Bouwkunstig Schoon LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad De Boeckhorsten Vrijdag 20 November Dij BUITENLAND BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN onze telefoonnummers: Ervaren huisvrouwen geven de voorkeur aan MAGGI* bouillon DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3. be hangers 33. betonvlechters 19. betonwerkers 78, fundeeringwerkers 2. glazenmakers glazenwasschers 10. granietwerkers 17, grondwerkers 99. heiers 1, metselaars 158, opperlieden 124. schilders 228, sloopers 8. straatmakers 11, hulp-straatmakers 15, stucadoors, witters 85, timmerlieden 318, an DE ALGEMEENE TOESTAND. Een nieuwe Locarno-nota. Schmidt te Berlijn. Een nieuwe Britsche nota ten aanzien in het Locarno-vraagstuk is op het uitvoerders 8. voegers 31, ongesch. bouw- overhandigd aan de Fran- - 1 sche, Duitsche en Belgische ambassadeurs j arb. 11. Totaal 1259. Fabrieksarbeiders: bleekers 18, lompen- en aan den Italiaanschen zaakgelastigde. De sorteerders 13. vellenblooters 6, steenfabr nota bevat voorstellen ter overbrugging van arb. 135. zeepfabr. arb. 5, ongesch. fabr meemngsverschillen, zooals die bestaan vol- arb 65 Totaal 242 gens de verschillende antwoorden op de KantoorpersoneelKantoorpersoneel 99. Britsche nota van 18 September, reizigers, colp. 40. winkelbedienden 38, eta- leurs 2, incasseerders 14. musici 7. onder wijzers 9, overheidspersoneel 13, verplegers 5. Totaal 227. Hotel- en café-personeel: huispersoneel 11, kellners 47, koks 10. Totaal 68, Houtbewerkers: beddenmakers 3. hout bewerkers 88, kistenmakers 6, kuipers 8 lijstenmakers 4, mandenmakers 2, meubel stoffeerders 16, meubelmakers 32. politoer- ders 2, ongesch. arbeiders 35. Totaal 196. Kleermakers: kleermakers 64. kappers 6. schoenmakers e.d. 15. Totaal 85. Land- en tuinarb.: bloemisten 38. land arbeiders 25, tuinlieden 36. warmoeziers 13, ongesch. landarb. 10. Totaal 122. De Oostenrijksche minister Guido Schmidt heeft gisteren te Berlijn een langdurig on derhoud gehad met von Neurath. Na een intiem dejeuner ten huize van den Oostenrijkschen gezant, Tauschitz, heeft Guido Schmidt 's middags het tegen bezoek van von Neurath ontvangen. De Duitsche minister van bultenlandsche zaken overhandigde hem de orde van het Roode Kruis. Ook Hitier heeft Schmidt ontvangen, met wien hij zich bijna 2 uur onderhield over de politieke kwesties van den dag. Von Neurath. de Oostenrijksche gezant te Metaalbewerkers: bankwerkers 119, blik-Berlijn. Tauschitz, von Papen en staats- bewerkers 33, burgersmeden 43. electriciens secretaris Meisner waren bij het onderhoud 57. gasfitters 12. gereedschapmakers 4. aanwezig. instrumentmakers 6. isoleerders 9, kernma- Schmidt stelde daarna zijn medewerkers kers 2, kettingsmeden 30, klinkers 14, ko- aan Hitier voor, n.l. dr. Wilner, directeur perslagers 3. lab. bedienden 3. lasschers 8. j van de afdeeling handel en Hoffinger van loodgieters 63. machinisten 27, metaal-de afdeeling midden-Europa van het mini- boorders 8. metaaldraaiers 12, metaalscha- sterie van bultenlandsche zaken, vers 1. metaalslijpers 2, metaalzagers 2. monteurs 16. pianostemmers 2. polijsters 1. ponsers 5. rijwielherstellers 15. scheeps- schilders 5, scheepstimmerl. 12, stokers 23. tegenhouders 17, verw. monteurs 19, voor- slaanders 8. voorwarmeTS 5, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 8. wagenmakers 5, ijzerwer kers 57, zandspuiters 4, zandvormers 5, ongesch. arbeiders 44. Totaal 710. Sigarenmakers: sigarenmakers 11. sig. sorteerders 1. sig. strippers 1. Totaal 13. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 7, ingenieurs 2. technlkers, opz. 11, werk meesters 17. Totaal 44. Textielarbeiders: hekelaars 10. katoen drukkers 28. kluwers e.a. 9, luikers 15, plaatsnijders 24, schrobbelaars 1. spinners 48. spoelers 4. staaldraaddraaiers 3, ster kers 2, strijkers 10, wevers 93. wolbewerkers 36. ongesch. textielarb. 59. Totaal 342. Transportarbeiders: emballeurs 6. chauf feurs- 138, exp. knechten 20, koetsiers 16. loopknechten 41. schippers 161. magazijn knechten 64, spoor- en trampers. 19, wakers 5. transportarbeiders 69. losse arbeiders 519 Totaal 1004. Typografen: boekbinders 27. boekdruk kers 20. fotografen 2. hulp-vakarbeiders 5. letterzetters 28. steendrukkers 3. Totaal 85. Voedlngsmiddelenarb.: bakkers 76, mole naars .1, ovenisten 5, slagers 62. suiker werkers 23, wijnkooperskn. 11, zuivelberei- ders 4, ongesch. arb. fabr. 42. Totaal 224. Vrouwen: apothekersass. 2, kapsters (leerl.i 3, naaisters 13, boekbindsters 1, maasters l. winkeljuffrouwen 15. serveer sters 1, strijksters 1. linnenjuffrouwen 1. bakers 1. kantoorbedienden 47. verpleeg sters 4. teekenaressen 1, bedrijfsleidsters 1. onderwijzeressen 4. huisel. diensten 153. kinderjuffrouwen 3, fabr. arbeidsters 21. Totaal 273. Alg. totaal 4894 21 Nov. 1935 4422 22 Nov. 1934 3887 Ben. 32 ged. werkloozen. DUITSCHLAND. Rassenschennis. De Jood Willy Kurland is te Hamburg veroordeeld tot 19 maanden tuchthuis we gens „rassenschennis". Onder de tegen hem uitgesproken beschuldigingen bevonden zich o.m. de volgende: hij had getracht zich voor een „Ariër" uit te geven en hij had een hakenkruisvlag uitgehangen met 'overtre ding van de wet op de bescherming van de Duitsche eer. 9 9 De Engelsche bladen „Times" en „Daily Telegraph" van 18 November en het Fran- sche blad „Le Temps" van 19 November zijn door de politie in beslag genomen. Westelijk Pact zou Chamberlain willen zien, dat pacten van dezen aard voor alle pun ten van gevaar in Europa zouden "worden tot stand gebracht. Hij deed evenwel op merken, dat de waarborg door een natie als Groot-Brittannië voor niemand een be scherming zou kunnen zijn, noch een wer kelijke bijdrage tot den vrede, tenzij Groot- Brittannië machtig genoeg zou zijn, om, indien het geval zich zou voordoen, zijn inmenging doeltreffend te maken. De koning zet zijn inspectiereis door Zuid-Wales voort. Gisteren bezocht hij verscheidene plaatsen in Monmouthshire, waar kort geleden ongeregeldheden hebben plaats gehad tusschen mijnwerkers en poli tie. De koning werd overal lulde toege juicht. Tijdens een vergadering van de „zwart- hemden" van sir Oswald Mosley te Leices- ter, hebben weer ongeregeldheden plaats gehad, waarbij verscheidene personen wer den gewond. Een der gewonden moest in een ziekenhuis opgenomen worden. OOSTENRIJK. De verjaardag van Otto van Habsburg. Ter gelegenheid van den 24sten verjaar dag van Otto van Habsburg is in het Kon- zerthaus een groote demonstratie gehou den, die door 5000 personen werd bijge woond. De leider der legitimisten, von Wiesner, heeft daarin een rede gehouden, waarbij hij de monarchisten geruststelde aangaande de strekking van het Duitsch- Oostenrijksch verdrag van 11 Juli. In ver band daarmede verklaarde hij: le. dat dit verdrag geen enkele geheime clausule bevat aangaande de restauratie der Habsburgers; 2e. dat Duitschland dit verdrag niet zou kunnen schenden zonder zijn goede ver standhouding met Italië in gevaar te bren gen, daar Mussolini de eerbiediging door Duitschland van de onafhankelijkheid van Oostenrijk als vooropgesteld beschouwt; 3e. dat de Oostenrijksche regeering dit verdrag door de Oostenrijksche nationaal- socialisten zou weten te doen eerbiedigen, waarbij de legitimisten haar zullen steu nen. Onze stadgenooten de heeren J. J. v. d. Bureh en R. R. Clements ziin te Delft geslaagd voor het oractisch en