Jaargang VRIJDAG 20 NOVEMBER 1936 No. 23515 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN «nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. STADSNIEUWS EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: [30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar (agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere Mvertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk ■jager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden "n 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week L..".'f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 amd4 EIDSCHE CHR. BESTURENBOND, «paganda-vergadering in „Prediker". oals bekend mag worden verondersteld, idt het Chr. Nat. Vakverbond in de pe helft van deze maand haar Novem- rtie. In ruim twee honderd plaatsen ons land vonden of vinden propagan- amenkomsten plaats. Gisteravond was leurt aan Leiden. I het Gebouw Prediker had de Leidsche Besturenbond een dergelijke bijeen- ist belegd', welke goed bezocht was i voorzitter van den Chr Besturenbond een inleidend woord, waarna de G. Hordijk, voorzitter van den Chr. ilbewerkersbond sprak over het on- kverp „De nood van den tijd". Spr. zette Be behandeling hiervan uitvoerig uiteen [in dezen tijd van verwarring op elk stoffelijke nood heerscht. welke er weer een gevolg is van den geeste- Itn nood. prbetering kan slechts komen, wanneer i Gods macht erkent. Wanneer men ter vasten grond door dit leven gaat, |ft dit geen zin en overwint het pessi- me. De heer Hordijk wees voorts op de elijke vakbeweging, die strijdt met de leien haar door God verstrekt voor een maatschappelijke orde. tweede spreker van dezen avond ide de heer J. Schipper, secretaris van I C.N.V. het woord, die het onderwerp 1 eisch van ons beginsel" behandelde. |de ontvouwing van een en ander drong aan op een principieele handhaving l het beginsel. Het Christelijk beginsel jen vaste grond waarop gebouwd kan Ken. Spr. bond den aanwezigen op het 1 dit beginsel uit. te. dragen, vooral ook Ier de jeugd. fer afwisseling werden door de Ned. Chr. icentrale eenige lilms vertoond. gramofooninstallatie van den heer D Welling zorgde voor muzikale op- lering. H. A. Wiersinga sprak een slotwoord ot den avond welke druk bezocht was, I dankgebed. LEIDSCHE KAPPERSCLUB „HULP EN VRIENDSCHAP". In de Oranjezaal van Café-Restaurant „De Harmonie" alhier, gaf de Leidsche Dames Kapclub gisteravond een kapde- monstratie voor leden en invité's. De voorzitter, de heer T. J. Oornelisse, heette te ongeveer 9 uur de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder mej. M. Riedl en den heer H. H. de Weert, beiden uit Den Haag, die in den loop van den avond eenige moderne, zeer fraaie kapsels, n.m. een water- en ijzerondulatie, omgezet In verschillende variaties met de nieuwste haarversieringen te zien gaven er. daarme de een welverdiend applaus verwierven. De voorzitter was de tolk der aanwezigen toen hij beiden demonstranten dank bracht voor deze even aangenamen als nuttigsn avond en hun een „tot weerziens" toeriep. GEREFORMEERDE JEUGDCENTRALE. Voor de L. G. J. C. trad als spreker spre ker op de heer A. Warnaar Jr.. burgemees ter van Hazerswoude, die behandelde: Het Plan van den Arbeid. Berst ging hij in het kort de geschiedenis van het Plan na en toonde aan. dat dit door ons mag noch moet worden genegeerd Daarna ging hij in groote lijnen het doel van het Plan na en de middelen en wegen, waarlangs de Planmakers dat doel willen bereiken. Tenslotte gaf hij aan, hoe men de crisis direct dacht te bestrijden. Na een objectieve uiteenzetting van het Plan toonde hij de principieele en praeti- sche bezwaren, die het aankleven, aan, die hun hoogtepunt wel hierin vinden, dat de mensch opgeroepen wordt, eigen lot in eigen handen te nemen en levensverheffing te zoeken, buiten God om. Nadat verschillende wagen uitvoerig be antwoord waren, werd deze avond door oen heer Warnaar gesloten. R.