DAGBLAD - Eersle Blad Donderdag 3 December 1936 lAAT/ïyOICUTIN NAGEKOMEN BERICHTEN WEERBERICHT. De roofmoord te Opende. Kastekort bij den bijzonderen vrijwilligen landstorm te Alkmaar. TWEEDE KAMER. UIT DE OMSTREKEN BEURSO VERZICHT MARKT fc. IHItlTïN^; Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 753- Hedenmiddag 3 uur 761. telegrafisch weerbericht. Isdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt, Hoogste stand 768.6 te Biarritz, laagste stand 742.8 te Vardö. Verwachting tot den avond van 4 Dec. Zwakke tot matige, later wellicht tpe- mende Westelijke tot Zuidwestelijken jnd- Nevelig tot zwaar bewolkt. Later tillcht weer regen en iets zachter. stormwaarschtjwingsdienst. Itdegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. de Bilt. Geseind hedenmorgen te 9.25 ;m aan alle posten: „Attentiesein neer". BÜ1TENLANDSCH weerbericht. Isdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Dt depressie nam over de Oostzee snel i diepte af Een nieuwe verscheen ten Zui- tt van IJsland die in Schotland den baro- ~!er doet dalen. De hooge drukking her- lilt zich op het vasteland. Op de Britsche Eanden bleef het weer somber en regen- ihtig. In Noord-Schotland kwam lichte ust voor en valt sneeuw. In Scandinavië barde de lucht plaatselijk op en is de orst tot het Zuiden doorgedrongen en in :t Midden- en Noord-Oosten streng ge urden. Duitschland heeft bij tempera- iur even boven het vriespunt nog regen sneeuw bij matigen wind. In Zwitser - ind valt nog regen. In Frankrijk is de ebt nog grootendeels betrokken en werd tl zachter. Ofschoon eenige opklaring te wachten i.zal vermoedelijk in den nacht mist voor- :men. Daarna is toenemende wind met Ujging van temperatuur te wachten, iiarna waarschijnlijk weer regen zal lilen WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UTJR. t. Parijs: Windrichting: W.; Windkracht: tachtig; Temperatuur 11 gr. C. Alge- sene weerstoestandbetrokken. London (Croydon) resp.: W., matig, 9 C.; zwaar bewolkt, na lichten regen. Berlijn: resp. W.NW.; matig; 2 gr. C ■trokken na sneeuw. Marseille; resp.: N.W.; krachtig', 9 gr. mooi weer, bewolkt. Genua: resp.: windstil; 8 gr, C.; mooi ter, half bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.) 12 uur 's midd.: 6 gr. C. (43 gr. F.) 1 uur nam.; 6 gr. O (43 gr. C.) 10OGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 6.29 uurn nam. te 6.55 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 4.19 nam. tot 7.24 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG I Dec.: op: 2140; onder 11.19. Tegen de daders resp. 20 en 12 jaar gevangenisstraf geëischt. Twee jongemannen stonden vanmorgen 'de verdachtenbank van de Groningsche whtbank. Twee broers nog wel, Rlnze en D:,k W. te Groningen, 27 en 24 jaar oud, «iwie ten laste wordt gelegd: moord, sub- ftliair doodslag, subsidiair diefstal met U'eldpleging op den 72-Jarigen Reinder utsma in den nacht van 24 op 25 Juli jl. Opende (gemeente Grootegast). En |,ias' hen stond nog een derde verdachte, 39-jarige Pieter M. te Opende wegens I -bokking van of medeplichtigheid aan dit laisdrijf. 1 Den twee broers wordt ten laste gelegd, l'WJ bij het plegen van den diefstal van |',«0, dat toebehoorde aan het Burgerlijk l'Wbestuur van Grootegast en dat het r®ntoffer als armmeester thuis had om l-Mrvan op 25 Juli uitbetalingen te doen, ffjwddaden hebben gepleegd met de be- ■S Zetsma van het leven te berooven. »Mer meer hebben zij hem met een breek- Beslagen, op hem geschoten en hem l?W°P in den mond geduwd. Zetsma is I de verwondingen, die deze geweldda- I "hebben veroorzaakt, overleden, lijderde verdachte, de 39-jarige Pieter IOpende, staat terecht wegens mede- l&tieheid l„"'Aneia aan of uitlokking van deze omdat hij aan de beide andere ver- i;;t{n verschillende mededeelingen over mw Zetsma heeft gedaan. I hun onder meer verteld, dat I 2! 