IDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 23 November 1936 Offideele Crisispubllcatie UIT DE OMSTREKEN Ruwe handen Doos 30 en 60ct. THIJS IJS EN HET HANEN-EI NIEUWVEEN. De aJ. feestviering. vergadering van het Oranje-comité je plannen besproken voor de feest- Jin» ter gelegenheid van het a.s. vorste- huwelijk. Deze zal hier plaats hebben Vrijdag 8 Januari. Den ingezetenen 'jt verzocht door illuminatie en een •Sering een feestelijk aanzien aan het te geven. Voor de mooiste verlichting irlen prijzen beschikbaar gesteld. De be ding ia een damescomité te vormen om erlichting te beoordeelen. In December 0„t 't Comité met de ingezetenen nog i vergadering te houden. Het eere-comi- ts thans als volgt saamgesteldBuige- öter J. A. Bakhuizen, ds. Speelman, de stoor, ds. Brink, de heer A. v. Scherpen- en de beide wethouders. Het Oranje- nlté bestaat uit bestuursleden v.d Wll- lninaver.. de Chr. Oranjever. en de heer Koolstra. De a.s. winkelweek. je Winkelweekcommissie zal weer een nkelweek houden; het aantal deelne- ts is grooter dan de vorige maal. Woens tavond 25 Nov. om 8 uur, zal burge er J. A. Bakhuizen deze Winkelweek Hotel Schreuder openen. Zaterdagavond Xov. zal evenals het vorig Jaar, het mu- Ikorps van De Kwakel een muzikale gang door het dorp maken, waarna in muziektent een concert gegeven zal [jen. Donderdag 3 December zal St. olaas met Zwarte Plet 's middags een idgang door het dorp maken. Tijdens de nkelweek zijn de winkels tot 's avonds uur geopend, Zaterdags tot 11 uur. loor de deelnemers worden gratis bon- i afgegeven, waarvoor een groot aantal [jen beschikbaar is gesteld, welke in de kplaats van Chr. Jonker zullen worden taleerd. Als bijzondere attractie is een ■is samengesteld, betrekking hebbende de Winkelweek. lanaf 2 Dece. wordt er een lint-wed- jd gehouden. Tijdens de winkelweek zal Nteuwveensch Electrlsch Bedrijf, ver- Ulendc punten in het dorp verlichten, sluiting van deze feestelijkheden zal ais hebben Dinsdag 8 Dec. 's avonds 8 in Hotel Schreuder, waar dan de ge inen prijzen worden uitgereikt door St. olaas. Moge deze winkelweek in alle op- iten slagen! - In café Schreuder had een uitvoering lts ten bate van het Wit-Gele Kruis- De jizitter, de heer P. J. J. Stouten, sprak i kort- openingswoord, waarna de R.K. jneelver. „Inter Nos" het tooneelstuk Iferande" opvoerde. Met aandacht werd 1 mooie spel door de talrijke aanwezigen rolgd. De jongens van de Kruisvaart toonden hun spelen. [apelaan Nicolaas dankte allen dit tot welslagen hadden medegewerkt. Het i voor de kas van het Wit-Gele Kruis [etwijfeld een goede avond! NOORDEN. Het Postkantoor. it hulpkantoor der P.T.T. alhier zal den omgezet ln een P.T.T. station. De t daarvan is om de exploitatiekosten het staatsbedrijf te beperken, i heer P. C. Vroonhof, die van de op ting af, sedert 20 jaren ongeveer, kan- houder is geweest, komt nu ln aan hing om benoemd te worden tot kan- rhouder te Ter Aar (kantoor Aardam), ïijl zijn zoon G. Vroonhof als station- der alhier aangewezen zal worden. Een ernstig onderzoek wordt ingesteld de mogelijkheid om bij wijze van (verschaffing een gedeelte van den rdschebuurter polder, bestaande uit land en water, afzonderlijk in te pol- Ba -De Geref. Kerk droeg voor de Zending som van f. 11.50. TER AAR. - In de Geref. Kerk bracht de collecte r de Evangelisatie ln België op f. 10.65. WADDINXVEEN. Een