theoretische Opticiens-examen, afgenomen door het Genootschap tot Bevordering der Weten schappelijke Optiek. FRANKRIJK. Na Salengro's dood. Dinsdag a.s, zal de regeering bij het bureau van de Kamer een wetsontwerp in dienen op de pers. Hierin zal met name een nieuwe procedure worden opgenomen ten aanzien van den laster. De regeering zal de Kamer verzoeken dit ontwerp binnen zoo kort mogelijken tiid in behandeling te ne men. In politieke kringen wint de meening veld. dat Blum. Max d'Ormoy zal verzoeken Salengro als minister van binnenlandsche zaken op te volgen. De directeur van „Gringoire" (het week blad dat de leiding had in de campagne tegen Salengro) deelt mede. dat wijl de drukvormen van het blad onbruikbaar ge maakt zijn. het eerstvolgend nummer eerst Vrijdag 27 dezer zal verschijnen. Het persbureau der communistische part.il publiceert een communiqué over een bij eenkomst van het politieke bureau der partij, die gisteren gehouden is. Het com muniqué vermeldt met name. dat het poli tieke bureau van meening is. dat een on derzoek moet worden Ingesteld aangaande de rol. welke de Gestapo gespeeld heeft in de tegen Salengro gevoerde campagne. Het politieke bureau eischt bovendien: 1 Verbod van het blad „Gringoire": 2. de Carbuccio Chiappe en Tardieu. die het ver antwoordelijk acht voor de tegen Salengro gevoerde campagne, in staat van beschul diging te stellen en te arresteeren en 3. de ontbinding van oproerige bonden. POLEN. Koloniën gevraagd. Ingevolge een besluit van de Poolsche maritieme en koloniale liga zullen dit Jaar voor het eerst „koloniale dagen" worden georganiseerd, namelijk op 21, 22 en 23 November. Bij deze gelegenheid zullen een aantal conferenties en andere openbare betoogin gen worden georganiseerd, teneinde het Poolsche publiek vertrouwd te maken met de koloniale waagstukken, en meer In het bijzonder om duidelijk in het licht te stellen van welk een vitaal belang het voor Polen is om een koloniaal mandaat te ver krijgen, hetgeen zoowel van nut zou zijn uit een oogpunt van het bevolkingsvraag stuk als op het gebied der grondstoffen- voorziening. GEBOREN Ronald Adrianus Wilhelmus, z. van J. G. A. Veeren en E. J. Gertenaar Robert Antonius Marie z. van N. B. M. Vreeburg en W. B. M. Engels Willem, z. van W Lamen en A. C. v. d. Vos. ENGELAND. De bewapening. ONDERTROUWD. A. Chrispijn. j.m 29 jaar en M. E. Jans sen. j d. 23 jaar. OVERLEDEN E. v. d. Berg. m.. 63 jaar E. M. H. Noordman-van Rijckevorsel. vr.. 47 jaar C. Jansen-la Lau. vr.. 60 jaar J. Segiin, m.. 60 jaar M. Lepelaar-den Os. wed.. 73 jaar P. S. Anes. m„ 53 jaar. MEVROUW DE BOERVAN RIJK IN ZIEKENHUIS OPGENOMEN. Voor een lichte operatie. Tot het ondergaan van een lichte operatie ter bestrijding van een ongemak, vermoe delijk gevolg van het auto-ongeval mevrouw de Boer-van Rijk onlangs overkomen, is mevrouw de Boer heden ter behandeling oDeenomen in het Port.-Israëlietisch zie kenhuis te Amsterdam. De toestand der natiente geeft gelukkg geen reden tot be zorgdheid en de behandelende geneesheer verwacht dat mevrouw de Boer weeT bin nenkort zal kunnen optreden. REDACTIE 1507 DIRECTIE en ADMINSTRATIE 2500 (op 2 lijnen) Het Hoogerhuis heeft gisteren de debat ten over de nationale verdediging zonder stemming beëindigd. De grootzegel-bewaar der, Lord Halifax, heeft de critiek der ver schillende sprekers beantwoord. Hij ver klaarde, dat men behalve de materieele herbewapening, ook de economische en financleele macht in aanmerking moet nemen. Met betrekking tot de herbewape ning zeide Lord Halifax, dat de regeering de moeilijkheid en het dringende van haar taak niet onderschat en er zich met ener gie aan wijdt. Wij gelooven oprecht, zoo voegde hij er