\nm DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 20 November j?j PARLEMENTAIR OVERZICHT YISSCKERIJ-BERICHTEN TWEEDE KAMER. UIT DE OMSTREKEN AGENDA MUSEA. BEGROOTING VAN JUSTITIE. Ook gisteren was de z.g. zedenzaak de voornaamste schotel op het parlementaire mDeU'heer van der Heide, de schrijver der het Alcazar, en dit is een ongeoorloofde werp wel verdedigen, maar groote geschil punten blijven immers tegenwoordig ach terwege. Inzake de nationale vlag is een beslis sing nabij. Er moet nog overleg met Indlë worden gepleegd. Wat de heer v. Zadelhoff zeide over de burgerwachten, is uit de oude doos, al thans grootendeels. Inderdaad heeft in den riaagschen Dierentuin een leider hulde ge bracht aan de heldhaftige verdedigers van L)e neer van der tieiae, ae scnryver uci --- - eerste brochure, heeft op de spanning ge- inmenging in bultenlandsche aangelegen wezen in het land door deze zaak geweest heden. Spr. zal hier werk van maken. Thans zou de de Minister de ontspanning Den heer Westerman doet spr. weten, moeten brengen. Ronduit verklaarde de heer van der Heide, dat s Ministers ant woord in de stukken zeer teleurstellend en onbevredigend is geweest. De afgevaardigde heeft scherp de eerste publicaties, die den indruk wekten van een Haagsche zeden- schandaal. afgekeurd, en hij verklaarde niet te kunnen aannemen, dat die publi caties buiten de politie om zijn gegaan. Hij stelde verschillende vragen in verband met de wijze, waarop mr. Ries is gearresteerd: eerst liet men hem, pas na onderhande lingen uit Berlijn gekomen, een vergade ring van Ministers bijwonen, om hem onmiddellijk daarna, toen hij thuis geko men was. te arresteeren. Was dit zoo op gezet? Met medeweten van de Ministers? Tal van andere vragen stelde ds. van der Heide. Wat is het „belastend materiaal", waarover de Minister thans gewaagde? riep de afgevaardigde met luide stemverhef fing. Niemand weet het. ook de verdachte zelf niet, laat de Minister spreken! Wat heeft de Minister, wat bedoelt hij? Ernstig keurde de heer van der Heide den uiterst tragen gang van dit rechtsgeding af; maanden lang heeft men het laten slee pen. niet alleen wat mr. Ries, maar ook wat mr. Fruin betreft. Onmiddellijk hierop heeft de heer Kor- tenhorst de Kamer vermaand, objectief te oordeelen. en niet alleen te luisteren naar de verschenen brochures, maar ook naar wat de andere partij daartegenover zal stellen. De Kamer heeft tot taak de Regee ring te controleeren en mag zich niet op werpen tot een beroeps-instantie in de zaak-Ries; zij moet voorts bedenken, dat hier niet alleen de reputatie van mr. Ries, maar ook die van eenige rechterlijke ambtenaren en van twee Ministers in het geding is. Voorts achtte mr. Kortenhorst het niet de goede methode om van den Minister te eischen. dat hij het „belastend matertaai" zal overleggen Daarvoor is d» Kamer, volgens hem. niet het juiste ter rein. Wat zijn functie als ambtenaar be treft kan de heer Ries aldus mr. Kor tenhorst zoo noodig recht krijgen bij de daarvoor bestaande instantie. Elk uur van den dag kan mr. Ries verkaren, in hfet hem gegeven ontslag niet langer te berusten; dan moet Minister Oud een beslissing nemen omtrent de functie van zijn amb tenaar, en dan kan deze verder zien; wordt hij geschorst of ontslagen, dttn heeft hij alle gelegenheid om in beroep te gaan. Hier stonden dus twee zienswijzen tegen over elkander: van den heer van der Helde, die (evenals andere sprekers den vorigen dag' uitdrukkelijk vroeg om nadere mede- deeling betreffende dat „belastend mate riaal"; van den heer Kortenhorst, die den Minister ontraadde daarop in te gaan omdat de Kamer er het terrein niet voor is. Wat deze laatste opvatting betreft, vra gen wij ons alleen maar af, waarom de Minister, als hij haar deelt, de bewuste mededeeling aan de Kamer