winkelweek. winkeliersvereeniging heeft besloten (ns de St. Nicolaasweek een winkelweek organiseeren. Gezien de voorbereidin- - belooft deze week een grootsche re- Be voor de winkeliers te worden. -Alhier is een Oranje-Garde opgericht, na 90 leden is het resultaat van een Paganda-avond. Een schitterend succes een mooi resultaat voor de heeren, die de totstandkoming eener Oranje- alle moeite hebben gedaan. Het be- w is als volgt samengesteld: J- v. Til- 1. voorzitter; G. Kloet, penningmees- - M. v. d. Berg Jr., secr.; G. Bos. alg. fflej. L. Bos, 2e penningm.; mej. A- K®. 2e secr. Zij die nog tot lid wen- kh toe te treden kunnen zich bij het "bi' aanmelden. - De colecte voor het huwelijksgeschenk Prinses Juliana en Prins Bernhard «t alhier f. 140 op. WOUBRUGGE. De opening der Winkelweek. I^?nav°bd te 7 uur zal de opening van *lweek plaats hebben. De voorzlt- j heer Chr. van der Nagel zal vanaf am ?uis een openingswoord spreken, "h het pl. muziekkorps eenige num- suitvoeren en intusschen de etala- y«h de deelnemende winkeliers, 30 in bezichtiging worden geopend. be bovenzaal van het hotel Swama «h demonstratie gehouden om te J* Wat met gas is te bereiken. Voor- J' v.'erd de kookkunst gedemon- 1 waarvoor de dames groote belang- 8 toonden; de zaal was geheel bezet. toliecte, gehouden voor het huwe- ,-nenk aan de Prinses heeft f. 63.87 Mt. AALSMEER. Comité Nationaal huldeblijk. Ook in deze gemeente is, op initiatie! van den burgemeester, in aansluiting met het Provinciaal Comité Noord-Holland, een Comité gevormd voor de inzameling van gelden, als bijdrage in een Nationaal Huwe lijksgeschenk aan Pirnses Juliana en Prins Bernhard. In dit Comité heeft een 31-tal vooraanstaande personen zitting genomen. Als voorzitter is aangewezen burgemeester J. Kastelein, als secr. de heer P. Kaptein en als penningmeester de heer W. M. v. d. Zwaard. De Bloemenhandel. De gang van zaken ln den bloemenhandel is tot nu toe zoowel wat betreft de afzet mogelijkheden als de geldelijke opbrengst van de belangrijkste producten, zeer teleur stellend geweest. Ook ln de afgeloopen week werd de toestand over het geheel genomen niet beter, v.n. wel een gevolg van de om standigheid, dat naar verschillende lan den, o.a. Duitschland, heel weinig kan uit gevoerd worden, terwijl Engeland thans nog weinig behoefte aan seringen blijkt te hebben. Nu de toestand dus zoodanig is, dat de massa der bloemen in het binnen land moet afgezet worden, ligt het voor de hand, dat de handel wel lage prijzen moet besteden om nog kans te hebben daarmee eenige winst te behalen. Wat den aanvoer ter veiling betreft, van de seringen kwam reeds een ruim aanbod, terwijl dat van rozen nu steeds minder wordt. Enkele van de beste koopen rozen brachten nog wel eens een flinken prijs op, nJ. van 10>14 cent per stuk, doch in het algemeen was de op brengst laag, evenals die van seringen. Van chrysanthemums, vooral kleinbloemige soorten, bleef het aanbod nog groot, terwijl de prijzen veelal zeer laag waren. Ook de grootbloemige werden, behoudens enkele uitzonderingen, goedkoop verhandeld en 12 cent was al een hooge prijs als deze per stuk betaald werd. De Am. anjers konden, mits van goede kwaliteit, een bevredigen den prijs opbrengen, evenals het plumosus snijgroen. Jap. lelies en calla's, producten waarvan een klein aanbod was, gaven een flinke opbrengst. Aan