'P bepaalde tijdsomstandigheden veel I 'n huis had en heeft hen ingelicht I L ,e situatie van diens woning. In den I Ssï nacht is hij zoover met de ge- I kïï, Meegereden en heeft hun het I -e van Zetsma aangewezen. Alvorens met de behandeling van de zaak waarvoor uiteraard een zeer eroote belangsteling bestond werd begonnen, bracht de president, mr. B. P Enklaar. hulde aan het Drachtige onsDorlngswerk. dat de Dolitie in deze zaak verrichtte, en waardoor het mogeliik was dat de daders, eenige dagen na den moord konden wor den genakt In de zaak tegen de w. waren 17 getuigen gedagvaard. In die tegen Pieter M. niet minder dan 28. Het eerst staan de twee broers w. terecht, twee Dootige kerels, die tusschen twee veld wachters plaat» nemen on de verdachten bank Ondanks het eroote aantal getuigen neemt het verhoor van de broers niet lan ger dan een uur in beslag. De getuigen ziin vriiwel allen DOlitie-ambtenaren. die het onderzoek leidden, of de daders arresteer den. Dr. S. van Mesdag had den iongste ver dachte. Dirk onderzocht. Hij is tot de con- cusie gekomen dat deze jongeman een zwakzinnig individu is. De hem ten laste gelegde feiten kunnen hem niet worden toegerekend. De oudste verdachte Rinze, vertelde, dat hij in het huls van bewaring te Groningen een tiD kreeg van Pieter M dat er bii Zetsma in Opende veel eeld was te stelen Deze M. gaf hem uitvoerige in lichtingen en gegevens. In den nacht van 24 oo 25 Juli om 1 uur is hit met ziin broer naar het huis van Zetsma gegaan Het was niet hun bedoeling den man te dooden slechts wilden zii hem vastbinden, waarna zij het huis rustig wil den doorzoeken Zetsma sprong uit het bed toen de broers de kamer binnendrongen. Rlnze wilde den man bespringen omdat deze een ruit insloeg, doch voordat hit daartoe de gelegenheid kreeg, vlogen hem de kogels om de ooren. Ziin iongere broer, die achter heth had gestaan had vier schoten gelost Rinze had den ouden man nog met een breekijzer on het hoofd ge slagen. waardoor de hersenpan barstte Beide broers hebben het slachtoffer toen od bed vast gebonden en gekneveld want het schreeuwde nog. Rinze die od de vragen van den Dresident aanvankelijk kalm ant woordde en een uitvoerig en nauwgezet relaas gaf van ziin afschuwelijke hande lingen. werd od het laatst overmand door zenuwen. Dirk is een zwijgzame figuur. Op de vra gen van den Dresident antwoordde hij met een „ja" en .nee" en gaf toe geschoten te hebben maar niet met de bedoeling om te dooden. De officier van justitie, mr. Meindersma, requisitoir nemend, vroeg of deze mannen de bedoeling hebben gehad Zetsma te doo den? Spr. geloofde, dat de verdachten wel hebben gehandeld met het doel te dooden, maar niet in den zin der wet, met voorbe dachten rade. Het schieten van Dirk was doelbewust op het slachtoffer. Rinze bracht met het breekijzer Zetsma ernstige verwon dingen toe en ook bij hem moet op dat moment de bedoeling hebben voorgezeten den man te dooden. De officier had ten aanzien van den ver dachte Dirk den indruk gekregen, dat het rapport van dr. van Mesdag geaccepteerd kon worden voor zoover dat betrekking