heeft gedaan Had hij op de desbetreffende vraag dan niet met een meer formeel antwoord kun nen volstaan? Nu heeft die mededeeling allerlei vermoedens in het leven geroepen, zoo al niet wij nemen de termen over. ook in het debat gebruikt aan iets strafbaars, dan toch aan iets laakbaars. Men kan er alleen tegenover stellen, dat de vervolging niet is doorgezet, zoodat het „belastend materiaal" per slot van reke ning toch niet zoo erg is geweest. Van belang is echter de vraag, ook door mr. Boon gesteld, of dat materiaal in het dos sier aanwezig is geweest, en dat aan den verdachte en zijn verdedigers bekend was. Dat is eisch van goed recht. Er is nog door andere afgevaardigden over de zaak-Ries gesproken; zoo verklaar de de heer Boon zich over het algemeen eensgezind met de opvattingen, door mr. Coops daarover verkondigd, die hij op een enkel punt nog eens onderstreepte En er zijn natuurlijk ook nog andere onderwer pen ter sprake gebracht. Maar: wij zullen dit alles nu maar laten rus ten. tot de Minister vandaag heeft ge sproken. dat de burgerwachten absoluut gehoor zaam moeten zijn aan de overheid. Daarin behooren geen elementen, die het beter willen doen en weten dan de overheid. Wat de benoemingen van burgemeesters betreft, er is absolute onpartijdigheid. Ook verklaart spr. bekwame krachten, b.v. uit Indië. niet te mogen uitsluiten omdat ze pensioen hebben. Zelfs zijn ze soms daar door alleen in staat, hun functie behoor lijk te vervullen. Wat het resultaat der monetaire politiek betreft, dat moeten we nog afwachten. Dit geldt ook voor de salarisregelingen in de gemeenten Het is best mogelijk, dat er t.a.v. de prijzen maatregelen moeten wor den genomen, maar daar weten we thans niets van. De begrooting wordt z.h.st. aangenomen en de vergadering te 12.15 verdaagd. AVONDZITTING. Voortgezet wordt de behandeling van hoofdstuk 5 (Dep. van Binnenl. Zaken) der Rijksbegrooting voor 1937- De heer Wijnkoop (Comm.i maakt aan merking op de te ver gaande bemoeiing van den minister met de financiën der ge meenten. niet alleen van Amsterdam en andere groote. doch vooral ook van ver schillende kleine gemeenten. De heer Westerman (Partijloos», betoogt dat het fascisme evenveel recht op eerbie diging door den minister heeft, als bijv. de antirev. partij. Spr. waarschuwt den mi nister, niet voort te gaan met het zaaien van verbittering in breede kringen der be volking. De minister heeft hen. die zich aanmelden voor burgerwachten, naar hun persoonlijke hoedanigheden te beoordee- len, en naar niets anders, zoolang het le gaal handelende personen betreft. Het gaat niet aan. de fascisten als gevaarlijke ele menten te kenschetsen. De heer van Houten Chr, Dem. i maakt aanmerking op het militair karakter van bijz. vrijw. landstorm en burgerwachten, temeer daar er nat-socialistische elemen ten in binnendringen. De heer Zandt (Staalk. Ger.l betreurt het dat van dezen minister blijkbaar geen goede Zondagswet is te verwachten. Spr. komt er tegen op, dat lijkverbranding nog steeds word', geduld. De heer Krijger (C.H.) vestigt de aan dacht op de hooge scheepvaartlasten. Spr. hoopt dat deze minister krachtig zal me dewerken om het kwaad weg te nemen. De minister van Binnenlandsche Zaken, de heer De Wilde, bespreekt allereerst de Zondagswet. Dit is een moeilijke materie. Er zijn weinig volkeren, waar omtrent deze zaak zooveel verschil van meening is. En hliisnel^dat^eeT'sucees "o^stte de oude Zondagswe is toch no<* wel te ïrf -■ succes oogstte, hanteeren. Men moet ook goed ondwrehei- De ultvocdnS werd met «n bal besloten. en Zondagsrust. Spr Bij de stemming door het Kiescollege heeft daar altijd naar gestreefd der Ned. Herv. Kerk zijn de aftredende De lijkverbranding is een moeilijk punt. heeren J. J. v. Dillewijn en J. v ,d. Zwaard waaromtrent veel