de veilingen van pot planten is steeds een ruim aanbod van velerlei producten, o.m. cyclamen, begonia's, primula obs., azalea's enz. Behoudens de allerbeste kwaliteit noteeren ook deze pot- bloemen en planten slechts matige prijzen. In de concertzaal van hotel „De III Kolommen" werd een propagandasamen- komst belegd, uitgaande van den A.N.W.B. Wegens ontstentenis van den consul heette burgemeester J. Kastelein allen welkom, inzonderheid mevr. Koopen, propagandiste van den A.N.W.B., die het zoo gewaar deerde werk van den Bond uiteenzette. 'twas een mooi geslaagde bijeenkomst. De collecte ten bate der Doopsgezinde Meisjesnaaiver. heeft opgebracht f. 247.26. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Abramina, dochter v. Willem Joos Adriaanse en Anthonia Mcul- poldei. Bij het achteruit loopen geraakte de 11-j. Jacoba S. onder een passeerende auto van den bakker v. d. B. Dr. S. was spoedig ter plaatse, constateerde een gebroken been en liet het kind naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overbrengen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Claslna Maria, d. v. A. de Haas en A. F. Zweekhorst; Cornells, z. v. J. Zwa nenburg en N. Schuitemaker; Huig Dirk, z. v. D. van Duljvenbode en G. de Jong; Johan Bastlaan, z. v. J. W. J. Korndorffer en A. van Duijvenbode; Jacob, z. v. Q. van Dijk en M. van der Plas; Cornells Aart, z. v. T. den Duik en M. van der Leden; Janna, d. v. D. van der Plas en G. van Holst; Leuntje d. v. J. van der Bent en M. van der Plas. Overleden: Cornells van Duijn, oud 29 J„ zeevarende, ongehuwd; Anna Guijt, oud 30 jaren, gehuwd met Jacob Zwaan. Huwelijks-aangiften: H. J. Steenman en E. Glasbergen; C. Haasnoot en D. Parle- vliet; W. van der Plas en J. de Vreugd; D. C. Vis en P. van Duijvenbode. Huwelijken: S. Wijnands en D. v. Beelen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Toen de heer N. zich in den kapsalon „Tom" liet „toiletteeren", stelde een nog onbekende zich in het onrechtmatig bezit van zijn rijwiel. De politie, die direct met het feit in kennis werd gesteld, stelt een onderzoek in. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 9 No vember 1936 tot en met 14 Nov- 1936 1.1.50 per 100 K.G. zal bedragen. Voor ln datzelfde tijdvak gedenatureerde groene erwten van de laagste klasse en andere erwten zal die steunvergoeding f. 1 per 100 K.G. bedragen. 2633- De steunvergoeding voor veldboonen. welke volgens de dateering van het dorsch- brlefje zijn gedorscht in het tijdvak van 9 Nov. 1936 tot en met 14 Nov. 1936 zal f. 2 - per 100 K.G. bedragen- HAARLEMMERMEER. 12'/j-jarig bestaan van „Onderling Kunstgenot". In hotel De Groot te Nieuw-Vennep werd ter gelegenheid van het 12'h-jarig bestaan van het Dubbel-Mannen-Kwartet „Onderling Kunstgenot" aldaar, onder groote belangstelling een vocaal-concert gegeven door het Kwartettenverbond voor Haarlem en Omstreken. Hieraan werkten mee: Santpoort's Dub bel Gem. Kwartet Santpoort, dir. H. J. Arisz; J. S. Bach Dubb. gem. Kw. Haarlem, dir. P. M. Germes; Inter Nos, dubb. man- r.enkw. Haarlem dir. N. Hoogerwerf: Aurora, dubb. mannekw. Haarlem, dir KI Zelfmaker; De Vereen. Zangers, dubbel mannenkw. Beverwijk, dir. H. van Dijk; De Damlatten. dubbelm.kw Haarlem, dir. N. J. Arts; Bel Canto, dubbel mannenkw. Haarlem, dir. P. C. Germes; O. K. G., dub bel mannenkw. Nieuw-Vennep, dir. M. G. van