heeft op de gebrekkige ontwikkeling van de geestvermogens van Dirk. Hij kon evenwel niet gelooven, dat deze verdatlfte tijdens den overval geestelijk gestoord was, het geen moge blijken uit het belangrijke aan deel, dat hij in den overval had gehad. Wel was spr. van oordeel, dat de invloed van den geestelijk normalen Rinze op den gees telijk abnormalen Dirk, niet verwaarloosd moet worden bij het bepalen van de straf maat. Hoewel de officier over het algemeen wel rekening wilde houden met de omstandig heid .dat men in deze moeilijke tijden ge makkelijker tot misdrijf komt, kon hij, ten aanzien van dit gruwelijk misdrijf, geen medelijden hebben. Voor den verdachte R., die volledig verantwoordelijk gesteld moet worden voor zijn daden, vroeg spr. tenslotte, op grond van art. 218 wetb. v. strafr., twintig jaar gevangenisstraf, en voor verd. Dirk, die verminderd toereke ningsvatbaar is, twaalf jaar gevange nisstraf. met ter beschikkingstelling van de regcering. BINNENLAND. DE HEER J. v. LEEUWEN Czn. t Gisteren is te zijnen huis aan den Oost- einderweg te Aalsmeer overleden de heer J. van Leeuwen Czn De thans ontslapene was gedurende lang jaren lid van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente en heeft als zoodanig de functie zoowel van ouderling als diaken bekleed. Ook was wij le" van Leeuwen bestuurslid van de stich ting „Irene" en gedurende meer dan 25 jaar heeft hij een leidende bestuursfunctie bekleed in de spaarbank „Aalsmeer". Met den heer J. van Leeuwen Czn., die den ouderdom van 74 jaren bereikte, is weer een dei beste burgers van Aalsmeer heen gegaan w'ens nagedachtenis zeker bij ve len in hooge fere zal blijven voortleven. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal „-s. Zaterdag plaats hebben op de alg. begraafplaats te Aalsmeer. TAXE-GEDEELTE CONSUMFTIEMELK. Nederl. zuivelcentrale, 6 tot en met 12 Dec. 1936 consumptiemelk regeeringscon- tract, taxegedeele 6.25 cent, eventueel ver hoogd met premie of verminderd met af dracht voor de kwaliteit, overmelk regee- ringsminimumprijs 5.10 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. AANBESTEDING. Vanwege den rijkswaterstaat is heden aanbesteed in werkverruiming het maken van een viaduct over de Waschbekerlaan en van een duikerbrug over de Zandsloot. beide in gewapend beton, in den in aanleg zijnden rijksweg No. 4 (Amsterdam-Sas- senheim->Haagsche Schouw-pen Haag), ge deelte Postbrug-Ringvaart, in de gemeen ten Sassenheim en Warmond, met bijko mende werken. Laagste inschrijfster was de N.V. W. v. Geels' Aann.bedrijf te Aerdenhout voor f. 93.000. Secretaris-penningmeester gearresteerd. Sedert geruimen tijd liepen te Alkmaar geruchten, dat er geknoeid zou zijn met de kas van het verband Alkmaar van den Bij zonderen Vrijwilligen Landstorm. Eenige maanden geleden werd den vijftigjarigen propagandist en secretaris-penningmeester P. J. O. ontslag verleend en is de justitie in de zaak gemengd. Deze stelde een uitvoerig onderzoek in. Verdacht van verduistering, oplichting en valschheid in geschrifte, meermalen ge pleegd, is gisteravond de voormalige secre taris-penningmeester gearresteerd. Hij zal dezer dagen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. Het verduisterde bedrag, waarnaar het onderzoek nog in vollen gang is, schijnt in de duizenden te loopen. de rijksbegrooting 1937. (Vergadering van heden). Voortgezet wordt de behandeling van hoofdstuk 6 (Dep. v. Onderwijs, kunsten en wetenschappen) der