verschil van meening Pzn. als ouderling en C. Harting als diaken bestaat. Spr. wil het aanhangige wetsont- 'herkozen. IJMUIDEN .20 November. VISCHPRIJZEN. Tarbot jier KG. f. 1.05; Griet per kist van 50 KG. f. 3417; Tongen per KG f. 1.20— 1.01; Kleine Schol per kist van 50 KG. f.23 12.50; Schar pier kist van 50 KG. f. 8.50 7.50; Gullen per kist van 50 KG. f.1811; Wijting pier kist van 50 KG. f. 5.204.60; 505 kisten versche haring, f. 8.806.55 p. kist. Aangekomen de stoomtrawlers IJM. 103 met f.1931. Binnen met versche haring: KW. 65 met f.1045; KW. 55 met f.714; KW. 47 met f.278; SCH. 412 met f.726: .SCH 250 met f. 1198. Overgeladen: KW. 138 met 304; KW. 23 met 423; KW. 34 met 458: KW. 160 met 426; KW. 55 met 338; KW. 97 met 330; KW 134 met 365: KW. 172 met 350; KW. 37 met 385: KW. 47 met 516; SCH. 412 met 100; SCH. 250 met 478 kantjes pekelharing. Praairapport Hr. Ms. „Jan van Brakel". 18 November: KW. 24 en KW. 51, vang sten door ruw weer niet afgelezen Alles wèl. VLAARDINGEN, 20 Nov. Binnengekomen 7 schepen met 186 last, waarvan de KW. 25 met 25 last en de KW. 161 met 30 last. Volle haring Eng. wal f.11—10.30; yle haring Eng. wal f. 9.209.40; steurharing Eng. wal f. 8.808. Alles naar kwaliteit. HAARLEMMERMEER. De Oranjefeesten. In het hotel „De Beurs" te Hoofddorp heeft de burgemeester van deze gemeente een vergadering gehouden om te komen tot het oprichten van een plaatselijk comité voor de viering van Oranjefeesten, in ver band met het komende huwelijk van Prin ses Juliana. Tot deze vergadering waren uitgenoodigd afgevaardigden van de besturen van 12 in Haarlemmermeer gevestigde Oranjever- eenigingen en de hoofden van alle scholen voor openbaar en bijzonder onderwijs. Het resultaat van deze bespreking is ge weest, dat de gemeente in onderling overleg in verschillende rayons, die worden toege wezen aan een of meer binnen dien kring gevestigde Oranjevereenigingen, waarvan de besturen dan het initiatief zullen ne men om in December een collecte te hou den, zoowel voor het Nationaal huwelijks geschenk als voor het bestrijden van de kosten van de feestviering in eigen omge ving. In de verschillende dorpen zullen allerlei feestelijkheden worden georganiseerd in de week van 48 Januari a.s. Op alle scholen zal aan de kinderen iets worden verteld van ons Vorstenhuis en een klein geschenk met eenige traktaties wor den uitgedeeld. Indien mogelijk, zullen de kinderen bij voorkeur in den namiddag in de gelegen heid worden gesteld een filmvoorstelling bij te wonen. Verder ligt het in de bedoeling dat elke Oranjevereeniging op eigen gele genheid 's avonds met medewerking van plaatselijke vereenigingen een bioscoop voorstelling zal organiseeren. Aan den vooravond van den feestdag wil men probeerer. een gezamenlijke wijdings samenkomst te houden in een der groote kerkgebouwen. Op den trouwdag zelf worden geen fees telijkheden gehouden. Op 2 December wordt opnieuw een ver gadering gehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. AALSMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Jan Hendrik, z. van G. Vreken en C. P. J. Niezen Maria Adriana Hen- drika, d, van G. P. v. Stijn en A. M. Broek huizen Pieter Cornelis z. van C. J. Smit en M. J. Gijse. Ondertrouwd: M. Piet, 26 j. en A. v. d. Zwaard 22 j. Overleden: G. v. Leeuwen 52 j. echtge- noote van N. Ravesloot J. v. d. Bilt, 57 j. echtgenoot van L. Griffioen. Tooneelavond. Ook deze afgeloopen week was een tijd vak vol teleurstellingen. Voor geen enkel product was belangstelling met verbete ring van prijzen. De aanvoer van bloem kool wordt thans iedere veiling kleiner en Evangelie roept op tot broederschap en znoals steeds, wordt de kwaliteit op het M 'M| einde van een seizoen er niet beter op. In tegendeel. Bloemkool moest bijna geheel in keinsche S.D.A.P. tot voor kort over