aan toe, dat alle volken op recht onze vriendschap verlangen, zooals wij vriendschappelijke betrekkingen met allen wenschen te onderhouden. Er is en er zal óok steeds hl Groot-Brittannië zijn, het vaste besluit, niet automatisch te worden medegesleept in het deelnemen aan een of anderen oorlog, waarbij de Britsche belan gen niet betrokken zijn. Onze politiek blijft op den Volkenbond gebaseerd. Neville Chamberlain heeft te Leeds een .edevoering uitgesproken, waarin hij her haalde. dat Groot-Brittannië een zeer groot kjelang heeft bij de handhaving van den vrede. Spr. voegde hieraan toe, dat de Vol kenbond niet meer in staat is een wereld- wede te handhaven, daar de Vereenigde Staten, Duitschland en Japan er buiten staan. Wij moeten trachten den Volkenbond te versterken, aldus Chamberlain. De eenige manier, waardoor men hem krachtig kan maken, is door de groote mogendheden, welke er buiten staan, in zijn boezem te doen terugkeeren. Wij zouden hun terug keer moeten vergemakkelijken door hun te bewijzen, dat de Volkenbond niet bedoeld is om voor altijd alle zaken in den tegen- woordigen staat te laten, doch dat hij voor ziet in de middelen, waardoor gewettigde grieven, die uit den tegenwoordigen toestand voortvloeien, kunnen worden be sproken en zoo mogelijk met vreedzame middelen worden hersteld. Indien deze grieven bestaan en niet op vreedzame wijze kunnen worden opgelost, moeten wij er op verdacht zijn, dat zij met geweld worden opgelost. Ten aanzien van het plan voor een RUSLAND. Trotzkiisten staan terecht. Gisteren is, naar het Sovjet-Russische teleraafschap Tass meldt, te Novosibirsk voor het militair college van het hoogge- rechthof der sovjet-unie. het proces be gonnen tegen een aantal contra-revolu- tlonnaire Trotzkiisten, die in West-Siberië een aantal sabotagedaden hebben ge pleegd, o.a. in de Kemerowo-mijn. Er staan negen beklaagden terecht. Aan de misda den was medeplichtig de Duitsche inge nieur Stickling, die volgens de rechtstreek- sche instructies van een buitenlandschen spionnagedienst handelde en als vakman in het bedrijf van de Kemerowmijn had kunnen binnendringen. Het agentschap verklaart, dat de op heeterdaad betrapt be klaagden bekend hebben- Voordelig, in een oogwenk gereed, helder en krachtig, een natuurlijk zuiversmakend vleesnat. Let op de geel-rode etiketten en de fabrieks merkent de naam MAGGI en de Kruisster 2473 (Ingez Mei) 2)c< 93otc fuyu4j/nA-uyty <j««W óiv VIII. VEREENIGDE STATEN. De zeeliedenstaking. Het congres van het Amerikaansche Vak- verbond heeft de staking der zeelieden ge- I desavoueerd. Volgens het congres is deze I staking door de communisten geïnspireerd. Op verzoek van de Amerikaansche sta kende zeelieden en havenarbeiders heeft het Mexicaansche vakverbond de Mexicaan- sche bootwerkers verboden Amerikaansche schepen te laden of te lossen. ARABIË. Ialiaansche activiteit in Yemen. De „Daily Herald" maakt melding van Italiaansche activiteit in het koninkrijk Yemen, dat gelegen is aan de Roode Zee tegenover de Italiaansche bezittingen in Afrika, Italiaansche agenten doen volgens het Labour-blad hun best daar een burgeroorlog te ontketenen en nieuwe rivaliteit tusschen de 3 zonen van den beiaarden Imam te scheppen. Indien er een burgeroorlog zo uitbreken, zou Italië zeker de gelegenheid aangrijpen om door het zenden van troe pen over de Roode Zee tusschenbeide te komen. Wanneer Italië heer en meester i Yemen zou zijn. zou het ln de Roode Zee in een domineerde positie verkeeren, en zou de belangrijkheid van Aden aanzieliik ver minderd zijn. De krachten van den Imam worden als gevolg van zitn hoogen leeftijd minder. Zijn oudste zoon. prins Sef-el-Islam Ahmad is een man met een