Staveren; Euphonia. solo-kwartet Haarlem, dir. N. Hoogerwerf. Nadat de voorzitter had geopend, werd met de afwerking van het programma be gonnen. De vereenigingen hebben prachtig ge zongen en werden luide toegejuicht. Het was inderdaad een avond van waar „on derling kunstgenot", waarop met groote voldoening kan worden teruggezien. Vereeniging „Bellamy". Vanwegede Intern, ver. „Bellamy" werd in „De Landbouw" te Hoofddorp een pro- pagandavergadering gehouden. De zaal was slechts matig bezet. Na een Inleidend woord van den heer Van Leeuwen zette de heer C. Oderkerk, onderwijzer eener Chr. school te Velsen de Bellamy-idee uiteen. Spr. zeide dat een volk niet welvarend is zoolang niet ieder in die welvaart deelt. De middelen hiertoe behooren in handen van de Regeering te zijn. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. HILLEGOM. De tooneelclub „St. Aloysius" uit Am sterdam heeft in „Flora" een uitvoering ge geven voor een nietig bezette zaal. Opge voerd is het bli.i' el „Patsy", in drie bedrij ven, dat goed is vertolkt; het dilettanten- spel mag geroemd worden. Een der doch ters, di<" de hoofdrol vervulde, liet vlot spel zien en hooren. De aanwezigen vermaakten zich best. De ploegbaas der Ned. Spoorw. de heer W. Nuijen is overgeplaatst van 't baanvak HeemstedeHillegom naar de Nieuweland- sche polder (Hoek van Holland). KATWIJK AAN ZEE. Tweede winterlezlng Ned. Chr. Vrouwenbond. De voorzitster mevr. TomSpaanderman heette allen in „Irene" welkom, in 't bij zonder ds. H. A. Wiersinga, geref. pred. te Leiden, die sprak over „Jezus Christus en de Vrouw", waarna zij voorging in gebed. Ds. Wiersinga schetste de beteekenis van Jezus Christus voor onze verhouding tot God. Door den profeet van Nazareth heeft de wereld een ander aanzien gekregen, vooral wat betreft de positie van de vrouw. In de oude wereld werd de vrouw bij de Romeinen beschouwd als een weeldeartikel, bij de Grieken als een groot kind. In het Verre Oosten was het niet beter gesteld. Spr. gaf beschouwingen van Buddha en Confusius over de vrouw. In Palestina werd de vrouw in Jezus' tijd haast niet meege teld. Hoe geheel anders was dat bij de Israëlieten. In Israels bloeitijdperk werd de vrouw als vrouw geëerd. Salomo ruimde voor zijn moeder een plaats in op den troon. In het jodendom van Jezus' dagen was dat geheel anders. Er was degeneratie geweest van het scheppingsdoel. In de Talmoed komt uit, dat de vrouw van lager orde is dan de man. In de rabbinistische overleveringen worden vrouwen en slaven in één adem genoemd. Een vrouw behoorde bij het avondgebed niet aan te zitten aan den disch. Het spreken met een vrouw was iets, dat een discipel onrein maakte. Elke rabbi zou zich niet verwaardigd hebben met een vrouw in te laten; het ging tegen de inzettingen der ouden ln. Om het gering ste kon men zijn vrouw met een scheids- brief wegzenden; dat kon, als zij het eten had laten aanbranden. De vrouw werd als een zaak, als een artikel, als stof be schouwd en behandeld. Hoe geheel anders ziet men Jezus' houding ten opzichte der vrouw. Hij bracht een radicale ommekeer. Jezus sprak van zijn mësslasschap voor het eerst tot een vrouw en stelde zich lijnrecht tegenover de wereldbeschouwing van dien tijd; denk aan het gesprek met de Sama- ritaansche vrouyv. Jezus heeft de vrouw als mensch weer opgeheven. Hij ontdekte weer de vrouwenziel. Geen wonder, dat