Béri's Portret SINTERKLAAS CORRESPONDENTIE Beer, 'k wil je portretje maken: 'k Teeken je heel netjes uit. Maar je moet zoo sip niet kijken! Kom, zet vlug een vriend'lijk snuit! Nee, niet gluren door de ramen, Houd je bol nu even goed! En dan vroolijk kijken, Béri! Och, je kijkt zoo zwart als roet! Kun je 'tniet? Denk aan wat prettigs: Aanmet Mam uit rijden gaan! Of aan honinghoek, zóó lekker, Dat je vast hem niet laat staan! Béri, roei! ik vind je stout, hoor! Wat?! Nog huilen bovendien! Zóó'n stout beertje heb ik nergens Van mijn leven nog gezien! Béri, wil je dan niet luist'ren? Ja, zoo kijk je e i n d '1 ij k goed! Blij ben 'k, dat ik straks een snoepje En geen straf je geven moet! (Nadruk verboden) CARLA HOOG. „Ik geloof hem", lazen vader en moeder i elkanders oogen. j „Bertus", zei vader, „waarom heb je ons Lsteravond daar niets van verteld? Daar- oor leek de schijn nog meer tegen je." Och vader," en nu aarzelde de jongen ven. „Nu?" vroeg vader, ,,'k wil het weten krtus." „Och vader, ik dacht u en moeder heb- ien toch al toch al zooveel zorg. En nu lit er weer bij." „Je had toch moeten spreken jongen, lulke dingen moeten je ouders weten." Nu wendde De Lange zich tot boer 'i olijk? „Gelooft u onzen jongen, baas? Of blijft i hem van diefstal beschuldigen?" De boer stak Bertus beide handen toe. „Nee jongen, ik geloof je. Hoe dan ook, naar Harm moet zich vergist hebben. La- en we hopen dat de echte dader, dien wij liet kennen, maar die jij in donker hebt ien wegloopen, nog gevonden wordt." „We kunnen ook als u het wenscht, naar luid wijk gaan om daar te vragen of het vaar is dat Bertus appels heeft gekregen, ïn dan nemen we Bertus mee. Of durf je liet jongen?" „Ja zeker vader, 't wil nu wel dadelijk net u meegaan." „Hoeft niet menschen, hoeft heusc'n liet", zei de boer. „Gelukkig kan ik nog vel waarheid van leugen onderscheiden, in weet je, 'k wil 't ook graag goedmaken, lat ik je jongen onrechtvaardig beschul- iigd heb. 'k Was juist van plan om je wat ipknapwerk op de Olmenhoeve te laten ioen. De Lange. Maar nu kwam die appel- ;eschiedenis daartusschen. En - 'k wil 't u iel bekennen, 'k heb zelfs een oogenblik :edacht, dat u daar ook van wist. 'k Schoof iet wel op uw werkloosheid, maar toch ils dat waar was geweest, dan had ik u ;een werk opgedragen. En om u nu te be- ivijzen, dat ik u en Bertus geloof, vraag ik Wilt u Maandag bij mij komen werken? Ik kan u wel niet voor vast aannemen, maar 'k heb toch zeker drie of vier weken werk voor u. En als ik bij mijn bekenden hoor, dat er iets te doen is, dan zal ik u s:ellig aanbevelen. Nu wat denk je ervan? Of ben je nog boos op me?" En vriendelijk stak de boer zijn hand uit. Dadelijk legde De Lange zijn hand er in. ,,'k Wil graag bij u komen werken baas, hoe langer, hoe liever." „Dat is dus afgesproken, 'k Ga nu naar i; huis en zal Harm eens gauw vertellen hoe ii hij zich vergist heeft, en dat hij maar eens goed naar den echten dief moet uitkijken Toen de boer vertrokken was, zei vader: „Dat scheen weer een nieuwe tegenspoed a vrouw, maar gelukkig is er iets goeds uit n voortgekomen." „Ja," stemde moeder toe, „laten we ho- ii pen, dat er nu weer betere dagen voor cns aanbreken." „En ik wou dat ik wist wie de appeldief was", voegde Bertus er aan toe. ij FRANCINA. door '1 C. E. DE LILLE HOGERWAARD. ij Sinterklaas kwam weer uit Spanje. Vader las het in de krant: Sinterklaas en Zwarte Pieter i Afgestapt in Nederland! Zou hij Jan en mij wat brengen? 