r"K°Pr3^makenfd Het prinselijk bezoek aan Eindhoven jlm Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 30 Hovember f936 Derile Blad No. 23523 gemengd nieuws vragenrubriek VICKS H0ESTB0NB0NS Prinses Juliana onthult het radio-monument fluto in de Zuid-Willemsvaart gereden. De bestuurder verdronken. Zaterdagavond laat bemerkte een schip- j; die met zijn schip door de Zuid- fcllemsvaart voer, ter hoogte van de geeswijksche brug bij Veghel, dat hij op voorwerp stootte. g(j onderzoek bleek dat een auto in het tater lag Na korten tijd was het voertuig op den wal gebracht. In den wagen vond men het stoffelijk Dierschot van den bestuurder, den 28-jari- «n reiziger J. Knaapen uit Tilburg. Het is waarschijnlijk dat deze in den ucht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks gal! twee ter plaatse het water is ingere den, daar zijn horloge op dat uur was blij ven staan. De wagen was geheel onder water ge raakt zoodat Zaterdag niets van het onge val is gemerkt. JIELRIJDSTER DOOR AUTO AANGERE DEN EN ERNSTIG GEWOND. Automobilist, die doorreed, na korte jacht achterhaald. Op den Laarderweg te Hilversum is gister avond om half twaalf een wlelrljdster, mej. 6. uit Hilversum, die rechts van den weg reed, door een achter haar rijdende auto aangereden, waarna de bestuurder van den sagen doorreed. De wielrijdster, die tegen den grond werd geworpen, liep zeer zware kwetsuren op aan beenen en hoofd. Zij ls per ziekenauto naar het dlaconessenhuls vervoerd. Haar toestand is ernstig. Onmiddellijk na het ongeluk waarschuw en omstanders een juist passeerenden Jaxichauffeur, die de auto achternareed. Door hem te snijden, kon hij den automo- ïiiist. zekeren T. de W., uit Hilversum, na eenige kilometers dwingen te stoppen. De man had de lichten van zijn wagen ge doold. Hij is door de politie, die weldra ter plaatse was, naar het bureau overgebracht. KOLENDAMPVERGIFTIGING TE VOORBURG. Gestn van negen personen naar het ziekenhuis. Zaterdagmorgen werd ten huize van een familie aan de Engdorpstraat te Voorburg kolendampvergiftiging geconstateerd. Toen het oudste dochtertje van het echtpaar dat beneden sliep, naar haar vader en moeder kwam. bleken zij niet wakker te krijgen. Het hevig verschrikte kind riep haar broertjes en zusjes en ging vervolgens de buren waarschuwen. Deze belden de politie pp, die, toen zij met geneeskundige hulp ln de woning van de familie Van Dam aan kwam. onmiddellijk kolendampvergiftiging constateerde. Het echtpaar moest met iuurstofapparaten worden bijgebracht. In middels waren de kinderen door den kolen damp ook ziek geworden. Bij hen vertoon den zich o.a. vrij ernstige braakverschljn- selen Het werd noodig geoordeeld, de vader en moeder met de zeven kinderen naar St. Antoniushove over te brengen. Hun toestand werd omstreeks het middag uur niet verontrustend geacht. De kolendampvergiftiging moet worden toegeschreven aan een defect in de pijp van de kachel, welke in de beneden-achter kamer stond te branden. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Vier gewonden, van wie twee vrü ernstig. In den nacht van Zaterdag op Zondag te kwart over twaalf ls een auto met vier bersonen op den Middenweg nabij de R.K. kerk te Heer Hugowaard. doordat de be- huurder de bocht ter plaatse met te groote Snelheid nam. tegen een boom gebotst en vervolgens grootendeels vernield in een sloot terecht gekomen. Alle inzittenden wer den door glasscherven gewond. Voor ln den lagen waren gezeten de heer P S. uit Sulerdijk (N.H.i en diens verloofde, mej. C. B uit Hoogwoud iN.H. i terwlil zich od de tchterDlaatsen