-K. VROUWENBOND. Ledenvergadering. Gisteravond vergaderde de R.-K. Vrou- j wenbond afd. Leiden in den foyer van „den Burcht", op welke vergadering de heer Peter van Rooyen een causerie hield over „Hollanders in Nederlandsch-Indië." BB De presidente, mevrouw Manders, opende vermeld, dat na opbellen van telef. No. 8 DERTJE LANGBEEN TOONEELCLUB. men der gemeente en het verzorgen en op voeden van weezen, hulpbehoevenden en verwaarloosde kinderen. Terecht verzet het reglement voor de diaconieën zich tegen het pauperisme, de luiheid, de onmatigheid, zedeloosheid en het gebruik van sterken drank en pleit het voor arbeidslust, school bezoek, vakonderwijs en kerkelijk meeleven. In de reorganisatie-voorstellen van Kerk- herstel en Kerkopbouw is begrijpelijker wijs aan het diaconaat niet in de eerste plaats gedacht. Welkome aanvullingen zijn de doelstelling van uitoefening der Chr. barmhartigheid en de verpleging van kran- ken en ouden van dagen. Spr. ziet het als een voordeel, wanneer een diaconaal ver tegenwoordiger in de Alg. Syn. als buiten gewoon lid met adviseerende stem de dia conale belangen zou belichten en bepleiten, hetgeen dr. v. Itterzon nog met voorbeel den uit de practijk toelichtte. Na deze rede ontspon zich eenige dis cussie, waarbij dr. Van Itterzon nog gele genheid vond nader op het onderwerp in te gaan. o STICHTING „HET LEIDSCHF BROKKENHUIS" De jaarvergadering. De Stichting „Het Leidsche Brokken- huis" heeft haar jaarvergadering gehouden De voorzitter, de heer F- Sobels, opende de vergadering met een woora van welkom en gaf een kort overzicht van het afgeioo- oen jaar. De ing. st. werden voor kennisge ving aangenomen en de notulen ongewij zigd vastgesteld. Aan het jaarverslag van de secretaresse, mevr. S. KoertBonman, is het volgende ontleend: In het bestuur vond een wijziging plaats; de heer J. M. Vos, die zich niet meer her- Kiesbaar stelde, werd vervangen door mevr. H. Wichers RollandetTouw. In de vaca ture van den heer J. W. Cahen werd nog niet voorzien. Aan de lijst van medewerk sters en werkers konden weer enkele nieuwe namen worden toegevoegd, toch is hun aantal nog niet groot genoeg voor het vele werk. dat verricht moet worden en gaarne zou het bestuur de beschikking over meer dere hulp willlen hebben. De inwdners van Leiden en omliggende gemeenten hebben het bestuur door het afstaan van goederen in staat gesteld, aan de vele aanvragen zooveel mogelijk te voldoen- Hierbij zij nog EERSTE TOONKUNSTCONCERT. Ethel Bartlett. Rae Robertson. BINNENLAND. Prof. Dr. Josephus Jitta bepleit het nut van vroegtijdige vaccinatie. (3e Blad). De begrooting van financiën; memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. (4e Blad). Ons Parlementair Overzicht. (2e Blad). Hier ter stede wordt een tweedaagsch sym posium over Chemie en Luchtbescher ming gehouden. (3e Blad). Opvoering van „Yvonne". or een stampvolle Stadszaal heeft de rtje Langbeen-Tooneelclub gister- bei ten bate van de Christelijke Wijk- fcniging ..Staalwijk" het tooneelstuk fcnne" opgevoerd. jvonne" is geschreven door en werd ivoerd onder regie van de heeren Bram nes en Piet Pots. Idat de aanwezigen gezamenlijk Psalm pers 3 hadden gezongen, opende ds. D. ban, wijkpredikant van Staalwijk. met t en een welkomstwoord. voorzitter van de Chr. wijkvereenl- „Staalwijk", zoo zeide spr., doet het [buitengewoon genoegen hier vanavond Joelen te kunnen begroeten. |t dit soort avonden