11 Moeder zest: we waren zoet. En ik denk. dat Sinterklaasje Het ook dit laar wel weer doet! 'k Mocht hem zelfs een briefje schrijven. Noemde onze wenschen op: ,u 'n Trein voor Jan. die echt kan loopen. 'J En voor mij een baby-pop. 1 Marsepein en chocolaadjes. Borstplaat en ook sintnlklaas. Maar de zak mas niet te, zwaar ziin Voor den trouwen Pieterbaas. Onder onze wenschen schreef ik Duidelijk ons nieuw adres. Je moet weten: we verhuisden Naar de Haven, nummer zes! 't Oude huis is nu verlaten. Menschen wonen er dus niet. Dat mae Sinterklaas wel zeeeen Aan ziin zwarte knechtje Piet! 'k. Hoop. dat Sinterklaas weer zelf komt Net zooals verleden jaar. En ik zee wél honderd keeren Was het vijf December maar! (Nadruk verboden). Donderdag 10 December hoop ik prijs raadraadsels te geven. Extra prijzen. Meer dan ooit, 20 boeken! Heeft ieder het toch wel gelezen? de vorige week heb ik het al meegedeeld. De Redactie van 't Leidsch Dagblad heeft mij toegestaan meer boeken te verloten, ter eere van het groote feest op 7 Januari. Dat weet iedereen, groot en klein, wel welke feestdag er dan is. En omdat ik veel meer succes heb en allen veel meer ge extra veel boeken mag verloten, zal ik een toepasselijk raadsel maken. Ik zal het heusch gemakkelijk maken zoodat iedereen kan meedoen en dan kan het lot beslissen, wie de gelukkigen zijn. Ik merk altijd dat ik veel meer succes heb en veel meer ge noegen doe, als ik gemakkelijke prijsraad sels geef, zoodat iedereen kan meedoen. Het lot beslist immers, wie de gelukkigen zijn. Dus ik zal mijn best doen om ieder een plezier te doen en geen zuchten en klachten te veroorzaken. Ik geef jullie een aardig werkje te doen, je moet van vele woorden die ik opschrijf het tegendeel opschrijven, zooals dik, dun, bejaard, jong, sterk, zwak, leeg, vol. enz. enz. Je moet de beginletten dan van die woorden nemen zooals ze onder elkaar staan en die vormen dan de oplossing van het prijsraadsel. Lijkt het jullie niet een aardig prettig werkje? Als jullie dit leest, kijk je zeker al vol verlangen uit naar 't St. Nicolaasfeest. Nu ik wensch allen groot en klein, veel ple zier. Viert gezellig St. Nicolaas! Wat een brieven, ik ga nu gauw begin nen aan zeer vele aparte antwoorden. Lydia Botermans, gelukkig dat je oog weer beter Is. Ja hoor de Sint brengt mij ook wel eens iets, misschien omdat hij 't jammer vindt voor mij dat ik zooveel ziek ben. Piet Arnoldus van harte welkom. Vijftal van Vliet nu was het Marietje's beurt, ik wensch M. en B. veel plezier met het feest op school en allen veel plezier Tini en Jack Gijzenij, zoo fijn om mee op 5 Dec. te doen met de raadsels? en gaat Jack ze wegbrengen met vader. Dat ingezonden raadsel is mij al zoo dikwijls gestuurd. Lies en Dik Schenkeveld, natuurlijk mag Dik ook meedoen als hij al 8 jaar is. Nog wel gefeliciteerd hoor Lies met je verjaar- dag. Aii Varke visser wat aardig zal dat zijn aLs je zelf borstplaat gaat maken op