ANEKDOTEN RAADSELS OPLOSSINGEN GOEDE OPLOSSINGEN Sinterklaas had zelfs Wïtvel niet vergeten graag naai' de radio als er een kinderkoor zingt, daar houd ik van. Jo en Herman Seriier zoo zoo Herman, ben jij 4 Dec. jarig, dat zijn dan 2 feest dagen na elkaar, wel gefeliciteerd. Jo je anecdote van dien dokter zal ik eens plaat sen. die andere vind ik niet zoo aardig. Bep v. Kooperen, je behoeft er niet iedere week een brief bij te schrijven en bij prijs raadsels heelemaal niet, Ik ben heusch wel tevreden met de oplossingen en af en toe een briefje er bij. Drietal de Water veel plezier met St. Nicolaas. Mientje had heel netjes geschre ven, vond ik. Dorus en Kees de Geus wat heerlijk dat Kees zoo mooi aankomt in gewicht en dus flink weer thuiskomt in December. Elly v. d. Boogaart ja er worden 20 boe ken verloot, doe maar goed je best, ieder mag een kansje wagen. Anneke Sloos, neen ik lig gelukkig niet den heelen dag op bed, ik moet juist 's morgens en 's avonds eenige uren opzit ten dat moet voor mijn rug. Jo Wassenaar wordt de trui mooi? Een heel werk hoor. Dank aan Jan voor zijn langen brief. E. heeft haar eigendom nu zeker terug ontvangen. Janneman Bronsgeest ja het Vorstelijk Huwelijk is zóó'n groot feest, dat ik dacht: ik zal maar eens vragen of ik ter eere daarvan extra prijzen mag verloten. Henny van Wijk, lees maar goed en aan dachtig, het begin der correspondentie, dan weet je al vast, wat voor soort prijsraad sel of er komt. Lijkt het je niet prettig en gezellig? Piet Bik, zeker ben ik tevreden over je brief nu met inkt geschreven, je bent een flinke jongen. Zeg broertje Jantje van mij goeden dag. Mini en Loekie Favier hadden jullie het zoo druk voor St. Nicolaas, dat begrijp ik wel hoor. Daarom geef ik in December ook altijd prijsraadsels tusschen St. Nico laas en Kerstmis. Bep en Jannie Nieuwenhuysen zeker weet ik de Lage Rijndijk, ik heb vele jaren in Leiden gewoond, ik ben er geboren en heb er schoolgegaan. Ja hoor, 7 Januari is nationale feestdag, dus feest door heel het land Gretha en Wim de Graaf is er feest ge weest van „de streepjesclub?" Wat is dat? Beppie van Woudenberg, neen de optocht komt hier niet voorbij en ik kan er onmo gelijk naar gaan kijken, ik verheug er mij erg op om alles door de radio te hooren, dat zal ook al heel mooi zijn. Wim Nolles je raadsels gaan bij mijn voorraad en die er nog niet instonden, worden voor en na geplaatst. Meintje v. d. Berg je onderteekende nu deze keer Meinpie. Wordt je thuis zoo ge noemd. Zeker ben ik hier al gewend. Dat le raadsel werd mij al meer gezonden en plaats ik nooit om die eerste uitdrukking, begrijp je. Johanna Outshoorn woon je aan het gedeelte Oude Singel dicht bij de Haven? ja dan ben je heel ver van 't Bureau L. D. Corrie en Saartje Poeliejoe, zeker weet ik waar de Haven is, ik heb 24 jaar op de Heerengracht in Leiden gewoond. Jan Schouten ja er zullen dan veel kan sen zijn, 20 boeken, het is maar afwachten wat het lot zal beslissen. Corre Kret je raadsels gaan bij den voorraad, die later geplaatst zullen wor den. Rika v. Aggelen die anecdote is mij al meer toegezonden. Zoo was Corrie uit lo- geeren, gaat zij dan niet meer naar school? Jo en Willy van Rijn als je dit leest, is kleine zus jarig, heeft ze veel plezier? Allen een gezellige St. Nicolaas toege- wenscht. i)e keele raadsel jeugd wordt vriendelijk verzocht, nu al vast aandachtig het begin der correspondentie te lezen, dan weet je al wat voor soort prijsraadsel of er zal komen. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Den Haag, Joh, v. Oldenbarneveltlaan 64 Bij den fotograaf. Ingezonden door Tine v. d. Pot. Boer: ..Mienheer, ik zou zoo graas: een portret willen hebben van mezelf, in 'n hoe hiet et ook weer. in secretaire formaat". Fotosraaf: .Beste vriend, wat bedoelt u eigenlijk, dat bestaat niet". Boer: ..Nou zooals ik bij den burgemeester bij ons op het daim heb gezien" Fotograaf: ..Bedoelt u soms kabinet for maat?" Boer: .Och ia iustement ziet u. ik wist wel dat er er een kast bij te pas kwam". RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4. DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Elly v. d. Boogaart. Mijn geheel is een klein plaatsje bekend om boomkweekerijen. Mijn eerste is een verkorte meisjesnaam, mijn tweede wordt gebruikt om schoenen mee te poetsen. Mijn geheel is 2 lettergrepen. 