op prijs wordt fcld. wordt wel bewezen door het feit nu reeds is gevraagd naar kaarten [de tweede uitvoering, welke Vrijdag al worden gegeven. Een speciaal woord dank richtte spr. tot allen, die hadden ^gewerkt aan de organisatie en de lereiding van dezen avond, een voor ging, die zeer veel werk heeft ver- In iaatsten tijd, zoo zeide spr. heb ik "yerschillende zijden brieven ontvangen i men mij mededeelde, dat men 't niet [was met deze manier van geld inza- voor „Staalwijk". Men zegt, dat ik bet om geef hoé ik aan geld kom. de Izaak voor mij zou zijn dat het bin- t. Dit is zeker niet waar. Zij die dat op het gebied van het tooneel [uitstekend Christelijk werk kan wor- perricht, hebben het mis. (vendien kan men er van verzekerd nauwlettend toegezien wordt op nhoud der op te voeren stukken, durend wordt met het wijkbestuur i gepleegd< na werd een aanvang gemaakt met pvoering van „Yvonne". Zooals we dit Vadertje Langbeen-club gewoon pri'd ook dit stuk weer vlot en zonder ten tooneele gebracht. De rollen goed in en de spelers wisten wat hen verlangd werd. een hartelijk applaus na elk bedrijf ■en de toeschouwers voor het gebo- h de mooiste dank voor de spelers leelsters zal wel hebben bestaan uit getwijfeld mooie som geld, welke aan w>)k" kan worden afgedragen. verschillende speelsters werden ien aangeboden. Pauzes tusschen de verschillende be- werden gevuld door vroolijke mu- [Mngeboden door het Chr. muziek- F>aP „Symphonia" onder leiding van r'P J. Plu. deze goedbezochte vergadering met den Chr. groet en een kort welkomstwoord tot alle aanwezigen. Hierna werden de notu len voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De presidente deed hierna enkele mededeeiingen van huishoudelijken aard en vestigde speciaal de aandacht op den binnenkort te houden cursus: Zieken verpleging in huis. en die voor Jonge moe ders. Besloten werd met enkele coilectrices actief deel te nemen aan de huiscollecte op 10 December as. voor het nationaal huwelijksgeschenk. De onderafdeeiing „Hulp in de huishou ding" zal haar taak belangrijk zien uitge breid als deze afdeeling binnenkort ook voor het eten voor de jonge moeders gaat zorgen. Na de rondvraag was het woord aan den heer Peter van Rooyen voor het houden van zijn causerie. Verlucht met een serie interessante snelteekeningen wist spr. zijn causerie te maken tot een gezellig verhaal, dat door alle aanwezigen met klimmende belangstelling werd gevolgd. Na een korte pauze zong de heer v. Rooyen enkele krontjong liedjes, waarbij hij zichzelf aan de piano begeleidde. de goederen aan huis worden afgehaald. In totaal konden 2871 personen geholpen worden, waarvan 1552 voor rekening van dc Gm. Comm. v. Maatsch. Hulpbetoon, 1032 voor eigen rekening en de overige 297 voor rekening van verschillende instellin gen en particulieren. In 't bijzonder wordt er de aandacht op gevestigd, dat het be stuur steeds bereid is. voor rekening van particulieren goederen aan daartoe in aan merking komende personen te verstrekken. Hiervan werd gedurende het afgeloopen jaar een ruim gebruik gemaakt. Aan be langstellenden worden op schriftelijke of telefonische aanvrage aan het secretariaat Emmalaan 28. Oegstgeest, Tel. 3889 gaarne inlichtingen verstrekt. Op 26 Sept. had de zoo langzamernand traditioneel geworden ophaaldag plaats en hebben de Padvinders in Leiden en Oegst geest goedereen aan de huizen afgehaald- Voor deze zeer gewaardeerde hulp is het bestuur zoowel leiders als padvinders zeer dankbaar. ,Het verslag eindigt met een woord van dank aan allen, die hun tijd en klacht gegeven hebben aan dit veelomvat tende werk: aan de Gem. Comm. v. Maat- Hierna dankte de presidente den heer