de heer C. S. en diens zuster path, sbeiden eveneens uit Hoogwoud bevonden. Allen slaagden erin. nog voor er hulp kwam oodagen. uit de auto te kruipen. De twee verloofden zakten daarop bewusteloos ineen Dokter Spierlngs. die kort na het ongeluk aanwezig was. constateerde dat het ■nebje een hersenschudding had opgeloo- nen. Beiden vertoonden vrij ernstige ver kondingen aan het hoofd. Aangezien de geneesheer adviseerde, dat Jo niet mochten worden vervoerd, is het ■weetal in een nabijgelegen woning binnen- tehracht. waar zij gisteren bil kennis zün kekomen. Zij mochten evenwel ook toen uiet worden vervoerd. De beide andere per sonen die sniiwonden hadden gekregen aan gelaat en handen, zlin in den loop van den "acht per polltle-auto naar hun wonin Vervoerd. VERDUISTERINGEN TE VOLENDAM. Twee vereenigingen benadeeld. De politie te Volendam heeft een onder- Joek ingesteld naar de vermoedelijke ver duistering van gelden ten nadeele van de K. Kiesvcreeniging en de plaatselijke "heeling van het „Wit-Gele Kruis". Naar wij vernemen is de penningmeester eerstgenoemde vereeniging voor den oulcier van justitie te Amsterdam geleid, hiju daar in bewaring gehouden. Ook penningmeester van laatstge- dacht^ afdeeline wordt van fraude ver- Respectievelijk worden bedragen van tot f.1500 genoemd. (Hbld.) ""TOE RIJWIELDIEVBN ONTMASKERD. Hotterdamsche recherche is er in ge wed. een einde te maken aan de werk- Jwjnheden van een bende riiwieldieven. 'een personen zün gearresteerd. Zit maak- er hun werk van. rilwielen te stelen, onderdeden te verwisselen en de fietsen Vicks VapoRub (J ingrediënten verwerkt in de smakelijke 3020 (Ingez. Med.) UITSLAANDE BRAND IN DEN HAAG. Concierge-woning van de Haagsche school- vereeniging uitgebrand. Gistermorgen omstreeks een uur is brand uitgebroken in het gebouw der Haagsche schoolvereeniging aan de Nassaulaan 26 te Den Haag. Het schoolgebouw staat eenigszins van den weg af en is omgeven door een grooten tuin. In het aangrenzende perceel is geves tigd de legatie van Argentinië. De chauf- feud van den Argentljnschen gezant be merkte op een gegeven oogenbllk, dat aan de achterzijde van 't gebouw der Schoolver eeniging de vlammen uitsloegen en waar schuwde onmiddellijk de politie-brandweer. Toen deze ter plaatse aankwam, sloegen de vlammen reeds het dak uit en wees alles er op, dat de brand van ernstigen omvang was. Met twee stralen van een der motor- spulten tastte de brandweer het vuur aan. terwijl nog een derde straal als reserve werd uitgelegd, doch niet ln dienst behoef de te worden gesteld. Na korten tijd was niet alleen het gevaar voor uitbreiding geweken doch begonnen de vlammen reeds merkbaar af te nemen. En na een half uur spuiten kon men zeggen, dat de brandweer het vuur meester was. De brand is ontstaan en ls ook be perkt gebleven tot de woning van den concierge den heer Buma. Het schoolgebouw zelve is onbeschadigd als men tenminste eenige waterschade in de gymnastiekzaal buiten beschouwing laat. Aan de achterzijde van het schoolgebouw zijn eenige verdiepingen voor de woning van den heer Buma Ingericht. Deze is ge legen boven de gymnastiekzaal. De familie Buma was omstreeks 12 uur uitgegaan, doch met het plan weer spoedig terug te komen. Niemand was toen in het school gebouw aanwezig. In den korten tijd, dat de familie uit was is de brand ontstaan en wel in de voorkamer op de eerste verdie ping van de concierge-woning. Daar stond een kleine kachel te branden en nu schijnt tijdens de afwezigheid der bewoners een vonk uit de kachel te zijn gevallen en op een kleedje of op het vloerzeil