het Koningshuis dacht: nu kwispelt de S.D. A.P. om den troon heen. Albarda ziet in den droom de ministerssteek al boven zijn hoofd. De „Tribune" wordt niet in beslag genomen, als daarin God en Jezus Christus beleedigd worden. De uitlatingen van atheïsme zijn te veel om op te noemen. De weermacht wordt belaagd, de vloot is oud roest. Colijn zegt: „Er is rust". Spr. zegt: „Het stormt in alle hoofden, die nog niet marxistisch zijn." Het liberalisme heeft kapot gemaakt, wat kapot gemaakt kon worden. Met vertrouwen op God en Zijn vaste leiding moeten wij de stormen van dezen tijd verstaan. Er is in de harten van velen opstand tegen de hartelooze re geering. Die storm zal al het brooze ver nietigen en er zal een Vaderland komen voor een herboren volk. Na beantwoording van vragen volgde sluiting. Vergadering „Kerk en Vrede". Deze vergadering werd in „Casa Cara" gehouden. Ds. J- B. Th. Hugenholtz van Ammerstol besprak het onderwerp „Kerk tn Vrede in de wereld van heden". De voorz., de heer L. Kalsbeek, opende met ge bed, na te hebben laten zingen de Avond zang. Na het lezen van Rom. 12, leidde hij den spreker van dezen avond in. De Kerk, als de kerk van Christus, aldus spr., als al gemeen Chr. kerk, laat nog geen positief geluid hooren tegen den oorlog. Kerk en Vrede is dus practisch een tegenstelling terwijl met Christus de vrede tusschen God en mensch hersteld is. De vrede tusschen mensch en mensch is hiervan het nood zakelijk gevolg. De andere tegenstelling ziet spr- tusschen den vrede en de wereld van heden. Bij de oprichting van „Kerk en Vrede" in 1924, was het voor „K. en V." ge makkelijker dan nu. Na den wereldoorlog hoorde men alom de leuze: „Nooit meer oorlog". In het ontstaan van den Volken bond zagen velen deze leuze reeds bewaar heid. Was er echter reden tot optimisme? Neen, want de vrede van Versailles was een gedwongen vrede. Met de leugen te genover het volk, de strijd tegen het Prui sische militarisme, werd het militaire ap paraat van de andere landen versterkt. En nu in onzen tijd wordt door de economi sche. internationale toestanden, haat tus schen de volken gekweekt. Volgens som migen is de oorlog het eenige redmiddel. Tegenover het brute en wreede geweld telt het Evangelie het geloof in God. Het HEDEN. Evang. Gemeenschap: Spr. ds. Tv- sen van Brugge, 8'/4 uur nam. In den vergulden Turk: Alg. vet. aandeelhouders N.V. Meelfabriek j v.h. fa. wed. T. J. Bots, 4 uur nam. Jeruël: Bidstond te 8 uur nam. N. Rijn 19: Theosophisch Genoota 8 uur nam. Stadszaal: Filmavond hotelplan Zsu, land, 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Spr. ds. Teeui&„ 8 1/4 uur nam. Katwijk a. Zee (Caca Cara); de heer Bruijn, 8 uur nam. Zaterdag. Evang. Gemeenschap: Samenkomst 8 uur nam. Zomerlust: 8 uur nam. Leidsch Tooneelgezelsch het binnenland blijven (een enkel partijtje uitgezonderd). De prijzen varieerden voor de eerste soort van f. 3.10 tot f6.80 per 100 Van de hoogste prijs was trouwens maar een klein kwantum- Tweede soort gaat voornamelijk naar de zouterijen en brengt van f. 1.50 den minimumprijs, tot f. 2.30 per 100 op. Ook komt er nog bos- eenheid. Christus heeft zijn eigen leven gegeven, mogen wij dan het leven van een ander nemen? Spr. ging vervolgens na de de eerste Christengemeente tegenover het militarisme stond Het Christendom moet een protest laten hooren. Wanneer de over heid in strijd met God's Woord handelt, mag men niet gehoorzamen. Als God spreekt, zoo zeide spr., moet de Staat wij ken Ons „Neen" tegen het geweld is een Ja" tegenover God. Spr. wekte alle aan- peen. Zoolang de vorst wegblijft zal er nog wezigen op. mee te strijden in de gelederen De Ver van Oud-leerlingen der U.L.O.