LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 1 December 19] Officieele (risispublicalie UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN AGENDA ALPHEN. Openbare vergadering St. Ger. Partij. De aid. Alphen van de Staatk. Ger. Partij vergaderde in het lokaal van Mandersloo- straat. Als spr. trad op de heer J. van Boehove van Zeist, lid der Prov. Staten van Utrecht, met als onderwerp: Het Calvi nisme, de stuwende kracht van ons Volks leven. Na opening door den voorz. der kies- ver. den heer D. van Leeuwen, met Schrift lezing en gebed, wees de spr. op den alom heerschenden nood in het maatschappelijk leven. Speciaal stond hij stil bij de groote werkloosheid, om daarnaast evenwel spe ciaal te wijzen op den overal heerschenden geestelijken nood. die hij nog veel vreese- Hjker noemde. In dit verband wees hij ook op de toestanden in het buitenland als Duitschland, Spanje, België en Frankrijk, waar in bijzonder het communisme via Moskou zich heeft gekeerd tegen God en godsdienst. Ook de geestelijke nood in eigen land werd breedvoerig door hem ge- teekend. waartegen door de Neutrale staat niet voldoende wordt opgetreden Het oude calvinisme acht men veelal antiek en b.v. van art. 36 der geloofsbelijdenis moet men niet veel meer hebben, Spr. ging dan terug tot de geschiedenis en mannen als Kuyper en Groen van Prinsterer. Wat zal er ge beuren bij de a.s. verkiezing? Vermoede lijk een kabinet op zoo breed mogelijke basis. Spr. noemde dit een gevaar, vooral ook het samengaan met Rome. Na te heb ben gewezen op de gevaren van het com munisme en fascisme, waarmede de St. Ger. Partij ook niet samen kan gaan, wees hij op een niet denkbeeldig gevaar bij een overheerschlng der Roomschen, om ten slotte op te wekken tot terugkeer tot het Calvinisme, dat alleen de stuwende kracht van en voor ons Volksleven kan zijn. Spr. eindigde met gebed, nadat gezon gen was Ps. 106 4. Beroep aangenomen. Ds. Scheers van Kolderveen, heeft het beroep tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk Julianastraat, aangenomen. Wagen in een sloot gereden. Des nachts is een onbekend gebleven persoon met een huurwagen van de garage van G. in den Hoorn in een sloot gereden. De wagen kwam op den kop in de sloot terecht, doch de bestuurder wist zich met veel moeite uit zijn benarde positie te be vrijden. De auto is later door een kraan wagen van de garage Boot gelicht. Een hollend paard. Het voor een bestelwagen bespannen paard van de fa. v. Ent Braat, sloeg door den schrik op de Stationsstraat op hol. Met groote vaart botste de wagen tegen een auto van den heer Sch., die daardoor op het trottoir terecht kwam. Bij het café R. wist men gelukkig het paard te grijpen en tot staan te brengen. De bestuurder W„ die zich op den wagen bevond en zich angstig had vastgeklemd op den wagen, bekwam gelukkig geen letsel. Zilveren jubileum van den heer H. M. Venrooy. De heer H. M. Venrooy herdacht zijn 25-jarig jubileum als le kl. rangeerder in dienst bij de Ned. Spoorwegen. In het kan. toor van het Stationsgebouw, werd de ju bilaris, die met zijn vrouw per auto van huis was gehaald, hartelijk namens de di rectie gehuldigd door den heer Bouwman, inspecteur der spoorwegen, onder aanbie ding van een couvert met inhoud en di ploma van 25 j. trouwen dienst. Namens't personeel en collega's voerde de stations chef de heer Laponder het woord, onder aanbieding van een fraaie divan en bloe men aan de echtgenoote van den heer Venrooy. Geestig bracht tenslotte de heer W. R. Groos de gevoleens over namens het kantoorpersoneel. De jubilaris, ontroerd door deze groote hulde, bracht allen dank. Hij mocht het verdere van den dag dat hij in huiselijken kring doorbracht, nog tal van persoonlijke en schriftelijke geluk- wenschen ontvangen. Tot leden