandaar dat de com missie voorstelt, dit te stellen op f. 1200 desnoods de vier verhoogingen van f. 100 te stellen op vier maal f 75. Werklieden, wier arbeid zeker niet hooger staan dan die van Tol. worden beloond met f. 1400-f. 1600 toe. Hierover ontspon zich nog een uitvoerige discussie. Het voorstel afschaffing klokken en me- terhuur werd verworpen van Veur stemmen voor de heeren Blokland, Otten Borst, van Boheemen Zuidwijk en van Stompwijk de heeren Blnnendltk ten Hoopen. Waayer Smits, waarna het voorstel van de commis sie van beheer z.h.st. werd aangenomen. Een voorstel Kerkhoff aanstelling en salarieering als adj.-commies van den heer Tol werd niet ondersteund Voorstel van de commissie va nonderzoek. aanstelling op f.1200 met 4 verhoogingen van f.75 werd door Veur aangenomen: tegen stemden de heeren Koerts en de wethouders Schrader en de Koning en in Stompwiik verworpen; tegenstemden de heeren Mooyman Smits. Waayer en de wethouders van Wl1k en van den Bosch. In deze kwestie zal volgens de gemeenschappelijke regeling welke er be staat. Ged. Staten nu een beslissing moeten nemen. De voorzitter wes bereid te laten stem men over het voorstel vaste aanstelling, dat werd aangenomen met de stem van den heer Smits tegen. De heer Borst stelde nu voor het salaris dan te bepalen op f 1100 met 4 verhoogin gen van f 100 men kan dan zien wat Ged. Staten doen: dit voorstel werd z.h.st. aan genomen. Z.hst. werd hierna vastgesteld de begroo ting gasbedrijf met een eindcijfer van f. 62.987.42 en electrlciteltsbedrijf met een eindcijfer van f. 92.845.18. Besloten werd zh st. voor Veur f. 50 en voor Stompwijk f.54 zal worden gevoteerd voor kosten van verlichting etc van ge meentegebouwen bti het huwelijk van Prin ses Juliana en deze bedragen onder te brengen in den dienst 1938 of 1937. Ten nadeele van L. Is uit zijn tuin aan den Vlietweg een partij groente, een broek en een snoeimes ontvreemd. De ge- meente-politle doet onderzoek. VOORSCHOTEN. Op verzoek van den Burgemeester heeft zich thans een comité gevormd, be staande uit bestuursleden der Koningin Wilhelminavereenighig, het werkcomité van de gehouden inzameling voor het Nationaal Huldeblijk, aangevuld met nog een aantal ingezetenen om te trachten gelden bijeen te krijgen voor de a.s. feestviering in deze gemeente. In de week van 7 tot 12 December a.s. zal een buscollecte worden gehouden. WARMOND. Vergadering der IJsclub. Onder meer dan groote belangstelling hield de Warmondsche IJsclub haar 45e alg. vergadering in Hotel de Zon, gepresi deerd door den heer H. van Hulst. Spr. wees op het groote verlies dat de vereenlglng heelt geleden door het overlij den van den penningmeester den heer G. Onderwater aan wlen zij zeer veel te dan ken heeft. De secretaris las de notulen die onder dankzegging werden vastgesteld. De nieuwe penningmeester de heer J. Uit den Boo gaard bracht zij financieel verslag uit. De ontvangsten hadden bedragen f. 1147.02 en de uitgaven f. 120.34. batig saldo alzoo f. 1026.68. Hieruit blijkt dat de ftnancleele positie der vereerüging zeer sterk is. De heer J. Witsenburg lid der commissie tot het nazien der boeken van den pen ningmeester verklaarde dat alles volkomen ln orde was. Met alg. st. werd de penning meester voor het door hem gevoerde be heer onder dankzegging gedechargeerd. Als leden der kascommissie voor het jaar 1937 werden benoemd de heeren F. Ver geer en J. v. d. Sleet en als plaatsvervan gend lid de heer B. M. van Stijn. Uit het jaarverslag van oen secretaris bleek dat de vereenlglng nog steeds groeit. Met leedwezen werd herdacht het overlij den van drie trouwe leden de heeren G. Onderwater, J. J. Leenen en G. W. Koppers, waarvan de eerste ruim 17 jaar het pen ningmeesterschap heeft vervuld, terwijl de heer Leenen steeds