- school alhier heeft ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan, een tooneeluitvoerlng gegeven in „De Oude Veiling". De avond, die druk bezocht was, werd geopend door den voorzitter, den heer A Orloff Davidoff. Hierna werd opgevoerd„De Doorslag". Van De Doorslag" is veel genoten, dank zij het uitstekende spel der medewerkenden. Met een bal, o. 1. v. Ben van Egmond en met medewerking van de „The Vawin Boys" is de avond besloten. Jaarvergadering IJsclub. De IJsclub „Aalsmeer" hield haar jaar vergadering in hotel „De III Kolommen", onder voorziterschap van den heer J. P. Berghoef. Het jaarverslag en de notulen werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer Joh. Jong kind, bleek, dat de ver. over een kassaldo van f. 463.54 beschikt Als -bestuursleden werden herbenoemd de heeren B. de Boer en G. W. Comello. Besloten werd in het a.s. voorjaar weer een spelavond voor de leden te organiseeren. Soc. Dem. Vrouwenclub. De Soc. Dem. Vrouwenclub „Aalsmeer en Aalsmeerderdijk" belegde een openbare vergadering in hotel „De III Kolommen". Het openingswoord werd gesproken door de voorzitster, mevr. OnasKonstapel. Mevr. GerhardBrandon sprak hierna over: „De plicht der vrouw in dezen tijd", waarbij zij gelegenheid had te wijzen op de roeping der vrouw, om pal te staan naast den man, v/aar het gaat om den opbouw der samen leving in democratische richting. Oók het Plan van den Arbeid werd voor de vrouwen in breede lijnen uiteengezet. De avond is verder afgewisseld door een spreekkoor der Vrouwenclub, viool- en pianomuziek. Concert. „Aalsmeers Harmonie" en haar jeugd- corps (dir. W. Meijns) hebben een mooi en druk bezocht concert gegeven ln „Bloemen- lust". Pl.m. 700 dames en heeren waren op gekomen. De voorz. van „A. H." de heer D. Jongkind Mzn„ heeft bij aanvang en einde van den avond gesproken. Ter afwis seling is opgevoerd: ,,'t Slippertje", een wat van dit artikel worden aangevoerd. Betaald werd per 100 bos van f. 4.60 tot f. 6.40. Waschpeen gaat niet vlug en de prijs bliift vrij stabiel- V4n f. 1.752.70 was de noteering hiervoor. Kroten gingen iets matter, de prijs varieerde van f. 1.25 tot f. 1.60 per 100 K.G. Met uien is het nog niets gedaan. Lage prijzen en matige aan voer. De noteering was deze week van f. 1.70 tot f. 2-20 per 100 K.G. Knolselderie, onge wassen, bracht van f. 2.tot f. 2.70 per 100 knollen op. Gele kool is slecht gevraagd en gaat voor prijzen van f. 1.tot f. 1.35 per 100 K.G. Roode kool iets beter dan gele, doch ook die prijs kan slecht genoemd worden f 1.25 tot f. 1.60 per 100 K.G. Groene kool is er nog volop en de prijs varieert van f. 0.70 tot f. 1.60 per 100 stuks, naar gelang van kwaliteit. Voor de Ver. „Katholiek Katwijk" sprak pastoor J. Houtman over de „Engel- sche Kerk". Pastoor Hesp. die de bijeenkomst ge opend had, sprak een dank- en slotwoord. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der N. S. B. Deze vergadering werd ln hotel du Rhin gehouden; mr. W. van der Goes van Na- ters sprak over „Storm". Deze wees er op, dat in Rusland een storm woedt. Wij lezen van opstand der boeren in de Oekraïne; wat daar geschiedt is geen zuivere koffie. In België kookt het. In Frankrijk zijn de politieke hartstochten tot het uiterste op gezweept. Leon Blum zal daar moeten bui gen voor den terreur. In Spanje is er een orkaan: het is daar één kokende, zieden de massa. Nog van een deel van dat land hebben de rooden, de z.g. wettige regeering in handen, aldus spr. In Engeland zijn hiel en daar relletjes. In Nederland heerscht volgens Colijn 'n kalme rust. Colijn schijnt niet te weten dat het oQk in ons land kookt en bruist. Spr. ging voorts na, wat er bij de alg. beschouwingen ln de Tweede Kamer door Colijn gesproken is. Het gezag zou sterker geworden zijn. De N.S.B. is vulgair en onsmakelijk geworden, Mussert is on fatsoenlijk genoemd. Wij zijn dankbaar, al dus spr., dat er een kloof is tusschen Co lijn en