zoo veel vrouwen zich tot Hem aangetrokken gevoelden. Hij heeft de vrouw haar waarde als „vrouw" gegeven, die vrouw en man tegenover God gelijkstelde. Jezus' houding heeft nagewerkt en doorgewerkt, waar Zijn evangelie werd gebracht. In de Synagoge zit de vrouw nog afgesloten achter een traliewerk. Bij de Mohammedanen is de vrouw een object van wellust voor den man: in Japan wordt zij beschouwd als een hulshoudster. Spr. beschreef het ellen dige lot der vrouwen in Oostersche landen, die als het ware afgezonderd van de bui tenwereld haar troosteloos leven moeten doorbrengen. Jezus' houding tegenover de vrouw heeft een ommekeer in de wereld geschiedenis gebracht. Spr staafde zulks met eenige voorbeelden uit het Nieuwe Testament. De heidensche vrouwen ge voelden zich dan ook aangetrokken tot het Christendom. De vrouwen hebben in de eerste perioden van het Christendom een veel grootere rol gespeeld dan in den tegen- woordigen tijd, velen van haar ondergin gen ter wille van het geloof den martel dood. Tot slot besprak spr. wat zending en evangelisatie nog zullen vermogen te doen; daarbij hebben wij te denken aan Jezus van Nazareth. De voorzitster bracht ds. Wieringa harte lijk dank voor het gesprokene, waarna deze met dankgebed eindigde. Ouderavond Eerste Herv. School- De reeks ouderavonden der Hervormde Scholen werd ingezet met die der Eerste Herv. School in de Oranjezaal van het Jeugdhuis, die goed bezet was. Ds. R. P. A. Rutgers liet zingen Ps. 84 vers 3 en 6, waarna hij in gebed voorging. Na de le zing van Ps. 78 vers 1 tot 8 memoreerde de predikant o.m. de geschiedenis der school en haar personeel in 't afgeloopen jaar. Het hoofd der school, de heer C- van der Rhee sprak tot de ouders, hoofdzake lijk met betrekking tot de schoolrappor ten en het instituut-schoolarts. De heer Hoek, onderwijzer der Christe- lijkë Doofstommenschool „Effatha" te Voorburg hield een interessante lezing, op geluisterd met lichtbeelden over het on derwijs op die school. Duidelijk bleek, wel ke moeilijkheden er aan verbonden zijn, doofstommen 't lezen te leeren, maar des te heerlijker is het resultaat. Ds. Rutgers sprak hierna een dankend slotwoord. Het hoofd der school sloot met dankgebed. Enkele ouders gaven zich op als contri buant van „Effatha": een collecte voor deze stichting bracht f. 10op. Zendingsavond van den Geref. Zendingsbond. Deze bijeenkomst werd in Casa Cara ge houden. Na een inleiding van den voorzitter den heer G. Vooys aan de hand van Lucas 9 7, sprak de heer van Dijk, zendeling met verlof, over zijn arbeidsveld op Midden- Celebes, waar hij 9 jaar onder de Toradja's had gewerkt. „Wat is zending?", aldus spr. „Niet an ders dan den broeder zoeken." Ter beant woording van de vraag: „Waarom zendings werk?" wees spr. op Jozef, die zijn broeders ging zoeken, niet zoozeer uit behoefte zijner liefde, maar omdat Vader Jacob het wilde. Dit is het motief, n.l. „gehoorzaamheid aan den Vader". Daarom mogen wij bij onze zending geen wederliefde verlangen, maar moeten wij handelen uit liefde en gehoor zaamheid tot God. Komende tot zijn derde vraag: „Wie drijft zending?", zei spr. dat men dan gelijk Jozef bij den Vader moet zijn. Jozef was de bevoorrechte bij zijn Vader. Verkeeren wij menschen van de Westersche cultuur niet eveneens in een bevoorrechte positie? Wij kunnen dagelijks Gods Woord lezen, en elke week naar