terecht te zijn gekomen. De vlammen moeten zich met groote snelheid hebben uitgebreid, zoodat binnen enkele minuten de geheele kamer in lichter laaie stond. Ook het daarachter gelegen vertrek werd aangetast en vervol gens greep het vuur steeds verder om zich heen en sloeg door het plafond en ook langs het trappenhuis naar de tweede étage. Enkele oogenblikken zijn de vlam men zelfs door het dak geslagen. Inmiddels was de brandweer ter plaatse en toen was het betrekkelük spoedig afgeloopen. De belde étages van den heer Buma zijn volkomen uitgebrand. Van hun meubilair is vrijwel niets gered. Ook de plafonds ztjh ernstig beschadigd en geen ruit is er heel gebleven. Toen de brandweer nog aan het nablus- schen was en de verkoolde meubelen uit de ramen in den tuin wierp, kwam de familie Buma thuis. Men kan zich de ontsteltenis van deze menschen voorstellen, toen zij de ruïne zagen, welke van hun woning, die zij een uur of anderhalf uur geleden in vol komen orde hadden verlaten, was over gebleven. Ook zij konden echter geen nader licht werpen op de oorzaak van den brand. Het meest waarschijnlüke is dat inderdaad een vonk uit den kachel ls gevallen en brand heeft gesticht. SLACHTOFFERS VAN KOLENDAMP. ONTPLOFFING TE ROTTERDAM. In een der lokalen van de fabriek van de firma C. Jamin in de Hugo de Grootstraat te Rotterdam is Zaterdagmorgen elf uur een 100 liter ketel, waarin conserven wor den bereid, geëxploideerd. De exploisie, welke met een hevigen slag gepaard ging, bracht grooten schrik teweeg onder het personeel. Alleen de chef van de conser- venafdeeling bevond zch dicht bij den ketel. De man ls zwaar gewond naar het St. Franciscus gasthuis vervoerd. Verder zijn er geen personen gewond. De explosie bracht eenige vernieling in een localiteit teweeg. VERPLEEGSTER GEDOOD. Op den hoek van de Apollolaan en de Beethovenstraat te Amsterdam is gister morgen omstreeks half twaalf een ernstig verkeersongeluk gebeurd. De verpleegster mej. de V. reed op haar motorfiets in de Apollolaan in de richting van de Apollo-hal. Bij de Beethovenstraat zag zij de tram, een motor- en bijwagen van lijn 24, die uit de richting van den Stadionweg kwam niet met het gevolg dat zij in volle vaart tegen de bijwagen botste. Zij werd op straat ge slingerd en is met een schedelbasisfractuur naar het Wilhelmina-gasthuis gebracht waar zij is overleden. Den trambestuurder treft geen schuld. lin "eer te verkoopen. j.. i tc vciAUoycu. "Jet minder dan twintie van dergelijke .leien heeft de recherche opgespoord. Zes ,f aangehoudenen zlin naar het huls van 'atlnc overgebracht. WEDUWE OPGELICHT TE CAPELLE. Een te Capelle woonachtige weduwe was vroeger in betrekking geweest bij een apotheker. Daardoor is een kleinzoon van dien apotheker, een 38-iarige glazenwas- scher te 'sGravenhage met haar in relatie gekomen Van lieverlede heeft deze man allerlei goederen, meubelen, lüfgoed en gouden sieraden van haar in bezit weten te krijgen en haar door middel van valsche brieven en kwitanties een aanzienliik be drag afhandig weten te maken. Uit het onderzoek is gebleken dat hieraan ver scheidene personen medeplichtig zijn ge weest. Een chauffeur eveneens in Den Haag woonachtig, presenteerde de valsche stuk ken aan de weduwe en deed zich daarbij voor als een bediende van de meubelbe- waarplaats waar de reeds lang verduis terde goederen zouden zijn opgeslagen. Voorts fungeerde hü als een begrafenis ondernemer. die vroeger een eigen graf voor de weduwe had verzorgd. Reeds iaren wer den hiervoor valsche kwitanties aangebo den en geïnd. Van de ontvangen geldsom