ons. Een verbod van de N.S.B. hangt ons boven het hoofd, maar „we heb ben er lak aan" (Applaus). Doch wij willen legaal zijn. Tusschen de „Tribune" en „Volk en Vaderland" is geen onderscheid; dat zegt een Christen, Een Katholiek Ka merlid zei. dat „V. en V." nog veel erger is. dat zegt óók een Christen. Van alle kanten zijn de tegenstanders van de N.S.B. bij el kaar geloopen. Dat is Russische taktiek, dan kan Moscou koning kraaien! Colijn steekt de handen toe aan Albarda. Nu schreeuwt men „geen toenadering tot de S.D.A.P maar na de verkiezingen sleept men de S.D.A.P. erbij; dat is een goed bol werk tegen de N.S.B. Spr. vroeg zich af of Colijn nog wel antl-revol. is. Colijn ïsvoor de volle honderd procent liberaal. Hij is de liberaal ten voeten uit. Na een uitvoerige historische uiteenzet ting waarin spr. de Fransche revolutie be sprak met haar ..Vrijheid, gelijkheid en broederschap", die tot het vechten op de barricades leidde, vervolgde hijWij leven óók in het land van de vrijheid. Nog maar 3 jaar geleden konden huilende en tieren de menigten in Amsterdam schreeuwen bij de komst van de Koningin om brood, ver zocht de politie Haar niet op het bordes van het palels te komen, omdat men niet voor Haar leven in stond. Spr. zette met diverse voorbeelden uiteen hoe de republi- van „Kerk en Vrede". Na de pauze werden enkele vragen beantwoord. LISSE. Toeneming der werkloosheid. De werkloosheid is deze week wederom aanzienlijk toegenomen, dit ln verband met het feit, dat de werkzaamheden op het land ten einde beginnen te loopen. Zij, die nog werk hebben, verwachten ook iederen dag hun ontslag, zoodat weer spoedig de rijen der stempelaars een lange colonne zullen vormen, afspiegelend den somberen tijd waarin wij leven. A.-R. Propaganda- en Studieclub. De A.-R. Propaganda- en Studieclub vergaderde in het lokaal der Geref. Kerk onder leiding van den voorzitter, ds. L. Al- gera, die sprak over het „Uniformverbod". Alle politieke partijen, aldus spr., hebben steeds propaganda gemaakt voor hun be ginsel. Ook deden alle partijen dit bijna cp dezelfde wijze. De N.S.B echter achtte het noodig op een andere wijze van haar politiek gevoelen blijk te geven, n.l. door het dragen van uniform, insignes enz. Dit gaf vooral in de steden herhaaldelijk aan leiding tot relletjes, hetgeen de politie handen vol werk gaf. Reden is dit geweest, dat de Regeering het dragen van unifor men verboden heeft. De N.S.B. schijnt er echter niet buiten te kunnen door aller hande geruchtmakende dingen de aan dacht op zich te vestigen. Na de pauze werd art. 13 van het Pro gram van Beginselen der A.-R. Partij be handeld door de heeren D. Algera. G. Hors man en M. Vermeer, resp. over Schoolvoe- ding. Vaccinatie en Lijkverbranding, waar op een bespreking volgde. De heer Horsman ging voor ln dankge bed. waarna de voorzitter de vergadering sloot. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. C. SchuilenburgFrauen- felder, 3de Poellaan 26 A. Vermeij, Ka pelstraat 8 H. J. ZwetslootVan Steijn. Heereweg 461 Mej. M. M. Ttjssen, Roo- versbroek 18 C. J. Bel en gezin. Kanaal straat 117 Th. van der Meer en gezin, Stationsweg 144. Vertrokken: Mej. J. G. de Vos, naar Haarlem W. van Groen en echtgenoote, naar Hillegom Mej. P. Zwetsloot, naar Sassenheim H. H. A. Beukeveld, naar Coevorden J. van Gerven, naar Voor hout. Burgerlijke Stand. Geboren: Antoon, Z. van P. J. van der Zwet en L. van der Voort Leendert, Z. van A. A. Bliek en G. Harting Petrus Wilhelmus Nicolaas, Z. van F. G Baars en C. M. Mesman. Overleden: Maria van Diemen, echtge noote van D. Beijk 49 Gehuwd: C. G. Kerkvliet en J. M. A. van der Zon. De Gemeenteraad zal in openbare vergadering bijeenkomen op Woensdag 25 Nov. as., des avonds te 7 uur ten Gemeen tehuize. f. Academisch Historisch Museum: opend iederen