rijksbegrooting voor 1937. Mevr. BakkerNort (Vrijz. Dem.) ver klaart bij afd. 3 (voorbereidend hooger en middelb- onderwijs), voorloopige pension- neering van leeraren op 60-jarigen leeftijd gevenscht te achten. Spr. dringt er op aan, aan het instituut Hommes te Hoogezand het eindexamen- recht B te verleenen. De afd. A van dit in stituut heeft wel een dergelijk recht. Voorts bepleit spr. meer tegemoetkoming, door sub- sidieering der gymnasium-afdeeling, jegens het Lorentsz-lyceum te Eindhoven. De heer K. ter Laan (soc.-dem.) vraagt subsidieerlng van de school voor taal- en letterkunde onder leiding van den heer Kruisinga te 's Gravenhage. De minister heeft verklaard, om geldelijke redenen geen nieuwe subsidiën te kunnen geven. Spr. wijst op het bijzondere nut van deze instelling. Spr. wil leeraren M.O. op 60-jarigen leef tijd het recht geven met pensioen te gaan. Hij bepleit hetzelfde als mevr. Bakker- Nort ten behoeve van het instituut-Hom mes. De heer Faber (soc dem.) acht thans wijziging van de indeeling der afdeelingen der gymnasia niet gewenscht, zooals door anderen is aanbevolen. Spr. acht een af zonderlijke inspectie voor de gymnasia niet noodig. Met de nieuwe regeling is nog niet voldoende ervaring opgedaan. Het op 60- jarigen leeftijd vervroegd pensioneeren van leeraren m. o. acht spr. gewenscht. NEDERLAND EN DE HERVORMING VAN DEN VOLKENBOND. Met het oog op de aanstaande bijeenkomst van liet comité voor de herziening van het Volkenbondsverdrag en in antwoord op het desbetreffende rondschrijven van den secre- taris-general van den bond heeft de Neder- landsche regeering in aansluiting, met de bekende rede van den minister te Genève nog eens kortelijk haar standpunt gepreci seerd. In haar antwoord heeft zij nogmaals betoogd, dat zij de collectieve veiligheid als onontbeerlijk ziet voor de verwezenlijking van het doel van den bond en ter bereiking hiervan de universaliteit van den bond een eersten eisch acht. Zoolang de universali teit van den bond niet in meerdere mate benaderd zal zijn, kan de Nederlandsche re geering weinig verwachten van een herzie ning van zekere artikelen, welke op den al- gemeenen politieken toestand geen grooten invloed zouden kunnen uitoefenen, terwijl wijziging van het pact bovendien nieuwe hinderpalen in den weg zou kunnen leggen voor de toekomstige toetreding der voor naamste staten, welke thans geen lid zijn. Een en ander in het oog houdend, ver klaart de Nederlandsche regeering uiteraard loyaal te zullen medewerken tot de studie, waaraan het comité zich zal zetten. BELGISCH SLEEPSCHIP GEZONKEN. In den afgeloopen nacht is op de Wester- Schelde, ten Oosten van Hansweert, een Belgisch sleepschip gezonken. Het sleep- schip „Vreedenburgh". schipper L. Pauwels, was op weg van de Ruhr naar Gent met 460 ton cokes. Het schip werd getrokken door de sleepboot „Bastiaan". Naar ver luidt moet het schip in aanraking zijn ge komen met een uitstaande ankerketting van een voor anker liggende zeeboot. De Vreedenburgh" is toen door midden gebro ken en vrijwel onmiddellijk gezonken. De opvarenden, t.w. de schipper, diens vrouw en een kindje van zeven maanden konden zich aan boord van de begeleidende sleep boot in veiligheid stellen. Ter plaatse waar de „Vreedenburgh" gezonken is, staat zeer veel water, zoodat bergen vermoedelijk niet mogelijk zal zijn. De sleepboot „Bas tiaan" is te Hansweert binnengeloopen. PERCEEL AFGEBRAND TE ZUTFEN. Vannacht tegen twee uur werd een uit slaande