men maakten de opl'chters goeden sier. De glazenwasscher en de chauffeur zlin gearresteerd Beiden hebben een bekentenis afgelegd. Zi.i zijn in het Huis van Bewaring opgesloten. Het zün goede bekenden van de justitie. Een 78-jarige vrouw te Apeldoorn overleden. Het bejaarde echtpaar de Vries, wonende aan den Hoenderlooscheweg 1 te Apeldoorn, is Zaterdagavond door kolendamp vergif tigd. Toen men het echtpaar vond, was de 78-jarige vrouw reeds gestorven. Buren vonden het echtpaar 's avonds om streeks halftwaalf bewusteloos zittende in armstoelen voor de kachel. Onmiddellijk werd de hulp van een geneesheer ingeroe pen, die constateerde, dat de vrouw reeds eenige uren overleden was, tengevolge van kolendampvergiftiging. Bij den man waren nog teekenen van leven te bespeuren. De slachtoffers werden naar het Julianazieken- huis overgebracht. De toestand van den bij na tachtigjarigen De Vries is nog zeer ernstig. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de schoorsteen en de kachelpüp verstopt waren door opeengehoopte roetdeelen, waaruit blükt, dat sinds langen tüd de schoorsteen niet was geveegd. Ook te Delft is gistermorgen in een wo ning aan de Oude Delft een geval van ko lendampvergiftiging voorgekomen. Toen de vrouw des huizes, die bij een ziek kind in de kamer had geslapen, in het slaapvertrek van haar man kwam, vond zij haar echt genoot en twee kinderen bewusteloos te bed. Met behulp van een zuurstofapparaat en door toepassing van kunstmatige ademha ling is men er in geslaagd de drie slacht offers weer tot het bewustzijn te brengen. De kolendamp had zich verspreid ten ge volge van slechten trek in den schoorsteen De Crt. GLAZENWASSCHERS, DIE INBREKERS WAREN. Over de arrestatie van de drie zware mannen, die bi.i den president der Rotter- damsche rechtbank hadden ingebroken, kan nog nader worden medegedeeld: Uit het onderzoek is komen vast te staan dat de drie mannen de inbraken op wel zeer geraffineerde wijze hebben gepleegd. Twee hunner zijn siazenwasschers van be roep. Overdag trokken zü er met ladders, spons en zeem op uit Zij plaatsten de lad der voor de woningen van vooraanstaande Rotterdammers, van wie zii wisten dat de bewoners uitstedig waren, klommen naar boven, maar in plaats van de spons en zeem ter hand te nemen haalden zii inbrekers- werktuigen voor den dag waarmede de ra men werden geopend. Het publiek, dat voorbij liep, was natuurlijk in de veronder stelling. dat de glazenwasschers aan het werk waren. In de woning gekomen werden de deuren ontgrendeld om den derden per soon de gelegenheid te geven op de nor male wijze binnen te gaan. Het is gebleken, dat de mannen in totaal vllftien inbraken op deze wijze hebben gepleegd, o.a. oo den Crooswlikschen weg. Provenierssingel Mau- ritsweg Heemraadsingel. Bergsche laan. Rochussenstraat. Avenue Concordia en andere. De grootste buit viel in handen ten huize van een familie aan defi Mauritsweg. wier woning op 29 Juli i.ï op klaarlichten dag volledig werd geplunderd. Daar werden voor duizenden guldens gouden en zilveren sie raden gestolen. In de woning was ook een brandkast aanwezig. Toen men deze niet kon openen, heeft men de woning verlaten en is men den volgenden dag met den in breker. die oo dit gebied altijd werkzaam is. terug gekeerd. Toen ook hij de brandkast niet kon openen, heeft men twee andere beruchte inbrekers in den arm genomen Deze hebben de kast inderdaad geopend. In de brandkast bevond zich een kleine kluis waarin duizenden guldens waren opgebor gen. maar die heeft men niet kunnen openen. De arrestatie van de drie andere