8 letters. n. Ingezonden door Lientje Lefeber. Welke handeling is altiid ruw? in. Ingezonden door N. N. Neemt gij hetgeen een hengelaar werpt weg Met een jongensnaam en 1 letter wat aardig zeg Dan krijgt gij den naam voluit Welke ook dezelfde persoon beduidt. Daarna een heilige er voor En ee komt een geliefd weldoener op 't spoor. IV. Ingezonden door Rietje Keyzer. Als de zon haar stralen zendt Ben ik bij negers alom bekend Al schroeit mijn huid Ik geef geen geluid. Is de zon weg. men vouwt mij ineen En zet mij in een hoek alleen. Wie ben ik? V. Ingezonden door Marie Brokaar. De kruisjes van boven naar beneden een stad in Friesland x lidwoord voor onzijdige woorden, x een grappig dier dat kunsten doet. x een verkorte meisjesnaam, x het tegendeel van moedig x een boom waar veel de ziekte in is. x tegendeel van ja. x verleden tijd van eeven. x een heel klein getal, x waar visschers visch in vangen. VI. Ingezonden door Bep van Kooperen. Bij welk beroep leven menschen van de hand in de tand? VII. Ingezonden door Corrie Holleman. Een groot dier van 7 letters. 2. 1 7 koop je in een loterij, 2. 5. 4 is niet moedig, 7. 1, 6 is rond en wordt vloeistof in be waard 7. 3. 6 is een metaal. VIII. Ingezonden door Riek van Aggelen en Corrie Gressie. Het is een plank Niet van iepen, niet van esschen Je kan het piet raden Als was je met ie zessen.. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1 Oostenrijk. Toos, nee, rük. 2. Omdat ze te lanz slapen. 3. Geen een, ze moeten er in gedaan worden. 4. Knutselhoekje, stek. Leo, hut. Jet, knus. 5. Een postzegel. 6. Alle bezin is moeilijk 7. Zoodra ze geen grond meer onder de pootjes hebben en in het water zijn. 8. Ui. lui. luid. huid. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Willy van Leeuwen, Corrie Harteveld, Hans Evelein, Freek van de Loo, Corrie van der Loo, Henny van Wijk, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Ma- rietje van Vliet, Bernard van Vliet, Jaap Kruit, Piet Bik. Bep Nieuwenhuysen, Jan nie Nieuwenhuysen. Gretha de Graaf, Wim de Graaf, Beppie van Woudenberg, Matthijs Nolles, Wim Nolles, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Janny Hartevelt, Cootje Hartevelt, Geertruy dc Groot, Emma de Groot, Wim Evers, Meintje van den Berg, Johanna Outshoorn, Jan Schouten, Corrie Kret, Ida Maria de Graaf, Corrie Gressie, Rika van Aggelen, Jo van Rijn, Willy van Rijn, Martha van der Linden, Saartje Poe liejoe, Corrie Poeliejoe, Cornells J. Arbouw, Annie Schipper, Herman Seriier, Jopie Ser iier, Jannie Werk, Jan Winterkamp, Ma- rietje Lepelaar, Marietje Laman, Paul Laman. Wim Laman, Alida van der Holsi, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Marie Brokaar, Sari Akkerman, Trieneke van Manen, Carolientje Verbiest, Ans Vollenga, Rie Vollenga, Bep Nieboer, Wim Nieboer, Alida Stikkelorum, Janneman Bronsgeest, Fia de Ridder, Nico Liebert, Marie Lieber, Jan Choufour, Mappy Rührwiem, Clazina Rijling, Jenny van Houten. Suze van der Spree, Jo Wilschut, Dientje Olivier, Mien Groenhuyzen, Bep Groenhuyzen, Tine van der Pot, Josiena Montenberg, Suze Redel, Toos Bouter, Bep Bouter, Cor SpoeMra, Henny van Vliet, Tini Gijzenij, Jack Gij- zenij. Lydia Botermans, Piet Arnoldus. Jen nie van Biezen, Kootje van Vliet, Ali Var- kevisser, G"eta Varkevisser, Lies Schenke- veld, Mimi Favrer, Loekie Favier, een brief zonder naam. waarin staat dat kleine Wim en Elsje erg hebben gezwaaid naar Sint Nicolaas. Van wie is die brief? Jo Wr^se- n&ar, Annie Keyzer, Rietje Keyzen, Wim Keyzer. Piet Lagas. Dorus de Geus, Kees de Geus. Anneke Sloos. Elly van den Boo gaart, Mientje de Water, Jannie de Water, Frans de Water. Bep van Kooperen, Jo Pracht, Jan Goedhart (je brief pas ont vangen nadat -'k de correspondentie al klaar had. wil dien eerder verzenden). Verhaaltje op Rijm door C. E DE LILLE HOGERWxAARD. Klein Jantje kreeg van Sinterklaas Nee maar een heele vracht Wat had die lieve, goede Sint Toch vrees'iijk veel gebracht! Een sDoortre n en een prentenboek. Een bal. een vliegmachien. Ook chocola en suikergoed! Maar 't leukst vond Jan misschien. Dat Sint ook Witvel niet vergat. Zijn trouw en lief konijn. Dat hij van Oma kreeg, toen hij Was nog zoo heel heel klein. Het was een boste worteltjes Van suiker. Ook een knol, En dat die zak voor Witvel was. Hield Jantje ernstig vol. Want op 't adres stond duidelijk: Voor Witvel, het Konijn. Het eerste Wortellaantje acht. Hoek Grooteknollenpleïn In Piuimstaartdorp Konijnenland. Verkeerd bezorgd was 't niet! Maar 't is ook een secure baas. Dat knechtje: Zwarte Piet. £>aar bij den schoorsteen zingen dan Klein Jantje met 't konijn. Ze hopen, dat de Sint nu toch Nog in de buurt zal zijn En hun bedankje goed verstaat! Hoe aardig klinkt hun lied! Moes hoort den laatsten regel nog: Bedankt ook. Zwarte Piet! ALs Jantje 's avonds slapen gaat. Dan zegt hij tot 't konijn: Dat iii van Sinterklaas wat kreeg. Dat vind ik toch zoo fijn! (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 18