de predikatie luisteren, terwijl millioenen hier van nimmer hebben gehoord. Doch het is niet voldoende in het bezit te zijn van de veelvervlge rok, gelijk ook Jozef had, maar met hem moeten wij deelhebben aan de bijzondere openbaring. Zonder deze zijn wij innerlijk arm en mét dit bezit is het ons een behoefte, onzen broeder te zoeken. Dit „aan zending doen" niet opgevat als „aan muziek, sport enz. "doen," doch uit inner lijke drang in gehoorzaamheid aan den eisch Gods. Aan welk volk moeten we het Evangelie brengen? In het verhaal van Jozef gaat het om zijn broeders bij het vee, dit opgevat als aardsch bezit, wat deze broeders geheel be- heerschte. Het is met ons dikwijls niet an ders; ook wij zijn vaak vervuld met de din gen dezer wereld en hebben geen behoefte aan die bijzondere openbaring. Ook bij de Toradja's wordt dit gevonden. Jozef moest gaan vragen naar den geestelijken welstand zijner broeders. Dit is ook onze taak, waar bij spr. wees op het bijgeloof, de vrees, enz., waarin de Toradja gevangen zit. De geheele omringende natuur jaagt hem vrees aan; hem hieruit op te heffen en te brengen tot het Evangelie is het werk van de zending. En dan moeten we doorzetten en volhouden. Jozef bleef zijn broeders zoeken, ook toen hij ze niet in Sicliem vond. Ook wij moeten over Sichem heen om onze broeders te zoe ken als een eisch van God. Na gedachtenwisseling werd met dank zegging gesloten. De eerste telling van de Ingezamelde offerzakjes der Herv. Gemeente voor de Zending heeft opgeleverd f. 1333.92; dit is ongeveer f. 300 meer dan de 1ste telling in November 1935. Voor bewezen vriendendiensten ter gelegenheid van een begrafenis heeft de Chr. Jeugdorganisatie ontvangen f. 15. Een milddadig gever, die onbekend wenscht te blijven, heeft een gift van f. 1000 geschonken aan de Diaconie der Herv Gemeente alhier, alsmede een gift van f. 1000 voor de Zending. LISSE. „Theorie' en Practijk". De ver. „Theorie en Practijk" hield in Café-Rest. „De Nachtegaal" een ledenver garing onder leiding van den voorzitter, den heer Harry Hylkema, van Hllligom. Deze heette in het bijzonder de leeraren van de Rijkstuinbouwschool welkom. Dr. J. J. Beyer, verbonden aan het La boratorium voor Bloembollen onderzoek van prof. dr. Van Slogteren, hield 'n lezing met projecties over „Het prepareeren van hyacinthen voor het zuidelijk halfrond". De voorzitter dankte den spreker voor zijn leerzaam betoog. Ds H. Ligtenbera. predikant bij de Geref. Gem. alhier ontving opnieuw een beroep naar Zeeland, thans naar Ierseke. Aanbesteding. Door de woningbouwver. „Gezlnsbelang" werd in café Juffermans alhier een aan besteding gehouden voor straatrioleering, terreinophooging en straatwerk bij de ln aanbouw zijnde 37 arbeiderswoningen in het buurtschap „De Engel". Er werd door vele personen ingeschreven, waarvan de laagste was de fa. Gebr. Schouls te Lei derdorp voor f. 6390. De gunning werd aangehouden. Raadsagenda. De Gemeenteraal zal Woensdagavond a.s. bijeenkomen. 1. Beëedlging van den heer J. W. A. Le- feber als lid van den Gemeenteraad. 2. Benoeming van lid gascommlssie; lid van wegencommissie, lid van den raad van commissarissen voor het electriciteitsbe- drijf. 3. Eervol ontslag van den heer J. Dekker als lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim en benoeming van den heer N. B. Themmen in deze vacature. 