schappelijk Hulpbetoon en andere instel- van Rooyen waarna deze ledenvergadering lingen. niet alleen voor den steun, dien 't op de gebruikelijke wijze werd gesloten. FEDERATIE VAN DIACONIEËN. Najaarsvergadering van de classis Leiden. De classis Leiden van de Federatie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk hield gisteravond haar najaarsvergadering in het Nutsgebouw. In deze samenkomst, welke onder leiding stond van den voorzitter, den heer G. F. E. Kiers, heeft dr G. P. van Itterzon, Herv. pred. te den Haag, gesproken over „De diaken in geschiedenis en reglement". Spr. begon met een woord van Ignatius, dat ouderlingen, diakenen en geloovigen Bestuur mocht ondervinden, doch ook voor de goede samenwerking, die steeds bestaan De Robertson's maken hun concerten overal waar zij optreden tot een gebeur tenis, een kunstzinnig genot. Het nieuwe Toonkunstbestuur heeft er goed aan ge daan, dit beroemde pianistenpaar voor het eerste concert uit te noodigen, want het is een opening van smaakvol en boeiend musiceeren geworden, die op de talrijke toehoorders een sterken indruk gemaakt heeft. Hoe verheugend was vooral de groote opkomst van de jeugd, als gevolg van het sympathieke initiatief, speciale leerlingen- kaarten beschikbaar te stellen, zoodat de Schouwburg nu zoo goed ais geheel bezet was. terwijl het vorige jaar ons maar al te dikwijls leege rijen aanstaarden. Dat deze gelegenheid door zoo velen gebruik gemaakt is, houdt een opmerkelijke be lofte in. Uit paedagogisch oogpunt bezien, kan het bijwonen van avonden als deze niet anders dan stimuleerend voor de al- gemeen-menschelijke en artistieke ontwik keling werken. Een ander initiatief, waar voor men ongetwijfeld erkentelijk zal zijn. is de plaatsing van korte toelichtingen om trent de te spelen compositie's op het pro gramma. Het prachtig op elkaar ingestelde en afgestemde- spel der eensgezinde Ro bertson's is eertijds reeds in onze kolom men besproken. Ook na dezen avond ma ken zij aanspraak op bewondering. Zoo er van graden gesproken kan worden, be hoorden hun prestatie's in de beide toegif ten: de ragfijne „Gavotte" van Gluck, v/aarin Ethel Bartlett de clavecimbeltoon zoo natuurlijk imiteerde en het kinderlijk vrome „Schafe können sicher weiden" van Bach, in de bewerking van Mary Horve. wel tot de kleinooden van eenvoud en vol maaktheid. Het is een der voordeelen van de pro- grammaès der Robertson's, dat zij „elck v/at wils" geven. Zoo was 't ook ditmaal: vóór de pauze compositie's voor den klas siek ingestelden toehoorder, daarna het meer moderne genre. Interessant was onmiddellijk de opening: Mozart's „Fantasie für die Orgelwalze" (or- van Robertson vormt, ondanks het meer puntige attouchement van Ethel Bartlett, daarmee een unieke „twee-eenheid". 't Is een voortdurende weldaad naar dit vloeiende musiceeren te luisteren. Al mo gen opvatting en stijlinzicht van bijv. Bach niet zóó streng zijn, als men die in 1 ons land dikwijls te eenzijdig als hoogste ideaal erkent: men zal toch zeker niet ontkennen, dat dit soepele en gevoe lige spel inwerkt op gemoed en hart en men er in dit opzicht een ware vreugde aan beleven mag. Men werd dan ook niet moede, dit ta lentvolle en bescheiden duo opgetogen toe te juichen. Een mooie inzet dus, waarvoor men dankbaar mag zijn. BUITENLAND. De blokkade van Barcelona. Eden beant woordt vragen in het Engelsche Lager huis. (4e Blad). Schmidt te Berlijn. (Buitenland, le Blad). Binnen-Mongolië roep de onafhankelijk heid uit. (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS EERSTE BLAD. LAATSTE BERICHTEN ivluzjcli. t o ,j.' aiii/eubic lui UIC vigclWctlZ,c VUi - heeft. Het jaarverslag werd onder