brand ontdekt in een onbewoond perceel aan de hooge haven te Zutfen, waarin beneden een stalling voor wagens, boven een worstdrogerij en o.p. den zolder een bergplaats van emballage "zijn gevestigd Naast het perceel staat een gj-aanpakhuis. De brandweer wist het vuur tot het bran dende perceel te beperken, doch kon niet verhinderen dat het geheel uitbrandde. De oorzaak van den brand is tot nu toe onbe kend. Verzekering dekt de schade. ONDER EEN TREIN GERAAKT. Gistermiddag omstreeks vijf uur Is te Geldermalsen nabij het station een docde- lijk ongeval gebeurd. De 50-iarlze B. Steenis is bii het kolen zoeken langs de goederenwagen! onder een rangeerenden trein eekomen Ziin been werd afgereden In zorewekkenden toestand is de man naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd waar hii na aankomst is overleden. S. was niet geheel normaal èn zocht altijd kolen bii het station Hit was een bekend straattype te Geldermalsen. BUITENLAND. de geruchten omtrent den engelschen koning. LONDEN, 3 Dec. (Havas) Hedenoch tend zijn boodschappers naar „Fort Bel vedere" gegaan, waar de koning momen teel vertoeft, vermoedelijk brachten zij den koning belangrijke besluiten betreffende de opvolging. Indien de koning zou beslui ten zijn trouwplannen niet op te geven, zal hij, volgens de opvatting van parlemen taire kringen, afstand moeten doen van den troon In de omgeving van den minister-presi dent is men minder pessimistisch en hoopt men nog, dat een overeenkomst tot stand komt. Algemeen is men van oordeel, dat, welke de beslissing van den koning ook moge zijn, deze beslising onmiddellijk moet worden genomen en dat in de komende dagen de crisis moet zijn opgelost. Hedenochtend werd geen ministerraad gehouden, doch de ministers bleven wel in nauw contact. De minister-president heeft het parlement verzocht af te zien van het gewone programma voor de zitting van hedenmiddag. Deze handelwijze wordt ge woonlijk gevolgd, als de regeering een be langrijke kwestie aan het parlement wil voorleggen. UIT NED. OOST-INDIË. VLOOT AALMOEZENIER NOORDMAN NAAR INDIE. BANDOENG, 3 Dec. (Aneta). Men deelt mede. dat de hoofdaalmoezenier voor leger en vloot, kolonel Noordman, met de „de Ruyter" een reis naar Ned.-Indië zal maken. Kolonel Noordman is door den minister van defensie a. i. belast met de inspectie van de godsdienstige verzorging van leger en vloot in Indië. Hij zal ongeveer twee maanden in Indië verblijven. M. H. DOORNIK MALANG, 3 Dec. (Aneta). Overleden is de oud-resident van Kediri, de heer M. H. Doornik. BENTHUIZEN. Loop der bevolking. Gevestigd: Pieter Vermeulen, chauffeur en gezin, van Delft Jan Willem Gom- merse, koopman, van Hazerswoude. Vertrokken: Gerarda Jacoba de Groot, naar Hazerswoude Cornelia Baredina de Vrij. naar Hazerswoude Frans Sprui- tenburg, machinist, en gezin, naar Zoeter- meer. Door de manslidmaten der Ned. Herv. Kerk zijn alle aftredenden herkozen, n.l. tot kerkvoogd de heer A. v. d. Bijl en tot notabelen, de heeren J. Noordam cn P- Mets. SASSENHEIM. Gevonden: Een paar wollen hand schoenen, een steun van motorrijwiel, een bril met hoornmontuur, een grijze das. In lichtingen _bij de politie. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. Kragt, geb. v. d. Nat, Z. VEUR-LEIDSCHENDAM. Gedurende Nov. is ten postkantore en 't bijkantoor in de buurtschap op de Rijks postspaarbank ingelegd f. 12865.41 (v. m. f. 12239-51) en terugbetaald f. 9348.81 (v. m. f. 17264.09). Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt 2616 (v. m. 2608). Het St. Nicolaasfeest aan de O. L. School te Veur, zal ditmaal plaats hebben op Maandagmiddag a.s. Naast de verschil lende tractaties, worden de leerlingen ook weer bezig gehouden met goochelen, pop penkast en muziek. St. Nicolaas en zijn knecht komen ook ditmaal weer de school met een bezoek vereeren. Zij die nog een bijdrage voor dit doel willen afstaan, kunnen die doen toekomen aan den heer K. Lambo hoofd der school. VOORHOUT. De collecte in de Ned- Herv. Kerk al hier, ter gelegenheid van den dankstond voor het gewas, ten bate der Kerk, heeft opgebracht de som van f. 20.40. AMSTERDAM, 3 Dec. 1936. Kleurlooze markt. Algemeen weinig ver anderd koerspeil. Omzetten zeer beperkt. Koninklijke olie prijshoudend. Tabakken iets beter. Amerikanen hooger. Republic Steel vast. Beleggingen prijshoudend. In de ongeanimeerde stemming, welke de markt gisteren aan den dag legde, kwam heden niet de minste verandering. De om standigheden werken ook niet mede, om de beurs een opgewekter aspect te verlee nen. Vandaag was het vooral de invloed van de onbehagelijke stemming op de Lon- densche cffectenmarkt, ais gevolg, van de aan den Engelschen Koning toegeschreven huwelijksplannen, welke zich hier dèec gelden. Londen "ertoonde later echter een her stel: hier ter beurze bleef het aanbod achterwege, zoodat koersverliezen feitelijk niet voorkwamen. De handel was echter van geringen om» vang en de koersfluctuaties bleven zeer be perkt. De aanhoudend gedrukte stemming in Wailstreet blijft natuurlijk ook niet zon der uitwerking. De belasting op de onver deelde winsten lokt nog steeds een stroom van extra dividenden uit, en thans zal de Bethlehem Steel er een declareeren, terwijl hetzelfde van de National Steel verwacht wordt. Staalwaarden lagen dan ook, mede on der invloed van het dit jaar bereikte re cord in de productie algemeen hooger, waarbij Republic Steel den toon aangaf, door in open hoek, bij geanimeerde affaire, op te loopen tot 19Vt, overeenkomstig den uit New York gekomen koers. Maar ook de andere Amerikaansche fondsen waren eerder vaster gedisponeerd, vooral Koperwaarden, en weken hiermede dus af van de algemeente tendenz in Wall- street. De locale markt bood weinig bij zonders. De Rubberafdeeling was vrij kalm en de koersen verschilden nauwelijks van' die van gisteren. Tabakken vertoonden een neiging tot opioopen in verband met de grootere opbrengst van de Sumatra-cam- pagne van 1936 en de verlaging van den kostenden prijs. Suikerfondsen meerendeelé prijshoudend Koloniale bank alleen iets zwakker. Van Industrieelen bleek A.K.U. op 47 7/3 gehandhaafd, Unilever ontmoette vrijwel peen vraag en behield het vorige niveau. Philipsaandeelen trokken een kleinigheid aan ScheeDsvaartwaarden lagen goed prijs houdend, vooral voor Holland-Amerikalijn Aandeelen Koninklijke blijven eenipszins aarzelend gedisponeerd, onder invloed van de politieke situatie, vooral van de mor gen te houden Fransche kamerzitting Na een opening van 392 trad echter een her stel tot 39471 in. Beleggingen prijshoudend en kalm. wisselkoersen. Londen 9.013/8 (9.02); Berlijn 73.95 (73.96); Parijs 8.57 1/4 (8.57 3/4); Brussel 31.09 (31.10'/!); Zwitserland 42.26 (42.27); Kopenhagen 40.25 (40.21'/*)Stockholm 46.47'/! (46.50); Oslo 45.30 (45.32'/-)New York 1.83 3/4 (1.83 3//4): Praag 6.50 (6.51). Prolongatie l'/«; Part. disc. 11/16; Dag geld '/i. Registermarken 37 1/8—1/4; Crediet Sperrmarken 15 1/4'/i; Effectensperrmar- ken 13 1/4Reismarken 491/*; Bankpa pier 40 3/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 2 December. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstr." Andijvie 0,60: Roode kool 0,40—2,90; Savoye kool 1,00—3,50; Groene kool 1,00—2,90; China kool 2,10; Pieterselie 1,60; Prei 0,80—1,80; Kropsalade 0,60—2,00; Selderie 0,50—1,00; Knolselderie 2,00—3.40: Wortelen 3.10, per 100 stuks; Kroten 1,001,30; idem gekookt 1,004,00; Witloof 3,00—18.00; Boerenkool 1,50—3,00; Tomaten: A 3,00—12,20, B 4,0Ct—12,20, C 3,004,80. CC 2,00—2,60; Uien 1,00—2,30; Wortelen 1,00—3.20; Spruiten I 4,00—7,00; idem II 2,00—5,00; And. 2,004,00: Nero 6.10—7,30, per 100 Kg. LEIDEN, 2 December. Noteering Melk- veiling „Leiden" Week van 6 tot 12 December 1936. Consumptiemelk le klas 6,706.90. Prijs voor te leveren boventaxe- melk in georganiseerd overleg voor het district Leiden, week van 612 December, gelijk aan den door de regeering vastge- stelden prijs, KATWIJK a. d. RIJN. 2 Dec. Groenten- veiiing. Bloemkool I 4—4.60. idem II 1,60— 1.80, Groene kool 0.501.20 Knolselderie 2—2.70 per 100 stuks. Peen 3.50420. Prei 1.30—1.40 ner 100 bos. Uien 1.30—2.00. Gele kool 11.10, Roode kool 1—1.30 per 100 K.G, Wasneen 0.200.50 Kroten 0.250.35 oer kist van 20 K.G. RIJNSBURG. 2 Dec Groentenveiling Roode kool 1.101.50. gele kool 11.10 per 100 K.G. Groene kool 0.601.50. knolselderij 23.00 per 100. Aardappelen 0.500.60, waschpeen 0.200 50 kroten 0.25^-0.35. an dijvie 0.120.18 per kist. Uien 0.701,00 oer 50 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 2 December. - Groentenveiling Tomaten: A 1,152,50, B 1,95—2,85, C 0,60—1.35, CC 0.30—0,80 p. bak yan 25 pond: Sla 0,50—5,30 per 100 krop; Sla-vellen 830 per kist. TER AAR, 2 December. Centrale Veiling Andijvie 716; Sla-vellen 710: Breek- peen 2; Uien 1,50; Spruitkool 5,90—8.20; Roode kool 0,601,60; Savoye kool 2,30— 3,10; Witlof 9,60—12,00; Groene kool 1.60; Peen 2—4; Prei 0,90—4,20; Sla 0,60—1,80; Bloemkool l'/i6; Tomaten: A 1,50—3,20; Druiven 15; Seldery 0,901,10; Chin, kool 0,50. VOORSCHOTEN, 3 December. Veiling V.P.V. Kippeneieren 3,305,40; Kippen 0,70; Konijnen 1,451,55. WADDENXVEEN, 2 Dec. Aangevoerd 171 eieren. Kipeieren f.5 30. kuikeneieren f.3.75 eendeieren f. 2.75 per 100 stuks. WESTLAND, 2 December. Coóp. Centrale Westl. Bloemenveiling Am. Anjers 5,60 —11,90; Amarylli 25,00; Calla 12,00—18,00; L. Germ 8.00—13,00; Sax Export 7,00—12.00; Red Caveli 10,00—16,00: Gele Germ 7,10— 7,60; Westl. Glorie 8,00; Herco 4,60—5,30; Witte Due 4,00 per 100; Pierson 0,951,25; Plumosa 1635; Sprengery 1321; Free- sia 1328; idem geel 59—73; Maison Brons 13—17; Germ 1321; Sax Export 1420; Pres. de Lange 18—24; Herco 1523; Wil cox 1117: Bilandel 1318; Westlandia 2129; Oranje Bilandel 1321; Jozef 12— 23; Golden Seal 7—13 per bos. WESTLAND, 2 December. Veilingen v. d. Bond Westland Blauwe druiven 4446; Alicante druiven 4248; Sniiboonen 23 26 per Kg.; Schorseneeren 5,20—9,80 per 100 Kg. Witlof 5—10; Stoofappelen 12—17; Stoofperen 1513; Bloemkool 3,505,00; Roode kool 1,00—1,50; Sav. kool 1.00—1.10 per 100 Kg.; Groene kool 60—75; Eieren 4.20—5.30 per 100; Prei 1,40—1.80 per 100 bos; Knolselderiy 2,00 per 100: Andijvie 8—16 per bak; Rammenas 1524 per kist; Boerenkool 11 14 per last; Chin kont 1.00 -1,20 per 100 K.G. WESTLAND, 2 December. Spiui iling Gewone spruiten 0,80- 1,70; id. Grove 25—50 ct. per zak. Aanvoer 712 zakken.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3