der commissie van admini stratie der Geref. Kerk Alphen, ontstaan door de periodieke aftreding van de hee- ren J. van Leeuwen en Joh. Vierbergen, zijn benoemd de heeren W- de Graaft en E. J. van Heijningen. Democratische landen moeten samenwerken. De Fransche oud-minister Flandin spreekt in Den Haag. Gisteren heeft de heer P E. Flandin, oud-minister van Frankrijk, in Dillgentla te Den Haag, een lezing gehouden over economisch liberalisme en politiek libe ralisme. Nederland en het Nederlandsche volk zijn zoo zeide hij wellicht meer dan eenlg ander door de traditie gebonden aan het liberalisme en daarom is spr. zeker in ons land sympathie voor deze gedachte te vinden. Spr. schetste de beteekenls van het eco nomisch liberalisme, hoe dit gegroeid is en zich ontwikkeld heeft, hoe de productie zich heeft uitgebreid en hoe de wereldhan del is toegenomen. Daarna is gekomen de crisis na den oor log, de achteruitgang van den internatio nalen handel. Thans ziet men hier en daar teekenen van opleving, welke er op wijzen, dat de oude welvaart terugkeert Inderdaad spr. ziet het met vreugde zijn er symptomen, dat het allerergste tot het verleden behoort en dat de wereld productie zich in stijgende lijn beweegt. Deze symptomen van herstel zijn verheu gend, doch tegelijkertijd verontrustend want spr. ziet wel een hervatting van de productie, doch nog geen opbloei van den internationalen handel. De betrekkingen tusschen de landen zijn volkomen ver stoord, ten deele door de crisis, doch ook door de mystiek der autarchie en der regelende en leidende economie. De landen trachten hartstochtelijk hun bestaan te verzekeren. Zü contingenteeren den in voer. Zij streven er naar alles te produ- ceeren wat zij noodig hebben. Deze geslo ten economie werpt de betrekkingen tus schen de naties omver. Zij brengt ons in een wereld, waarin een leder verkoopen wil doch niemand iets wenscht te koopen. Een enkele groote mogendheid moge alle of bijna alle grondstoffen bezitten, welk het noodig heeft hoe moet het gaan met die anderen, die niet zoodanige hulpbronnen hebben om hun economische onafhankelijkheid te verzekeren. Ziet naar Holland, zoo zeide de heer Flandin. De herleving van het internatio nale verkeer, van de wereldrullhandel is voor u van het grootste belang, want uw welvaart hangt er voor een niet gering gedeelte van af. Deze gelelde economie, welke elke bewe ging als vrije markt, vrtje in- en uitvoer, vrije prijsvorming, onderdrukt, is een groot gevaar. De staat moet zich met het parti culiere leven van den burger gaan bemoeien. Op steeds meer gebieden moet de staat ingrijpen en de vrijheid van den particulier aan banden léggen. Aan de hand van historische en statistische ge gevens toonde oud-minister Flandin aan, in welken dulvelschen kringloop deze ge sloten economie ons voert. De economie verplicht de staten om de bureaucratie tot het maximum op te voeren, zij ver plicht de regeering steeds meer dwingend op te treden en den burger geen keus te laten. Ziedaar het verlies van onze oeconoml- sche vrijheid en dit verlies zal nog wel ander verlies met zich brengen, n.l dat van onze politieke vrijheid. Vervolgens zette Flandin nader uiteen, hoe het verloren gaan van het liberalisme op economisch gebied voert tot 't verliezen der persoonlijke vrijheid en leidt tot dicta tuur. Bolsjewisme, fascisme, hitlerlsme zijn regimen, welke onder verschillende woor den toch in meerdere of mindere mate Identiek zijn Deze drie systemen onder drukken alles, zij onderdrukken de vrij heid, economisch zoowel als politiek Alle overwinningen welke in den loop der eeuwen op het despotisme zijn be haald. zullen opnieuw verloren zijn. Alles zal omver geworpen zijn: onze economische orde. onze politieke orde en onze sociale orde. Spr. wees er vervolgens