dank- gelrol), voor het mechanische orgel ge- zegging vastgesteld. De rekening en verantwoording van den penningmeester. B. van Kleef, over het dienstjaar 1935/36 werden ongewijzigd goedgekeurd: de financleele administratie werd door de Kascommissie bestaande uit de heeren P. Gillissen en notaris mr. H. Coebergh nagezien en in orde bevonden, waarna den penningmeester onder dank zegging decharge werd verleend. De be schreven, en als zoodanig ook zuiver ver klankt. Dan volgde, eveneens in Busoni- bewerking, Mozart's „Duettino Concer tante": technisch parelend en brillant ge speeld. De Brahms' variatie's op het prachtige thema van Ha,van (het St. Anthoni- koraal) kennen stellig velen in orkestuit voering. Moge de instrumentatie deze rijke afwisseling in een nóg imponeerender licht vastge- handelsregister i KJMer van koophandel. [Idie: H. E. van der Heide-en Zonen. 212 Leiden, handel in ijzer- (fieu,we Vejjpoot: A. E. van der voorz., mevr. S. KoertBouman, seer B. van Kleef, penningm.: mej. A. M- de Vries, mevr. A. Ris, mevr. H. Wichers Rollandet Touw. H. L. J. Tobé en P. H. J. Vreeburg- De voorzitter sloot de vergadering onder dankzegging aan de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid. den penningmeester ongewijzigd steld. Bij de bestuursverkiezing werden geko- met den opziener moeten samenstemmen ze"de zooals de snaren van de cither. Het zal hem een vreugde zijn, als die eenheid f-f-f, itiifnu die geen eenvormigheid is, zoowel op deze I® n Ih mi- h vprearipririe ils in dp kprk slppds mepr 73 1 e mevi- G. StiasnyWijnhoff, vice- worden gezien voorz" nlevr' S' Koert—Bouman Naar den inhoud gaat het diaconale werk tot op Christus terug, die de hongerigen spijzigde: naar de instelling op de apos telen, die de gemeente zeven diakenen de den verkiezen (Hand. 6). In de wordingsgeschiedenis der R.K. kerk veranderde het diaconaat van karakter; toen de priester- en offeridee opkwamen, hadden de diakenen als levieten hulp diensten te verrichten bij de mis, en kwa men de kloosters voor de armenzorg te staan. In de reformatie, aldus spr., heeft Luth. meer ten aanzien van het predikambt dan van liet diakonaat bewerkstelligd. Calvijn, die de ambten uit Christus en het Woord afleidde, ging verder en wenschte diakenen voor armen en zieken. In de Vad. Kerkge schiedenis waren ze oorspronkelijk geen leden van den kerkeraad. Spr. deelde voorts een en ander mede omtrent de vereischten voor en de klachten over diakenen uit dien tijd. In de huidige reglementen der Ned. Herv. Kerk is ajs doel van het diaconiale werk gesteld de ondersteuning van de ar- grooting 1936/37 werd na toelichting door stellen, ook onder de handen van deze Tüdens een vechtpartij gisteravond omstreeks halfacht oo de Haarlemmer straat heeft een onbekend gebleven iongen den 19-iargen J. J. met een scherp voor werp tegen het hoofd geslagen, waardoor deze een zoodanige snede in het gezicht bekwam, dat hij zich onder behandeling van ziin huisdokter moest stellen. Met den a.s. Zomerdienst der Ned. Spoorwegen zal het verkeer van Leiden naar Groningen en Leeuwarden belangrijk versneld worden daar de Ned. Spoorwegen inplaats van stoomtreinen, enkele door gaande dieseltreinen zullen iat^n loooen. waardoor de riitild weer bela/igsjjk verfcprt zal worden meesterpianisten werd dit typische Brahms oeuvre tot een glanspunt van lieflijke of energieke indrukken, die haar machtige bekroning vinden in de strenge, doch te vens zoo triomfantelijke finale. De „meer-modernen" na de pauze: een effectvolle, driedeelige Weensche Rhapso- die van den Italiaan Castelnuovo Tedesco: „Alt" Wien, brillant voor de danssalon en sterk genuanceerd geschreven, opgesierd