4. Wijziging der verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezol diging der veldwachters in deze gemeente. 5. Afschafffing der gasmeterhuren. 6. Ver zoek van verschillende R.-K. vereenigin gen en instellingen om reductie van de gasprijzen ten behoeve van de groote ge zinnen. 7. Verzoek van de commissie van den schoolartsendienst, om mede te deelen, of er bezwaren bestaan tegen de door haar voor dien dienst opgemaakte begrooting voor het dienstjaar 1937. 8. Comptabiliteit. P. Ingekomen stukken en mededeellngen. Gevonden: een vulpen, zwarte dames handschoen, lederen handschoen, alpino, een paar regenpijpen, een pijp. Inlichtin gen op het politiebureau. De verjaardagbus ten bate der Ned. Herv. Kleuterschool heeft over de afgeloo pen maand f. 7.80-opgebracht. NOORDWIJK. Een Ijsbaan. Door de combinatie tot Exploitatie van Sportterreinen is aan den Boerenburgerweg een tennispark aangelegd, dat des winters gebruikt zal worden als ijsbaan. De werk zaamheden aan deze baan zijn thans be ëindigd en het wachten is thans nog op ijs. De baan is een z.g. gravelbaan en heeft bij een lengte van 216 en een breedte van 20 m. een oppervlak van 4300 M2. Vanaf deze baan heeft men een schitterend ge zicht op de duinen, terwijl de andere zijde beplant Is met zilver-populieren. Ook zal nog een gezellig clubhuis worden gebouwd, terwijl men voornemens is het volgend jaar een even groote baan naast de bestaande aan te brengen. Naar men ons verzekerde is de belangstelling voor dit terrein als ijs baan, niet alleen uit Noordwijk, doch ook van ver uit den omtrek, zeer groot. Door B. en W. is benoemd tot adj.- commies le klasse ter secretarie alhier, de heer A. van Rijen, ambtenaar te Ouden bosch. o NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De raad komt morgen, Dinsdag 24 Nov. te halftwee bijeen, 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 17 Januari 1918 No. 1, waarbij onder hypothecair verband een bedrag van f 6000 werd uitgeleend. 3. Voorstel van B. en W. om onbewoonbaar te verklaren de wonin gen Zllkerduinweg Nos. 25, 27, 29, 31 en 33. 4. Voorloopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf, dienstjaar 1935. 5. Voorloopige vaststelling van de gemeente rekening, dienstjaar 1935. 6. Wijziging der gemeentebegrooting, dienst 1936. 7. Vast stelling van de begrooting van het grond bedrijf, voor het jaar 1937. 8. Vaststelling van de gemeentebegrooting voor het jaar 1937. 2634 (Ingcz. Med.) 6. Het beestje uit het ei van Haantje Kukelbont kroop nog een ■beetje op de tafel rond; toen zette Sim het ln een leeg, oud kistje voor sigaren en hij zei: „Hierin zal ik het vreemde dier bewaren; voor frissche lucht laat ik het deksel 'n eindje open. Als ik nu zie, dat het een hagedis of zooiets is, laat ik het diertje in de vrijheid loopen. Om hem een naam te geven zal 'k hem Hanedisje doopen." „Goed", zei Thijs, „maar als er soms iets raars nog mee gebeurt, mag je in geen geval vergeten, om het mij onmiddellijk te laten weten." Want Thijsje dacht: „Al is nu Simmie's schrik gesust ik ben nog heelemaal niet zoo gerust". Dat zei hij thuis ook tegen kleine Dick en hij besloot: „Dus voel vooral geen schrik als Sim mij eens -des nachts komt wokken en ik er plots op uit moet trekken uit dit hanen-ei-gedoe kan nog van alles komen, veel meer dan wij kunnen droomen." 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7