op, dat het in de wereld der geleide economie zooveel slechter gaat dan in de tijd der liberalis tische economie. En nu zegt men wel, dat wij moeten kiezen tusschen communisme of fascisme, maar zoo vroeg spr. is er dan geen ander stelsel mogelijk? De propagandisten van links en rechts ver eenigen 7'ch in hun pogingen om het de mocratisch en parlementair systeem in discrediet te brengen. Maar spr. wilde wijzen op Engeland, op Amerika, op tal van andere landen, waar men rustiger, geluk kiger en gemakkelijker leeft, dan onder het bolsjewistisch of fascistisch regiem. Maar het is niet genoeg de bestaande instellingen te verdedigen wij moeten ze ook verbeteren en vervolmaken. De democratische landen zijn gelukkig nog talrijk genoeg om met elkaar tot over eenstemming te komen door een herstel van het economisch liberalisme een ze kere welvaart te verkrijgen. Tusschen het bolsjewisme en het fas cisme blijft een breede plaats voor de democrat'sche en parlementair geregeerde landen Spr. deed een beroep op den wil van alle vrienden der vrijheid om samen te werken teneinde voor de hedendaagsche wereld te bewaren de zegeningen van het liberalisme opdat de huidige generatic aan het nageslacht kan geven de mogelijkheid van „te leven in vrijheid". TEELTPREMIE VLAS. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat voor vlas van den oogst 1936. hetwelk met inachtneming van de te dien aanzien gegeven voorschriften is verkocht in het tijdvak van 27 Septem ber 1936 tot en met 3 October 1936, een teeltpremie zal worden uitgekeerd overeen komende met een bedrag van gemiddeld f. 60.— per H A. De teeltpremie voor het vlas, verkocht in het tijdvak van 4 October 1936 tot en met 24 October 1936, zal overeenkomen met een bedrag van gemiddeld f. 25.per H.A., terwijl voor vlas, verkocht in het tijdvak van 25 October 1936 tot en met 14 Novem ber 1936. geen teeltpremie zal worden uit gekeerd. 3092 AALSMEER. De Snijbloemenhandel. J? xx 29; A' Domburg, ld. 14 x 30, I een commissie van arbitrage, bestaande 14 x 29; W. van Dam, Ottoland 14 x 30, 8 x luit 3 scheidslieden, resp. aan te wijzen door 29; P. J. Bongenaar. Bodegraven 13 x 30, de gemeente, de concessionarissen en den De heer J, P. Leene, wiens 40-Jarlg ju bileum en afscheid in dienstbetrekking bij de inrichting voor gemeente-administratie van N. Samsom N.V., door ziekte niet kon worden herdacht, zal dit nu op Maandag 1 Dec. as. herdenken De opbrengst van de busjes van uit bouw der Ned. Herv. Kerk over de afge- loopen maand bedraagt pl.m. f. 165.—. Tot leden der zendingscommissie der Geref. Kerk AlDhen werden herbenoemd de heeren ds- W. Maan, P. Snel en J. C. Vierbergen. BODEGRAVEN. Uitslag Intergew. schietwedstrijd B. V. L Zonder eenige formaliteit is de drieweek- sche schietwedstrijd van den BV.L. geslo ten. De eindstand van den wedstrijd luidt als volgt: Korpswedstrijd Burgerwachten, afd. B: B.CX. 2. Loosduinen 242; Prins Alexander, Rotterdam 241; Burgerwacht Bodegraven 241; B.V.L Gouda 237; B.V.L Ottoland 236; Burgerwacht Hillegersberg 233. Korpswêdstrijd B.V.L B V.L.. Bodegra ven (buiten mededinging! 244: B.V.L.. Loos duinen 238; B.V-L. Ottoland 233: idem Lex- mond 231. Eere-korpswedstriid B V1.B.V1. Bode graven (buiten med.l 144: idem Loosdui nen 143: idem Ottoland 141. Eere-korpswedstrljd Burgerwacht; Bur gerwacht Bodegraven II 146; Prins Alexan der 2, Rotterdam 146. Koppel-wedstrijden: A. B. Domburg en T- F. Oskam 297—296295; H. Göbel en J. J. Hoogendoorn 297—294; C. Bloemendaal en A. Veelenturf 294—292; W. H. van Dam en J. H de Kry, Ottoland 294287; A. V. Lans en T. Zaai. Loosduinen 292—286; H. SchooT. Zaal 3 x 291; J en T Noomen Rotterdam 291J Wensveen '90 '89- Noomen R dam ?9n Vrije Baan: C Bloemendaal. Bodeera x 29; C. Zaal, id. 12 x 30, 12 x 29; A. C. Houwellng, Loosduinen 12 x 30, 10 x 29; A. Breedyk, ld. 12 x 30. 