heerschersnatuur. en hij ligt overhoop met zijn jongere broeders. Het leger ls den troonopvolger gunstig ge zind doe de stammen geven de voorkeur aan de jongere prinsen die zachtaardiger ziin. Wanneer de Imam overlijdt, schijnt een conflict tusschen den troonopvolger en het leger aa nden eenen kant en de jongere orinses. die gesteund worden door het volk. onvermijdelijk, in verband met de activiteit die de Italiaansche agenten in het land voeren. DE BOECKHORSTENBURG. Volledigheidshalve willen we ons nog even bepalen bij een andere stichting waaraan de naam Boeckhorst verbonden is. Reeds in 't begin der 14de eeuw. het jaartal is onzeker, heeit een der Van der Boeckhorsten, waarschijnlijk een der kin deren van Heer Boudewijn en Aleidis, even benoorden Voorhout aan de Oostzijde der Haarlemmertrekvaart een kasteel gesticht dat hij de Boeckhorstenburg noemde. Het is ook bekend als Boeckenburg of Bo- ckenburg en heette ln den volksmond ge woonlijk ..de kleine Boeckhorst". Bovenstaande teekening toont wel aan, dat het Inderdaad een zeer mooi kasteel moet zijn geweest. Het stond binnen een ronden gekanteelden ringmuur in den trant van de Leidsche burcht, en was ge heel door water omgeven. Door middel van een brug, die gedeeltelijk kon worden op gehaald en een poort met Gothleke boog was het te bereiken. Boven de poort had men een duiventoren, terwijl de eigenaar van het kasteel ook het recht van zwanen- jacht bezat. Binnen den ringmuur verhief zicht het trotsche gebouw met een gedron gen torep, terwijl verschillende dakkapel letjes de groote vlakte van het hooge dak .vat. verlevendigden. Over de eerste bewoners van dit huis schijnt niets bekend te zijn. Doch we we len, dat het in 1432 door jhr. Johan van der Boeckhorst aan de Grafelijkheid van Holland werd opgedragen. Deze ontving 't bij octrooi van '27 Maart 1441 van den Stadhouder van Holland, den heer De Bingincourt, als gemachtigde van Filips van Bourgondië terug als onversterfelijk erf leen te verheergewaden met „een seel winden", m. a. w. telkenmale, wanneer leenoverdracht plaats vond. moest de nieuwe leenman zijn leenheer onder het afleggen van een eed van hulde en man schap, twee hazewindhonden ten geschen ke geven. ln het leenregister wordt het verder omschreven als volgt: „Een Huyzinge ende Hofstede geheeten Bouckenburgh in den Ambachte van Voorhout met agtlen mergen, vijff en een half hout lants en drie en twlntigh gaar den. liggende bij voorschreven Hofstede. Idem vier mergen lants liggende tus schen de Delff en de Hillegommerbeecke, idus ten N. van Keukenhof) ende twee paar oude zwanen met haaren broede des voorsg. Huyze toebehoorende". Hieruit kunnen we afleiden, dat de to tale oppervlakte van het leen in onze maat ruim 18 H.A. bedroeg. En zooals ge woonlijk werd het recht om zwanen te houden, ook hier weer uitdrukkelijk ver meld. Onze voorvaderen beschouwden dit trouwens als een heel bijzonder voorrecht, dat luister bijzette aan hun bezit. Als eigenaars van de Boeckhorstenburg worden ons v.m. genoemd Heer Gijsbrechl BRAZILIË. Bezoek van Cordell Huil. Op 't oogenblik vertoeft de Amerikaan sche minister van bultenl. zaken Cordell Huil te Rio de Janeiro. Naar hij op een te zijner eere gegeven diner verklaarde, is het doel der Vereenigde Staten een duurzame vrede en samenwerking van alle republie ken der nieuwe wereld. UIT HET VERRE OOSTEN. Binnen-Mongolië verklaart zich onafhankelijk. Naar gemeld wordt, heeft vorst Teh Binnen-Mongolië onafhankelijk verklaard. In een interview verklaarde Tsjang Sjoen. de Chinee sche minister van bultenlandsche zaken, dat de besprekingen met Japan niet zullen worden voortgezet, zoolang Japan niet duidelijk uiteen heeft gezet, welke