door talrijke modern-georiënteerde vond sten, een teeder Notturno en een illustra tief macabere „Foxtrott Tragico" tot slot, die ervan getuigde, dat deze musici zich ook op dit gansch andere terrein volkomen thuis gevoelen. De Franschman Guy Ropartz was verte genwoordigd met zijn „Pièee en si mineur". Men behoefde er waarlijk geen encyclo paedic op na te slaan, om reeds bij den eersten inzet te hooren, hoezeer Rcpartz althans hierin sfeer en uitdrukkings wijze van zijn grooten leermeester César Franck heeft overgenomen. Dat deed ech ter niets af aan waarden, die spraken van muzikaal sentiment, hoewel bij eenige be korting de indruk grooter geweest zou ziju. Uitbundig toegejuicht werd het tech nisch verblindend gespeelde „Scherzo" van Saint Saëns; zoo zeldzaam geraffineerd en leidsch drankweer comité. De winteractie ingezet. De winteractie van bovengenoemd comité is ingezet, met een lezing in het Nutsge bouw, alwaar als spreker optrad de heer D. Buijs te Oegstgeest met het onderwerp: „Het boek en de Drankbestrijding". De voorzitter de heer H. Zunderman heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hij deelde mede, dat er dezen winter verschil lende lezingen zullen worden georganiseerd, alwaar door bevoegde inleiders het drank- vraagstuk van verschillende kanten zal worden bezien. Hij wekte de aanwezigen op ,er zorg voor te dragen, dat de volgende lezing door meerdere leden bezocht wordt. De heer Buijs, die vervolgens aan het woord kwam. begon met er op te wijzen, dat er verschillende soorten van boeken zijn. welke aandacht wijden aan het drankvraagstuk. Daar zijn b.v. de boeken geschreven door medici, deze zullen van avond niet behandeld worden. Ten tweede hebben wij de tendenz boeken. Dit soort boeken gaat zeer veel mank aan overdrij ving, vooral in het begin van de drankbe strijding. Thans is de beweging dit te bo ven. De moderne roman echter behandelt het leven zelf. Hij ontleedt en vertelt ons precies hoe de dingen zijn. Een van de punten, welke zeer veel in de moderne lite ratuur worden behandeld, zijn de driften. Spr. besprak vervolgens eenige romans, waarin deze driften een groote rol spelen. Spr. besloot zijn rede met alle aanwezi gen op te wekken met vernieuwden ijver aan het werk te gaan. Wel zegt men dat de volwassen mensch niet te veranderen is, doch door verschillende verkeerde din gen uit zijn leven weg te nemen, kunnen wij veel bereiken De voorzitter sloot vervolgens de goedge slaagde bijeenkomst met een woord van hartelijken dank aan den spreker voor zijn rede. o academische examens. Geslaagd voor hpt doctoraal examen rechten mej. m. Schröter (Oegstgeest). Geslaag voor het doctoraal examen Geneeskunde mej. J. a. v. d. Horst (Was senaar) en de heeren J. Donkersloot (Over schiet, c. Th. Fontein (Leiden) en c. de Langen lRotterdam). Voor het candidaatsexamen Romaansche taal- en letterkunde mej. H. J. Dolk (Den Haag). Voor het doctoraal examen Rechtsge leerdheid de heer J. a. Heyse (Leiden). Voor het candidaatsexamen Rechtsge leerdheid de heeren R. Knijp (Rotterdam), J. E. van Leeuwen (Den Haag) en D. Eike lenboom (Rotterdam). Voor het artsexamen 1ste gedeelte de heeren W. C. Rensen (Den Haag). H G. kundig vertolkt, als men het wel zeer zei- Moorrees (Den Haag), A. Donkers'(Leiden), Hon to ltnnvon Til Irrii/rov-i T DU T T den te hooren zal krijgen. Het heeft weinig zin. het virtuose en steeds voornajne samenspel dezer beide artlsteji lj£4er te ajjaJyge^rejj. De warme aajj&ag J. Ph. van Leent (Leiden). Bevorderd tot arts de heeren J. A. van Beukering (Renkum), L. A. Colthof U^aas- SiuJs) en R. L. H. Sampimon (Den Haag).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1