7 x 29; J. Noomen Sr. Rotterdam 11 x 30. 13 x 29; C. v. Duuren, Bodegraven 11 x 30. 12 x 29; M Kraal, Rotterdam 11 x 30. 10 x 29; T. Zaal. Loos duinen 10 X 30. 12 X 29; H. Schoo, Bode graven 10 x 30, 11 X 29: A. v. d. Boon id. 10 x 30, 10 x 29; D. Noomen, Rotterdam, 10 x 30, 8 x 29. Vaste Baan: C. Bloemendaal, Bodegra ven 150147; J. J. Hoogendoorn, ld. 150— 146; M. Kraal, Rotterdam 149—145: A B Domburg, Bodegr. 149—144; H. Göbel, Bodegraven, 149—143; A. Breedyk, Loos duinen 149—143; A. C. Houwellng. ld. 149— 142; P. J. Bongenaar, Bodegraven, 149—141 J. Noomen Sr.. R'dam 149—141; J. Noomen Jr., ld. 148147; D Noomen, ld., 148144; C. Zaal. Bodegr. 148—144: A. Veelenturf 148—143. Personeele baan: J. Noomen Sr., Rot terdam 5050; C. Bloemendaal, Bodegr., 5049; A. B. Domburg, id. 5049; T- F. Oskam. ld. 50—49; J Noomen Jr., R.dam 5049; J. J. Hoogendoorn. Bodegr 5048; F. Noomen, R.dam 5048; J. Boer. Bode graven 50—48; A Hoogendoorn, id. 50 47; H. Göbel. ld. 5047; Schrijvershof, Lexmond. 5047. kantonrechter, in hoogste ressort uitspraak doet en dat binnen een maand. Het wordt dus geen sleepende rechtzaak als de Raad het voorstel mocht accepteeren en de Wa terleiding zich verzet. Binnen een maand zullen dan de arbiters hebben te beslissen eh cohcludeeren deze b.v. dat de gemeente recht heeft, dan móét de positie van de N.V. zeer zwak 'Zijn, omdat zy dan van de houding van de gemeente afhankelijk Is voor de opbrengst van haar bezittingen. Valt de beslissing gunstig voor de N.V. dan rest de gemeente niets anders dan het gi ven van een nieuwe concessie, waardoor zy nog niets achterop is geraakt. En waar zelfs tegenstanders, die het voorstel Immo reel vinden, erkennen dat het Juridisch juist is, neemt de zaak voor de Waterlei ding wel een heel gevaarlijke wending. DE WATERLEIDINGKWESTIE. Uiteenzetting van den huidigen toestand. De waterleidingkwestie staat momenteel in het centrum der belangstelling. Over 't algemeen staat de publieke opinie, voor zoover die niet by de belangen van de Waterleiding betrokken is. achter het voor stel der Raadscommissie. Het standpunt, dat dit voorstel Immoreel zou zyn, vindt over het algemeen weinig byval. Waar in den loop dezer week de algemeene verga dering van de Waterleiding byeenkomt en a.s. Maandag de Gemeenteraad zal moe ten beslissen, wachten ons spannende dagen. De zaak staat thans zóó: De concessie loopt af aan het eind van 1937, maar vóór 1 Januari '37 moet de gemeenteraad kennis geven aan de N.V., of zij voornemens is het bedrijf over te nemen of een nieuwe concessie wil geven. By die overname moet de gemeente be talen 20 maal de gemiddelde winst van de laatste 4 Jaar. Die winst is zeer groot, min stens 10'/o van het kapitaal en de gemeen te zou voor de installatie en alleen het bui zennet in Bodegraven zeker 3 of 4 maal de elgenlyke waarde hebben te betalen. Wil men de concessie voortzetten, dan moet dat geschieden op dezelfde voor waarde, hoewel gezegd wordt, dat de Wa terleiding onverplicht! wel gunstiger voor waarden zal willen accepteeren. De commissie nu acht deze mogeiykhe- den beiden onmogeiyk en heeft een derde mogeiykheid gevonden, die berust in een fout, die 29 Jaar geleden is gemaakt. Toen heeft de Waterleiding de concessie, lnder- tyd gegeven aan de heeren Visser en Smit, overgedragen aan de N.V Bodegraafsche Waterleiding en verzuimd daarvoor de vol gens de concessie verplichte toestemming van den Raad te vragen. Aangenomen wordt, dat de Raad officieus daarvan wél kennis droeg, maar officieel is de fout ge maakt, al is daar nooit op gewezen. Op grond van deze overtreding meent de com missie dat de gemeente het recht heeft de concessie thans in te trekken en gebruik te maken van de