bereidwillig afstand heeft gedaan van zijn rechten op de Poel, om hierdoor het houden van wedstrijden mogelijk te maken. In de plaats van wijlen den heer G. Onderwater werd met gToote meerderheid als bestuurslid gekozen de heer J. J. Lee nen Jr Het bestuur werd als volgt samen gesteld: voorz. H. van Huist; secr. L. H. de Nie, penningmeester J. Uit den Boogaard. Na sluiting volgde de traditioneele ver loting. De Bisschop van Haarlem heeft aan den heer G. Brama op zijn verzoek eervol ontslag verleend als kerkmeester; in diens plaats is benoemd dr. H. J. A. Walenkamp Ter voorziening in de vacature ont staan wegens penslonneerlng van den lieer M- Sikking als postbode alhier, is be noemd de heer A. W. den Hollander uit Habbekerk. Onder zeer groote belangstelling van de zltde der werkloozen hebben B. en W. het ontsDanningslokaal voor de werkloozen geoDend In een der raadsvergaderingen was voor dit doel het v.m. gemeentehuis beschikbaar gesteld, tewiil tevens een sub sidie werd verleend van f 300. De burge meester bracht hulde aan de besturen van de diverse in deze gemeente bestaande or ganisaties die tot het colleee van B. en W. ziin gekomen teneinde dit voor de werk loozen te kunnen bereiken Hii hoopte dat de werkloozen den winter in gepaste ont spanning zullen doorbrengen. Een hartelijk aDD'aus beloonde deze welgemeende woor den. De heer Hogenboom mede sprekende namens de besturen van de andere organi saties b-acht den raad en B. en W. dank voor de verleende medewerking die de werk'oozen zeer zeker od Driis zullen weten te stellen. HII twllfelde niet of allen zuilen medewerken om het vertrouwen dat beide colleges In de werkloozen hebben gesteld, n'et te beschamen. Direct na de opening werd een aanvang gemaakt met kaart- en damspel waarvoor zeer veel animo bestond. WASSENAAR. Geslaagde revue van het Dorpshuis. Voor de geheel gevulde zaal van het Centraal Theater werd een revue opge voerd door kinderen en oudere bezoekers van het Dorpshuis. De voorzitter van 't Dorpshuis, mr. J. Kalff. sprak een wel komstwoord en memoreerde, dat 't Dorps huis onlangs het 10-jarig bestaan her dacht; dit feit kon niet stilzwijgend wor den voorbijgegaan. Een talentvol dorpsge noot. die reeds zijn sporen op dit gebied verdiende, heeft een revue saamgesteld, waarin de geschiedenis van 't Dorpshuis is erwerkt. Aan de revue spelen mede alleen de kinderen die het Dorpshuis bezoeken en de ouderen, die reeds als kind het Dorpshuis bezocht hebben. Spr. betreurde het, dat de maker van de revue door ziek te verhinderd was aanwezig te zijn. Geluk kig kon zijn echtgenoote, mevr. Scheffel, zijn werk overnemen Spr. uitte den wensch dal dc heer Scheffel spoedig weder her steld zal zijn en bracht hem hartelijk dank voor de moeite, die hij zich voor deze revue getroost heeft. Te aanschouwen werd gegeven 't Dorps huis van de oprichting af het werk van het Dorpshuis. Tusschen de verschillende voorstellingen was een komisch deel ge weven. Een en ander werd met aandacht gevolgd, terwij] het spel vlot verliep. Her haalde malen brak een luid applaus uit! Tijdens de pauze verschenen twee als pop verkleede kinderen ten tooneele die de tijdens de pauze te houden verloting wstrm aanbevolen. Het was een welgeslaagde avond! Na dc- regie komt ook een warm woord van lof zeker toe aan de leidsters van het Dorps huls die haar krachten hebben gegeven om de rollen bij de jeugd ln te studeeren. Zoo wel groot als klein keerde voldaan huis waarts! De storm. Door den storm werd ook hier op het Wassenaarsche strand veel duin wegge slagen Zelfs de betonnen palen en de op ril werden weggeslagen. De 19-j- motorrijder A. uit Den Haag reed op den Zijdeweg tegen' een stilstaan de handwagen op, waarvan do bestuurder bezig was zijn achterlicht aan te steken. A., die klaagde over pijn ln de borst werd observatie per ziekenauto naar het R.K. Ziekenhuis te Den Haag overgebracht Proces-verbaal werd opgemaakt. HEDEN. H. Morsghweg 12: Bijbellezing ds. Locher 8 uur nam. Vrijdag. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Bijbel- lezing door den heer Slegelaar. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schilde-1 rijen van R. Martinez (tot 6 Dec.) IQ uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Inenting tegen dlphterle 4—5 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Circuskoning". Woensd.. Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Sanders van de rivier". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Muiterij op de Bounty." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 uur of 8.15 uur nam. „Opmarsch der we reld". lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Peer Gynt". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 47 en 811 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 tot en met Zondag 6 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt4 Telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 3, Oegstgeest, Telef. 274. ZEVENHOVEN. Bakfiets slaat over den kop. De manufacturier v. d. B. had het on geluk met zijn gesloten bakfiets op dr Iloogebrug zijn stuur kwijt te raken. Hij tuimelde driemaal over de kop en kwam vervolgens in een baggersloot terecht. Ge lukkig kreeg hij het gevaarte niet op zijn lichaam. De materieele schade was gering De inwijding der nieuwe R.K. Kerk- Op 23 Dec. a.s. zal de R.K. Kerk door den Bisschop van Haarlem worden ingewijd. Loop der Bevolking. Vertrokken: A. Heikamp en gezin, naar Ede J. M. Rouwendaal en gezin, naar Amsterdam. Tot volontair ter gemeente-secretarie is benoemd de heer T, Droogh uit Nieuw- veen. Tot ouderling der Geref. Is gekozen de heer T. Visser en tot diaken de heer H. Raterink. Met de werkzaamheden tot aanleg der waterleidingbuizen naar wijk Amstel, wordt een begin gemaakt zoodat binnen enkele weken de bewoners van genoemde buurt in het genot van goed drinkwater zullen zijn. De collecte ten bate van de feesten ter gelegenheid van het a.s. vorstelijk huwelijk heeft opgebracht de som van ruim f. 40.— Van gemeentewege wordt thans in werkverschaffing uitgevoerd het schieten van een tweetal tochten in den polder Ze venhoven. ZOETERWOUDE. Des nachts is ingebroken bij den vee houder G. de W. in de Weipoort alhier. Uit een gesloten schuur werd vermist ongeveer 1500 K.G. kool. dat bestemd was voor vee voeder, 2 zakken mals, 2 zaikken lijnmeel, 2 zakken schilfers en 1 zak gedroogde pulp. Bij onderzoek der politie is gebleken, dat de diefstal met een voertuig is geschied. ALPHEN. ADRES AAN DEN RAAD. Inzake de openstelling van de Spoorbrug. Door W. v. d. Schee, bewoner van den Kortsteekterweg, werd. mede namens andere bewoners, onder overlegging yan een lijst met handteekeningen. een adres aan den raad ingediend, waarin hii vef' zoekt, al het mogelijke in het werk stellen tot openstelling van de Spoonbrvg tevens voetbrug voor het publiek over oei Rijn. aan Gouwsluis. Hij wijst er op dat een groot der onderteekenaars en speciaal die Lage Zijde door het sluiten der brug het publiek gedupeerd zijn geworden. Aan het uitvoerige verzoek is adflae betuigd door den R.K. Volksbond, Cnr. sturenbond. Alphensche Bestuurders en de afd. Alphen van de Ned. Vereen. Fabrieksarbeiders. - 2—2 r bet tfl *e bet ha; bet T0C uia I kril mei bij sier V van den op pen voo kim Het wor reel stel hoe diet B via; best star leer Wo( aan hoe L. min het J. v geh het 47a. staa drai Opn colli Ker de gev< T W Ned wez de pen l. 2 den Bee ord< wer D der dooi ia Ti ver. Oud lan iit *enl ean best den (lui tari ber ten W.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6