inbre kers was ook spoedig een feit en de Dolitie is toen gaan speuren naar de bli de zaak betrokken helers. Men arresteerde een koop man in wiens woning men een nikkelen lepel vond. de door een der bestolenen werd herkend Ook de koopman bekende weldra. Men heeft toen nog enkele andere beruchte helers gearresteerd, die de goede ren inmiddels hadden verkocht. Twee af nemers. een fotograaf en zijn meisje, die bli het smelten behulpzaam zijn geweest. wa"t het is gebleken dat men al het goud en zilverwerk gesmolten had werden ten slotte ook nog gearresteerd. Oo het dak. achter een schoorsteen verborgen van het Dand. waarin de eerste gearresteerde woon de heeft de politie nog een kostbare klomp zilver gevonden. De gearresteerde had Wi dens zlin bekentenis over dit zilver niet gerept. Voorts ls nog komen vast te staan dat de twee glazenwasschers verleden iaar ook nog een ouden roan in Den Haag heb ben neergeslagen en van f. 450 hebben be roofd. Prins Bernhard legt den eersten steen voor een sterrekundig observatorium. Het bezoek, dat ie p-inselijke verloofden Zaterdag tezamen en officieel Eindhoven brachten, is een gebeurtenis geworden, die wel door talloozen met groote verwachtin gen was tegemoet gezien, maar in Eind hoven een beweging heeft veroorzaakt, zoo als nog maar zelden in een werkstad als deze is waargenomen. Gedurende heel den tüd dat de prinses en de prins ln Eindhoven vertoefden en deze tijd was slechts kort deinde over alle straten een golf van spontane Brabantsche vreugde, die ten top steeg wanneer het paar zich maar even vertoonde, vooral toen het zich per auto naar het stadspark en vandaar naar de gemeentelyke ont vangzaal het stedelijk van Abbe-museum begaf. Heel de omgeving van het park en de villawük Den Elzent waren trouwens met de nationale kleuren en het Oranje rijkelük versierd, terwül in de binnenstad voorbe reidingen voor een grootsch feest met een fakkeloptocht werden getroffen. Het doel van het bezoek was de onthul ling van het radio-monument, dat is opge richt ter herinnering aan de eerste radio- telefonische verbinding met Indië, waarbij H.M. de Koningin zich rechtstreeks tot de bevolking van onze overzeesche gewesten richtte. Prinses Juliana zou deze onthulling ver richten en prins Bernhard voor deze gele genheid uitgenoodigd om den eersten steen van het astronomisch observatorium te leg gen, dat dr. A. Philips aan de afdeeling Eindhoven van de Nederlandsche vereeni ging voor weer- en sterrekunde had ge schonken. Daartoe kwamen de prinses en de prins tegen half drie te Eindhoven aan. Aan de grens van de gemeente werd het paar op den Boschdük door burgemeester A. Verdijk verwelkomd. Diens dochter, mej. Annie Verdijk, offreerde de prinses een tuil bloemen. Langs een omweg om den beruchten Woenselschen overweg te vermijden, reed de stoet door de stadsdeelen Strijp en Gestel naar het achter Den Elzent gelegen stads park De meeste bedrijven en alle gemeen telyke Instellingen hadden hun personeel vroeg het week-elnd laten beginnen, zoodat het geen wonder was dat langs heel den kilometers langen intochtsweg het publiek in drommen stond bijeengepakt. Nauwelijks hadden de prinses en de prins bij den ingang van het stadspark de auto verlaten, of bazuingeschal weerklonk, waar op de Philips harmonie het Wilhelmus speelde en de dochter van den voorzitter van het radiomonument-comité mej. F. van der Putt, bloemen aanbood. De burge meester begeleidde de vorstelijke bezoekers naar het dichtbij den ingang gelegen mo nument. Rechts daarvan was een getimmerte verrezen, waarop de prinses en de prins plaats namen, in gezelschap van burge meester Verdyk, den voorzitter van het monument-comité, het Tweede Kamerlid LANDBOUWER DOOR STIER GEWOND. Toen de landbouwer Verbeten te Linden (N.