bevoegdheid om de be zittingen der N.V. tijdelijk in bezit te ne- BOSKOOP. Bijtijds gered. Toen een tweetal Rotterdammers 's avonds per rijwiel huiswaarts keerde, had een hunner het ongeluk, om aan de Zuidkade, ter hoogte van de fabriek van den heer Nyhof, in de Wetering te rijden. De man, die weldra in verdrinkingsgevaar verkeer de. kon gered worden, doordat de alhier wonende Bert van Leeuwen gekleed te wa ter sprong en den drenkeling naar den wal wist te brengen, waar hy door tal van hinden werd overgenomen. Na van droge kleederen te zijn voorzien, kon de man huiswaarts keeren. men en het bedrijf voort te zetten tot een Ir m e" F va" definitieve overeenkomst is gemaakt. Het Noomen Br. en D merkwaardige nu is. dat de partijer inder tijd bij bet 'luiten* d-r rtoncess)° '-'hhen afgezien van het r-cht cm over ge ven 15 x 30, 12 x 29; J. J. Hoogendoorn, id. |te procedeeren en vastgelegd hebben, dat HAZERSWOUDE. Tot ouderling by de Geref. Kerk is kozen de heer S. van Tol en tot diakeu de heer W. Zintel. LEIMUIDEN. Tengevolge van het niet voldoende uithalen, reed de bestuurder van een auto tegen zijn tegenligger, welke genoegzaam naar rechts was uitgeweken. De bestuurder die het ongeluk veroorzaakte is na deze aanrijding doorgereden, alhoewel hy be loofde te wachten totdat de politie ter plaatse zou komen. De aanrijding bleef bij malerieele schade, terwyi letter en num mer van dengene die is doorgereden, by de politie bekend Is, zoodat deze wel ach terhaald zal worden WOUBRUGGE. Beroepen. De Kerkeraad der Geref Kerk heeft na stemming door de manslidmaten een be roep uitgebracht op den candidaat K. Dronkert te Ermelo, thans hulpprediker bij de Geref. Kerk te Bergen op Zoom. Door de manslldmaten van de Geref. Kerk is tot diaken gekozen de heer A. van der Laan. Volgens besluit van den Kerke raad biyft, in verband met de bestaande vacature, de aftredende ouderling nog een jaar in functie. ZWAMMERDAM. Toezegging van beroep. Ds J. v. Wc den predikant by de Ned. Herv., Gemeente alhier ontving toezegging van beroep naar Balk (Fr.). Het is thans de tyd, waarop aan de vellingen alhier weinig bloemsoorten wor den aangeboden. De Chrysanthemums zoo wel de groot- als klein bloem ige, spoeden ten einde; van rozen is betrekkehjk gering aanbod, terwyl ook van Amerikaansche Anjers de aanvoer nu zeer beperkt is. Zoo is het ook met de Calla's, Jap. Lelies, Or chideeën enz.; de overgangstyd, waarin wel spoedig weer verandering zal komen als bolgewassen, Prunus Polnsettia's, de witte en purperkleurige helleborus enz. haar intrede doen. Wat het verloop der veilingen gedurende de afgeloopen week betreft, de geringe aanvoer van rozen viel samen met een verbeterde vraag, wat oor zaak was, dat de goede kwaliteit van deze bloemen in de meest gewenschte soorten een uitstekende opbrengst gaven, soms zelfs tot pl.m. 25 cent per stuk. Met de seringen wil het dit seizoen nog niet; ook in de afgeloopen week waren de prijzen over het algemeen laag. Een enkele maal gebeurde het nog wel, dat superieure kwaliteit boven 20 cent noteerde, doch de helft was meer gewoon voor des kweekers 1ste soort, ter wyl 2de en 3de soort heel lage prijzen no teerden. Het z.g. bosgoed draaide veel door, dus was dan waardeloos in zooverre, dat de kweeker daarvoor een vergoeding als steun van pl.m. 15 cent ontvangt. Flink be taald werden goede kwaliteit Am. Anjers en Jap. Lelies, terwyl de Chrysanthemums veelal lage pryzen opbrachten. De Freesla's werden hooger in opbrengst; ook goede kwaliteit Plumosus snijgroen, dat tot 35 cent per bos werd betaald, terwyl de Cal la's tot 25 cent per stuk golden. Aan de veiling van potbloemen en -planten is steeds een flink aanbod van velerlei pro ducten. Goede kwaliteit Cyclamen golden van f. 0.801.25, Begonia's van 5085 