zijn bedoelingen zijn ten aanzien van Soei- Joean. van der Boeckhorst Janszn., overleden Februari 1559, die gehuwd was met ea bloedverwante Jvr. Cathrljne van de Boeckhorst, Florisdr., overleden 26 Febr 1539. Beiden zijn begraven in het koor dr kerk te Voorhout, de tegenwoordige Pr» ♦estantsche Kerk, waarin men hun fraai grafzerk vindt. Het kasteel werd ln 1573 door de Le! denaars verwoest evenals zoovele andei gicote gebouwen ln den omtrek van Lei den. Onder het motief, dat men den Spie Jaarden geen gelegenheid moest gen zich hier of daar te kunnen verschans! kon de plunderzucht van opgeschoten Joi gens zich ook hier botvieren. Het voa naamste gedeelte echter dat dekking hi kunnen bieden, bleef staan, n.l. dc ring muur, die tot in het begin der 19de et® nog aanwezig was met een gewelfde kt! der. De vererving ging evenwel door, werd het gebouw nimmer ln ouden s hersteld. Zoo behoorde het in het b der 17de eeuw aan jhr. Andries v. Bronci horst en Anna van Vliet, die zooals i reeds zagen, het kasteel de Hooge Boetk horst bewoonden, en dit gebouw met op geving aanmerkelijk verfraaiden, zoodi zij de ruïne lieten voor wat zij was. Uit deze handen gingen de bezlttinge: over aan de Broeckhuyzens en op 17 Jin 1644 werd er mee verleid Jhr. Adrlar Ultterwaarden door het sterven van d|i moeder Jkvr. Watharlna van Broeckliuyra Tenslotte werden de bezittingen verkocb en kwamen in bezit van een Leidsch rt gent, jhr. Goes van Abtsmade. vlce-presl dent van den Hove van Holland. Men vol stond evenwel met het incasseeren van 4 huren der landerijen, terwijl de bouwvi hoogstens nog eens romantische belang stelling trok. In het begin der 19de eeuw is ook d« opgeruimd en een terrein met wat struik gewas is de laatste herinnering aan voormalige heerlijkheid. Alleen de polder waarin eens 't kaste verrees, draagt nog den naam van Boeck' horstpolder. N. J. Toen bovenstaand opstel reeds last zonden en gezet was, had ik pas gelegen held over de volgorde der leendragers M eenige notities op te nemen, welke ik doe vriendelijke bemiddeling, van den hes Bijleveld dank aan dr. Obreen. In 1385 droeg Jan van der Boeckhors de Boeckhorstenburg op aan graaï v brecht en ontving het goed van deze weer in leen. Hij wordt in het leenregisle nog eens genoemd in 1393 en huwde u 1396 met Jvr. Machteld van der Boeck horst. Hij stierf in 1400 en het leen weri verlijd op zijn zoon, Jan van der Boeck horst. Deze droeg het goed in 1432 aaa den graaf op en ontving het weer ln le« ln 1441 als onversterfelijk erfleen. In "so stierf hij en opnieuw ging het over aan een zoon van den name Jan van o» Boeckhorst, die echter reeds in 1454 stierf. Nu werd er mee verlijd Gijsbrecht vu der Boeckhorst Janszn., op wien ln M» weer een zoon Jan van der Boeckhorsj volgde. In 1532 komt dan ln bovenstaat» - fI opstel reeds genoemde Gijsbrecht van Boeckhorst Janszn., gehuwd met Catha- rina van der Boeckhorst, Florisdr. j" merken op, dat we hier ln dit korté stek reeds twee huwelijken van bloeavei* wanten moesten aangeven. In de verdere genealogie der Boec»#1x-; sten, voor zoover die op 't oogenblik ontwarren ls, merken we herhaalde^' hetzelfde verschijnsel van bloedverwan tenverbintenissen op, bijna even alt bij het Friesche adelgeslacht Aylva's het geval was. Güsbrecht sw zooals we weten 26 Febr. 1559, doch t« in 1554 was bij zijn opdracht het leen lijd op zijn dochter Magdalena van Boeckhorst, de erfdochter van dezfnVaJ der Boeckhorsten. Zij huwde met 1 Brouckhuizen en stierf in 1616 w?arn- leen verlijd werd op Jvr. Catharm? Brouckhuizen, die huwde met Gernk^ terwaarden, waarop tenslotte jhr. Ana Ultterwaarden volgde. 2-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2