Dinsdag en Vrijdag van 12'/> en 25 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", O Singel: Geopend in Januari, November December van 103 uur; in Febr Maart, April, Mei en October van 10-4 en in Juni, Juli, Augustus en Septum van 105 uur: op de Zondagen de twe Paasch- en Pinksterdagen, den Hen vaartsdag en de beide Kerstdagen v 1 uur. Het Museum is gesloten op den waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd Entrée op Zon- en feestdagen txn genoemd kasteloos, 's Maandags overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, R: burg 28: 1 April1 Oct.. 10—5 uur; 1 1 Nov. 104 uur: 1 Nov.16 Febr. 3 uur; 16 Febr.1 April 104 uur; dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMi dags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Wer park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 12, 1.305 uur. 's Zaterdags 8.30—12 Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dj; Hjks van 912.30 en 25.30 uur: Kostelo Hortus Botanicus, Rapenburg 73: werkdagen van 1 April1 Oct. van 9- en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Vaa Oct.—31 Mrt. van 912 en 1'/»4 uur. Zondagen van 1 April1 Oct. van 10- en 1.304 u. 's Winters des Zondags sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschap]*! Museum (Steenstraat la): Alle werkdj; behalve 's Maandags van 104 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25>: opend op werkdagen van 1.304.30 nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie cn minfl logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen 9—12 en l'/t4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schild rijen van R. Martinez (tot 6 Dec.) 15 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bu (Boerhaavestraat 21). Half drie tot vier: Inenting tegen diphterie 4—5 nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebur. v. Alcohollste 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genet kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu! 45 uur nam. NOORDWIJK. Zware vrachtauto in zreppel. Bij het omrijden van den hoek Boeren- burgerweg-Boerenburgerlaan geraakte een zware met pakken stroo beladen zeswle- llge vrachtauto met den achterkant van BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nan .Perfecte Misdaad". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 Zondag van 27 uur doorl. voorsteM en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 318 uur uad .Tarass Boulba". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 ut Zondag 27 uur doorl. voorstelling en uur nam. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur MO „Muiterij op de Bounty." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uu Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uu. en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. uur of 8.15 uur nam. „Tsarina van Ru» land." Iederen middag 2.30 u. Zondag v.af Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd. 8 uur nam „De bruid van Frankenstein." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 47 en 811 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dat nacht geopend voor leden v. h. ziek™0"1" „Tot Hulp der Menschheid", echter va? nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 15 tot met Zondag 22 November a.s. waargen men door de apotheken: C. B. Du)';1 N. Rijn 18. teief. 523 en J. Doedens, WiWf' minepark 8, Oegstgeest, telef. 274. den weg en zakte in een aldaar Se'eSe. greppel. De weg was zoodanig versper dat ter plaatse niets kon passeeren. behulp van een kraanwagen van de gar® Otto werd het gevaarte weer op den gebracht. Ten politie-bureele zijn inlichting bekomen omtrent een bij het Raadn achtergebleven rijwiel, in de plaats wsa van klaarblijkelijk een minder goed ru» is meegenomen. 2—2 i

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6