ct.; Hangbegonla's tot f. 1.35, terwyl de Aza lea's tot pl.m f. 2 verkocht werden. Adianthum. Tradescantia's, Sprengerl en dergelyke potten gaven een matige op brengst. De Centrale Jeugdcommissie der Doopsgezinde Gemeente hield een samen komst in de kerk, waarbij de heer A. K. Kuiper van Amsterdam sprak over het onderwerp: „De nood der Zending". Mej. dr. A. Snethlage. eveneens van Am sterdam behandelde het zendingswerk van de Doopsgezinde Broederschap, voorname lijk op Noord-Java, verduidelijkt m. llcht- lichtbeelden Geconstateerd mocht worden het vele en zegenrijke werk daar verricht, ook voor de melaatschen. Met een warm pleidooi, de Zending daadwerkeiyk te steu nen, eindigde spr. Een slot- en dankwoord is gesproken door den voorzitter der Cen trale Jeugdcommissie, den heer J. v. d. Zwaard Jr. Als diakenen der Doopsgezinde Kerk zijn gekozen, in de plaats van de heeren C. Eveleens Pz. en C Heeren. die aftredend en niet terstond herkiesbaar waren, mevr. C. Bon—De Jong en de heer R. Wentzel. Door den bouwkundige H. Prins is aanbesteed: het bouwen van een kassen complex met bloemenschuur en by komende werken aan den Hornweg in den Oosteln- derpoelpolder, alhier, voor rekening van den heer H. W. Oly te Nleuwer-Amstel. Het werk is gegund als volgt: beton- en met selwerk, H. Oudenes, Alphen a. d. Ryn; timmerwerk: C. Spaargaren C. Jz„ Haar lemmermeer; smidswerk: C- van Kessel en Zn.. Aalsmeer-Oost; loodgieterswerkGebr. Prins, Aalsmeer; schilderwerk: M. de Vries Ha ariemmermeer. De aankomst per trein van den goeden Sint met zwarten Piet bracht hier veel drukte en vertier. Nog zelden zullen zoo veel menschen op de been geweest zyn. Vóór het station werd St. Nlcolaas met ge- Juich ontvangen, steeg te paard en ge ëscorteerd door Amstelrulters werd een rondgang door het dorp gemaakt. „Aals meers Fanfarecorps" verleende medewer king. De winkeliers, die dezen avond had den georganiseerd, konden tevreden zijn, gedachtig aan het spreekwoord: „Waar het volk is, daar is de nering". HEDEN. Katwyk aan Zee (Casa Cara Spr. de heer Schoonerbeek van Lunt». 7'/. uur nam. ela DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schildi ryen van R. Martinez (tot 6 Dec.) io_ uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge reeskunde. Medisch Opvoedkundig Burea (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hi vier: Inenting tegen dlphterle 4—5 nam. 's Woensdags: Inst, v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcohollstei 8 uur nam. 'sVrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeus 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nao „Circuskoning". Woeiysd., Donderd. en Zaterd. nam. 2t_ Zondag van 27 uur doorl. voorstellia en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam .Sanders van de rivier". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 um Zondag 27 uur doorl. voorstelling en uur nam. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam .Muiterij op de Bounty." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur, Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uu en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str, uur of 8.15 uur nam. „Opmarsch der we reld". lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2i Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uu; J eugdvoorstelllng. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam .Beer Gynt". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 4—7 en 811 uur. HAARLEMMERMEER. DE HAGELSCHADE DER TUINDERS. De bijzondere uitkeering. Naar het schünt is het niet algemeen bekend, dat van regeeringswege bil beschik king van 15 Juli 1936 een byzondere uit keering is beschikbaar gesteld voor tuin ders. die wegens misoogst van tulnbouw- eewassen groote schade hebben geleden. Hiervoor kwamen en komen nog in aan merking zy die in het jaar 1935 hebben beteeld een door tuinbouwteeltvergunning zedekte oppervlakte van meer dan 50 Aren. Indien het bedriif bestaat uit land- en tuinbouw moet er minstens 30 procent van de totale oppervlakte zijn gedekt door een tuinbouwteeltvergunning. De aangeslotene mag niet zyn aange slagen in de inkomstenbelasting of ver mogensbelasting over het belastingjaar 1935 —1936; hli moet zijn producten hebben geveild over een der in de genoemde minis teriele beschikking opgegeven ve "neen (O a H-a-lem Beve .vijk of Lhse). De aanger'otene moet aantoonen. dat zUn yeilingomzet over de periode 1 Mei 1935— 4 April 1936 wat de opbrengst betreft als De apotheek Hooigracht 48 is dag nacht geopend voor leden v. h, ziekenfond „Tot Hulp der Menschheld", echter vai nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen vw spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst ia apotheken wordt van Maandag 30 tot i met Zondag 6 Dec, a.s. waargenomen dooi de apotheken: M. Boekwyt, VischmarkU Telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapart 3, Oegstgeest, Telef. 274. gevolg van misoogst ten minste 25 DrocM' minder heeft bedragen dan de opbreng! bedroeg over de periode van omzet van 1 Mei 1934—4 April 1935: onder veilingoma wordt ook begrepen de voorraad welke oj het einde van de omzetperiode nog aan wezig was. berekend tegen dagprijs alsmede de over de geveilde producten betaalde nog te betalen toeslagen. Op deze bijzondere uitkeering mogen «t aanspraak maken de telers, die in de tt meente Haarlemmermeer groote schade hebben geleden wegens hagelslag op Pink stermaandag In 1935. Gemeenteraad. De raad komt in openbare vergaderlni bheen op Donderdag a.s. des n.m. te 2 uur, ter behandeUng van ingekomen stukken mededeellngen; benoeming van een lid van de pl gezondheidscommissie wegens ter. aftr. van den heer dr. H. D. Nanninja; voorstel tot aanleg van een wandelpark t( Hoofddorp. Auto gehuurd en niet terugbezorgd. Een inwoner van Hoofddorp had in 'i laatst van de vorige week in Haarlem een auto gehuurd om er mee te eaan toeren en met de bedoeling om denzelfden dag den wagen weder op z'n bestemming te brengen. Toen hieraan echter niet werd voldaan en ook den volgenden dag de auto nog niet was teruggebracht, werd de politie gewaar schuwd. die een onderzoek Instelde en de auto thans in Haarlemmermeer heeft OP" gespoord en lnbeslaggenomen. De bazar die in Nieuw Vennep gehou den wordt ten bate van de kas der zangver. „Excelsior" aldaar, werd geopend door wet houder Ouwerkerk. die de beste wenscnen uitte voor het welslagen daarvan en dank bracht aan allen, die hun beste krachten er aan gegeven hadden. Het Chr. Meisjeskoor „De Lofstem" ver leende verdienstelüke medewerking. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Maarten Klomp. 22 jaar en Jacoba Rademaker, 21 jaar, te Hazers- woude. De collecte voor het Nat. Huldeblijk voor het vorsteUjk huweiyk van H K. li- Prinses JuUana en Z.D.H. Prins Bemharn heeft alhier ruim f- 57.opgebracht. HILLEGOM. De tooneelclub „Tot ons Vermaak gat een drukbezochte uitvoering. Opgevoerd is het kluchtig spel „Inbrekers gevraagd, door Jan Fabricius en Henk Bakker, hy heer Bram Brussee voerde de regie. Er heel goed gespeeld, met Gerrit Mollema en Annie het dienstmeisje als uitblinkers- Men heeft zich uitstekend vermaakt; ne applaus was harteUjk! KAfWïTK AAN ZEE. De in 1916 gebouwde stoomdrifW IJM. 244 van dc Exploitatie My. Zuider haaks te IJmuiden is onderhands verkoc aan de N.V. Gebr. den Dulk's Handeimaa schappy Het schip zal van IJmuiden de trawlvisschery biyven uitoefenen. Tot en met 5 Dec. mogen de w'nltdeH wegens de St. Nlcolaasdrukte tot avonds 10 uur geopend blyven.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6