school en je het dan vóór St. Nicolaas mee naar huis neemt. Ik lig nu ook met een helder schemerlampje naast mijn bed, aan jullie te schrijven. Die kleine Joke is jullie speel pop. geloof ik. Toos en Bep Bouter, ja ik vind St. Nico laas en mooi feest en zeker voor de jeugd. Ga je weer in Den Haag logeeren Toos, dat is goed dat Je dan weer even bij mij komt, dan zie je waar ik nu woon. Corrie Harteveld ja dat dacht ik wel dat er bij jullie in Katwijk ook feest zou zijn in Januari, maar toch zeker niet op 7 Ja nuari op den nationalen feestdag, want dan willen er misschien veel menschen naar Den Haag. Willy van Leeuwen ja, natuurlijk krijgen jullie vrij van school op 7 Januari, dien grooten feestdag. Hans Evelein je raadsel gaat bij mijn voorraad raadsels die voor en na een beurt krijgen, niet de volgende week. want ik kondigde al aan dat ik Dondredag 10 Dec. prijsraadsels hoop te geven. Corrie en Freek van der Loo heerlijk dat het zoo'n aardig feestje was toen met het koperen huwelijksfeest. En dan nog zoo'n mooie ouderavond dat was al weer gezellig. Suze Redel en Josiena Montenberg lees maar goed het begin der correspondentie over wat ik schrijf over het prijsraadsel. Tine van der Pot, o ik dacht dat het nu dit jaar al was gebeurd, dat er stukken ijs uit de sloot naar binnen kwamen rol len als de voordeur openging. Mien en Bep Groenhuyzen ja hoor Mien dat verhaaltje is door mijn vader geschre ven, en „Schoenen op keur" is een boek met losse verhalen. Hier in Den Haag is een buurt waar de straten genoemd zijn naar schrijvers, er is ook een Koopmans van Boekerenstraat. Jo Wilschut als je het prijsraadsel goed op lost en dat kan heusch (lees het begin dezer correspondentie) mag je natuurlijk meeloten, maar je punt nu nog niet mèt de getrouwen meeloten, daarvoor doe je pas te kort mee. Gelukkig dat het loopen al wat gaat. Suze van der Spree wat is dat voor een club waar je over schrijft. Mappy Rührwiem best hoor, ga maar weer trouw meedoen. Marie en Nico Liebert dat vind ik heel lief van je, Marie als je wat moois maakt voor een ander. Ik hoop dat de Sint je brengt wat je zoo graag wou hebben. Fie de Ridder ik vind het raadsel goed, maar natuurlijk alleen voor degenen die al aardrijkskunde van het buitenland lee- ren. Alida en Koosje Stikkelorum. zijn jullie ook allerbei benieuwd of de Sint je wat- brengt. Bep en Wim Nieboer. dat hoop ik ook voor jullie dat de Sint wat komt brengen. Is Wim weer beter? Trieneke van Manen o ik verklap nooit geheimpjes, die mij worden geschreven, aLs ik maar weet, dat het een geheimDie is, dan zeg ik er niets over zie je wel? Ans en Rie Vollenga. dat wist ik niet Ans, dat je ziek was geweest. Ja met St. Nicolaas zijn er altijd erg veel mooie éta lages, ga maar goed kijken Sari Akkerman zeker mag je meedoen, ik zag dat je goed je best had gedaan om zelf aan mij te schrijven, dat is flink. Alida v. d. Holst wat mag jij veel St. Nicolaasfeestjes mee maken. Neen ik ben niet op een club op het Volkshuis geweest, maar ik ben wel een Leidsche en heb tot mijn 24e jaar in Leiden gewoond en er later o zoo dikwijls gelogeerd. Jan Winterkamp ja hoor ik luister altijd

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 17