-B.l bezig was in den stal het vee te voederen, werd hü plotseling aangevallen door een stier Het woeste dier nam hem od de horens en wierp hem in een hoek. waarna het hem met de horens en oooten bewerkte. Oo het tumult kwamen zün twee zoons toeloooen. die er met groote moeite in slaagden den stier te overmeesteren en hun vader te bevrijden. De landbouwer, die het bewustzün had verloren, was er deerlük aan toe. Hii bloedde uit verscheidene won den en had. zooals later bij geneeskundig onderzoek bleek, zware inwendige kneuzin gen bekomen. De toestand van het slacht offer ls hoogst zorgwekkend. BRAND TE EINDHOVEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag te kwart over twee werd de familie L. van dei- Donk in haar woning aan den Aalsterweg 44 te Eindhoven, gewekt door geruisch in de benedenkamers. Toen de man ontdekte, dat er brand was, vluchtte hij met zün vrouw en de beide kinderen ln nachtgewaad de straat op. Toen de brandweer kort daarop verscheen stond het pand reeds geheel in lichter laaie. De beide verdiepingen zijn geheel uitge brand. De belendende perceelen konden ge spaard blijven. Verzekering dekt de schade. De brand is vermoedelijk ontstaan door vonken uit een kachel. K. L. H. van der Putt, den commissaris def Koningin in Noord-Branbant jhr. mr. dr. A. van Rijckevorsel, dr. A. Philips met hunne echtgenooten en enkele anderen. Nadat men zijn plaatsen had ingenomen hield de burgemeester een welkomsttoe spraak. De heer v. d. Putt, bood hierna het monu ment aan de gemeente aan, waarna het oogenblik was gekomen dat de Prinses naar voren trad en van een verhoogde plaats aan de achterzijde van het monument af aan het koord trok, waarmede het grijze doek dat het bronzen beeld aan het oog onttrok, werd verwijderd. De burgemeester aanvaardde in naam der stad het monument. Hij sloot deze plechtigheid met den harte- kreet: „Leve de Koningin, leve de Prinses, leve de Prins", waarmede allen hartelijk in stemden. Het bronzen werk van den beeldhouwer Albert Termote stelt een vrouwenfiguur voor, zwevend in snelle vaart, de hand voor den tot roepen geopenden mond gekromd, als symbool van de menschelijke stem, die voor het eerst den afstand tusschen Neder land en de koloniën overbrugde. De figuur is bijna horizontaal geplaatst en steunt met den voet op een aardbol, die op een bak- steenen wand aan de breede zijde van een hartvormige vij ver is gezet. Aan de achter zijde bevindt zich een herinneringsinscrip tie. Terwijl de Philipsharmonie de Lippe— Detmold-jnarsch speelde begaf het gezel schap zièh naar den aanbouw van het astronomisch observatorium, dat even verder in het park nabij den grooten vijver is gelegen. Aldaar sprak de voorzitter der weer- en sterrekundige vereeniging ir. A. van Slui ters, een dankwoord tot den schenker, dr. A. F. Philips, en tot het gemeentebestuur voor het afstaan van den grond. Dr. Philips overhandigde met een kort woord waarin hij opmerkte dat dit de eerste steen is, welke door prins Bernhard is geplaatst een zilveren troffel aan Z.D.H. die on middellijk in den muur, welke op het be tonnen fundament in aanbouw is, den ge denksteen plaatste. Weer langs een omweg, doch thans door de binnenstad, waar alle organisaties en vereenlgingen zich in „staand défilé" had den opgesteld, begaf de stoet zich omstreeks drie uur naar het stedelijk van Abbe- museum, waar thee werd aangeboden. Omstreeks vier uur vertrok het prinse lijk paar weer uit Eindhoven. Zooals onze lezers zich uit de destijds in ons Blad afgedrukte foto zullen herinne ren, werd het radio-monument gegoten in de kunstgieterij van onzen stadgenoot, den heer F. A. H. Prowaseck, die op uitnoodi- ging de plechtigheid ook bijwoonde. Onze stadgenoot werd door verschillende autoriteiten o.a. door den burgemeester van Eindhoven en door dr. Aug. Philips met zijn werk gecomplimenteerd en genoot de eer te worden voorgesteld aan H.K.H. Prin ses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard. Laatstgenoemde onderhield zich verschei dene minuten in de Duitsche taal met zijn oud-land genoot <de heer Prowaseck is Duitscher van geboorte) en informeerde belangstellend naar verschillende bijzon derheden omtrent het monument, waar van alleen de zwevende vrouwenfiguur een lengte heeft van 5 Meter 30 en een gewicht van 1500 K.G. 3015 (Ingez. Med-1 DOODELIJKE AFLOOP VAN EEN VOETBALONGELUK. Gistermiddag omstreeks halfdrie is by het voetballen op het sportterrein te Baarlo (L.zekere P. uit het nabijgelegen Hout- Blerick in botsing gekomen met een an deren voetballer, met het gevolg, dat P. achterover sloeg. Niettegenstaande het on geval wenschte hij door te spelen, hetgeen hem echter werd belet. Na afloop van het spel werd P bij het naar huis gaan onwel en geraakte hij bui ten bewustzijn. Op advies van dr. Vos werd P per ziekenauto naar het Ziekenhuis te Venlo vervoerd, waar hij gisterenavond, vermoedelijk aan de gevolgen van een hersenschudding, is overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. SLEEPBOOT OP DEN RIJN OMGESLAGEN. Een slachtoffer. Het zeeschiD „Egeria". dat te Krefeld- Uerdlngen lading had ingenomen en oo het Dunt stond naar Rostock te vertrekken, ls in de duisternis aan den grond geloooen. Bii een poging van de sleeoboot ..Lucia H". om het stoomschio los te trekken, sloeg de sleeoboot om en begon te zinken. De kaoitein en vü'f leden der bemanning konden worden gered. Een stoker echter verdronk. De sleeoboot ligt thans onderste boven in de rivier. BEGRAFENIS VAN ZAHAROFF. Het stoffelijk overschot van Zaharoff is gisteren oo het kasteel Salincourt. een be zitting van den overledene bü Pontoise (Zuid-Frankrijk), begraven in tegenwoor digheid van de familie en een twintigtal anderen. W. B. te L. Het zelf maken van ee* hectograaf is ons niet bekend. B. de H. te L. Hier is de honden belasting hooger. U zult moeten betalen. F. v. d. B. te S. Sassenheim, Hillegom, Haarlem, Velsen, Beverwijk, Castricum, Egmond-Binnen, Afstand pl.m. 50 K.M. BRAND LN DE ZUIDERHAVEN VAN KOPENHAGEN. Ongeveer 70 booten, waaronder een zeilboot van den koning, vernield. Zaterdagmiddag heeft een zware brand gewoed in de Zuiderhaven te Kopenhagen, waar het vuur ln de talrüke. voor den win ter ongelegde zeilbooten riikelük voedsel vond. De vlammen grenen met razende snelheid om zich heen. Ongeveer 70 roei- en zeilbooten. o.a de .Rita 5" van den Deen- schen koning, werden een Drooi van het vuur. Vooral de Deensche studentenroeiver- eeniging werd zwaar getroffen daar ln het afgebrande clubhuis ook eenige booten laeen, die nas dit iaar voor de O'.vmoische Soe'en aangekocht waren. VOETGANGERS MOETEN BETER UITKIJKEN. De nationale veiligheidsraad van Ame rika deelt mede, dat in '.936 37.5(10 rjersonen om het leven zijn gek-'iicn bij ïuto op"-- valT.n. Dit is 500 meer dan in 1935 en de raad is van oordeel, dat deze toename voor- namelijk te wijten is aan voetgangers, die niet voldoende uitkijken.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9